Zasłony, firany - upięcia, zdjęcia, propozycje - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-05, 16:08   #451
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez brandia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam pytanie, bo zupełnie się na tym nie znam... Jaka jest zasada upinania firan kopertowych (takie 3 ząbki) ? Chodzi mi o ich długość - czy te ich zewnętrzne boczki powinny sięgać parapetu, czy mogą być krótsze ? Ten środkowy ząbek jest zazwyczaj krótszy (u mnie też by był), ale co z tymi po bokach ?
Chciałabym mieć takie firanki w kuchni, a wiadomo - okno kuchenne czasem jest wykorzystywane, żeby coś tam postawić. Ja też tak robię. Myślę więc, że byłoby to praktyczne. Ale z kolei żeby głupio nie wyglądało :/
Ale wszędzie na zdjęciach z takimi firanami widziałam, że sięgają one do parapetu. Pani szyjąca te firany powiedziała mi, że to rzecz gustu - mogą być też krótsze, ale ja nie chciałabym się zbłaźnić wieszając za krótkie firanki...
Proszę o radę...
Dłuższe boki nie przeszkadzają w tym żeby postawic coś na parapecie, odsłaniają go przecież w całości.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 12:05   #452
convali
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 96
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Od dziecka byłam przyzwyczajona do tego, że zasłony i firany musza być delikatne i jedynie lekko podkreślać kolorystykę utrzymaną we wnętrzu. Ostatnio szukając z siostrą pomysłów na okna w jej sypialni odkryłam, że wcale tak nie musi być. Zachwycił mnie ich nowoczesny design i różnorodność pod względem barw. Moim faworytem stała się ta oto zasłona (zdjęcie z dekoria.pl):
convali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 13:45   #453
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez convali Pokaż wiadomość
Od dziecka byłam przyzwyczajona do tego, że zasłony i firany musza być delikatne i jedynie lekko podkreślać kolorystykę utrzymaną we wnętrzu. Ostatnio szukając z siostrą pomysłów na okna w jej sypialni odkryłam, że wcale tak nie musi być. Zachwycił mnie ich nowoczesny design i różnorodność pod względem barw. Moim faworytem stała się ta oto zasłona (zdjęcie z dekoria.pl):
Hehe zależy gdzie kto mieszka - my na parterze i w dodatku blisko drogi wiec u nas zasłony muszą chronić przed światłem i totalnie blokować "podglądaczy" Te cienki są prześwitujące więc odpadają a ciężkie mi się podobają. Zależy tez jakie go ma meble, jesli masywne drewnianie to fajnie pasują takie cięższe zasłony.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 23:13   #454
moniamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Ja mieszkałam na parterze i miałam cienkie,pięknie prezentujące się zasłonki,bo wystarczyło założyć sobie delikatne rolety a i tak okno prezentowało się wspaniale bo jasnych rolet prawie nie było widać.Tak też poleciłam soiostrze,ma bardzo duży salon,jasne rolety i delikatne zasłoneczki tylko do ozdoby nie do zasłaniania.Ja polecam.
moniamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 23:26   #455
moniamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

To jest jedno z moich dzieł
moniamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 23:40   #456
moniamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

A takie szyłam siostrze.

Edytowane przez moniamala
Czas edycji: 2010-11-26 o 23:42
moniamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:04   #457
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cześć!
Przeglądałam ostatnio sklepy internetowe z firankami. Niestety nie rozumiem niektórych kategorii, np. firanki odpasowane, firanki konfekcjonowane. Czy pomożecie mi w rozszyfrowaniu tych określeń?

Nie mam obecnie mozliwości pojechania do żadnego zklepu z firanami, a bardzo interesuje mnie kwestia firanek z woalu. Z niektórych postów w tym wątku wynika, ze woal jest stosunkowo malo przepuszczającym światła materiałem, ze lepsza jest organtyna. Ale w sklepie, w którym zamierza kupić firany sprzedają "moje" modele tylko z woalu. Czy mozliwe jest, że woal ma różną grubość i wynikającą z tego transparentność?
Porównajcie, proszę, zdjęcia poniżej.
http://www.swiat-firan.pl/8,bretania.html
http://www.swiat-firan.pl/772,santana.html
Różnice w przezroczystości wynikają tylko z warunków w jakich wykonano zdjęcie? Czy może są to różnej grubości materiały? Jakie są Wasze doświadczenia?

