Zęby mądrości - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-25, 21:28   #31
verde
Raczkowanie
 
Avatar verde
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 40
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Ja się modlę żeby moje żęby mądrośći nigdy mi się nie wyrżnęły. Na prześwietleniu widać że w żuchwie nie mam nawet zawiązków tych zębów ale w górnej szczęce tak. I tu zaczyna się problem :/ Przez 1,5 roku nosiłam na obu szczękach aparaty ortodontyczne ponieważ miałam krzywe górne jedynki. Mam wąską szczenkę i gdyby teraz zaczęły wychodzić mi zęby mądrośći to cała reszta znowu by się pokrzywiła. Miałam te zawiązki usunąć ale nikt się tego nie chce podjąć ponieważ są zbyt blisko zatok szczękowych. Dlatego mam nadzieję żę będą tam siedzieć już na zawsze
verde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:28   #32
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Hihi, ano przetlumaczylam sobie.
No a ja sie wkurzam, ze nie poszlam wszesniej, mialam przeslicznie proste zeby, perfekcyjne, a teraz mam zdeformowane Jakbym wiedziala ze nic nie boli, to bym nie byla taka glupia
Ja też mam właśnie proste zeby i bardzo bym nie chciała, żeby się zdeformowały. Chyba się zdecyduję na to usunięcie bo te zęby mam strasznie blisko tych zawiasów i czuję, że są kompletnie niepotrzebne i wogóle ciężko tam nawet dosięgnąć szczoteczką bo się niezbyt mieści
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:29   #33
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bellissa

To mnie pocieszyłaś Tylko gdzie tu znaleźć naprawdę dobrego dentystę - chirurga? Bo niestety moja dentystka do której chodzę nie usuwa zębów. Może któraś z was może polecić jakiegoś w Krakowie?
Napewno poszukaj w ksiazce telefonicznej Chirurgów dentystycznych i najwazniejsze abys sie zapytala telefonicznie, co ile dni robia kontrole (bardzo to wazne!!!! Powinni na drugi dzien a potem na 4 i na 6 kontrolowac > wtedy powinni sciagnac szwy) i zapytaj odrazu czy robia wszystkie naraz, jesli tak, to nie idz; dobry dentysta Ci odradzi bo nie bedziesz mogla dobrze jesc i za bardzo napuchniesz.
Ja mialam szczescie, bo niedaleko mnie jest super gabinet, lekarka strasznie dlugo mi wszystko tlumaczyla, i wszystko dokladnie sprawdzala

Bedziesz musiala pare razy telefonowac, ale warto, zeby Ci nikt nic nie spieprzyl
__________________

Edytowane przez bunny-pie
Czas edycji: 2005-11-25 o 21:30 Powód: lit.
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:32   #34
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bellissa
Ja też mam właśnie proste zeby i bardzo bym nie chciała, żeby się zdeformowały. Chyba się zdecyduję na to usunięcie bo te zęby mam strasznie blisko tych zawiasów i czuję, że są kompletnie niepotrzebne i wogóle ciężko tam nawet dosięgnąć szczoteczką bo się niezbyt mieści
Tylko,że jest jedno ALE.Zęby muszą najpierw wyjść,a dopiero potem się je usuwa.Zanim wyjdą mogą narobić wiele szkód,ale Ci nikt ich nie usunie.Wielu ortodontów,którzy zakładają nastolatkom aparaty najpierw karzą czekać aż zęby wyjdą,następnie je usuwają,a potem dopiero aparacik.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:33   #35
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bellissa
Ja też mam właśnie proste zeby i bardzo bym nie chciała, żeby się zdeformowały. Chyba się zdecyduję na to usunięcie bo te zęby mam strasznie blisko tych zawiasów i czuję, że są kompletnie niepotrzebne i wogóle ciężko tam nawet dosięgnąć szczoteczką bo się niezbyt mieści
A mi sie mocno skrzywily, ale przynajmniej dla mnie to mocno w porównaniu do przedtem, niestety dobrze to widac. A ja tez mam na dodatek duza szczeke, i cholerne zeby mialyby miejsce, ale nie! musialy rosnac krzywo
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:33   #36
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Napewno poszukaj w ksiazce telefonicznej Chirurgów dentystycznych i najwazniejsze abys sie zapytala telefonicznie, co ile dni robia kontrole (bardzo to wazne!!!! Powinni na drugi dzien a potem na 4 i na 6 kontrolowac > wtedy powinni sciagnac szwy) i zapytaj odrazu czy robia wszystkie naraz, jesli tak, to nie idz; dobry dentysta Ci odradzi bo nie bedziesz mogla dobrze jesc i za bardzo napuchniesz.
Ja mialam szczescie, bo niedaleko mnie jest super gabinet, lekarka strasznie dlugo mi wszystko tlumaczyla, i wszystko dokladnie sprawdzala

