Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-04, 19:30   #4741
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
O Boże, ślina do pasa! Że też nie mam piekarnika... Ten sernik wygląda obłędnie! Kupiłam dzisiaj jagódki, ale zamroziłam je z myślą o zimowych owsiankach.

Twój jadłospis cudny. 4 niby proste posiłki, ale tak naprawdę wykwintne. Mrrrr
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 20:28   #4742
mrsambitious
Przyczajenie
 
Avatar mrsambitious
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Witam, wstawiam wprawdzie swój nie pierwszy jadłospis, ale to było wieki temu, a że czas się ogarnąć, to oto i on:

R

śniadanie: owsianka na mleku z jabłkiem, awokado i syropem klonowym
II śniadanie: jajecznica z truskawkami, płatkami migdałów, bazylią i sosem balsamicznym
obiad: warzywa duszone (cukinia, bakłażan, papryka, pomidor) z kurczakiem
podwieczorek: jogurt naturalny z jabłkiem i pestkami słonecznika
kolacja: łosoś wędzony na zimno, pomidory (pół kilo)

I właśnie tu pojawia się moje pytanie: czy warzywa można jeść nawet na R bez ograniczeń, bez wliczania w bilans kaloryczny? Staram się jeść na poziomie 1600-1700 kcal i jedząc te pół kilo pomidorów to nieco ogranicza moją 200kcalową kolację, zwłaszcza że z chęcią jadłabym ich więcej :x a takie pyszne, sezonowe, polskie <3 Byłabym wdzięczna za odpowiedź
__________________
I'm just a girl, little old me. I'm just a girl, guess I'm some kind of freak. ~ No Doubt
mrsambitious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 20:49   #4743
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R

Śniadanie: Owsianka (3 łyżki płatków owsianych, łyżka zarodków, 150 ml mleka 1,5%) z Activią naturalną, truskawkami i jagodami, siemię lniane.

II śniadanie: Placuszki bananowe (banan, jajko, łyżka mątki żytniej, łyżka twarogu chudego) z połową chudego twaru i musem z jabłka.

Obiad: Omlet warzywny (2 jajka, pieczarki, marchew, brokuły, przyprawy).

Podwieczorek: Wiejski z 3 łyżkami słonecznika (poza domem, dlatego tak skromnie).

Kolacja:
Połowa wędzonej makreli, pomidor.
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 22:39   #4744
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
O Boże, ślina do pasa! Że też nie mam piekarnika... Ten sernik wygląda obłędnie! Kupiłam dzisiaj jagódki, ale zamroziłam je z myślą o zimowych owsiankach.
Zawsze możesz zrobić sobie na patelni serowe placuszki, też puszyste, pachnące sernikiem, idealne do jagód i innych sezonowych owoców, a przy tym dietetyczne

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Odkryłem dziś ser "Piórko"...
Wiem, zapewne wczesny jestem, ale nie mam pojęcia czemu do tej pory o nim nie słyszałem
Nie miej to odkrycie na pewno zaowocuje wkrótce w moim menu. Do łask wrócą nie tylko zapiekanki, makarony i sałatki z serem, ale takie pyszności jak pasta serowo-brokułowa czy kotlety jajeczno-serowe

Dla niewtajemniczonych: (choć wydaje mi się że tylko ja nie słyszałem o tym serze) ser piórko i ser piórko wartości odżywcze .

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2013-07-04 o 22:43
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 22:52   #4745
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość


Odkryłem dziś ser "Piórko"...
Wiem, zapewne wczesny jestem, ale nie mam pojęcia czemu do tej pory o nim nie słyszałem
Nie miej to odkrycie na pewno zaowocuje wkrótce w moim menu. Do łask wrócą nie tylko zapiekanki, makarony i sałatki z serem, ale takie pyszności jak pasta serowo-brokułowa czy kotlety jajeczno-serowe

Dla niewtajemniczonych: (choć wydaje mi się że tylko ja nie słyszałem o tym serze) ser piórko i ser piórko wartości odżywcze .
Ile białka! Niezłe odkrycie. Muszę przyznać, że ja też nigdy o nim nie słyszałam. Ciekawa jestem czy w mojej okolicy w ogóle będzie możliwość żeby go znaleźć i jaka jest cena..

