Mamusie lutowe 2016 :) - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-19, 16:36   #601
Saminka
Raczkowanie
 
Avatar Saminka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 419
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Witam dołączę do was dzisiaj zrobiłam test ciążowy i są 2 kreski mam 24 lata. Bardzo się cieszę z ciąży bo jest cudem <3 w 2014 straciłam ciążę tez z terminem na luty. Teraz musi być do dobrze
__________________
2011
2012

lipiec 2014 Aniołkowa mama
Saminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 17:27   #602
Mordsith
Wtajemniczenie
 
Avatar Mordsith
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 302
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Saminka Pokaż wiadomość
Witam dołączę do was dzisiaj zrobiłam test ciążowy i są 2 kreski mam 24 lata. Bardzo się cieszę z ciąży bo jest cudem <3 w 2014 straciłam ciążę tez z terminem na luty. Teraz musi być do dobrze
Witam i trzymam mocno kciuki aby ta ciąża okazała się bezproblemowa
__________________
"Miłość jest treścią naszego istnienia.
Jeśli się jej wyrzekniemy, umrzemy z głodu pod drzewem życia,
nie mając śmiałości by zerwać jego owoce."
Mordsith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 18:31   #603
Elena_22
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cześć dziewczyny, ja już po wizycie. Pielęgniarka założyła mi już kartę ciąży. Miałam robione normalne badanie ginekologiczne i usg dowcipne, jest pęcherzyk i zarodek. Lekarz mówi, że jest wszystko dobrze, ale się martwię,bo zarodek ma niecały milimetr, to nie za mało na 6 tydzień ciąży? Staram się nie myśleć pesymistycznie, skoro lekarz mówi, że jest bardzo dobrze, to chce mu wierzyć, ale wasze Maleństwa były większe... Please, pocieszcie mnie!!!!!!!!!!!!!!
Mam za tydzień przyjść do niego posłuchać serduszka Zlecił mi badanie moczu, krwi i wymazu z pochwy, zrobię w poniedziałek, żeby mieć gotowe na piątek. Oczywiście wizyta za tydzień będzie bezpłatna, bo w ramach dzisiejszej.
Dostałam luteinę na podtrzymanie( tak profilaktycznie po moich przejściach) i zwolnienie od jutra na miesiąc. A to nie za wcześnie z tym zwolnieniem? Podobno od 12 tyg. ciąży dopiero jest okres ochronny, ale dziecko i tak najważniejsze...

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Oczywiście witam nowe Mamusie, fajnie, że robi się nas tu coraz więcej i z pewnością będzie nas przybywać
Elena_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 18:48   #604
PedzacaSkarpeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 209
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Magdzinska85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was robiła teraz badanie moczu? Ja zrobiłam i właśnie odebrałam wyniki i w osadzie mam:
Nabłonki - wielokątne - liczne
Leukocyty - 5 - 10 w polu widzenia

Inne - bakterie - brak

Zastanawiają mnie nabłonki i leukocyty bo wyczytałam w internecie że nabłonków nie powinno być, natomiast leukocytów powinno być do 5, a większa ilość świadczy o stanie zapalnym dróg moczowych.

Czy któraś z Was miała coś takiego?
Nie martw się na zapas, lepiej samej nie interpretować wyników. My kobiety lubimy sobie dużo dopowiadać, gdybać i zamartwiać. Nie martw się, nie musi być od razu źle a jak coś się będzie działo to lekarz wprowadzi odpowiednie leczenie

Cytat:
Napisane przez Saminka Pokaż wiadomość
Witam dołączę do was dzisiaj zrobiłam test ciążowy i są 2 kreski mam 24 lata. Bardzo się cieszę z ciąży bo jest cudem <3 w 2014 straciłam ciążę tez z terminem na luty. Teraz musi być do dobrze
Witaj
Przykro z powodu utraconej ciąży, teraz musi być dobrze Trzymamy kciuki

