Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-30, 09:50   #751
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ja miałam giga dola i wezwalam doradcę laktacyjna z certyfikatem. Babka spędziła ze mną 2 godziny i od tego momentu nie było juz żadnego problemu.
Było różnie owszem, ale to naprawdę wygodne . można karmić wszędzie, nie trzeba nosić butelek a w nocy to juz w ogóle najlepsza na świecie wygoda. I na wyjazdach.
Śmiało można jechać w gory, iść w plener bez dostępu do wody ...
Wow Ale popełniałaś jakiś konkretny błąd, czy co się stało, że był problem? Fajnie, że są tacy ludzie.
Pod tym względem to prawda. Właśnie tak jak mówisz, szczególnie w nocy, że nie trzeba wstawać i w kuchni przygotowywać mleka, tylko wystawiasz cyca i karmisz Z tą wygodą miałam na myśli to, że kobieta przestaje się męczyć, ucząc się razem z dzieckiem, jak poprawnie karmić. Zresztą każde dziecko jest inne, może akurat nasze czerwcowe od razu załapią jak ssać mleczko
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 09:52   #752
country111
Zakorzenienie
 
Avatar country111
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3 183
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Jak coś to słyszałam że karmi świetnie się sprawdza. Po prostu tak pobudza laktację że nie ma siły by mleka nie było
country111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 09:53   #753
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Wow Ale popełniałaś jakiś konkretny błąd, czy co się stało, że był problem? Fajnie, że są tacy ludzie.
Pod tym względem to prawda. Właśnie tak jak mówisz, szczególnie w nocy, że nie trzeba wstawać i w kuchni przygotowywać mleka, tylko wystawiasz cyca i karmisz Z tą wygodą miałam na myśli to, że kobieta przestaje się męczyć, ucząc się razem z dzieckiem, jak poprawnie karmić. Zresztą każde dziecko jest inne, może akurat nasze czerwcowe od razu załapią jak ssać mleczko
Niby było ok ... Ale źle przystawialam dziecko (choć położna twierdziła ze dobrze) i jak był trochę większy źle lapal brodawke i nie chciał ssać i wolał z butelki. Brakowało mi pokarmu wiec musiała odciągnąć,
Generalnie doprowadzilam do takiej sytuacji ze jak widział cycka to się wyrywał i wpadał w histerię.i przez parę dni jadł tylko butle
Aż zadzwoniła do tej pani i pokazała mi co i jak i po 24 godzinach był znów tylko Cyc w 100%
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 09:53   #754
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez country111 Pokaż wiadomość
Jak coś to słyszałam że karmi świetnie się sprawdza. Po prostu tak pobudza laktację że nie ma siły by mleka nie było
Też o tym słyszałam
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 09:53   #755
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
A jakie ksiazki czytasz? Co juz przeczytalas? Moze cos polecisz bo jakos nie mam weny










Ja miałam giga dola i wezwalam doradcę laktacyjna z certyfikatem. Babka spędziła ze mną 2 godziny i od tego momentu nie było juz żadnego problemu.
Było różnie owszem, ale to naprawdę wygodne . można karmić wszędzie, nie trzeba nosić butelek a w nocy to juz w ogóle najlepsza na świecie wygoda. I na wyjazdach.
Śmiało można jechać w gory, iść w plener bez dostępu do wody ...



Mnie tez nie urosły
Nie martw się
Poleje się rzeka mleka.
Naprawdę baaardzo zadnko zdarzają się sytuacje ze się nie da i nie ma mleka.
Zalezy co lubisz.? Kryminaly,thillery czy fantasy.? Bo ja to glownie kryminaly i thillery, thillery psychologiczne.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 09:56   #756
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Niby było ok ... Ale źle przystawialam dziecko (choć położna twierdziła ze dobrze) i jak był trochę większy źle lapal brodawke i nie chciał ssać i wolał z butelki. Brakowało mi pokarmu wiec musiała odciągnąć,
Generalnie doprowadzilam do takiej sytuacji ze jak widział cycka to się wyrywał i wpadał w histerię.i przez parę dni jadł tylko butle
Aż zadzwoniła do tej pani i pokazała mi co i jak i po 24 godzinach był znów tylko Cyc w 100%
Super efekt!
U mnie w miasteczku na pewno nie ma takiej osoby, ale w tym większym 30 km dalej, to może, może..
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 09:57   #757
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Poldzik ale to ekstra ze masz wycwiczona sylwetkę. Myślę ze sobie wkrecasz bo ciężko żeby nie zwiększyć swoich rozmiarów w ciąży.
A dopiero będą zazdrości jak migiem po porodzie wrocisz do formy. Ja 3 miesiące po porodzie wyglądała lepiej niż przed ciąża choć zaczelam na siłownię chodzić dopiero 8 tygodni po CC.
Wiec jak masz sportowy styl życia to wszystkim szczęki opadna na ziemie!
no mam nadzieje... a moze mi sie "zmienia priorytety" i sie zapuszcze?

