Wrześniówki 2014 - łączmy się :) - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 16:24   #481
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Witam,
można do Was dołączyć??

Jestem w 6 t 5dc. Z moich obliczeń wynika że termin porodu 12 wrzesień.

Jest to nasze pierwsze dziecko, ja mam 25 lat Tż 31 .

Starania nasze trwały ponad pol roku troszkę komplikacji przy tym było.
Ale się nam udało 3 stycznia strobiłam test i wyszedł pozytywnie i tak się udało że w ten sam dzień miałam wizytę i wszystko zostało potwierdzone. Dziś byłam na kolejnej wizycie bije już serduszko i mam już 8mm.

Co do pilęgnacji ciała to smaruję się zwykłą oliwką ale znajoma farmaceutka poleciła mi krem elancyl przeciw powstawaniu rozstępów doscyć drogi ale myślę że warto. Zakupię go na allegro 500 ml w okolicach 130zł.
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 16:34   #482
branzoletka
Branzoletka
 
Avatar branzoletka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 887
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez Miminek Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj oddać krew do badania bo muszę iść załatwić lekarza medycyny pracy (do praktyk na studiach). Myślałam, że nie uda mi się samochodu rozmrozić! Jedna wielka skorupa. Mąż gdzieś posiał skrobaczkę, więc siedziałam chyba z 20min w samochodzie czekając aż lód się trochę roztopi... Dałam radę Dzisiaj mam wizytę u gina o 20.10 ze względu na niemiłą infekcję która mi się przyplątała. Poproszę o kciuki! .
Trzymaj mocno! : kciuki:

Cytat:
Napisane przez Miminek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wy też macie tak, że kompletnie nic Wam się nie chce? Ja mało tego, że mam ohydnego lenia to jeszcze chce mi się tak okrutnie spać Muszę napić się kawy bo chyba padnę. Kochane potrzebuję na gwałt mobilizacji do tego aby napisać pracę mgr, bo jak na razie mam tylko 10 stron termin składania prac mam do 31. czerwca, planowo obrony są we wrześniu, ale... ja planuję obronić się jeszcze w czerwcu żeby mieć święty spokój i zająć się maluchem we wrześniu a nie książkami...
A daj spokój ja mam takiego lenia ze mam ochotę sama się walnac na rozruszanie
Organizm zmusza nas do większego odpoczynku i tyle

Cytat:
Napisane przez Szoonka Pokaż wiadomość
Masz rację ale ja mam bardzo spokojną pracę, co prawda 8h przed kompem, ale zawsze można wstać pochodzić, poruszać się. Ja nie wyobrażam sobie siedzenia 9 miesięcy w domu (co innego z maluszkiem). Więc dopóki wszystko jest dobrze to jednak wolę do pracy chodzić, mieć kontakt z ludźmi, a w domu to się jeszcze nasiedzę jak się bąbel urodzi.
Słusznie ,jeszcze siedzenie w domu wyjdzie ci bokiem,choć niektórzy to lubią

Cytat:
Napisane przez aisa84 Pokaż wiadomość
No i byłam u lekarza ...dzidziuś 1,23cm i serduszko pięknie bije jedynie TSH lekko za wysokie wiec jutro wizyta u lekarza rodzinnego. Podwyższenie jest małe ale lekarz mówi, ze lepiej dmuchać na zimne. Norma w ciazy to 2,5 a ja mam 2,91. Ale w sumie jestem spokojna


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gratki za udana wizytę

Cytat:
Napisane przez Pizamowa Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, żę te torbiele się wchłonął. trzymam kciuki za nasze torbielki co by szybko znikły
Ja się przyłaczam

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
A od samego początku ciąży już stosujecie kremy na rozstępy? czy dopiero po jakimś czasie? Lepsza oliwka czy krem?
Jak skora zaniedbana to im wczesniej tym lepiej.tak jak którąś tu wczesniej napisała chodzi o nawilzenie i ulastycznienie skory i egal czy to będzie krem czy oliwka byle dużo i systematycznie
Ważne jest tez tempo tycia bo jak za szybko to skora peknie i nic nie pomoże.
Mi po żadnej ciąży nie wyszły rozstepy ale kilka mam na tyłku i udach jak po lekach kiedyś szybko się roztyłam

Jestem rozdrażniona moim leniem i mdłosciami i najchętniej bym się gdzieś wyzyła
__________________
10.05.2014- ost.rozjasnianie i zapuszczanie naturalek

15.10.2014- Leń ćwiczy

27.12.2014.


przepraszam ale pisze z klawiatòry bez polskich znakòw

13.08.12 mój mały cud

Edytowane przez branzoletka
Czas edycji: 2014-01-21 o 16:38
branzoletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 16:42   #483
katiusza1985
Raczkowanie
 