Cytat:
Napisane przez Elena_22 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja już po wizycie. Pielęgniarka założyła mi już kartę ciąży. Miałam robione normalne badanie ginekologiczne i usg dowcipne, jest pęcherzyk i zarodek. Lekarz mówi, że jest wszystko dobrze, ale się martwię,bo zarodek ma niecały milimetr, to nie za mało na 6 tydzień ciąży? Staram się nie myśleć pesymistycznie, skoro lekarz mówi, że jest bardzo dobrze, to chce mu wierzyć, ale wasze Maleństwa były większe... Please, pocieszcie mnie!!!!!!!!!!!!!!
Mam za tydzień przyjść do niego posłuchać serduszka Zlecił mi badanie moczu, krwi i wymazu z pochwy, zrobię w poniedziałek, żeby mieć gotowe na piątek. Oczywiście wizyta za tydzień będzie bezpłatna, bo w ramach dzisiejszej.
Dostałam luteinę na podtrzymanie( tak profilaktycznie po moich przejściach) i zwolnienie od jutra na miesiąc. A to nie za wcześnie z tym zwolnieniem? Podobno od 12 tyg. ciąży dopiero jest okres ochronny, ale dziecko i tak najważniejsze...

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Oczywiście witam nowe Mamusie, fajnie, że robi się nas tu coraz więcej i z pewnością będzie nas przybywać
Tak jak wyżej, nie zamartwiaj się. Dziecku to nie pomaga jak się stresujesz Myśl pozytywnie, to na pewno dobrze wpłynie na maluszka A skoro lekarz wystawił Ci zwolnienie, to widocznie miał powód. Lepiej dmuchać na zimne, a Ty odpoczywaj i zbieraj siły na poród
__________________
05.12 - II kreski
PedzacaSkarpeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:01   #605
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Saminka witaj
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:33   #606
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

dziewczyny czy wy macie zawroty glowy ja dzis mialam kurcze nie fajnie i odrazu chwyculam za cisnieniomierz 142 na 86 lekko podwyzszone ehhhh przestraszylam sie.w pierwszej ciazy zawrotow glowy nie mialam dlatego to dla mnie sygnl ze cos jest nie tak albo cos mi sie dzieje ehhh
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:37   #607
Karinek1973
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 315
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kingula111 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy wy macie zawroty glowy ja dzis mialam kurcze nie fajnie i odrazu chwyculam za cisnieniomierz 142 na 86 lekko podwyzszone ehhhh przestraszylam sie.w pierwszej ciazy zawrotow glowy nie mialam dlatego to dla mnie sygnl ze cos jest nie tak albo cos mi sie dzieje ehhh
Zawroty głowy to w ciąży norma. Ja często jak przykucnę i wstaję to świat mi zawiruje. Muszę chwilkę postać i poczekać . Nie martw się
Karinek1973 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 19:39   #608
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

dziekuje ci za odpowiec jak mam zawroty glowy to mi sie odrazu wydaje,ze mam mega duze cisnienie i przez to mam zawroty glowy przez cisnienie,wiec wtedy mierze jest lekko podwyzszone wiec juz jestem pewna ze cos mi sie dzieje ehh
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:41   #609
Karinek1973
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 315
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

[QUOTE=Elena_22;51807180]Cześć dziewczyny, ja już po wizycie. Pielęgniarka założyła mi już kartę ciąży. Miałam robione normalne badanie ginekologiczne i usg dowcipne, jest pęcherzyk i zarodek. Lekarz mówi, że jest wszystko dobrze, ale się martwię,bo zarodek ma niecały milimetr, to nie za mało na 6 tydzień ciąży? Staram się nie myśleć pesymistycznie, skoro lekarz mówi, że jest bardzo dobrze, to chce mu wierzyć, ale wasze Maleństwa były większe... Please, pocieszcie mnie!!!!!!!!!!!!!!

