Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-07, 10:43   #4681
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Uwielbiam was czytać. Uważam, że macie dużo odwagi wchodząc w takie związki, mi tego zabrakło ale cóż życie. Ja chętnie poczytam trochę więcej o Grecji, bo miłość do tego regionu jeszcze mi nie przeszła. Pozdrawiam was wszystkie i chętnie się wproszę na kawkę z mleczkiem
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 11:22   #4682
Eskadia
Rozeznanie
 
Avatar Eskadia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 806
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez niedoszla Pokaż wiadomość
Uwielbiam was czytać. Uważam, że macie dużo odwagi wchodząc w takie związki, mi tego zabrakło ale cóż życie. Ja chętnie poczytam trochę więcej o Grecji, bo miłość do tego regionu jeszcze mi nie przeszła. Pozdrawiam was wszystkie i chętnie się wproszę na kawkę z mleczkiem
a może opiszesz nam swoją historię?co, jak, dlaczego?
__________________
"Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"
Eskadia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 11:32   #4683
Maddalena77
Zadomowienie
 
Avatar Maddalena77
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: France
Wiadomości: 1 856
GG do Maddalena77
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Niedoszla opowiedz koniecznie co się wydarzyło?
Ja tez nie opowiedziałam tak do końca swojej historii ostatnie 3 lata podejmowałam decyzje kontrowersyjne dla wszystkich.Nie wiedziałam czy robię dobrze ale opłaciło sie słuchać serca,siebie samej......Nie wyjechałam za miłością,wywiodła mnie zagranicę chęć przygody, innego życia,chciałam zmienić coś w swoim życiu.Zdecydowałam w miesiąc,myślę że działałam pod wpływem impulsu,chciałam też uciec częściowo od sytuacji w którą się wplątałam w PL .
Czasami w życiu nieznana siła pcha nas gdzieś w jakimś kierunku.To tu poznałam swojego TZ, wywróciłam swe życie do góry nogami.Ja sprzed 3 lat i ja teraz do 2 różne osoby.Nawet fizycznie sie zmieniłam,jak wąż zrzuciłam skórę haha
Maddalena77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 11:48   #4684
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Moja historia, bardzo banalna. Pojechałam na wyspę grecką do pracy. Wtedy spełniałam swoje marzenie bo bardzo chciałam pojechać zagranicę i właśnie do tego kraju. No i go tam poznałam...Niestety nie mogę tutaj pisać o szczegółach bardzo chciał żebym przyjechała, wszystko zaplanował na wakacje a ja nic nie zrobiłam w tej sprawie bo się bałam wielu rzeczy, jak to będzie wyglądać, jak się będziemy porozumiewać bo mój angielski pozostawia do życzenia. On był dużo starszy ode mnie i bardzo niezależny... no i oczywiście przez swój sposób bycia popularny. To tak treściwie heh wszystko jasne
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 12:40   #4685
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Czarnulka
Jak napisała Eskadia, moze przez chorobe schudłas?
Ale nie wazne przez co, gratuluje 2,5 kg!
Problem z prezentem?
Moze sama cos mu zrobisz?;> cos wyjątkowego?;>

Cytat:
Napisane przez Eskadia Pokaż wiadomość
witam nową (prawie) Zamieszaną


Niby Święta idą, a ja nadal je jakoś nie czuje, mimo iż dom świątecznie obstrojony...to chyba pierwsze Święta, które będą dla mnie smutne...rok temu o tej porze byłam w Portugalii...

bedziemy sie jednoczyc!

Cytat:
Napisane przez ElleMadeleine Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie. Zastanawiałam się czy w ogóle się tutaj udzielać, gdyż nie jestem w związku z obcokrajowcem, ale mam bardzo bliski kontakt z jednym Francuzem. Poznaliśmy się na jednym portalu o naszej wspólnej pasji, nie spotkaliśmy się jeszcze, a rozmawiamy już od prawie roku czasu, oczywiście za pomocą języka angielskiego i czasami jakieś francuskie zdania, bo zaczęłam się uczyć tego języka. Dzwoniliśmy do siebie, rozmawialiśmy przez telefon po 30-40 minut, i planujemy się spotkać za miesiąc. Dla mnie to bardzo trudna decyzja, z jednej strony chcę bardzo, a z drugiej boję się bariery językowej, takiej "na żywo"i w ogóle jak to będzie wszystko wyglądało. Powiedział mi, że mam kupić tylko bilet, nic więcej. Mieszka w Paryżu, także chyba nie mogłabym przegapić takiej okazji i nie lecieć tam... Dość często zastanawiam się ile jest prawdy w tym co mówi, bo niestety, stereotyp na temat Francuzów jest jaki jest, mam na myśli oczywiście to, że to amanci, bajeranci, byle tylko zaciągnąć dziewczynę do łóżka
Ta nasza znajomość jest bardzo burzliwa, momentami aż śmieszna, bo przecież się nie spotkaliśmy nigdy. Chodzi o zazdrość, kłótnie o dziewczyny/chłopaków i tego typu podobne rzeczy, prawie jak w normalnym związku. Kiedyś przyznał mi się, że specjalnie prowokuje kłótnie, bo twierdzi, że wtedy widać czy ludziom na sobie zależy... Dziwne. Nie rozmawialiśmy ze sobą przez 5 tygodni, potem znowu zaczęliśmy i nie potrafimy przestać. Bliska koleżanka mówi, że coś w tym musi być, że jesteśmy od siebie prawie uzależnieni...
Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Francuzach, głównie chodzi mi o ich podejście do obcokrajowców, czy dogadam się tam po angielsku w restauracji czy gdzieś ? Wiem, że on będzie moim tłumaczem zapewne, ale chciałabym również spróbować swoich sił w obcym państwie Pozdrawiam gorąco.
jaaaajj
witaj!
Paryż
Pieknie