I moje ostatnie pytanie:
Znalazłam bardzo ciekawa i niedrogą firankę:
http://www.swiat-firan.pl/58,dominika.html
Jak myślicie, czy to jest firana żakardowa? Z czego ona jest wykonana? Niestety sprzedawca nie podaje w tym przypadku takich informacji.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Greta
Czas edycji: 2010-12-29 o 10:45 Powód: rozwinięcie zapytania
Greta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 17:51   #458
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez Greta Pokaż wiadomość
Cześć!
Przeglądałam ostatnio sklepy internetowe z firankami. Niestety nie rozumiem niektórych kategorii, np. firanki odpasowane, firanki konfekcjonowane. Czy pomożecie mi w rozszyfrowaniu tych określeń?

Czy mozliwe jest, że woal ma różną grubość i wynikającą z tego transparentność?
Porównajcie, proszę, zdjęcia poniżej.
http://www.swiat-firan.pl/8,bretania.html
http://www.swiat-firan.pl/772,santana.html
Różnice w przezroczystości wynikają tylko z warunków w jakich wykonano zdjęcie? Czy może są to różnej grubości materiały? Jakie są Wasze doświadczenia?

I moje ostatnie pytanie:
Znalazłam bardzo ciekawa i niedrogą firankę:
http://www.swiat-firan.pl/58,dominika.html
Jak myślicie, czy to jest firana żakardowa? Z czego ona jest wykonana?
Na Twoje pierwsze pytania nie odpowiem, bo nie znam rtych kategorii.

Natomiast co do podanych przez ciebie dwoch linkow firan woalowych to szczerze ci powiem, ze Bretania mi bardziej podgodzi pod organtyne niz pod woal. Lecz z wlasnego doswiadczenia powiem, ze czesto woal, szyfon i organtyna stosowane sa naprzemiennie , chociaz sa to zupelnie inne materialy. Osobiscie woalowe firanki mam ja i sa one w wydaniu przeswitu Santany czyli takie bardziej zaciemniajace.

Ostatni link podchodzi pod tak zwane zakardowe firanki, chociaz szczerze powiedziawszy jest to supelnie inny zakard jaki byl kiedys w typowych obrusowych zakardach.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 20:45   #459
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
Na Twoje pierwsze pytania nie odpowiem, bo nie znam rtych kategorii.

Natomiast co do podanych przez ciebie dwoch linkow firan woalowych to szczerze ci powiem, ze Bretania mi bardziej podgodzi pod organtyne niz pod woal. Lecz z wlasnego doswiadczenia powiem, ze czesto woal, szyfon i organtyna stosowane sa naprzemiennie , chociaz sa to zupelnie inne materialy. Osobiscie woalowe firanki mam ja i sa one w wydaniu przeswitu Santany czyli takie bardziej zaciemniajace.

Ostatni link podchodzi pod tak zwane zakardowe firanki, chociaz szczerze powiedziawszy jest to supelnie inny zakard jaki byl kiedys w typowych obrusowych zakardach.
Dzięki za odpowiedź.

Bardzo podobają mi się firanki z woalu z gipiurą, np.
http://www.swiat-firan.pl/122,natasza.html

ale jeśli ona przypomina przezroczystością Santanę, to nie wiem czy się na firany z woalu zdecyduję.
Może tylko do 1 pokoju, który latem jest zalany wręcz słońcem i okna wychodzą na ulicę.
Greta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 12:00   #460
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez Greta Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.

Bardzo podobają mi się firanki z woalu z gipiurą, np.
http://www.swiat-firan.pl/122,natasza.html