Nie martw się na zapas Jeśli lekarz mówi, że jest ok i tak jest A co do zwolnienia lek ja w ciąży z małym byłam od 4 tyg do rozwiązania Niestety teraz na razie nie mogę skorzystać bo jestem na wychowawczym
Karinek1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:41   #610
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Ja też mam w sumie to chyba był pierwszy objaw u mnie, pamiętam że mi się w głowie zakręciło raz czy dwa i teraz czasem
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:51   #611
Lola2828
Zadomowienie
 
Avatar Lola2828
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 886
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Witam nową mamkę ! Kingula gratulacje Superowo ! A co do zawrotów głowy też mnie męczą i lekkie bóle takie krótkie ale jednak a nigdy nie miałam z tym problemów . A już kiedyś miałam pytać czy jest tu jakaś mamuśka która rzuciła palenie po teście ciażowym a może któraś pali ? Ja ciągle walcze z nałogiem męczy mnie ale już od miesiąca to ja wygrywam Jestem z siebie dumna
Lola2828 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 19:52   #612
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

ja w pierwszej ciazy nie mialam dlatego tak was pytam bo dla mnie to sygnal ze cos jest nie tak jeszcze to cisnienie podwyzszone wtedy jest ehh
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:55   #613
Lola2828
Zadomowienie
 
Avatar Lola2828
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 886
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Nie martw się wcale nie jest wysokie lekko podwyższone i tylko to skurczowe a na to ma wpływ wszystko pogoda stres samopoczucie praca etc.
Lola2828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 20:05   #614
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

dzieki dziewczyny uspokoilyscie mnie musze wkoncu sie wziasc w garsc i nie denerwowac tak zabardzo sie wsuchuje w swoje cialo.Jeszcze te takie zmiany cisnienia troszke zwalam na to ze lekarz mi zmienil leki na nadcisnienie na takie co moge brac w ciazy wiec moze musze sie do nich przyzwyczaic,a pogoda prawda robi swoje
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 20:14   #615
PedzacaSkarpeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 209
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Karinek1973 Pokaż wiadomość

Nie martw się na zapas Jeśli lekarz mówi, że jest ok i tak jest A co do zwolnienia lek ja w ciąży z małym byłam od 4 tyg do rozwiązania Niestety teraz na razie nie mogę skorzystać bo jestem na wychowawczym
Spytam, może ogarniasz temat A może jakaś inna koleżanka? Teraz jestem na macierzyńskim do końca października, później mam odebrać urlop zaległy. Kiedy mogę zanieść zwolnienie? Muszę wrócić do pracy, tak? Tzn. kiedy już pójdę na ten urlop to liczy się jako powrót do pracy? Poszukam też w internetach, ale to już jutro.


Zawroty też mam, najczęściej jak szybko wstanę. Muszę odczekać chwilkę i przechodzi

Życzę miłych snów
__________________
05.12 - II kreski
PedzacaSkarpeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 20:25   #616
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Magdzinska85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was robiła teraz badanie moczu? Ja zrobiłam i właśnie odebrałam wyniki i w osadzie mam:
Nabłonki - wielokątne - liczne
Leukocyty - 5 - 10 w polu widzenia

Inne - bakterie - brak

Zastanawiają mnie nabłonki i leukocyty bo wyczytałam w internecie że nabłonków nie powinno być, natomiast leukocytów powinno być do 5, a większa ilość świadczy o stanie zapalnym dróg moczowych.

Czy któraś z Was miała coś takiego?
Infekcje drog moczywch niestety w ciazy sa bardzo czeste Jedz zurawine i pij herbatke zurawinowa bo to bardzo pomaga.
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 20:42   #617
Elena_22
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

[QUOTE=Karinek1973;5180819 3]
Cytat:
Napisane przez Elena_22 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja już po wizycie. Pielęgniarka założyła mi już kartę ciąży. Miałam robione normalne badanie ginekologiczne i usg dowcipne, jest pęcherzyk i zarodek. Lekarz mówi, że jest wszystko dobrze, ale się martwię,bo zarodek ma niecały milimetr, to nie za mało na 6 tydzień ciąży? Staram się nie myśleć pesymistycznie, skoro lekarz mówi, że jest bardzo dobrze, to chce mu wierzyć, ale wasze Maleństwa były większe... Please, pocieszcie mnie!!!!!!!!!!!!!!

Nie martw się na zapas Jeśli lekarz mówi, że jest ok i tak jest A co do zwolnienia lek ja w ciąży z małym byłam od 4 tyg do rozwiązania Niestety teraz na razie nie mogę skorzystać bo jestem na wychowawczym
Dzięki za słowa otuchy.
Staram się nie martwić, przypuszczam, że gdyby coś było nie tak, gin nie oszukałby mnie, bo to bez sensu, jest lekarzem i złe nowiny także musi przekazywać- tak sobie tłumaczę .
Pamiętam tylko piąte przez dziesiąte, że zarodki u innych mam miały przynajmniej po kilka milimetrów.
Jak z tym było u Was dziewczyny?Lub jest?

