Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKOWE2010 - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 17:00   #4921
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Dominiś słodki na pewno po kimś tą wesołość odziedziczył

Nie rozumiem dlaczego nie można na rowerze jeździć? Przecież po górach i kamieniach nikt nie jeździ. A ruch jest nam potrzebny
Aneczka masz rację, równie dobrze omżna na chodniku się wywalić, co nie znaczy że mamy przestać z domu wychodzić bo możemy się przewrócić ja sama zaliczyłam bliskie spotkanie z chodnikiem w zimie stąd wziął się mój krwiak.
Moja gin mówi, że jeśli ciąża jest ok to nie ma żadnych przeciwwskazań do roweru, po prostu trzeba uważać, żeby się nie wykrochmalić. To samo powiedziała mi na temat motocykla - sama jazda nie zaszkodzi, dopiero upadki są niebezpieczne. Ale to tak samo z samochodem - samo nim jeżdżenie też nie szkodzi tylko dopiero wypadek. Ja na rower to niezbyt chętnie, ale na moto jeździłam, a do samochodu wsiadam normalnie, bez obaw.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 17:41   #4922
aaannnnnnaaa
Raczkowanie
 
Avatar aaannnnnnaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 257
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego nie można na rowerze jeździć? Przecież po górach i kamieniach nikt nie jeździ. A ruch jest nam potrzebny
Moja lekarka pozwoliła mi jeździć tylko po drogach asfaltowych, bo wszystkie ścieżki mają choćby niewielkie nierówności powodujące minimalne drgania organów. Wg niej takie słabe drgania, ale występujące często mogą być większym zagrożeniem dla odklejenia się łożyska niż upadek
Czuję, że moje ciało potrzebuje ruchu i zauważyłam spadek kondycji. Staram się dużo spacerować, troszkę gimnastykuję się w domu..najbardziej lubię basen, ale teraz leczę infekcje i nie mogę..
aaannnnnnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 17:55   #4923
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
jeszcze mam pytanie moze do juz mamus.... ale info przyda sie wszystkim mysle, czy ktoras z was uzywala pasy ciazowe??? takie na bluzki, zastanawiam sie czy to wygodne i praktyczne bo fajnie to wyglada...
ja w ogóle nie wiem do czego te pasy ciążowe są, już wiele razy się nad tym zastanawiałam, jak to się w ogóle zakłada

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Lenka dobrze, że takie w miare normalne zachcianki a nie jak moja koleżanka wsuwała pianki bananowe z sosem czosnkowym to dopiero jazda
Do tego to się chyba nie posunę Ale jak piszecie o różnych smakołykach to też nabieram na nie ochoty..

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Lenka heh a ja mam tyle do mycia okien... może też mi męża podrzucisz hehe bo mój się ostatnio obija (jeśli chodzi o prace domowe)- za to szaleje na budowie
nie wiem co on na to
Umył wszystkie okna, a ja wieszałam firanki i nawet mi to nigdy nie przyszło do głowy żeby go prosić o zawieszanie, mi to ładnie wychodzi Ale Pomi mnie ochrzaniła i ostatnią firankę zawiesi mąż, a co

Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
Macie zachcianki, ja miałam na bitą śmietanę, ciastka hiszpanki, w ogóel wszystko z bitą śmietaną i wszystko co słodkie, ale od przedwczoraj się już pilnuje bo niedość, ze kluseczka jestem i tak, to jak przytyje z 20 kilo to prawie 100bede mieć na karku już przytyłam 3,5kilo a tu dopiero 16tc2d
MPik, ja przytyłam też już prawie 4 kg, ale wszystko poszło w brzuszek i piersi, z czego się cieszę nawet

Cytat:
Napisane przez angelikaw Pokaż wiadomość
Taka pozycja chyba nie jest zła? Bo to nie chodzi przecież o sam fakt mycia okien, lecz o te podniesione ręce. Tak samo powinno się unikać sięgania czegoś z wysokich szafek bez użycia krzesła/drabinki. Tak samo firmanki wieszam stojąc na parapecie lub wysokiej drabinie.
Jeśli się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.
Ja jak wieszam firanki to stoję na krześle, to fakt że nie raz się zawsze przy tym poobijam jak kilka razy wszystko poprawiam, więc kwestia tego żeby na siebie uważać, zwłaszcza z coraz większym brzuszkiem

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Co do mycia okien to ja akurat nie mam z tym problemu.U mnie zajmuje się tym mąż.Zawsze to robił,a teraz jak jestem w ciąży,to nawet jakbym chciała to by mi nie pozwolił.Akurat pod tym względem jest idealny.Zawsze zajmował się myciem okien,odkurzaniem,szorowa niem terakoty,no i praniem swoich rzeczy,więc mogłam spać spokojnie,bo wiedziałam,że nie będę miała z tym problemu w ciąży.Mi zostaje tylko wytarcie kurzy No i gotowanie,ale to akurat moja pasja,więc nie przychodzi mi to ciężko
Kasienka, ja też na mojego męża nie mogę narzekać, on ma swoje obowiązki, ja swoje, tak jak się podzieliliśmy.
U nas mąż myje okna, odkurza (jeszcze nie miałam w ręce odkurzacza odkąd razem mieszkamy, a to już 6 lat), myje podłogi, czy wynosi śmieci i nie zdarzyło się, żeby narzekał. Nie mówię już np o sprzątaniu łazienki (wanny, kibelka itd).
Są rzeczy które z kolei ja robię bardzo chętnie, jak np gotowanie czy pranie (baardzo lubię) albo porządki w szafie, więc ja się tym zajmuję i to z przyjemnością. Prasowanie czy mycie naczyń- na zmianę. I obojgu nam taki układ odpowiada. Odkąd jestem w ciąży mąż pomaga mi jeszcze w moich obowiązkach- np. jak zrobię pranie to on je wiesza.

