Kreta - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-08, 12:22   #31
Angie_88
Raczkowanie
 
Avatar Angie_88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 150
Dot.: Kreta

Ehhhhh...niestety nie,a szkoada
pewnie masz na myśli Palaccio(Pallatio?).bo ze wzsystkich restauracji na przystani chyba tylko oni maja cos takiego i trzeba przyznac ze chociaz jedzenia maja takie sobie to patrzac na panorame portu malo kto zwraca na to uwagekolejne miejsce godne polecenia,tymbardziej ze wieczorem zamienia sie w w bar,tylko sporo lazenia po schodach,dobra zaprawa przed wycieczka na Santorini
__________________
We're going to hell anyway...so lets travel firs class
Angie_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 12:27   #32
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez Angie_88 Pokaż wiadomość
Ehhhhh...niestety nie,a szkoada
pewnie masz na myśli Palaccio(Pallatio?).bo ze wzsystkich restauracji na przystani chyba tylko oni maja cos takiego i trzeba przyznac ze chociaz jedzenia maja takie sobie to patrzac na panorame portu malo kto zwraca na to uwagekolejne miejsce godne polecenia,tymbardziej ze wieczorem zamienia sie w w bar,tylko sporo lazenia po schodach,dobra zaprawa przed wycieczka na Santorini

Taaak to chyba ta knajpa I fakt jedzenie jest srednie ale ten widok nastraja tak fantastycznie Bedąc tam w zeszłym roku bylismy obsługiwani tez przez dziewczynę z Polski Wiele tam Polaków pracujących po knajpach i hotelach W hotelu gdzie mieszkałam też pracowali Polacy, ale strasznie narzekali na tą prace..
Pozdrów ode mnie piękną Krete
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 08:33   #33
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Kreta

Witam wszystkich Kretomaniaków

Wybieram się na Kretę razem z mężem i rodzicami w lipcu. Nastawiliśmy sie na last minute, bo do ostatniej chwili sytuacja nie mogła się wyklarować co do wyjazdu. Ale juz postanowione - jedziemy na Kretę. Co prawda tylko na tydzień, ale...

Nastawiamy się bardziej na zwiedzanie i zobaczenie ciekawych rzeczy, niż na smażenie się na plaży. I mam parę pytań.
Z wcześniej przeczytanych postów wnioskuję, że np. wstęp na plażę kosztuje ok. 20 euro...? Dobrze zrozumiałam? Chcemy tez wynając samochód na 2-3 dni, troche pojeździć no i oczywiście koniecznie chcę zobaczyć Santorini i wąwóz Samaria. Może to pytanie głupio zabrzmi, ale czy Kreta jest długa...? To znaczy np. gdybyśmy wybrali Rethymno na miejsce stacjonowania to ile zajmie dojazd do Chanii? Ile mniej więcej pieniędzy trzeba zabrać dodatkowo żeby zobaczyć to wszystko i "nie szczypać się" na każdym kroku?
A tak w ogóle to piszcie, piszcie, piszcie.... Jestem strasznie podekscytowana
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 09:20   #34
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Kretomaniaków

Wybieram się na Kretę razem z mężem i rodzicami w lipcu. Nastawiliśmy sie na last minute, bo do ostatniej chwili sytuacja nie mogła się wyklarować co do wyjazdu. Ale juz postanowione - jedziemy na Kretę. Co prawda tylko na tydzień, ale...

Nastawiamy się bardziej na zwiedzanie i zobaczenie ciekawych rzeczy, niż na smażenie się na plaży. I mam parę pytań.
Z wcześniej przeczytanych postów wnioskuję, że np. wstęp na plażę kosztuje ok. 20 euro...? Dobrze zrozumiałam? Chcemy tez wynając samochód na 2-3 dni, troche pojeździć no i oczywiście koniecznie chcę zobaczyć Santorini i wąwóz Samaria. Może to pytanie głupio zabrzmi, ale czy Kreta jest długa...? To znaczy np. gdybyśmy wybrali Rethymno na miejsce stacjonowania to ile zajmie dojazd do Chanii? Ile mniej więcej pieniędzy trzeba zabrać dodatkowo żeby zobaczyć to wszystko i "nie szczypać się" na każdym kroku?
A tak w ogóle to piszcie, piszcie, piszcie.... Jestem strasznie podekscytowana