EDIT:
Ok, znalazłam info, że można go znaleźć w Almie, Realu i Leclerze (?) a podobno też w Tesco i Carrefourze, cena to 22,9 zł za kg ale też zależy od sklepu.
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r

Edytowane przez Modomanka
Czas edycji: 2013-07-04 o 23:00
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 23:06   #4746
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Modomanka Pokaż wiadomość
Ok, znalazłam info, że można go znaleźć w Almie, Realu i Leclerze (?) a podobno też w Tesco i Carrefourze, cena to 22,9 zł za kg ale też zależy od sklepu.
Dokładnie po tyle go kupiłem w Tesco, a jutro będę w Carrefour i też za nim popatrzę
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 23:32   #4747
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Dokładnie po tyle go kupiłem w Tesco, a jutro będę w Carrefour i też za nim popatrzę
Ciekawa jestem jak ze smakiem. podziel się wrażeniami- ja też pierwsze słyszę o nim.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 06:19   #4748
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Zawsze możesz zrobić sobie na patelni serowe placuszki, też puszyste, pachnące sernikiem, idealne do jagód i innych sezonowych owoców, a przy tym dietetyczne

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Odkryłem dziś ser "Piórko"...
Wiem, zapewne wczesny jestem, ale nie mam pojęcia czemu do tej pory o nim nie słyszałem
Nie miej to odkrycie na pewno zaowocuje wkrótce w moim menu. Do łask wrócą nie tylko zapiekanki, makarony i sałatki z serem, ale takie pyszności jak pasta serowo-brokułowa czy kotlety jajeczno-serowe

Dla niewtajemniczonych: (choć wydaje mi się że tylko ja nie słyszałem o tym serze) ser piórko i ser piórko wartości odżywcze .
Haha, dla mnie takie placki nigdy nie będą dietetyczne, bo potrafię tego wszamać dwie duże patelnie. I jeszcze na oleju smażę...

A ten ser "Piórko"... Cóż, jestem mocno sceptyczna . Kurczę, dobrze że pleśniowego z 2% tłuszczu jeszcze nie wymyślili
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 06:59   #4749
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
O Boże, ślina do pasa! Że też nie mam piekarnika... Ten sernik wygląda obłędnie! Kupiłam dzisiaj jagódki, ale zamroziłam je z myślą o zimowych owsiankach.

Twój jadłospis cudny. 4 niby proste posiłki, ale tak naprawdę wykwintne. Mrrrr
Smakuje rónie dobrze.
I dziękuję za zerknięcie, miło mi.

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Mnie zastanawia jak ten ser "piórko" ma sie do zwykłego sera a wyrobów seropodobnych...
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 07:19   #4750
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R/U:

Ś: 2 kawałki chlebka zdrowie życia razowego z ziarnami: moczone w jajkach i smażone na oliwie z oliwek; pucharek kaszki mannej orkiszowej na mleku z sokiem jagodowym i jagodami - domowe weki; kawa parzona z mlekiem
na biurku w pracy podjadane z miseczki czereśnie od tżta
IIŚ: 2 kawałki chleb jw. z masłem, serem żółtym tylżyckim i ogórkiem kiszonym; kawa parzona z mlekiem
przekąska- wielka kalarepa; kiwi
O: zupa pomidorowa z ryżem pełnoziarnistym; 1 krokiet z pieczarkami i serem; miseczka jagód
trening- mniej efektywny kontuzja kostki
K: twarożek domowy; pomidor; 2 marchewki surowe; oliwki czarne; kawałek chleba z masłem, z twarogiem półtłustym i rzodkiewką z ogórkiem
W kinie: kawa z mlekiem na wynos i jogurt z yogen fruz bananowy z miętą i gorzką czekoladą

i dodatkowo pytanie: wczoraj w kawiarni jadłam pyszny sernik na bazie mascarpone z super kajmakowym spodem i truskawkami i borówkami. Jest tu Was dużo może ktoś ma jakiś przepis na takie cudeńko?