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Dodaje zdiecie mojego małego rozbójnika
Ale przystojniak

DZiewczyny, ile wy piszecie... ja się muszę uczyć!!
Jutro mam kolokwium, a zamiast się uczyć to czytam
__________________
Martynka
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 17:56   #4924
angelikaw
Zakorzenienie
 
Avatar angelikaw
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 359
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Jejku a ja w życiu morza nie widziałam...mieszkam na drogim końcu i 10 godzin cza by tam jechać...

Zobaczysz kochana..jeszcze będziesz się cieszyła jedzonkiem i sama będziesz się z siebie śmiała, że masz takie cudaczne zachcianki typu grzybki marynowana (na które z resztą mam straszną ochote a ani słoiczka nie mam w tym roku) przegryzane pierniczkami.
ja tez jadę ok6-7h Ale warto... Kocham morze (mam to w genach) i mogłabym zamieszkać na Pomorzu choćby dziś

a jedzeniem już się cieszę Tylko ostatnio prawie co tydzień miałam gołąbki i jeszcze do tego mam 10 szt. zamrożonych.. więc mam dość


Dzisiaj usmażyłam na obiad rybę (dorsza)... mniam
__________________
Relax... it's coffee time
Nie dyskutuj z głupcem...
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem... pokona doświadczeniem
angelikaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 18:34   #4925
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Mnie właśnie wzięło na sałatkę jarzynową i teraz będę ją robić. Chociaż trochę się boję - wczoraj miałam chętkę na brokuły, poszliśmy z mężem wieczorem do knajpki i finał był taki, że on musiał zjeść moją tartę brokułową bo mnie po pierwszym kęsie zrobiło się niedobrze i bałam się że będę wiecie ekhm...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 18:43   #4926
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Dziewczyny, widzę na innych wątkach, że niektóre z ciężarnych nie orientują się, jak niebezpieczne w ciąży jest mycie okien!
W ciąży mycie okien, wieszanie firanek i prace z rękoma podniesionymi do góry są surowo zabronione! Powodują rozluźnienie wiązadeł i mogą doprowadzić do poronienia, a w późniejszej ciąży do odklejenia łożyska!
Bardzo się cieszę, że to napisałaś. Co prawda mama mnie od początku przestrzegała przed takimi pracami, ale jakoś myślałam, że przesadza
Teraz już wiem, że mówiła poważnie.

Myślę, że naprawdę warto dzielić się takimi informacjami, właśnie po to są takie fora. Każdy może przeczytać, a z wiedzą tą zrobi to co będzie uważał za słuszne.

Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
Macie zachcianki, ja miałam na bitą śmietanę, ciastka hiszpanki, w ogóel wszystko z bitą śmietaną i wszystko co słodkie, ale od przedwczoraj się już pilnuje bo niedość, ze kluseczka jestem i tak, to jak przytyje z 20 kilo to prawie 100bede mieć na karku już przytyłam 3,5kilo a tu dopiero 16tc2d
Ja też jestem kluseczką, zaczynałam ciąże z nadwagą. Ale jakoś zachcianki na słodkie mnie omijają, nie mogę wręcz patrzeć na słodycze. I bardzo się z tego cieszę, bo waga w ciąży naprawdę mnie martwi, nie chciałam bym zbyt dużo przytyć. Narazie jest ok. 1 kg do przodu.
Ale ja ogólnie jeszcze na nic nie mam apetytu, nie mam też żadnych zachcianek. Jem bo muszę.


Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
J
dziewczynya jak wy sobie radzicie z zaparciami
Polecam suszone morele, kilka sztuk popita sporą ilością wody tzn. ok 1,5 szklanki na 4-5 moreli. Mi pomaga.

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Mnie trzyma caly czas, juz nie wiem co na to poradzic
A próbowałaś mleko zimne z lodówki? Ja zgag nie mam, ale mąż ma często i mleko mu pomaga.

Cytat:
Napisane przez BeataMi Pokaż wiadomość
Zgodnie z prawem nie może Cię zwolnić za coś takiego i nie ma znaczenia, który to jest tydzień miesiąc czy dzień ciąży (nie wiem skąd ten termin 3 miesięcy, z którym już kilkakrotnie się spotkałam, to chyba jakiś relikt przeszłości)
Cytat:
Napisane przez angelikaw Pokaż wiadomość
To żaden relikt Chodzi tu o sytuację, gdy kobieta pracuje na umowę na czas określony. Jeśli umowa zakończyłaby się przed upływem 12 tygodni ciąży, pracodawca nie ma obowiązku jej przedłużać. Gdyby jednak umowa zakończyłaby się po upływie tych 12tc, to pracodawca MUSI przedłużyć umowę co najmniej do dnia porodu.
Dokładnie to miałam napisać angelikaw ma rację, to samo dotyczy umowy na okres próbny dłuższej niż 1 miesiąc. Natomiast nie ma wogóle ochrony nie pracownica w okresie próbnym nie przekraczającym jednego
miesiąca.