Hej juz zazdroszczę wyjazdu
Sporo tu pisałam o tej cudnej wyspie postaram sie odpowiedzieć coś też tobie
Nie wiem o jakim wstępie na plaże piszesz, ja na wszystkich plażach na jakich byłam byłam za darmo
Wynajem samochodu to doskonały pomysł, ceny sa rózne w zalezności od auta, warto sie troche potargowac i bardzo dokładnie omówić warunki. Koniecznie spytaj o ubezpieczenie auta. Wszędzie masz informacje że dają ci "full insurance" ale to wcale wbrew pozorom nie oznacza pełnego pakietu ubezpieczeniowego bo po dłużej rozmowie okazuje sie np. że to ubezpieczenie nie obejmuej kół i podwozia co jest dosyć ważne bo jak zławpiesz gumę musisz im zapłacić 50 euro! Więc bardzo skrupulatnie pytaj o wszystko.
Santorini trzeba zobaczyc koniecznie, ale na jeden dzień nie warto wg mnie się tam wybierac bo to za mało czasu (biorąc pod uwagę długi czas rejsu na wsypę). Ja byłam dwa dni a i tak czuje niedosyt
Samaria - no to jedno z ciekawszych miejsc na wyspie, ale przejście wąwozu wymaga trochę wysiłku, jednak radość z jego urody jest nieopisana
Rethymnon jest położony jakieś 60 km od Chani i ok. 70 od Iraklionu, tak pomiędzy nimi. Zaś Iraklion leży praktycznie pośrodku północnego pasa wybrzeża wyspy. Rethymnon to świetny punkt wypadowy My stajonowaliśmy 12 km od Rethymnonu Zresztą to bardzo urokliwe miasto, pełne zabytków, kawiarenek, restauracji Fajne miejsce
Troche informacji geograficznych - Kreta leży w basenie Morza Śródziemnego i jest największą wyspą Grecji. Jest raczej długa i wąska - ma 260 km długości i od 12 do 60 km szerokości (tak więc nie ma problemu ja objechać Powierzchnia wyspy wynosi 8.336 km2.
Koniecznie też zobacz Chanie (najpiękniejsze wg mnie miasto!). Nie wiem jak skrupulatnie przeglądałaś wątek, ale wcześnie opisałam w paru słowach kilka ciekawszych mijsc na Krecie. Nie wiem co warto ci polecić, bo w tydzień chyba nie zobaczysz tego wszytskiego co ja, byłam tam 2 tygodnie.
Na pytanie ile nalezy zabrac kaski trudno jest mi odpowiedzieć bo każdy rzadzi się inaczej i ma w planie inne wydatki
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:

Edytowane przez kulbit
Czas edycji: 2007-06-13 o 09:51
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 13:14   #35
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Kreta

Kulbit wszystko ślicznie opisała a co do cen dodam,że sa one porównywalne z polskimi więc zadnego szoku nie przeżyjesz.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 13:26   #36
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Kulbit wszystko ślicznie opisała a co do cen dodam,że sa one porównywalne z polskimi więc zadnego szoku nie przeżyjesz.

Starałam się jak mogę , ale pamięć bywa zawodna..

Z cenami to bywa różnie my z mężem postanowiliśmy nie przeliczać, bo raz sobie fundneliśmy po lodzie, takim zwykłym na patyku, ze zykłego sklepu i jak policzyliśmy jeden kosztował 12 zł!!! hehheh, od tego czasu postanowiliśmy nie przeliczać wogóle, bo wkońcu pojechaliśmy tam wydawać a nie oszczędzać
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 14:08   #37
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Z wcześniej przeczytanych postów wnioskuję, że np. wstęp na plażę kosztuje ok. 20 euro...? Dobrze zrozumiałam? Chcemy tez wynając samochód na 2-3 dni, troche pojeździć no i oczywiście koniecznie chcę zobaczyć Santorini i wąwóz Samaria. Może to pytanie głupio zabrzmi, ale czy Kreta jest długa...? To znaczy np. gdybyśmy wybrali Rethymno na miejsce stacjonowania to ile zajmie dojazd do Chanii? Ile mniej więcej pieniędzy trzeba zabrać dodatkowo żeby zobaczyć to wszystko i "nie szczypać się" na każdym kroku?
A tak w ogóle to piszcie, piszcie, piszcie.... Jestem strasznie podekscytowana
wstęp na plaże jest gratis tylko parasol z 2 lezakami kosztuje 5 eur za dzien .

