Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-26, 17:52   #751
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Tabletek nie biore jakieś 3 tygodnie. Czuję się dobrze, mimo iz na początku miałam bardzo silne i dlugo utrzymujące sie bole glowy (cierpie na migrene). Pierwszy raz w zyciu czułam jajeczkowanie i znowu zaczął się jeden "problem". Jaki? Biorąc tabletki zawsze czulam sie tak samo. w końcu ta sama dawka hormonów. Teraz, jak kiedys, czuje sie, jakby moje piersi ciągle były inne. raz większe, raz mniejsze Teraz czekam na okres (powinien pojawic sie na początku tygodnia). Zobaczymy czy będzie o czasie
Ogólnie - czuję się dobrze, z czego sie cieszę. Nie mam żadnych plamień.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 19:01   #752
Ewiyumi
Raczkowanie
 
Avatar Ewiyumi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 140
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

bergamia i Akszeinga bardzo dziekuje za odpowiedzi!
Ewiyumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 00:06   #753
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Karola^^ Pokaż wiadomość
Witam,

chiałabym przestać brać tabletki, ponieważ źle się po nich czuję. Mam jednak kilka pytań do tych z Was, które mają to już za sobą. Dodam, że brałam przez 7 miesięcy Harmonet. Czy przed tą decyzją muszę skonsultować się z lekarzem czy mogę to zrobić sama? Do ginekologa chodzę zawsze prywatnie, a obecnie mam wiele innych wydatków, dlatego wolałabym uniknąć wizyty. Może wystarczy, że zadzwonie? Wiem, że to troszkę nie na temat, ale już nie chciałam zakładać nowego wątku.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedź.
Ja dostalam kiedys opierdziel od lekarza za odstawienie tabletek sama z siebie, ale tylko dlatego ze zrobilam to w srodku opakowania. Powiedzial, ze moge zrezygnowac z tabletek w kazdej chwili, jednak by nie psuc cyklu, by sie nie rozregulowywac, by nie miec wiekszych problemow, powinnam opakowanie dokonczyc. Tak wiec konsultacja mysle potrzebna Ci nie jest, ale dokoncz opakowanie i wtedy odstaw
Pozdrawiam
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 12:40   #754
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Exclamation Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

powiedzcie mi ile dni po zazyciu ostatniej pigulki dostalyscie okres??
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 06:23   #755
olcia_8715
Raczkowanie
 
Avatar olcia_8715
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Ł-m
Wiadomości: 103
GG do olcia_8715
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Witam bardzo serdecznie..Mam nadzieje ze mi pomozecie...Pierwszy raz zajrzalam do tego watku..Jestem rowniez na dietetyce..Moj problem wyglada tak: bralam MARVELON przez 9m-cy,zadnych problemow,bolow brzucha itd. SielanaPoprawila mi sie ceraPozniej zachorowalam,bralam przez miesiac antybiotyki i lekarz doradzil mi zebym odstawila tabletki antykoncepcuyjne na 2m-ce. Od tego okresu znowu mam zaczac brac..Problem w tym ze dzisiaj obudzilam sie z taka ciemna brazowa wydzielina ktora ujawnila sie podczas toalety..Teraz znowu nic nie widac..I nie mam zielonego pojecia czy to juz dzisiaj musze wziasc 1 TABLETKE???????Jestem kompletnie zielona...Czy te plamienie to juz okres czy dopiero jego maly zalazek??Od tej informacji bedzie zalezalo czy juz dzisiaj mam wziazc tabletke..Prosze o odpowiedz...
olcia_8715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 07:51   #756
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez edit23 Pokaż wiadomość
powiedzcie mi ile dni po zazyciu ostatniej pigulki dostalyscie okres??
Chyba trochę źle sformułowałaś pytanie. to odpowiadając dokładnie na nie każda ci powie, że po 2-3 dniach - tak jak zawsze po wzięciu ostatniej tabletki z opakowania. A jeśli chodziło ci o okres który jest następny po tym o ktorym napisałam już wyżej, to u każdej przychodzi w innym terminie i dziewczyny pisały już o tym we wczesniejszych postach