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Jeśli chodzi o zawroty głowy, to ja też mam, muszę się kłaść, bo od razu mi słabo. Ciągle mnie mdli, słabo z apetytem, jak coś zjem, to od razu czuję się przepełniona i męczy mnie zgaga

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez PedzacaSkarpeta Pokaż wiadomość
Nie martw się na zapas, lepiej samej nie interpretować wyników. My kobiety lubimy sobie dużo dopowiadać, gdybać i zamartwiać. Nie martw się, nie musi być od razu źle a jak coś się będzie działo to lekarz wprowadzi odpowiednie leczenie


Witaj
Przykro z powodu utraconej ciąży, teraz musi być dobrze Trzymamy kciuki



Tak jak wyżej, nie zamartwiaj się. Dziecku to nie pomaga jak się stresujesz Myśl pozytywnie, to na pewno dobrze wpłynie na maluszka A skoro lekarz wystawił Ci zwolnienie, to widocznie miał powód. Lepiej dmuchać na zimne, a Ty odpoczywaj i zbieraj siły na poród
Tak myślisz? Dzięki za pocieszenie . Kurczę, za tydzień mam posłuchać serduszka, nie mogę się doczekać . A może to po prostu jest wcześniejsza ciąża, niż wynika z terminu OM?Tak też przecież może byc, prawda?
Elena_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 20:55   #618
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Saminka Pokaż wiadomość
Witam dołączę do was dzisiaj zrobiłam test ciążowy i są 2 kreski mam 24 lata. Bardzo się cieszę z ciąży bo jest cudem <3 w 2014 straciłam ciążę tez z terminem na luty. Teraz musi być do dobrze
Hej

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Elena_22 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja już po wizycie. Pielęgniarka założyła mi już kartę ciąży. Miałam robione normalne badanie ginekologiczne i usg dowcipne, jest pęcherzyk i zarodek. Lekarz mówi, że jest wszystko dobrze, ale się martwię,bo zarodek ma niecały milimetr, to nie za mało na 6 tydzień ciąży? Staram się nie myśleć pesymistycznie, skoro lekarz mówi, że jest bardzo dobrze, to chce mu wierzyć, ale wasze Maleństwa były większe... Please, pocieszcie mnie!!!!!!!!!!!!!!
Mam za tydzień przyjść do niego posłuchać serduszka Zlecił mi badanie moczu, krwi i wymazu z pochwy, zrobię w poniedziałek, żeby mieć gotowe na piątek. Oczywiście wizyta za tydzień będzie bezpłatna, bo w ramach dzisiejszej.
Dostałam luteinę na podtrzymanie( tak profilaktycznie po moich przejściach) i zwolnienie od jutra na miesiąc. A to nie za wcześnie z tym zwolnieniem? Podobno od 12 tyg. ciąży dopiero jest okres ochronny, ale dziecko i tak najważniejsze...

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Oczywiście witam nowe Mamusie, fajnie, że robi się nas tu coraz więcej i z pewnością będzie nas przybywać
Super! Jak lekarz mowi ze jest super to znaczy ze jest Gratulacje za wizyte! Bedzie dobrze

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Lola2828 Pokaż wiadomość
Witam nową mamkę ! Kingula gratulacje Superowo ! A co do zawrotów głowy też mnie męczą i lekkie bóle takie krótkie ale jednak a nigdy nie miałam z tym problemów . A już kiedyś miałam pytać czy jest tu jakaś mamuśka która rzuciła palenie po teście ciażowym a może któraś pali ? Ja ciągle walcze z nałogiem męczy mnie ale już od miesiąca to ja wygrywam Jestem z siebie dumna
Ja kiedys palilam ale dawno to bylo. Teraz jestem wolna i czuje sie milion razy lepiej Dasz rade! Teraz juz bedzie z górki
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 22:05   #619
MamaKarolci28
MamaKarolci28
 