Schudłam przez 2 tygodnie 1, 3 kg. Pierwszy raz weszłam na wagę. po malutku chcę najbardziej @
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2013-07-05 o 07:21
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 07:49   #4751
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Zawsze możesz zrobić sobie na patelni serowe placuszki, też puszyste, pachnące sernikiem, idealne do jagód i innych sezonowych owoców, a przy tym dietetyczne

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Odkryłem dziś ser "Piórko"...
Wiem, zapewne wczesny jestem, ale nie mam pojęcia czemu do tej pory o nim nie słyszałem
Nie miej to odkrycie na pewno zaowocuje wkrótce w moim menu. Do łask wrócą nie tylko zapiekanki, makarony i sałatki z serem, ale takie pyszności jak pasta serowo-brokułowa czy kotlety jajeczno-serowe

Dla niewtajemniczonych: (choć wydaje mi się że tylko ja nie słyszałem o tym serze) ser piórko i ser piórko wartości odżywcze .

często go kupuje i jestem zaskoczona że smakuje nawet dobrze jak na "piórko" ;> tylko jak jest pokrojony na plastry to ma tendencje do zlepiania się tych plasterków w jeden gruby plaster;/
ja kupuje w almie i właśnie ekspedientka mnie uprzedziłą że tak może być i niestety przeważnie tak jest;/ a i lubi też dość szybko wysychać ale to chyba ze względu na małą zawartość tłuszczu

Edytowane przez olik187
Czas edycji: 2013-07-05 o 07:53
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 16:57   #4752
carmelle124
Raczkowanie
 
Avatar carmelle124
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 305
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Witajcie

Moje R

I - 2 parówki (90% mięsa), duża kromka żytniego chleba z serkiem naturalnym, sałatą i pomidorem, kawa zbożowa z mlekiem 2%
II - 200g serka wiejskiego z żółtym serem, pieczoną szynką z piersi kurczaka, 1/2 ogórka szklarniowego, szczypiorkiem, 0,5 l wody z cytryną
III - lekka zupa brokułowa z marchewką, pieczone podudzie z kurczaka (bez tłuszczu) + duszony mix warzyw (marchew, groszek, grzyby, pędy bambusa) w sosie pomidorowym z ziołami
IV - miseczka lodów waniliowych i wiśniowych ze zmiksowanymi truskawkami + duuuuużo jagód
V - serowa frittata: z białym serem, mozzarellą, pomidorami, koperkiem i tuńczykiem, 300 ml Pepsi <przepraszaaam>

+ podjedzone: 2 migdały, 3 suszone morele, suszona figa

Proszę o ocenkę
__________________
Mów mi Ania
carmelle124 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 17:04   #4753
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Ja mam znowu straszliwą fazę na jajka! A melony to moja nowa miłość - za arbuzami nie przepadam, toteż spodziewałam się, że z melonami będzie kiepsko i jakoś nie za przyjemne miałam wspomnienia. Ale warto było odświeżyć sobie ten smak .

Boszssz, ta granola musi być boska! (szczególnie w połączeniu z sezonowymi owockami) I krupnik! Mój Tata robi wyborny, ale dawno już ta zupa nie gościła na naszym stole.

I z przyzwyczajenia się zagalopowałam, i zapomniałam, że wczoraj owsianka była wyjątkowo nie z serkiem homo, lecz z ricottą! (Kocham Lidla i obniżki -30% na parę dni przed terminem)




Myślę, że to w dużej mierze nie jest kwestia czasu, ale pomysłu! Jadłospis ok, gdyby właśnie te wszystkie składniki jakoś inaczej skomponować, dodać warzywa tu i tam itd. . Było by o wiele ciekawiej.
O! a ja z kolei uwielbiam arbuzy, melony mniej
W sumie ja tez juz straaaasznie dawno krupniku nie jadłam i dlatego smakował bardziej niz dawniej

Tak, ta granola jest przepyszna aż jestem z siebie dumna bo smaki idealnie sie komponują.

