Jaka kara dla nie-człowieka? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 12:45   #31
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Cytat:
Napisane przez blue_eyed_kitty
Ale czemu mamy postepowac humanitarnie z kim kto swoim czynem zlamal wszelkie zasady tego postepowania?

Jedno mnie pociesza.Wiezniowie tez maja swoj pewien system i ten ktory popelnia zbrodnie przeciwko dziecku ma w wiezieniu naprawde ciezkie zycie...
Napisałam już. Bo jesteśmy demokratycznymi państwem prawa, które respektuje prawa człowieka, podpisaliśmy międzynarodowe konwencje i takie tam bzdety

Co do katujących rodziców - gdyby był wyraźnie zapisany zakaz kar cielesnych i karcenia fizycznego, całodobowy, bezpłatny numer dla dzieci dręczonych, może troszkę lepiej by to wyglądało.
Zastanawiam się, gdzie była pomoc społeczna, sądziedzi
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 12:55   #32
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Cytat:
Co do katujących rodziców - gdyby był wyraźnie zapisany zakaz kar cielesnych i karcenia fizycznego
Zapisany? Przecież tego chyba nie trzeba zapisywać. A co do tych praw itd. mogę się tutaj zgodzić. W takim przypadku więc należy chociaż diametrialnie zaostrzyć kary dla tego typu przestępstw.

Co do telefonu...Jeżeli mówimy o dzieciach malutkich, wręcz niemowlakach, telefon raczej tutaj się nie sprawdzi.
A co do pomocy społecznej, czy sąsiadów...Opisany w tym poście przypadek tego człowieka to również przypadek babci, która (o zgrozo!) nie stanęło w obronie, a przyglądała się wszystkiemu w sposób obojętny, za co także jest sądzona.
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:32   #33
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Moim zdaniem rodzic nie ma zadnego prawa znecac sie na dzieckiem zarazem psychicznie i jak fizycznie .Naszczecie skonczyly sie te czasy (pamietam czasy komunizmu jak to nauczyciel lub ksiad mial prawo bic ucznia ).Rodzic nie ma prawa znecac sie nad dzieckiem bo nie na tym chyba polega jego CEL.Przez stosowanie takich metod jak bicie , dzieci przechodza w ciezka depresje i w przyszlosci maja problemy w zaakceptowaniu sie z otoczeniem .Jestem za szczegolna kontrola w szkole przez nauczycieli a zwlaszcza Szkoly podstawowe.Moim zdaniem 10 lat to stanowczo za malo tu powinno sie zastosowac DOZYWOCIE
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 13:34   #34
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

nie czytałam całego wątku bo nie mam czasu więc nie wiem jakie wy macie zdanie na ten temat - ale ja uważam że takie czyny powinny być surowo karane przez sądy i władne instytucje - prawo polskie powinno stanąć na wysokości zadania i wymierzyć dopowiednią karę takiej osobie.

I jeszcze jedno- wiem że to głupio zabrzmi i nie realnie - ale osoby wobec których są wstrzynane postępowania o maltretowanie dzieci i osoby którym to udowodniono -powinny mieć zakaz posiadania dzieci (nie wiem, może sterylizacja jak u psów czy kotów)...
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:21   #35
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Wedlug mnie kara dla takiego czlowieka powinna byc bardzo surowa. Przede wszystkim praca i jeszcze raz praca. Codziennie po kilkanascie godzin fizycznie wykanczajacej pracy. Brak TV i innych udogodnien w celach. Dozywocie w przypadku morderstwa. Wszystko zalezy od okolicznosci sprawy, czy ten sadysta jest psychicznie zdrowy, czy odczuwa skruche, jakies badania psychologiczne, proba wyjasnienia dlaczego to zrobil - wtedy mozna zdecydowac o wlasciwej dla niego karze - mam na mysli czas jaki by spedzil w wiezieniu. Oczywiscie czas ten nie bylby zmarnowany bo musialby od switu do nocy ciezko pracowac. Jestem przeciwna stosowaniu kodeksu Hammurabiego, czasy te juz minely, zyjemy w 21 wieku i nie cofajmy sie tylko idzmy do przodu. Jestem rowniez przeciwko karze smierci.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 15:11   #36
ila78
Rozeznanie
 
