Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-06, 07:51   #661
DiBi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 69
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

chcialam sie pochwalic- dostałam pierwszy potabletkowy okres co prawda czekałam 4 miesiące, no ale lepiej pozno niz wcale. i nie boli
DiBi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 08:19   #662
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

po odstawieniu tabletek mialam (jak juz psialam wczesniej) problemy z wlosami, paznokciami, cera...dzis jestem 5 miesiecy po odstawieniu i ...wszystko jest ok. libido ok, wlosy i paznokcie juz sie nie łamia, cera tez dobra. czyli chyba moj stan sie unormowal ( tak mysle).. do tabletek chce wrocic w czerwcu na 3 miesiace, mam nadzieje ze przez taki krotki okres nie zdazą nabalaganic w moim organizmie. to ze tam sie rozreguluje okres itp to trudno , chodzi mi o te skutki uboczne ;/
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 16:56   #663
evellin
Raczkowanie
 
Avatar evellin
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 48
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez DiBi Pokaż wiadomość
chcialam sie pochwalic- dostałam pierwszy potabletkowy okres co prawda czekałam 4 miesiące, no ale lepiej pozno niz wcale. i nie boli

I nie martwiłaś się tym oczekiwaniem? Ja się trochę martwie tym wyczekiwaniem, mam nadzieję że już niedługo dostanę okres. Wiecie, jeszcze nigdy tak niewyczekiwałam okresu . Dzisiaj mija 50 dzień jak czekam i nic .
evellin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 19:58   #664
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez wilczyca Pokaż wiadomość
Ja na tabletkach od chyba 2 lat i czułam się świetnie. Ale rozstałam się z facetem, więc tabletki przestały mi być potrzebne... Przyszłam, żeby poczytać i się przeraziłam...czy te tabletki naprawdę są aż takie straszne, że je wszystkie rzucacie? No i te przerwy...przecież teraz są tak małe dawki że nie trzeba robić przerw ! (a przynajmniej lekarz mi tak powiedział)
A po jakim czasie można wrócić do tabletek po ich odstawieniu ? To tak na wszelki wypadek, jakbym kogoś poznała ;P

Wilczyca mi też lekarz mówił, że tabletki takie cacy są, że jakby ich wcale nie było, że przerwy niepotrzebne. No i co? Nabałaganiły mi i to nieźle, no ale ja brałam przez prawie 10 lat. Myślę, że jednak jakieś przerwy trzeba robić, bo przez pierwsze 2 lata brania tabletek też się czułam świetnie i nikt nie był mnie w stanie przekonać, że są takie"be" A co do czasu po jakim można wrócić do tabletek, to zdania są podzielone, ale spotkałam się z opiniami, że jak robić przerwę to na 3 lub 6 miesięcy i dłuższą oczywiście. Krótszej przerwy robić nie ma sensu, bo tylko się namiesza w organiźmie. Pozdrawiam
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 01:28   #665
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cześć Dziewczyny.

Od 4 dni nie biore pigułek (po 5,5 roku). Wcześniej nawet nie przyszło mi do głowy że mogą wystąpić jakieś skutki uboczne, ale teraz jak się tak naczytałam to aż się boję............

Tabletki odstawiłam bo chce w niedługim czasie zajść w ciąże i przydałoby się troche doprowadzić organizm do "normalności".

Pozdrawiam. Mam nadzieje że nic mi nie będzie......
majka versace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 06:50   #666
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez czuczenka Pokaż wiadomość
moj organizm, od razu sie przestawil.. nie czulam strasznych skutkow ubocznych gdy odstawilam Cilest.
Hypnotic: spokojnie nie ma sie co zamartwiac widocznie twoj organizm tak zareagowal na odstawienie

Tripka: te opuchniete piersi sa straszne mam zamiar znowu zaczac brac tabletki, i wiem ze moje piersi znowu sie zrobia takie nie aldne zreszta, powiem wam dziewczyny, ze moje piersi nie wrocily do poprzedniego rozmiaru jaki mialam jeszcze przed braniem tabletek
Nie rozumiem co wam się tak nie podoba w tym, że piersi przy braniu tabletek są troszkę większe a na pewno bardziej pełniejsze (przynajmniej tak jest u mnie ) Dla mnie jest to jak najbardziej pozytywny skutek uboczny
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 14:20   #667
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem co wam się tak nie podoba w tym, że piersi przy braniu tabletek są troszkę większe a na pewno bardziej pełniejsze (przynajmniej tak jest u mnie ) Dla mnie jest to jak najbardziej pozytywny skutek uboczny
dla mnie też zawsze jak brałam na noc tabletke,to rano budziłam się z nabrzmiałymi lekko piersiami teraz już tak nie mam
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 15:47   #668
DiBi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 69
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez evellin Pokaż wiadomość
I nie martwiłaś się tym oczekiwaniem? Ja się trochę martwie tym wyczekiwaniem, mam nadzieję że już niedługo dostanę okres. Wiecie, jeszcze nigdy tak niewyczekiwałam okresu . Dzisiaj mija 50 dzień jak czekam i nic .
baaardzo sie denerwowalam, poszlam po 2 miesiacach do gina, zeby mi przepisal tabletki na wywolanie, on kazal czekac.. no i sie doczekalam
kazdy organizm chyba reaguje inaczej.. my mamy tego pecha ze musimy tak dlugo czekac.. ciekawa jestem po jakiej przerwie dostane druga miesiaczke

