Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 10:51   #4951
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

O jak ja chciałabym być na takim P! Fajnie, moim zdaniem, dodałabym tylko jakieś warzywka na kolacje [/QUOTE]


Dziękuję Hehe a to właśnie jest problemik bo ja za warzywkami nie przepadam A co do P to możesz na nie "wskoczyć", ot tak dla lepszego metabolizmu!
paula684 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 16:44   #4952
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Hej jestem nowa w tym wątku, ocenicie moje dzisiejsze menu?
przed: pół grejpfruta, herbatka
I. Owsianka ( 2 łyżki płatków jęczmiennych 1 łyżka owsianych górskich 1 łyżka płatków ryżowych najpierw sparzone na wodzie potem ok 1 szklanka mleka 2%) do tego łyżka kakao naturalnego i cynamonu, suszone morelki pokrojone i dwie żywe- nieususzone :p trochę malin. kawa bez mleka bo nie lubie z mlekiem
po: podkradłam troche migdałów i fistaszków , jabłko, herbatka zielona
II. 3/4 activi naturalnej ze szczyptą cukru brązowego garść migdałów i fistaszków, trochę czarnych porzeczek i wiśni
III. spaghetti z gotowym sosem ze słoiczka i mięso mielone drobiowe do tego
po: morelki ze dwie chyba były :p herbatka zielona
IV. duży kubek ogórkowej bez makaronu przegryzane 2 ogórkami kiszonymi
V. planuje serek wiejski z czymś, albo mieso z kurczaka z warzywkami
jeśli chodzi o ruch to 40 minut hula-hop, rowerem do sklepu to z jakieś 15 minut ;p i kosiłam trawnik z ok. godzinkę bo nieźle mi zarosło ;D
i jak?

Edytowane przez rybka1425
Czas edycji: 2013-07-18 o 16:49
rybka1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 16:53   #4953
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez rybka1425 Pokaż wiadomość
Hej jestem nowa w tym wątku, ocenicie moje dzisiejsze menu?
przed: pół grejpfruta, herbatka
I. Owsianka ( 2 łyżki płatków jęczmiennych 1 łyżka owsianych górskich 1 łyżka płatków ryżowych najpierw sparzone na wodzie potem ok 1 szklanka mleka 2%) do tego łyżka kakao naturalnego i cynamonu, suszone morelki pokrojone i dwie żywe- nieususzone :p trochę malin. kawa bez mleka bo nie lubie z mlekiem
po: podkradłam troche migdałów i fistaszków , jabłko, herbatka zielona
II. 3/4 activi naturalnej ze szczyptą cukru brązowego garść migdałów i fistaszków, trochę czarnych porzeczek i wiśni
III. spaghetti z gotowym sosem ze słoiczka i mięso mielone drobiowe do tego
po: morelki ze dwie chyba były :p herbatka zielona
IV. duży kubek ogórkowej bez makaronu przegryzane 2 ogórkami kiszonymi
V. planuje serek wiejski z czymś, albo mieso z kurczaka z warzywkami
jeśli chodzi o ruch to 40 minut hula-hop, rowerem do sklepu to z jakieś 15 minut ;p i kosiłam trawnik z ok. godzinkę bo nieźle mi zarosło ;D
i jak?
Ty jesteś na P tak??? Chyba pamiętam Cię z wątku o przytyciu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 16:58   #4954
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ty jesteś na P tak??? Chyba pamiętam Cię z wątku o przytyciu
tak jestem na P ale jak widać trochę ciężko mi to idzie, trudno sie przerzucić z maksymalnie dwóch skromniutkich posiłków na 5 i to dosyć obfitych, ale powoli daje rade mile widziane jakieś podpowiedzi jak podrasować kalorycznie trochę to moje menu
rybka1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 17:06   #4955
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez rybka1425 Pokaż wiadomość
tak jestem na P ale jak widać trochę ciężko mi to idzie, trudno sie przerzucić z maksymalnie dwóch skromniutkich posiłków na 5 i to dosyć obfitych, ale powoli daje rade mile widziane jakieś podpowiedzi jak podrasować kalorycznie trochę to moje menu
Wiesz do każdego posiłku staraj sie dorzucać orzechy, pestki słonecznika, dyni np. do owsianek... podgryzaj je między posiłkami.... ta ogórkowa to chociaż z ziemniakami mogłaby być (z makaronem to nigdy nie jadłam) Jesli lubisz masło orzechowe też mozesz podjadac między posiłkami