No tak, juz sie dowiedziałas ze niewiele porozmawiasz po angielsku we Francji. Aczkolwiek zdarzaja sie takie miejsca- ja cale szczescie na takie trafiałam.
W samym Paryżu oczywiscie bedzie łatwiej dogadac sie po angielsku, ale to też nie reguła. Dobrze, ze bedziesz miec tłumacza.
No i niestety...podpisuje sie rekami i nogami pod tym, co napisała Maddalena....
i zycze powodzeniaa!!!

Cytat:
Napisane przez Maddalena77 Pokaż wiadomość
ElleMAdeleine
Witam Cie na naszym zamieszanym forum
MOgę Ci dosyć wyczerpująco opowiedzieć na temat Francuzów bo mieszkam we Francji.Otóż Francuzi są dosyć specyficzni , podrywaja na każdym kroku niekiedy ich bajer jest naprawdę żenujący.Szybko ciągną dziewczynę do łóżka i myślą że to jest naturalne że to następuje na pierwszej randce.Jeżeli chodzi o znajomośc języków obcych to praktycznie zerowa,nie licz na to że będziesz mogła konwersować po angielsku bo to się bardzo rzadko zdaża.A jeśli nawet coś tam mówią po angielsku to z tak strasznym akcentem że wiecej czasu poświęcisz na domyslanie się co powiedział niż na rozmowę hah Zgadza sie, na poczatku w ogole nie mogłam S. zakumac i nawet...nie chciałam sie z nim umawiac przez to, bo czułam sie niezrecznie nie rozumiejac go hahaa.Preferują często związki otwarte co dla większości Polek jest nie do przyjęcia.Ich znajomość mapy i historii ogranicza się do Francji.Co do zalet są bardzo sympatyczni i mili usmiechnięci,ale nie przepuszczą Cię w drzwiach (pytałam S. czemu jest takim prostakiem i nie przepuszcza, usłyszałam ze to on jest bodyguard i wychodzi pierwszy sparwdzic, czy nie czyha na mnie niebezpieczenstwo....) bo nie znają tego nawyku.Uwielbiaja dobrze zjeść chodzic do restauracji także nie będziesz się nudzić.Nie ma tu stereotypu mammy tak jak we Włoszech tak więc raczej teściowa po domu młodym nie szpera.Lubią dzieci i często mają kilkoro ( dobry socjal .... ) Często się rozwodzą mają statystycznie po kilka żon , w sumie to coraz mniej jest tu małżeństw preferowane są związki luzne " bez papierów ".Aha i jak rano zaserwujesz mu bułke z pasztetem to pomysli że zwariowałaś bo tu śniadanko to croissant i cafe ...
Poznaj bliżej Paryżanina naucz się francuskiego i zobaczysz sama.To są czasami stereotypy które nic nie mają wspólnego z rzeczywistości.Pozdrowien ia i jak co to pisz chętnie pogadam ...
Ja mieszkam 250 km od Paryża w Lille ( Nord )
dokładnie, czasem to tylko stereotypy, które jak napisałas nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia, a czasem...powalają na kolana i zostawiaja nas z otwrata szczenka i pytanie "wtf?" Niemniej jednak....mrrr...

Cytat:
Napisane przez niedoszla Pokaż wiadomość
Uwielbiam was czytać. Uważam, że macie dużo odwagi wchodząc w takie związki, mi tego zabrakło ale cóż życie. Ja chętnie poczytam trochę więcej o Grecji, bo miłość do tego regionu jeszcze mi nie przeszła. Pozdrawiam was wszystkie i chętnie się wproszę na kawkę z mleczkiem
To bardzo miłe, ze ktos uwaza ze u nas jest fajnie)
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 13:57   #4686
Amoura
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 310
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Czarnulka
Jak napisała Eskadia, moze przez chorobe schudłas?
Ale nie wazne przez co, gratuluje 2,5 kg!
Problem z prezentem?
Moze sama cos mu zrobisz?;> cos wyjątkowego?;>



bedziemy sie jednoczyc!



jaaaajj
witaj!
Paryż
Pieknie

No tak, juz sie dowiedziałas ze niewiele porozmawiasz po angielsku we Francji. Aczkolwiek zdarzaja sie takie miejsca- ja cale szczescie na takie trafiałam.
W samym Paryżu oczywiscie bedzie łatwiej dogadac sie po angielsku, ale to też nie reguła. Dobrze, ze bedziesz miec tłumacza.
No i niestety...podpisuje sie rekami i nogami pod tym, co napisała Maddalena....
i zycze powodzeniaa!!!



dokładnie, czasem to tylko stereotypy, które jak napisałas nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia, a czasem...powalają na kolana i zostawiaja nas z otwrata szczenka i pytanie "wtf?" Niemniej jednak....mrrr...