Bedziesz musiala pare razy telefonowac, ale warto, zeby Ci nikt nic nie spieprzyl
Dziękuję ci strasznie A po usunięciu bardzo boli?
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:36   #37
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez natii4
Tylko,że jest jedno ALE.Zęby muszą najpierw wyjść,a dopiero potem się je usuwa.Zanim wyjdą mogą narobić wiele szkód,ale Ci nikt ich nie usunie.Wielu ortodontów,którzy zakładają nastolatkom aparaty najpierw karzą czekać aż zęby wyjdą,następnie je usuwają,a potem dopiero aparacik.
Mi one już powychodziły, niektóre bardziej, niektóre mniej ale wszystkie są już na wierzchu
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 21:37   #38
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bellissa
to przynajmniej nie jestem sama Mnie też boli gardło i ucho i też po lewej stronie i też żadne tabletki niestety nie działają
kurka wodna, a wlasnie myslalam przed chwilka, zeby zalozyc taki post, bo ja tez jestem na tym okropnym etapie . wlasnie nie moge jesc, pic, otwierac buzi, cala prawa strona buzi napuchnieta, boli mnie gardlo, migdal, nie moge przelykac sliny, echh do bani z tymi glupimi zebami madrosci!!!!!!!!! mi taka osemka to juz wyzyna sie dllluuugggooo, z przerwami oczywiscie. na poczatku wyrosnie jedna czesc, potem z pol roku przerwy, nastepnie wyrasta nastepna czesc i znowu cierpie, itd. stomatolog namawia mnie na usuniecie tych dziadostw, ale jakos brakuje mi odwagi .

dziewczynki zycze wam i sobie przespanej i spokojnej nocki .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:38   #39
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez natii4
Tylko,że jest jedno ALE.Zęby muszą najpierw wyjść,a dopiero potem się je usuwa.Zanim wyjdą mogą narobić wiele szkód,ale Ci nikt ich nie usunie.Wielu ortodontów,którzy zakładają nastolatkom aparaty najpierw karzą czekać aż zęby wyjdą,następnie je usuwają,a potem dopiero aparacik.
Mi wlasnie powiedzieli, ze mozna se z tym pozadzic, trzeba tylko rozpilowac kosc. Prznajmniej mi tak powiedzieli.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:38   #40
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bellissa
Mi one już powychodziły, niektóre bardziej, niektóre mniej ale wszystkie są już na wierzchu
To jak Ci wyszły i nadal masz taki zgryz jaki masz to już Ci się nie porozpychają i zgryzu nie popsują

Ja mam bardzo fajnie ,bo moje dolne ósemki rosną w poziomie zamiast pionie Jestem ciekawa co z takiego cudactwa wyjdzie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:41   #41
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Mi wlasnie powiedzieli, ze mozna se z tym pozadzic, trzeba tylko rozpilowac kosc. Prznajmniej mi tak powiedzieli.
ja tez slyszalam, ze mozna usunac jeszcze nie wyrosnieta osemke.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 21:42   #42
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bellissa
Dziękuję ci strasznie A po usunięciu bardzo boli?
Jak dostaniesz mocne tabletki, to nie, przez 2 dni troche bolalo. Ale tabletki byly super, wiec nic.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:42   #43
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

wyszły, tylko narazie są malutkie no i pewnie dalej rosną bo naprawdę strasznie boli. Nawet tak nie bolało jak na początku jakiś rok temu zaczęły wychodzić i przebijały dziąsło, najbardziej boli właśnie teraz
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:43   #44
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez AaniaA
ja tez slyszalam, ze mozna usunac jeszcze nie wyrosnieta osemke.
To ciekawe,bo moich ósemek nikt nie chce ruszać mimo że na zdjęciach rentgenowskich widać,że rosną nieprawidłowo i będą z nimi problemy
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:44   #45
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez natii4
To ciekawe,bo moich ósemek nikt nie chce ruszać mimo że na zdjęciach rentgenowskich widać,że rosną nieprawidłowo i będą z nimi problemy
niedlugo wybieram sie do stomatologa to zapytam jeszcze raz.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:49   #46
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez AaniaA
niedlugo wybieram sie do stomatologa to zapytam jeszcze raz.
Trochę sobie tego nie wyobrażam jakby oni musieli skórę uszkadzać,by dojść do zęba,a następnie wyrywać go skoro on jest schowany.Wydaje mi się,że szczęka byłaby zmasakrowana na maska.Bleeeeeeeeee aż mi się niedobrze zrobiło

