A my narzekamy... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-30, 13:32   #31
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: A my narzekamy...

też oglądałam program o niej
było między innymi jak brała udział w zajęciach z dziećmi, te dzieci patrzyły na nią jak na kosmitę, aż bały się odezwać
strasznie przykra chroba
(nie podoba mi się tytuł artukułu - Wielkolud no jak tak można? )
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 13:42   #32
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: A my narzekamy...

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Afra jesli chodzi o "ania moglaby zabic" to istnieje choroba objawiajaca sie niepohamowanym glodem, ciaglym jedzeniem i jedzeniem wszystkiego (doslownie). Ale nie to dolega Ani. Bo to co teraz je by ja wykonczylo.

IMHO Ania jak i wiele innych osob jest ofiara niekompetentnej sluzby zdrowia. Nikt nie pomyslal czemu male dziecko tak tyje. Jej mama uslyszala od lekarza "wyrosnie".
Zgadzam się.
W artykule też jest to wyraźnie zaznaczone-gdyby zajął się Anią ktoś wcześniej,kiedy ważyła o połowę mniej niż teraz(a przecież to też za duża waga),to teraz Jej życie wyglądałoby zupełnie inaczej.

I ja oglądałam jakiś czas temu program o Ani.
Przemiła,bardzo grzeczna,niesamowicie uzdolniona dziewczyna.
Cieszę się jednak,że nie traci nadziei,nie rozmyśla już,nie buntuje się-tylko myśli co będzie robiła kiedyś,wierzy,że będzie normalnie żyła.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 13:43   #33
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: A my narzekamy...

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Ja nie porównuję, tego nie można zestawiać.
nie chcę się kłócić ale " a my narzekamy" - tytuł wątku oraz pierwszy post są zaprzeczeniem Twoich słów...

no ale rozumiem, że chodziło Ci poprostu o zwrócenie uwagi na problem dziewczyny.

Szpiegu
dokładnie, najgorsze jednak, że zwykli ludzie często wiedzą i widzą, że to choroba a służba zdrowia umywa ręce- bo brak pieniędzy. kto się będzie bawił w kosztowne operacje? lepiej zwalić na obżarstwo
mi wtedy ręce opadają
madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 13:48   #34
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: A my narzekamy...

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
nie chcę się kłócić ale " a my narzekamy" - tytuł wątku oraz pierwszy post są zaprzeczeniem Twoich słów...

no ale rozumiem, że chodziło Ci poprostu o zwrócenie uwagi na problem dziewczyny.

Szpiegu
dokładnie, najgorsze jednak, że zwykli ludzie często wiedzą i widzą, że to choroba a służba zdrowia umywa ręce- bo brak pieniędzy.
mi wtedy ręce opadają

"My narzekamy"...czym są te narzekania wobec tak poważnych chorób? To miałam na myśli.
Tak, chodziło mi o zwrócenie uwagi na problem, o przekazanie linku, o wsparcie finansowe. Nie o dyskusję na temat naszych mankamentów.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 14:04   #35
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: A my narzekamy...

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
nie chcę się kłócić ale " a my narzekamy" - tytuł wątku oraz pierwszy post są zaprzeczeniem Twoich słów...

no ale rozumiem, że chodziło Ci poprostu o zwrócenie uwagi na problem dziewczyny.

Szpiegu
dokładnie, najgorsze jednak, że zwykli ludzie często wiedzą i widzą, że to choroba a służba zdrowia umywa ręce- bo brak pieniędzy. kto się będzie bawił w kosztowne operacje? lepiej zwalić na obżarstwo
mi wtedy ręce opadają
U mnie sluzba zdrowia umywala 20 lat rece(pomijajac diety, wmawianie mojej mamie ze powinna lodowke na klodke zamknac, wysylanie mnie na kolonie odchudzajace na ktorych utylam /ta, ponoc sie wymykalam z kolezankami do sklepu po czekolade :/ niby jak, jak nas obserwowali caly czas, nawet gumy do zucia nie mozna bylo zuc/), nic nie zrobili gdy urodzil sie 6,5mies. wczesniak o wadze 4,5kg. Ponoc obzeram sie jedzac gora 700kalorii dziennie. Tak bylo do tej pory. Do tej pory kazdy lekarz tak myslal. Teraz jest inaczej.

