Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-23, 20:31   #661
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: grzybica pochwy?? ??? pytanie

Ostatnio coraz czesciej slysze(uczeni,WHO),ze prezerwatywa ze wzgledu na mikroskopijne pory wcale skutecznie nie chroni przed hiv i chorobami wenerycznymi .
Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 20:54   #662
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: grzybica pochwy?? ??? pytanie

czyl iw koncu jak?? czyl iten kto uzywa prezewatyw moze przeniesc na mnie grzybica jak ten ktory ich nie uzywa?? dziwne ginekolog u mnie wykluczyla uczulenie na prezerwatywe i ze moglo mi sie t owziosc poprzez uzywanie tamponów.. mowial ze to partnera mnie zaraził wiec jak skoror uzywał wlłasnie prezerwatyw..
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 09:01   #663
lady goddess
Rozeznanie
 
Avatar lady goddess
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z lapka ;)
Wiadomości: 508
Dot.: grzybica pochwy?? ??? pytanie

"prezerwatywa ze wzgledu na mikroskopijne pory wcale skutecznie nie chroni przed hiv i chorobami wenerycznymi .[/quote]"


Tutaj Ci wyraźnie koleżanka napisała, że prezerwatywa wcale skutecznie nie chroni przed chorobami, zarazkami etc
A więc 100%pewności daje Ci jedynie wstrzemięźliwość seksualna ]:->
__________________
. . . A w oczach odbija się strach . . .
Bo od miłości nie ma odwrotu jest tylko zapomnienie . . .
lady goddess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 11:32   #664
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: grzybica pochwy?? ??? pytanie

Cytat:
Napisane przez Kizia Mizia19 Pokaż wiadomość
czyl iw koncu jak?? czyl iten kto uzywa prezewatyw moze przeniesc na mnie grzybica jak ten ktory ich nie uzywa?? dziwne ginekolog u mnie wykluczyla uczulenie na prezerwatywe i ze moglo mi sie t owziosc poprzez uzywanie tamponów.. mowial ze to partnera mnie zaraził wiec jak skoror uzywał wlłasnie prezerwatyw..
gdyby prezerwatywa miala tak duze mikropory, ze moglyby przechodzic przez nia wirudy to przeszlaby i woda, a jak wiadomo gumka nie przecieka, chybaze sa w niej mikrouszkodzenia, ktore sa niewykrywalne podczas testow, po pstostu zbyt male aby wykrylo je urzadzenie dokonujacych tych testow. Jesli jest takie mikrouszkodzenie to zarowno plemniki jak i czynniki powodujace choroby weneryczne (bakterie, grzybice) przechodza bez najmniejszego problemu

Tak wiec nie ma stutecznje metody anty, ani skutecznych srodkow chroniacych przed chorobami wenerycznymi. Jedynie szklanka zimnej wody zamiast
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 11:37   #665
aanula_jastrzebie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 13
GG do aanula_jastrzebie
Exclamation Dot.: Grzybica pochwy

Dziewczyny .. błagam pomóżcie .. ;( nie mam juz sily.. post bedzie dlugi ale prosze odpowiedzcie bo jestem juz na skraju załamania ;(

Moje problemy zaczeły się pół roku temu.. Wyjechałam na miesiąc na wakacje.. Miesiac wczesniej zaczełam brac tabletki antykoncepcyjne, a miałam malutkie zapalenie pochwy.. Lekarz powiedział mi że nie bedzie mi narazie nic przepisywał bo samo moze przejsc (ja głupia, nieświadoma zgodziłam sie z nim, nie wiedzac jakie moga byc tego konsekwencje ;( )

Juz kiedy bylam na wakacjach podczas stosunku z partnerem zaczelam odczuwac ból, potem coraz wiekszy dyskomfort i ciasnośc w pochwie.
Tak sie zakonczylo nasze współzycie do teraz .. juz nie pamietam co znaczy seks ;(