Avatar katiusza1985
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 148
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez Szoonka Pokaż wiadomość
Pracuję w Polsce i wiem o tym prawie, jednak w mojej firmie ono nie obowiązuje To jest smutna rzeczywistość kapitalizmu.
No właśnie - w wielu firma nie ma czegos takiego jak prawa cieżarnej. No i często się wtedy słyszy, że ciąża to nie choroba... Smutne to ale prawdziwe.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------


---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Dziewczyny a co myślicie o ćwiczeniach fizycznych w ciąży - chodzi mi o gimnastykę w domu. W domu trochę ćwiczę wieczorami, no ale odkąd wiem, ze jestem w ciazy, to jakos sie tak boję. W sumie mysle sobie, ze jeszcze w pierwszym trymestrze chyba mogę, no ale z drugiej strony pierwszy trymestr jest najbardziej zagrozony. W internecie jest wiele opinii i az zgłupiałam.
__________________
Nadzieja uczy czekać pomaleńku...
Czekamy: 24.09.2014

Edytowane przez katiusza1985
Czas edycji: 2014-01-21 o 16:39
katiusza1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 16:56   #484
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez nmartyna Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki właśnie od lekarza wróciłam... Zwolnienie do końca miesiąca z powodu KATARU! Jak pani dr w przychodni dowiedziała się że w ciąży jestem to trochę się zdziwiła, bo mówi, że bez mocnego antybiotyku nie da rady, a tu taka niespodzianka. Wysłała mnie na badanie krwi ( nie wiem co katar ma do krwi...) a w laboratorium pracują tak "miłe" panie, ze na zgieciu ręki mam banię tak wielka, że przez tydzień ręki nie zegnę... Trochę boję się o maleństwo:-( czy ten katar mu nie zaszkodzi? Przynajmniej odpoczne w końcu porządnie, choć w pracy pewnie zadowoleni nie będą.

To się rozpisałam... Przepraszam, ale komuś musiałam się wyżalić...

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Nic malenstwu nie powinno się stać. Ja też się czasem przeziebialam w pierwszej ciąży. A teraz też mnie dopadło, mam takie bole w mięśniach,ze masakra.


Dziewczyny mam potwornego dola. Jedna z mam wrześniowych 2013 straciła swoja starsza córeczkę w wypadku. Była w wieku mojej Majulki. Dziadek z nią jechał i tir w nich wjechał. Zgniotl cały tył razem z tym małym aniolkiem.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Miminek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wy też macie tak, że kompletnie nic Wam się nie chce? Ja mało tego, że mam ohydnego lenia to jeszcze chce mi się tak okrutnie spać Muszę napić się kawy bo chyba padnę. Kochane potrzebuję na gwałt mobilizacji do tego aby napisać pracę mgr, bo jak na razie mam tylko 10 stron termin składania prac mam do 31. czerwca, planowo obrony są we wrześniu, ale... ja planuję obronić się jeszcze w czerwcu żeby mieć święty spokój i zająć się maluchem we wrześniu a nie książkami...
Dalej do pisania. Pomysl sobie,ze juz po obronie będziesz mogła się zająć maluszkiem.
Chociaż powiem Ci,ze ja rodzilam moja corcie na ostatnim roku i obroniłam się dopiero miesiąc temu,kiedy miała juz ponad rok!

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Kropka_88 Pokaż wiadomość
Szoonka, to tylko kwestia wyegzekwowania swoich praw, a w tym przypadku zdrowie czy nawet zycie Maleństwa jest sprawą nadrzedną i uważam ze warto walczyć.

Ja pracuję w korporacji, praca po 8-10 godzin dziennie przed komputerem, chcialam pracowac te przepisowe 4 godziny (bo toz to idzie zwariowac tyle mieaiecy w domu) jednakze dla "matki korporacji" bardziej oplaca sie zatrudnic kogos na moje zastepstwo kto bedzie wypruwał żyły w pelnym wymiarze godzinowym, ba, w permamentnych nadgodzinach. Zostałam zmuszona do pojscia na L4, nie chcialam pracowac nawet te 4 godziny dziennie pod presja, nie darowalabym sobie gdyby przez stres cos sie stalo Malenstwu.