Cytat:
Napisane przez olcia_8715 Pokaż wiadomość
Witam bardzo serdecznie..Mam nadzieje ze mi pomozecie...Pierwszy raz zajrzalam do tego watku..Jestem rowniez na dietetyce..Moj problem wyglada tak: bralam MARVELON przez 9m-cy,zadnych problemow,bolow brzucha itd. SielanaPoprawila mi sie ceraPozniej zachorowalam,bralam przez miesiac antybiotyki i lekarz doradzil mi zebym odstawila tabletki antykoncepcuyjne na 2m-ce. Od tego okresu znowu mam zaczac brac..Problem w tym ze dzisiaj obudzilam sie z taka ciemna brazowa wydzielina ktora ujawnila sie podczas toalety..Teraz znowu nic nie widac..I nie mam zielonego pojecia czy to juz dzisiaj musze wziasc 1 TABLETKE???????Jestem kompletnie zielona...Czy te plamienie to juz okres czy dopiero jego maly zalazek??Od tej informacji bedzie zalezalo czy juz dzisiaj mam wziazc tabletke..Prosze o odpowiedz...
Ja bym poczekała jeszcze (albo kilka godzin albo dni) bo z tego co wyczytałam na ulotce (tyle że od Microgynonu 21) można wziąć pierwszą tabletkę od 2 do 5 dnia miesiączki z tym, że przez pierwsze 7 dni należy stosować także inne zabezbieczenie np. w postaci prezerwatyw.
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 10:16   #757
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez olcia_8715 Pokaż wiadomość
Witam bardzo serdecznie..Mam nadzieje ze mi pomozecie...Pierwszy raz zajrzalam do tego watku..Jestem rowniez na dietetyce..Moj problem wyglada tak: bralam MARVELON przez 9m-cy,zadnych problemow,bolow brzucha itd. SielanaPoprawila mi sie ceraPozniej zachorowalam,bralam przez miesiac antybiotyki i lekarz doradzil mi zebym odstawila tabletki antykoncepcuyjne na 2m-ce. Od tego okresu znowu mam zaczac brac..Problem w tym ze dzisiaj obudzilam sie z taka ciemna brazowa wydzielina ktora ujawnila sie podczas toalety..Teraz znowu nic nie widac..I nie mam zielonego pojecia czy to juz dzisiaj musze wziasc 1 TABLETKE???????Jestem kompletnie zielona...Czy te plamienie to juz okres czy dopiero jego maly zalazek??Od tej informacji bedzie zalezalo czy juz dzisiaj mam wziazc tabletke..Prosze o odpowiedz...
Moja ginekolog zawsze mi mówiła, żebym pierwszą tabletkę brała jak dostane normalny okres, nie słabe plamienia.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 12:14   #758
olcia_8715
Raczkowanie
 
Avatar olcia_8715
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Ł-m
Wiadomości: 103
GG do olcia_8715
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Dziekuje dziekuje i jeszcze raz dziekuje Kamien spadl mi z serca..Wlasnie wrocilam z miasta bo m.in poszlam kupic tabletki i caly czas sie zastanawialam co zrobic..Zazwyczaj bralam je o 21 takze mialabym jeszcze troche czasu na przemyslenia Ale weszlam na forum i juz byla odpowiedz!!!
olcia_8715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 13:01   #759
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Witam was!! A ja wam powiem ze zaluje ze przestalam brac tabletki wprawdzie bralam bardzo krotko bo tylko 3 miesiace ale wszystko bylo jak w zegarku. Bralam Yasmin a wczesniej Harmonet ale zle sie po nim czulam. Teraz gdy juz nie biore to jakos sie tak ''ciezko'' czuje. Zaczne brac znowu ale nie wiem ile czasu powinno uplynac zeby znowu zaczac??? Nie zazywan juz tabletek od miesiaca....
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 06:31   #760
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

tak nadeszly te dni bez tablete, a te ostatnie przez rok wywolaly przytycie i depresje,od miesiaca czuje jakas taka ulge i jakos lepiej sie czuje. Wlasciwie myslimy o ciazy z swym TZ tylko takze narazie wolnosc od zabezpieczania sie. Tylko sama niewiem kiedy teraz okres czy dni plodne??? hmm zobaczymy jak bedzie
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 08:35   #761
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Ja chcialam zaczac brac znowu hormony a tu na zlosc okres mi sie spóźnia..znowu sie spóźnia naprawde nie wiem czym to jest spowodowane te opóźnienie... martwi mnie to bo odrazu zaczynaja do glowy przychodzic mysli ciążowe i typowe jej objawy
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 11:14   #762
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

