Ostatnio obejrzane filmy - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-24, 16:23   #4831
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Lejdis-przyznaję,nie chciałam tego oglądać.NIe spodziewałam się zbyt wiele po polskiej komedii....i bardzo pozytywnie się zaskoczyłam.Naprawdę świetny film


Cytat:
Napisane przez syn777 Pokaż wiadomość
Sweeney Todd - świetny film Tima Burtona.
i jak zwykle wspaniała gra Johnnego Depp'a.
Bardzo chcę to obejrzeć
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 16:28   #4832
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

The Void (Eksperyment) szczerze to troszkę się wynudziłam na filmie, mało wciągający 5/10

Prey (Zdobycz)
film bardzo fajny, lecz nie zaliczałabym go da horroru trzyma w napięciu, dużo akcji 9/10
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 17:34   #4833
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Project monster"- choć idea filmu kręconego kamerą amatorską "z ręki" była już wykorzystana wcześniej, ten film miał w sobie tyle napięcia, że trzymało mnie do samego końca. Świetnie można się wczuć w sytuację bohaterów. I choć głównym tematem był tytułowy monster, bardziej wciągnęła mnie sama ucieczka, walka o życie i strach jaki był przedstawiony. Nie można takiego monstera zupełnie wykluczyć, ale jest to raczej nie realne zagrożenie, mimo wszystko film wywarł na mnie spore wrażenie i długo jeszcze zastanawiałam się skąd się to cholerstwo tam wzięło? Obejrzę jeszcze raz, może coś opuściłam. No chyba, że wskazówką jest ten wywrócony tankowiec, czy co to było.
na biało moje domyślania
9/10
"Jestem legendą"- Film ok, nie mam o nim tak złego mniemania jak większa część wypowiadających się wizażanek . Sama idea mi się podoba. Kara za zabawę w Boga, ok. Nawet hollywoodzki rozmach ok, bo tego się spodziewałam, po za tym lubię coś takiego czasem obejrzeć, bo te wysoko budżetowe filmy są po prostu "ładnie" kręcone. Jedyne co mnie wkurzało cały film, to ci animowani zarażeni. Noż kurcze taka kasa na film poszła a oni kilku statystą nie mogli zapłacić? Zero realności, źle zrobione, sztuczność aż biła, mogli zatrudnić ludzi od "Final Fantasy" to by chociaż realnie wyglądały. Ostatecznie film ok, ale nie poraża 6/10 (głównie przez te kreskówki)
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 19:48   #4834
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Dzisiaj obejrzałam:

Cesarzowa (2006) film jest godny polecenia przede wszystkim za sceny zbiorowe. Przepiękna muzyka, zdjęcia. Wydaje mi się,żę każdy miłośnik Chin i Japonii powinien go obejrzeć. Ocena 8/10

Moje życie beze mnie (2003) bardzo smutny film o mlodej kobiecie ktora dowiaduje się,że ma raka i pozostalo jej 2-3 miesiace zycia. Przed śmiercią chce pozalatwiac pewnie sprawy, zwiazane z jej najblizszymi oraz otaczającym ja swiatem. Wzruszająca historia, która przekonuje, że nie wolno nam unikać refleksji nad sensem życia.
Zbyt smutny film, melancholijny, zero akcji. Z jednej strony dalabym mu wysoka note a z drugiej troche wialo nudą. Ocena 6,5/10
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 21:15   #4835
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Dziś obejrzałam Zostań - Stay (2005) . Występują Ewan McGregor, Ryan Gosling, Naomi Watts. Film trochę zakręcony, co mnie denerwowało, bo nawet na końcu nie byłam pewna czy dobrze go zrozumiałam Ciekawie nakręcony, fajna muzyka. 6/10

Zodiak (2007). Występ. Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr. Nie wiem czemu zabrałam sie za ten film. Typowy kryminał. Jak dla mnie stanowczo za długi. Nudy. 2/10

Wzgórze nadziei - Cold Mountain (2003). Występ. Jude Law, Nicole Kidman, Renée Zellweger. Obejrzałam za namową znajomej. Spodziewałam sie czegoś innego, większych emocji, ale film był całkiem w porządku. No i jak zawsze miło popatrzeć na Jude Law 7/10

