Jaka wódka\alkohol na wesele? - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-10, 21:40   #511
Martishia86
Przyczajenie
 
Avatar Martishia86
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 2
GG do Martishia86
Dot.: Jaka wódka na wesele?

My kupiliśmy wódkę Stock Prestige. Polecam! % mocna, a smak idealny, Panowie testowali i powiedzieli, że rewelacja
__________________
~~ ZACZNIJ DZIEŃ OD UŚMIECHU I DOBREGO ŚNIADANIA ~~
Martishia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 07:09   #512
paulaz0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Jaka wódka na wesele?

a ja mam kupionego bolsa na wesele i kilka butelek podczas domowych imprez wyprobowalismy i niebylo zadnego kaca giganta na drugi dzien. Kazdy ma inne gusta i kazdy organizm inaczej reaguje. polecam kazdemu tak jak my zrobilismy: kupilismy kilka cwiartek tych wódek co nas interesowlaly i usiedlismy z rodzicami i probowalismy kazdej. Niektorych sie nie dalo przelknac,byly takie palące, a Bols okazal się najlepszy. Naprawde radze sprobowac, cwiartki nie sa takie drogie.
paulaz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 07:30   #513
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez paulaz0 Pokaż wiadomość
a ja mam kupionego bolsa na wesele i kilka butelek podczas domowych imprez wyprobowalismy i niebylo zadnego kaca giganta na drugi dzien. Kazdy ma inne gusta i kazdy organizm inaczej reaguje. polecam kazdemu tak jak my zrobilismy: kupilismy kilka cwiartek tych wódek co nas interesowlaly i usiedlismy z rodzicami i probowalismy kazdej. Niektorych sie nie dalo przelknac,byly takie palące, a Bols okazal się najlepszy. Naprawde radze sprobowac, cwiartki nie sa takie drogie.
Oby rzeczywiście Bols przez Was zakupiony okazał się dobry, bo ja niestey rownież słyszałam nieprzychylne opinie na temat Bolsa
Znajomy mojego Teżeta opowiadał nawet, że organizował wesele, na którym para młoda miała właśnie Bolsa i po włożeniu do zamrażarki prawie wszystkie butelki Bolsa zamieniły się w lód
Miejmy nadzieję, że u Was tak nie będzie
My w każdym razie Bolsa odrzuciliśmy na samym początku
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 09:05   #514
caprica6
Wtajemniczenie
 
Avatar caprica6
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 365
Dot.: Jaka wódka na wesele?

My kupilsmy Czysta De lux Zoladkowa Gorzka 0,5l za niecale 16zł Uwazam ze to calkiem przywoita wodka ( jak na taka cene) Chcielismy Nemiroffa - to swietna wodka po ktorej nie ma kaca ale wychodzila gdzies okolo 23zł, chcielismy cos tanszego. Bolsa jak wiekszosc z Was nie polecam
__________________