To bardzo miłe, ze ktos uwaza ze u nas jest fajnie
)
A msz jakies watpliwosci co do tego ze u nas jest fajnie

Eskadia buziak na smutki
Bylas juz na Ksiezycu w nowiu? Bo tak sobie mysle i mysle i nie wiem czy mam isc...Jak na razie slyszalam opinie ze jest gorszy od pierwszej czesci wiec nie brzmi zachecajaco...



Ja przespalam cale 12 h potem zjadlam, wstawilam pranie i poszlam spac z siostra na zajecia oczywiscie sie nie wybralam....
Amoura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:02   #4687
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Ja była, w kinie na Księżyc w nowiu. Mam mieszane uczucia. Film o wiele gorszy niż poprzednia część (gra aktorska), ale fajne efekty jeśli chodzi o przemiany w wilkołaków i walki. uśmiejesz się nieraz przez śmieszną gre aktorów jak w brazylijskiej telenoweli Pozdrawiam
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 14:08   #4688
Eskadia
Rozeznanie
 
Avatar Eskadia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 806
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
?



bedziemy sie jednoczyc!

)
wiem, ze nie zostawicie mnie samej ze smutkami

Cytat:
Napisane przez Amoura Pokaż wiadomość
Eskadia buziak na smutki
Bylas juz na Ksiezycu w nowiu? Bo tak sobie mysle i mysle i nie wiem czy mam isc...Jak na razie slyszalam opinie ze jest gorszy od pierwszej czesci wiec nie brzmi zachecajaco...

...
dzięki
nie byłam jeszcze na Księżycu w nowiu, ale mam zamiar iść jeszcze przes świętami, nawet samaciekawe, czy będzie mi się podobał, mam nadzieję, że tak

Cytat:
Napisane przez niedoszla Pokaż wiadomość
Ja była, w kinie na Księżyc w nowiu. Mam mieszane uczucia. Film o wiele gorszy niż poprzednia część (gra aktorska), ale fajne efekty jeśli chodzi o przemiany w wilkołaków i walki. uśmiejesz się nieraz przez śmieszną gre aktorów jak w brazylijskiej telenoweli Pozdrawiam
oo, nastepna, która czytała sagę
__________________
"Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"
Eskadia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:18   #4689
piccola87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 117
GG do piccola87
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez ElleMadeleine Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie. Zastanawiałam się czy w ogóle się tutaj udzielać, gdyż nie jestem w związku z obcokrajowcem, ale mam bardzo bliski kontakt z jednym Francuzem. Poznaliśmy się na jednym portalu o naszej wspólnej pasji, nie spotkaliśmy się jeszcze, a rozmawiamy już od prawie roku czasu, oczywiście za pomocą języka angielskiego i czasami jakieś francuskie zdania, bo zaczęłam się uczyć tego języka. Dzwoniliśmy do siebie, rozmawialiśmy przez telefon po 30-40 minut, i planujemy się spotkać za miesiąc. Dla mnie to bardzo trudna decyzja, z jednej strony chcę bardzo, a z drugiej boję się bariery językowej, takiej "na żywo"i w ogóle jak to będzie wszystko wyglądało. Powiedział mi, że mam kupić tylko bilet, nic więcej. Mieszka w Paryżu, także chyba nie mogłabym przegapić takiej okazji i nie lecieć tam... Dość często zastanawiam się ile jest prawdy w tym co mówi, bo niestety, stereotyp na temat Francuzów jest jaki jest, mam na myśli oczywiście to, że to amanci, bajeranci, byle tylko zaciągnąć dziewczynę do łóżka
Ta nasza znajomość jest bardzo burzliwa, momentami aż śmieszna, bo przecież się nie spotkaliśmy nigdy. Chodzi o zazdrość, kłótnie o dziewczyny/chłopaków i tego typu podobne rzeczy, prawie jak w normalnym związku. Kiedyś przyznał mi się, że specjalnie prowokuje kłótnie, bo twierdzi, że wtedy widać czy ludziom na sobie zależy... Dziwne. Nie rozmawialiśmy ze sobą przez 5 tygodni, potem znowu zaczęliśmy i nie potrafimy przestać. Bliska koleżanka mówi, że coś w tym musi być, że jesteśmy od siebie prawie uzależnieni...
Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Francuzach, głównie chodzi mi o ich podejście do obcokrajowców, czy dogadam się tam po angielsku w restauracji czy gdzieś ? Wiem, że on będzie moim tłumaczem zapewne, ale chciałabym również spróbować swoich sił w obcym państwie Pozdrawiam gorąco.
jakby się miało patrzeć na stereotypy, to każdy by był sam:P. a dlaczego on nie może do Ciebie przylecieć? wiesz, sama w obcym państwie i on w zasadzie też jest obcy, nigdy nic nie wiadomo... ja ogólnie należe do odważnych osób, ale chyba nie na tyle żeby lecieć do kogoś kogo nigdy nie widziałam "face to face"... ale wybór należy do Ciebie.