Po powrocie prędko ruszylam do innego lekarza z nadzieja ze ten powie mi cos konkretnego,a tam babka prawie mnie wyrzucila z gabinetu ,powiedziala ze mam nadżerke i zapalenie i ze wiecej mam nie przychodzic do niej tylko chodzic tam gdzie bylam od poczatku zapisana ;(, przepisala od niechcenia Gyno-femidazol i clotrimazolum maśc.. nic nie pomoglo a do tego pochwa robila sie coraz bardziej opuchnieta.. ;(
Wrocilam wiec do pierwszego lekarza zeby zacząc się leczyc, a on oznajmił mi że mam duże zapalenie i nadżerkę co juz niestety wiedzialam.. ;( zrobil mi cytologie i wyszlo ze mam II grupe, ale nic mi nawet nie wytlumaczyl..
Zawzięłam się i leczyłam, ale niestety zamiast się poprawiac było jeszcze gorzej, przepisał mi kolejne leki Sterovag na podleczenie nadżerki , Lactovaginal .. nie pamietam co wiecej, ale nie pomoglo..

Poszlam do kolejnego lekarza który stwierdzil ze nic nie wiedzi, ale zebym byla spokojniejsza (kompetentny jak szlag) przepisze mi clotrimazolum globulki i Fluconazol( wymyslil jakies dawki- 1 dzien 4 tabletki, 2 dzien 1 tabletka i jeszcze dalej). Nie wzielam tego bo nie bylam pewna..

Potem nie moglam sie dostac do przychodni wiec poszlam prywatnie do poprzedniego lekarza z ta recepta, wizyta 70 zł, w tym badanie usg na którym dowiedzialam sie o tyłozgieciu macicy , oraz o zapaleniu jajnika..
W grudniu przestalam brac tabletki antykoncepcyjne z nadzieja ze moze leczenie nie szlo do przodu przez to.. Nic to nie dalo a jeszcze pogorszylo bo rozregulowalam cykle, okropnie obfite miesiaczki wróciły a do tego stan pochwy pogorszyl sie znacznie ;(
Lekarz przepisal mi Pimafucin-krem, Natamycynę-globulki dopochwowe z aplikatorem, Lactovaginal kolejny raz, Flucinazole(1 dzień-3 tabletki, kolejne 11 dni po jednej tabletce) a do tego Seractil- tabletki niby na zapalenie jajnika, choc nic takiego w ulotce nie wyczytalam

Teraz jestem juz po tej kuracji, pochwa jest opuchnięta do tego stopnia ze czuje dyskomfort podczas siedzenia i chodzenia, podczas mycia sie kiedy chce sprawdzic jaki jest stan opuchlizny nie umiem nawet wsadzic palca ;( Nie mam juz zadnych uplawów, pieczenia czy swędzenia ale ta opuchlizna jest przerażająca ;(

Boje sie juz robic cokolwiek.. Teraz jeszcze mam dostac miesiaczke, spóźnia sie o kilka dni.. zastanawiam sie czy moze to byc spowodowane tym grzybem wstrętnym .. jestem zalamana .. nie wiem juz gdzie mam pójśc do lekarza .. bylam juz chyba u wszystkich w miescie ;( .. Panie doktorze moze Pan cos poradzi .. Mieszkam w Jastrzębiu Zdroju w woj śląskim.. Moze w Cieszynie znacie i polecicie jakiegos dobrego lekarza?
Co mam zrobic by po miesiaczce stan pochwy juz calkiem sie nie pogorszyl? Boje sie powiklan.. Blagam pomóżcie ;( Jestem juz bezradna ;(;(

Edytowane przez aanula_jastrzebie
Czas edycji: 2007-02-24 o 11:40 Powód: za malo informacji w poście
aanula_jastrzebie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 12:05   #666
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Dot.: Grzybica pochwy

Napisałam Ci Aanula prywatną wiadomość.
Z mojej strony moge Ci powiedzieć, żebys absolutnie odstawiła na bok słodkosci, zero cukru !
Cukier to pożywka dla grzyba.
Mam nadzieje,ze moje namiary na lekarza Ci pomogą
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 17:50   #667
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: grzybica pochwy?? ??? pytanie

a ile takie tabletki gynalgin kosztują tzn globulki!
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 18:51   #668
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: grzybica pochwy?? ??? pytanie

jakieś 8-10 zł. Są wyjątkowo tanie
parapet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 18:59   #669
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: grzybica pochwy?? ??? pytanie

naprawde!!! to ose te globulki !! dopochwowe co sie stosuje na noc?? takie tanie!!? ja myslalam ze 60-70 zl
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 19:12   #670
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: grzybica pochwy?? ??? pytanie

dziewczyny, ale grzybica to nie jest choroba weneryczna!!!