Edytowane przez caprica6
Czas edycji: 2010-01-13 o 09:08
caprica6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 18:34   #515
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez caprica6 Pokaż wiadomość
My kupilsmy Czysta De lux Zoladkowa Gorzka 0,5l za niecale 16zł Uwazam ze to calkiem przywoita wodka ( jak na taka cene) Chcielismy Nemiroffa - to swietna wodka po ktorej nie ma kaca ale wychodzila gdzies okolo 23zł, chcielismy cos tanszego. Bolsa jak wiekszosc z Was nie polecam
O Żołądkowej De Luxe rzeczywiście słyszalam same dobre opinie Nawet kumpel mi ją polecał
My już właściwie sami nie wiemy, jaką wódkę chcemy kupić Początkowo obstawialiśmy Finlandię, ale teraz mamy w głowach taki bałagan, ze szkoda gadać
Ostateczny rodzaj wódki i ilość mamy podać dopiero w maju, więc do tego czasu miejmy nadzieję, że cosik wybierzemy
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 19:52   #516
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez karolinusienka Pokaż wiadomość
dlaczego nie bolsa??
Za dużo osób ją odradza
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 19:17   #517
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Kochaniutkie a kupowała któraś z was alkohol w makro?? z koncesją albo bez ?? czy jakoś można negocjować jeszcze ceny??
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-15, 09:05   #518
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez aanukaa Pokaż wiadomość
Kochaniutkie a kupowała któraś z was alkohol w makro?? z koncesją albo bez ?? czy jakoś można negocjować jeszcze ceny??
Niestety nie mam pojęcia jak to jest z Makro, ale przypuszczam, że podobnie, jak ze Selgrosem. W Selgrosie jest potrzeba niestety koncesja na dużą ilość alkoholu. Chcemy jechać tam w przyszłym tygodniu i podpytać, jak wygląda prawa ze zakupem dużej ilości alkoholu.
Alkohol miał nam niby kupować facet od sali, ale ktoś na forum pisał, że od lutego wzrasta akcyza, a nam alkohol miał ten facet kupić dopiero w maju.
Mój Teżet ma się dowiedzieć od faceta od sali co i jak, ale i tak zamierzamy jechać do Selgrosu sami i posprawdzać, bo nie chcemy przepłacać
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 09:44   #519
e70dd7be490f4c13aaf5148b243f805ea509e59f_62bf7e0a4bbd8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez aanukaa Pokaż wiadomość
Kochaniutkie a kupowała któraś z was alkohol w makro?? z koncesją albo bez ?? czy jakoś można negocjować jeszcze ceny??
Cześć my chcieliśmy kupić w makro, ale jeśli nie masz koncesji to kupujesz po ich normalnej cenie. nie ma możliwości targowania się owszem miewają ciekawe promocje np wodka+sok ale to zadna nowość w auchan jest podobnie czasem można ponegocjować jak sie bierze większą ilość. My wzieliśmy 0.5 l Sobieskiego.
A kupcie wino!!!! biale czerwone różowe u nas sporo poszło - i winko proponuje kupić w makro oni zawsze mają fajne promocje.
e70dd7be490f4c13aaf5148b243f805ea509e59f_62bf7e0a4bbd8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 10:06   #520
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

[1=e70dd7be490f4c13aaf5148 b243f805ea509e59f_62bf7e0 a4bbd8;16474453]Cześć my chcieliśmy kupić w makro, ale jeśli nie masz koncesji to kupujesz po ich normalnej cenie. nie ma możliwości targowania się owszem miewają ciekawe promocje np wodka+sok ale to zadna nowość w auchan jest podobnie czasem można ponegocjować jak sie bierze większą ilość. My wzieliśmy 0.5 l Sobieskiego.
A kupcie wino!!!! biale czerwone różowe u nas sporo poszło - i winko proponuje kupić w makro oni zawsze mają fajne promocje.[/QUOTE]

Z tym winkiem to rożnie bywa, bo to chyba zalezy od rodziny Mój Teżet twierdzi, że jego rodzina się winem nawet nie zainteresuje, natomiast z mojej strony są sami prawie smakosze wina
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 11:24   #521
e70dd7be490f4c13aaf5148b243f805ea509e59f_62bf7e0a4bbd8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Te wino to wzieliśmy smiechem -żartem. Myśleliśy że będzie na rozdanie. Od mojej strony nie spodziewałam się takiego zainteresowania tym trunkiem. Od strony męża podejrzewaliśmy. Ale nie przypuszczałąm ze pójdzie nam prawie 2o l wina pomijam wódke - była dawana dodakowo w czasie gier, na odchodne itd(dodam ze wszystkich było 50 osob i nikt nie jest alkoholikiem, nikt sie nie upił) zostalo nam jeszcze kilka butelek ...
e70dd7be490f4c13aaf5148b243f805ea509e59f_62bf7e0a4bbd8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-15, 11:40   #522
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