ja właśnie wróciłam z pracy... padnięta!! nienawidzę rannej zmiany:/ a niestety w tym tyogdniu mam takie szczęście przez całe 5 dni wstawać o 4 . byle do 21-go i długa przerwa świąteczna:P

niedoszła a może nie wszystko stracone? utrzymujecie jakiś kontakt?
__________________
Księżniczka Własnej Bajki ...
piccola87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:27   #4690
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Niestety nie. On się nie odzywa a ja nie mam odwagi sama zagadać.
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:31   #4691
piccola87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 117
GG do piccola87
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

ja bym napisała chociażby z czystej ciekawości ... przecież nic nie stracisz, a to chyba naturalne, że interesuje Cie jak się toczy życie znajomego.
__________________
Księżniczka Własnej Bajki ...
piccola87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 14:34   #4692
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez piccola87 Pokaż wiadomość
ja bym napisała chociażby z czystej ciekawości ... przecież nic nie stracisz, a to chyba naturalne, że interesuje Cie jak się toczy życie znajomego.
to jest bardziej skomplikowane niz myślisz Wydaje mi się, że bardzo go zraniłam moim zachowaniem. Wszystko mi się pozmieniało po tym wyjezdzie heh moje zapatrywanie na świat
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:37   #4693
emanko
Wtajemniczenie
 
Avatar emanko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z lubelskiego krzesła :)
Wiadomości: 2 726
Wyślij wiadomość przez ICQ do emanko GG do emanko Wyślij wiadomość przez MSN do emanko Send a message via Skype™ to emanko
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez Eskadia Pokaż wiadomość
wiem, ze nie zostawicie mnie samej ze smutkami
no pewnie, że Cię nie zostawimy...razem raźniej nawet i smucić się czasami razem jest milej
__________________
my
emanko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:42   #4694
piccola87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 117
GG do piccola87
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez niedoszla Pokaż wiadomość
to jest bardziej skomplikowane niz myślisz Wydaje mi się, że bardzo go zraniłam moim zachowaniem. Wszystko mi się pozmieniało po tym wyjezdzie heh moje zapatrywanie na świat
no ale jakby mu zależało, to Cie zrozumie... czasem trzeba zacząć naprawiać błędy, by samemu się lepiej poczuć...
__________________
Księżniczka Własnej Bajki ...
piccola87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:52   #4695
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez piccola87 Pokaż wiadomość
no ale jakby mu zależało, to Cie zrozumie... czasem trzeba zacząć naprawiać błędy, by samemu się lepiej poczuć...
Dzięki za dobre słowa. Lepiej się poczuć to mój cel . Narazie jestem troche przygnębiona brakiem pracy, to mnie strasznie dołuje a kto by chciał gadać z osobą ktora jest w takim stanie.
Pomimo tego obiecuję poprawę
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 15:12   #4696
piccola87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 117
GG do piccola87
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez niedoszla Pokaż wiadomość
Dzięki za dobre słowa. Lepiej się poczuć to mój cel . Narazie jestem troche przygnębiona brakiem pracy, to mnie strasznie dołuje a kto by chciał gadać z osobą ktora jest w takim stanie.
Pomimo tego obiecuję poprawę
nie ma za co. ile masz lat i z jakiej części Polski jesteś, jak mogę zapytać??
właśnie lepiej się wygadać niż zamykać w sobie ze swoimi problemami. chyba po to tutaj jesteśmy żeby wysłuchać i doradzić. fakt teraz ciężko o pracę, ale też nie można unosić się dumą u szukać nie wiadomo czego... moja praca może nie jest najlepsza i tez bym mogła pisać tu takie wywody na jej temat, ale narazie taka musi być. najważniejsze się gdzieś załapać
__________________
Księżniczka Własnej Bajki ...
piccola87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 15:21   #4697
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez piccola87 Pokaż wiadomość
nie ma za co. ile masz lat i z jakiej części Polski jesteś, jak mogę zapytać??
właśnie lepiej się wygadać niż zamykać w sobie ze swoimi problemami. chyba po to tutaj jesteśmy żeby wysłuchać i doradzić. fakt teraz ciężko o pracę, ale też nie można unosić się dumą u szukać nie wiadomo czego... moja praca może nie jest najlepsza i tez bym mogła pisać tu takie wywody na jej temat, ale narazie taka musi być. najważniejsze się gdzieś załapać
Ja mam 25 lat już i czuje się staro. Mieszkam w malutkim miasteczku "prawie" nad morzem :P Ja nie unoszę się dumą. Wzięłabym prace jaka by była ale, że nie ma wcale ... Jestem po studiach i narazie siedze w domu
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 15:22   #4698
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