To od razu wczorajsze U

I jogurt naturalny z musli (prażone płatki owsiane i ryżowe, pistacje, wiórki kokosowe, nerkowce, orzechy pecan, suszone daktyle) i czereśniami

II 3 gałki lodów movenpick wiener kaffee, garść jagód

III kasza gryczana zapiekana z krewetkami i szczypiorkiem (zalana masą jajeczną) w formach muffinkowych do tego rukola z pomidorkami koktajlowymi i kawałkami kalarepy

IV ( a tu nastąpił BUM bo zakupiłam masło orzechowe crunchy w lidlu ) 2 kopiaste łyżki i trochę truskawek - wiedziałam ze tak będzie , kawa

V sałatka z pieczonego kurczaka, roszponki, szczypiorku i ogórków z cytrynowym dressingiem, grzanka z chleba orkiszowego

do picia ponadto: woda, pokrzywa, espresso x2

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2013-07-05 o 17:08
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 18:11   #4754
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Mam to samo pytanie co chyba w tamtym roku, a więc..

kupiłam oczami, tj. seler naciowy jest to chyba jedyne warzywo które tak po prostu mi nie wchodzi, samo na surowo no nie smakuje i już.
Jakieś pomysły co z nim zrobić??
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 18:15   #4755
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Mam to samo pytanie co chyba w tamtym roku, a więc..

kupiłam oczami, tj. seler naciowy jest to chyba jedyne warzywo które tak po prostu mi nie wchodzi, samo na surowo no nie smakuje i już.
Jakieś pomysły co z nim zrobić??
Mi tez nie zupę krem polecam, ale poszukaj czegoś nie tylko z samym selerem - smakuje w prawdzie lepiej niż surowy, ale pyszne to to nie jest, więc lepiej połączyć


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 18:21   #4756
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Mam to samo pytanie co chyba w tamtym roku, a więc..

kupiłam oczami, tj. seler naciowy jest to chyba jedyne warzywo które tak po prostu mi nie wchodzi, samo na surowo no nie smakuje i już.
Jakieś pomysły co z nim zrobić??
Oj do wielu rzeczy.
Możesz upiec rybę z warzywami, dodać do sosu bolognese, do zup, do makaronów z warzywami i pleśniowym serem, zrobić surówkę na słodko z jabłkiem, porem i gruszką. Ja uwielbiam soczek z selera naciowego, limonki i jabłka, a ostatnio dodaję go do duszonej młodej kapusty - spróbuj na pewno Ci zasmakuje
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 18:31   #4757
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Mam to samo pytanie co chyba w tamtym roku, a więc..

kupiłam oczami, tj. seler naciowy jest to chyba jedyne warzywo które tak po prostu mi nie wchodzi, samo na surowo no nie smakuje i już.
Jakieś pomysły co z nim zrobić??
A może tą sałatkę?
http://www.ilewazy.pl/porcja-salatki...em-i-orzechami
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 19:15   #4758
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ervisha, Immoral i Dudiboy, dzięki za rady no coś muszę z nim zrobić bo już kupiłam
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 19:51   #4759
carmelle124
Raczkowanie
 
Avatar carmelle124
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 305
Odp: Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez carmelle124 Pokaż wiadomość
Witajcie

Moje R

I - 2 parówki (90% mięsa), duża kromka żytniego chleba z serkiem naturalnym, sałatą i pomidorem, kawa zbożowa z mlekiem 2%
II - 200g serka wiejskiego z żółtym serem, pieczoną szynką z piersi kurczaka, 1/2 ogórka szklarniowego, szczypiorkiem, 0,5 l wody z cytryną
III - lekka zupa brokułowa z marchewką, pieczone podudzie z kurczaka (bez tłuszczu) + duszony mix warzyw (marchew, groszek, grzyby, pędy bambusa) w sosie pomidorowym z ziołami
IV - miseczka lodów waniliowych i wiśniowych ze zmiksowanymi truskawkami + duuuuużo jagód
V - serowa frittata: z białym serem, mozzarellą, pomidorami, koperkiem i tuńczykiem, 300 ml Pepsi <przepraszaaam>