Blonde Ambition (2007). Występ. Jessica Simpson, Luke Wilson, Andy Dick. To komedia romantyczna, więc już na początku wiadomo jak sie skończy. Stereotypowy schemat, wszystko przewidywalne, zero zaskoczenia, ale było kilka śmiesznych scen. 4/10
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 21:20   #4836
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Byłam dzisiaj na Tatinku- dokumentalnym filmie Jana Sveraka o jego ojcu, Zdenku. Film uroczy, ciepły, pogodny, pełen usmiechu- jak i jego bohater.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 00:45   #4837
agatha
Rozeznanie
 
Avatar agatha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pl/N
Wiadomości: 541
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Jakiś tydzień temu na HBO obejrzałam: Kraina Traw- film na pewno nie z gatunku tych przyjemnych i dla każdego. Surrealistyczny, momentami makabryczny. Opowieść o świecie(w większości mocno wyimaginowanym świecie) widzianym oczami małej dziewczynki. Nawet na moment nie odeszłam od tv co w moim przypadku jest wyjątkowe. Film zapamiętam na dłuższy okres.
__________________

agatha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 07:28   #4838
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

American Pie 6 - gdy czytałam negatywne komentarze o tej komedii to myślałam, że pewnie przesadzacie, musiałam sama się przekonać Film żałosny, bez fabuły, ledwno wytrwałam do konca. Nie polecam 2/10

Sweeney Todd - świetnyi wcale nie tak przesadni ekrwawy jak pisalyście 9/10
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 08:45   #4839
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Byłam wczoraj na "Motylu i skafandrze".
Film podobał mi się, aczkolwiek nie zachwycił.
Fantastyczne zdjęcia, bardzo ubolewam na tym, że Kamiński nie dostał za nie Oskara Należało mu się.

Film niebanalny, z pomysłem, jednak jakby się dokładnie zastanowić to na dobra sprawę nie posiada myśli przewodniej. Brak mu, elementu tworzącego film, mianowicie przesłania. Bo co to za film, który nie przekazuje nam żadnej prawdy życiowej ?
Nie było tam wyraźnie powiedziane, że życie ma sens, że warto żyć, nie należy poddawać się.
Chyba, że ja jestem mało wrażliwa, żeby to odczytać
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 09:23   #4840
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

POKUTA (2007)

film świetny, magiczny prawie, początek przenosi mnie do własnych niespełnionych marzeń dziecięcych.
koniec zaskakujący i smutny, przez cały film ma się nadzieje. Gra młodej Saoirse Ronan - lepsza i dojrzalsza niż p. Knightley.
piękne sceny miłosne
jak dla mnie 9/10
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 09:43   #4841
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
POKUTA (2007)

film świetny, magiczny prawie, początek przenosi mnie do własnych niespełnionych marzeń dziecięcych.
koniec zaskakujący i smutny, przez cały film ma się nadzieje. Gra młodej Saoirse Ronan - lepsza i dojrzalsza niż p. Knightley.
piękne sceny miłosne
jak dla mnie 9/10
musze isc na to
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 10:57   #4842
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy


The assassination of Jesse James by the coward Robert Ford
, film długaśny, ale w tym wypadku to raczej zaleta.

Film utrzymany jest w konwencji opowieści, ktoś słusznie mówił o gawędzie przy kominku. w zasadzie tytuł opowiada konkretnie o czym jest ten film, na samym początku poznajemy też dwóch głównych bohaterów, więc można by przypuszczać że będzie nudno. Nie było. To bardzo klimatyczne dwie i pół godziny, co chyba głównie jest zasługą przepięknych zdjęć i świetnej muzyki.

Na pochwałę zasługuję też aktorzy- Brad Pitt po raz kolejny pokazuje klasę, no i młody Casey Affleck (w sumie przystojny facet- ale świetnie się odnajduje w swojej postaci).
Nie wiadomo komu kibicować, początkowo młody Ford wzbudza odrazę i niechęć, potem zaczynamy go rozumieć, potem współczuć... wciągnęło mnie autentycznie

polecam bardzo
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 12:25   #4843
nisiaq
Zadomowienie
 
Avatar nisiaq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 432
GG do nisiaq Send a message via Skype™ to nisiaq
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

ktoś tu pisał że oglądał (a ja nawet nie wiedziałam że istnieje) american pie 5- więc se trzasnęliśmy.
i jestem dość pozytywnie zaskoczona, całkiem znośne jak na american pie
__________________
"Trzymałem cię w ręce, Wagabundo. Byłaś przepiękna."



nisiaq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 15:52   #4844
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kissi Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na "Motylu i skafandrze".
Film podobał mi się, aczkolwiek nie zachwycił.
Fantastyczne zdjęcia, bardzo ubolewam na tym, że Kamiński nie dostał za nie Oskara Należało mu się.