OMG, New Moon to taka porażka :/ nie moglam sie przestac smiac z tej całej" drama story". na prawde przesadzili. koncówka? po prostu cala sala ryczala ze smiechu...duzo duzo gorsza niz pierwsza czesc. ps: gra Pattinsona to tez nie wyzyny. te jego zmarszczone brwi moj tz swietnie udaje
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 15:37   #4699
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
OMG, New Moon to taka porażka :/ nie moglam sie przestac smiac z tej całej" drama story". na prawde przesadzili. koncówka? po prostu cala sala ryczala ze smiechu...duzo duzo gorsza niz pierwsza czesc. ps: gra Pattinsona to tez nie wyzyny. te jego zmarszczone brwi moj tz swietnie udaje
Zgadzam się całkowicie. Szkoda bo można było zrobić naprawdę fajny film
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 15:37   #4700
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

niedoszla moze spróbuj po prostu do niego napisac jak sie ma, co u niego slychac, tak po prostu jesli Ci zalerzy przynajmniej przekonasz sie czy jemu nadal zalerzy , a nie bedzie sie glowi i zastanawiac

ja tez szukam pracy i to juz o 3 miesiecy i nic , zero. nie wiem jakiej ty szukasz, ale ja taka zwykla dorywcza jakos, jako kelnerka, opiekunka takie tam...i ciezko jest a co dopiero na jakies konkretne stanowiska z wyrzszej pólki...
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 15:44   #4701
emanko
Wtajemniczenie
 
Avatar emanko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z lubelskiego krzesła :)
Wiadomości: 2 726
Wyślij wiadomość przez ICQ do emanko GG do emanko Wyślij wiadomość przez MSN do emanko Send a message via Skype™ to emanko
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
niedoszla moze spróbuj po prostu do niego napisac jak sie ma, co u niego slychac, tak po prostu jesli Ci zalerzy przynajmniej przekonasz sie czy jemu nadal zalerzy , a nie bedzie sie glowi i zastanawiac

ja tez szukam pracy i to juz o 3 miesiecy i nic , zero. nie wiem jakiej ty szukasz, ale ja taka zwykla dorywcza jakos, jako kelnerka, opiekunka takie tam...i ciezko jest a co dopiero na jakies konkretne stanowiska z wyrzszej pólki...
ja szukam normalnego biurowego stanowiska a nie z żadnej wyższej półki i tez mam problemy. bo co z tego ze spełniam 90% wymagań jak tego najważniejszego nie spełniam...brak doświadczenia a studia skończyłam w 2006 roku, potem jeszcze podyplomowkę zrobiłam...i co?? i moje doświadczenie zawodowe to 3 miesiące jako pracownik tymczasowy plus 9 miesiecy na stażu.... Ale szukam dalej...czasami się poddaje ale...nie mam wyjscia - nikt inny za mnie tego nie zrobi.
a od obydwu z Was jestem starsza:P
__________________
my
emanko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 15:47   #4702
Malaja
Zadomowienie
 
Avatar Malaja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z nad Morza Śródziemnego :)
Wiadomości: 1 027
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

hej!

witam nowe mieszadełka

no tak z pracą teraz chyba nie jest najlepiej.Ale może Nowy Rok będzie lepszy i pomyślniejszy ?

W Hiszpanii to ja dopiero będę miała problem ze znalezieniem pracy, takie straszne bezrobocie ich dopadło. Mam nadzieje,że coś znajdę zaraz po przeprowadzce. A jak nie zaraz to chociaż na sezon.Chciałabym sobie kupić samochód w każym razie jestem dobrej mysli

Za równy tydzień obrona!Od dziś zabieram się za naukę. Mam nadzieje,że obrona to czysta formalność i że aż tak strasznie nie będzie.
Chciałabym być już po.
Od 14 do 17 będziemy w hotelu w Krakowie na Kazimierzu
__________________
so close no matter how far
couldn't be much more from the heart
Malaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 15:49   #4703
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
niedoszla moze spróbuj po prostu do niego napisac jak sie ma, co u niego slychac, tak po prostu jesli Ci zalerzy przynajmniej przekonasz sie czy jemu nadal zalerzy , a nie bedzie sie glowi i zastanawiac

ja tez szukam pracy i to juz o 3 miesiecy i nic , zero. nie wiem jakiej ty szukasz, ale ja taka zwykla dorywcza jakos, jako kelnerka, opiekunka takie tam...i ciezko jest a co dopiero na jakies konkretne stanowiska z wyrzszej pólki...
A nie myślałaś też o korepetycjach. Ja swego czasu miałam ciekawe jak dla mnie pieniądze, bo chyba ty studiujesz tak ? Ja tez nie mam zbyt dużego doświadczenia w pracy. Jak myślicie nie jestem za stara na AU PAIR- potrzebuje nowych doświadczeń i zmiany otoczenia
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 16:19   #4704
ElleMadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 73
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Dziękuję Wam za miłe powitanie