Tak BTW-najlepszą i chyba jedną z tańszych metod jest laserowe usuwanie zębów.Może rozglądnij się u siebie w Krakowie za taką metodą usuwania zębów.Z tego co ja się orientuję w cenach to u mnie (miasto ok.15 tys. mieszkańców) wyrywania kosztuje ok. 50zł, za to laserowe w Lesznie (nie wiem ile oni mają mieszkańców,ale przynajmniej z 2-3 razy więcej ) kosztuje 40 zł.Jest szybsze i bezbolesne
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:55   #47
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez natii4
Trochę sobie tego nie wyobrażam jakby oni musieli skórę uszkadzać,by dojść do zęba,a następnie wyrywać go skoro on jest schowany.Wydaje mi się,że szczęka byłaby zmasakrowana na maska.Bleeeeeeeeee aż mi się niedobrze zrobiło

Tak BTW-najlepszą i chyba jedną z tańszych metod jest laserowe usuwanie zębów.Może rozglądnij się u siebie w Krakowie za taką metodą usuwania zębów.Z tego co ja się orientuję w cenach to u mnie (miasto ok.15 tys. mieszkańców) wyrywania kosztuje ok. 50zł, za to laserowe w Lesznie (nie wiem ile oni mają mieszkańców,ale przynajmniej z 2-3 razy więcej ) kosztuje 40 zł.Jest szybsze i bezbolesne
dlatego zapytam czy jest to mozliwe i jesli tak - to w jaki sposob . ja w ogole boje sie usuwac zeby, wiec jak pomysle o tych "litrach" krwi i bolu, to az mnie ciarki przechodza .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:08   #48
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez natii4
Trochę sobie tego nie wyobrażam jakby oni musieli skórę uszkadzać,by dojść do zęba,a następnie wyrywać go skoro on jest schowany.Wydaje mi się,że szczęka byłaby zmasakrowana na maska.Bleeeeeeeeee aż mi się niedobrze zrobiło
Chodzi Ci o uszkadzanie zdiasla? To normalne ze rozcinaja a potem zszywaja (przynajmniej przy tych, które calkiem nie wyrosly). Zmasakrowana szczeka po takim zabieku nie jest, nawet ciecia nie widac. Bo tak dobrze zaszyla.

Ja z ciekawosci zapytalam, ile taka zabawa kosztuje: jeden zab 250Euro z wszystkim. O laserowaniu nie slyszalam, ale dziwne, nie moge sobie wyobrazic, ze tutaj by mi któs za 10 Euro usunal zeba laserem, za tyle by tutaj nawet tylka nie podniesli Lepiej macie
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:17   #49
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez natii4
To ciekawe,bo moich ósemek nikt nie chce ruszać mimo że na zdjęciach rentgenowskich widać,że rosną nieprawidłowo i będą z nimi problemy
Można usunąć ósemki, które jeszcze nie wyrosły. Z całą pewnością można, bo ja właśnie usuwam. Rentgenowskie zdjęcie szczęki (tzw. panorama) ujawniło, że mam dwie ósemki, które zdążyły się wyrżnąć (górne) i zalążki ósemek dolnych. Wszystkie muszę usunąć, ponieważ nie ma miejsca w mojej (malej ) szczęce na ósemki, ewentualne ich wyrastanie spowoduje skrzywienie pozostałych zębów, ponadto będą wyrastać nie pionowo tylko ukośnie. Usunąć zalążki ósemek można, dłutując szczękę. Zabieg wykonuje chirurg szczękowy. Można usuwać je pojedynczo, pod znieczuleniem miejscowym. Można usunąć również wszystkie naraz, pod narkozą, ale to rozwiązanie mi odradzono, ponieważ samopoczucie po takim zabiegu jest marne (oględnie mówiąc - czytaj minimum tydzień zwolnienia, ból szczęki, dziąseł, gardła). Jak na razie usuwam po jednej, zaczęłam od górnych, żeby się nie zniechęcić (podobno szczęka dolna różni się od górnej tym, że jest twardsza i usunięcie dolnej ósemki jest trudniejsze i bardziej - po ustaniu znieczulenia - bolesne niż w przypadku gornej).