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Przegryzaj orzechy, bakalie przed telewizorem

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Jak lubisz lody lub batony też mozesz jeść.. wsysztko jest dla ludzi Nikt nie każe Ci się nimi opychać
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 17:12   #4956
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Wiesz do każdego posiłku staraj sie dorzucać orzechy, pestki słonecznika, dyni np. do owsianek... podgryzaj je między posiłkami.... ta ogórkowa to chociaż z ziemniakami mogłaby być (z makaronem to nigdy nie jadłam) Jesli lubisz masło orzechowe też mozesz podjadac między posiłkami

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Przegryzaj orzechy, bakalie przed telewizorem

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Jak lubisz lody lub batony też mozesz jeść.. wsysztko jest dla ludzi Nikt nie każe Ci się nimi opychać
orzechy są u mnie zawsze w szafeczce i sięgam po nie praktycznie ciągle, jem dużo owoców między posiłkami zapomnialam wlasnie napisac o malinach przed obiadem ktore wcinałam prosto z krzaczka. Kocham owoce i nie potrafie sie powstrzymać zeby ich nie jesc a czasami sie nimi zapchne i potem nie moge zjesc wiecej obiadu lub zupelnie jakis posilek wypada np. podwieczorek, bo nie mieszcze juz.
rybka1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 17:14   #4957
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

To jedz też i te suszone Też są zdrowe a mają więcej kalorii.. A jak z domowymi wypiekami: serniki, jagodzianki, drożdżowe bułeczki z czekolada, owocami lub rodzynkami??? Lubisz ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 17:43   #4958
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To jedz też i te suszone Też są zdrowe a mają więcej kalorii.. A jak z domowymi wypiekami: serniki, jagodzianki, drożdżowe bułeczki z czekolada, owocami lub rodzynkami??? Lubisz ?
lubie ale rzadko kiedy mam okazję zjeść bo w domu nikt nie piecze takich slodkości więc ewentualnie jak kręce się gdzieś po mieście to wtedy, najczęściej wcinam rogala maślanego z biedronki :p
rybka1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 17:48   #4959
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

E to sama piecz to proste ;D
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 17:53   #4960
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
E to sama piecz to proste ;D
ciasto drożdżowe umiem zrobić tylko mi sie nigdy tego nie chce wygniatac tak długo ;p
rybka1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 18:03   #4961
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Mam przepis bez zagniatania, ale wiesz my już offtopujemy.... przejdźmy na wątek o przytyciu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 18:40   #4962
Natizz
Przyczajenie
 
Avatar Natizz
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

To teraz ja
Muszę zrzucić to tu to tam, dlatego potrzebuje kogoś kto mi pokaże gdzie robię błędy so
ś 2 kromki chleba ciemnego, ser biały chudy pomidor ( po plasterku )
kawa plus mleko słodzik
2 s nie ma
o placki owsiane 2 sztuki wielkosc jak nalesnik zrobione z platkow owianych jaja mleka smazone plus serek waniliowy
p jabłko duuze, brzoskwinia
k kawa, kefir plus wisnie, platki owsiane pół szklanki koniec gdzie błędy ? planuje bieg na ok 6 km
__________________
Słodyczom dziękujemy za współpracę
Natizz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 19:07   #4963
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Natizz Pokaż wiadomość
To teraz ja
Muszę zrzucić to tu to tam, dlatego potrzebuje kogoś kto mi pokaże gdzie robię błędy so
ś 2 kromki chleba ciemnego, ser biały chudy pomidor ( po plasterku )
kawa plus mleko słodzik
2 s nie ma
o placki owsiane 2 sztuki wielkosc jak nalesnik zrobione z platkow owianych jaja mleka smazone plus serek waniliowy
p jabłko duuze, brzoskwinia
k kawa, kefir plus wisnie, platki owsiane pół szklanki koniec gdzie błędy ? planuje bieg na ok 6 km
jak dla mnie za mało białka, więcej warzyw od nich nie przytyjesz 2 śniadanie jest ważne
rybka1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 19:43   #4964
Natizz
Przyczajenie
 
Avatar Natizz
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Za mało mięsa mówisz hmm.., kurcze najgorsze jest ze tak pracuje ze te 2 sniadanie cięzko mi wkleic w jadłospis
__________________
Słodyczom dziękujemy za współpracę
Natizz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 20:02   #4965
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Szczęściara A menu jak zwykle godne polecenia.. Wzór


---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Bardzo fajne menu.
A skoro taka z ciebie miłośniczka Magnum, to może powiesz, które według ciebie najlepsze?