To nie jest brak pieniedzy. Gdyby tylko ktos, jakis lekarz, pielegniarka zrobil Ani kompleks badan gdy zaczela tyc, a gdyby mi pobrali krew gdy sie urodzilam nie byloby tego, byloby inaczej. Wczesnie postawiona diagnoza ratuje ludzi. W kazdej sytuacji.

Ja doskonale rozumiem jak ona cierpi... moze nie wagowo bo waze duzo mniej od niej, ale wiem jak cierpi przez cholerna sluzbe zdrowia.

Ale mimo to uwazam ze z lekka nierozsadne nie godzenie sie na rozwiazanie w drugim szpitalu. Tez jej skroca jelita, bo wlasnie na tym polega gastric bypass ( zdjecie "rysunkowe" jak wyglada zoladek po tej operacji ktora proponuje NFZ, bez krwi)
Wiekszosc cukrow i tluszczow jest wydalana wraz ze stolcem... i tez robi sie to laparoskopowo...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 14:15   #36
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: A my narzekamy...

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Ja doskonale rozumiem jak ona cierpi... moze nie wagowo bo waze duzo mniej od niej, ale wiem jak cierpi przez cholerna sluzbe zdrowia.

Ale mimo to uwazam ze z lekka nierozsadne nie godzenie sie na rozwiazanie w drugim szpitalu. Tez jej skroca jelita, bo wlasnie na tym polega gastric bypass ( zdjecie "rysunkowe" jak wyglada zoladek po tej operacji ktora proponuje NFZ, bez krwi)
Wiekszosc cukrow i tluszczow jest wydalana wraz ze stolcem... i tez robi sie to laparoskopowo...
niestety to wszystko co piszesz z perspektywy stricte medycznej(?) to dla mnie czarna magia

ale działanie służby zdrowia odczułam na własnej skórze i dobrze wiem, że niestety ale bardzo często lekarze nie zlecają nawet zwykłej morfologii czy prześwietlenia płuc np.kiedy dziecko kaszle drugi miesiąc a ona "nic nie słyszy"/
madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 14:25   #37
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: A my narzekamy...

biedna dziewczyna ...
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 15:14   #38
m34
Przyczajenie
 
Avatar m34
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: A my narzekamy...

Owszem, biedna dziewczyna, ale mnie najbardziej w tej historii przeraża początkowa pasywnośc rodziców. Jak można nie iść do lekarza z dwluetnim dzieciakiem, który waży 40kg A później włóczenie się po różnych cudownych "janach nowakach", którzy jej "usprawnili nerki"... Makabra po prostu.
Moja mama jest neonatologiem i wiem, że rodząc dziecko trzeba mieć przede wszystkim głowę na karku... i do tego dopiero sporo nadziei - nie w odwrotnej kolejności
Nie można też generalizować, że cała służba zdrowia jest be, bo w każdej dziedzinie życia można mieć bardzo pozytywne albo negatywne doświadczenia, ale one są przede wszystkim nasze - nie muszą być prawdziwe przy szerszym spojrzeniu na sprawę.

Ja sobie z ciekawości przejrzałam jeszcze komentarze pod artykułem i nie wiem, czy można dawać wiarę temu, co tam różne anonimy piszą, ale faktem jest, że to schorzenie można leczyć, a terapia nie polega na zbieraniu ziół w lesie, tylko znalezieniu specjalistów, którzy wszystkim pokierują.
m34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 15:45   #39
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: A my narzekamy...

m34, ale czasem znalezienie dobrego specjalisty trwa wiele lat...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 15:48   #40
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: A my narzekamy...

Widziałam w tv repotraż o tej dziewczynie, bardzo przykre, ale wierzę, że jej się uda i operacja dojdzie do skutku.
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 16:51   #41
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: A my narzekamy...

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
...narzekamy na zbyt szerokie biodra, fałdki, masywne uda.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4702224.html

Jak myślicie, czy wpłacone na konto pieniądze naprawdę trafią do chorej?

również widziałam reportaż o Ani. Mam nadzieję, że uda się jej pomóc (także finansowo)
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 20:11   #42
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: A my narzekamy...

Dziewczyny,nie znam sie na tym.ale czasem podajecie linki do roznych programow...Czy macie ten do programu o Ani?Chetnie bym zobaczyla reportaz...z gory dziekuje!!!
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.