Cytat:
Napisane przez Maddalena77 Pokaż wiadomość
ElleMAdeleine
Witam Cie na naszym zamieszanym forum
MOgę Ci dosyć wyczerpująco opowiedzieć na temat Francuzów bo mieszkam we Francji.Otóż Francuzi są dosyć specyficzni , podrywaja na każdym kroku niekiedy ich bajer jest naprawdę żenujący.Szybko ciągną dziewczynę do łóżka i myślą że to jest naturalne że to następuje na pierwszej randce.Jeżeli chodzi o znajomośc języków obcych to praktycznie zerowa,nie licz na to że będziesz mogła konwersować po angielsku bo to się bardzo rzadko zdaża.A jeśli nawet coś tam mówią po angielsku to z tak strasznym akcentem że wiecej czasu poświęcisz na domyslanie się co powiedział niż na rozmowę hah.Preferują często związki otwarte co dla większości Polek jest nie do przyjęcia.Ich znajomość mapy i historii ogranicza się do Francji.Co do zalet są bardzo sympatyczni i mili usmiechnięci,ale nie przepuszczą Cię w drzwiach bo nie znają tego nawyku.Uwielbiaja dobrze zjeść chodzic do restauracji także nie będziesz się nudzić.Nie ma tu stereotypu mammy tak jak we Włoszech tak więc raczej teściowa po domu młodym nie szpera.Lubią dzieci i często mają kilkoro ( dobry socjal .... ) Często się rozwodzą mają statystycznie po kilka żon , w sumie to coraz mniej jest tu małżeństw preferowane są związki luzne " bez papierów ".Aha i jak rano zaserwujesz mu bułke z pasztetem to pomysli że zwariowałaś bo tu śniadanko to croissant i cafe ...
Poznaj bliżej Paryżanina naucz się francuskiego i zobaczysz sama.To są czasami stereotypy które nic nie mają wspólnego z rzeczywistości.Pozdrowien ia i jak co to pisz chętnie pogadam ...
Ja mieszkam 250 km od Paryża w Lille ( Nord )


A Tobie dziękuję za odpowiedź. Przybliżyłaś mi nieco ich specyficzne zachowania i muszę przyznać, że masz zupełną rację, bo przekonałam się o nich na własnej skórze i w zasadzie po części sama o nich wiedziałam pakując się w tą znajomość. On potrafi być czarujący i wiem, że mówi to, co każda z nas chciałaby usłyszeć. Dla niego normalną rzeczą jest iść w piątek do klubu i wylądować w łóżku z obcą dziewczyną - dla mnie jest to nie do przyjęcia. Mimo wielkich różnic jakie mnie i jego dzielą, chcę się spotkać. Jego angielski z tym francuskim akcentem jest naprawdę słodki Dziwnie się tylko poczułam, gdy napisałaś o tym, że nie dogadam się tam w tymże języku. Taki duży kraj i wydaje się być wielką, zamkniętą kliką, rządzącą się swoimi prawami, hehe. No nic, pozostaje mi dalsza nauka francuskiego, chociaż przyznam, że jest to ciężki język :/ Te wszystkie "le", "la" itd, do tego oni naprawdę mówią bardzo szybko i ciężko jest cokolwiek zrozumieć. Pożyjemy, zobaczymy

"Aha i jak rano zaserwujesz mu bułke z pasztetem to pomysli że zwariowałaś bo tu śniadanko to croissant i cafe ..." zapamiętam ! Żadnych bułek, żadnego pasztetu !

Cytat:
Napisane przez piccola87 Pokaż wiadomość
jakby się miało patrzeć na stereotypy, to każdy by był sam:P. a dlaczego on nie może do Ciebie przylecieć? wiesz, sama w obcym państwie i on w zasadzie też jest obcy, nigdy nic nie wiadomo... ja ogólnie należe do odważnych osób, ale chyba nie na tyle żeby lecieć do kogoś kogo nigdy nie widziałam "face to face"... ale wybór należy do Ciebie.
W zasadzie to nie wiem czemu, on poważnie o tym myślał, żeby tu przylecieć, ale ja jednak wolę lecieć do Paryża i zwiedzić trochę świata jeśli mam okazję...
W razie czego będę pisać do Was i poratujecie mnie, jak się okaże, że nie przyszedł po mnie na lotnisko