Dzieki

Najlepsze Magnum Black Espresso, potem Infinity a trzecie Double Chocolate

Jak nie jem kupnych słodyczy to obok lodów nie mogę przejść obojętnie

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość

Magnum Black Espresso po prostu trudno porównywać z innymi lodami niekawowymi.

Co do Twojego menu - ja tu nigdzie nie widzę, aby podróż jakkolwiek zaburzała jego wzorowość .




Dzisiejsze U - długi dzień

I Kakaowa owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na mleku z: wiśniami, serkiem homo i orzechami włoskimi
II 2 kromki razowca z ziołowym camembertem, pomidorem i sałatą
Przekąska: gruszka nashi, brzoskwinia
Pump It Up! The Ultimate Dance Workout
III Zupa z botwinki, młodych ziemniaków i marchwi, z mięsem z ćwiartki kurczaka i ziołami (+ dokładka)
IV 2 kromki razowca z jajem na twardo, serkiem cebulowym, pomidorem, salatą i ketchupem

Do picia: woda źródlana, czarna kawa, herbaty: zielona z cytryną, rooibos z owocami leśnymi i wanilią, biała ze śliwką i melonem
Dokładnie, magnum to magnum, jest po prostu inny, ale jak dla mnie wymiata

2 pierwsze posiłki w samochodzie bo zaspałam bułkę miałam przygotowaną wieczorem, a jogurt z granolą na szybko wrzuciłam do miseczki plastikowej hahah

Od tych Twoich ćwiczeń to aż zerknęłam na yt jakiś czas temu i się uzależniłam, dzień bez 30 day shred albo 6 weeks 6 pack to dzien stracony

To od razu dzieisjze U

I jogurt naturalny z domowa granolą porzeczkową (z pecanami, włoskimi, nerkowcami i słonecznikiem), wiśniami i malinami

II sałatka z bobu, pomidora, fety, przypraw i szczypiorku, mała grahamka

III stir fry z brązowego ryżu (smażone z jajkiem) z porem, zieloną papryką, karmelizowaną marchewką, przyprawami, sosem sojowym i dymką

wysoka szklanka smoothie z arbuza, duża garść orzeszków ziemnych

IV 2 kromki orkiszowego z serkiem wiejskim, wiśniami, malinami i jagodami z sosem balsamico i miętą

do picia: woda, 2x espresso, pokrzywa

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2013-07-18 o 20:04
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 20:29   #4966
cinnamonskulls
Przyczajenie
 
Avatar cinnamonskulls
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Hej dziewczyny,
Długo zbierałam się żeby do was napisać, ale w końcu zebrałam się w sobie i oto jestem
Mam 15 lat, 168cm wzrostu i ważę ok 46kg. Uprzedzając wszystkie pytania i wątpliwości nie mam żadnych zaburzeń odżywiania, wstrętu do jedzenia czy kompulsywnych napadów. Badania robię regularnie, wszystko jest z moim zdrowiem w porządku, rodzice pilnują, a lekarze każą się nie martwić. Odchudzać zaczęłam się kilka miesięcy temu i zrzuciłam do dziś ok. 10 kg.
W ogóle nie przejmowałabym się tym ile i jak jem gdybym nie trafiła na ten wątek. Starałam sie po prostu jeść tyle ile mi wystarcza, zachowując przy okazji granice zdrowego rozsądku. Ale czytając wasze wpisy moja dieta wydaje się w porównaniu do waszej strasznie restrykcyjna dlatego chciałabym zasiegnąć waszej opini. Oto mój jadłospis z dzisiaj:

I śniadanie-Owsianka z 2 łyżek płatków owsianych i 1 łyżki otrębów z kilkoma migdałami i borówkami amerykańskimi z dodatkiem łyżki serka wiejskiego+kawa inka
II śniadanie-ćwiartka pomidora, kilka "pasków" zielonej papryki, garstka czereśni i dwie śliwki
Obiad-Smażony ryż po chińsku z paluszkami surimi i brokułem
Podwieczorek-połówka jabłka, nektarynki i kiwi
Kolacja-dwie łyżki sałatki z ananasem, szynką i serem żółtym
Jestem bardzo ciekawa waszych opinii i każdą napewno uszanuję )
cinnamonskulls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 21:59   #4967
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R/U - trochę kulawe, bo dochodzę do siebie po wakacjach, na których zdrowe odżywianie kończyło się na jajku na śniadanie (o ile były jajka).

1: Owsianka z 5 łyżek na mleku z łyżeczką kawy rozpuszczalnej i odrobiną bitej śmietany
2: Miseczka sałatki z pomidorów, sałaty lodowej, sera solankowego i kiełków lucerny z sosem na bazie oliwy z oliwek; banan zmiksowany z jogurtem greckim i łyżeczką spiruliny z płatkami pełnoziarnistymi - połowa tego, co wyszło
3: Kotlet mielony, makaron, surówka z marchewki i jabłka, dwie szklanki soku jabłkowego
Ćwiczenia siłowe
4: Druga połowa koktajlu z płatkami pełnoziarnistymi z 2; miseczka czereśni; kawa z mlekiem i pasek Milki
5: 2 kromki chleba graham z serkiem topionym z ziołami i kiełkami lucerny; kromka chleba pełnoziarnistego z pastą z makreli
6: garść pistacji, zielona herbata
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 14:47   #4968
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez cinnamonskulls Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Długo zbierałam się żeby do was napisać, ale w końcu zebrałam się w sobie i oto jestem
Mam 15 lat, 168cm wzrostu i ważę ok 46kg. Uprzedzając wszystkie pytania i wątpliwości nie mam żadnych zaburzeń odżywiania, wstrętu do jedzenia czy kompulsywnych napadów. Badania robię regularnie, wszystko jest z moim zdrowiem w porządku, rodzice pilnują, a lekarze każą się nie martwić. Odchudzać zaczęłam się kilka miesięcy temu i zrzuciłam do dziś ok. 10 kg.
W ogóle nie przejmowałabym się tym ile i jak jem gdybym nie trafiła na ten wątek. Starałam sie po prostu jeść tyle ile mi wystarcza, zachowując przy okazji granice zdrowego rozsądku. Ale czytając wasze wpisy moja dieta wydaje się w porównaniu do waszej strasznie restrykcyjna dlatego chciałabym zasiegnąć waszej opini. Oto mój jadłospis z dzisiaj:

I śniadanie-Owsianka z 2 łyżek płatków owsianych i 1 łyżki otrębów z kilkoma migdałami i borówkami amerykańskimi z dodatkiem łyżki serka wiejskiego+kawa inka
II śniadanie-ćwiartka pomidora, kilka "pasków" zielonej papryki, garstka czereśni i dwie śliwki
Obiad-Smażony ryż po chińsku z paluszkami surimi i brokułem
Podwieczorek-połówka jabłka, nektarynki i kiwi
Kolacja-dwie łyżki sałatki z ananasem, szynką i serem żółtym
Jestem bardzo ciekawa waszych opinii i każdą napewno uszanuję )
masz niedowagę to po pierwsze, po drugie to co wpisałaś jako II śniadanie i podwieczorek TO NIE JEST POSIŁEK, brakuje białka i NNKT
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 17:06   #4969
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość


Najlepsze Magnum Black Espresso, potem Infinity a trzecie Double Chocolate

Jak nie jem kupnych słodyczy to obok lodów nie mogę przejść obojętnie

Dokładnie, magnum to magnum, jest po prostu inny, ale jak dla mnie wymiata

2 pierwsze posiłki w samochodzie bo zaspałam bułkę miałam przygotowaną wieczorem, a jogurt z granolą na szybko wrzuciłam do miseczki plastikowej hahah