+ podjedzone: 2 migdały, 3 suszone morele, suszona figa

Proszę o ocenkę
Dziewczynki, ocenicie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mów mi Ania
carmelle124 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 22:30   #4760
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość

To od razu wczorajsze U

I jogurt naturalny z musli (prażone płatki owsiane i ryżowe, pistacje, wiórki kokosowe, nerkowce, orzechy pecan, suszone daktyle) i czereśniami

II 3 gałki lodów movenpick wiener kaffee, garść jagód

III kasza gryczana zapiekana z krewetkami i szczypiorkiem (zalana masą jajeczną) w formach muffinkowych do tego rukola z pomidorkami koktajlowymi i kawałkami kalarepy

IV ( a tu nastąpił BUM bo zakupiłam masło orzechowe crunchy w lidlu ) 2 kopiaste łyżki i trochę truskawek - wiedziałam ze tak będzie , kawa

V sałatka z pieczonego kurczaka, roszponki, szczypiorku i ogórków z cytrynowym dressingiem, grzanka z chleba orkiszowego

do picia ponadto: woda, pokrzywa, espresso x2
Eee tam, jakie to BUM na U. BUM to by było jakbyś pół słoika zjadła

Od razu moje dzisiejsze R:

Śniadanie: Owsianka (3 łyżki płatków owsianych, łyżka zarodków, 150 ml mleka 1,5%) z jabłkiem, cynamonem, Activią naturalną i łyżką jagód, siemię lniane do picia.

II śniadanie: (standard ) Placuszki bananowe (jajko, banan, łyżka mąki żytniej, łyżka twarogu chudego) z połową twarogu i nektarynką.
Pomiędzy: chupa chups truskawkowy

Obiad: Makaron pełnoziarnisty ze szpinakiem (doprawiony przyprawami i łyżką serka śmietankowego Delikate), jajko sadzone.

Podwieczorek: Wiejski z łyżką słonecznika i garścią jagód, garść pistacji, inka z mlekiem.

Kolacja: Sałata, 2 jajka, pomidor, połowa tuńczyka wsw.

1h treningu Insanity

Po treningu : jest po 23 ale zjem jeszcze trochę twarogu, co by spalać tłuszcze a nie mięśnie


= 1987kcal, 141g (28%) białko, 70g (32%) tłuszcze, 199g (40%) węglowodany
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r

Edytowane przez Modomanka
Czas edycji: 2013-07-05 o 22:34
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 22:39   #4761
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Modomanka Pokaż wiadomość
[FONT=Trebuchet MS][SIZE=2]Eee tam, jakie to BUM na U. BUM to by było jakbyś pół słoika zjadła
no cóż, moje dwie kopiaste łyżki to były naprawde KOPIASTE ŁYŻKI hahaha a zawsze to lepiej brzmi niz napisanie że pożarłam pół słoika na raz ;D
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 10:25   #4762
mrsambitious
Przyczajenie
 