troszke jestem zdezorientowana ! skonczyla zazywac tabletki okres dostalam po 2 dniach od ostatniej tabletki a teraz nowu czekam juz 5 dzien mi sie spoznia zaczynam swirowac bo nachodza mnie mysli ''ciazowe'' robilam test a nawet 2 ale jednoczesnie wynik byl negatywny ale i tak sie boje....
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 11:37   #763
pralina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez edit23 Pokaż wiadomość
powiedzcie mi ile dni po zazyciu ostatniej pigulki dostalyscie okres??
ja pierwszy okres po odstaweniu (a bralam 10 lat) dostalam po ok 40 dniach. nie po 2 czy 3, jak tu niektorzy pisza.
wszystko zalezy od twoich osobistych cech. ja np. w trakcie brania jeanine mialam bardzo male endometrium i musial minac czas, zanim mi sie odbudowalo.
po tym pierwszym okresie czekalam 6 czy 7 tygodni i nic. w koncu sie wkurzylam i poszlam do lekarza, dostalam duphaston i po nim, po 5 dniach brania, dostalam okres. to znaczy, minelo trzy dni od ostatnich tabletek duphastonu (a w piaty dzien bylo ich 6) i dostalam. duphaston mam brac jeszcze przez kilka nastepnych cykli.
chcialam juz przestac brac bo lata leca, to raz, poza tym mialam wrazenie, ze niedlugo wyrosnie mi chitynowy pancerzyk od tej chemii, to dwa. skutek jest taki: nieregularne miesiaczki sprzed tabletek powrocily, mam lojotok (?! nigdy nie mialam) i potworne bole podczas pierwszego dnia okresu, dokladnie takie jak w czasach liceum. nagle do mnie dociera dlaczego ja tyle lat bralam, wlasnie dlatego. bo po tych 10 latach to juz zapomnialam, jakie to byly przeboje z moimi hormonami.
ogolnie rzecz ujmujac, zgroza. lekarz mowi, ze mi to przejdzie, ze to reakcja zywiolowa na odstawienie lekow. no oby!
ale i tak sie ciesze, ze sie odwazylam.
pralina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 19:00   #764
marice
Przyczajenie
 
Avatar marice
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 13
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Jestem po odstawieniu Cilestu po ok 2 latach zazywania. Podczs stosowania cera świetnie się poprawiła, miałam tłusta i baardzo skłonną do wyprysków, mój mężczyzna nawet zauważył i był wniebowzięty,i jak wiadomo wszystko było jak w zegarku, to było dla mnie duzym komfortem, ah .. no i jeszcze troszke powiękone piersi,w moim przypadku na + bo niewiele tego mam. spadku libido nie odczułam.. może daltego że mam duży "temperament" innych widocznych skutków ubocznych nie zauważyłam,ale jestem jeszcze przed badaniami na stan żołądka .

Odstawiłam z własnej inicjatywy,aby troche oczyścić organizm, informując mojego lekarza. Ostatnią tabletkę łyknęłam 28 dni temu. Cera znowu tłusta, samopoczucie takie sobie,czasem czuje się troche osłabiona, tak jakby ciśnienie mi wariowało, bo podobno pigułki je podnoszą, nie mówiąc o tym że czekam ze zniecierpliwieniem na pierwszą (konkretnie to drugą) @... podobno to normalne że się może spóźnić...
Troche sie obawiam bo nasłyszałam się o przypadkach że tuż po odstawieniu dziewczyny zachodziły w nieplanowaną ciążę, że strasznie podobno podwyższa pię płodność.
Jako zabezpieczenia używamy gumek, dotej pory bez awaryjnie, ale z dużą nieufnością i dyskonfortem , to już nie jest to samo co z pigułkami...
Jeśli wszystko ze mna bedzie ok, to mam zamiar po 3 miesiącach wrócic do pigułek.