Realistycznie patrzac- wilk syty (korporacja ma nowego robaczka na moje zastepstwo) i owca cala (w spokoju moge zadbac o nas, sie wysypiac i oddawac sie pasji )



Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Zdradz nam coś więcej na temat swojej pasji.
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 17:03   #485
201610121609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 732
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
A oliwkę nakładacie na całe ciało czy na jakieś określone miejsca? to moja pierwsza ciąża i nie znam się na rozstępach A wszystko co dotychczas wiem o ciąży to tylko i wyłącznie fora internetowe i książki, więc Wasze komentarze bardzo się przydają
_________________
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Jeszcze mam do Was pytanie odnośnie badań. Lekarz też Wam zlecił badania w tak wczesnym etapie ciąży? U mnie to dopiero 6 tydzień, na USG byłam w czwartek i widoczny był jedynie pęcherzyk,ale ginekolog zleciła wykonanie bardzo dużej ilości badań,ale zastanawiam się czy to nie za szybko. Jak było w Waszym przypadku?długo czeka się na takie badania?
Chodzi Ci o dużo badań z krwi i mocz? Bo ja juz w 5 tygodniu robiłam ich bardzo dużo


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201610121609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 17:10   #486
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
A oliwkę nakładacie na całe ciało czy na jakieś określone miejsca? to moja pierwsza ciąża i nie znam się na rozstępach A wszystko co dotychczas wiem o ciąży to tylko i wyłącznie fora internetowe i książki, więc Wasze komentarze bardzo się przydają
_________________
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Jeszcze mam do Was pytanie odnośnie badań. Lekarz też Wam zlecił badania w tak wczesnym etapie ciąży? U mnie to dopiero 6 tydzień, na USG byłam w czwartek i widoczny był jedynie pęcherzyk,ale ginekolog zleciła wykonanie bardzo dużej ilości badań,ale zastanawiam się czy to nie za szybko. Jak było w Waszym przypadku?długo czeka się na takie badania?
Ja smarowalam się oliwka,a od 4 m-ca oliwka i kremem AA dla ciężarnych, a od 7 m-ca kilka razy dziennie obydwama specyfikami.
Na jednej piersi mam jednak rozstępy.

Mi też zlecono kilka badan mocz,krew,VRBL i coś jeszcze,ale nie pamiętam;p

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
Najlepiej wynik beta powtórzyć jutro, ale to jest początek trzeciego tygodnia dlatego beta jest taka niska. Ale na pewno wszystko jest oki. Ja poszłam do lekarza w czwartym tygodniu,ale poza powiększoną macicą nic więcej mi nie powiedział bo było za szybko, więc najlepiej powtórzyć bete i jak wzrośnie to wszystko jest ok.
A jaka jest cena tych wszystkich badań? Chodzę do lekarza prywatnie, a chciałabym wiedzieć ile mam ze sobą zabrać na takie badania.
Krew i mocz akurat niedrogo,bo razem,gzies koło 20 zł,ale są badania na niektórych etapach,ze płaciłam ponad 100 zł,dodatkowo wizyta u gina, witaminy i kończyło się na tym,ze wszystko kosztowało ponad 300 zł. Niestety w tej chwili mnie na to nie stać.
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 17:19   #487
xxxmalenka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Mi ginekolog zleciła badania tj : HIV,HCV,WR glukoza, Texo JGG i JGM, różyczka IGG,grupa krwi,mocz,i jeszcze jakieś dwa badania ale nie rozczytam ich Orientowałam się cenowo to ok 200 złotych na pewno wyniosą. A orientujecie się czy trzeba być na czczo?
xxxmalenka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-21, 17:26   #488
201610121609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 732
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
Mi ginekolog zleciła badania tj : HIV,HCV,WR glukoza, Texo JGG i JGM, różyczka IGG,grupa krwi,mocz,i jeszcze jakieś dwa badania ale nie rozczytam ich Orientowałam się cenowo to ok 200 złotych na pewno wyniosą. A orientujecie się czy trzeba być na czczo?
Ja poszłam na czczo i wyszły około 210zl. Do tego doszła cena wizyty. Pózniej podobno jest juz mniej badań z krwi


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201610121609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 17:30   #489
xxxmalenka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Asia,a dużo tej krwi pobierają? Bo ja mdleje za każdym razem jak jest mi pobierana krew i zastanawiam się jak ja to zniosę na czczo No mi mówiła ginekolog że kolejna badania to już będzie głównie krew i mocz, także koszt nie będzie taki duży.
xxxmalenka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 17:34   #490
katiusza1985
Raczkowanie
 
Avatar katiusza1985
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 148
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
Mi ginekolog zleciła badania tj : HIV,HCV,WR glukoza, Texo JGG i JGM, różyczka IGG,grupa krwi,mocz,i jeszcze jakieś dwa badania ale nie rozczytam ich Orientowałam się cenowo to ok 200 złotych na pewno wyniosą. A orientujecie się czy trzeba być na czczo?
Trzeba być na czczo.