Film niebanalny, z pomysłem, jednak jakby się dokładnie zastanowić to na dobra sprawę nie posiada myśli przewodniej. Brak mu, elementu tworzącego film, mianowicie przesłania. Bo co to za film, który nie przekazuje nam żadnej prawdy życiowej ?
Nie było tam wyraźnie powiedziane, że życie ma sens, że warto żyć, nie należy poddawać się.
Chyba, że ja jestem mało wrażliwa, żeby to odczytać
Może dlatego, że Francuzi się dorzucali
Dla mnie przeciwnie, w filmie nie musi być kawa na ławę. Lubię sobie dopowiadać, kombinować po swojemu i wysnuwać wnioski... Może błędne są to wnioski, ale błądzenie jest w końcu rzeczą ludzką.
Zresztą... Dlaczego nie było wyraźnie powiedziane, że życie ma sens? Bo może wcale nie był to zamysł twórców. Wszak pierwsze "wymrugane" przez bohatera zdanie brzmiało Ja chcę umrzeć. Dla mnie "Motyl..." jest nie tyle filmem o tym, że warto żyć, że życie ma sens, ile o tym, że warto mimo wszystko, a tym co nas może trzymać przy życiu jest nasza pamięć i nasza wyobraźnia, która jest nieograniczona.
Wielkie cierpienie - bycie zakładnikiem swojego ciała, wielka samotność, rozpacz, a jednak pasja życia.
Myślę, że niełatwo zrobić film o podobnej tematyce nie popadając przy tym w głębokie tony. Tu się to udało. I chwała. Ale to tylko moje zdanie

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2008-02-25 o 16:17
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 16:25   #4845
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Zresztą... Dlaczego nie było wyraźnie powiedziane, że życie ma sens? Bo może wcale nie był to zamysł twórców. Wszak pierwsze "wymrugane" przez bohatera zdanie brzmiało Ja chcę umrzeć.
A właśnie, jaki był pierwotny zamysł twórców?
Możesz Anuschko powiedzieć jednym zdaniem?

Bo przecież to afirmacja życia nie jest, kładzenie się do grobu też nie, więc może coś pośredniego?!
Postawa głównego bohatera nie jest jednoznaczna

Trudno tu o trafną interpretację.
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 18:05   #4846
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kissi Pokaż wiadomość
A właśnie, jaki był pierwotny zamysł twórców?
Możesz Anuschko powiedzieć jednym zdaniem?

Bo przecież to afirmacja życia nie jest, kładzenie się do grobu też nie, więc może coś pośredniego?!
Postawa głównego bohatera nie jest jednoznaczna

Trudno tu o trafną interpretację.
Zgadzam się Kissi Nic nie jest tu jednoznaczne, bo i sytuacja "nadzwyczajna". Z jednej strony ciało wyzute z życia, nawet przez najlepszych przyjaciół określane mianem warzywa, a z drugiej strony emocje, bogactwo wewnętrznych przeżyć, intelekt pracujący na najwyższych obrotach...
Nie potrafię jednym zdaniem, ale myślę, że ten stan zawieszenia między byciem a nie byciem udało się twórcom fantastycznie uchwycić. Myślę, że gdyby ten film był li tylko afirmacją życia mógłby być albo zbyt cyniczny albo patetyczny,z kolei gdyby odmalowywał wszystko w czarnych barwach byłby dla nas, widzów, nie do zniesienia. Wszystko jest tu wyważone, takie "pomiędzy". Nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Tak to czuję...
"Motyl..." jest taki słodko-gorzki, jak życie. Nie mogę powiedzieć, że obejrzenie go graniczyło u mnie z jakimś katharsis, ale przekonał mnie, trafił.
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 18:20   #4847
swirrruska
Rozeznanie
 
Avatar swirrruska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 670
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

showgirls (1993) film obejrzałam niestety do połowy bo druga płyta się zacina...

jumper (2008) poszłam z TŻem do kina i to on wybrał, więc nie byłam pewna co do filmu...Jednak zaciekawił mnie, taki film, ktory się łatwo ogląda. Przyjemnie spędzone 2 godziny

Beowulf (2007?)akurat te godziny były dla mnie udręką, film jak dla mnie porazka
swirrruska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 18:56   #4848
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kissi Pokaż wiadomość
A właśnie, jaki był pierwotny zamysł twórców?
Możesz Anuschko powiedzieć jednym zdaniem?