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego nie można na rowerze jeździć? Przecież po górach i kamieniach nikt nie jeździ. A ruch jest nam potrzebny
Myślę, że chodzi po prostu o potencjalną możliwość upadku, który mógłby być groźny dla dziecka. Ja w takich sportach jestem sierota i wolę rower stacjonarny lub spacery bo u mnie zbyt duże ryzyko gapowego upadku

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
ja też na mojego męża nie mogę narzekać, on ma swoje obowiązki, ja swoje, tak jak się podzieliliśmy.
Ja na swojego też złego słowa powiedzieć nie mogę. Od początku mieszkania razem mamy podzielone obowiązki, i np. przez ostatnie 3 lata odkurzacz miałam w ręku może ze 2 razy Nie ścieram też kurzy, nie wynoszę śmieci i nie chodzę do piwnicy. Za to piorę, prasuję i częściej gotuje (chociaż nie zawsze). Inne obowiązki dzielimy po połowie. Od kiedy jestem w ciąży to już w ogóle pomaga ile może. Tak naprawdę to sporo się teraz lenię
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 19:02   #4927
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Właśnie w Uwadze jest o jednym z warszawskich szpitali masakra, kobieta z obumarłą ciążą bliźniaczą została odesłana do domu z braku miejsc nawet nie zaproponowali jej innego szpitala, a niby taki renomowany
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 19:03   #4928
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cześć dziewczynyNie odzywałam się trochę bo chciałam najpierw przeczytać co pisałyście a jak już przeczytałam i zaczęłam Was cytować to wcięło mi połowę postów więc będę odpisywać na raty
Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
witam,
dopiero teraz zobaczyłam ten wątek, więc się do niego dopisuję
Witamy
Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
enis ja też mam nieciekawie z nogami, mama po każdej ciąży zapalenie zył miała, żylaki w rodzinie na porządku dziennym. Na dodatek mam podobnie jak ty nogi juz takie ciężkie i jak np. wieczerm zrobię przysiad to łydki czuję napięte, no i jeszcze mi krążenie nawala w nogach, ale ma kilka sposobów. Rano i wieczorem naaprzemienny ciepły i zimny prysznic na nogi. Wycieram ręcznikiem tylko w kierunku od kostki do kolan, smaruję oliwką też z dołu do góry , a rano zamiast oliwki mam maść zapisaną przez ginkę "lipohep" trochę droga 30zł, ale pomaga.
Ja też mam problemy z nogami,do tego skłonności genetyczne,już teraz mam popękane naczynka i to dużo głównie przy kostkach,może też kupię sobie ten lipohep a której wersji Ty używasz żel czy spray i ile razy dziennie i przez jaki okres czasu zalecił Ci ginekolog?
Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
KOPNELO MNIE ale boskie uczucie
juz wiem co to znaczy jak mi mowioo.. "jak kopnie to bedziesz wiedziala ze to to" hihihi bosko
19 tydzien i 4 dzien
Ale masz fajnie,gratuluję Ja już nie mogę się doczekać swojego pierwszego kopniaka
Cytat:
Napisane przez NoWaJa85 Pokaż wiadomość
Witam jak mówiłam dodaję fotki bliźniąt sprzed 2 tygodni
Ale super,pierwszy raz widzę zdjęcie bliźniaków z usg
Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam do was jeszcze pytanie bo u mnie leci 11tc i ja tak dużo sikam że wczoraj to sobie zaczęłam liczyć i koło 20 razy byłam heheh Ja wiem że jet ucisk na pęcherz ale to co ja wyczyniam to szok Wy też tyle siusiacie?
Ja też bardzo często odwiedzam toaletę nawet jak nic nie piję,mniej więcej co godzinę a w nocy około 5 razy
Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Zdalam egzamin na prawko!!!
Gratuluję
Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak tam Wasza waga? Ja jestem w 13 tygodniu i mam 1 kg na plusie.

Napiszcie też w którym tygodniu poczułyście pierwsze "motylki"- delikatne ruchy dzieciątek.
Ja dziś zaczęłam 17 tc a waga stoi w miejscu. Jeśli chodzi o motylki to ja też bym była ciekawa jak to u Was było bo ja jeszcze nic nie czuję
Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Parę dni temu pisałam,że powiedziałam szefowej o ciąży i odziwo miło zareagowała.Dziś okazuje się,że to wszystko to jeden wielki Fałsz!!!!!!!!!!!!
Dziś wydarła sie na mnie,że wiedziałam o ciąży od 4 miesięcy...(fajnie,że nie wiedziałam i nie mogłam wiedzieć) i że powiedziałam jej w ostatniej chwili(powiedziałam na 2 tyg.przed końcem miesiąca) i wogóle tysiąc okropnych rzeczy mi powiedziałam,a raczej wykrzyczała,że mam ochotę normalnie uciekać.Płakać mi się chce,co za potwór,rece mi się trzesą a serducho wali,boję się,że dzidzi coś się stanie...
Co za wredna baba,idź na l4 jeśli możesz
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja się chciałam zameldować, że żyję, nie przeczytałam wszystkich waszych wiadomości, bo kilka dni mnie nie było. Dzisiaj zaliczyłam pierwszą wizytę na NFZ - wszystko z nami w porządku, chociaż aparat do usg był słaby, lekarka przemęczona a ja czekała prawie 3h w poczekalni, bo pani miała niezłą obsówę...

Obecnie nie piję i nie palę - da się. Paliłam z małymi przerwami od 1996 roku i skoro mogę wytrzymać, to każdy prawdopodobnie może, pytanie tylko czy chce. Ja uważam, że dla maluszka warto
To dobrze że wszystko wporządkuJa też nie piję i nie palę.Palenie rzuciłam jakieś 2-3 tygodnie przed zajściem w ciążę,mój ginekolog mnie cały czas namawiał bo wiedział że staram się o dzidziusia a że mi nie wychodziło już prawie pół roku to postanowiłam rzucić i udało się(naczytałam się że palenie może zmniejszać płodność itd).Dla dziecka człowiek zrobi wszystko a jak bym musiała rzucić dla samej siebie to bym chyba nie rzuciłaAlkohol wypiłam parę razy na początku ale wtedy jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży,test zrobiłam w sylwestra i stałam się niepjącym kierowcąOd czasu zrobienia testu nie piję
Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Zapomniałam się jeszcze pochwalic,że moja praca mgr jest już sprawdzona, do poprawy tylko drobne literówki i mogę oprawiać
To super
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 19:32   #4929
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Ale ja jeszcze nie mam brzucha i tak szybko mieć nie będę. Jestem dopiero w 9 tc, a w poprzednich ciążach brzuch był u mnie widoczny dopiero ok. 18 tc, więc troszkę sobie pojeżdżę
ja też jeszcze nie mam brzucha, wybiegłam nieco w przyszłość Póki co nie mam chęci na rower za to wyciągnęłam dziś na spacer koleżankę a koleżanka w 37tc!
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 20:10   #4930
anilkadro
Rozeznanie
 