Avatar MamaKarolci28
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 054
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Mordsith , nie śpisz jeszcze?
MamaKarolci28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 06:17   #620
Karinek1973
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 315
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

[QUOTE=PedzacaSkarpeta;518 08612]Spytam, może ogarniasz temat A może jakaś inna koleżanka? Teraz jestem na macierzyńskim do końca października, później mam odebrać urlop zaległy. Kiedy mogę zanieść zwolnienie? Muszę wrócić do pracy, tak? Tzn. kiedy już pójdę na ten urlop to liczy się jako powrót do pracy? Poszukam też w internetach, ale to już jutro.


Wykorzystujesz macierzyński do końca np do 12 października (niestety w trakcie macierzyńskiego zwol lek nie możesz wziąć) A od 13 października dostajesz już ZLA możesz być na zwolnieniu lek do porodu Nie musisz pojawić się w pracy choćby na jeden dzień Twój urlop wypoczynkowy sobie spokojnie czeka No chyba, że masz zaległy z przed 3 lat to przepada


A ja wczoraj po 21 poszłam małego uśpić i zasnęłam Dopiero mąż mnie obudził ok 23

Edytowane przez Karinek1973
Czas edycji: 2015-06-20 o 06:22
Karinek1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 06:48   #621
PedzacaSkarpeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 209
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Mamuśki
Cytat:
Napisane przez Karinek1973 Pokaż wiadomość
Wykorzystujesz macierzyński do końca np do 12 października (niestety w trakcie macierzyńskiego zwol lek nie możesz wziąć) A od 13 października dostajesz już ZLA możesz być na zwolnieniu lek do porodu Nie musisz pojawić się w pracy choćby na jeden dzień Twój urlop wypoczynkowy sobie spokojnie czeka No chyba, że masz zaległy z przed 3 lat to przepada
A ja wczoraj po 21 poszłam małego uśpić i zasnęłam Dopiero mąż mnie obudził ok 23
Dzięki za odpowiedź Urlop z przed 1. ciąży pewnie mi przepadnie po drugim macierzyńskim, no ale trudno. na jedno wyjdzie czy teraz wezmę zl czy wykorzystam urlop - wszystko płatne 100%.

Słaba noc za mną, kręciłam się strasznie i o 4.45 mała się obudziła to wzięłam ją do nas. Na szczęście jeszcze usnęła, ale ja teraz połamana jestem
Czas na śniadanko
Dobrego dnia kochane
__________________
05.12 - II kreski

Edytowane przez PedzacaSkarpeta
Czas edycji: 2015-06-20 o 06:52
PedzacaSkarpeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 07:03   #622
Mordsith
Wtajemniczenie
 
Avatar Mordsith
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 302
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez MamaKarolci28 Pokaż wiadomość
Mordsith , nie śpisz jeszcze?
Ano nie spałam jeszcze

Dziendoberek
__________________
"Miłość jest treścią naszego istnienia.
Jeśli się jej wyrzekniemy, umrzemy z głodu pod drzewem życia,
nie mając śmiałości by zerwać jego owoce."
Mordsith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 09:07   #623
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

dziewczyny mam do was pytanie.Co moge sobie zazyc bez recepty na nerwice lekowa na napady leku??
przed ciaza bralam melise w syropie tam jest alkohol i neospazmine tez tam jest alkohol,juz sama niewiem co sobie kupic w aptece a potrzebuje czegoscherbatka melisa nie pomaga i jest feee nie moge jej wypic ehhh
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 09:29   #624
Aneth:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Aneth:)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 022
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kingula111 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam do was pytanie.Co moge sobie zazyc bez recepty na nerwice lekowa na napady leku??
przed ciaza bralam melise w syropie tam jest alkohol i neospazmine tez tam jest alkohol,juz sama niewiem co sobie kupic w aptece a potrzebuje czegoscherbatka melisa nie pomaga i jest feee nie moge jej wypic ehhh
ale skąd weźmiesz na nerwicę lękową bez recepty? ja mam taki lek na receptę "awaryjny" w bardzo ciężkim przypadku do brania, silny. Brałam do może parę razy w życiu. Lekarka mi powiedziała, że w ciąży nie mogę go brać. I tak biorę inne tabletki.
Rozumiem, że się męczysz, zapytaj w aptece czy są jakieś łagodne na uspokojenie dla ciężarnych.