[1=e70dd7be490f4c13aaf5148 b243f805ea509e59f_62bf7e0 a4bbd8;16476324]Te wino to wzieliśmy smiechem -żartem. Myśleliśy że będzie na rozdanie. Od mojej strony nie spodziewałam się takiego zainteresowania tym trunkiem. Od strony męża podejrzewaliśmy. Ale nie przypuszczałąm ze pójdzie nam prawie 2o l wina pomijam wódke - była dawana dodakowo w czasie gier, na odchodne itd(dodam ze wszystkich było 50 osob i nikt nie jest alkoholikiem, nikt sie nie upił) zostalo nam jeszcze kilka butelek ...[/QUOTE]

A na ile osob jeśli można zapytać mieliście wesele? My planujemy na 82 osoby i chcieliśmy zakupić 30-40 butelek wina i ok 120-130 butelek wódki. Ma nam to starczyć na wesele oraz poprawiny. Nie wiem jednak, czy to nie jest troszkę za mało
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 11:57   #523
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez ania028 Pokaż wiadomość
Kupilismy jednak czysta zoladkowa de luxe podobno dobra i niedroga na ok.90 osob 130 butelek (wesele jednodniowe)
Cytat:
Napisane przez ania028 Pokaż wiadomość
Witam.My zastanawialismy sie poczatkowo nad jakas "drozsza"wodka bo myslalam ze moze"drozsze" bedzie lepsze,ale kolezanka ktora pracuje w hurtowni polecila nam czysta zoladkowa de luxe bo jest dobra i na dodatek w rozsadnej cenie. Stwierdzilismy ze nie bedziemy przeplacac za inna wodke choc na poczatku myslelismy o Soplicy i Wyborowej Oprocz wodki mamy zamiar kupic ale w przyszlym roku piwo butelkowe Zywiec ok 80 butelek i jakies 20 butelek wina czerwonego wytrawnego
Cytat:
Napisane przez shanaz Pokaż wiadomość
My też wybraliśmy tą wódkę Zanim podjęliśmy decyzję zrobiliśmy małą ankietę wsród rodziny i znajomych, no i jak łatwo się domyślić Żołądkowa Gorzka Czysta de Luxe zebrała najlepsze opinie Dodatkowo przeważył argument, że jest to stosunkowo nowa wódka na rynku i jeszcze nie jest powrzechnie podrabiana (jak np. Sobieski czy Bols - tutaj jak na loterii, nigdy nie wiesz co trafisz).
Cytat:
Napisane przez nefrytowa Pokaż wiadomość
My mamy Żołądkową de Lux. Nam i znajomym smakuje. W sumie od jakiegoś czasu tylko ja kupujemy, ewentualnie Wyborową. Trafiło nam się, że była promocja, więc kupiliśmy wcześniej. Była też polecana, więc się zdecydowaliśmy.

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Za 0,5 l flaszkę wyszło 13 zł z kawałkiem. To takie mamy dla ludzi na wynos. Na stół kupiliśmy 0,7 l.
Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
My jutro jedziemy po wódkę, będzie Żołądkowa Gorzka De Lux
Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
O Żołądkowej De Luxe rzeczywiście słyszalam same dobre opinie Nawet kumpel mi ją polecał
My już właściwie sami nie wiemy, jaką wódkę chcemy kupić Początkowo obstawialiśmy Finlandię, ale teraz mamy w głowach taki bałagan, ze szkoda gadać
Ostateczny rodzaj wódki i ilość mamy podać dopiero w maju, więc do tego czasu miejmy nadzieję, że cosik wybierzemy
Cytat:
Napisane przez caprica6 Pokaż wiadomość
My kupilsmy Czysta De lux Zoladkowa Gorzka 0,5l za niecale 16zł Uwazam ze to calkiem przywoita wodka ( jak na taka cene) Chcielismy Nemiroffa - to swietna wodka po ktorej nie ma kaca ale wychodzila gdzies okolo 23zł, chcielismy cos tanszego. Bolsa jak wiekszosc z Was nie polecam
Noi My na 99% kupimy Żołądkową De Lux,bo słyszeliśmy od rodziny dobre opinie na temat tej wódki.I widze,że na forum też.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 12:00   #524
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Sądzę że wódki starczy-poza tym po weselu możecie sprawdzić ile flaszek zostało a teraz sklepy otwarte w niedziele itp zawsze mozna przed poprawinami dokupić!!!!
My braliśmy 0,7 l na głowę na 2 dni i było to stanowczo za dużo-wodke daliśmy na odchodne i zostalismy jeszcze z 19 butelkami
Rok po ślubie zużyłam do nalewek
Winko poszło- a to co zostało skonsumowalismy na poprawinach poprawin ktore urzadzili nam przyjaciele w poniedziałek poślubny
__________________
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 12:14   #525
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
Noi My na 99% kupimy Żołądkową De Lux,bo słyszeliśmy od rodziny dobre opinie na temat tej wódki.I widze,że na forum też.
Moj Teżet wczoraj zupełnie odrzucił ten pomysł
Stwierdził, że jednak on woli Finlandię i chce Finlandię
Tylko ciekawe, jak nas to cenowo wyniesie