Jest to schorzenie wywoływane przez drożdżaki, najczęściej Candida albicans (90 proc. przypadków) lub inne gatunki Candida. Do zakażenia może dojść podczas używania wspólnych ręczników, mydeł, na basenie, podczas kuracji antybiotykowych, też podczas kontaktów seksualnych. U mężczyzn zakażenie zwykle przebiega bezobjawowo. Pierwszym objawem jest swędzenie i ból pochwy oraz warg sromowych. Występują także gęste kremowe upławy, które pachną drożdżami i wyglądają jak twaróg. Rozwojowi grzybicy sprzyja stosowanie antybiotyków, hormonów steroidowych, doustnych środków antykoncepcyjnych. Przy pierwszych objawach choroby można sobie doraźnie pomóc przywracając prawidłową kwasowość za pomocą tabletek z pałeczkami mlekowymi - lacibios femina i łagodząc świad za pomocą np. maści clotrimazolum. Grzybica jest trudna do wyleczenie i często nawraca. bardzo waża jest tutaj profilaktyka, stosowanie diety i odpowiednich zabiegów higienicznych, wstrzemięźliwośc seksualna podczas kuracji i odbudowywanie flory bakteryjnej, co warunkuje skuteczne wyleczenie.

Kizia Mizia, jak Twój partner łyknie flumycon i zastosuje jakąs maść to zupełnie wystarczy. poza tym nie musiałas koniecznie złapać grzybka od partnera. naprawde mnostwo innych czynników temu sprzyja, w tym własnie tampony (ja osobiście w ogóle z nich zrezygnowałam). warto jednak faceta również mimo wszystko przeleczyć. moim zdaniem prezerwatywa wystarczająco chroni przed takimi infekcjami, grzyby są mikroorganizmami, ale nie są aż tak male, zeby stwarzały zagrożenie przy gumce. ale trzeba brać pod uwagę tutaj także i oral, bo i w taki sposób kontaktujesz się z np. Jego grzybkami, On z Twoimi i tak w kółko. ale myśle, ze jak sie razem przeleczycie i przez ten czas nie bedziecie uprawiac seksu, to bedzie ok. tylko pamietaj przy leczeniu kupić sobie probiotyk
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 11:14   #671
andruszki
Raczkowanie
 
Avatar andruszki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 314
GG do andruszki
Dot.: Grzybica pochwy

O jaaa.... aanula wspołczuje naprawde
musi byc jakies wyjscie z tej sytuacji
smutne ze tak cierpisz.. szukaj lekarza, ja w koncu trafilam na własciwa babke
ja tez sie meczylam od roku ale naszczescie tylko z grzybica... I od dwoch miesiecy po tabletkach gynalgin jest super... jak narazie.
andruszki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 19:06   #672
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy

- podstawowa sprawa: badania: czy to grzybica (i jaki grzyb), czy bakteria (jaka) czy infekcja mieszana
- dieta. dieta. dieta. scisla. zero cukru, zero alkoholu (zwlaszcza piwa) zero drozdzy cukier to takze bardzo slodkie owoce (winogrona itp). zero bialej maki, serów plesniowych, produktów, zawierajacych strzepki grzybni. podstawa to warzywa, niektore owoce, kasze, ciemny ryz, zupy. duzo wody mineralnej, herbat ziolowych zeby wyplukaly organizm, jogurty bez cukru, czosek..
- dużo ruchu na świezym powietrzu, unikanie stresow, relaks i pozytywne myślenie
- wspolzycie ogranicz do minimum jesli mozesz celibat, a na pewno nawet do seksu oralnego - prezerwatywa. i partner tez powinien sie leczyc.bo inaczej zarazacie sie nawzajem
- bawelaniana przewiewna bielizna
- podmywanie sie woda lub ewentualnie dobrymi środkiami do higieny intymnej, czasami zalecane jest szare mydło lub delikatne mydełka dla dzieci
- antybiotykoterapie tylko w razie konieczności, w razie kuracji zawsze stosować preparaty osłonowe
- prać bielizne w płatkach mydlanych, nie używając żadnych płynów do płukania
- stosować osobny ręcznik do higieny intymnej
- uikać goracych kąpieli w środkach zapachowych a także sauny
- podcierać się zawsze w kierunku odbytu, nigdy odwrotnie
- używać zawsze białego i bezwonnego papieru toaletowego
- nie siadać w toaletach w miejscach publicznych
- zrezygnować z tamponów (nagromadzają patogeny)
- zapomnieć o irygacjach, które wypłukuja mikroflorę
- czasami dobrze jest łykac tabletki żurawinowe (co prawda wypłukuja bakteri z cewki, ale to też dobrze, bo z cewki blisko do pochwy)
- łykac regularnie, codziennie lacibios femina - wydłuża okresy bez choroby
- przy takim podraznieniu miejsc intymnych, jaki posiadasz nie wskazane jest stosować jakichkolwiek środków dopochwowych. lepiej już tam wiecej nie ingerowac. lecz się lekami doustnymi, uzupełniaj mikroflorę też probiotykami doustnymi, nie przesadzaj z maśćmi - po długotrwalym stosowaniu traca swoją moc, mogą wywoływać alergie, a pimafoucort zawiera sterydy więc już w ogóle
- w przypadku długotrwałych infekcji lepiej raz w miesiącu po miesiączce przyjąć profilaktycznie mała dawke flukonazolu i cały czas w ciągu całego cyklu łykac lacibios femina
- pamiętac o leczeniu partnera
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 17:09   #673
madzia1721
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Grzybica pochwy

Witam mam16 lat i męczę się z grzybicą od 6 lat. Stosowałam różne i dziwne kuracje, lecz nic nie pomogło niestety chociaż już przyzwyczaiłam się do myśli, że całe życie będę miała to cholerstwo. Stosowałam wszelkie antybiotyki, łaziłam po specjalistach, czerpiąc w Waszych rad stosowałam rówznież joghurt, dietę, czosnek...na marne...

dziwi mnie to, że na grzybicę pochwy choruje ponad 75% kobiet w Polsce i nikt na to nie wymyślił skutecznego leku...dlaczego tak się dzieje? Przecież jest to bardzo popularna choroba i powinni moim zdaniem coś z tym zrobić. Ja męczę się już z tym 6 lat i nie wyobrażam sobie co będzie dalej...choroba po jakimś czasie znika, ale gdy znowu się pojawia jest nie do wytrzymania [przynajmniej w moim przypadku]....

jedynie co nam zostaje to wymiana i wspólne żale nad naszą polską medycyną...

Pozdrawiam - Magda
madzia1721 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 19:11   #674
Minoda
Rozeznanie
 
Avatar Minoda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 719
GG do Minoda
Dot.: Grzybica pochwy

Mi ulge przynosi kojący zel do higieny intymnej Sorayi... wiem, ze nie powinno sie stosowac żeli do higieny intymnej, ale ten zawiera wyciąg z lukrecji , który łagodzi istniejące stany zapalne i zapobiega ich pojawianiu się, kwas mlekowy korzystnie wpływający na pH śluzówki, przywraca fizjologiczny stan skóry i lekko nawilża, D-pantenol łagodzący podraznienia i mikrourazy śluzówki i uczucie pieczenia oraz składniki przeciwgrzybicze zapobiegające rozwojowi infekcji...
Żel ma pozytywna opinie ginekologów i dermatologów.
Mi naprawde ulżył...
Polecam też TRILAK , tabletki doustne, które niszczą bakterie w jelitach, które sa sprawcami infekcji i grzybic ... Jeśli sie nie zwalczy przyczyny grzybice ciągle się odnawiają niestety
Minoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 20:09   #675
aanula_jastrzebie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 13
GG do aanula_jastrzebie
Dot.: Grzybica pochwy

Hej kochane .. Jestem już po wizycie.. Wszystko dokładnie opowiedziałam Panu doktorowi.. Pokazałam stos opakowań po lekach które brałam od września i złapał się za głowe.. powiedział że się mną zajmie nareszcie mogłam choc trochę odetchnąc..
Zbadal mnie i pobral material na posiew i coś jeszcze tylko zapomniałam związane z bakteriami..
Zrobił także USG ale na szczęście nic nie wyszlo..
Jak nigdy spoźnia mi się miesiączka i wogóle nie czułam żeby miała nadejśc, ale lekarz uświadomił mnie że jest to spowodowane przerostem błony śluzowej i przepisal Luteinę pod język do ssania.. muszę o tym poczytac..