Avatar anilkadro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 533
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Kilka dni mnie nie było (urlop u siostry) a tu ponad 10 stron do nadrabiania. Ale po trochę, po trochę i już znowu jestem na bieżąco

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Teraz juz sie nie moge zdecydowac, ktory wozek jest lepszy.
http://www.allegro.pl/item959861488_...we_kolory.html

Przekaże tylko moją sugestię, żeby zwrócić uwagę na to jak wysoko jest zamocowana torba (w tym przypadku plecaczek)
Przecież on zasłania dziecku całą widoczność!!
anilkadro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 20:10   #4931
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie u gin. Wszystko ok.
To super
Cytat:
Napisane przez kasiasiar Pokaż wiadomość
PAPPA zwraca uwagę, że szczególnie niebezpieczne jest picie w pierwszych dniach po zapłodnieniu, a więc wtedy, gdy kobieta jeszcze nie wie, że jest w ciąży. Największe uszkodzenia mózgu i układu nerwowego może spowodować alkohol w pierwszych 3-5 tygodniach.
A ja czytałam że na samym początku zanim kobieta się dowie że wogóle jest w ciąży czyli mniej więcej do terminu miesiączki to zapłodnione komórki się dzielą nieskończoną ilość razy i każda która zostaje zniszczona zostaje zastąpiona nową(nie pamiętam dokładnie ale to chodzi chyba o te komórki macierzyste) czyli jeśli coś się zrobiło nieświadomie w tym czasie to nie ma się czym martwić bo to dziecku nie zaszkodzi,jeśli znajdę ten artukuł to wkleję
Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Wklejam zdjęcie porannego brzusia
Ładny brzuszek
Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
a dziewczyny jutro lece do apteki w koncu nie wiecie co moge poprosic jakies kropelki do nosa,bo sie w koncu udusze nie daje rady juz w aptece powinny cos pomoc,ale moze wy wiecie??
Ja polecam homeopatyczny aerozol do nosa Euphorbium-może być stosowany również u niemowląt,używałam go w tym tygodni jak miałam katar i pomógł
Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny,
czytałam Was systematycznie, pisałam może mniej, szczególnie wtedy, gdy było mi ciężko.
Nieraz otrzymałam od Was pociechę i słowa otuchy.
Chciałam za to wszystko z całego serca podziękować.
Miałam obawy, aby nie zapeszyć, i nie wpisałam się na listę.
Wczoraj okazało się, że obawy uzasadnione.
Nasz kruszynka odeszła od nas. Jutro rano muszę stawić się w szpialu.
Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję za okazane serduszka i życzę naprawdę wszystkiego naj.
Niech Wasze fasolki rosną i rozwijają sie zdrowo, a porody będą lekkie.
Jak tylko się da, będziemy znowu próbować. Bardzo tego chcemy...
Bardzo mi przykrotrzymam kciuki żeby Ci się udało szybko ponownie zafasolkować
Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
dziewczyny ja mam jeszcze do Was takie pytanie? Kiedy przestawały was bolec sutki ????
Mnie bolały tylko na początku i szybko przestały,nawet nie zauważyłam kiedy
Cytat:
Napisane przez starapanna Pokaż wiadomość
Strasznie sie wczoraj przestraszylam, mialam okropne bole brzucha i wyladowalam w szpitalu. Nic nie pomagalo, dostalam pozniej buskopan domiesniowo i tak mi sie blogo zrobilo . Akurat dyzur mial moj lekarz, zbadal mnie i stwierdzil, ale masz wielka macice . Dzidzia ma sie dobrze i jest juz duuuza, tak ze mozna robic genetyczne. Dzieki Bogu moje krwawienia nie byly grozne.
Czuje straszna ulge.
Super że wszystko wporządku,cieszymy się razem z Tobą
Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
zostawiam swój brzuch 15tc
Śliczny
Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Byłam też u gina. Dzidzia ma się dobrze, narządy w normie rozszczepu nie widać iii prawdopodobnie nic między nóżkami nie dynda ale to dopiero 17 tydzień, więc jeszcze nie do końca potwierdzone. Na połówkowe idziemy pod koniec kwietnia i będzie już wiadomo. Za to było widać.. ogromne usta nie wiem po kim
Gratuluję ,,prawie" dziewczynki
Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Ja bardzo dużo piję, myślę że 1,5 l to na pewno, jak nie więcej A herbaty czarnej kiedyś w ogóle nie piłam, teraz mi pomaga trochę przy mdłościach.