rybka ale podobno to naprawde mit, ze wielkosc piersi ma cos wspolnego z iloscia mleka!!! SIE NIE MARTW!!!

cosa ja szukam na amazon co by tu jeszcze zamowic zeby dobic do darmowej wysylki... ja lubie fantasy i sf.. cos polecicie?

Edytowane przez poldzik
Czas edycji: 2014-12-30 o 09:58
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 09:59   #758
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez country111 Pokaż wiadomość
Jak coś to słyszałam że karmi świetnie się sprawdza. Po prostu tak pobudza laktację że nie ma siły by mleka nie było
Sprawdzone
Potwierdzam!





Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
Zalezy co lubisz.? Kryminaly,thillery czy fantasy.? Bo ja to glownie kryminaly i thillery, thillery psychologiczne.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kocham kryminały
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 10:01   #759
rybkaa90
Zakorzenienie
 
Avatar rybkaa90
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 926
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Martwię się, bo coraz częściej słyszę że jakaś tam kobieta nie może karmić, bo nie ma pokarmu. A wg mnie karmienie piersią jest bardzo wygodne, nie trzeba w środku nocy rozrabiać mleka, wyparzać butelek itp. No i wiadomo jest najzdrowsze dla dziecka.
__________________
Jaś 20.06.2015



06.09.2014
rybkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 10:06   #760
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Sprawdzone
Potwierdzam!


Kocham kryminały

Tak jak ja :P Wypozyczasz czy kupujesz ksiazki.?


Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość

cosa ja szukam na amazon co by tu jeszcze zamowic zeby dobic do darmowej wysylki... ja lubie fantasy i sf.. cos polecicie?
To nie moje klimaty :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 10:06   #761
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Czyli nie świruję aż tak i nie jestem aż tak próżna jak myślałam

industria zanieść zwolnienie. A facet w zusie taki cham.. nie cierpię do niego chodzić
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 10:20   #762
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

a ja czytam ta ksiazke o karmieniu piersia (Gonzalez "Breastfeeding made easy") no i autor pisze, ze cos takiego jak "brak pokarmu" jest niezmiernie rzadkie. Pokarm zanika bo dziecko jest przystawiane za rzadko (lub nieumiejetnie) lub z jakiegos powodu nie ssie. Bo im wiecej dziecko ssie tym wiecej pokarmu produkujemy... no wszystko takie proste i naturalne... No i im bardziej matka sie stresuje tym mniej pokarmu, stresujesz sie, ze nie masz mleka i tego mleka zaczyna byc jeszcze mniej itd itp...

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Czyli nie świruję aż tak i nie jestem aż tak próżna jak myślałam
co ty, to calkiem normalne! widzisz, ze prawie wszystkie tak mamy...
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 10:20   #763
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Jestem przerażona już..


A mi urosły jak szalone, ale przed ciążą robiłam usg i doktor powiedział, że przeważa tkanka tłuszczowa a nie gruczołowa
To zależy od podejścia. Dla mnie ważne bylo żeby dziecko było najedzone. Czy kp czy mm.

Cytat:
Napisane przez country111 Pokaż wiadomość
Jak coś to słyszałam że karmi świetnie się sprawdza. Po prostu tak pobudza laktację że nie ma siły by mleka nie było

Mi własnie zrobiło nawał
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 10:21   #764
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
To nie moje klimaty :P


thrillery tez lubie czasem i kryminaly bardzo.
jak mieszkalam w polsce bylam stala "klientka" biblioteki.. tutejsza jest bardzo slabo zaopatrzona!
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 10:24   #765
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
Tak jak ja :P Wypozyczasz czy kupujesz ksiazki.?