We wtorek mam wyniki badań bakteriologicznych, mam nadzieje że bede wiedziala na co mam sie leczyc i lekarz okaze się naprawdę dobry.. Odpiszę po wizycie !! Dziękuję za wszystkie rady i wsparcie!! Podtrzymałyście mnie na duchu.. bylam juz zalamana.. a lekarzowi myslalam ze już nie zaufam, mam nadzieję że na tym się nie zawiodę..
Pozdrawiam!
aanula_jastrzebie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 20:55   #676
sonami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica pochwy

Witam! Mam pytanie... Od dwuch dni mam objawy typowej grzybicy, świąd i pieczenie w okolicach pochwy, serowaty śluz.. Wybieram sie do lekarza w poniedziałek, ale jest jedna rzecz która mnei martwi. Mam moocno powiększone i bolesne węzły chłonne w pachwinach... Czy ktoś może mi powiedzieć, czego to moze byc przyczyna? Zaczynam się obawiac że nabawiłam sie jakiegoś gorszego świństwa niż grzybica :/
sonami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 21:36   #677
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy

sonami, powekszone węzły chłonne w pachwinach mogą świadczyc o wielu chorobach. czasem powiązane są też z zapaleniem pęcherza czy z grzybicą, więc to najprawdopodobniej może być od tego. jezeli dostaniesz do leczenia antybiotyk na nie i leki przeciwgrzybiczne, to koniecznie pamietaj o odłonowym łykaniu probiotyków!
tak w ogóle, to zamiast leczyć powiększone węzły chłonne antybiotykami, lekarz powinien pobrać je do badania histologicznego, które da odpowiedź na pytanie, czy nie rozwija się w nich rak. powiekszone wezły pachwinowe obserwuje sie też przy mononukleozie, ziarnicy, chłoniaku, białaczce, opryszczce...

tutaj podaje linka do opryszczki i jej objawów dośc szczegółowo opisanych, choć w Twoim przypadku to pewnie ma jakieś powiązanie z grzybicą. ale musisz koniecznie z tym do lekarza iść, bo takie objawy to nie przelewki.
http://www.lekka.pl/czytelnia/Objawy...a,,3,1124.html
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 07:46   #678
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Smile Dot.: Grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez aanula_jastrzebie Pokaż wiadomość
Hej kochane .. Jestem już po wizycie.. Wszystko dokładnie opowiedziałam Panu doktorowi.. Pokazałam stos opakowań po lekach które brałam od września i złapał się za głowe.. powiedział że się mną zajmie nareszcie mogłam choc trochę odetchnąc..
Zbadal mnie i pobral material na posiew i coś jeszcze tylko zapomniałam związane z bakteriami..
Zrobił także USG ale na szczęście nic nie wyszlo..
Jak nigdy spoźnia mi się miesiączka i wogóle nie czułam żeby miała nadejśc, ale lekarz uświadomił mnie że jest to spowodowane przerostem błony śluzowej i przepisal Luteinę pod język do ssania.. muszę o tym poczytac..

We wtorek mam wyniki badań bakteriologicznych, mam nadzieje że bede wiedziala na co mam sie leczyc i lekarz okaze się naprawdę dobry.. Odpiszę po wizycie !! Dziękuję za wszystkie rady i wsparcie!! Podtrzymałyście mnie na duchu.. bylam juz zalamana.. a lekarzowi myslalam ze już nie zaufam, mam nadzieję że na tym się nie zawiodę..
Pozdrawiam!
Rozumiem, że byłas u poleconego przeze mnie lekarza?
Jesli tak to ciesze sie,że będzie starał się Ciebie z tego wykaraskać...
W kazdym badz razie dla mnie to lekarz nr 1, autentyczny w swoich sądach i niezastąpiony
Koniecznie opisz jak dalej przebiega Twoj stan zdrowia.

Pozdrawiam i 3 mam kciuki za wylecznie !
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 10:11   #679
ziuta278
Raczkowanie
 
Avatar ziuta278
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 124
GG do ziuta278
Dot.: swędzenie intymne

swędziało mnie tak troszeczke więc zaczęłam się smarować maścią Clotrimazolum. Po trzech dniach smorowania już mnie trochę swędzi.... A może swędzi mnie bo się goją rany które wcześniej rozdrapałam?

