Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-27, 16:28   #4351
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
U
  1. jajko na miękko, grahamka ze smalcem wegetariańskim,pomidorem, cebulą, sok pomarańczowy

    no ok, smalec raz na jakiś czas na u jest ok ale generlanie zamień na masło. + jakas wedlina lub ser by sie przydała i owoc.
  2. garść pistacji, 2 plastry szynki chudej, sok pomarańczowy znowu
    super ze sa pistacje.
    nast razem wrzuć je do jogurtu/serka/owsianki


    strasznie chaotyczne II sniadanie...
  3. 2 małe pałki kurczaka zapiekane w ziołach,2-3 ziemniaki z koperkiem, ok. 200g buraczków

    o, ładny obiad. (!)
  4. planuję 1/2 tuńczyka wsw+ 2-3 plastry sera żółtego
+ 2 kromki chleba + warzywka!!!

W miarę ok??
no w miarę.

zastosuj się do tych rad.
poza tym, nie pijesz mleka?jogurgrtów?kefirów?
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 16:49   #4352
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Cześć.
Świetny wątek, mam nadzieję, że pomoże mi w osiągnięciu wymarzonego celu.
To mój pierwszy post tutaj, więc napiszę coś o sobie, postaram się streszczać, chociaż mam z tym trudności.
Otóż tak. Lekarz kazał mi schudnąć, cierpię na pco i zgubienie oponki bardzo by mi pomogło. Wiek - 21 lat, wzrost - 165cm, waga 65kg. Niby waga nie jest tragiczna, ale niestety mam otyłość brzuszną. Nie tyle chodzi o zrzucenie kilogramów (choć chciałabym być lżejsza o 10), co tej oponki wstrętnej.
Nie za dobrze wyglądam (klasyczne jabłko), wreszcie zmotywowałam sie do wzięcia za siebie. Przeczytałam co trzeba i skonstruowałam jako tako pierwszy dzienny jadłospis (wykorzystany wczoraj, smakował mi).
Prosiłabym o ocenę i wskazówki w którą stronę powinnam go modyfikować.
_____________
No cześć My możemy tylko podpowiedzieć Ci jak powinnaś jeść, reszta zależy TYLKO od Ciebie! Jestem pewna, że Ci się uda! 3mam za Ciebie kciuki - zresztą jak za każdą dziewczynę. Na pewno dowiesz się od dziewczyn co robisz źle i co możesz poprawić to nie takie trudne, trzeba tylko odchudzać się Z GŁOWĄ

