Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-10, 22:31   #421
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

wiesz u mnie to bylo tak,ze jak odstawilam tabletki to byl uregulowany prawie tak jakbym dalej brala tab,co do libido to ja nie widze az takiej zmiany znaczy chodzi mi o to ze przy tabletkach nie mam az tak zmniejszonego starsznie.
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-11, 08:39   #422
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

MY jeszcze poczekaj na okres. Jak miną 3 m-ce od odstawienia to się przejdź do gina.
Moja koleżanka poszła do gina po roku od odstawienia piguł. Przez ten rok ani razu nie miała okresu. A lekarz się jej spytał po co ona przychodzi, czy brak okresu aż tak jej przeszkadza Kazałam jej iść do innego lekarza...

tripka okres po odstawieniu robi się taki jaki był przed braniem piguł.

Ja kiedyś miałam 9 dni mocnego krwawienia, potworne bóle.
Od pierwszej tabletki okres skrócił mi się do 3 dni krwawienia i 1 dnia plamienia, bez bólu

Po odstawieniu miałam już 2 normalne okresy.
Pierwszy był tak obfity, że zużyłam zapas moich podpasek i tamponów. Myślałam, że się wykrwawię Trwał 7 dni. Ale ni bolał.

Drugi okres był normalniejszy tzn. niezbyt obfity, od 4 dnia tylko plamienie aż do 7 dnia.
Bolał mnie brzuch tylko przez 2 pierwsze dni.

Za to bardzo boleśnie jajeczkuję. Nigdy nie czułam jajeczkowania, a teraz ból jest większy niż podczas okresu. Dziwna sprawa.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-11, 13:10   #423
imported_Iśka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A wiec ja moge napisac, ze wysyp pryszczy nadal u mnie trwa

Na twarzy powoli udaje mi sie go opanowac. Najgorszy jest dekold, szyja i plecy.

Musialam kupic bluzki bez dekoldow, bo wszystkie mam z dekoldem a teraz mysle, ze moze kupie golf, coby pryszcze na szyi ukryc.

Wlosy nadal myje codziennie.

To moj trzeci cykl bezpigulkowy. Ile to jeszcze potrwa ? ...

Niestety jestem w takiej samej sytuacji. Mija 4 miesiąc po odstawieniu, a moja twarz wygląda jak u 18. Zastanawiam się tylko czy jest szansa, że to wszystko przejdzie samo i się wszystko unormuje?
imported_Iśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-11, 14:43   #424
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez imported_Iśka Pokaż wiadomość
Niestety jestem w takiej samej sytuacji. Mija 4 miesiąc po odstawieniu, a moja twarz wygląda jak u 18. Zastanawiam się tylko czy jest szansa, że to wszystko przejdzie samo i się wszystko unormuje?
Bądź dobrej myśli

Gospodarka hormonalna teraz szaleje. Powinno się unormować w ciągu 6 m-cy. Jednak moja koleżanka walczyła z cerą jakieś 8 m-cy.

Ja daję sobie czas do wiosny. Jednak wiosną czy latem chciałabym już odłonić troszkę ciała, a nie chodzić w golfach i szalikach

W tym celu leczę cerę Isotrexem oraz kwasami BHA
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-11, 15:10   #425
Dziefczynka
Przyczajenie
 