z Rethymno do Chani smiało możecie jechac autobusem -jest blisko .
do Samarii wyjazd autem jest bez sensu bo wraca sie statkiem

na Santorini to juz tylko statek .
Auto sie przyda do Elafonisos , Knosos lub w inne odlegle miejsca.
Ogólnie łatwo sie jeżdzi po północnej cześci wyspy , na południu są góry ponad 2000 m drogi są czesto bardzo wąskie i jedzie sie z adrenalinką

Ceny juz gdzies tu podalismy , najdroższa jest eskapada na Santorini
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 14:22   #38
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
do Samarii wyjazd autem jest bez sensu bo wraca sie statkiem

Ogólnie łatwo sie jeżdzi po północnej cześci wyspy, na południu są góry ponad 2000 m drogi są czesto bardzo wąskie i jedzie sie z adrenalinką
Bardzo słuszna uwaga o tej Samarii Warto wykupić wycieczkę w greckim biurze, nie jest bardzo drogo, a ta wycieczka w formie zorganizowanej akurat jest bardzo na plus.

I właśnie te wąskie drogi wśród gór przyniosły nam bardzoooo ciekawe wspomnienia A o widokach to ja już wogóle nie wspomne!
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 08:48   #39
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Kreta

Dziękuję Wam wszystkim za cenne inormacje! Są naprawdę na wagę złota

Teraz juz tylko pozostaje czatować na jakąś fajną ofertę last z biura
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 11:12   #40
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Kreta

Mam jeszce takie pytanie (pewnie jeszcze jakieś po drodze się znajdą ): przeczytałam na stronie jakiegoś biura teraz, że żeby wynająć samochód w Grecji potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy. Czy to nasze plastikowe takie jest czy trzeba wyrobić jaieś "specjalne"? (być może niektóre moje pytanie będą śmieszne, ale wolę się upewnić).
A! No i czy do wjazdu wystarczy dowód...
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2007-06-14 o 11:54
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 09:58   #41
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Mam jeszce takie pytanie (pewnie jeszcze jakieś po drodze się znajdą ): przeczytałam na stronie jakiegoś biura teraz, że żeby wynająć samochód w Grecji potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy. Czy to nasze plastikowe takie jest czy trzeba wyrobić jaieś "specjalne"? (być może niektóre moje pytanie będą śmieszne, ale wolę się upewnić).
A! No i czy do wjazdu wystarczy dowód...
Nie potrzeba międzynarodowego prawa jazdy (od momentu wstąpienia Polski do UE), wcześniej też można było wypożyczyć samochód, ale w razie jakiejś kolizji nie było ono honorowane.
Jeśli szukasz samochodu to możesz u nas już go sobie zarezerwować lub skontaktować się z nami będąc już na Krecie. Samochód podstawimy pod dowolne miejsce.
www.*********.com

Jeśli macie czas w ten weekend w Dzień Dobry TVN powinnien ukazać się piąty materiał z naszych zmagań na Krecie. Odwiedzili nas tydzień temu i przez 3 dni trwały nagarania.

Pozdrawiam z Chanii,
Małgosia

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-22 o 14:13
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-15, 10:28   #42
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Kreta

Dziękuję Małgosiu

Samochód na pewno będziemy rezerwować, ale jeszcze dokładnie nie wiem w jakim terminie, bo jeszcze nie mamy wykupionej wycieczki Ale jak będziemy na miejscu to na pewno sie skonataktuje - nie ma to jak rodacy na obczyźnie
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 11:46   #43
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Kreta

dzięki dziewczyny za ten wątek na początku września jedziemy na Kretę i na pewno wiele informacji stąd nam się przyda, chociażby co warto zobaczyć, jakie wycieczki wykupić, a jakie zorganizować samemu
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 11:53   #44
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za ten wątek na początku września jedziemy na Kretę i na pewno wiele informacji stąd nam się przyda, chociażby co warto zobaczyć, jakie wycieczki wykupić, a jakie zorganizować samemu

Lilly czy to bedzie Twoja podróz poslubna, bo chyba niedawno brałaś ślub?
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 20:09   #45
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Kreta

tak tak, trochę spóźniona podróż poślubna, no ale tak to bywa z planowaniem urlopów u mnie w firmie, że na mnie wypada wrzesień. ale jak poczytuję różne artykuły o Grecji i Krecie to już się nie mogę doczekać i nawet pierwsza podróż samolotem mi niestraszna
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 22:00   #46
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
tak tak, trochę spóźniona podróż poślubna, no ale tak to bywa z planowaniem urlopów u mnie w firmie, że na mnie wypada wrzesień. ale jak poczytuję różne artykuły o Grecji i Krecie to już się nie mogę doczekać i nawet pierwsza podróż samolotem mi niestraszna