Sałatkę mężuś wyjadł Zostawił mi tylko połowę
Po wizycie moje samopoczucie wspaniałam - słuchałam tętna maluszka A po świętach idę na usg.
Super,ja też już chciałabym posłuchać bijącego serduszka,jak na razie to tylko widziałam na usg ale jeszcze nie słuchałam. Jeżeli chodzi o picie to mnie od początku ciąży suszy jakbym miała kaca i ile bym nie wypiła to za chwilę znowu mi się chce,też tak macie
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 20:10   #4932
anilkadro
Rozeznanie
 
Avatar anilkadro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 533
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Napisane przez cellaris
A i jeszcze mam niusa od koleżanki, która była w ciąży przebywając w Anglii....tam badania na przezierność i pappa robią każdej ciężarnej standardowo. No i wyliczają ryzyko tych chorób genetycznych.... średnio co drugiej dziewczynie wychodzi wysokie ryzyko zespołu downa i mają wskazanie do amnio.... no a wszystkie rodzą zdrowe dzieci więc tam juz nikt się tymi badaniami nie przejmuje No dobra wiem, monotematyczna jestem, wybaczcie

Moja siostra mieszka od lat w UK, rodziła tam, żyje i nie zamierza wracać Nie miała żadnych badań tego typu,nawet propozycji i informacji, że takie badania może zrobić. Żadna z jej 3 koleżanek, które przed Nią urodziły także nie robiła przezierności, więc raczej to nie jest standard...
Przechodzę swoją ciążę w UK więc się wypowiem.
Badanie przezierności i test Pappa (to czy chcemy czy nie) to była tylko nasza decyzja.
Położna na pierwszej wizycie tłumaczyła i na czym to polega, dała ulotki informacyjne. Powiedzieliśmy, że nie chcemy, ale z biegiem czasu zmieniliśmy zdanie.
Bez najmniejszego problemu umówili nas na kolejne USG pobieranie krwi i po około 2 tyg przyszły wyniki poczta do domu.
Niskie ryzyko wystąpienia Downa
Dodam jeszcze, że było to w zupełności bezpłatne.
anilkadro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 20:36   #4933
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Mi się sukienka podoba i nieważne że jest czarna ale za to wygląda elegancko
Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
A i jeszcze mam niusa od koleżanki, która była w ciąży przebywając w Anglii....tam badania na przezierność i pappa robią każdej ciężarnej standardowo. No i wyliczają ryzyko tych chorób genetycznych.... średnio co drugiej dziewczynie wychodzi wysokie ryzyko zespołu downa i mają wskazanie do amnio.... no a wszystkie rodzą zdrowe dzieci więc tam juz nikt się tymi badaniami nie przejmuje No dobra wiem, monotematyczna jestem, wybaczcie
Ja pracuję i mieszkam w Angli,mam również wiele koleżanek które urodziły dzieci w Angli i żadna z nas nie miała mierzonej przezierności karkowej,jeżeli ktoś chce to pobierają krew na syndrom downa żeby obliczyć prawdopodobieństwo ale nie jest to badanie wykonywane w standardzie,no i wszystkie moje koleżanki które robiły to badanie miały niskie prawdopodobieństwo a ja tego badania jeszcze nie miałam.
Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
niestety męczą mnie straszne wymioty i nudności.... to już trwa 4 tydzień, a ja jestem na skraju wyczerpania
U mnie mdłości i wstręt do jedzenia trwały jakieś półtora miesiąca(mniej więcej od 6 do 12 tc) a potem same przeszły,widocznie każda z nas musi to przejść niestety
Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
byłam i przyszłam
dzidzia skakała jak na trampolinie przezierność wyszła 1,42
mam zapalenie jakieś i teraz będę truć maluszka tabletkami ;/
ale szybko mam zamiar się wyleczyć i będzie wszystko dobrze
Dobrze że przezierność wyszła wporządku a zapalenie napewno szybko wyleczysz
Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
ja juz sie klade lulu bo corka sie boi .... prosze o trzymanie kciukow za moje usg by doszlo do skutku bo jak nie to mi przepadnie brrr
Trzymamy kciuki
Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
Macie zachcianki, ja miałam na bitą śmietanę, ciastka hiszpanki, w ogóel wszystko z bitą śmietaną i wszystko co słodkie, ale od przedwczoraj się już pilnuje bo niedość, ze kluseczka jestem i tak, to jak przytyje z 20 kilo to prawie 100bede mieć na karku już przytyłam 3,5kilo a tu dopiero 16tc2d
Jak masz zachcianki na słodkie to może będzie dziewczynka Ja nie mam ani na słodkie ani na kwaśne

Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
z all sie narazie wstrzymam, spisałam sobie juz pare sklepów z odzieżą ciążową, niektórych mają bardzo fajne tylko troche drogie
A mogłabyś się podzielić nazwami tych sklepów,ja nie mogę znaleźć na siebie żadnych spodni ciążowych bo niewymiarowa jestem:wysoka,chuda i duży brzuch
Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Apropo kawy ne mogę sobie dmówić jednej małej rozpuszczalnej dziennie....
W pierwszej ciąży obłam się baz kawy, a traz nie moge normalnie funkcjoować jak nie wypije

Dodaje zdiecie mojego małego rozbójnika
Ja odkąd przestałam mieć mdłości to piję 1 kawę dziennie przed pracą żeby wytrzymać do końca do 22 Masz cudownego synka
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 20:55   #4934
szokoladka74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 137
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez angelikaw Pokaż wiadomość
Ale warto... Kocham morze (mam to w genach) i mogłabym zamieszkać na Pomorzu choćby dziś
Morze... prułabym tam choćby dziś... uzależnienie jakieś też mam

A widziałyście Jeannette Kalytę ? Fajna położna, szkoda,że ze mną nie będzie taka rodzić. Świetne ma podejście. U mnie jedna wrzeszczała na mnie, inna się uczyła zawodu, rozrywając mi szyjkę macicy...
(film ma 4 części)

http://www.youtube.com/watch?v=3ZzuE...eature=related
__________________
.
Szymonek, Dawidek, i Oleńka

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yhdgemrlojvrp.png
szokoladka74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 21:10   #4935
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość

A mogłabyś się podzielić nazwami tych sklepów,ja nie mogę znaleźć na siebie żadnych spodni ciążowych bo niewymiarowa jestem:wysoka,chuda i duży brzuch

pewnie
jak jesteś z Wrocławia to podaję tez ulice

Mama i ja - Al. Kromera 25a
Maternity - Kościuszki 27
Alize -Strzegomska 208 ( Hala Strzegomska)
Dom Towarowy "Feniks" - Rynek 31/20
Salon Mody Ciążowej "Gineka"- Władysława Łokietka 3
Huppymum - galeria Arkady
Belly - Magnolia Park
Nivena- kiedyś była w Pasażu Grunwaldzkim ale zlikwidowali i teraz nie wiem czy jest gdzieś we Wrocku
Hermes - gen. Romualda Traugutta 71
PPHALEX - Podwale 37/38


ciuchy można sobie przejrzeć na stronkach internetowych, bo wszytskie te firmy mają
a w Feniksie ponoć jest wszystkiego po trochu, dowiedziałam się że tam sa takie płaszczyki co mi się podobają więc może jak będę się dobrze czuć to się jutro przejde

Edytowane przez enis84
Czas edycji: 2010-03-26 o 21:31
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 21:34   #4936
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
pewnie
jak jesteś z Wrocławia to podaję tez ulice

Mama i ja - Al. Kromera 25a
Maternity - Kościuszki 27
Alize -Strzegomska 208 ( Hala Strzegomska)
Dom Towarowy "Feniks" - Rynek 31/20
Salon Mody Ciążowej "Gineka"- Władysława Łokietka 3
Huppymum - galeria Arkady
Belly - Magnolia Park
Nivena- kiedyś była w Pasażu Grunwaldzkim ale zlikwidowali i teraz nie wiem czy jest gdzieś we Wrocku
Hermes - gen. Romualda Traugutta 71
PPHALEX - Podwale 37/38


ciuchy można sobie przejrzeć na stronkach internetowych, bo wszytskie te firmy mają
a w Feniksie ponoć jest wszystkiego po trochu, dowiedziałam się że tam sa takie płaszczyki co mi się podobają więc może jak będę się dobrze czuć to się jutro przejde
Dzięki,nie jestem z Wrocławia ale u mnie też może będą te sklepy,muszę poszukać
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 22:49   #4937
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

widzialam swojego dzidziolka machal sobie raczkami przy glowce i zdrowy przeziernosc 1 mm wiec chyba ok
z tej okazji zamowilam sobie pas ciazowy mam nadzieje ze bedzie sie sprawowal

ja z wrocka nie jestem ale czesto bywam widzialam sklep ciazowy chyba w arkadach wlasnie tyle ze dla mnie takie typowo ciazowe rzeczy sa malo praktyczne, ja juz sobie jak cos szukam tunik zebym miala tez po ciazy

ze spodniami to nie wiem, maz mi przywozi z usa na gumke fajne jeansy okaze sie czy z rozmiarem trafil jak nie bede musiala sprzedac
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 23:05   #4938
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
widzialam swojego dzidziolka machal sobie raczkami przy glowce i zdrowy przeziernosc 1 mm wiec chyba ok
Super że wizyta się udała i że wszystko dobrze
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 07:02   #4939
Mpik82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: dolnośląskie ;-)
Wiadomości: 834
GG do Mpik82
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
pewnie
jak jesteś z Wrocławia to podaję tez ulice
Ja nie jestem z Wrocka, ale ze świdnicy Czasem bywam we Wro, więc jak już pośmigasz po sklepach to zdaj relacje co gdzie jest fajnego-) ja mam rozm 44

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
widzialam swojego dzidziolka machal sobie raczkami przy glowce i zdrowy przeziernosc 1 mm wiec chyba
NIo to brawo - gratuluje dzidziolki
__________________
11.07.2009 żonka Pawełka
21.08.2010 mama Milenki
Mpik82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 07:30   #4940
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

WITAJCIE, wracam po dłuższej nieobecnosci, widze niektóre mamy do 24 buszują po forum jak Wy to robicie ja o 20 to już śpie

Nie będe Was wszystkich po kolei cytowała zdjecia brzuszków cudowne a wszystkim mamusią po kolejnych usg gratuluje i cieszę sie ze wszystko jest wporzadku!!!
Pogoda rzeczywiście była cudowna ale dzisiaj juz kiepsko, a w święta podobno od 4 do 9 stopni i deszczowo
sama byłam wczoraj u ginekologa dzidziol sie wiercił, kręcił, no i najbardziej co mnie niepokoiło: pomiary okazały się w normie
Mój mąż stwierdził że nasze dziecko ma zęby.... hahhabo gdzies tam coś dojrzał i tak mu sie wydaje!

Dobrze że w weekendy piszecie troche mniej niz na codzień to Was nadrobię troszkę
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 08:17   #4941
szokoladka74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 137
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Ray, elenka1- cudownie słyszeć dobre wieści! Macie zdrowe, wymiarowe dzieci, które lubią fikołki Bardzo się cieszę

enis84 dzięki za info sklepowe. Ja też wybiorę się chyba do Feniksa.