Avatar mrsambitious
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dobrze, rozumiem, że ocenianie jadłospisów nowych osób nie zawsze będzie mieć miejsce, ale może mógłby mi chociaż ktoś odpowiedzieć na pytanie nt warzyw?
Chodzi mi o to, czy będąc na R można bezkarnie na kolację pochłaniać nawet 1kg warzyw? Bo przy małych ilościach słyszałam, że nie trzeba ich wliczać w bilans, ale tutaj takie niewinne pomidorki i cukinia i 150kcal mamy, więc głupieję. Pomoże ktoś?
__________________
I'm just a girl, little old me. I'm just a girl, guess I'm some kind of freak. ~ No Doubt
mrsambitious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 12:51   #4763
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Ervisha, Immoral i Dudiboy, dzięki za rady no coś muszę z nim zrobić bo już kupiłam
albo do zupy można dodać...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 14:16   #4764
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez mrsambitious Pokaż wiadomość
Dobrze, rozumiem, że ocenianie jadłospisów nowych osób nie zawsze będzie mieć miejsce, ale może mógłby mi chociaż ktoś odpowiedzieć na pytanie nt warzyw?
Chodzi mi o to, czy będąc na R można bezkarnie na kolację pochłaniać nawet 1kg warzyw? Bo przy małych ilościach słyszałam, że nie trzeba ich wliczać w bilans, ale tutaj takie niewinne pomidorki i cukinia i 150kcal mamy, więc głupieję. Pomoże ktoś?
Przy takich ilościach wliczyłabym, bo to jest tak 200-300 kalorii, a to stanowi powiedzmy 20% dostarczanych kalorii na redukcji (powiedzmy dieta 1500); przy małych ilościach wliczanie warzyw byłoby zupełnie bez sensu: ile może mieć listek sałaty - 4 kalorie? ale może ktoś sądzi inaczej

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------


Cytat:
Napisane przez carmelle124 Pokaż wiadomość
Witajcie

Moje R

I - 2 parówki (90% mięsa), duża kromka żytniego chleba z serkiem naturalnym, sałatą i pomidorem, kawa zbożowa z mlekiem 2%
II - 200g serka wiejskiego z żółtym serem, pieczoną szynką z piersi kurczaka, 1/2 ogórka szklarniowego, szczypiorkiem, 0,5 l wody z cytryną
III - lekka zupa brokułowa z marchewką, pieczone podudzie z kurczaka (bez tłuszczu) + duszony mix warzyw (marchew, groszek, grzyby, pędy bambusa) w sosie pomidorowym z ziołami
IV - miseczka lodów waniliowych i wiśniowych ze zmiksowanymi truskawkami + duuuuużo jagód
V - serowa frittata: z białym serem, mozzarellą, pomidorami, koperkiem i tuńczykiem, 300 ml Pepsi <przepraszaaam>

+ podjedzone: 2 migdały, 3 suszone morele, suszona figa

Proszę o ocenkę
jeśli chudniesz, to kalorycznie ok; dodałabym trochę węglowodanów złożonych do obiadu i ewentualnie II śniadania; poza tym podoba mi się, widać, że nie liczysz obsesyjnie kalorii i pozwalasz sobie na zachcianki a Pepsi się nie przejmuj, przecież od czasu do czasu można

A teraz moje P:
Przed śniadaniem: Miseczka owoców z maślanką i płatkami
Śniadanie: Owsianka z kozim serem, różnymi warzywami, posypane płatkami słonecznika
II śniadanie: Pudding z kaszy manny z owocami
Obiad: Zupa "na winie" (czyli dodajesz wszystko, co ci się nawinie)
Kurczak ze szpinakiem + ryż
Podwieczorek: Szarlotka x2, lody czekoladowe
Kolacja:3 kanapki ser+szynka+sałata+pomidor +pestki dynii/serek wiejski+ jagody+ migdały/twaróg z ukochanym dżemem truskawkowym;

Podjedzone: owoce, trochę orzechów, pare wafelków i 2 krówki

Edytowane przez olalipiec
Czas edycji: 2013-07-06 o 14:05
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:04   #4765
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez olalipiec Pokaż wiadomość
Przy takich ilościach wliczyłabym, bo to jest tak 200-300 kalorii, a to stanowi powiedzmy 20% dostarczanych kalorii na redukcji (powiedzmy dieta 1500); przy małych ilościach wliczanie warzyw byłoby zupełnie bez sensu: ile może mieć listek sałaty - 4 kalorie? ale może ktoś sądzi inaczej

Tak ja myślę inaczej i nie tylko ja!
Co za głupota wliczać warzywa, są warzywa które należy wliczać gdy je się je w dużej ilości i to warzywa korzeniowe czyli marchew, burak, ziemniak pietruszka, seler itp.


Świeżych warzyw nie wliczamy, jemy tyle ile mamy ochotę nawet na eR, z resztą tym bardziej na eR.