Avatar ila78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 694
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

dokladnie- kastracja na dzien dobry! odkąd mam dziecko za kazdym razem kiedy slysze o tych okrucienstwach mam ochote udusic gada wlsnymi rekami- to rodzic! nie obcy, ale rodzic ew. konkubent robi cos takiego? najblizsi te,mu dziecku! podchodza do lozeczkaa ono sie usmiecha! a potem co? to dziecko o ktorym mowi autor topa ma 3 msce do kocna zycia nie bedzie widziec ani slyszec, czyli moic tez..nikt mu nie wyjasni co sie stalo..wlasciwie nie bedzie wiedzial co sie stalo..a ile lat bedzie zyl? a ile widzial? 3 miesiace? zabiłabym skur... za przeproszeniem
ila78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 15:12   #37
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Cytat:
Napisane przez blue_eyed_kitty
Ale czemu mamy postepowac humanitarnie z kim kto swoim czynem zlamal wszelkie zasady tego postepowania?

Jedno mnie pociesza.Wiezniowie tez maja swoj pewien system i ten ktory popelnia zbrodnie przeciwko dziecku ma w wiezieniu naprawde ciezkie zycie...
Dlaczego? A choćby dlatego, że jesteśmy ludźmi właśnie (a to ponoć brzmi dumnie). Cywilizacja poszła daleko naprzód od czasów Hammurabiego i raczej nie należy z tego powodu rozpaczać. Jesteśmy czy też czujemy się lepsi od tego nieludzia, który zakatował swoje dziecko, więc powinniśmy lepiej niż on postępować. Jest może wśród nas ktoś chętny, kto zrobiłby temu "tatusiowi" to, co on zrobił własnemu dziecku?
Zgadzam się, że 10 lat to za mało, chociaż tak naprawdę mało o tym wiemy, gdyż nikt z nas nie siedział w więzieniu (jak mniemam) i nie wiemy, czy to mało czy dużo. Zgadzam się natomiast co do tego, bże więzień powinien utrzymyać się ze swojej pracy - to jak najbardziej!
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 15:13   #38
ila78
Rozeznanie
 
Avatar ila78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 694
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

dozywocie, kara smierci jest niemozliwa podobno w unii..ale byłabym za
ila78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 15:15   #39
ila78
Rozeznanie
 
Avatar ila78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 694
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

cos ala oswiecimskie obozy pracy...zeby sral po gaciach codziennie od rana do nocy..w takich miejscach powinni byc tez pedofile.
ila78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 15:17   #40
ila78
Rozeznanie
 
Avatar ila78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 694
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

wlasnie- co taki czlowiek wie o kodeksie humanitarnym? sam skatuje bezbronnego, kochajacego malca a ma za to dostac 10 latlezakowania ? żart- w dodatku słaby
ila78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 15:21   #41
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Cytat:
Napisane przez Bastian21
Zapisany? Przecież tego chyba nie trzeba zapisywać. A co do tych praw itd. mogę się tutaj zgodzić. W takim przypadku więc należy chociaż diametrialnie zaostrzyć kary dla tego typu przestępstw.

Co do telefonu...Jeżeli mówimy o dzieciach malutkich, wręcz niemowlakach, telefon raczej tutaj się nie sprawdzi.
A co do pomocy społecznej, czy sąsiadów...Opisany w tym poście przypadek tego człowieka to również przypadek babci, która (o zgrozo!) nie stanęło w obronie, a przyglądała się wszystkiemu w sposób obojętny, za co także jest sądzona.
Właśnie trzeba zapisywać, do tego trzeba pogłębiać społeczną świadomość, uświadamiać rodzicom, że karcenie jest złe i powinno być wyeliminowane.
"Diametralne zaostrzenie kar" nic nie zmieni. Robiono wiele badań, które dowiodły, że nie wysokość kar, ale ich nieuchronność powoduje spadek przestępczości.
Taki Teksas z drakońskim prawem, ma jednocześnie olbrzymi wskaźnik przestępczości.