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez izazusia Pokaż wiadomość
Sądzę że wódki starczy-poza tym po weselu możecie sprawdzić ile flaszek zostało a teraz sklepy otwarte w niedziele itp zawsze mozna przed poprawinami dokupić!!!!
My braliśmy 0,7 l na głowę na 2 dni i było to stanowczo za dużo-wodke daliśmy na odchodne i zostalismy jeszcze z 19 butelkami
Rok po ślubie zużyłam do nalewek
Winko poszło- a to co zostało skonsumowalismy na poprawinach poprawin ktore urzadzili nam przyjaciele w poniedziałek poślubny
Poprawiny zamierzamy zrobić tylko dla najbliższych i wyszło nam cosik ok. 30 osob, więc pewnie zbyt wiele wodki nie zejdzie Wolałaby, żeby z wesela jeszcze cosik nam zostało, bo w niedzielę przypuszczam, że by się nikomu nie chciało biegać jeszcze po sklepach żeby dokupować
Musimy jeszcze podpytać zespół, jakie zabawy szykuje dla gości, bo wtedy też będzie potrzebna wódka. Poza tym dla niektórych gości na odchodne...kto wie, czy nie wyjdzie nam więcej niż 120-130 butelek
W razie jak na wódka zostanie, możemy ją zwrócić facetowi od sali i dostaniemy za nią kasę
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 12:23   #526
e70dd7be490f4c13aaf5148b243f805ea509e59f_62bf7e0a4bbd8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
A na ile osob jeśli można zapytać mieliście wesele? My planujemy na 82 osoby i chcieliśmy zakupić 30-40 butelek wina i ok 120-130 butelek wódki. Ma nam to starczyć na wesele oraz poprawiny. Nie wiem jednak, czy to nie jest troszkę za mało
U nas było 50 osób. Kupiliy 25 l wina, zostało niecałe 5l wykorzystaliśmy na poprawinach. Wódki wzieliśmy z dużą górką bo miała iśc na zabawy, dla wytrwałych, M miał zabrać do pracy, na poprawiny, jedna na pierwszą rocznice itd wzieliśmy 109 butelek 0,5 l i to było stanowczo zadużo. Nadal mamy jakieś 7 butelek. A narozdawaliśmy się ....Nie którzy ilczą 0,7lna głowe z poprawinami u nas to wyszło za dużo.Ale lepiej zeby zostało niź żeby brakło.
A napoje sami kupowaliście czy macie w menu?
my w sumie mieliśmy 3l napoju na głowe - nawet w upał to nie poszło w całośći.
e70dd7be490f4c13aaf5148b243f805ea509e59f_62bf7e0a4bbd8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 12:35   #527
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

[1=e70dd7be490f4c13aaf5148 b243f805ea509e59f_62bf7e0 a4bbd8;16477522]U nas było 50 osób. Kupiliy 25 l wina, zostało niecałe 5l wykorzystaliśmy na poprawinach. Wódki wzieliśmy z dużą górką bo miała iśc na zabawy, dla wytrwałych, M miał zabrać do pracy, na poprawiny, jedna na pierwszą rocznice itd wzieliśmy 109 butelek 0,5 l i to było stanowczo zadużo. Nadal mamy jakieś 7 butelek. A narozdawaliśmy się ....Nie którzy ilczą 0,7lna głowe z poprawinami u nas to wyszło za dużo.Ale lepiej zeby zostało niź żeby brakło.
A napoje sami kupowaliście czy macie w menu?
my w sumie mieliśmy 3l napoju na głowe - nawet w upał to nie poszło w całośći.[/QUOTE]