A teraz w sezonie gdy wszystkiego w bród , wszystko świeże, nasze, polskie to aż grzech odmawiać sobie warzyw!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:58   #4766
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Ja nie wliczałabym gdyby to był jeden pomidor do śniadania, listek sałaty, trochę warzyw. Ale jeśli ktoś zje pół kilo warzyw na raz, albo jako obiad to można to chyba policzyć, zwłaszcza jeśli ogranicza się dość mocno kalorie, na lekkiej R to chyba nie ma sensu (bo takie warzywa będą stanowiły jedynie mały odsetek spożytych kalorii)
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 19:19   #4767
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez olalipiec Pokaż wiadomość
Ja nie wliczałabym gdyby to był jeden pomidor do śniadania, listek sałaty, trochę warzyw. Ale jeśli ktoś zje pół kilo warzyw na raz, albo jako obiad to można to chyba policzyć, zwłaszcza jeśli ogranicza się dość mocno kalorie, na lekkiej R to chyba nie ma sensu (bo takie warzywa będą stanowiły jedynie mały odsetek spożytych kalorii)
...dosc mocno kalorii nie powinno sie ograniczać, więc nie ma sensu liczyć pól kilo pomidorów to 200kalorii które prawdopodobnie przez Ciebie przeplynie, pól kilo brokula to już tylko 135kaloii, pól kilo cukinii to tylko 80kalorii. Musiałabys jeść z 7kg warzyw dziennie, żebyś przestała chudnąc. Chociaż i wtedy bym nie była tego taka pewno, bo po takiej ilości wątpię żebyś była w stanie zjeść cos jeszcze


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 19:22   #4768
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość

A ten ser "Piórko"... Cóż, jestem mocno sceptyczna . Kurczę, dobrze że pleśniowego z 2% tłuszczu jeszcze nie wymyślili
Są Camemberty light Ale mi one nie smakują
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 19:31   #4769
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość

A ten ser "Piórko"... Cóż, jestem mocno sceptyczna . Kurczę, dobrze że pleśniowego z 2% tłuszczu jeszcze nie wymyślili
!!
Dudiboy skad nagle u ciebie takie masowe myślenie? Pytanie bez żadnych złośliwości, tak mnie to ciekawi


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 19:55   #4770
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Haha, dla mnie takie placki nigdy nie będą dietetyczne, bo potrafię tego wszamać dwie duże patelnie. I jeszcze na oleju smażę...

A ten ser "Piórko"... Cóż, jestem mocno sceptyczna . Kurczę, dobrze że pleśniowego z 2% tłuszczu jeszcze nie wymyślili
Powiem tak - Arla śmietanowa to to nie jest i na to nie liczyłem nawet, ale jak ktoś jest na diecie to będzie zadowolony. W smaku jeżeli porównamy go z pełnotłustym, to owszem jest średni, ale i tak przyjemny, nawet TŻ smakuje. Za to zapach ma bardzo mocno serowy i po rozpuszczeniu się w takiej zapiekance nie ma rażącej różnicy. Na zimno do kanapek i tak żółtych nie jadam, szukałem czegoś do potraw a tutaj ten ser się sprawdza znakomicie.

Ktoś pytał czy nie jest to wyrób seropodobny. Wydaje mi się że wyczuł bym to w smaku, bo nawet jak na tak małą ilość tłuszczu smakuje przyjemnie, z typowym dla żółtych serów lekko orzechowym posmakiem.
Skład też nie jest najgorszy: Mleko, białka mleka, sól, chlorek wapnia.
No właśnie z czego robi się żółty ser? Z mleka, podpuszczki i tłuszczu. Tutaj po prostu zrobili ser z mleka pełnotłustego, bez dodatkowego tłuszczu. Dodatkiem są białka mleka i dzięki temu ser trzyma się kupy, a że długo dojrzewa to i smak i zapach ma przyzwoity.

35% białka też przemawia za tym aby go jeść, szczególnie że mięsa nie jem

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2013-07-06 o 19:57
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.