Bo przecież to afirmacja życia nie jest, kładzenie się do grobu też nie, więc może coś pośredniego?!
Postawa głównego bohatera nie jest jednoznaczna

Trudno tu o trafną interpretację.
A po co mówić jednym zdaniem, jaki zamysł? Niech każdy odczyta, jak chce, zgodnie ze swoją wrażliwością, doświadczeniem.
Dlaczego postać bohatera ma być jednoznaczna? Po co? Jak ludzie i zycie w ogóle nie są jednoznaczni?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 19:14   #4849
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
A po co mówić jednym zdaniem, jaki zamysł? Niech każdy odczyta, jak chce, zgodnie ze swoją wrażliwością, doświadczeniem.
Dlaczego postać bohatera ma być jednoznaczna? Po co? Jak ludzie i zycie w ogóle nie są jednoznaczni?
To pytanie dotyczyło odpowiedzi Anuschki na mojego posta.

Wyrwałaś je z kontekstu. Wróć proszę do mojej mini recenzji "Motyla i skafandra", a dowiesz się dlaczego tego dociekałam.
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 19:26   #4850
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Dzisiaj obejrzałam:


Moje życie beze mnie (2003) bardzo smutny film o mlodej kobiecie ktora dowiaduje się,że ma raka i pozostalo jej 2-3 miesiace zycia. Przed śmiercią chce pozalatwiac pewnie sprawy, zwiazane z jej najblizszymi oraz otaczającym ja swiatem. Wzruszająca historia, która przekonuje, że nie wolno nam unikać refleksji nad sensem życia.
Zbyt smutny film, melancholijny, zero akcji. Z jednej strony dalabym mu wysoka note a z drugiej troche wialo nudą. Ocena 6,5/10
Właśnie dziś zamierzam to zobaczyć. Wczoraj oglądałam Trainspotting, po raz 2 czy 3 w życiu. Film jaki jest, (raczej) każdy wie. Wg mnie bardzo dobry.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 20:22   #4851
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kissi Pokaż wiadomość
To pytanie dotyczyło odpowiedzi Anuschki na mojego posta.

Wyrwałaś je z kontekstu. Wróć proszę do mojej mini recenzji "Motyla i skafandra", a dowiesz się dlaczego tego dociekałam.
Dlaczego sądzisz, że nie przeczytałam Twojej recenzji? Akurat tak mam że czytam. Pisałaś, że trudno Ci wyłowić myśl przewodną filmu, a postawa bohatera jest niejednoznaczna. Dalej uważam, że moje pytania są aktualne, jak najbardziej.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 08:16   #4852
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Dlaczego sądzisz, że nie przeczytałam Twojej recenzji? Akurat tak mam że czytam. Pisałaś, że trudno Ci wyłowić myśl przewodną filmu, a postawa bohatera jest niejednoznaczna. Dalej uważam, że moje pytania są aktualne, jak najbardziej.
Skoro przeczytałaś to wiesz, że ten film według mnie nie unaocznia żadnej prawdy życiowej, czy choćby dewizy, którą należy się w życiu kierować.
Zaryzykuję stwierdzenie, że jest trochę o niczym.
Redaktor gazety zostaje sparaliżowany, komunikuje się ze światem zewnętrznym poprzez mruganie powieką, pisze książkę autobiograficzną, w końcu umiera.
Bardzo poruszająca historia, wyciskająca łzy z oczu.
Piękne zdjęcia, świetny pomysł z przekazywaniem widzom świata z perspektywy bohatera.
Film niekomercyjny, nietuzinkowy.
Jednak brakuje mi tej przysłowiowej kropki nad i , jasnego przesłania wynikającego z filmu. Dobitnie ukazującego, o czym tak naprawdę ten film jest.

Mam szczerze mówiąc z tym problem. Dlatego zwróciłam się do Anuschki, czy mogłaby przybliżyć mi ogólny zamysł twórców.
Sądziłam, że to pomoże mi zrozumieć ten film.
To pytanie było pomiędzy Nią a mną, a nie skierowane do wszystkich na Wizażu.
Nie rozumiem dlatego Twojego Koto, bądź co bądź, oburzenia.