Avatar Dziefczynka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 29
GG do Dziefczynka Send a message via Skype™ to Dziefczynka
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Witam !!
A ja sie boje odstawic tabletki ( harmonet ), zostalo mi jeszcze 11 tabletek, a biore od ponad roku , z tego co czytam to okres sie pojawia w niezlym opoznieniu , do 2 m-cy az sie ureguluje czy to jest normalna sprawa ? Boje sie ze bede tak dlugo czekac na okres , ale to zalezy od organizmu kazdej z nas. Chcialam odstawic talbetki poniewaz , wiem ze od nich ma sie problemy z zajsciem w ciaze . Tak jak moja siostra brala 5 m-cy i miala ciaze po za maciczna ... Troszke boje sie je odstawic, bo nie wiem jakie bede wystepowac u mnie zmiany . Zastanawiamy sie z moim misiakiem nad inna metoda antykoncepsji. Pozdrowienia
__________________
Usmiech to najpiekniejsza rzecz jaka moze dac czlowiekowi,czlowiek
Dziefczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-11, 20:19   #426
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Dziefczynka Pokaż wiadomość
Witam !!
A ja sie boje odstawic tabletki ( harmonet ), zostalo mi jeszcze 11 tabletek, a biore od ponad roku , z tego co czytam to okres sie pojawia w niezlym opoznieniu , do 2 m-cy az sie ureguluje czy to jest normalna sprawa ? Boje sie ze bede tak dlugo czekac na okres , ale to zalezy od organizmu kazdej z nas. Chcialam odstawic talbetki poniewaz , wiem ze od nich ma sie problemy z zajsciem w ciaze . Tak jak moja siostra brala 5 m-cy i miala ciaze po za maciczna ... Troszke boje sie je odstawic, bo nie wiem jakie bede wystepowac u mnie zmiany . Zastanawiamy sie z moim misiakiem nad inna metoda antykoncepsji. Pozdrowienia
Długie oczekiwanie na okres nie jest regułą Ja przy tabletkach zawsze dostawałam w poniedziałek, natomiast po odstawieniu dostałam w piątek, czyli po 32 dniach od ostatniej miesiączki.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-11, 21:48   #427
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Odkad odstawilam pigulki nadal dostaje regularnie okres. Nie dokladnie po 28 dniach, ale po 32 dniach.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-11, 21:56   #428
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

tak jak pisalam wczesniej jak odstawialam wczesniej tabletki takze mialam okresy regularnie tylko dlzsze nieco niz przy tab
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 07:01   #429
imported_Iśka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Bądź dobrej myśli

Gospodarka hormonalna teraz szaleje. Powinno się unormować w ciągu 6 m-cy. Jednak moja koleżanka walczyła z cerą jakieś 8 m-cy.

Ja daję sobie czas do wiosny. Jednak wiosną czy latem chciałabym już odłonić troszkę ciała, a nie chodzić w golfach i szalikach

W tym celu leczę cerę Isotrexem oraz kwasami BHA

Troszkę mnie uspokoiłaś ale walczę z tym 4 miesiąc i jest fatalnie jak pomyślę, że może to trwać kolejne 4 to mnie to przeraża. Później kolejne miesiące walki z przebarwieniami Dlaczego faceci nie mają takich problemów tylko zawsze MY!!!
Ja używam differinu i effaklar K teraz zaczełam chodzić na mikrodermabrazję do kosmetyczki i zobaczymy czy to coś w ogóle da.
imported_Iśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 08:56   #430
Agi80
Raczkowanie
 