Ja jak sobie pomyślę o glukozie mniej wiecej w połowie ciazy to mi się niedobrze robi....
__________________
Nadzieja uczy czekać pomaleńku...
Czekamy: 24.09.2014
katiusza1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 19:28   #491
martek
Raczkowanie
 
Avatar martek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 293
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez katiusza1985 Pokaż wiadomość


Dziewczyny a co myślicie o ćwiczeniach fizycznych w ciąży - chodzi mi o gimnastykę w domu. W domu trochę ćwiczę wieczorami, no ale odkąd wiem, ze jestem w ciazy, to jakos sie tak boję. W sumie mysle sobie, ze jeszcze w pierwszym trymestrze chyba mogę, no ale z drugiej strony pierwszy trymestr jest najbardziej zagrozony. W internecie jest wiele opinii i az zgłupiałam.
Ka ćwiczyłam troszkę zanim dowiedziałam, się,żę jestem w ciąży i szczerze mówiąc wolę nie ryzykować w I trymestrze.

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
A oliwkę nakładacie na całe ciało czy na jakieś określone miejsca? to moja pierwsza ciąża i nie znam się na rozstępach A wszystko co dotychczas wiem o ciąży to tylko i wyłącznie fora internetowe i książki, więc Wasze komentarze bardzo się przydają
_________________
Pozdrawiam


Ja smaruję całe ciało, jak już się natłuszczam to cała

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Jeszcze mam do Was pytanie odnośnie badań. Lekarz też Wam zlecił badania w tak wczesnym etapie ciąży? U mnie to dopiero 6 tydzień, na USG byłam w czwartek i widoczny był jedynie pęcherzyk,ale ginekolog zleciła wykonanie bardzo dużej ilości badań,ale zastanawiam się czy to nie za szybko. Jak było w Waszym przypadku?długo czeka się na takie badania?
Wydaje mi się,że lekarz zawsze zleca podstawowe "ciążowe" badania po stwierdzeniu pęcherzyka, a więc to normalne

Cytat:
Napisane przez Amelie Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradzcie mi cos bo zwariuje.. Dzisiaj odebralam wynik bety z poniedzialku, wynik to 36 przy normie 6-74 w 3 tygodniu a wlasnie od zaplodnienia minelo 3 tygodnie czy cos jest nie tak? Nie powinnam miec tego wyzszego? Jutro mam lekarza i usg ale moze stresuje sie na zapas...
Mieścisz się normie, nie widzę problemu. Spokojni, wszystko będzie ok, zaczniesz się martwić jeśli po 48h nie wzrośnie o minimum 66% ( a na pewno wzrośnie)
__________________
yeah,you're mine baby


http://www.suwaczek.pl/cache/e690f5bba1.png
martek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-21, 21:41   #492
201610121609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 732
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
Asia,a dużo tej krwi pobierają? Bo ja mdleje za każdym razem jak jest mi pobierana krew i zastanawiam się jak ja to zniosę na czczo No mi mówiła ginekolog że kolejna badania to już będzie głównie krew i mocz, także koszt nie będzie taki duży.
Ogólnie dość sporo bo brała jakoś 3-4 fiolki ale nie odczuwa sie tak tego bo to jedno wklucie tylko podmienia fiolki przy igle nie jest źle ... Ja podczas starań miałam pobierana tyle razy krew, ze to juz dla mnie standard nie ma sie czego bać weź ze sobą jakiegoś batonika i zjedz zaraz po


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201610121609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 22:24   #493
papuga_69
Zakorzenienie
 
Avatar papuga_69
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 3 326
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
Mi ginekolog zleciła badania tj : HIV,HCV,WR glukoza, Texo JGG i JGM, różyczka IGG,grupa krwi,mocz,i jeszcze jakieś dwa badania ale nie rozczytam ich Orientowałam się cenowo to ok 200 złotych na pewno wyniosą. A orientujecie się czy trzeba być na czczo?
Znów się wcinam - Dlaczego nie dostałaś skierowania by wykonać te badania bezpłatnie????