Edytowane przez ziuta278
Czas edycji: 2007-03-08 o 20:12
ziuta278 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-04, 12:28   #680
sonami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica pochwy

Dzieki za odpowiedź... w poniedziałek od razu rano pójde do lekarza, chociaż po uzyciu clotrimazolu i gyno-femidazolu objawy ustąpiły... No jeszcze te węzły chłonne powiększone nadal, ale mam nadzieje, ze to też ustąpi! pozdrawiam i wszystkim Wam życzę szybkiego powrotu do zdrowia! trzymajcie sie
sonami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 17:29   #681
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: swędzenie intymne

Edit1, no własnie grzybica w ciązy to niezbyt przyjena sprawa. zwłaszcza, ze wiekszości leków nie powinno sie stosować w trakcie ciązy i laktacji, bo mogą być szkodliwe, a zwlaszcza te najskutecziejsze leki azolowe. leczenie odbywa sie zazwyczaj nystatyna, która czesto i gęsto nie skutkuje a czy w posiewie wychodził Ci zwykły c. albicans czy inny grzyb? bo niektóre grzyby sa bardziej oporne na cześć leków. i czy wychodziło Ci duzo lactobacillusów? bo to one warunkują całkowite wyleczenie. przy nawracających grzybicach warto pomyśleć o przyjmowaniu cały czas probiotyków. wtedy nawet jeśli nie uda się całkowicie zapobiec nawrotom grzybicy, to zdarzaja sie one o wiele wiele rzadziej. moja koeżanka, wiedząc że w ciazy ok. 80% choruje na grzybice, łykała przez okres ciązy lacibios femina (najpierw skonsultowała to z lekarzem) i była bardzo zadowolona. choc wiadomo - organizm to organizm. róznie reaguje.

ziuta278, jak długo smarowałaś clotrimazolem? może dostałas alergii na ta maść? albo zastanów się czy stosowałas inne mydło, krem do depilacji, coś po czym mogła nastapić reakcja alergiczna. moim zdaniem powinnaś przejść sie do lekarza. po pierwsze to, że swędzenie w pochwie ustało nie oznacza całkowitego wyleczenia. warto to sprawdzić, bo postać utajona infekcji moze byc groźna. z kolei co do odbytu, to też lekarz powinien to zobaczyc i ew. wykonac posiew z kału. póki co może myj się mydełkami dla dzieci i smaruj te miejsca alantanem czy pantenolem. jezeli masz tam ranki, to rzeczywiscie swędenie może byc spowodowane ich gojeniem się.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 18:39   #682
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: swędzenie intymne

Witaj Flybird.Dziekuje za Twoja odpowiedz.Niestety dzis nie pamietam,jakie mialam wyniki.W pazdzierniku zeszlego roku bylam w szpitalu,mialam robiona laparoskopie.Przed zabiegiem mialam robione badania i wyszlo ze mam jakies drozdzaki niewiadomo skad bo dwa miesiace wczesniej bylam u lekarza i tez to mialam.Przepisal mi i mezowi tabletki po ktorych bylo ok.Chyba.Dodam ze wtedy nic mi nie swedzialo.A w szpitalu znowu to samo.Kilka dni temu zaczelo mnie strasznie swedziec.do tego pojawilo sie cos co wyglada jak biale grudki.Dzis juz nie swedzi,grudki dalej sa.Dzis powinnam dostac miesiaczke,ktora sie nie pojawila.Domyslam sie ze te objawy nie sa niczym dobrym i moga byc powodem nie pojawienia sie miesiaczki.Jutro dzwonie do lekarza.Jezeli ktos moze odpowiedziec mi na pytanie czy takie swedzenie i sluz moze byc jedna z przyczyn ze nie moge zostac mamusia,bylabym bardzo wdzieczna.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 19:48   #683
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: swędzenie intymne

Edit1, może byc przyczyna, ale raczej nie powinien, zazwyczaj nie ma to aż takiego wpływu. zapytaj się jeszcze w dziale: "poczekalnia"
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=79
może tam dziewczyny, które się starają lub są juz w ciązy Ci doradzą.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 20:27   #684
kumpelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Dot.: swędzenie intymne