Nie odczytuj mego pytania ogólnie (nie tyczy się ono wszystkich filmów), to sprawa indywidualna, na potrzeby "Motyla i skafandra"
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 08:42   #4853
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Kissi nigdzie nie jest powiedziane, że film musi uczyć, nieść dewizę, którą należy się kierować.

przynajmniej wg. mnie liczą się setki innych elementów, m. in. te o których wspomniałaś- świetne zdjęcia, fabuła, gra aktorska.
przenoszenie widza w innym ( nie jest powiedziane, że lepszy) świat.

obejrzałam 1/4 Motyla a najważniejsze wyhaczyłam w mig.

Sama fabuła oparta na życiu/nieżyciu głównego bohatera już skłania do myślenia - co ja bym zrobił? czy walczyłbym ze sobą czy bym się poddał z miejsca?
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 08:50   #4854
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"To nie jest kraj dla starych ludzi"

Przygnębiający, smutny i taki... pusty. Okrucieństwo w zasadzie kompletnie bezsensowne... Na początku trzymał w napięciu potem zaczął przerażać- faktycznie genialny był Javier Bardem ze swoimi "zasadami".

Nie powiem że mnie zachwycił, raczej zrobił wrażenie- absurdalnością przemocy i jakąś taka nicością...
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 09:09   #4855
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
Kissi nigdzie nie jest powiedziane, że film musi uczyć, nieść dewizę, którą należy się kierować.
Pewnie, że nie. Niemniej jednak dla mnie to jeden z tych elementów, które współtworzą dobry film.
Zależy czego się od filmu oczekuje.
Ja chcę, by też uczył.

Oglądając nie chcę tylko miło spędzić wolnego popołudnia.

Równie dobrze, by przenieść się w inny, bajkowy świat można obejrzeć sobie kolejną komedię romantyczną, tylko czy to nie będzie strata czasu?
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 14:07   #4856
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kissi Pokaż wiadomość
Skoro przeczytałaś to wiesz, że ten film według mnie nie unaocznia żadnej prawdy życiowej, czy choćby dewizy, którą należy się w życiu kierować.
Zaryzykuję stwierdzenie, że jest trochę o niczym.
Redaktor gazety zostaje sparaliżowany, komunikuje się ze światem zewnętrznym poprzez mruganie powieką, pisze książkę autobiograficzną, w końcu umiera.
Bardzo poruszająca historia, wyciskająca łzy z oczu.
Piękne zdjęcia, świetny pomysł z przekazywaniem widzom świata z perspektywy bohatera.
Film niekomercyjny, nietuzinkowy.
Jednak brakuje mi tej przysłowiowej kropki nad i , jasnego przesłania wynikającego z filmu. Dobitnie ukazującego, o czym tak naprawdę ten film jest.

Mam szczerze mówiąc z tym problem. Dlatego zwróciłam się do Anuschki, czy mogłaby przybliżyć mi ogólny zamysł twórców.
Sądziłam, że to pomoże mi zrozumieć ten film.
To pytanie było pomiędzy Nią a mną, a nie skierowane do wszystkich na Wizażu.
Nie rozumiem dlatego Twojego Koto, bądź co bądź, oburzenia.

Nie odczytuj mego pytania ogólnie (nie tyczy się ono wszystkich filmów), to sprawa indywidualna, na potrzeby "Motyla i skafandra"
Kissi. Po pierwsze, pisząc na forum chyba każdy liczy sie z tym, że wszystko, co napisze jest własnościa ogółu i kazdy może sie wypowiedzeć, dlatego więc czuję się jak nabardziej w prawie do pisania tego, co piszę.
Moje oburzenie? Raczej rzucona tak sobie myśl, nie oburzałam sie w żadnym wypadku. Masz u mnie, no nie wiem co, witrualne piwo, jesli zacytujesz mi fragment moje wypowiedzi sugerujący oburzenie.
Po prostu- zmęczona pojawiającymi sie w wątku jednozdaniowymi recenzjami fimów, ( typu - swietny, albo "dno- 1/10)gdy pojawiła sie szansa na jakąs rozmowe i pociągnięcie kogos za język- skorzystałam z niej. Po to w sumie jest forum, nieprawda?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 15:11   #4857
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Po prostu- zmęczona pojawiającymi sie w wątku jednozdaniowymi recenzjami fimów, ( typu - swietny, albo "dno- 1/10)gdy pojawiła sie szansa na jakąs rozmowe i pociągnięcie kogos za język- skorzystałam z niej. Po to w sumie jest forum, nieprawda?