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez perelka_np Pokaż wiadomość
Hej. Bardzo długo się nie odzywałam bo bardzo źle się czuję :/ w dzień chodzę jak zombi a od ok 16 do późnego wieczora umieram z powodu mdłości. Widzę że sporo nas się zrobiło ja mam termin na 3 września i też boję się jak to będzie bo starszy synek idzie do pierwszej klasy a młodszy w listopadzie skończy 2 latka. Jakoś będzie trzeba to ogarnąć
też miałam termin na 3 września
__________________
08.09.2013 Antoś, mój Skarb

"Beztroski uśmiech dziecka to jak promyk słońca w szarym życiu"
papuga_69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 06:42   #494
Miminek
Raczkowanie
 
Avatar Miminek
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 388
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez żabulka21 Pokaż wiadomość
Miminek, ja odwrotnie, energii mam sporo Pisz kochana tą prace bo im później tym mniej Ci się będzie chciało. Wiem z własnego doświadczenia, rodziłam w sierpniu a pracę miałam oddać do czerwca, niestety odpuścilam sobie i broniłam sie dopiero w lutym. Pisanie, przygotowanie się do obrony jednoczeście zajmując się maluszkiem jest trudne jednak nie niemożliwe, mi się udało!
Dziękiiiii wiem, że muszę, ale tak strasznie mi się nie chce....

Cytat:
Napisane przez aisa84 Pokaż wiadomość
No i byłam u lekarza ...dzidziuś 1,23cm i serduszko pięknie bije jedynie TSH lekko za wysokie wiec jutro wizyta u lekarza rodzinnego. Podwyższenie jest małe ale lekarz mówi, ze lepiej dmuchać na zimne. Norma w ciazy to 2,5 a ja mam 2,91. Ale w sumie jestem spokojna


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
A od samego początku ciąży już stosujecie kremy na rozstępy? czy dopiero po jakimś czasie? Lepsza oliwka czy krem?
Ja w pierwszej ciąży używałam olejek z migdałów tłoczony na zimno. Na mnie działał super- zero rozstępów, oczywiście w miejscach o których pamiętałam, żeby posmarować :p

Cytat:
Napisane przez martek Pokaż wiadomość
Ja już od jakiegoś czasu smaruję się oliką, wydaje mi się,że skóra jest elastyczna i fajnie nawilżona. Mam nadzieję,że uniknę ogromnych rozstępów, nie łudzę się raczej, że nie będę miała żadnego :/ Ja mam badanie 3 lutego i się denrwuję
Nie bój nic będzie dobrze!

Cytat:
Napisane przez xxxmalenka1989 Pokaż wiadomość
A oliwkę nakładacie na całe ciało czy na jakieś określone miejsca? to moja pierwsza ciąża i nie znam się na rozstępach A wszystko co dotychczas wiem o ciąży to tylko i wyłącznie fora internetowe i książki, więc Wasze komentarze bardzo się przydają
_________________
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Jeszcze mam do Was pytanie odnośnie badań. Lekarz też Wam zlecił badania w tak wczesnym etapie ciąży? U mnie to dopiero 6 tydzień, na USG byłam w czwartek i widoczny był jedynie pęcherzyk,ale ginekolog zleciła wykonanie bardzo dużej ilości badań,ale zastanawiam się czy to nie za szybko. Jak było w Waszym przypadku?długo czeka się na takie badania?
Ja z własnego doświadczenia wiem, że lepiej nie czytać za dużo. Ja z młodym w ciąży czytałam wszystko, kupowałam książki a później się rozczarowałam bo synek nie był ani trochę książkowy
Co do badań to zlecił całą masę na oko jakieś 300zł

Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość
Witam,
można do Was dołączyć??

Jestem w 6 t 5dc. Z moich obliczeń wynika że termin porodu 12 wrzesień.

Jest to nasze pierwsze dziecko, ja mam 25 lat Tż 31 .

Starania nasze trwały ponad pol roku troszkę komplikacji przy tym było.
Ale się nam udało 3 stycznia strobiłam test i wyszedł pozytywnie i tak się udało że w ten sam dzień miałam wizytę i wszystko zostało potwierdzone. Dziś byłam na kolejnej wizycie bije już serduszko i mam już 8mm.

Co do pilęgnacji ciała to smaruję się zwykłą oliwką ale znajoma farmaceutka poleciła mi krem elancyl przeciw powstawaniu rozstępów doscyć drogi ale myślę że warto. Zakupię go na allegro 500 ml w okolicach 130zł.
Witaj!

Cytat:
Napisane przez katiusza1985 Pokaż wiadomość
No właśnie - w wielu firma nie ma czegos takiego jak prawa cieżarnej. No i często się wtedy słyszy, że ciąża to nie choroba... Smutne to ale prawdziwe.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------


---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Dziewczyny a co myślicie o ćwiczeniach fizycznych w ciąży - chodzi mi o gimnastykę w domu. W domu trochę ćwiczę wieczorami, no ale odkąd wiem, ze jestem w ciazy, to jakos sie tak boję. W sumie mysle sobie, ze jeszcze w pierwszym trymestrze chyba mogę, no ale z drugiej strony pierwszy trymestr jest najbardziej zagrozony. W internecie jest wiele opinii i az zgłupiałam.
Jeżeli systematycznie ćwiczysz to możesz ćwiczyć od początku ciąży (najlepiej o pozwolenie zapytać lekarza). Delikatna gimnastyka jest nawet wskazana, żeby później przy porodzie mieć jakąś siłę mięśniową. Gorzej jeżeli przed ciążą/na początku ciąży nie ćwiczyło się w ogóle, a nagle w 2 - 3 trymestrze się przypomni i zaczyna się za intensywnie ćwiczyć. Ja myślałam o jodze dla ciężarnych.