wiem, ze teraz to mi jest latwo mowic, ale nie denerwuj sie, bo to nie wplywa korzysttnie powodzenia! bedzie git
DiBi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 19:22   #669
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

wygląda na to że i ja mam problem,tabsy brałam przez 3 lata,ostatnie opakowanie wzięłam w listopadzie ub.r. i potem normalnie w miesiecznych odstępach dostawałam okres,ostatni miałam 06.02. i teraz ciągle czekam....czy tak może sie stać? Miałam przecież normalne 3 miesiączki a tu nagle cisza.Dodam że nie współżyłam od listopada.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 21:23   #670
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Kiya Pokaż wiadomość
wygląda na to że i ja mam problem,tabsy brałam przez 3 lata,ostatnie opakowanie wzięłam w listopadzie ub.r. i potem normalnie w miesiecznych odstępach dostawałam okres,ostatni miałam 06.02. i teraz ciągle czekam....czy tak może sie stać? Miałam przecież normalne 3 miesiączki a tu nagle cisza.Dodam że nie współżyłam od listopada.

Myślę, że może tak byc, u mnie problemy pojawiły sie dopiero po 6 miesiącach od odstawienia. Przez pół roku po odstawieniu, miesiączki jak w zegarku, później coraz krótsze cykle i krwawienia w środku cykli, ehhh.
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 21:52   #671
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

chyba już nigdy sie nie zdecyduje na tabsy,dopiero teraz widze co zrobiły z moim organizmem.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 14:35   #672
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Kiya Pokaż wiadomość
chyba już nigdy sie nie zdecyduje na tabsy,dopiero teraz widze co zrobiły z moim organizmem.
w 100% popieram
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 20:27   #673
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Dziewczyny a czy to możliwe,że po odstawieniu tabletek mogą boleć sutki??bo od kilku dni właśnie mnie trochę bolą,niewiem czy to może mieć z tym związek...
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 21:37   #674
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy to możliwe,że po odstawieniu tabletek mogą boleć sutki??bo od kilku dni właśnie mnie trochę bolą,niewiem czy to może mieć z tym związek...
Może Mnie też bolały po odstawieniu pigułek. Czułam się jak w okresie dojrzewania, gdy rósł mi biust
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 21:50   #675
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy to możliwe,że po odstawieniu tabletek mogą boleć sutki??bo od kilku dni właśnie mnie trochę bolą,niewiem czy to może mieć z tym związek...
Ja po odstawieniu zaobserwowałam wiele "ciekawych" reakcji, między innymi takie jak opisujesz. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego, nie bolą mnie zawsze, tzn. nie co miesiąc, ale jeśli już, to jest to bardzo nieprzyjemne odczucie i jak się pojawia to z reguły po owulacji, dziwne
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 10:06   #676
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

To dopiero pierwszy miesiąc po odstawieniu.
Piersi od razu wróciły do dawnego rozmiaru (z małego B do pełnego A )
Spadły kiligramy (zdziwiłam się jak szybko)

Mam pytanie: chciałabym zrobic sobie badanie na poziom hormonow (przede wszystkim tarczycy) Jak długo powinnam odczekać ,żeby hormony się uregulowały i wyniki były 'autentyczne"... czy jest to magiczne pół roku ?