R
8:20 owsianka (4 łyżki płatków błyskawicznych, 2 otrębów, nie na mleku) z mandarynką i 2 kostkami ciemnej czekolady Tutaj jest ok, na czekoladę możesz sobie pozwalać - byle nie za często. No i dobrze, że dodałaś ją do śniadania a nie do kolacji No i najlepiej wybierać czekoladę o jak najwyższym % kakaa (np. 90% z Wedla ma 45 kcal w jednej sporej kostce )
11:30 2 kromki chleba żytniego pełnoziarnistego z 2 plastrami polędwicy sopockiej, świeżym ogórkiem i 3 dużymi rzodkiewkami Tutaj bardzo ładnie, jeśli dodałabyś jeszcze jakieś warzywa byłoby super, nie musisz się ich obawiać
14:30 3 paluszki rybne z 3 łyżkami kaszy gryczanej (wiem, że nie ma warzywka) Kasza jak najbardziej okej! bardzo zdrowa, ma mnóstwo witamin i oczywiście dobre źródło węgli złożonych. Co do tych paluszków.. nie całkiem wiadomo co w nich jest, lepiej wybierać świeżą rybkę albo kurczaka (pierś) i smażyć je na patelni bez tłuszczu i dodać sałatkę.
17:00 szklanka soku pomarańczowego, spore jabłko, 5 migdałów i 5 orzechów włoskich Hm.. te migdały i orzechy na podwieczorek są jak najbardziej polecane. Tylko owoce staramy się jeść do godziny 16 bo to cukry proste. Zamiast pomarańczy i jabłka mogłaś dodać serka homogenizowanego albo serka wiejskiego. To połączenie (orzechy +serek) nie dość że bardzo smaczne to i baardzo zdrowe
19:15 połowa puszki "filet z makreli w sosie pomidorowym" i pomidor. Ten pomidor jest ok.. a takie rybki z puszki są w sosach w których jest niestety cukier.. lepiej na kolację wybrać jak wyżej świeżą rybę albo tuńczyk i samemu 'zrobić' sosik wiadomo, że nie będzie smakowało tak samo jak z puszki (ooooj, ja też jestem fanem śledzi i makreli z puszek) ale będzie o wiele zdrowsze!
Dodam, że leń ze mnie, ale postaram się ruszać. Codziennie jakieś ćwiczenia na brzuch + 3/4 razy w tygodniu marsze/rowerek.
Aha. Zapomniałam dodać, że piję wodę i czerwoną herbatę. Zielona jest fuj.
Ogólnie jak na początek jest ładnie - są nnkt (lepiej będzie jak połączysz je z białkami), są warzywa - niedużo, ale są, staraj się jeść ich więcej, ładne śniadanie i drugie śniadanie.. Ja poprawiłabym kolację dodając białko i na podwieczorek podobnie - białko. No i owoce 'przerzuć' na początek dnia
jw. Pozdrawiam,
__________________


plecaczkiem: 7250 km
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 17:20   #4353
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez viline1988 Pokaż wiadomość
I co z tego, że 800kcal dalej twierdzę że to nic nie znaczy. Dziewczyny co niektóre na R jedzą po 1800kcal i chudną. Ja dzisiaj swojego jedzenia nie wstawię bo mi powiesz że to P będzie Opijam prawko więc wpadnie ciasto, jakieś paluszki, chipsy i alkohol. No tragedia po prostu napewno od jednego dnia moje Uuuu legnie w gruzach. Jednodniowy jadłospis o niczym nie świadczy. Ja na R jadłam pierogi a nawet schab w panierce z ziemniakami się znalazł i jakoś schudłam tyle ile chciałam czyli U to na pewno nie było. Stresujesz tylko dziewczynę
Ojeju nic nie mówie, odstępstwa każdemu należą się. Od jednodniowego U nie rozwali sie diety tak samo jak Ty nie przytyjesz od jednodniowego P. Napisałam tylko, że te pierogi to był spory obiad jak na R i tyle, raz na jakiś czas przecież można :P

Baw sie dobrze, ja jak miesiąc temu oblewałam prawko to zaliczyłam niemalże kompuls bo mi hamulce po % padły

Dzisiejsze R/U

I. Serniczek z piatnicy (taki serek ale ma 14g białka na 100g wiecej niz wegli a ma 150g) duże jabłko.
II. Duża szklanka maślanki o smaku pieczonego jabłka.
III. Jabłko, kawałek wędzonego łososia.
IV. Ryż z jabłkami i z suszonymi śliwkami.
V. Mały jogurt naturalny i jakby jakieś warzywko się znalazło to byłoby fajnie.
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 17:45   #4354
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

R

I.-ryba w oliwie z czosnkiem i pietruszką
II.-dwie kanapki z szynką i pomidorem
-jajko na miękko
w międzyczasie capuccino i kilka garstek słonecznika
III.-jeden spory ziemniak
-ryba z czosnkiem,ziołami i wkrojone w to jajko
-marchewka z czosnkiem duszona na dwóch łyżkach margaryny
IV.z dwie trzy garści słonecznika solonego
pół kubeczka mlecznego startu z biedronki(taka kaszka manna )
V.serek wiejski z jakimś wkładem może ;p
jajco na miękko ^^
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 17:49   #4355
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U.