To nie moje klimaty :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Raczej kupuje albo pozyczam od znajomych





Cytat:
Napisane przez rybkaa90 Pokaż wiadomość
Martwię się, bo coraz częściej słyszę że jakaś tam kobieta nie może karmić, bo nie ma pokarmu. A wg mnie karmienie piersią jest bardzo wygodne, nie trzeba w środku nocy rozrabiać mleka, wyparzać butelek itp. No i wiadomo jest najzdrowsze dla dziecka.
A ja myślę ze to wymowka dla nie karmienia. Jest cos takiego jak kryzys laktacyjny. Co jakiś czas dziecko ma większą potrzebę jedzenia i wtedy czasem chce jeść co pol godziny a cycki muszą przyzwyczaić się do nowego popytu i zacząć więcej produkować.
Wtedy większość kobiet mówi ze nie ma pokarmu i daje butle.
A to trwa max 3 dni i trzeba to przetrwać. Pojawia się to po 2 tygodniach od porodu
Jakoś 3 miesiące po porodzie i chyba 6 miesięcy.
Można sprawdzić bo na pewno pełno info o tym w sieci
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 10:31   #766
rybkaa90
Zakorzenienie
 
Avatar rybkaa90
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 926
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

tassia zastanawiam się jak przetrwać te kryzysy laktacyjne, skoro dziecko się drze bo chce jeść?
Pewnie z czasem zglebię temat.
__________________
Jaś 20.06.2015



06.09.2014
rybkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 10:58   #767
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Powodzenia na dzisiejszych wizytach
Ja dzisiaj mam około 15, także idę się ogarnąć
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:06   #768
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
EJ czym się bulwersujesz?
Wiesz ja nigdy nie zrozumiem mitu umeczonej matki polki z obrzyganym dresem i tlustymi włosami.
Ja się generalnie nigdy nie malowalam wiec po urodzeniu dziecka nie od czulam tego....
Poza tym te pierwsze miesiące to naprawdę można baaardzo dużo zrobić. Ja non stop spotykała m się z koleżankami w kawiarniach, jezdzilam do znajomych, chodzilam do fryzjera,kosmetyczki, na siłownię 4x w tygodniu
A czym dziecko większe tym było mi coraz trudniej. Może inne mamy są lepiej zorganizowane ale to wcale nie takie łatwe dla mnie.
Część wraca do pracy, a ja siedząc z dzieckiem w domu zaczrlam lazic w dresie bo zal mi uswinic eleganckich spodni czy choćby dżinsów.
A dres często przebieram 3x dziennie bo Maciej nin stop wycięta we mnie paluszki a ja nie znosze chodzić jak łachman
Poza tym dres tez może być sexi i ładny a wcale ni musi być wyciągniętą szmata ...
Zazdroszcze tego czasu na poczatku. U nas kolki zaczely sie po 2 tyg w domu i calymi popoludniami dziecko plakalo, nie dawalo sie uspokoic, ulewalo itp. Nie bylo szans na zadne wyjscie, nikt by z nim nie zostal. Tz kilka tyg nie zmienial pieluch wiec jak mialby zostac, na dodatek z placzacym dzieckiem. Zostawalo tylko siedzenie przy szumiacym radiu albo odkurzanie bo to dzialalo. Nawet spacer nie wchodzil w gre. Takze ja nie mialam prawie wcale czasu dla siebie na poczatku, na dodatek syn bardzo malo spal.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez rybkaa90 Pokaż wiadomość
Ja się martwię, że nie będę miała pokarmu. Cycki mi prawie nie urosły Wiem, że to nie reguła, ale i tak sobie wkręcam.
Mi nic nie urosly. A pokarm ma jeszcze 21 tygodni zeby sie pojawic. Ja wcale nie marze o wkladkach laktacyjnych przed porodem.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:14   #769
rybkaa90
Zakorzenienie
 