Też myślę, że lepiej kupić nieco więcej niż za mało. My przypuszczamy, że wódka zejdzie u nas bardziej niż wino. Rodzina Teżeta pochłania wódkę w ilościach, że głowa mała Chociaż zaznaczam, nie sa alkoholikami ani nic takiego, po prostu jak jest jakaś impreza to potrafią kilka butelek wypić
Troszkę mnie to przeraża, bo jak się tam rozkręcą na weselu to nam jeszcze może zabraknąć
Nam alkohol, napoje, owoce oraz ciasto ma zamawiać facet od sali. Płacimy za to wszystko osobno, ale problem z bieganiem mamy z głowy.
Wczoraj jednak wyczytałam, ze ma od lutego podobno wzrosnąć akcyza, więc stwierdziliśmy, że pogadamy z facetem od sali i zapytamy, ile będzie u niego kosztował ten alkohol i napoje, bo nie mamy zamiaru przeplacać.
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 11:36   #528
natalka_rulez
Raczkowanie
 
Avatar natalka_rulez
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kaś ze śląska :) <B-B , Cz-Dz>
Wiadomości: 338
Dot.: Jaka wódka na wesele?

sama właśnie rozglądam się z narzeczonym za wódka i mam kilka pytań do Was - bardziej zorientowanych
1. ile liczyć wódki na osobę - wesele z poprawinami (z tym, że na poprawiny planujemy dodatkowo jakiś browarek)
2. no właśnie - ile tego piwa liczyć na poprawiny?
3. jaką wódkę kupić 0,5 czy 0,7?

Już sama nie wiem jak to liczyć, bo jedni mówią że flaszka na głowę (tylko nie wiem czy 0,5 czy 0,7 ale w którymś z wątków na forum dziewczyny piszą, żeby liczyć 1l wódki i 3l napojów na głowę)

aha i jeszcze
4. czy spotkałyście się z czymś takim, żeby była możliwość oddania wódki po weselu? Tzn żeby po weselu oddać do sklepu tą nie wykorzystaną wódkę - jeśli tak to po jakiej cenie Wam przyjęli - takiej jak kupiłyście czy policzyli taniej?

Z własnych doświadczeń mogę jedynie dodać, że najczęściej spotykane przeze mnie wódki na weselach to: Sobieski, Wyborowa, Smirnoff, Absolwent. Z czego najczęściej Sobieski. Podobno często też kupują Pana Tadeusza i Palace. A Finladnię osobiście polecam - dośc droga wódka, ale bardzo dobra i wszystkim w rodzinie smakuje
__________________
Milion żyraf... narysuj i dołącz swoją

http://www.onemilliongiraffes.com/
natalka_rulez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 11:46   #529
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez natalka_rulez Pokaż wiadomość
sama właśnie rozglądam się z narzeczonym za wódka i mam kilka pytań do Was - bardziej zorientowanych
1. ile liczyć wódki na osobę - wesele z poprawinami (z tym, że na poprawiny planujemy dodatkowo jakiś browarek)
2. no właśnie - ile tego piwa liczyć na poprawiny?
3. jaką wódkę kupić 0,5 czy 0,7?

Już sama nie wiem jak to liczyć, bo jedni mówią że flaszka na głowę (tylko nie wiem czy 0,5 czy 0,7 ale w którymś z wątków na forum dziewczyny piszą, żeby liczyć 1l wódki i 3l napojów na głowę)

aha i jeszcze
4. czy spotkałyście się z czymś takim, żeby była możliwość oddania wódki po weselu? Tzn żeby po weselu oddać do sklepu tą nie wykorzystaną wódkę - jeśli tak to po jakiej cenie Wam przyjęli - takiej jak kupiłyście czy policzyli taniej?