Do tego - wszyscy się wymądrzają, że 10 lat to mało, powinno być 60... Pomyślcie praktycznie - już w tej chwili więzienia są przepełnione, nie ma miejsc. Gdyby wprowadzono taką nowelizację kk jakiej chce PiS i część społeczeństwa musielbyśmy na początek PODWOIĆ liczbę więzień, nie mówiąc już o wydatkach! Chcecie na to płacić? Bo ja nie, nie chcę utrzymywać takiego systemu wiedząc, że wcale nie spowoduje to spadku liczby przestępstw.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 15:23   #42
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Cytat:
Napisane przez ila78
cos ala oswiecimskie obozy pracy...zeby sral po gaciach codziennie od rana do nocy..w takich miejscach powinni byc tez pedofile.
Cytat:
Napisane przez ila78
wlasnie- co taki czlowiek wie o kodeksie humanitarnym? sam skatuje bezbronnego, kochajacego malca a ma za to dostac 10 latlezakowania ? żart- w dodatku słaby
Pomijając język ogromnie się cieszę, że nie Ty ustalasz zmiany w kk....Zgroza.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 15:45   #43
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

10 lat to śmieszna kara. moim zdaniem powinno byc "oko za oko, ząa za ząb" czyli zrobic mu to samo..... nawet dożywocie to za mało, niby bedzie w wiezieniu do konca, ale bedzie widział, słyszał....
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 16:12   #44
motyleczek
Raczkowanie
 
Avatar motyleczek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 190
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

..osobiście bym zrobiła to samo jemu co on zrobił, albo (jak to ostatnio głośno było) kara śmierci.. ale zdaje sobie sprawę, że przecież nie możemy być tacy jak oni!! nie możemy bezwzględnie zabijać..każdy to człowiek, jakby nie patrzeć ,
a więc w takich przypadkach, zwłaszcza w takich jestem za dożywotnim więzieniem bez możliwośći warunkowego zwolnienia, ale absolutnie nie zgadzam się z takim więzieniem jakie jest teraz!!!!tzn. chociażby że żyją z naszych jakby nie patrzeć, ZarobionycH!! pieniędzy, a więc dożywotnie prace przymusowe, za które ile wyrobią tyle dostaną do jedzenia!! no no i oczywiście nie jakieś tam "obiadki u babci" SUCHY CHLEB I WODA!! ...

..nie pomyślcie że jestem bez uczuć, jestem ale nie dla takich ludzi, skoro skrzywdził dziecko, swoje!!w dodatku i ono będzie nieme, ślepe i Bóg wie co jeszcze do końca życia!! to dlaczego oN- sprawca tego! ma nie cierpieć do końca swoich dni?!?!?!



...oto moje skromne zdanie na ten temat...
..często powtarzam słowa jakiegoś mądrego człowieczka(niestety nie pamiętam jakiego) :
Że "każdy człowiek ma dobre strony..trzeba tylko przekartkować te złe"
....tutaj jednak tak nie powiem...
__________________
"Bo miłość nie polega na tym, by stać nieruchomo jak pustynia, ani hulać po świecie jak wiatr, ani patrzeć na wszystko z daleka (..)"
--Paulo Coleho--


motyleczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 16:19   #45
motyleczek
Raczkowanie
 
Avatar motyleczek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 190
Exclamation Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Cytat:
Napisane przez ila78
cos ala oswiecimskie obozy pracy...zeby sral po gaciach codziennie od rana do nocy..w takich miejscach powinni byc tez pedofile.
dopiero teraz looknęłam ku górze...

bez przasady!! ne wracajmy do hitleroskich czasów!!! nie piszmy o humanitaryzmie koro sami tacy nie jesteśmy!!! pprzymusowa praca OWSZEM!! ale po to aby zarobli na swoje jedzenie! przecież my za to płacimy!!! kto nie będzie chciał pracować, ten nie je!! i wtedy gdyby przestępcy mieli nad soba widmo, pracować ciiężko, albo nie jeść. spadłby odsetek przestępstw....

to tyle, reszta wyżej
__________________
"Bo miłość nie polega na tym, by stać nieruchomo jak pustynia, ani hulać po świecie jak wiatr, ani patrzeć na wszystko z daleka (..)"
--Paulo Coleho--


motyleczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 16:25   #46
motyleczek
Raczkowanie
 
Avatar motyleczek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 190
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Cytat:
Napisane przez nan
Dlaczego? A choćby dlatego, że jesteśmy ludźmi właśnie (a to ponoć brzmi dumnie). Cywilizacja poszła daleko naprzód od czasów Hammurabiego i raczej nie należy z tego powodu rozpaczać. Jesteśmy czy też czujemy się lepsi od tego nieludzia, który zakatował swoje dziecko, więc powinniśmy lepiej niż on postępować. Jest może wśród nas ktoś chętny, kto zrobiłby temu "tatusiowi" to, co on zrobił własnemu dziecku?
Zgadzam się, że 10 lat to za mało, chociaż tak naprawdę mało o tym wiemy, gdyż nikt z nas nie siedział w więzieniu (jak mniemam) i nie wiemy, czy to mało czy dużo. Zgadzam się natomiast co do tego, bże więzień powinien utrzymyać się ze swojej pracy - to jak najbardziej!
..no właśnie, właśnie..tak to jest kiedy nie czyta się a początku wątków wyżej , ale mam podobne zdanie, jak wyżej...