Lilly my na Krete też pojechaliśmy w poślubną Mam nadzięję, ze bedziesz tak zadowolona jak my!!!! I mój mąz też leciał samolotem pierwszy raz Był bardzoooo zadowolony
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 11:37   #47
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Kreta

Czesc, to znowu ja
Do naszego wyjazdu juz tylko kilka dni, pakowanie w toku, a ja ciagle przegladam mape, przewodnik i wasze info

Nasunelo mi sie kilka pytan
Czy ktos z Wam byl w Aqua City Anapolis ?
Czy wstepy do muzeow sa platne i ile srednio ?
Czy warto wybrac sie do Preveli ? Podobno plaza nie jest dostepna dla samochodow, wiec trzeba kawalek dojsc pieszo ? Czy ktos z Was tam byl, czy warto i ile trwa taka piesza wycieczka
I ostatnie pytanie, czy wpomniane przez Kulbit Fajstos to po grecku Festos ?
Ale Was wymeczylam
Wynajemlismy auto z autoway. Na 4 dni Kia Picanto wyniosla nas 100 euro, dostalismy 20 euro znizki, bo tesciowie wynajmowali od nich auto w lipcu
Juz nie moge sie doczekac
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...


Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2007-10-04 o 09:40
magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 09:28   #48
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Kreta

ja ci tylko pożyczę udanego urlopu (na powyższe pytania nie odpowiem ), bo Kreta to jedno z tych miesc które kocham najmocniej! Koniecznie zabierz ze sobą książkę : Grek Zorba i nie mówię tego dla żartu. Teraz, no może jeszcze z miesiąc będziesz miała dokładnie to o czym pisze Kazantzakis jak na dłoni. Ja jestem zafascynowana opisami Krety z jego książki. Są takie wierne a potem po latah zawsze gdy będziesz czytała swoje ulubione cytaty albo tę książkę, powrócą wpsomnienia. Niesamowita pozycja jeśli oczywiście jeszcze nie czytałaś i idealna na wakacje o Krecie, bo właśnie o prawdziwej surowej Krecie jest.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 17:54   #49
post_ptaszyna
Przyczajenie
 
Avatar post_ptaszyna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Kreta

Hej
Ja wybieram się na Kretę w pierwszej połowie października. Mam nadzieję że pogoda nadal bedzie ok?? znacie jakieś dobre przewodniki po Krecie?
post_ptaszyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-10, 15:50   #50
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Na Krecie sezon jest do końca października i teraz jest troche ponad 20 C. Jeśli jesteś nastawiona na zwiedzanie to temperatura jest odpowiednia.

Ja byłam z moim chłopakiem w tym roku na Krecie w miejscowości Hersonissos i były to nasze pierwsze wspólne wakacje. Obydwoje jesteśmy zachwyceni tą wyspą.

Hersonissos polecam osobom które lubią czynnie spędzać czas i dobrze się bawić... bo jest gdzie.

Przeczytałam troche postów w tym temacie i widze że dużo osób interesuje się lub interesowało się wynajęciem samochodu. My nie wynajmowaliśmy na miejscu tylko mieliśmy GRATIS z naszego biura ( no nie do końca taki gratis bo musieliśmy zapłacić na miejscu ubezpieczenie 20 euro ), ale samochód był nowiutki i dobrej marki a spodziewaliśmy się jakiegoś grata. Jedynym wymogiem wypożyczenia samochodu było posiadanie prawka przez conajmniej 2 lata. Polecam zwiedzanie wyspy na własną rękę tym bardziej że paliwo jest bardo ale to bardzo tanie.

Widziałam też pytania odnośnie Santorini... czy warto czy nie warto zobaczyć. Ja uważam że warto było wydać każdą złotówke na tą wycieczkę i spędzić pare godziń na statku, żeby ją zobaczyć.
Jeśli ktoś z was się wacha, to niech sobie przed wakacjami poszpera w internecie tam jest ogrom zdjęć, które napewno rozwieją te wątpliwości.

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-18 o 22:18 Powód: post pod postem
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 10:14   #51
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kreta

Witam,

W tej chwili za oknem sa 24 stopnie i jeszcze nie nastał okres deszczowy, tak jak to miało miejsce na Krecie dokładnie rok temu.