Zobaczymy...
marice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 08:46   #765
kalinka77
Raczkowanie
 
Avatar kalinka77
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 259
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

A ja odstawiłam plasterki tydzień temu.Antykoncepcja hormonalna towarzyszy mi 5 lat-zaczęło się po operacji jajnika,a potem z wyboru.Brałam Diane,Harmonet,Yasmin i ostatnio plasterki.Ale podjęłam decyzję o przerwie-czuję się świetnie jak na razie(zobaczymy jak będzie dalej)-co prawda biust się lekko zmniejszył,ale celulit także )) no i humorek sie znacznie poprawił co mojego faceta bardzo ucieszyło!!! oby tak dalej,pozdrawiem wszystkie Wizażanki "już po..."
kalinka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 09:19   #766
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Na ile się powinno odstawić tabsy aby organizm się oczyścił? 3-4 mce wystarczą czy przerwa musi być wielomiesięczna?
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 09:25   #767
kalinka77
Raczkowanie
 
Avatar kalinka77
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 259
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

podobno dopiero trzecia miesiączka po odstawieniu to jest dopiero ta "normalna" czyli pewnie najlepiej odstawić na 4 miesiące żeby to miało sens
kalinka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 09:42   #768
pralina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez kalinka77 Pokaż wiadomość
A ja odstawiłam plasterki tydzień temu.Antykoncepcja hormonalna towarzyszy mi 5 lat-zaczęło się po operacji jajnika,a potem z wyboru.Brałam Diane,Harmonet,Yasmin i ostatnio plasterki.Ale podjęłam decyzję o przerwie-czuję się świetnie jak na razie(zobaczymy jak będzie dalej)-co prawda biust się lekko zmniejszył,ale celulit także )) no i humorek sie znacznie poprawił co mojego faceta bardzo ucieszyło!!! oby tak dalej,pozdrawiem wszystkie Wizażanki "już po..."
co prawda, to prawda. mnie po odstawieniu cellulit znikl nagle, tak jak sie nagle pojawil po przestawieniu sie na jeanine pare lat temu.
no i rzeczywiscie, mam dobry nastroj. a bylam jak ta bomba zegarowa, zawsze gotowa do eksplozji. to mnie wykanczalo, mnie i mojego faceta.
co prawda lojotok, ale ataki furii juz mnie nie drecza.
to ostatnie sie liczy na plus, po odstawieniu.
pralina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 09:50   #769
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Akszeinga Pokaż wiadomość
Na ile się powinno odstawić tabsy aby organizm się oczyścił? 3-4 mce wystarczą czy przerwa musi być wielomiesięczna?
W tym wątku było wiele razy pisane, że dopiero po 6 miesiącach organizm wraca do swojego naturalnego rytmu.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 16:40   #770
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

po 33 dniach od odstawienia tabletek pojawił się okres. tylko 5 dni spóźnienia, więc nie jest źle. Mam wrażenie mniejszych piersi, bardziej "miekkich".. takich flaczkó ale najmniej mi to przeszkadza. Czuję się dobrze, żadnych "twarzowych" niespodzianek, cera nawet się poprawiła
Czuję się dobrze. Tak jak dawniej (przed tabletkami) na kilka dni przed miesiączką okrpne apetyty na wszystko , podobnie bardzo duże pragnienie (pić! pić!). Na tydzień przed miesiączką powiększył mi się brzuszek (podbrzusze), szczególnie późnym wieczorem, przed spaniem. Bardzo często chodziłam siu siu. Teraz jest ok, chociaż bardziej niz w czasie brania tabletek, boli mnie brzuszek. Na szczęscie teraz ból jest znośny i nie ratuję się etabletkami.
Ale postanowiłam! Żadnych tabletek, nawet dla wygody! Mam lekko popsutą wątrobe i trzustkę i muszę o siebie dbać
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 18:32   #771
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Druga po odstawieniu miesiączką pojawila się po 110 dniach...
Syfy już sa ( na calym ciele), mam na twarzy wąsiki i wlosy na policzkach,skóra tluściutka az się lepi od sebum, utylam ( wygladam jak baba w 6 miesiącu ciązy) i ogolnie czuję się, jakbym była na jakimś haju.....najgorszy jest z tego wszystkiego trądzik(