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
Nic malenstwu nie powinno się stać. Ja też się czasem przeziebialam w pierwszej ciąży. A teraz też mnie dopadło, mam takie bole w mięśniach,ze masakra.


Dziewczyny mam potwornego dola. Jedna z mam wrześniowych 2013 straciła swoja starsza córeczkę w wypadku. Była w wieku mojej Majulki. Dziadek z nią jechał i tir w nich wjechał. Zgniotl cały tył razem z tym małym aniolkiem.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------



Dalej do pisania. Pomysl sobie,ze juz po obronie będziesz mogła się zająć maluszkiem.
Chociaż powiem Ci,ze ja rodzilam moja corcie na ostatnim roku i obroniłam się dopiero miesiąc temu,kiedy miała juz ponad rok!

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------



Zdradz nam coś więcej na temat swojej pasji.
Mój Boże, to straszne... nie umiem i nie chcę sobie wyobrażać co ona czuje...

Cytat:
Napisane przez papuga_69 Pokaż wiadomość
Znów się wcinam - Dlaczego nie dostałaś skierowania by wykonać te badania bezpłatnie????

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------



też miałam termin na 3 września
Z tego co ja wiem, jeżeli chodzi się prywatnie na wizyty to dają "skierowania" prywatne. Jeżeli na NFZ to wtedy badania są na NFZ (kiedyś któryś z lekarzy mi to tak tłumaczył).



Wczoraj byłam na wizycie. Diagnoza: grzybica jak byk , ale...
Bąbelek urósł!! 5mm od czwartku! Obecnie ma 8,5mm, serduszko również słyszałam gin wymienił sobie sprzęt i aż nie mogłam uwierzyć- na usg było widać śliczny zarodek i zarys pępowinki połączonej z pęcherzykiem żółtkowym bąbel wygląda jakby trzymał balonik Jestem przeszczęśliwa kolejną wizytę mam 20.02 i wtedy też zrobimy usg genetyczne.

W ogóle dzisiaj nad ranem, (mały śpi jeszcze z nami w pokoju) obudził się z okropnym krzykiem, że jakaś kika idzie do niego do łóżeczka, że idzie tak szybko i że mam ją zabrać wzięłam go do nas do łóżka. Nie muszę chyba mówić, że ja nie spałam już w ogóle... Później jak ok 6 wstał, to mówił mi, że była u niego kika i że mam sprawdzić czy nie stoi na korytarzu...
__________________
26.07.2014r.

Miminek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 07:55   #495
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Co do ćwiczeń też się zastawiałam ale chyba szkoda ryzykować z początku.
Myślę w późniejszym stanie można poszukać ćwiczeń które mogłyby nam pomóc urodzić.

Ja chodzę do lekarza prywatnie i na kolejną wizytę 19.02 mam już zrobić morfologię, glukozę, mocz oraz toxo i wszystko też prywatnie.

Łykacie jakieś witaminy dla kobiet w ciąży, mi gin przepisała pregna plus opakowanie wystarcza na 30 dni i kosztuje 54zł! No i oczywiście kwas foliowy.
A i żeby zarodek się prawidłowo zagnieździł i był mocniejszy to dostałam luteinę dopochwowo 2 x dziennie.
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 08:12   #496
zazdrosnica0
Zadomowienie
 
Avatar zazdrosnica0
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: tbg-ostrzeszów
Wiadomości: 1 206
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)


wczoraj wyłączyli nam prąd na kilka godzin i nie miałam jak się pochwalić. Byłam wczoraj na wizycie (7tc+2d) serducho biło a kropek ma już 24mm (z tego co zrozumiałam, albo tyle ma pęcherzyk) wszystkie wyniki badań mam idealne, ale już dostałam kolejne skierowanie na nowy zestaw

Co do smarowania się, ja mam plan powykańczać wszystkie balsamy jakie mam w domu, a następnie kupić masło shea i nim się smarować, a później malucha
__________________
5.9. 2003 - poznanie
5.1.2004 - to chyba 
20.9. 2008 - mieszkamy razem
12.1.2013 - zaręczyny
16.11.2013 -


zazdrosnica0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 08:40   #497
Pizamowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 52
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

hejeczka

ja znowu z rana z kawką. (pracę trzeba rozpocząć)