Koszt usunięcia ósemki jest w Trójmieście horrendalny - za górne płacę ok.350 zł (od sztuki), usunięcie dolnej to minumum 400 zł Zdziwiłam się czytając o tak malych kwotach, ponieważ porównywałam ceny w różnych gabinetach i prawie wszędzie tyle kosztuje...
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 22:25   #50
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez sabi
Można usunąć ósemki, które jeszcze nie wyrosły. Z całą pewnością można, bo ja właśnie usuwam. Rentgenowskie zdjęcie szczęki (tzw. panorama) ujawniło, że mam dwie ósemki, które zdążyły się wyrżnąć (górne) i zalążki ósemek dolnych. Wszystkie muszę usunąć, ponieważ nie ma miejsca w mojej (malej ) szczęce na ósemki, ewentualne ich wyrastanie spowoduje skrzywienie pozostałych zębów, ponadto będą wyrastać nie pionowo tylko ukośnie. Usunąć zalążki ósemek można, dłutując szczękę. Zabieg wykonuje chirurg szczękowy. Można usuwać je pojedynczo, pod znieczuleniem miejscowym. Można usunąć również wszystkie naraz, pod narkozą, ale to rozwiązanie mi odradzono, ponieważ samopoczucie po takim zabiegu jest marne (oględnie mówiąc - czytaj minimum tydzień zwolnienia, ból szczęki, dziąseł, gardła). Jak na razie usuwam po jednej, zaczęłam od górnych, żeby się nie zniechęcić (podobno szczęka dolna różni się od górnej tym, że jest twardsza i usunięcie dolnej ósemki jest trudniejsze i bardziej - po ustaniu znieczulenia - bolesne niż w przypadku gornej).

Koszt usunięcia ósemki jest w Trójmieście horrendalny - za górne płacę ok.350 zł (od sztuki), usunięcie dolnej to minumum 400 zł Zdziwiłam się czytając o tak malych kwotach, ponieważ porównywałam ceny w różnych gabinetach i prawie wszędzie tyle kosztuje...
No tak, pod narkoza mozna, ale tez mi odradzali. Wogule zadko chca robic.

A nie mówili Ci, ze lepiej zrobic najpierw jedna strone, zebys mogla grysc druga. Bo jak na raz zrobisz górne czy dolne, to zadna strona nie mozna grysc.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:26   #51
cukierasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 378
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Ja rok temu bylam spuchnieta po prwej stronie... cała prawa strona twarzy i szyja... ale zeby mnie wogole nie bolały, poszłam do lekarza z myśląa że to napewno świnka bo jeszcze nie przechodziłam... jednak lekarz nie stwierdzil świnki tylko mononukleoze czy jakos tak... ale tylko połowa objawów sie zgadzala wiec kazala zrobic przeswietlenie szczeki... i wykazało że wychodzi mi własnie zabek madrości ale jeszce mi dziasła do tej pory nie przebił mimo ze jest wyczówalny pod skóra ( az sie boje momentu jak zacznie mi przebijac dziasło... skoro mówicie ze to tak boli ) Ja mam dziwne zeby... wogole nie mam jedynek na dole...nie mialam zalazków kozeni do jedynek wiec ich nigdy nie bede miala... a tu juz mi zab madrosci rośnie.... ech
cukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:31   #52
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
No tak, pod narkoza mozna, ale tez mi odradzali. Wogule zadko chca robic.

A nie mówili Ci, ze lepiej zrobic najpierw jedna strone, zebys mogla grysc druga. Bo jak na raz zrobisz górne czy dolne, to zadna strona nie mozna grysc.
Usuwam po jednej. Czyli górna lewa, trzy tygodnie przerwy, górna prawa. Potem zabiorę się za dolne