8.30 Śniadanie: owsianka (5łyżek płatków owsianych + garść orzechów laskowych, żurawiny, łyżka otrąb żurawinowych, 2 łyżeczki miodu; na 2 szklankach mleka 2%) ; espresso; szklanka wody
12.00 II Śniadanie: serek homo waniliowy 150 (8gbiałka/100g) + dwie garscie włoskich + wkorjone kiwi; zielona herbata; 2 paski gorzkiej Wedla
15.30Obiad: wątróbka drobiowa smażona z jabłkami,cebulką i ziołach+ pół woreczka kaszy gryczanej + sałatka z pekinki (pekinka, papryka, kukurydza, koper, pietruszka, oliwa z oliwek, jogurt naturalny, bazylia)
17.45 Podwieczorek: 2 duże kromy chałki z masłem i konfiturą śliwkową homemade, (*wysokosłodzona), mega mocna kawa z mlekiem (*musialam sie obudzić..); 2 paski wedla mlecznej z cąłymi orzechami.
20.30Kolacja: 2 kromiki razowca z: almette jogurtowym, szynką wiejską eko, szpinakiem, rzodkiewką i chrzanem; szklanka soku grejfrutowego

ijak?
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 17:54   #4356
l4lena
Rozeznanie
 
Avatar l4lena
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 598
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
U.

8.30 Śniadanie: owsianka (5łyżek płatków owsianych + garść orzechów laskowych, żurawiny, łyżka otrąb żurawinowych, 2 łyżeczki miodu; na 2 szklankach mleka 2%) ; espresso; szklanka wody
12.00 II Śniadanie: serek homo waniliowy 150 (8gbiałka/100g) + dwie garscie włoskich + wkorjone kiwi; zielona herbata; 2 paski gorzkiej Wedla
15.30Obiad: wątróbka drobiowa smażona z jabłkami,cebulką i ziołach+ pół woreczka kaszy gryczanej + sałatka z pekinki (pekinka, papryka, kukurydza, koper, pietruszka, oliwa z oliwek, jogurt naturalny, bazylia)
17.45 Podwieczorek: 2 duże kromy chałki z masłem i konfiturą śliwkową homemade, (*wysokosłodzona), mega mocna kawa z mlekiem (*musialam sie obudzić..); 2 paski wedla mlecznej z cąłymi orzechami.
20.30Kolacja: 2 kromiki razowca z: almette jogurtowym, szynką wiejską eko, szpinakiem, rzodkiewką i chrzanem; szklanka soku grejfrutowego

ijak?
Uwielbiam Twoje jadłospisy
l4lena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 18:51   #4357
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U :

Sn: Szklanka cookie crisp, szklanka corn flakes zalane szklanka mleka 1,5% , kromka razowca z almette smietankowym i szczypiorkiem , pomaranczka , herbatka z cytrynka

2sn: 10 wafli ryzowych ze slonecznikiem , jogurt naturalny z garscia nerkowcow , actimel truskawkowy

O: caly woreczek kaszy jeczmiennej z sosem pieczarkowym , 4 ogorki kiszone

P ( z Tztem ;d ;* ) : dwa kawałki placka : sernik , szarlotka , kakao na szklance mleka 1.5%

K: sałatka : papryka , ogorki kiszone , pomidorek , kukurydza , salata pekinska , groszek skropione oliwa z oliwek , dwie kromki razowca z masełkiem do tego , jabłuszko , pomaranczka

i jak ?
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 18:52   #4358
SweetAboutMe
Zakorzenienie
 
Avatar SweetAboutMe
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 3 048
GG do SweetAboutMe
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U/R