Od tych Twoich ćwiczeń to aż zerknęłam na yt jakiś czas temu i się uzależniłam, dzień bez 30 day shred albo 6 weeks 6 pack to dzien stracony

To od razu dzieisjze U

I jogurt naturalny z domowa granolą porzeczkową (z pecanami, włoskimi, nerkowcami i słonecznikiem), wiśniami i malinami

II sałatka z bobu, pomidora, fety, przypraw i szczypiorku, mała grahamka

III stir fry z brązowego ryżu (smażone z jajkiem) z porem, zieloną papryką, karmelizowaną marchewką, przyprawami, sosem sojowym i dymką

wysoka szklanka smoothie z arbuza, duża garść orzeszków ziemnych

IV 2 kromki orkiszowego z serkiem wiejskim, wiśniami, malinami i jagodami z sosem balsamico i miętą

do picia: woda, 2x espresso, pokrzywa
Halo halo, a czekolady to co? Zgadzam się z Tobą, też mam słabość do lodów.

Ćwiczenia to bardzo zdrowe uzależnienie! Super, że tym zarażam



Wrzucam na szybko wczorajsze dziwne U . Dzisiejsze menu też będzie dziwne... No cóż, bywa - wakacje

* Kakaowa owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na mleku: z wiśniami, serkiem homo i orzechami włoskimi
* Po połówce z sześciu pralinek belgijskich
* Udko z kurczaka smażone bez tłuszczu, ponad pół woreczka kaszy gryczanej, ogórki z jogurtem naturalnym i szczypiorkiem
* Piwa: Punk IPA 500ml, Krakauer Stout 500ml
* Kromka i piętka razowca z ziołowym camembertem, sałatą i pomidorem
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 21:17   #4970
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Moje ładne P

sniadanie
2 kromy razowca
2plastry szynki,ser,ogorek,cebulka ,rukola
ser plesniowy,ser bialy,pomidor
I tost dwoch kromek razowca posmarowany serem twarogowym z cebulą

IIsniadanie
250g twarogu półtłustego+lyzka kokosu+starte jabłko

obiad
caly filet z morszczuka w curry z koprem
4lyzki kopiaste suchej kaszy gryczanej z migdałami podprazonymi
buraczki i sałatka z ogorkow

podwieczorek
serek wiejski200g+nektaryna+lyz ka maki+jajko<taki jakby omlet

kolacja
kromka razowca z dwiema plastrami szynki,serem,pomidorem
kromka razowca z twarogiem swojskim od babci
kromka razowca z polowa makreli w pomidorach
200g wiesniaka

podgryzlam jakies 7 wloskich i jablko wieczorem

ruch?zaden w sumie,spacer pol h i pozniej w domku siediałąm i ze znjaomymi
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 22:08   #4971
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

650g twarogu
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 22:11   #4972
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Moje ładne P

sniadanie
2 kromy razowca
2plastry szynki,ser,ogorek,cebulka ,rukola
ser plesniowy,ser bialy,pomidor
I tost dwoch kromek razowca posmarowany serem twarogowym z cebulą

IIsniadanie
250g twarogu półtłustego+lyzka kokosu+starte jabłko

obiad
caly filet z morszczuka w curry z koprem
4lyzki kopiaste suchej kaszy gryczanej z migdałami podprazonymi
buraczki i sałatka z ogorkow

podwieczorek
serek wiejski200g+nektaryna+lyz ka maki+jajko<taki jakby omlet

kolacja
kromka razowca z dwiema plastrami szynki,serem,pomidorem
kromka razowca z twarogiem swojskim od babci
kromka razowca z polowa makreli w pomidorach
200g wiesniaka

podgryzlam jakies 7 wloskich i jablko wieczorem

ruch?zaden w sumie,spacer pol h i pozniej w domku siediałąm i ze znjaomymi
bardzo ładnie podoba mi się ja bym jednak dorzuciła jeszcze jakieś słodkości np, jakaś bułeczka drożdżowa albo kawałek czekolady, może lody śmietankowe , Podziwiam za ilość ja też jestem na P ale u mnie troche skromniej za to więcej słodkości