Co do Santorini, to byliśmy tam właśnie na krótkich wakacjach, tutaj kilka zdjęć z naszego pobytu : http://www.creteteam.com/pl/dziennik.htm

Wkrótce na naszą stronę trafi również nasza najnowsza oferta dotycząca Santorini, czyli "dwa dni zamiast dwóch godzin" - w podobnej cenie można tam spędzić dwa urocze dni zamiast sprintu pomiędzy Firą i Oią, omijając całkowicie piękne południe wyspy ze starożytną Firą! Zapraszamy : www.*********.pl
www.**********.pl

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-22 o 14:19
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 10:25   #52
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Kreta

[1=11ed63db496e6034673fac8 c4c47a55222685556_5dba242 480eed;5506596]Witam,

W tej chwili za oknem sa 24 stopnie i jeszcze nie nastał okres deszczowy, tak jak to miało miejsce na Krecie dokładnie rok temu.

Co do Santorini, to byliśmy tam właśnie na krótkich wakacjach, tutaj kilka zdjęć z naszego pobytu : http://www.creteteam.com/pl/dziennik.htm

Wkrótce na naszą stronę trafi również nasza najnowsza oferta dotycząca Santorini, czyli "dwa dni zamiast dwóch godzin" - w podobnej cenie można tam spędzić dwa urocze dni zamiast sprintu pomiędzy Firą i Oią, omijając całkowicie piękne południe wyspy ze starożytną Firą! Zapraszamy :

Pozdrawiam z polskiego przyczółku na Krecie,
Małgosia

http://www.**********.pl
http://www.***********.pl[/quote]


Małgosiu jak miło cie czytac I jeszcze milej patrzeć na Was oboje na tle uroczych zakatków Krety czy Santorini W ten smętny deszczowy polski dzień wlałaś trochę klimatu tych pieknych wysp w me serce, przypominajac swoją stronę i fotki których wcześniej nie widziałam
I znów poczułam jak bardzo bym tam chciała być po raz kolejny!
A wejście do waszej kafejki aż zakręciło mi łzę w oku
ALE!!!! Wrócę tam kiedys na pewno!!!

Pozdrawiam bardzo serdecznie - ciebie i nie tylko ciebie
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-22 o 14:22
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 22:52   #53
kwakwa_1
Rozeznanie
 
Avatar kwakwa_1
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 677
GG do kwakwa_1
Dot.: Kreta

Hej , ja wybieram się na Krete w czerwcu i szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać, już studiuje przewodnik, mam mape, zaczełam się odchudzac i ćwiczyć ( każdy powód jest dobry a na takiej krecie to trzeba jakoś wyglądać żeby zdjęć nie popsuć ;-)


ile brałyście ze sobą kasy i na jak długi wyjazd, jak tam z cenami>?

z jakiego biura byłyście??
kwakwa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 22:11   #54
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Kreta

Witam,

Jeśli jesteś w fazie planowania tras objazdowych po Krecie, to zajrzyj na naszą stroną dotyczącą wycieczek przez nas organizowanych, jest tam sporo zdjęć , więc możesz zobaczyć jak to wszystko wygląda naprawdę: http://www.*******************.htm

Ceny na Krecie są średnio wyższe o 20% od tych w Polsce, dla przykładu:
- piwo w tawernie od 3 EUR, w sklepie ok. 0.80 EUR
- przekąski 3-6 EUR
- dania główne od 5,50 EUR
- napoje bezalkoholowe od 1,5 EUR
- frappe od 2 EUR
- gyros od 2 EUR (w fast foodach)

Zanim przenieśliśmy się na Kretę, to zawsze jeździeliśmy na własną rękę i dlatego teraz, oprócz prowadzenia Cafe Vafe, zajmujemy się organizacją wyjazdów indywidualnych - od wyszukania najlepszych połączeń, wybrania apartamentów/hoteli/willi, wypożyczenia samochodu, po wycieczki indywidualne i fakultatywne po Krecie oraz Santorini.