Avatar Agi80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Przeczytałam dziewczyny cały wątek i powiem wam że ja zdecydowałam sie 2 lata temu przestać brać pigułki.
Efekt był straszny jeśli chodzi o cerę na twarzy miałam tyle pryszczy że dziwiłam się że na tak małej powierzchni twarzy może być ich aż tak dużo
Spanikowałam domyśliłam się odrazu że to po odstawieniu tabletek mineły 4 miesiące a pryszczy było coraz więcej mimo intensywnej walki z nimi.
W końcu skapitulowałam i poszłam do ginekologa żeby wypisał mi receptę.
Do tej pory ciągle biorę Cilest razem nie licząc tej 4 miesięcznej przerwy około 6 lat.
W lipcu 2007 biorę ślub boję się rzucić tabletki chociaz wiem ze powinnam jak najszybciej ale jak pomyśle sobie że bede miała tyle pryszczy w tak ważnym dla mnie dniu to płakać mi się chce...
Żałuje że zdecydowałam sie je łykać... nie warto było...
__________________
Pozdrawiam,
Agi
Forum Motoryzacyjne
Agi80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 10:03   #431
imported_Iśka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Agi80 na twoim miejscu odstawiłabym to draństwo dopiero po ślubie, bo jeśli wcześniej miałaś problem z odstawieniem to tym razem mogłoby być tak samo. Przez 7 miesięcy cera może się wyleczyć ale nie koniecznie. Ja na początku brałam 6 lat, odstawiłam na 10 miesięcy i znowu zaczełam brać, bo nie wytrzymałam (drugi raz brałam krótko, bo tylko 3 miesiące) a teraz nie biorę czwarty miesiąc i chcę to przetrzymać choć naprawdę jest ciężko.
Ja też uważam, że nie warto było no ale cóż, człowiek uczy się na błędach, a ja przeklinam dzień kiedy poszłam do ginekologa po tabletki.
imported_Iśka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 11:13   #432
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Po ok. ośmiu latach brania tabletek przestałam je łykać w lipcu.
Okres dostałam dopiero po dwóch miesiącach(październik), kolejny był książkowy - 28 dnia, a następny wcięło. Tzn właśnie mija 37 dzień.
Piersi większe, obolałe, brzuch czasem pobolewa. Trochę jeszcze poczekam i śmigam po test.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 13:02   #433
Lisey Landon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Tabletki odstawiłam w lutym 2006. To już prawie rok. Zrobiłam to aby móc sprwadzic moje hormony (trochę łysieję>>> ) hormony niby ok a od tego czasu: mam trądzik na całych pecach aż po pośladki i trochę na twarzy. Za to zniknał mi cellulit I to chyba jedyny powód do radości bo powróciły bóle i dłuuuuugie miesiączki. Dodam że trądziku nigdy wczesniej nie miałam. Hormony brałam przez 5 lat i zamierzam di nich wrócić, bo na bóle nic nie pomaga.
Pozdrówka
Lisey Landon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 14:49   #434
M_Y
Raczkowanie
 
Avatar M_Y
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez imported_Iśka Pokaż wiadomość
Agi80 na twoim miejscu odstawiłabym to draństwo dopiero po ślubie, bo jeśli wcześniej miałaś problem z odstawieniem to tym razem mogłoby być tak samo. Przez 7 miesięcy cera może się wyleczyć ale nie koniecznie. Ja na początku brałam 6 lat, odstawiłam na 10 miesięcy i znowu zaczełam brać, bo nie wytrzymałam (drugi raz brałam krótko, bo tylko 3 miesiące) a teraz nie biorę czwarty miesiąc i chcę to przetrzymać choć naprawdę jest ciężko.
Ja też uważam, że nie warto było no ale cóż, człowiek uczy się na błędach, a ja przeklinam dzień kiedy poszłam do ginekologa po tabletki.
Ja również przeklinam dzień w ktorym wzięłam pierwsza tabletkę Te tabletki przyniosły mi same szkody mimo iż brałam je tylko 3 m-ce. NIGDY NIE WEZMĘ JUŻ ŻADNYCH HORMONÓW
__________________
Śmiech jest jak sól, życie bez niego nie smakuje.
M_Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 17:39   #435
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

tak czytam i czytam i az dziw napisac ze ja nie zauwazylam az tak szalonej roznicy czy biore tab czy nie,jakby sie dopatrzec napewno cos tam bylo inaczej...Najgorzej to mnie martwi ten cellulit w sumie to nie wiedzialam ze to moga byc tabletki.A co do pryszczy to pojawiaja sie tu i tam czy biore tab czy nie.Za 4 miesiace znow zamierzam rzucic to zobaczymy
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 14:42   #436
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Caterin17 Pokaż wiadomość
tak czytam i czytam i az dziw napisac ze ja nie zauwazylam az tak szalonej roznicy czy biore tab czy nie,jakby sie dopatrzec napewno cos tam bylo inaczej...Najgorzej to mnie martwi ten cellulit w sumie to nie wiedzialam ze to moga byc tabletki.A co do pryszczy to pojawiaja sie tu i tam czy biore tab czy nie.Za 4 miesiace znow zamierzam rzucic to zobaczymy
ja biore od niecalego roku i taz zadnych zmian nie zauwazylam, rzucic zamierzam za jakie pol/7 m-cy na okolo rok, a potem zobaczymy co sie bedzie dzialo, ale pryszczy nigdy nie mialam i nie mam nadal, przytyc - moze troche przytylam, ale 2 kg max, pozatym libido jeszcze w miare ok, a ostatnio nawet super, ciekawa jestem jak odreaguje odstawienie biore cilest.
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 15:35   #437
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Boże tak czytam ten watek.... Biore regulon i myslalam, ze tabletki nie sa takie straszne. az boje sie odstawic. W czasie brania tabletek nic nei prztylam, cere mam ladna, cycusie sie powiekszyly... Ale boze.. co bedzie jak odstawie? :/ boje sie stosowac prezerwatywy tylko, a z globulka nie mialaam do czynienia.. Hm.. bede musiala nad tym pomyslec
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-14, 19:12   #438
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