CZekam na 3 cią po odstawieniu miesiączkę...jesli wiekszośc negatywnych objawow po odstawieniu nie minie, będę musiala znowu wrocic do hormonow...nie wiem, co gorsze
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 01:57   #772
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Nicość Pokaż wiadomość
Druga po odstawieniu miesiączką pojawila się po 110 dniach...
Syfy już sa ( na calym ciele), mam na twarzy wąsiki i wlosy na policzkach,skóra tluściutka az się lepi od sebum, utylam ( wygladam jak baba w 6 miesiącu ciązy) i ogolnie czuję się, jakbym była na jakimś haju.....najgorszy jest z tego wszystkiego trądzik(

CZekam na 3 cią po odstawieniu miesiączkę...jesli wiekszośc negatywnych objawow po odstawieniu nie minie, będę musiala znowu wrocic do hormonow...nie wiem, co gorsze
hmmm myslalam ze to raczej od tabletek sie tyje a nie po odstawieniu,bo ja mam nadzieje ze schudne
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 11:28   #773
Hanulinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Angry Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Nicość Pokaż wiadomość
Druga po odstawieniu miesiączką pojawila się po 110 dniach...
Syfy już sa ( na calym ciele), mam na twarzy wąsiki i wlosy na policzkach,skóra tluściutka az się lepi od sebum, utylam ( wygladam jak baba w 6 miesiącu ciązy) i ogolnie czuję się, jakbym była na jakimś haju.....najgorszy jest z tego wszystkiego trądzik(

CZekam na 3 cią po odstawieniu miesiączkę...jesli wiekszośc negatywnych objawow po odstawieniu nie minie, będę musiala znowu wrocic do hormonow...nie wiem, co gorsze
Ja mam dokładnie to samo... Pierwsza miesiączka "odstawieniowa" w normie, druga - po 2 miesiącach (pod koniec stycznia), trzeciej nadal nie widać na horyzoncie. Brzuchol jak bania (jakbym przez cały czas miała wzdęcie), poza tym przybyło mi centymetrów również w plecach i biodrach, choć tryb życia i sposób odżywiania pozostał taki sam, jak przed odstawieniem. Pociemniały mi włoski nad wargami, głowę muszę myć codziennie, ramiona i plecy dzień w dzień zasypywane nowymi wypryskami (twarz i dekolt na szczęście bez większych problemów).
Poziomy wszystkich hormonów mam prawidłowe... Szlag może człowieka trafić...
Hanulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 13:26   #774
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

czytam sobie ten watek i czytam i ... doszlam do wniosku ze jestem chyba od pigul u7zalezniona biore je 3 ata tzn bralam bo teraz mam okres i kolejnego opakowania nie wezme... zabronil mi maz wziasc jakie kolwiek... :/ stwierdzil ze moje libido jest zeroi ze za dlugo jue biore a dwa strasznie chce miec dzidzie...

a ja o prawda zgodzilam sie odstawic na mc ( nie robilam zadnej przerwy wczesniej)n taki kontrolny mc... jesli wszystko bdzie w porzadku to nie bde brac ale jesli pojawia sie pryszcze wracam kategorycznie.... cholernie boje sie wysypu bo zanim zaczelam je brac mialam straszne problemy z cera co mi sen z powiek zdejmowalo....

i ie teraz boje w ciaza chce poczekc jednak jeszcze troche echhhhh przeraza mnie odstawienie ich
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 07:48   #775
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
czytam sobie ten watek i czytam i ... doszlam do wniosku ze jestem chyba od pigul u7zalezniona biore je 3 ata tzn bralam bo teraz mam okres i kolejnego opakowania nie wezme... zabronil mi maz wziasc jakie kolwiek... :/ stwierdzil ze moje libido jest zeroi ze za dlugo jue biore a dwa strasznie chce miec dzidzie...

a ja o prawda zgodzilam sie odstawic na mc ( nie robilam zadnej przerwy wczesniej)n taki kontrolny mc... jesli wszystko bdzie w porzadku to nie bde brac ale jesli pojawia sie pryszcze wracam kategorycznie.... cholernie boje sie wysypu bo zanim zaczelam je brac mialam straszne problemy z cera co mi sen z powiek zdejmowalo....