Edytowane przez ElleMadeleine
Czas edycji: 2009-12-07 o 16:25
ElleMadeleine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 16:25   #4705
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez niedoszla Pokaż wiadomość
Jak myślicie nie jestem za stara na AU PAIR- potrzebuje nowych doświadczeń i zmiany otoczenia
90% dziewczyn chcacych byc au pair to te kończące LO i w trakcie studiów. Ale widziałam dziewczyny po studiach.
Jesli tylko chcesz byc au pair, to masz wielkie pole do manewru..
Niektóre rodziny nie chcą młodych dziewczyn, które ledwo co szkołę skończyły.
Niestety na operowaniu za wiele nie zarobisz, ale...jesli szukasz nowych doświadczen i zmiany otoczenia to...od operowania mozesz zaczac, a kto wie na czym skonczysz
moze byc super

Chętnie słuze pomoca w tej kwestii, czuje sie juz jak weteranka
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 16:34   #4706
danai39
Raczkowanie
 
Avatar danai39
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 170
GG do danai39 Send a message via Skype™ to danai39
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

[QUOTE=danai39;15708624]Przykro jest to czytać ale tak jest na prawdę.Polki ostatnio nie szanują się.Ja też byłam świadkiem takiej sytuacji jak Grecy podrywali Polki i potem nabijali się ale ja myślę,że to jest cecha poludniowców.Oni ze wszystkiego się wyśmiewają.Nie ma dla nich świętości.Najważniejsza jest satyra,ironia i sarkazm.Jak zrozumiesz to,to i będzie ci łatwiej.
Tutaj jednak Polki mają w miarę dobrą opinię.Mówią o nich,że są pracowite i nie kłamią.Bardzo dużo Greków jest zainteresowanych związkiem z Polką.Tylko ich kultura pozostawia wiele do życzenia.
Wiele mnie szokowało u greków co dla nich wydawało się naturalne.Nigdy by mi do głowy nie przyszło,że idąc z mężczyzną on będzie miał ręce w kieszeni od spodni i na przykład pluł ale i tak bardzo pozytywne i odbiegają od wielu Polaków.Wiele moich koleżanek nie może pojąć jak to jest możliwe,że ja nie wiem jaki mamy opłaty.Mój mąż tak jak jest u nich w tradycji tym się zajmuje i mówi mi,że ma mnie o to głowa nie boleć.Wiadomo,że na utrzymanie domu pracujemy razem ale w wiekszości pieniądze zarobione przezemnie wydaję na dzieci i siebie.Jeśli nam brakuje to wtedy prosi żebym się dołożyła.Jedno co mnie boli to to,że wiele Polek po wyjściu za Greka zapomina polskiego.Zauważyłyście jak mało jest Polek na takich forum?
------------------------------------------------------
Do niedoszłej
Myślę,że to Ci wiele wyjaśni.
Tak czytając te wszystkie posty to myślę,że wszyscy są tacy sami .Bo tak jak się zachowuje typowy Francuz tak samo postępuje i Grek.
Mnie osobiście Grecy bardzo sie podobają.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Z jakich rejonów Grecji jest Twój pan?
__________________
164 cm. Było 52 kg. stało się 75 kg.teraz 65 kg.
----cel 58 kg.----
14\12\09------64,2 kg.
20\12\09------63,5 kg.

Motylem byłam ale utyłam.Dzisiaj wyrzuciłam wagę ......i już........
61kg
danai39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 16:45   #4707
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
90% dziewczyn chcacych byc au pair to te kończące LO i w trakcie studiów. Ale widziałam dziewczyny po studiach.
Jesli tylko chcesz byc au pair, to masz wielkie pole do manewru..
Niektóre rodziny nie chcą młodych dziewczyn, które ledwo co szkołę skończyły.
Niestety na operowaniu za wiele nie zarobisz, ale...jesli szukasz nowych doświadczen i zmiany otoczenia to...od operowania mozesz zaczac, a kto wie na czym skonczysz
moze byc super

Chętnie słuze pomoca w tej kwestii, czuje sie juz jak weteranka
Mi nie chodzi w tym momencie o pieniadze, ale właśnie o nowe doświadczenia i nowe znajomośći podczytuje cię też na forum o AU PAIR tylko jak wcześniej pisałam mam dosyć słaby angielsko pomomo tego, że dużo się go uczyłam.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