...koniec juz tego tematu...nie pisze więcej, i nie czytam wyżej, bo się mi już strasznie smutasowo zrobiło ...

__________________
"Bo miłość nie polega na tym, by stać nieruchomo jak pustynia, ani hulać po świecie jak wiatr, ani patrzeć na wszystko z daleka (..)"
--Paulo Coleho--


motyleczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 17:23   #47
Ginchy
Raczkowanie
 
Avatar Ginchy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 388
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

1. Czy zauważyliście że ostatnio wyjatkowo często pojawiają się informacje i katowaniu dzieci? Czy nie jest to przypadkiem kreowanie wizerunku kraju i tego co sie w nim dzieje przez media? Służące wzbudzeniu paniki i ogólnemu buntowi przeciw ludzkiemu zachowaniu? Wydaje mi się że takie zjawiska zdarzały sie zawsze, tylko teraz dziwnie często i uparcie to nagłaśniają. A może się mylę?

2. Przyjmując już że sam fakt publicznego nagłaśniania sprawy jest w pewnym sensie dobry, ludzie zaczynają się zastanawiać zanim podniosą rękę na dziecko, ale przeciez to sprowadza sprawę do tego że ludzie tracą zachamowania. Gdyby taki ojciec który dopuścił się pobicia został wystawiony na publiczny lincz - byłby obdarty ze skóry. Takie sytuacje wyzwalają w ludziach niespotykaną agresję.

3. Postępując zgodnie z niektórymi Waszymi wypowiedziami okazalibyśmy się TACY SAMI jak ten którego osądzamy.

4. Ludzka psychika jest nieprzewidywalna, i do końca nie zbadana. Są tysiące mysli przebiegających ludziom przez głowę, i kolejne tysiące sytuacji które powodują określone zachowania. Nie powinno się oceniać człowieka tylko jego czyn. Nie tępić człowieka tylko czyn. I dążyc do tego by owego błędu nigdy więcej nie powtórzył. Dlatego jestem zwolenniczką resocjalizacji. Powiecie - Ilu z więźniów udało sie zresocjaliować? Niewielu. Ale przy odrobinie wysiłku może się to zmienić. Należy zadać sobie pytanie" Ilu mogłoby być zresocjalizowanych?

Może i utopijne to troche, ale takie moja zdanie.
Ginchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:59   #48
ila78
Rozeznanie
 
Avatar ila78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 694
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Cytat:
Napisane przez motyleczek
dopiero teraz looknęłam ku górze...

bez przasady!! ne wracajmy do hitleroskich czasów!!! nie piszmy o humanitaryzmie koro sami tacy nie jesteśmy!!! pprzymusowa praca OWSZEM!! ale po to aby zarobli na swoje jedzenie! przecież my za to płacimy!!! kto nie będzie chciał pracować, ten nie je!! i wtedy gdyby przestępcy mieli nad soba widmo, pracować ciiężko, albo nie jeść. spadłby odsetek przestępstw....

to tyle, reszta wyżej
macie racje, macie racje, ale mnie czasem ponosi kiedy co chwila słysze i takim okrucieństwie ...
ila78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:02   #49
ila78
Rozeznanie
 
Avatar ila78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 694
Dot.: Jaka kara dla nie-człowieka?

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Pomijając język ogromnie się cieszę, że nie Ty ustalasz zmiany w kk....Zgroza.
nie masz sie z czego cieszyc, powiem Ci, ze tez byłam taka humanitarna kiedy nie miałam dzieci. to co napisałam jest faktycznie mocno przesadzone, ale czasem złośc bierze górę u mnie. gdyby mi ktos cos zrobił z dzieckim nie było by litości- a co do języka w nerwch nie czytam i pisze szybko i mam gdzies styl i to jak wypadne
ila78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.