Oj dziewczyny, właśnie miałam telefon, że umarła moja kochana babcia...
Miała 86lat, spędzałam u niej wszystkie wakacje, uczyła mnie obierać ziemniaki i smażyć grzyby na piecu...
__________________
.
Szymonek, Dawidek, i Oleńka

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yhdgemrlojvrp.png
szokoladka74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 08:36   #4942
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez szokoladka74 Pokaż wiadomość

Oj dziewczyny, właśnie miałam telefon, że umarła moja kochana babcia...
Miała 86lat, spędzałam u niej wszystkie wakacje, uczyła mnie obierać ziemniaki i smażyć grzyby na piecu...
szokolada74 wiadomo... smierc jest przykra dla calej rodziny ale dobrze ze babcia doczekała starości, moj tata zginął w wypadku 4 lata temu, mał 46 lat to dopiero tragedia
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 09:01   #4943
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez szokoladka74 Pokaż wiadomość

A widziałyście Jeannette Kalytę ?

http://www.youtube.com/watch?v=3ZzuE...eature=related
Rewelacyjna babka, ale jak widac w wiekszosci przypadkow "zerezerwowana" dla V.I.Pów. Kiedy cieżarna wybiera (o ile w ogole mozna wybierac?) polożna?
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 09:19   #4944
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
Ja nie jestem z Wrocka, ale ze świdnicy Czasem bywam we Wro, więc jak już pośmigasz po sklepach to zdaj relacje co gdzie jest fajnego-) ja mam rozm 44


NIo to brawo - gratuluje dzidziolki
Oooo Swidnica jest kawalek ode mnie

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Rewelacyjna babka, ale jak widac w wiekszosci przypadkow "zerezerwowana" dla V.I.Pów. Kiedy cieżarna wybiera (o ile w ogole mozna wybierac?) polożna?
Mozna spytac lekarza, albo przejsc sie do szpitala, w ktorym chce sie rodzic i znalezc odpowiednia. Pozniej u niej jest zakladana karta i pare spotkan wczesniej. Przynajmniej tak jest u nas.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 10:22   #4945
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Właśnie w Uwadze jest o jednym z warszawskich szpitali masakra, kobieta z obumarłą ciążą bliźniaczą została odesłana do domu z braku miejsc nawet nie zaproponowali jej innego szpitala, a niby taki renomowany
Oglądalam. Tragedia... A to, co ci ludzie mówili to po prostu masakra.
Znajoma 2 lata temu też musiała usunąć ciążę bliźniaczą (dzieciaczki miały masę schorzeń, min. rozlane móżdżki) i z Kielc wysłali ja do Warszawy właśnie. Przyjęli ją, ale też wspomina to jako coś okropnego ze względu na to jak ją traktowali. Zero współczucia czy zrozumienia...
Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
Super,ja też już chciałabym posłuchać bijącego serduszka,jak na razie to tylko widziałam na usg ale jeszcze nie słuchałam. Jeżeli chodzi o picie to mnie od początku ciąży suszy jakbym miała kaca i ile bym nie wypiła to za chwilę znowu mi się chce,też tak macie
Ja słuchałam na ostatniej wizycie u swojej gin - przyłożyła mi taki malutki mikrofonik do brzucha a w głośniku słyszałam bicie serducha maleństwa
Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
widzialam swojego dzidziolka machal sobie raczkami przy glowce i zdrowy przeziernosc 1 mm wiec chyba ok
z tej okazji zamowilam sobie pas ciazowy mam nadzieje ze bedzie sie sprawowal
Super, że wszytsko w porządku. W końcu zobaczyłaś maleństwo Nie wiem, czy ja bym tyle czasu wytrzymała bez usg...
Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
Ja nie jestem z Wrocka, ale ze świdnicy
Mam sporo znajomych w Świdnicy naprawdę piękne miasto - głównie rynek/centrum, bo całego nie wiedziałam chyba
Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
sama byłam wczoraj u ginekologa dzidziol sie wiercił, kręcił, no i najbardziej co mnie niepokoiło: pomiary okazały się w normie
Mój mąż stwierdził że nasze dziecko ma zęby.... hahhabo gdzies tam coś dojrzał i tak mu sie wydaje!
Hehe,dobre z tymi zębami Ale jak widział, to "na pewno" Wasz dzidziuś je ma
Cytat:
Napisane przez szokoladka74 Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny, właśnie miałam telefon, że umarła moja kochana babcia...
Miała 86lat, spędzałam u niej wszystkie wakacje, uczyła mnie obierać ziemniaki i smażyć grzyby na piecu...
Eh... Co poradzić. Współczuję.
My z mężem w sumie też się "szykujemy" powoli na takie wydarzenia, bo dziadkowie coraz starsi, a z dziadkami TŻta od jakiegoś pół roku coooraz gorzej :/

Mamcia prosiła o sprostowanie : Poznawać płeć można po tym, po której stronie się po raz pierwszy poczuje RUCHY dzieciaczka, a nie kopniaka. Po prawej -dziewczynka, po lewej -chłopiec. Mama twierdzi, że jej się sprawdziło przy 3 ciążach.

Jeśli chodzi o częste siusianie, to (znowu ) wyczytałam, że nie chodzi tylko o ucisk powodowany przez powiększającą się macicę, ale też o to, że kobieta wytwarza więcej wody w organizmie ...czy jakoś tak W każdym razie więcej płynów z ciała idzie do pęcherza

Co do wagi, ja przytyłam już 4kg i widać tylko na brzuszku, piersiach i troszkę na udach

Jeśli chodzi o kawę to ja uwielbiam cappucino z McDonalda Robione z kawy Jacobs. A na co dzień piję cappucino czekoladowe z Biedronki Takie w torebce, kosztuje poniżej 2zł, a starcza na jakieś 4 filiżanki. Pycha
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 12:49   #4946
czarnaelizabeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 296
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

to ja jestem przykładem, zę conajmniej 2 razy nie sprawidżło mi sie to ruszanie dziecka po stronie (prawej) i płeć, bo mam samych chłopców

Tak samo ludzie mi mówili, jak płec, z kształtu brzuch - a w każdej miałam zupełnie inny kształt brzucha

co do mycia okien - zakaz, wieszanie firanek-to samo,w łasnie rano maz mi firanki i zasłonki zdejmował, jak wróci z pracy, to powiesi.