[QUOTE=danai39;15719535]
Cytat:
Napisane przez danai39 Pokaż wiadomość
Przykro jest to czytać ale tak jest na prawdę.Polki ostatnio nie szanują się.Ja też byłam świadkiem takiej sytuacji jak Grecy podrywali Polki i potem nabijali się ale ja myślę,że to jest cecha poludniowców.Oni ze wszystkiego się wyśmiewają.Nie ma dla nich świętości.Najważniejsza jest satyra,ironia i sarkazm.Jak zrozumiesz to,to i będzie ci łatwiej.
Tutaj jednak Polki mają w miarę dobrą opinię.Mówią o nich,że są pracowite i nie kłamią.Bardzo dużo Greków jest zainteresowanych związkiem z Polką.Tylko ich kultura pozostawia wiele do życzenia.
Wiele mnie szokowało u greków co dla nich wydawało się naturalne.Nigdy by mi do głowy nie przyszło,że idąc z mężczyzną on będzie miał ręce w kieszeni od spodni i na przykład pluł ale i tak bardzo pozytywne i odbiegają od wielu Polaków.Wiele moich koleżanek nie może pojąć jak to jest możliwe,że ja nie wiem jaki mamy opłaty.Mój mąż tak jak jest u nich w tradycji tym się zajmuje i mówi mi,że ma mnie o to głowa nie boleć.Wiadomo,że na utrzymanie domu pracujemy razem ale w wiekszości pieniądze zarobione przezemnie wydaję na dzieci i siebie.Jeśli nam brakuje to wtedy prosi żebym się dołożyła.Jedno co mnie boli to to,że wiele Polek po wyjściu za Greka zapomina polskiego.Zauważyłyście jak mało jest Polek na takich forum?
------------------------------------------------------
Do niedoszłej
Myślę,że to Ci wiele wyjaśni.
Tak czytając te wszystkie posty to myślę,że wszyscy są tacy sami .Bo tak jak się zachowuje typowy Francuz tak samo postępuje i Grek.
Mnie osobiście Grecy bardzo sie podobają.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Z jakich rejonów Grecji jest Twój pan?
danai39 nie bardzo rozumiem co powyższy tekst ma mi wyjaśnić, bo to on się zawiódł na mnie Ja spotkałam samych miłych Greków. No Greczynki są różne ...Ludzie są różni, bez względu na narodowość. Uwielbiam ludzi zadowolonych bardziej optymistycznych i taki był Mam dosyć marudzenia na każdym kroku (wiem sama taka jestem , ale szukam pozytywów w moim życiu). Opowiedz mi coś jeszcze o zwyczajach tamtejszych. Nie dam Ci spokoju
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 16:53   #4708
emanko
Wtajemniczenie
 
Avatar emanko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z lubelskiego krzesła :)
Wiadomości: 2 726
Wyślij wiadomość przez ICQ do emanko GG do emanko Wyślij wiadomość przez MSN do emanko Send a message via Skype™ to emanko
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

[QUOTE=niedoszla;15719634]
[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez danai39 Pokaż wiadomość
danai39 nie bardzo rozumiem co powyższy tekst ma mi wyjaśnić, bo to on się zawiódł na mnie Ja spotkałam samych miłych Greków. No Greczynki są różne ...Ludzie są różni, bez względu na narodowość. Uwielbiam ludzi zadowolonych bardziej optymistycznych i taki był Mam dosyć marudzenia na każdym kroku (wiem sama taka jestem , ale szukam pozytywów w moim życiu). Opowiedz mi coś jeszcze o zwyczajach tamtejszych. Nie dam Ci spokoju
a ja spotkałam Greków różnych...i takich o których pisze danai39 i normalnych. a co do Greczynek..hmm chyba miałam szczeście bo większość tych co spotkałam to były normalne dziewczyny, chociaż...kilka jest takich że lepiej nie pamietać o nich bo by się różne nie ładne słówka pojawiły
__________________
my
emanko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 17:21   #4709
danai39
Raczkowanie
 
Avatar danai39
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 170
GG do danai39 Send a message via Skype™ to danai39
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

[QUOTE=niedoszla;15719634]Mi nie chodzi w tym momencie o pieniadze, ale właśnie o nowe doświadczenia i nowe znajomośći podczytuje cię też na forum o AU PAIR tylko jak wcześniej pisałam mam dosyć słaby angielsko pomomo tego, że dużo się go uczyłam.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez danai39 Pokaż wiadomość
danai39 nie bardzo rozumiem co powyższy tekst ma mi wyjaśnić, bo to on się zawiódł na mnie Ja spotkałam samych miłych Greków. No Greczynki są różne ...Ludzie są różni, bez względu na narodowość. Uwielbiam ludzi zadowolonych bardziej optymistycznych i taki był Mam dosyć marudzenia na każdym kroku (wiem sama taka jestem , ale szukam pozytywów w moim życiu). Opowiedz mi coś jeszcze o zwyczajach tamtejszych. Nie dam Ci spokoju
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z przyjemnością opiszę ci w miarę moich możliwości jacy są Grecy.Napisz mi tylko proszę Cię z jakich rejonów on pochdzi bo nie pamiętam
__________________
164 cm. Było 52 kg. stało się 75 kg.teraz 65 kg.
----cel 58 kg.----
14\12\09------64,2 kg.
20\12\09------63,5 kg.

Motylem byłam ale utyłam.Dzisiaj wyrzuciłam wagę ......i już........
61kg
danai39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 17:25   #4710
niedoszla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jestem w zwiazku z obcokrajowcem III czyli kolejne losy Mieszadełek

Dzięki. Tam gdzie są trzy odnogi do morza (obrazowo ) :P i na jedną nie mogą wybrać się kobiety bo to zakazane więc nie Ateny
niedoszla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.