No oczywiście, po to forum jest. By każdy mógł wypowiedzieć własne zdanie, by każdy miał prawo do zaprezentowania własnych uczuć.

Widzisz Koto, być może wzięłam Twoje pytanie zbyt do siebie i sklasyfikowałam go jako niejaki atak na moją interpretację tegoż filmu.
Mea culpa
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 16:40   #4858
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
"To nie jest kraj dla starych ludzi"

Przygnębiający, smutny i taki... pusty. Okrucieństwo w zasadzie kompletnie bezsensowne... Na początku trzymał w napięciu potem zaczął przerażać- faktycznie genialny był Javier Bardem ze swoimi "zasadami".

Nie powiem że mnie zachwycił, raczej zrobił wrażenie- absurdalnością przemocy i jakąś taka nicością...
Jeśli chodzi o mój odbiór "To nie jest kraj...", to nie mogę napisać, że jawi mi się jako pusty. Zgoda na przygnębiający Przygnębiający obraz Ameryki, i świata w ogóle, gdzie przemoc stała się niemal akceptowalną normą.
Jako thriller rzeczywiście - muszę przyznać - jest świetny: mroczny, gęsty, klimatyczny, trzymający w ciągłym napięciu (aż mi się zatęskniło do wcześniejszego filmu autorstwa Coenów - "Śmiertelnie proste").

Natomiast jeśli mam go rozpatrywać jako - bo ja wiem? - moralitet, to chyba jednak nie do końca mnie przekonuje. No bo o tym, że Ameryka to ciężkie miejsce do życia to wiem (mniej więcej), rolę przypadku też jako tako znam. Javier Bardem jako swego rodzaju głos sumienia, ślepa sprawiedliwość ujęta w postać mściciela z siejącym spustoszenie urządzeniem pneumatycznym w garści - już niekoniecznie do mnie przemawia. To rzucanie monetą...
Może napiszę coś niepopularnego, ale dla mnie to nie była rola oscarowa. Bo tak naprawdę to on tam niewiele miał do zagrania, on po prostu był. Inna sprawa, że obsadzony został bezbłędnie. Jego złowieszcza powierzchowność bardziej zbudowała tę postać w moim odczuciu niż sama gra aktorska. No ale to oszczędne w wyrazie bycie, z całą pewnością zasługuje na uwagę
Dużo bardziej podobali mi się inni aktorzy w tej produkcji - Brolin, Harrelson, Tommy Lee... - każdy z nich stworzył w "To nie jest..." aktorską perełkę.
Kończąc - generalnie jestem na tak, ale dla mnie to trochę jak wyważanie już dawno otwartych drzwi (np. Urodzeni mordercy, pamięć o których cały czas towarzyszyła mi podczas projekcji).

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2008-02-26 o 19:25 Powód: poprawienie kompromitującego błędu:)
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 16:54   #4859
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

" Tajemnica Brokeback Mountain "- wreszcie obejrzałam Bardzo mi się ten film podoba, szczególnie za łamanie stereotypów i pokazanie trudu życia ludzi o odmiennej orientacji. Obaj aktorzy to fajne chłopaki, więc "sceny" obejrzałam z przyjemnością, wręcz nie zauważyłam żeby oglądało mi się je z mniejszą przyjemnością niż pieszczoty między kobietą a mężczyzną. Smutne zakończenie, jak to bywa z każdą nie spełnioną miłością. No i żal wielki widząc żyjącego Heatha Ledgera. 9/10
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-26, 17:26   #4860
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Kissi Pokaż wiadomość
No oczywiście, po to forum jest. By każdy mógł wypowiedzieć własne zdanie, by każdy miał prawo do zaprezentowania własnych uczuć.

Widzisz Koto, być może wzięłam Twoje pytanie zbyt do siebie i sklasyfikowałam go jako niejaki atak na moją interpretację tegoż filmu.
Mea culpa
E tam, proszę się nie culpować, tylko sobie oglądać filmy i pisać o ich
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.