Przy górnych nie zakładali szwów, ale na kontroli byłam. Tinkerbell, a jak u Ciebie wygląda kwestia gojenia dziąseł? U mnie jakoś powoli, niestety - to znaczy może to subiektywne "powoli" - dwa tygodnie mniej więcej trwa ten nieprzyjemny stan gojenia się dziąsła
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:35   #53
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez cukierasek
Ja rok temu bylam spuchnieta po prwej stronie... cała prawa strona twarzy i szyja... ale zeby mnie wogole nie bolały, poszłam do lekarza z myśląa że to napewno świnka bo jeszcze nie przechodziłam... jednak lekarz nie stwierdzil świnki tylko mononukleoze czy jakos tak... ale tylko połowa objawów sie zgadzala wiec kazala zrobic przeswietlenie szczeki... i wykazało że wychodzi mi własnie zabek madrości ale jeszce mi dziasła do tej pory nie przebił mimo ze jest wyczówalny pod skóra ( az sie boje momentu jak zacznie mi przebijac dziasło... skoro mówicie ze to tak boli ) Ja mam dziwne zeby... wogole nie mam jedynek na dole...nie mialam zalazków kozeni do jedynek wiec ich nigdy nie bede miala... a tu juz mi zab madrosci rośnie.... ech
Etam, przebijanie przez dziaslo nie boli, tak lekko tylko, jakbys miala skaleczone czy przeciete czyms, nie martw sie, ten ból dziasla (leciutkie klócie) prezchodzi szybko. Co boli to szczeka (kosc) jak wyrastaja zeby lub przesuwaja inne zeby. A mnie to szybko cos boli, bo jestem dosyc wrazliwa na ból.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:45   #54
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez sabi
Usuwam po jednej. Czyli górna lewa, trzy tygodnie przerwy, górna prawa. Potem zabiorę się za dolne
A to super

Cytat:
Przy górnych nie zakładali szwów, ale na kontroli byłam. Tinkerbell, a jak u Ciebie wygląda kwestia gojenia dziąseł? U mnie jakoś powoli, niestety - to znaczy może to subiektywne "powoli" - dwa tygodnie mniej więcej trwa ten nieprzyjemny stan gojenia się dziąsła
Lekarka mi powiedziala, ze wszystko (tzn kosc) sie dopiero po ok. 6 miesacach zarosnie, ale tego nie czuc.
Znaków po wyrywaniu (w dziaslach) nie bedzie gdzies po 2 miesacach od zabiegu. Bedziesz widziala, jak powoli dziaslo "podchodzi do góry", dziurka coraz mniejsza i mniejsza. Po ok 1,5 do 2 tygodni po operacji juz nie byla widoczna ani krew ani nic, dziaslo bylo rózowiutkie tylko zostala mala dziurka która wlasnie podchodzi do góry , obecnie jestem 4,5 tygodni po zabiegu.
Przy górnych mi zakladala szwy, i tez rozcinala, bo zab sie prawie nie przebil, tylko go bylo czuc, taka igielka wystawala.
Po lewej na górze nie powinna mi nic rozcinac, bo zab wyszedl, ale tez chyba bedzie zaszywala, zeby sie szybciej goilo.
Dostalam tez taka szczykawke z rurka, zawsze po jedzeniu musialam ja napelniac woda i czyscic dziurke na dole.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:54   #55
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Lekarka mi powiedziala, ze wszystko (tzn kosc) sie dopiero po ok. 6 miesacach zarosnie, ale tego nie czuc.
Znaków po wyrywaniu (w dziaslach) nie bedzie gdzies po 2 miesacach od zabiegu. Bedziesz widziala, jak powoli dziaslo "podchodzi do góry", dziurka coraz mniejsza i mniejsza. Po ok 1,5 do 2 tygodni po operacji juz nie byla widoczna ani krew ani nic, dziaslo bylo rózowiutkie tylko zostala mala dziurka która wlasnie podchodzi do góry , obecnie jestem 4,5 tygodni po zabiegu.
Przy górnych mi zakladala szwy, i tez rozcinala, bo zab sie prawie nie przebil, tylko go bylo czuc, taka igielka wystawala.
Po lewej na górze nie powinna mi nic rozcinac, bo zab wyszedl, ale tez chyba bedzie zaszywala, zeby sie szybciej goilo.
Dostalam tez taka szczykawke z rurka, zawsze po jedzeniu musialam ja napelniac woda i czyscic dziurke na dole.
Czyli moje dwa tygodnie to jednak normalnie
Nie mogłam zaobserwować zmian i postępów w gojeniu tak dokładnie jak Ty, ponieważ jak na razie miałam usunięte tylko górne ósemki, a dziąsła są tam słabiej obserwowalne Widzę jednak, że powinnam była poprosić o założenie szwów, pewnie szybciej by się zagoiło. Za to teraz szwy mam jak w banku, ponieważ dolnych ósemek ani widu ani słychu (na zewnątrz), czyli czeka mnie dłutowanie + szwy...