ale jeśli ona przypomina przezroczystością Santanę, to nie wiem czy się na firany z woalu zdecyduję.
Może tylko do 1 pokoju, który latem jest zalany wręcz słońcem i okna wychodzą na ulicę.
Ja mam woalowe w kuchni i w salonie fakt ze sa tak jakby znikome bo od 1/3 do 3/4 wysokosci okna ale szczerze Ci powiem ze nie narzekam na zaciemnienie wnetrza. Gdyby byly cale to byloby kiepsko, ale w zwiazku z tym ze sa fantastyczne w praniu bo mam woal kreszowany wcale ich nie prasuje.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:47   #461
moniamala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Ja ogólnie już nie kupię woalu,bo choć miałam u mamy bardzo duży salon to tak zaciemniło pokuj,że mama od razu je ściągła.Więc niech nikt nie mówi że woal nie przyciemnia.W tej chwili jestem najbardziej zadowolona z organzy,i jeszcze deszczyk jest super i ten na gróby i ten cienki.A jak jest super ekpedientka w sklepie to ci doradzi.Ja przynajmniej taką mam w jednym sklepie,zawsze mi super doradzi.
moniamala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-09, 14:46   #462
Niusia69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Ja mam woal na całym parterze (sama wymyśliłam i szyłam). Woal i gipiurę kupiłam na allegro. Nie narzekam na zaciemnienie, chociaż nad oknami mam jeszcze dodatkowo wypuszczony balkon. Pocztkowo też się bałam, że będzie za ciemno i myślałam o organzie, ale koleżanka, która zawodowo szyje firanki odradziła mi. " Nie ta klasa firan , nie ta jakość. Woal o niebo lepiej się układa". Kupiłam więc woal i jestem bardzo zadowolona.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Chciałam pokazać , że woal nie zaciemnił mi pomieszczeń, ale nie mogę załadować zdjęcia.

Edytowane przez Niusia69
Czas edycji: 2011-01-09 o 14:34 Powód: brak zdjęcia
Niusia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 07:44   #463
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
Ja mam woalowe w kuchni i w salonie fakt ze sa tak jakby znikome bo od 1/3 do 3/4 wysokosci okna ale szczerze Ci powiem ze nie narzekam na zaciemnienie wnetrza. Gdyby byly cale to byloby kiepsko, ale w zwiazku z tym ze sa fantastyczne w praniu bo mam woal kreszowany wcale ich nie prasuje.
My mamy kreszowany woal w gościnnym i sypialni z dwóch powodów:
1. okna od południa czyli bardzo dużo mocnego słońca
2. okna na parterze a ja lubię mieć intymność (szczególnie w sypialni) wiec nie wyobrażam sobie firan, przez które widać nas jak na widelcu W sypialni mam jeszcze dodatkowo zasłony

Te firany wcale nie zaciemniają mocno wnetrza.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 10:39   #464
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
My mamy kreszowany woal w gościnnym i sypialni z dwóch powodów:
1. okna od południa czyli bardzo dużo mocnego słońca
2. okna na parterze a ja lubię mieć intymność (szczególnie w sypialni) wiec nie wyobrażam sobie firan, przez które widać nas jak na widelcu W sypialni mam jeszcze dodatkowo zasłony

Te firany wcale nie zaciemniają mocno wnetrza.
Zaslony tez mam ale tylko ozdobnie, a zaciemnianiem zajmuja sieteraz nasze roletki .

Uwazam ze woal jest bardzo elegancki, organza jak dla mnie bardziej nadaje sie na ozdobna zaslonke niz docelowa firane. Mam ja jako kotare w sypialni. Osobiscie uwielbiam ozdobne firany szyte z delikatnego i miekkiego tiulu ale ten niestety kosmicznie sie gniecie w praniu i nikt go teraz nie stosuje do szycia. A szkoda mam stara taka firanke i bardzo ja lubilam.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 14:11   #465
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Mam takie nietypowe pytanie. Otóż wkrótce przeprowadzam się do nowego mieszkania, które będę musiała wykończyć. I w łazience pojawia się problem ponieważ znajduje się w niej okno. Jest ono niestety narożne, składa się z dwóch skrzydeł po ok. 40cm każde (skrzydła są skierowane do siebie pod kątem prostym do wewnątrz), ma wysokość jak tradycyjne okna pokojowe i jest usytuowane nad samiuteńką wanną Mieszkanie znajduje się w bloku i nie wiem czym je przysłonić, żeby nie zaciemnić łazienki. Ważne żeby było to praktyczne, bo wiadomo, nad wanną będzie wilgotno i nie chcę żeby dyndały mi mokre firaneczki ale nie chcę też żeby cała okolica podziwiała moją gołą pupencję Myślałam nad jakimiś naklejkami na szybę, dającymi efekt takiej matowej szyby (jak np. w szpitalach w drzwiach oddziałowych), ale nie wiem czy da się coś takiego kupić... Ewentualnie jakieś rolety, ale musiałyby być z jakiegoś tworzywa nie chłonącego wody Byłabym bardzo wdzięczna za jakąś kreatywną pomoc...
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 14:56   #466
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez geosmina Pokaż wiadomość
Myślałam nad jakimiś naklejkami na szybę, dającymi efekt takiej matowej szyby (jak np. w szpitalach w drzwiach oddziałowych), ale nie wiem czy da się coś takiego kupić... Ewentualnie jakieś rolety, ale musiałyby być z jakiegoś tworzywa nie chłonącego wody Byłabym bardzo wdzięczna za jakąś kreatywną pomoc...
Tutaj masz szeroki wybor folii dekoracyjnych do przyklejenia na szklo