Śniadanie: 2 duże placki owsiane (4 łyżki płatków owsianych, 1 jajko, garść bakalii (rodzynki, ananas kandyzowany, orzechy laskowe, migdały), 2 łyżki słonecznika, łyżeczka miodu) posmarowane pomarańczowym twarożkiem (125g chudego twarogu + 1 cała pokrojona pomarańcza + łyżeczka miodu)
2 godziny chodzenia po sklepach
Obiad: duży talerz kapuśniaku z ziemniakami
Podwieczorek: 2 wafle ryżowe ze 125g twarożku wymieszanego z całym jogurtem Jogobella o smaku malinowym (150g)
Kolacja: 3 łyżki serka wiejskiego z warzywami (papryka konserwowa, ogórek kiszony, cebulka, czosnek, przyprawy), wafel ryżowy

Proszę o ocenę.
__________________
Studentka Psychologii w Krakowie.
Wegetarianka.


'Komm und hilf mir fliegen.'
SweetAboutMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 19:08   #4359
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez zjedzmniebejbe Pokaż wiadomość
Ogólnie jak na początek jest ładnie - są nnkt (lepiej będzie jak połączysz je z białkami), są warzywa - niedużo, ale są, staraj się jeść ich więcej, ładne śniadanie i drugie śniadanie.. Ja poprawiłabym kolację dodając białko i na podwieczorek podobnie - białko. No i owoce 'przerzuć' na początek dnia
jw. Pozdrawiam,
Dziękuję bardzo. Wszystko rozumiem. Będę wcielać w życie.
Dobrze, że I i II śniadanie są ok, bo często będę jadła takie posiłki.
Więcej warzyw. Sałatka do obiadu.
Na podwieczorek obok nnkt lepiej serek wiejski, homogenizowany, twarożek - ok.
Myślę, że powoli się wdrożę.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 19:34   #4360
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez LilyHoney Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R/U

I. Serniczek z piatnicy (taki serek ale ma 14g białka na 100g wiecej niz wegli a ma 150g) duże jabłko. Mało, dodaj jakieś ww złozone
II. Duża szklanka maślanki o smaku pieczonego jabłka. Mało może dodasz jakieś nnkt?
III. Jabłko, kawałek wędzonego łososia. A warzywa? ww?
IV. Ryż z jabłkami i z suszonymi śliwkami. ok (chociaż owoce lepiej w pierwszej połowie dnia) ale widze, ze dążysz do U więc ok
V. Mały jogurt naturalny i jakby jakieś warzywko się znalazło to byłoby fajnie. Dziwnie. A może jajecznice?
Cytat:
Napisane przez qathe Pokaż wiadomość
R

I.-ryba w oliwie z czosnkiem i pietruszką To śniadanie, ja bym dała jakieś ww złożone
II.-dwie kanapki z szynką i pomidorem
-jajko na miękko B.ładnie!
w międzyczasie capuccino i kilka garstek słonecznika Taka kawa bezwzględnie out
III.-jeden spory ziemniak
-ryba z czosnkiem,ziołami i wkrojone w to jajko
-marchewka z czosnkiem duszona na dwóch łyżkach margaryny Pięknie No może oprócz tej margaryny, ale czasem nie zaszkodzi
IV.z dwie trzy garści słonecznika solonego
pół kubeczka mlecznego startu z biedronki(taka kaszka manna ) Jesli słonecznik to nie solony Ta kaszka też nie bardzo. Może twarożek z orzechami?
V.serek wiejski z jakimś wkładem może ;p
jajco na miękko ^^ Ładnie.
Cytat:
Napisane przez SweetAboutMe Pokaż wiadomość
U/R

Śniadanie: 2 duże placki owsiane (4 łyżki płatków owsianych, 1 jajko, garść bakalii (rodzynki, ananas kandyzowany, orzechy laskowe, migdały), 2 łyżki słonecznika, łyżeczka miodu) posmarowane pomarańczowym twarożkiem (125g chudego twarogu + 1 cała pokrojona pomarańcza + łyżeczka miodu) bardzo ładnie
2 godziny chodzenia po sklepach
Obiad: duży talerz kapuśniaku z ziemniakami Tu też fajnie
Podwieczorek: 2 wafle ryżowe ze 125g twarożku wymieszanego z całym jogurtem Jogobella o smaku malinowym (150g) ok.
Kolacja: 3 łyżki serka wiejskiego z warzywami (papryka konserwowa, ogórek kiszony, cebulka, czosnek, przyprawy), wafel ryżowy mało serka, daj cały.