Przeraziłam sie jak kiedys czytałam, ze estrogeny pobudzają tarczyce. A w trakcie tabletek zaczęły mi wypadac włosy i byłam nerwowa... w dziecinstwie chorowałam na tarczyce, wiec chce sprawdzic czy wszystko jest ok.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 12:09   #677
evellin
Raczkowanie
 
Avatar evellin
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 48
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Ja dzisiaj, po 55 dniach oczekiwania, dostał wreszcie okres, można oddetchnąć z ulgą!!!!!
evellin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 15:35   #678
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez bergamia Pokaż wiadomość
Ja po odstawieniu zaobserwowałam wiele "ciekawych" reakcji, między innymi takie jak opisujesz. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego, nie bolą mnie zawsze, tzn. nie co miesiąc, ale jeśli już, to jest to bardzo nieprzyjemne odczucie i jak się pojawia to z reguły po owulacji, dziwne
ehh bardzo nieprzyjemne...bardzo bolą jakby były podrażnione,i są jakieś bardziej twarde..
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 17:56   #679
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Odstawiłam pigułki w sierpniu zeszłego roku i się dopiero zaczęło . Bardzo pogorszyła mi się cera. Włosy przetłuszczają sie w zastraszajacym tempie, skóra podobnie. Rano wyglądam jak wysmarowana błyszczykiem. Wprawdzie woda nie zatrzymuje mi się w organiźmie, ale przytyłam troszkę (paradoksalnie jakoś przy pigułkach bardziej się pilnowałam ). Ale najgorsze są rozreguowane cykle. Po tabletkowa miesiaczkę miałam w sierpniu, a potem tylko jakies nieregularne krwawienia. Sądziłam, że po jakimś czasie wszystko się unormuje, ale tak się nie stało. Ja przed pigułkami miałam kłopoty z cerą i nieregularnymi, bardzo bolesnymi i obfitymi miesiaczkami (musiałam zawsze przez pierwsze 3 dni okresu brać tabletki przeciwbólowe, żeby normalnie funkcjonować , a i tak zazwyczaj byłam osłabiona i nie chodziłam wtedy do szkoły). Tabletki wszystko wyregulowały mi. Miesiączkę miałam niemal o tej samej godzinie . Wczoraj byłam u mojej lekarki i chyba wrócę do tabletek. Ja muszę w końcu mieć jakieś "normalne" miesiączki. Ale sama nie wiem, co zrobić w tej sytuacji...
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-11, 15:14   #680
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Dziewczyny a jak teraz się zabezpieczacie?ufacie tylko prezerwatywom,czy stosujecie też globulki?
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 16:40   #681
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak teraz się zabezpieczacie?ufacie tylko prezerwatywom,czy stosujecie też globulki?
Ja przez pierwszy rok używałam prezerwatyw ( tzn. mój TŻ )teraz mam "spiralę". Globulek nigdy nie używałam.
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 17:03   #682
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy to możliwe,że po odstawieniu tabletek mogą boleć sutki??bo od kilku dni właśnie mnie trochę bolą,niewiem czy to może mieć z tym związek...

a ja od czasu kiedy odstawiłam pigułki ( a było to w grudniu) kilka dni przed okresem mam strasznie nabrzmiałe i wrażliwe sutki że muszę nosić usztywniany biustonosz o strasznie bolą...;/ no i od odstawienia miałam tylko 2 razy okres (nie licząc tego z odstawienia)....z cerą nic strasznego się nie dzieje...tzn nie jest idealna ale nigdy nie była. tuż po odstawieniu zaczęło mi troszkę więcej syfków wyłazić ale teraz jest lepiej poza tym że czoło mi się strasznie świeci. AA i jeszcze jedno strasznie rozdwajają mi się paznokcie, myślicie że to ma związek z odstawieniem tabletek? a waga na razie nei drgnęła chociaż mam mniejszy apetyt zdecydowanie.
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 17:15   #683
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

to już wyobrażam sobie ten stres czekając na okres,który po odstawieniu niewiadomo kiedy nadejdzie...pewnie znów z paniki będę latać po testy ciążowe ale trudno nie żałuje póki co,że odstawiłam tabletki.Po wolę już mieć mniejszy komfort podczas seksu,stres przed okresem niż w ogóle się nie kochać z braku ochoty przez te hormony...
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 18:41   #684
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Ja od 4 dni znowu na tabletkach , głowa mnie boli strasznie , nie wiem czy od tego ze dopiero zaczełam brac czy ze wzgledu na same tabletki , i tak zle i tak niedobrze ;-(
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 19:53   #685
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Witam!
mam pytanie - zadawalam je juz zreszta w innym wątku, ale nie uzyskalam odpowiedzi.

Po jakim czasie od odstawienia hormonow mialyscie wysyp pryszczy?od razu, czy po kilku miesiącach?