U mnie dobrze! mdłości minęły, apetyt odzyskuje i jem na razie to co jadałam przed ciążą. Nawet do czekolady wróciłam w małych ilościach . Czuję się bardzo dobrze, a głównym objawem ciążowym jest teraz senność. Wczoraj byłam na koncercie Bocceliego we Wrocławiu i prawie zasnęłam

Mam problem z zapisaniem się do lekarza prywatnie.. ja już nie wiem co robić, niedługo 8 tydzień, nie mam karty, tamtego chcę zmienić, a co dzwonię do nowego to albo nie mogę się dodzwonić, albo ma dyżur, albo nie mogliśmy siebie słyszeć, on "halo", ja "halo" i tyle.. porażka.
__________________
Aneth:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 09:36   #625
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Elena okres ochronny w ciąży w pracy jest od pierwszego dnia ciąży a jeśli dał Ci zwolnienie to czemu nie skorzystać ja jestem od początku praktycznie na zwolnieniu
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-06-20 o 09:37
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 09:39   #626
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

nie chodzi mi oleki na recepte poniewaz tych na recepte juz nie biore od 2 lat tylko zazywalam w syropie melise albo neospazmine i pomagalo mi
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 10:10   #627
Mordsith
Wtajemniczenie
 
Avatar Mordsith
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 302
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Elena okres ochronny w ciąży w pracy jest od pierwszego dnia ciąży a jeśli dał Ci zwolnienie to czemu nie skorzystać ja jestem od początku praktycznie na zwolnieniu
Ja też jestem na zwolnieniu odkąd się dowiedziałam o ciąży, jeszcze nic na USG nawet nie było widać jak dostałam L4 już.
__________________
"Miłość jest treścią naszego istnienia.
Jeśli się jej wyrzekniemy, umrzemy z głodu pod drzewem życia,
nie mając śmiałości by zerwać jego owoce."
Mordsith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 12:29   #628
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Elena_22 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja już po wizycie. Pielęgniarka założyła mi już kartę ciąży. Miałam robione normalne badanie ginekologiczne i usg dowcipne, jest pęcherzyk i zarodek. Lekarz mówi, że jest wszystko dobrze, ale się martwię,bo zarodek ma niecały milimetr, to nie za mało na 6 tydzień ciąży? Staram się nie myśleć pesymistycznie, skoro lekarz mówi, że jest bardzo dobrze, to chce mu wierzyć, ale wasze Maleństwa były większe... Please, pocieszcie mnie!!!!!!!!!!!!!!
Mam za tydzień przyjść do niego posłuchać serduszka Zlecił mi badanie moczu, krwi i wymazu z pochwy, zrobię w poniedziałek, żeby mieć gotowe na piątek. Oczywiście wizyta za tydzień będzie bezpłatna, bo w ramach dzisiejszej.
Dostałam luteinę na podtrzymanie( tak profilaktycznie po moich przejściach) i zwolnienie od jutra na miesiąc. A to nie za wcześnie z tym zwolnieniem? Podobno od 12 tyg. ciąży dopiero jest okres ochronny, ale dziecko i tak najważniejsze...

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Oczywiście witam nowe Mamusie, fajnie, że robi się nas tu coraz więcej i z pewnością będzie nas przybywać

O jaaaa, ale się super tego czyta, gratulacje Kochana jak to jest z tymi zwolnieniami? To moja pierwsza ciąża i sama nie wiem... Na razie u mnie koniec 4 tc i czuje sie coraz gorzej, tzn ciezko mi supernormalnie funkcjonowac - ugotuje zupe to zaraz do lozka sie zdrzemnac, wczoraj "ucieklam" 5 godzin wczesniej z pracy i to wrocilam taksowka mimo, ze mieszkam blisko, bo tak sie zle czulam Nic konkretnego, po prostu te zawroty, mdlosci, meeeega sennosc...


I tez witam wszystkie nowe mamusie!!!