http://allegro.pl/listing.php/search...ategory=0&sg=0

ja mam wzor bambusowy przyklejony na wewnetrzna strone szafy z Ikei i bardzo dobrze spelnia swoja funkcje.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 13:50   #467
groaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Witajcie, bardzo proszę o podpowiedź jak udekorować okna w pokoju - załączam zdjęcie, okno po lewej stronie to wyjście na balkon.Myślałam o roletach rzymskich, bo jest to okno od południowej strony, więc w pokoju jest bardzo jasno, a po bokach zasłony, co o tym myslicie? moze jakieś inne pomysły? z góry dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00592.jpg (56,3 KB, 90 załadowań)
groaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 14:47   #468
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

groaga wszystko zalezy od tego w jakim klimacie chcesz urzadzic sypialnie.

Wrzuce kilka zdjec a na tym blogu http://www.maxdom.blog.interia.pl/ i tutaj http://www.dekoria.pl/page/aranzacje/Aranzacje#Okna mozesz podejrzec rozne motywy upiec na oknach tarasowych

Ja na takim oknie widzialabym ciezkie dlugie az lezace na podlodze zaslony i lekkie jak mgielka 2 firanki albo i nawet makarony. Ewentualnie zaslony i zaciagane rolety woalowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotka1.jpg (24,9 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg partenos1.jpg (38,3 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16a_-_zestaw_-_zas__ona_rzymska_i_zas__ony_tradycyjne.jpg (97,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18_2.jpg (42,8 KB, 121 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dZASLONY.jpg (70,8 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zrm_zaslony_i_rolety.jpg (14,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zwiewnalekkosc.jpg (56,6 KB, 74 załadowań)

Edytowane przez daget
Czas edycji: 2011-01-16 o 15:05
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 17:00   #469
groaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Podoba mi się ten pomysł z 2 firankami -) A jakie kolory zaslon najlepiej pasowałyby do tych zielonych ścian i jasnej podłogi? Meble będą raczej ciemne.
groaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 18:15   #470
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez groaga Pokaż wiadomość
Podoba mi się ten pomysł z 2 firankami -) A jakie kolory zaslon najlepiej pasowałyby do tych zielonych ścian i jasnej podłogi? Meble będą raczej ciemne.
Mozesz spokojnie eksperymentowac z kazdym odcieniem zieleni i oliwki,ewentualnie zieleni z biela moglyby byc lniane zaslony z jakims wyraznym nadrukiem lub bardziej elegancka tafta. Lub tez mozesz postawic na uniwersalny kolor bieli, kosci sloniowej lub śmietany Chyba ze jezeli meble bedziecie miec wenge to ja bym pomyslala tez o czekoladowych zaslonach
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 06:44   #471
xcassiopeiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

A w moim przypadku to wszystko zależy od nastroju i pory roku rzecz jasna. Zimą staram się raczej odsłaniać okna, żeby wpadało jak najwięcej światła w ciągu dnia. Latem można sobie pozwolić na rózne fantazyjne upiecia, np coś w tym stylu: http://images25.fotosik.pl/228/93c0590838e5d595.jpg
xcassiopeiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 14:00   #472
dortis1
Raczkowanie
 
Avatar dortis1
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 41
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Witam mam pytanie czy w firankach które wkleiłam tam gdzie są upięte w kształcie kwiata wszyta jest taśma i te kwiaty są ściągnięte na taśmie czy firanka jest wcześniej odpowiednio wycięta i upięta. Proszę o podpowiedz bo nie mogę sobie sama tego wyobrazić i nie wiem jak się zabrać do szycia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1405398891[2].jpg (16,3 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1405398905[1].jpg (18,5 KB, 120 załadowań)
dortis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 16:53   #473
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Kwiaty sa osobnym elementem ozdobnym, ktory samemu nalezy zamontowac, po zawieszeniu firanki, najlepiej na agrafkach. Albo przyszyc na stale po pierwszym zalozeniu i uformowaniu firanki na oknie.