Jeśli masz jakieś pytania, bądź chcesz więcej poczytać to wszystko znajdziesz tutaj:

Pozdrawiamy z Południa,
Małgosia, Bartek & Fasolka

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-22 o 16:10 Powód: reklama
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 22:32   #55
kwakwa_1
Rozeznanie
 
Avatar kwakwa_1
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 677
GG do kwakwa_1
kurcze spełniacie swoje marzenia...i moje też bo tak bym chciała mieszkac tam w jakimś ciepłym ale europejskim kraju...wydaje mi się że ludzie tam pogodniejsi jacyś są...bo i jak nie mieć dobrego humoru jak wokół tak pięknie ;-)

Mam już wykupioną wycieczkę z Grekosa, do tego z promocji jedną fakultatywną gratis, po jeziorze promem. Reszte ( koniecznie chce zobaczyć Knossos, Santorini, Wąwóz) chcemy kupić na miejscu bo podobno duzo taniej można znaleźć, a będzie nas 7 osób to może coś wytargujemy.
Knossos i muzeum archeologiczne chciałabym z polskim przewodnikiem żeby nei tylko zobaczyc ale i posłuchac bo ciekawi mnie historia krety i lubie takie starocia,
Santorini koniecznie ale mam tylko jeden dzień - macie też takie wycieczki? podobno jest jakas szybsza forma niż prom, dużo droższa?
za santorini grekos chce 110 euro myślisz że znajde taniej?
nie wiem co z tym wąwozem, jego trzeba całego przejść?? co myślsiz o tym miejscu?? można go zwiedzić samemu samochodem czy trzeba kupić wycieczke zoprganizowaną?

a od Chani będę 4 km w hotelu Electra także na pewno wpadniemy zobaczyć polski przylądek ...trzeba się wspierać nie?? ;-)

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-18 o 21:05 Powód: post pod postem
kwakwa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 09:36   #56
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Kreta

Witam ponownie,

Jeśli będziecie w Electrze, to rzeczywiście jest to rzut beretem do nas. Dwa razy dziennie mijamy ten hotel po drodze do/z pracy. Nasz kafenion jest akurat od tej strony Chanii, od której jest Wasz hotel. Grecos to bardzo fajne biuro, w zeszłym sezonie mocno z nim współpracowaliśmy w kwestii biletów lotniczych dla naszych klientów indywidualnych.

Tu możesz zobaczyć jak wygląda jezioro Kournas (to ta gratisowa wycieczk z biura) promów po nim nie ma, ale są rowery wodne. Można popływać (trochę jest tam ptactwa typu gęsi, kaczki, ale nie są groźne) lub podpatrzeć żółwie wodne. Byliśmy tam w zeszły wtorek, bo bardzo lubimy to miejsce.



Pozdrawiam,
Małgosia

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-01-22 o 16:08 Powód: post zawierajacy tresci reklamowe- spam
11ed63db496e6034673fac8c4c47a55222685556_5dba242480eed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 12:21   #57
kwakwa_1
Rozeznanie
 
Avatar kwakwa_1
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 677
GG do kwakwa_1
Dot.: Kreta

A znasz może hotel mistral mare to jest region AgNikolaos na skraju miejscowosci ISTRON?? Tam się wybiera koleżnaka w październiku ;-)

Dzięki za wszystkie info, jakbyście mieli jakieś fajne nowe oferty to koniecznie napisz, szukamy jednodniowej Santorini ( i niedrogiej hihi)
kwakwa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 17:56   #58
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Kreta

Co do santorini to super sprawa być tam dwa dni , bo kilka godzin to bardzooooo mało . Zresztą podobno niezapomniany jest tam zachód słońca . Bodobno bo nie widziałem , ale napewno tam wróce . Sam prom kosztuje w miejscowych biurach koło 65 eur a wodolot dwa razy tyle / w czerwcu / Prom płynie 4ipol godziny a wodolot chyba dwie . Z tego co wiem wodolot plynie z Heraklionu a czy z Chani to niewiem , ja płynolem z Rethymnonu zwykłym statkiem . Pózniej taxi z Fira do OIA albo PKSem .
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 13:55   #59
kwakwa_1
Rozeznanie
 
Avatar kwakwa_1
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wawka
Wiadomości: 677
GG do kwakwa_1
Dot.: Kreta

wiem tylko jak przy 7 dniach poświęcić 2 na santrorini???jest tyle do zobaczenia...;-(
a za wycieczke chceili 110 euro także 65 sam prom to już duża różnica chociaż i tak od pyty to kaski. 65 to najtańsza metoda dostania sie na santorini??
kwakwa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 18:15   #60
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez kwakwa_1 Pokaż wiadomość
wiem tylko jak przy 7 dniach poświęcić 2 na santrorini???jest tyle do zobaczenia...;-(
a za wycieczke chceili 110 euro także 65 sam prom to już duża różnica chociaż i tak od pyty to kaski. 65 to najtańsza metoda dostania sie na santorini??
No możecie płynąc pontonem to bedzie taniej

Siedem dni na wszystkie te wycieczki ? A macie w planie jakiś odpoczynek ?
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-15 13:47:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.