Z własnych doświadczeń mogę jedynie dodać, że najczęściej spotykane przeze mnie wódki na weselach to: Sobieski, Wyborowa, Smirnoff, Absolwent. Z czego najczęściej Sobieski. Podobno często też kupują Pana Tadeusza i Palace. A Finladnię osobiście polecam - dośc droga wódka, ale bardzo dobra i wszystkim w rodzinie smakuje
My właśnie bierzemy pod uwagę Finlandię :0 Choć jest rzeczywiście dość droga. Teżet ma się dogadać z facetem co do ceny i zobaczymy, jak to będzie. W razie co bierzemy pod uwagę jeszcze Wyborową. A Wy decydujecie się na Finlandię?
A co do Twoich pytań to tak:

1) Liczy się niby butelkę na głowę, butelkę 0,5. Wychodzi tego naprawdę dużo, ale lepiej za dużo niż za mało
2) Co do piwa się nie orientuję, bo z tego alkoholu rezygnujemy. Rok temu byliśmy u kumpeli na weselu i miała piwo, ale ono zupełnie nie zeszło.
3) My będziemy kupować raczej 0,7. Po pierwsze się tak szybko nie skończy, a po drugie bardziej się opłaca niż 0,5.
4) Z czymś takim się nie spotkałam, chyba, że wódkę organizuje Wam osoba, która wynajmuje salę. Jeśłi tak jest, to wtedy ta osoba pozwala na sprzedanie sobie wódki
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-19, 11:54   #530
natalka_rulez
Raczkowanie
 
Avatar natalka_rulez
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kaś ze śląska :) <B-B , Cz-Dz>
Wiadomości: 338
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
My właśnie bierzemy pod uwagę Finlandię :0 Choć jest rzeczywiście dość droga. Teżet ma się dogadać z facetem co do ceny i zobaczymy, jak to będzie. W razie co bierzemy pod uwagę jeszcze Wyborową. A Wy decydujecie się na Finlandię?
no właśnie nie wiem jeszcze... ale raczej nie Finlandię bo strasznie drogo wychodzi - chyba że trafimy na jakąś promocję. Na razie robimy rozeznanie po sklepach.

A co do tego piwa to byłam na weselu jednodniowym w czerwcu i goście pytali o piwo, ale nie było przewidziane i goście byli troszkę rozczarowani. Natomiast na drugim weselu w lipcu (dwudniowym) w pierwszy dzień była tylko wódka, a na poprawiny dorzucili piwko i widziałam, że goście byli bardzo zadowoleni i wódki w drugi dzień malutko zeszło.
__________________
Milion żyraf... narysuj i dołącz swoją

http://www.onemilliongiraffes.com/
natalka_rulez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 12:00   #531
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez natalka_rulez Pokaż wiadomość
no właśnie nie wiem jeszcze... ale raczej nie Finlandię bo strasznie drogo wychodzi - chyba że trafimy na jakąś promocję. Na razie robimy rozeznanie po sklepach.

A co do tego piwa to byłam na weselu jednodniowym w czerwcu i goście pytali o piwo, ale nie było przewidziane i goście byli troszkę rozczarowani. Natomiast na drugim weselu w lipcu (dwudniowym) w pierwszy dzień była tylko wódka, a na poprawiny dorzucili piwko i widziałam, że goście byli bardzo zadowoleni i wódki w drugi dzień malutko zeszło.
Może i jest to jakieś rozwiązanie. U kumpeli w czerwcu w ogóle nie zeszło, więc odrzuciliśmy ten pomysł na wstępie
Planujemy zorganizować takze taki stolik na którym będą też inne alkohole, m.in. whisky, żubrówka, gin, martini i może malibu. Wydaje nam się, że każdy znajdzie na weselu cosik dla siebie
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 12:13   #532
natalka_rulez
Raczkowanie
 