Saminka - witaj, rowniez mam 24 lata, trzymam za Ciebie kciuki!!!

Dziewczyny a powiedzcie mi, przyrost beta HCG z 296 na 540 w ciągu 41 godzin, jest ok prawda?

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Mordsith Pokaż wiadomość
Ja też jestem na zwolnieniu odkąd się dowiedziałam o ciąży, jeszcze nic na USG nawet nie było widać jak dostałam L4 już.

Ale na jakiej podstawie? Pytam, bo czytalam gdzies, ze ZUS moze Cie skontrolowac i teoretycznie sama ciaza nie uprawnia do L4... Ja sama czuje sie zle i bardzo chetnie bym zaprzestala pracy (mimo, ze calkiem ja lubie).
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 12:52   #629
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Na podstawie złego samopoczucia uniemożliwiającego pracę Mi sam lekarz zaproponował zwolnienie jak powiedziałam że mam mdłości Niby teoretycznie może być kontrola ale przecież nie udowodnią ciężarnej że się czuje lepiej niż się czuje
te kontrole dotyczą raczej sytuacji kiedy np. kobieta prowadzi własną działalność i zaczyna nagle ni z tego ni z owego odprowadzać wysokie bo wtedy podejrzewają przekręt, żeby dostawać więcej kasy
A kontrola w przypadku jeśli się pracuje u kogoś polega w 99% na tym że jeśli ciężarna ma zwolnienie "leżące" to czy jest w domu Podpisuje się tylko na dokumencie i tyle.
Ja sobie nie wyobrażam z mdłościami czy zawrotami głowy siedzieć w pracy. Więcej szkody by było ze mnie niż pożytku

Esor tak, Twój przyrost jest bardzo dobry w razie czego zobacz kalkulator hcg
http://bellybestfriend.pl/kalkulator-hcg.html
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-06-20 o 12:59
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 13:11   #630
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

gratulacje dla wszystkich mam i witamy nowe

Cytat:
Napisane przez Lola2828 Pokaż wiadomość
Witam nową mamkę ! Kingula gratulacje Superowo ! A co do zawrotów głowy też mnie męczą i lekkie bóle takie krótkie ale jednak a nigdy nie miałam z tym problemów . A już kiedyś miałam pytać czy jest tu jakaś mamuśka która rzuciła palenie po teście ciażowym a może któraś pali ? Ja ciągle walcze z nałogiem męczy mnie ale już od miesiąca to ja wygrywam Jestem z siebie dumna
trzymaj się i absolutnie nie wracaj do nałogu, on jest mega niezdrowy dla dziecka, ale na pewno wiesz o tym


Cytat:
Napisane przez esor Pokaż wiadomość
O jaaaa, ale się super tego czyta, gratulacje Kochana jak to jest z tymi zwolnieniami? To moja pierwsza ciąża i sama nie wiem... Na razie u mnie koniec 4 tc i czuje sie coraz gorzej, tzn ciezko mi supernormalnie funkcjonowac - ugotuje zupe to zaraz do lozka sie zdrzemnac, wczoraj "ucieklam" 5 godzin wczesniej z pracy i to wrocilam taksowka mimo, ze mieszkam blisko, bo tak sie zle czulam Nic konkretnego, po prostu te zawroty, mdlosci, meeeega sennosc...


I tez witam wszystkie nowe mamusie!!!

Saminka - witaj, rowniez mam 24 lata, trzymam za Ciebie kciuki!!!

Dziewczyny a powiedzcie mi, przyrost beta HCG z 296 na 540 w ciągu 41 godzin, jest ok prawda?

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------




Ale na jakiej podstawie? Pytam, bo czytalam gdzies, ze ZUS moze Cie skontrolowac i teoretycznie sama ciaza nie uprawnia do L4... Ja sama czuje sie zle i bardzo chetnie bym zaprzestala pracy (mimo, ze calkiem ja lubie).
oczywiscie że ciąża nie uprawnia do zwolnienia, ale jesli ktoś sie źle czuje, no to idzie na zwolnienie pewnie że moga skontrolować, ale jak ci udowodnią że sie dobrze czujesz skoro się żle czujesz
marli jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 20:45:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.