Cytat:
Napisane przez ziuta278 Pokaż wiadomość
hej, mam podobny problem. Często tak strasznie się drapię że aż mam rany. Używam bawełnianej bielizny, myję się normalnie, nie że jakiś brudas jestem. Myślałam że mam uczulenie na mydło więc kupiłam płyn do higieny intymnej ale nic nie pomogło. Minęło już kilka miesięcy a to dalej jest.
Dziewczyny, mam straszny swad od paru lat i usiluje go wyleczyc! Wykryto u mnie Staphylococcus faecalis
Moje doswiadczenie w leczeniu tego paskudstwa jest negatywne! Nie udaje mi sie wyleczyc - jest ulga na jakis czas i znowu!! Koszmar!! Poczytajcie co napisalam tu http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=177867. Watek Do Doktora. Staphylococcus faecalis - jak leczyc.
Pozdrawiam
kumpelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 21:12   #685
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: swędzenie intymne

Dzieki Flybird zaraz tam wejde.Dzwonilam dzis do lekarza ale wizyta dopiero za miesiac.Czekam na miesiaczke,na razie swedzenie przeszlo ale wiem ze wroci jak nie pojde znowu do lekarza.Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 19:50   #686
Smutna_Myszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 350
Dot.: Grzybica pochwy

byc moze zadaje głupie pytanie ale chciałabym wiedziec jakie sa dokładne objawy grzybicy i jak to wyglada? i czy boli?? bardzo prosze o wziecie tego powaznie i o odpowiedz
Smutna_Myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 05:58   #687
Minoda
Rozeznanie
 
Avatar Minoda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 719
GG do Minoda
Dot.: Grzybica pochwy

Smutna_Myszka bywa różnie, bo każdy jest indywidualny, ale do najczęstrzych objawów należą : swędzenie i pieczenie warg sromowych mniejszych, białe serowate upławy , biały nalot na sromie... ale najlepiej od razu iśc do lekarza, nie czekać, bo na pewno nie będzie lepiej a moze być gorzej, jesli musisz czekac na wizyte a jesteś zaniepokojona to kup clotrimazolum - maśc dostępna bez recepty za około 2,5 zł... i nie zwlekaj z wizytą
Minoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 08:22   #688
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Grzybica pochwy

ja znowu się z tym męczę. Już nawet szarpnęłam się na albothyl za 40 zł, ale nie pomogło. Już zaczynam podejrzewać, że taka moja uroda po prostu.. Już parę razy słyszałam ( i czytałam), że gęste, białe upławy bez zapachu są zjawiskiem normalnym i nie związanym z żadną infekcją. Może ja się leczę bez potrzeby i tylko podrażniam sobie niepotrzebnie błony śluzowe..
W sumie ginekolog raczej nie nie stwierdza u mnie żadnych stanów zapalnych, dopiero jak go przycisnę to mi przepisuje albo gynalgin albo clotrimazolum w globulkach, twierdząc, że jesli jest tam jakieś ognisko zapalne- to bardzo małe.
A ja po prostu MUSZĘ nosić wkładki. To mnie już bardzo męczy, ale już nie mam siły z tym walczyć.
A tu cytat ze strony http://www.resmedica.pl
Cytat:
Nawet obfite upławy nie zawsze świadczą o stanie chorobowym i nie wymagają leczenia, choć czasem są odczuwane przez kobiety jako nieprzyjemne. Fizjologicznie pochodzą m.in. z przedsionka pochwy, gdy w wyniku ekscytacji płciowej głównie gruczoły przedsionkowe większe (Bartholina) produkują duże ilości śluzu ułatwiające wprowadzenie prącia do pochwy. Również w okresie dojrzewania płciowego w wyniku "burzy hormonalnej" dziewczęta skarżą się na obfitą, białawą wydzielinę z pochwy.
spray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 08:28   #689
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Grzybica pochwy

spray-a robiłas moze posiew??
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 08:45   #690
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Grzybica pochwy

kilka razy. Czasami nic nie wychodziło, czasami wychodziło- dostawałam wtedy jakieś globulki.
Ostatnio ( jakieś 2 lata) lekarz nie zlecał posiewu, bo twierdził, ze on tam nic nie widzi..
spray jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.