Avatar natalka_rulez
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kaś ze śląska :) <B-B , Cz-Dz>
Wiadomości: 338
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Planujemy zorganizować takze taki stolik na którym będą też inne alkohole, m.in. whisky, żubrówka, gin, martini i może malibu. Wydaje nam się, że każdy znajdzie na weselu cosik dla siebie
my też mamy to w planach - i też taki osobny stolik. i tak jak piszesz - każdy coś dla siebie znajdzie
__________________
Milion żyraf... narysuj i dołącz swoją

http://www.onemilliongiraffes.com/
natalka_rulez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 12:15   #533
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez natalka_rulez Pokaż wiadomość
my też mamy to w planach - i też taki osobny stolik. i tak jak piszesz - każdy coś dla siebie znajdzie
A na jakie alkohole się decydujecie i w jakiej ilości? Może mi cosik jeszcze podsuniesz
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 07:47   #534
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez natalka_rulez Pokaż wiadomość
sama właśnie rozglądam się z narzeczonym za wódka i mam kilka pytań do Was - bardziej zorientowanych
1. ile liczyć wódki na osobę - wesele z poprawinami (z tym, że na poprawiny planujemy dodatkowo jakiś browarek)
2. no właśnie - ile tego piwa liczyć na poprawiny?
3. jaką wódkę kupić 0,5 czy 0,7?

Już sama nie wiem jak to liczyć, bo jedni mówią że flaszka na głowę (tylko nie wiem czy 0,5 czy 0,7 ale w którymś z wątków na forum dziewczyny piszą, żeby liczyć 1l wódki i 3l napojów na głowę)

aha i jeszcze
4. czy spotkałyście się z czymś takim, żeby była możliwość oddania wódki po weselu? Tzn żeby po weselu oddać do sklepu tą nie wykorzystaną wódkę - jeśli tak to po jakiej cenie Wam przyjęli - takiej jak kupiłyście czy policzyli taniej?

Z własnych doświadczeń mogę jedynie dodać, że najczęściej spotykane przeze mnie wódki na weselach to: Sobieski, Wyborowa, Smirnoff, Absolwent. Z czego najczęściej Sobieski. Podobno często też kupują Pana Tadeusza i Palace. A Finladnię osobiście polecam - dośc droga wódka, ale bardzo dobra i wszystkim w rodzinie smakuje
My już mamy wódeczkę... nabiera mocy urzędowej
Kupiliśmy Finlandię czystą. U nas też wszystkim najbardziej smakuje, a przecież o to właśnie chodzi

Jesli mogę coś dodać od siebie:

1. Liczyliśmy 0,5l na głowę plus 20szt wzięliśmy górką na zabawy, dla obsługi.....
2. z piwem się nie orientuję, więc nie pomogę, ale na poprawiny też coś kupimy - na pewno część z alkoholem a cześć bezalkoholowego !!!!!
3. na początku byliśmy za 0,7l - bo taniej wychodzi i nie trzeba jej tak często nosić... jednak barman, który będzie u nas na weselu podpowiedział nam , że jednak 0,5l ma dwie podstawowe zalety:
a. nie zdąży się ogrzać - bo ją wypiją
b. jest wygodniejsza "do trzymania w ręce"... szczuplejsza butelka sprawia, że wygodniej się z niej nalewa i ponoć goście nie będą jej tak rozlewać po stole (a tym samym marnować) co zdarza się przy 0,7l...
4. my takiej możliwości nie mamy, ale niektóre dziewczyny wspominały, że mają taką możliwość... ja się nie wypowiem, bo nie chcę wprowadzić nikogo w błąd.