To teraz opowiem jak to wyglądało u mnie po odstawieniu.
Brałam pigułki przez 15 m-cy począwszy od Jeanine, następnie Diane i kończąc na Regulonie. Cera extra, waga normalna (wróciłam do normy dzięki Regulonowi, bo przy Diane przybrałam 5kg), libido bez zastrzeżeń.
Najbardziej powszechne i zarazem irytujące efekty odstawienia: spóżniony okres o 52 dni, następny po 34 dniach, kolejne po 28 i po 21, pogorszenie stanu cery (jedna połowa cyklu w porządku, druga wręcz odwrotnie). Łagodniejsza wersja trądziku niż ta przed braniem pigułek.
Teraz wróciłam do Regulonu znowu, stwierdziłam, że miesiąc w miesiąc wydaje podobną ilość kasy na tabletki przeciwalergiczne (of course na trądzik), które mało skutkują. A Regulon ma to do siebie, że jest lżejszym preparatem, i ogólnie świetnie sie po nim czuje.

Pozdrawiam!
duchota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-14, 20:03   #439
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Ja dzisiaj właśnie dostałam @ w 32 dniu cyklu - pierwszy po odstawieniu Yasmin, który brałam ponad rok. Nie czuję absolutnie żadnej różnicy - czy brałam tabletki, czy ich nie biorę, jest dobrze. Po tabletkach nie przytyłam, nie miałam humorów, piersi w normie, wszystko jak w zegarku. Teraz chyba też, skoro @ przyszedł w 32 dniu cyklu. Jeszcze 2-3 miesiące i wracam do Yasmin.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-14, 21:08   #440
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez dioska Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj właśnie dostałam @ w 32 dniu cyklu - pierwszy po odstawieniu Yasmin, który brałam ponad rok. Nie czuję absolutnie żadnej różnicy - czy brałam tabletki, czy ich nie biorę, jest dobrze. Po tabletkach nie przytyłam, nie miałam humorów, piersi w normie, wszystko jak w zegarku. Teraz chyba też, skoro @ przyszedł w 32 dniu cyklu. Jeszcze 2-3 miesiące i wracam do Yasmin.

Nie rozumiem tylko jednego. Po co odstawiać tabletki na 3-4 miesiące? To chyba bardziej szkodzi niż pomaga
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-14, 23:24   #441
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tylko jednego. Po co odstawiać tabletki na 3-4 miesiące? To chyba bardziej szkodzi niż pomaga
Zaleciła mi to moja ginekolog. Poczekam na 3-4 naturalne miesiączki, organizm odsapnie i będę mogła wrócić do normalnej antykoncepcji.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 04:59   #442
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

moj ginekolog mowil to samo trzeba po roku-1,5 brania tabletek zrobic przerwe na 3 miesiace i najlepiej wtedy zbadac stan swej watroby
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 06:44   #443
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