co do koloru wózków - mam czarną gondolę i czarną spacerówkę, mąz kupił wózek używany, kolor nie ma znaczenia, czarny jest praktyczny, a kocykiem mozna rozjaśnić bez problemu Fioletowy wózek bardzo, bardzo mi się podoba zawsze chciałam w fiolecie, ale jaki mam, taki mam

potwierdzam - siemię jest superowe na zgagę, stosuję któryś dzień

na zaparcia polecam pomarańczę rano, na czczo, albo kompot z suszek/suszone sliwki,albo kiwi
__________________
3 synków + córeczka http://www.pregnology.com/preggotick...10/17/2010.png
czarnaelizabeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 12:53   #4947
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
WITAJCIE, wracam po dłuższej nieobecnosci, widze niektóre mamy do 24 buszują po forum jak Wy to robicie ja o 20 to już śpie
ja tez spioch jestem ale maz za granica i przesuniecie czasowe to musze czatowac po nocy



Cytat:
Mój mąż stwierdził że nasze dziecko ma zęby.... hahhabo gdzies tam coś dojrzał i tak mu sie wydaje!


Cytat:
Oj dziewczyny, właśnie miałam telefon, że umarła moja kochana babcia...
Miała 86lat, spędzałam u niej wszystkie wakacje, uczyła mnie obierać ziemniaki i smażyć grzyby na piecu...
smierc zawsze jest przykra, ale babcia bardzo dlugo zyla i widocznie nadszedl juz jej czas

Cytat:
szokolada74 wiadomo... smierc jest przykra dla calej rodziny ale dobrze ze babcia doczekała starości, moj tata zginął w wypadku 4 lata temu, mał 46 lat to dopiero tragedia
to faktycznie bardzo smutne

Cytat:
Super, że wszytsko w porządku. W końcu zobaczyłaś maleństwo Nie wiem, czy ja bym tyle czasu wytrzymała bez usg...
da sie wytrzymac chodz stresa mialam przed wizyta, bo jak pisalam czuje sie super i w zyciu bym nie pomyslala ze moge byc w ciazy.
tak na prawde czekam na usg w 22 tyg bo planuje 3d wtedy bedzie na co sie napatrzec

Cytat:
Mamcia prosiła o sprostowanie : Poznawać płeć można po tym, po której stronie się po raz pierwszy poczuje RUCHY dzieciaczka, a nie kopniaka. Po prawej -dziewczynka, po lewej -chłopiec. Mama twierdzi, że jej się sprawdziło przy 3 ciążach.
a jest jakas opcja co jak po srodu sie czuje ? bo ja tam z corka czulam przy pepku

ja mialam probke kawy anatol waniliowej i bardzo mi posmakowala, chodze szukam ale od 2 mc znalesc nie moge
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 12:59   #4948
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
WITAJCIE, wracam po dłuższej nieobecnosci, widze niektóre mamy do 24 buszują po forum jak Wy to robicie ja o 20 to już śpie


sama byłam wczoraj u ginekologa dzidziol sie wiercił, kręcił, no i najbardziej co mnie niepokoiło: pomiary okazały się w normie
Mój mąż stwierdził że nasze dziecko ma zęby.... hahhabo gdzies tam coś dojrzał i tak mu sie wydaje!
Ja tak z przyzwyczajenia bo codziennie pracuję na drugie zmiany do 22 ale za to wstaję późno Gratuluję udanej wizyty
Cytat:
Napisane przez szokoladka74 Pokaż wiadomość


Oj dziewczyny, właśnie miałam telefon, że umarła moja kochana babcia...
Miała 86lat, spędzałam u niej wszystkie wakacje, uczyła mnie obierać ziemniaki i smażyć grzyby na piecu...
Bardzo mi przykro...
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 14:10   #4949
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość

Ja też mam problemy z nogami,do tego skłonności genetyczne,już teraz mam popękane naczynka i to dużo głównie przy kostkach,może też kupię sobie ten lipohep a której wersji Ty używasz żel czy spray i ile razy dziennie i przez jaki okres czasu zalecił Ci ginekolog?
To super
Hej ja mam spray ale wydaje mie się,że chyba żel byłby lepszy. Mam go używać codziennie rano po 4 psiknięcia na każdą nogę (dwa z przodu i dwa z tyłu) no i mam do końca ciąży go stosować. Ja robię tak,ze rano robię naprzemienny masaż ciepłą i zimną wodą, a potem się "psikam"
A teraz się pochwalę, zrobiłam USG genetyczne, przezierność 1,9 dzidzia wielka i wg usg to 13w6d (wg om 12w3d), wszystko dobrze, dzidzia zdrowa,ale jestem happy. I tym postem kończę moje schizowanie tu na forum, a jak zacznę znów coś kombinować to mi każda niech po tyłku wirtualnie przyłoży

A co do firanek, jak moja mama przyjechała i zobaczyła że wieszam firanki to mnie okrzyczała strasznie więc coś w tym jest.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 15:51   #4950
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Ray; elenka1;- gratulacje z udanych wizyt Macie zdjęcia? to wklejajcie


Cytat:
Napisane przez szokoladka74 Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny, właśnie miałam telefon, że umarła moja kochana babcia...
Miała 86lat, spędzałam u niej wszystkie wakacje, uczyła mnie obierać ziemniaki i smażyć grzyby na piecu...
Bardzo mi przykro Trzymaj się dzielnie w tej sytuacji.

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
A teraz się pochwalę, zrobiłam USG genetyczne, przezierność 1,9 dzidzia wielka i wg usg to 13w6d (wg om 12w3d), wszystko dobrze, dzidzia zdrowa,ale jestem happy. I tym postem kończę moje schizowanie tu na forum, a jak zacznę znów coś kombinować to mi każda niech po tyłku wirtualnie przyłoży
Super,że wszystko dobrze. Jednak poszłaś na drugie USG no ale skoro Cię to uspokoiło to i dobrze.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.