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
650g twarogu
no co ? ;D w końcu piątek dzisiaj.... czymś to białko w mięsie trzeba zastąpić :P
rybka1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 06:58   #4973
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

to trzeba było wypić jeszcze litr mleka, zjeść 1kg jogurtu i białko idealne
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 09:37   #4974
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
to trzeba było wypić jeszcze litr mleka, zjeść 1kg jogurtu i białko idealne


Moje wczorajsze U

I serek wiejski z malinami, musli, gorzką czekolada

II
Omlet owsiany z malinami, domowym sosem czekoladowym i wiórkami kokosa

III Chilli sin corne w pełnoziarnistej tortilli

IV 2 gofry owsiane z twarożkiem jabłkowo-cynamonowym (serek naturalny z tartym jabłkiem z jabłonki z ogrodu , trochę cukru waniliowego do smaku i cynamon)

V 4 mniejsze kromki domowego chleba mieszanego z płatkami owsianymi
2 z twarożkiem z jogurtem i papryką
2 z mozarellą, pomidorem i świeżą bazylią
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 09:49   #4975
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
650g twarogu
Śmierć na miejscu!!! Co to się wyprawia na tym świecie, ludzie tyle twarogu jedzą...
eddin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 13:57   #4976
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Lubie to jem,jakbym mogla same sery,.mleko,jajai twarogi bym jadla. Od dziecka jestem serowiczką i badania idealne,problemow ze zdrowiem brak;]
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 15:50   #4977
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Lubie to jem,jakbym mogla same sery,.mleko,jajai twarogi bym jadla. Od dziecka jestem serowiczką i badania idealne,problemow ze zdrowiem brak;]
Ale prawie kilogram twarogu na dzien to na prawde za dużo... Zobaczysz zachorujesz na stawy nabawisz się miażdżycy, obciążysz sobie wątrobę i nerki a z tym idą kolejne dolegliwości...
Nie masz czasem zaparć?
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2013-07-20 o 18:45
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 17:36   #4978
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez eddin Pokaż wiadomość
Śmierć na miejscu!!! Co to się wyprawia na tym świecie, ludzie tyle twarogu jedzą...
nie musisz mnie łapać za słówka i nadinterpretować tego co napisałem.
jedzenie dziennie prawie 1kg nabiału na pewno na zdrowie nikomu nie wyszło.
z dwojga złego wolę chyba tego Twojego twixa na śniadanie

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Lubie to jem,jakbym mogla same sery,.mleko,jajai twarogi bym jadla. Od dziecka jestem serowiczką i badania idealne,problemow ze zdrowiem brak;]
problemów ze zdrowiem brak, hahaha, dobre.
to mogę wiedzieć w jakim celu wstawiasz tu jadłospisy? bo mnie się zdawało, że w celu poddania do oceny. a skoro lubisz i jesz to co lubisz to jedz i nie wstawiaj, nikt się nie przyczepi
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 19:57   #4979
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Utrzymanie:

I. 3 kawałki chlebka żytniego podane z 150 g serka wiejskiego i dużym pomidorem

II. jogodzianka i mała bułeczka nadziana malinami z ciasta drożdżowego z ziemniakami

III. ryż basmati z gulaszem podany z buraczkami i ogórkami gruntowymi z zalewy miodowej

IV. 1/2 kostki twarogu półtłustego z arbuzem, dużą garścią czarnych porzeczek i garścią migdałów
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:14   #4980
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

moje wczorajsze R/U
dania trochę na szybko, ze względu na zalatany dzień

I ś: owsianka na wodzie + masło orzechowe (homemade) + jabłko + suszone śliwki, żurawina + jog nat + kakao
II ś: placuszki własnego pomysłu (1 jajo, 1ł mąki owsianej, jabłko, mleko, olej kokosowy) z jog naturalnym i karobem
o: koktajl (truskawki, młoda marchewka, nać marchewki, jog nat), bób gotowany z oliwą z oliwek
4: opakowanie serka wiejskiego z suszonymi śliwkami, garstką słonecznika
trening siłowy
5: 2 kanapki ciemnego pieczywa ( z pastellą łososiową, szynką, serkiem śmietankowym naturalnym + pomidor, sałata)

+ w międzyczasie: nektarynki, arbuz, kawa zbozowa, duuużo wody, yerba mate

Edytowane przez siostraelwa
Czas edycji: 2013-07-20 o 20:16
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.