Avatar rybkaa90
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 926
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Powodzenia na dzisiejszych wizytach
Ja dzisiaj mam około 15, także idę się ogarnąć
Trzymam kciuki
Ja też muszę się ogarnąć i jeszcze obiad zrobić. Chyba zapodam jakiś makaron. Najszybciej!
__________________
Jaś 20.06.2015



06.09.2014
rybkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 11:22   #770
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez rybkaa90 Pokaż wiadomość
tassia zastanawiam się jak przetrwać te kryzysy laktacyjne, skoro dziecko się drze bo chce jeść?
Pewnie z czasem zglebię temat.
Przystawiać jak najczęściej żeby piersi "wiedziały" że jest większe zapotrzebowanie. Moje szybko nadrabiały zaległości i mleczko się pojawiało
Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Zazdroszcze tego czasu na poczatku. U nas kolki zaczely sie po 2 tyg w domu i calymi popoludniami dziecko plakalo, nie dawalo sie uspokoic, ulewalo itp. Nie bylo szans na zadne wyjscie, nikt by z nim nie zostal. Tz kilka tyg nie zmienial pieluch wiec jak mialby zostac, na dodatek z placzacym dzieckiem. Zostawalo tylko siedzenie przy szumiacym radiu albo odkurzanie bo to dzialalo. Nawet spacer nie wchodzil w gre. Takze ja nie mialam prawie wcale czasu dla siebie na poczatku, na dodatek syn bardzo malo spal.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------


Mi nic nie urosly. A pokarm ma jeszcze 21 tygodni zeby sie pojawic. Ja wcale nie marze o wkladkach laktacyjnych przed porodem.
Ja też nie marzę o wkładkach... I to cieknące mleko... Dla mnie najgorsze było to, że każda koszula nocna, staniki po chwili śmierdziały zepsutym mlekiem... A mój synuś uwielbiał przytulać się do takiej "mlecznej" pieluchy

U nas też były kolki i pierwsze 2 miesiące wspominam jako ciężkie. Mimo wszystko zawsze znalazłam te 10 minut, żeby ułożyć włosy i wymalować oczy. Jak TŻ był w domu zostawał na chwilę sam na placu boju, a jeśli byłam sama korzystałam z chwili kiedy młody miał drzemkę
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:23   #771
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Przystawiać jak najczęściej żeby piersi "wiedziały" że jest większe zapotrzebowanie. Moje szybko nadrabiały zaległości i mleczko się pojawiało


Ja też nie marzę o wkładkach... I to cieknące mleko... Dla mnie najgorsze było to, że każda koszula nocna, staniki po chwili śmierdziały zepsutym mlekiem... A mój synuś uwielbiał przytulać się do takiej "mlecznej" pieluchy

U nas też były kolki i pierwsze 2 miesiące wspominam jako ciężkie. Mimo wszystko zawsze znalazłam te 10 minut, żeby ułożyć włosy i wymalować oczy. Jak TŻ był w domu zostawał na chwilę sam na placu boju, a jeśli byłam sama korzystałam z chwili kiedy młody miał drzemkę
O taaak.. Te mleko.. Fuj. Ja jeszcze w lato.. o jesu te skisłe mleko
Najlepsze były samosikające cycki
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:26   #772
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
O taaak.. Te mleko.. Fuj. Ja jeszcze w lato.. o jesu te skisłe mleko
Najlepsze były samosikające cycki
Szczegolnie przy przytulankach

Albo jak dziecko ssalo jednego to i z drugiego lecialo
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:30   #773
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Szczegolnie przy przytulankach

Albo jak dziecko ssalo jednego to i z drugiego lecialo
Albo jak Blanka nie zdążyła łyknąć cycka i pssss jej na twarz
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:32   #774
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość



co ty, to calkiem normalne! widzisz, ze prawie wszystkie tak mamy...
Uspokoiłam się trochę
Cytat:
Napisane przez rybkaa90 Pokaż wiadomość
tassia zastanawiam się jak przetrwać te kryzysy laktacyjne, skoro dziecko się drze bo chce jeść?
Pewnie z czasem zglebię temat.
Może dokarmianie butelką na przemian z cycem? Czy to nie wchodzi w grę, żeby maluchowi nie mieszać?
Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Powodzenia na dzisiejszych wizytach
Ja dzisiaj mam około 15, także idę się ogarnąć
3mam kciuki
rybka za Ciebie też
Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Zazdroszcze tego czasu na poczatku. U nas kolki zaczely sie po 2 tyg w domu i calymi popoludniami dziecko plakalo, nie dawalo sie uspokoic, ulewalo itp. Nie bylo szans na zadne wyjscie, nikt by z nim nie zostal. Tz kilka tyg nie zmienial pieluch wiec jak mialby zostac, na dodatek z placzacym dzieckiem. Zostawalo tylko siedzenie przy szumiacym radiu albo odkurzanie bo to dzialalo. Nawet spacer nie wchodzil w gre. Takze ja nie mialam prawie wcale czasu dla siebie na poczatku, na dodatek syn bardzo malo spal.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------


Mi nic nie urosly. A pokarm ma jeszcze 21 tygodni zeby sie pojawic. Ja wcale nie marze o wkladkach laktacyjnych przed porodem.
Najbardziej chyba boję się tych kolek. nie, że nie będę miała pokarmu. Kolki to mój wielki strach
Cytat:
Napisane przez rybkaa90 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki
Ja też muszę się ogarnąć i jeszcze obiad zrobić. Chyba zapodam jakiś makaron. Najszybciej!
Oo, ja jutro robię spaghetti bolognese, chodzi za mną od tygodnia

Ale mnie podbrzusze ciągnie i boli
Nadźwigałam się dzisiaj, niepotrzebnie..
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:34   #775
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Mnie tez tak od przedwczoraj pobolewa podbrzusze, mam cały czas lekko twardy brzuch, czuje jak się napina. :/
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:35   #776
rybkaa90
Zakorzenienie
 
Avatar rybkaa90
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 926
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

masija Dziękuję Ja wczoraj poszłam na spacer i głupia zaszłam do Biedronki. Nigdy więcej, miałam taki ciężkie siaty, że ledwo do domu doszłam.
__________________
Jaś 20.06.2015



06.09.2014
rybkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:36   #777
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Może dokarmianie butelką na przemian z cycem? Czy to nie wchodzi w grę, żeby maluchowi nie mieszać?
z tego co czytam to dokarmianie butelka (mlekiem modyfikowanym, nie twoim odciagnietym) to przynosi wiecej szkody niz pozytku bo piersi sie przywyczajaja, ze nie potrzeba az tyle produkowac (maly sie najada z butelki i nie ssie wiecej niz zwykle) i zamiast wiecej, mleka jest mniej.
moze sie wypowie ktoras juz doswiadczona, ja tu teoria z ksiazki sypie
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:38   #778
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość
z tego co czytam to dokarmianie butelka (mlekiem modyfikowanym, nie twoim odciagnietym) to przynosi wiecej szkody niz pozytku bo piersi sie przywyczajaja, ze nie potrzeba az tyle produkowac (maly sie najada z butelki i nie ssie wiecej niz zwykle) i zamiast wiecej, mleka jest mniej.
moze sie wypowie ktoras juz doswiadczona, ja tu teoria z ksiazki sypie
No ale jak mleka nie wystarcza no to dzieć jest po prostu głodny. Przystawianie i przystawianie, odciąganie, no ale nakarmić czymś trzeba, przecież nie będziemy głodzić dziecka z powodu kryzysu laktacyjnego
ja tak robiłam i takie moje zdanie.
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:42   #779
ultraviolwt188
Raczkowanie
 
Avatar ultraviolwt188
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 493
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cześć dziewczyny ja juz po dzisiejszej wizycie, ale nie wiem czy nosze chłopca czy dziewczynkę pod sercem, moje szczęście ma juz 16 cm i wazy 203 gramy jutro zaczynamy 18 tydzien
ultraviolwt188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 11:42   #780
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez ultraviolwt188 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja juz po dzisiejszej wizycie, ale nie wiem czy nosze chłopca czy dziewczynkę pod sercem, moje szczęście ma juz 16 cm i wazy 203 gramy jutro zaczynamy 18 tydzien
Ookurde ale już duużeee
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-26 17:55:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.