Pisałyście o badaniach ..........
Pizamowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 08:40   #498
xxxmalenka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Ja właśnie wróciłam z badań i wyniosły one ok 230 zł, muszę robić prywatnie, bo prywatnie chodzę do lekarza.
Zazdroszczę Wam, że widziałyście już serduszka, do mojej wizyty jeszcze ponad dwa tygodnie,a ja już najchętniej poszłabym żeby je zobaczyć
A smarujecie całe ciała tymi preperatami? czy tylko piersi, brzuch ,pośladki ?
xxxmalenka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 08:46   #499
Pizamowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 52
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Z tego co ja wiem, jeżeli chodzi się prywatnie na wizyty to dają "skierowania" prywatne. Jeżeli na NFZ to wtedy badania są na NFZ (kiedyś któryś z lekarzy mi to tak tłumaczył).



Tak to prawda, ale np. na te wszystkie podstawowe badania krwi i moczu możesz dostać skierowanie od lejarza rodzinnego i też będzie za darmo.
chyba że trafi się jakiś zgred i nie będzie chciał wypisać. Ale może jak najbardziej

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość
Witam,
można do Was dołączyć??

Jestem w 6 t 5dc. Z moich obliczeń wynika że termin porodu 12 wrzesień.

Jest to nasze pierwsze dziecko, ja mam 25 lat Tż 31 .

Starania nasze trwały ponad pol roku troszkę komplikacji przy tym było.
Ale się nam udało 3 stycznia strobiłam test i wyszedł pozytywnie i tak się udało że w ten sam dzień miałam wizytę i wszystko zostało potwierdzone. Dziś byłam na kolejnej wizycie bije już serduszko i mam już 8mm.

Co do pilęgnacji ciała to smaruję się zwykłą oliwką ale znajoma farmaceutka poleciła mi krem elancyl przeciw powstawaniu rozstępów doscyć drogi ale myślę że warto. Zakupię go na allegro 500 ml w okolicach 130zł.
witamy
Pizamowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-22, 08:49   #500
kujon001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 130
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

hej dziewczynki i fasolki, wczoraj mialam napad obrzarstwa o 21 smarzyłam frytki z kg keczupu i sosu normalnie jakie to bylo pyszne, mam nadzieje ze to jednorazowy wyskok bo zaraz znowu bede wygladac jak bomba, niby staram sie jesc zdrowe pelne ziarna itd a tu taki wyskok...
chcialabym wam jeszcze powiedziec co mialam w pierwszej ciazy tzn na poczatku tak ok 10 tyg mialam straszne zaparcia ojezu normalnie tygodniowe przypomnialo mi sie to wczoraj dlatego teraz pilnuje sie zeby jesc tak zeby tych zaparc uniknac
jesli chodzi o cwiczenia to tez mi to chodzilo po glowie ale jednak postawie na spacery i lzejszy wysilek bo jednak sie boje troche
milego dnia wszystkim zycze buziaki
kujon001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 08:54   #501
Pizamowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 52
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez kujon001 Pokaż wiadomość
hej dziewczynki i fasolki, wczoraj mialam napad obrzarstwa o 21 smarzyłam frytki z kg keczupu i sosu normalnie jakie to bylo pyszne, mam nadzieje ze to jednorazowy wyskok bo zaraz znowu bede wygladac jak bomba, niby staram sie jesc zdrowe pelne ziarna itd a tu taki wyskok...
chcialabym wam jeszcze powiedziec co mialam w pierwszej ciazy tzn na poczatku tak ok 10 tyg mialam straszne zaparcia ojezu normalnie tygodniowe przypomnialo mi sie to wczoraj dlatego teraz pilnuje sie zeby jesc tak zeby tych zaparc uniknac
jesli chodzi o cwiczenia to tez mi to chodzilo po glowie ale jednak postawie na spacery i lzejszy wysilek bo jednak sie boje troche
milego dnia wszystkim zycze buziaki
dobra jesteś z tymi frytami, ja ok 19.00 żarłam bo inaczej tego nie nazwę pizzę ale o dziwo szła lepiej bez sosu
Pizamowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 08:57   #502
xxxmalenka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

A jecie dużo więcej ? Ja na ogół zawsze jadałam dwa-3 posiłki dziennie, teraz jestem w domu to rozbiłam to sobie na 4-5 mniejszych. Należę do osób raczej szczupłych i wolałabym żeby tak zostało Na początku ciąży dużo można przytyć? Czy dopiero w późniejszych etapach nabiera się kilogramów ?
xxxmalenka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 09:27   #503
kujon001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 130
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

ja bardzo duzo jadlam na poczatku pierwszej ciazy normalnie masakra, i teraz zamierzam sie pilnowac