Ja leczylam sie latami na mega tradzik, odstawilam tabletki w grudniu, na razie nic sie nie dzieje, mam tylko gule na plecach, ale to jest do przeżycia....

acha, i czy po tych 6 sciu miesiacach, kiedy organizm sie "oczysci" tradzik moze wrocic?jesli do tego czasu od momentu odstawienia byl spokoj?
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 20:38   #686
Fritillaria
Raczkowanie
 
Avatar Fritillaria
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Hej dziewczyny. Przyłączam się do wątku, bo sama przymierzam się do zaprzestania zażywania tabletek i chciałam się z Wami podzielić propozycją niehormonalnej antykoncepcji, o której się wczoraj dowiedziałam.
Krótkie wprowadzenie: Biorę Mercilon od 6 lat, wcześniej przez parę miesięcy byłam na samym progesteronie przez 10 dni w cyklu. Brałam hormony początkowo jedynie ze względów zdrowotnych, potem zaś również jako środek antykoncepcyjny. Miesiączki wcześniej bardzo bolesne i nieregularne, cera z okresowymi problemami, włosy przetłuszczające się (to pozostało).

Za jakieś dwa-trzy lata planuję ciążę także postanowiłam pigułki odstawić dużo wcześniej ze względu na moje liczne (nie rozpisując się) problemy zdrowotne. Wiem, że będę musiała przeprowadzić wiele badań i poczekać na uregulowanie się cyklu, poza tym przyjmuję też możliwość, iż z zajściem w ciążę też różnie może być. Jeśli zdarzy się nam dzidziuś wcześniej, też nic bardzo strasznego się nie stanie, przyjmiemy go z miłością.

28.03 jestem zarejestrowana do ginekologa-endokrynologa, zobaczymy co mi doradzi. Boję się objawów o których piszecie - szczególnie tego wypadania włosów i trądziku... Mam nadzieję, że uda się ograniczyć ewentualne objawy przy stałym kontakcie z endokrynologiem i dermatologiem.

Podzieliłam się wczoraj pomysłem na odstawienie tabletek z bratową, która opowiedziała mi o Personie - jak zauważyłam używając wyszukiwarki niewiele było tu o niej mówione do tej pory, więc myślę, że warto tą informację podać.
Tutaj znajdziecie szczegółowy opis: http://www.persona.info.pl/ Jak widać nie jest to narzędzie mierzące temperaturę, lecz poziom hormonów, więc wydaje mi się, że w połączeniu z prezerwatywą będzie to metoda dość skuteczna. Na globulki (i nonoxynol w każdej postaci ) jestem uczulona, więc w moim wypadku odpadają. Myślałam, żeby do tego stosować metodę objawowo-termiczną (http://www.iner.pl/), bo przed braniem tabletek prowadziłam obserwacje, daje to dodatkowy obraz własnego cyklu. Taki mam pomysł.

Mam nadzieję, że po odstawieniu plusy przeważą minusy - libido będzie znów na normalnym poziomie, żyły i wątroba odetchną, a do tego nie wyłysieję, nie będę cała w kropki i nie stracę biustu.
Fritillaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 09:51   #687
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak teraz się zabezpieczacie?ufacie tylko prezerwatywom,czy stosujecie też globulki?
Ja stosuję prezerwaty + globulki i żadnego stresu nie przeżywam. Jestem tak spokojna, jak podczas przyjmowania pigułek. Samej prezerwatywy bałabym sie używać.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 14:15   #688
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

A u mnie po wszystkich badaniach wykonanych dwukrotnie wyszedł mi obnizony poziom insuliny (hmm czyżby początki cukrzycy?) ... i miałam powtórzoną prolaktynę, ale to było badanie po obciążeniu jakimś środkiem i nie za bardzo umiem zinterpretować wyniki tego badania a norm nie mam podanych. Nocna prolaktyna w pierwszym badaniu wyszła 40, 42 i 57 a teraz miałam też trzykrotne badanie na czczo, godzinę po zażyciu tego środka i dwie godziny po zażyciu. 21.03. idę na wizytę do endokrynologa już z wynikami badań, zobaczymy co ciekawego powie .... trochę mnie to przeraża
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 20:03   #689
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
A u mnie po wszystkich badaniach wykonanych dwukrotnie wyszedł mi obnizony poziom insuliny (hmm czyżby początki cukrzycy?) ... i miałam powtórzoną prolaktynę, ale to było badanie po obciążeniu jakimś środkiem i nie za bardzo umiem zinterpretować wyniki tego badania a norm nie mam podanych. Nocna prolaktyna w pierwszym badaniu wyszła 40, 42 i 57 a teraz miałam też trzykrotne badanie na czczo, godzinę po zażyciu tego środka i dwie godziny po zażyciu. 21.03. idę na wizytę do endokrynologa już z wynikami badań, zobaczymy co ciekawego powie .... trochę mnie to przeraża
Czekoladka, jest na Ginekologicznym wątek z wynikami prolaktyny, zerknij sobie
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-13, 14:54   #690
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Noooo po 40 dniach czekania jest
Wszystko tak samo jak podczas brania tabletek...
Zero bolów na szczęście..
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.