Proszę o ocenę.
Sweet za mało warzyw. Może kawałek mięsa? Gdzieś łyżke oliwy?

Olka, ode mnie, zamień płatki owisiane błyskawiczne na zwykłe, górskie

Cytat:
Napisane przez m-m-m Pokaż wiadomość
R
I(8.30): owsianka z 3łyżek na wodzie, z łyżką otrąb i gruszką, herbata
jakiś serek? Mało tych płatków..
II(11.00): 135gjogurt nat z otrębami, mandarynka, pół grejpfruta
III(13.00): kubek czystej pomidorowej
najadłaś sie tym?? Małoooo!
IV(14.30): kawałek pieczonego łososia, 2 małe pieczone ziemniaki, susówka z marchwi i kapusty, herbata (obiad w domu )
Piekny obiad! Czemu ta smutna minka?
V(18.00): 2łyżki sałatki owocowej (mandarynka, kiwi, ananas, brzoskwinia, winogrona), pół jajka, trochę coli light (impreza rodzinna )
Znowu? To impreza rodzinna, wspólna rozmowa, usmiech.. Czym sie tak przejmujesz? Nie przesadzaj, raz na jakis czas mozna. to tylko owoce, tylko "pół" jajka, tylko Trochę coli "light"


jestem zła, bo mam wrażenie, że weekend w domu marnuje moje starania z całego tygodnia
Niepotrzebnie się martwisz
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 19:41   #4361
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez m-m-m Pokaż wiadomość
R
I(8.30): owsianka z 3łyżek na wodzie, z łyżką otrąb i gruszką, herbata
II(11.00): 135gjogurt nat z otrębami, mandarynka, pół grejpfruta
III(13.00): kubek czystej pomidorowej
45 min interwałów
IV(14.30): kawałek pieczonego łososia, 2 małe pieczone ziemniaki, susówka z marchwi i kapusty, herbata (obiad w domu )
V(18.00): 2łyżki sałatki owocowej (mandarynka, kiwi, ananas, brzoskwinia, winogrona), pół jajka, trochę coli light (impreza rodzinna )


jestem zła, bo mam wrażenie, że weekend w domu marnuje moje starania z całego tygodnia
Ty to sobie dziewczę marnujesz, ale zdrowie. Współczuję Ci, że nie dostrzegasz tego co ze sobą robisz...

Cytat:
Napisane przez paszka016 Pokaż wiadomość
U :

Sn: Szklanka cookie crisp, szklanka corn flakes zalane szklanka mleka 1,5% , kromka razowca z almette smietankowym i szczypiorkiem , pomaranczka , herbatka z cytrynka mhm, b.ładnie

2sn: 10 wafli ryzowych ze slonecznikiem , jogurt naturalny z garscia nerkowcow , actimel truskawkowy ok, ale wiesz, że zamiast tych wafli lepsza bułka/chlebek

O: caly woreczek kaszy jeczmiennej z sosem pieczarkowym , 4 ogorki kiszone super, co prawda mięska nie ma, ale porcja spora

P ( z Tztem ;d ;* ) : dwa kawałki placka : sernik , szarlotka , kakao na szklance mleka 1.5% achhh no jak z Tż-tem to ok

K: sałatka : papryka , ogorki kiszone , pomidorek , kukurydza , salata pekinska , groszek skropione oliwa z oliwek , dwie kromki razowca z masełkiem do tego , jabłuszko , pomaranczka Słońce a jakaś wędlinka?

i jak ?
jw, brakuje mi jakiegoś mięska/wędlinki, ale poza tym ok 3maj tak dalej, a "lepiej lepiej"

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
U.