Powodzenia Tinker w poniedziałek Ja też wkrótce idę na kolejny zabieg, i po tym watku jakoś mniej się boję
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 23:01   #56
cukierasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 378
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Etam, przebijanie przez dziaslo nie boli, tak lekko tylko, jakbys miala skaleczone czy przeciete czyms, nie martw sie, ten ból dziasla (leciutkie klócie) prezchodzi szybko. Co boli to szczeka (kosc) jak wyrastaja zeby lub przesuwaja inne zeby. A mnie to szybko cos boli, bo jestem dosyc wrazliwa na ból.
Łoj to dobrze, bo mnie to przeraza, tym bardziej ze moj tata ma ciagle problemy z zebami i u dentystów sie nasiedzial wiec jestem wyczulona na tym punkcie, ale ogolnie jestem odporna na ból... wiec mam nadzieje ze jakos to zniose... a długo to boli? tzn długo wychodzi taki zab? i piszecie ze usówacie te zeby czyli to jest konieczne??
cukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 23:04   #57
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez sabi
Czyli moje dwa tygodnie to jednak normalnie
Nie mogłam zaobserwować zmian i postępów w gojeniu tak dokładnie jak Ty, ponieważ jak na razie miałam usunięte tylko górne ósemki, a dziąsła są tam słabiej obserwowalne Widzę jednak, że powinnam była poprosić o założenie szwów, pewnie szybciej by się zagoiło. Za to teraz szwy mam jak w banku, ponieważ dolnych ósemek ani widu ani słychu (na zewnątrz), czyli czeka mnie dłutowanie + szwy...

Powodzenia Tinker w poniedziałek Ja też wkrótce idę na kolejny zabieg, i po tym watku jakoś mniej się boję
Dziekuje Ja tez sie strasznie balam, ale szybko poszlo, wszystko bylo dobrze, tylko ze ja mialam jeszcze na dole cyste, wiec moze mi sie dluzej goi, bo mi jeszcze wlozyla przy zaszywaniu taki lek na cienkim bandarzu, który przy sciaganiu szwów wyciagnela, dlatego moze mi tez dluzej zarastaly, bo niby jak, jezeli cos tam bylo
Te na dole musisz plukac i dobrze czyscic, bo z nich nie moze wszystko wyplywac jak przy górnych (krew, jedzenie).
Juz sie nie boje, jestem spokojna

Powodzenia tez dla Ciebie
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 23:07   #58
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez cukierasek
Łoj to dobrze, bo mnie to przeraza, tym bardziej ze moj tata ma ciagle problemy z zebami i u dentystów sie nasiedzial wiec jestem wyczulona na tym punkcie, ale ogolnie jestem odporna na ból... wiec mam nadzieje ze jakos to zniose... a długo to boli? tzn długo wychodzi taki zab? i piszecie ze usówacie te zeby czyli to jest konieczne??
Mi zeby rosly pare lat, z tym ze przestawaly na pare miesiecy i potem znowu rosly gdzies przez 3 dni czy dluzej. Ostatnio byl okres, z 3 miesiace, ze co pare dni rosly, i wtedy wlasnie wszystko zniekrztalcily

Lepiej jest usunac, bo wiecej zaszkodza niz Ci pomoga, tylko beda bóle i problemy ze zgryzem czy zniekrztalcenia.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 23:27   #59
cukierasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 378
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Mi zeby rosly pare lat, z tym ze przestawaly na pare miesiecy i potem znowu rosly gdzies przez 3 dni czy dluzej. Ostatnio byl okres, z 3 miesiace, ze co pare dni rosly, i wtedy wlasnie wszystko zniekrztalcily

Lepiej jest usunac, bo wiecej zaszkodza niz Ci pomoga, tylko beda bóle i problemy ze zgryzem czy zniekrztalcenia.
Normalnie natura nas karze, niewiadomo za co hehe
Nie dośc ze nie mam prostych zabków i mecze sie u ortodaty zeby je naprostowac to moze byc tak ze jeszcze mi zniekształci wszystko... ech
cukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 08:35   #60
leelou
BAN stały
 
Avatar leelou
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 116
Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(

moje zeby tez wyrastaja etapami. zadnego z nich nie mozna uznac za w pelni wyrosnietego. za kazdym razem jak sie uaktywniaja wzrostowo, cierpie i ich nienawidze. ale niech sobie rosna...jak pomysle, ze niektorzy ludzie nie maja na nie miejsca w szczece i trzeba im je wyciagac chirurgicznie...o nie!!! takich manipulacji przy uzebieniu stanowczo sobie nie zycze. i jeszcze jedno: czlowiek ma tendencje ewolucyjne do zmniejszenia liczby zebow w szczece. szkoda, ze to dopiero tendencje.
leelou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-27 23:14:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.