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

http://parenting.pl/portal/tetno-plodu
własnie przeczytalam ten artykul to jak to mozliwe ze niektore dziewczyny pisza ze w 8 tyg słyszały serduszko?
kujon001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 09:31   #504
Pizamowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 52
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Ja na razie jem normalnie bez szaleństw, bywają takie dni gdy mój żołądek odmawia jedzenia nie są to jakieś mdłości że nie mogę patrzeć na jedzenie po prostu na złagodzenie dolegliwości wypikam miętę i od razu lepiej.

w pierwszej ciąży przytyłma 25 kg. wyglądałam jak potwór,
więć teraz muszę uważać. bo lata już nie te i waga tak szybko schodzić nie będzie

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

[/COLOR]http://parenting.pl/portal/tetno-plodu
własnie przeczytalam ten artykul to jak to mozliwe ze niektore dziewczyny pisza ze w 8 tyg słyszały serduszko?[/QUOTE]

ja 6 tc i 5 dni słyszałam serduszko.
Pizamowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 09:33   #505
xxxmalenka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

http://parenting.pl/portal/tetno-plodu[/url]
własnie przeczytalam ten artykul to jak to mozliwe ze niektore dziewczyny pisza ze w 8 tyg słyszały serduszko?
Ja słyszałam że w 8 tygodniu serduszko jest widoczne, na USG widać migający punkcik. Natomiast same badanie tętna serduszka dziecka jest w późniejszym etapie. Moge się mylić,ale tak wyczytałam gdzieś
xxxmalenka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 09:35   #506
Pizamowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 52
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

w badaniuUSG może lekarz posłuchać bicia serduszka we wczesnej ciaży ,
strawdzi czy bije równomiwernie i ile ma uderzeń na minutę czy wszystko w porządku.

serduszko mojej dzidzi ma 125 uderzeń.

Edytowane przez Pizamowa
Czas edycji: 2014-01-22 o 09:37
Pizamowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 09:56   #507
kujon001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 130
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

pizamowa a ile masz lat? ja tez w pierwszej ciazy przytylam ponad 25kg i teraz zamierzam bede sie strac przytyc do 10kg max
kujon001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 10:00   #508
Pizamowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 52
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

oj dużo 36
Pizamowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 10:06   #509
nmartyna
Zadomowienie
 
Avatar nmartyna
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Witam mamuśki i Maleństwa
Ja dzisiaj leniwie rozpoczynam dzien... Leze, odpoczywam i się kuruję... Dostałam od lekarza rodzinnego krople do nosa z antybiotykiem, które podobno nie szkodzą dziecku, bo działają miejscowo w nosie. Badania krwi nie były za ciekawe i musiała dac antybiotyk, wybrała mniejsze zło...

Do nas dopiero wczoraj dotarły mrozy i jak na złość wczoraj również zepsuł nam się piec :banghead: mężuś się przejął żonką chorą i kropkiem, więc przywlókł do domu piecyk gazowy. W nocy zimno, bo 17 stopni w domu, a piecyka na noc nie włączymy, bo nikomu nie chce się tego pilnować. Na szczescie dzisiaj panowie od rana montują nowy piec...

Pozdrawiam spod kołderki:-*
Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
__________________
Razem już 10 lat...
27.07.2013 Ślub
08.01.2014 dwie cudowne i wyczekiwane kreseczki
08.09.2014 Lenka jest już z nami
nmartyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 10:08   #510
Pizamowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 52
Dot.: Wrześniówki 2014 - łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez nmartyna Pokaż wiadomość
Witam mamuśki i Maleństwa
Ja dzisiaj leniwie rozpoczynam dzien... Leze, odpoczywam i się kuruję... Dostałam od lekarza rodzinnego krople do nosa z antybiotykiem, które podobno nie szkodzą dziecku, bo działają miejscowo w nosie. Badania krwi nie były za ciekawe i musiała dac antybiotyk, wybrała mniejsze zło...

Do nas dopiero wczoraj dotarły mrozy i jak na złość wczoraj również zepsuł nam się piec :banghead: mężuś się przejął żonką chorą i kropkiem, więc przywlókł do domu piecyk gazowy. W nocy zimno, bo 17 stopni w domu, a piecyka na noc nie włączymy, bo nikomu nie chce się tego pilnować. Na szczescie dzisiaj panowie od rana montują nowy piec...

Pozdrawiam spod kołderki:-*
Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
ciepełka życzę.
Pizamowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-25 20:49:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.