8.30 Śniadanie: owsianka (5łyżek płatków owsianych + garść orzechów laskowych, żurawiny, łyżka otrąb żurawinowych, 2 łyżeczki miodu; na 2 szklankach mleka 2%) ; espresso; szklanka wody super
12.00 II Śniadanie: serek homo waniliowy 150 (8gbiałka/100g) + dwie garscie włoskich + wkorjone kiwi; zielona herbata; 2 paski gorzkiej Wedla ok
15.30Obiad: wątróbka drobiowa smażona z jabłkami,cebulką i ziołach+ pół woreczka kaszy gryczanej + sałatka z pekinki (pekinka, papryka, kukurydza, koper, pietruszka, oliwa z oliwek, jogurt naturalny, bazylia) pysznie
17.45 Podwieczorek: 2 duże kromy chałki z masłem i konfiturą śliwkową homemade, (*wysokosłodzona), mega mocna kawa z mlekiem (*musialam sie obudzić..); 2 paski wedla mlecznej z cąłymi orzechami. fajnie
20.30Kolacja: 2 kromiki razowca z: almette jogurtowym, szynką wiejską eko, szpinakiem, rzodkiewką i chrzanem; szklanka soku grejfrutowego mniamniuśnie

ijak?
jak zawsze KOcie
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 19:45   #4362
SweetAboutMe
Zakorzenienie
 
Avatar SweetAboutMe
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 3 048
GG do SweetAboutMe
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Sweet za mało warzyw. Może kawałek mięsa? Gdzieś łyżke oliwy?
Mięsa nie da rady - jestem wegetarianką.
Ale dziękuje bardzo za ocenę
__________________
Studentka Psychologii w Krakowie.
Wegetarianka.


'Komm und hilf mir fliegen.'
SweetAboutMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 19:55   #4363
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dzięki Kikuś za ocenkę
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:06   #4364
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

utrzymanie
  • płatki tropikalne,zalane mlekeim 3,2% + garść orzechów laskowych, grahamka z szynką i pomidorkiem,banan
  • jajecznica z 4 jajek,ze szczypiorkiem,oscypkiem,c ebulą,2 kromki bagietki czosnkowej,gruszka
  • jajko niespodzianka,2 piwka
  • kotlet schabowy ,marchewka z groszkiem,kabanos
  • mizeria+ micha spaghetti bolońskiego(ok.400g),lamp ka szampana
  • 2 kawałki sernika na zimno z galaretką ananasową
  • 1/2 makreli wędzonej, 150g wieśniaka ze szczypiorkiem, pomidorek zalany kefirem




proszę o ocenkę
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:38   #4365
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U:

I: owsiana z 5 łych płatków na 2 szkl. mleka 2% z jabłuszkiem + herbata zielona (tak. wiem, wiem-mleko, ale jakoś nie mogłam sobie odmówić taką miałam chrapke na to mleczko, że SZOK normalnie ^^)

II: bułeczka pszenna z margaryną, szynką z indyka, pomidorem i sałatą

III: ok. 1/2 woreczka kaszy gryczanej, pulpet got. z piersi kurczaka z pieczarkami; buraczki + herbata zielona

IV: serek homogenizowany-"bakuś" biszkoptowy z łychą pestek dyni

V: 2 kromki razowca z masłęm-1 z szynką drobiową i ogórkiem; 2 z serkiem topionym i ogórkiem + herbata zielona

i jak?
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:09   #4366
Sialalalala
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

RRR

1. 4 łyżki płatków owsianych, 3 ł. otrębów pszennych, ze dwie cornflakes, szklanka mleka 2%, cynamon; jabłko

2. 2 kanapki chleba razowego pełnoziarnistego - jedna z twarogiem chudym, druga z polędwicą, obie sałat, ogór, cebula; gruszka

3. średnia makrela wędzona, sałatka (pomidor, papryka, ogórek, rzodkiew, cebula skropione oliwą z oliwek), pół szklanki makaronu pełnoziarnistego

może być taki obiad?