walkirie ja brałam tablety 3 lata i dostałam od nich nadcisnienia :[
Jak poszłam pewnego dnia do endokrynologa i on zbadał mi cisnienie to zbladł Miałam wtedy 185/130. Po badanich u kardiologa okazało sie, ze to wina tabletek. Zalecił mi całkowicie odstawic hormony. Cisnienie samo spadło teraz troche sie waha ale nie przekracza 150/100. Za 2 miesiace ide do kontroli do kardiologa i bedziemy sie zastanawiac czy obnizac je farmakologiocznie czy jeszcze poczekamy. Ja niestety musialm wybierac miedzy dobrym stanem skóry (mam nadmierne owłosienie) i regularnymi cyklami a ogólnym zdrowiem
Takze nie bagatelizuj tego cisnienia
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 09:01   #444
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez dioska Pokaż wiadomość
Zaleciła mi to moja ginekolog. Poczekam na 3-4 naturalne miesiączki, organizm odsapnie i będę mogła wrócić do normalnej antykoncepcji.
tak sie miesza tylko, zeby odsapnal trzeba ponad pol roku, albo i wiecej. Po prostu organizm nie zdarzy unormowac sobie gospodarki hormonalnej przez taki krotki czas i po tym jak wprowadzisz mu znowu obca dawke hormonow pomiesza sie od nowa i wcale kozystne to nie jest
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 09:10   #445
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
tak sie miesza tylko, zeby odsapnal trzeba ponad pol roku, albo i wiecej. Po prostu organizm nie zdarzy unormowac sobie gospodarki hormonalnej przez taki krotki czas i po tym jak wprowadzisz mu znowu obca dawke hormonow pomiesza sie od nowa i wcale kozystne to nie jest
Zgadzam sie
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 12:21   #446
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
tak sie miesza tylko, zeby odsapnal trzeba ponad pol roku, albo i wiecej. Po prostu organizm nie zdarzy unormowac sobie gospodarki hormonalnej przez taki krotki czas i po tym jak wprowadzisz mu znowu obca dawke hormonow pomiesza sie od nowa i wcale kozystne to nie jest
Wiesz, są lekarze którzy przerw w ogóle nie zalecają, inni przepisują hormony bez badań, jeszcze inni każą robić przerwę na miesiąc. Moja ginekolog zleca mi komplet badań co jakiś czas, w związku z tym czuję się pod jej opieką bezpiecznie i ufam jej wiedzy.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 12:23   #447
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
tak sie miesza tylko, zeby odsapnal trzeba ponad pol roku, albo i wiecej. Po prostu organizm nie zdarzy unormowac sobie gospodarki hormonalnej przez taki krotki czas i po tym jak wprowadzisz mu znowu obca dawke hormonow pomiesza sie od nowa i wcale kozystne to nie jest

masz rację.
dopiero po 3 mies. organizm zaczyna wchodzić na "swoje tory".
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 14:28   #448
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
miesiączka - problem obliczeniowy.

Nigdy nie myslalam, ze bede miec w moim wieku takie dylematy ale jednak mam Wiec prosze Was o wyjasnienie:
Ostatnia tabletke anty wziełam 15 listopada. Krawienie przyszlo jak zawsze 18 listopada. Nastepna tabletke powinna wziąść 22 listopada, ale nie wzielam bo postanowiłam przerwac.

Od kiedy mam zaczac liczyc zeby orientacyjnie obliczyc kiedy dostanę okres?
od dnia kiedy pownnam wziąść tabletke (22 listopad)?
Powiedzcie ze dobrze mysle, bo mi sie wszytsko pokickalo

Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 14:36   #449
m@gd@len@
Zadomowienie
 
Avatar m@gd@len@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 268
GG do m@gd@len@ Send a message via Skype™ to m@gd@len@
Dot.: miesiączka - problem obliczeniowy.

o ile ja pamiętam to liczyć powinnaś od 18 listopada.
jednakże trudno stwierdzić jednoznacznie jak zachowa się Twój organizm, kiedy nie dostanie tabl i ilu dniowy bedziesz miała cykl
__________________
nie zatrzyma mnie tylko tyle, że jest cieżko
m@gd@len@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 16:55   #450
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: miesiączka - problem obliczeniowy.

Cytat:
Napisane przez m@gd@len@ Pokaż wiadomość
o ile ja pamiętam to liczyć powinnaś od 18 listopada.
jednakże trudno stwierdzić jednoznacznie jak zachowa się Twój organizm, kiedy nie dostanie tabl i ilu dniowy bedziesz miała cykl
właśnie, przy odstawieniu tabletek, organizm i cykl zwykle wariują. Nie ma tu nic pewnego.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.