Pozdrawiam
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 08:07   #535
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
My już mamy wódeczkę... nabiera mocy urzędowej
Kupiliśmy Finlandię czystą. U nas też wszystkim najbardziej smakuje, a przecież o to właśnie chodzi

Jesli mogę coś dodać od siebie:

1. Liczyliśmy 0,5l na głowę plus 20szt wzięliśmy górką na zabawy, dla obsługi.....
2. z piwem się nie orientuję, więc nie pomogę, ale na poprawiny też coś kupimy - na pewno część z alkoholem a cześć bezalkoholowego !!!!!
3. na początku byliśmy za 0,7l - bo taniej wychodzi i nie trzeba jej tak często nosić... jednak barman, który będzie u nas na weselu podpowiedział nam , że jednak 0,5l ma dwie podstawowe zalety:
a. nie zdąży się ogrzać - bo ją wypiją
b. jest wygodniejsza "do trzymania w ręce"... szczuplejsza butelka sprawia, że wygodniej się z niej nalewa i ponoć goście nie będą jej tak rozlewać po stole (a tym samym marnować) co zdarza się przy 0,7l...
4. my takiej możliwości nie mamy, ale niektóre dziewczyny wspominały, że mają taką możliwość... ja się nie wypowiem, bo nie chcę wprowadzić nikogo w błąd.

Pozdrawiam
Czy mogę zapytać, ile zapłaciliśmy za Finlandię? Bo też się nad nią zastanawiamy, ale nie wiemy, jak to kasowo wyjdzie
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 10:43   #536
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Uwazam ze jak wodka jest nie podrabiana to kazda jest dobra. A im dluzej jest to tym wiecej podrobek i ludzie zaczynaja narzekac, tak bylo z polska i gorzka de luxe. Zreszta kiedys byl dobry absolwent najlepiej przy zamawianiu wziac jedna butelke i sprobowac, bo to tez zalezy od rozlewni i od partii i najlepiej gdyby na weselu byla z jednej partii. Mamy wtedy pewnosc ze wszystko to samo. My ostatnio kupilismy 500 butelek 0,5 a teraz troche polezy i bedzie nabierac mocy
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 10:47   #537
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Uwazam ze jak wodka jest nie podrabiana to kazda jest dobra. A im dluzej jest to tym wiecej podrobek i ludzie zaczynaja narzekac, tak bylo z polska i gorzka de luxe. Zreszta kiedys byl dobry absolwent najlepiej przy zamawianiu wziac jedna butelke i sprobowac, bo to tez zalezy od rozlewni i od partii i najlepiej gdyby na weselu byla z jednej partii. Mamy wtedy pewnosc ze wszystko to samo. My ostatnio kupilismy 500 butelek 0,5 a teraz troche polezy i bedzie nabierac mocy
Tu się zgodzę. Teraz podrabiane jest wszystko i lepiej sprawdzić sobie wódkę przed zakupem, bo goście następnego dnia mogą się nieźe pochorować
Dużo kupiliście tej wódki!!! Na ile osób robicie wesele? Bo ilość zaskakuje
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:03   #538
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Tu się zgodzę. Teraz podrabiane jest wszystko i lepiej sprawdzić sobie wódkę przed zakupem, bo goście następnego dnia mogą się nieźe pochorować
Dużo kupiliście tej wódki!!! Na ile osób robicie wesele? Bo ilość zaskakuje

na okolo 250 moze troche mniej, zobaczymy jak wyjdzie w praniu
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:13   #539
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
na okolo 250 moze troche mniej, zobaczymy jak wyjdzie w praniu
Jejcia jakie wielkie wesele!!!
Troszke wspólczuję Wam, jak bedziecie musili podejśc do każdego gościa i chwilkę porozmawiać
Teraz już mnie nie dziwi, że macie dużo wódki, ale chyba 500 butelek to za dużo
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:50   #540
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Jaka wódka na wesele?

Mieliśmy na weselu ok 100butelek wódki 0,5. Osób ponad 60. Chyba 10 butelek białego i 10 butelek czerwonego.
Na poprawinach ludzie wybierali piwko (mogli sobie w barze zamawiać-żywiec, warka tyskie) dlatego zostało nam naprawdę sporo butelek. Wódka była nagrodą w zabawach goście dostali też na wyjściu a i tak zostało.
Na pewno dużo zalezy od zespołu-jak będzie grał tak świetnie jak nasz ludzie nie będą mieli kiedy pić.
500flaszek na 250 osób wg mnie liczba bardzo mocno przesadzona-ale jak się nie zmarnuje...
__________________
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-18 11:35:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.