i ie teraz boje w ciaza chce poczekc jednak jeszcze troche echhhhh przeraza mnie odstawienie ich
Obawiam się, że miesiąc nie jest wystarczająco długi, żeby zbyt wiele rzeczy się pozmieniało w twoim organizmie. Poza tym lekarze mówią, że jeśli ktoś robi przerwę od tabletek to powinna ona wynosic co najmniej 3 miesiące.
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 10:47   #776
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

kurde echhh... tzn ja odstawie teraz zobaczymy jak bedzie jak bedzie ok to nie wezme 3 mc ale obawiam sie ze bedzie zle(
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 20:24   #777
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Sluchajcie, nie wiem juz co robic. Biore tabletki 6 miesiac, od poczatku mialam przy nich koszmarne problemy z cera (!!) - najpierw po Novynette, teraz (4 opakowanie) po Yasmine. No i zamiast byc lepiej, jest coraz gorzej. Zauwazylam ze w polowie kazdego opakowania robia mi sie okropne bolesne gule, tktore znikaja po 3 tygodniach MINIMUM. Trudno, jestem w polowie opakowania, ale mam dosc wygladania jak potwor - i chyba odstawie w polowie. Wiem, ze sie nie powinno, ale 'im szybciej tym lepiej' - bo jak mowie, mam juz mala masakre na buzi a z kazda tabletka widze ze jest coraz gorzej
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 22:18   #778
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
Sluchajcie, nie wiem juz co robic. Biore tabletki 6 miesiac, od poczatku mialam przy nich koszmarne problemy z cera (!!) - najpierw po Novynette, teraz (4 opakowanie) po Yasmine. No i zamiast byc lepiej, jest coraz gorzej. Zauwazylam ze w polowie kazdego opakowania robia mi sie okropne bolesne gule, tktore znikaja po 3 tygodniach MINIMUM. Trudno, jestem w polowie opakowania, ale mam dosc wygladania jak potwor - i chyba odstawie w polowie. Wiem, ze sie nie powinno, ale 'im szybciej tym lepiej' - bo jak mowie, mam juz mala masakre na buzi a z kazda tabletka widze ze jest coraz gorzej

Widocznie jest to wysypka ( nieprawidlowa reakcja skórna) na lek.Ja mialam to samo, tylko ze na plecach i szyi-cele plecki byly we wrzodach

Wybierz do konca obecne opakowanie, a potem koniecznie albo zmien lek na inny, albo odstaw hormony zupelnie
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 00:14   #779
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
Sluchajcie, nie wiem juz co robic. Biore tabletki 6 miesiac, od poczatku mialam przy nich koszmarne problemy z cera (!!) - najpierw po Novynette, teraz (4 opakowanie) po Yasmine. No i zamiast byc lepiej, jest coraz gorzej. Zauwazylam ze w polowie kazdego opakowania robia mi sie okropne bolesne gule, tktore znikaja po 3 tygodniach MINIMUM. Trudno, jestem w polowie opakowania, ale mam dosc wygladania jak potwor - i chyba odstawie w polowie. Wiem, ze sie nie powinno, ale 'im szybciej tym lepiej' - bo jak mowie, mam juz mala masakre na buzi a z kazda tabletka widze ze jest coraz gorzej
Ja tez biore Yasmin i nawet zalozylam watek o tym ,ze mi tez w polowie opakownia robia sie jakies gule i wypryski. ogolnie bardzo dobrze sie po nich czuje i nie chce zmieniac ,ale te wypryski sa zawsze jakos w tym czasie i mnie to niepokoi.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 14:18   #780
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Nicość, całkiem rezygnuję z hormonów. Może kiedyś do nich wrócę, po gruntownych badaniach, ale napewno teraz nie - nie kosztem cery. Nie chce juz wiecej eksperymenowac!

Podziomka - no coz, u mnie w tej chwili buzia wyglada na tyle zle, ze jednak rezygnuje. Mysle, ze pojedyncze wypryski to nie jakis problem duzy...
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.