Podobna do tej pierwszej szylam ostatnio, motyw podwieszania uzyskuje sie za pomoca tasiemki atlasowej przeciagnietej luzno od spodu firanki i zawieszanej po jej zewnetrznej stronie. Wtedy samemu sie decyduje jak mocno ma byc zmarszczona. Prawa czesc uszyta jest tak jakby z zaokraglonego w lewym dolnym rogu prostokata.

Na drugiej fotce mozna by uzyskac efekt w ten sam sposob, badz na stale dokonac podwiazania czesci firanki za pomoca wszytego sznureczka schowanego pod przypietym kwiatkiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02372.jpg (249,6 KB, 148 załadowań)
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 16:17   #474
dortis1
Raczkowanie
 
Avatar dortis1
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 41
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
Kwiaty sa osobnym elementem ozdobnym, ktory samemu nalezy zamontowac, po zawieszeniu firanki, najlepiej na agrafkach. Albo przyszyc na stale po pierwszym zalozeniu i uformowaniu firanki na oknie.

Podobna do tej pierwszej szylam ostatnio, motyw podwieszania uzyskuje sie za pomoca tasiemki atlasowej przeciagnietej luzno od spodu firanki i zawieszanej po jej zewnetrznej stronie. Wtedy samemu sie decyduje jak mocno ma byc zmarszczona. Prawa czesc uszyta jest tak jakby z zaokraglonego w lewym dolnym rogu prostokata.

Na drugiej fotce mozna by uzyskac efekt w ten sam sposob, badz na stale dokonac podwiazania czesci firanki za pomoca wszytego sznureczka schowanego pod przypietym kwiatkiem
Dziekuje za podpowiedz.
dortis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 09:21   #475
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Ja jeszcze nie jestem na etapie szukania firan ale na etapie kupowania karnisza. Doradźcie mi proszę jaki najlepiej kupić. W domu rodzinnym miałam tylko szynę więc zupełnie nie jestem w temacie. Z tego co wiem są karnisze na firany z kółkami i na takie zakładki, karnisze z kółkami z żabkami i z żabkami w szynie do zdejmowania razem z firanami.
Jakoś nie umiem się zabrać za okna a mam tylko rolety materiałowe.
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 09:33   #476
Nyaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nyaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 3 071
GG do Nyaa
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Hej
Od jakiegoś czasu mam bzika na punkcie firan i zasłon. Ciągle zmieniam aranżację okna i wiecznie mi coś nie pasuje. Kupiłam gotową firanę z lambrekinem, ale już mi się trochę znudziła, więc szukam nowych inspiracji. Znalazłam w necie mnóstwo ciekawych wzorów i wykrojów. Nie wiem, czemu, ale nie chcą mi się załączać zdjęcia, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę przesłać na maila
__________________
07.04.2013 Nikoś

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87j44jq9d7lsxv.png
Nyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:45   #477
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Widziałam dzisiaj w jednym domu przecudne zasłony. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, gdzie takie dostane????

Zasłony były białe, ciężkie, w czarne napisy - pisane ręcznie. Nie było tych napisów dużo, jednak całość wyglądała przebombowo. Niestety nie było właściciela i nie miałam jak zapytać, gdzie można takie cudo kupić.

Znacie jakieś strony z nowoczesnymi zasłonami ? Nie interesują mnie babciowate upięcia, tylko prosta zasłona w nowoczesnym stylu.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 19:02   #478
Yoanna21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 399
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

W IKEA znalazłam taką tkaninę: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80173365 Może nadawałaby się na zasłony
Yoanna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 19:51   #479
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Dzięki, o coś podobnego mi chodziło
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 11:37   #480
Nisia4
Zadomowienie
 
Avatar Nisia4
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 648
Dot.: Zasłony, firany - upięcia, zdjecia, propozycje

Dziewczyny a jak to jest z firankami z woalu? Jak dzisiaj w pracy rzuciłam temat, że jadę kupić firankę z woalu na całą długość okna to wszyscy mówili, że chyba sobie lubię życie utrudniać Czy faktycznie to taki trudny materiał i pół dnia później będą ją prasowała? Marzy mi się coś prostego i gładkiego, ale wiadomo chciałabym żeby były proste w obsłudze takie firanki
Nisia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-08 08:48:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.