4. garść orzechów, j. naturalny

5. wieśniak, brokuł skroplony oliwą i inne warzywka.


Proszę o ocenę.
Sialalalala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:36   #4367
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Olka, ode mnie, zamień płatki owisiane błyskawiczne na zwykłe, górskie
Ok, zarejestrowałam. Dziękuję.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 00:00   #4368
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

droga m-m-m,
gdybyś w przypływie ciekawości zdecydowała się rozpocząć poszukiwania swojego jadłospisu, zacznij od tego miejsca: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=399103

__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 07:26   #4369
ar22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 270
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

wiec moje PPP

[COLOR="Black"]I ( 8:00) : [/COLOR]owsianka( 4łychy płatków owsianych zalanych szklanka mleka 2 %, 3 łyżki musli z rodzynkami, garsc pestek z dyni, wkrojone kiwi, jabłko, kawa zbożowa z mlekiem

II( 11:00) : jabłko, mandarynka, 2 kawałki razowego z wedlina drobiowa, masłem i pomiodorem, kawa jacobs velevet z mlekiem skonden.

III ( 13:00) : miska rosołu z makaronem orkiszowym, piers z kurczaka pieczona z kapustaka biała, herbata zielona


nauuuka ( robienie notatek;/....ekhmmmm)

IV ( 16:00) serek naturalny z wrzuconymi różnymi orzechami( nerkowce, laskowe, migdały, pestki słonecznika), kawa taka jak w II śniadaniu, pomarancz, jabłko

V ( 19:30) kolacja z Pizza Hut ( makaron z sosem jakims tam, piers z kurczaka w tym była, brokuły, zielona papryka, i duuzo cebuli - blleee...nigdy wiece:/ tak mnie meczyła ta cebula;(

po: piwko Desperados w barze ze znajomymi...

iiii jak????usmiecham sie słonecznie o ocenke jakaś

ar22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 08:21   #4370
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez SweetAboutMe Pokaż wiadomość
U/R

Śniadanie: 2 duże placki owsiane (4 łyżki płatków owsianych, 1 jajko, garść bakalii (rodzynki, ananas kandyzowany, orzechy laskowe, migdały), 2 łyżki słonecznika, łyżeczka miodu) posmarowane pomarańczowym twarożkiem (125g chudego twarogu + 1 cała pokrojona pomarańcza + łyżeczka miodu)Raczej na r itd odpadaja suszone owoce, a zwlaszcza kandyzowane.
2 godziny chodzenia po sklepach
Obiad: duży talerz kapuśniaku z ziemniakami Brak bialka
Podwieczorek: 2 wafle ryżowe ze 125g twarożku wymieszanego z całym jogurtem Jogobella o smaku malinowym (150g)Lepiej jogo nat i jakies warzywko, ale ok
Kolacja: 3 łyżki serka wiejskiego z warzywami (papryka konserwowa, ogórek kiszony, cebulka, czosnek, przyprawy), wafel ryżowy Nie mozesz jesc czegos samiast swinstwa-wafli?

Proszę o ocenę.
Malo bialka, za duzo nabialu. Reszta jw.
Cytat:
Napisane przez Sialalalala Pokaż wiadomość
RRR

1. 4 łyżki płatków owsianych, 3 ł. otrębów pszennych, ze dwie cornflakes, szklanka mleka 2%, cynamon; jabłko

2. 2 kanapki chleba razowego pełnoziarnistego - jedna z twarogiem chudym, druga z polędwicą, obie sałat, ogór, cebula; gruszka

3. średnia makrela wędzona, sałatka (pomidor, papryka, ogórek, rzodkiew, cebula skropione oliwą z oliwek), pół szklanki makaronu pełnoziarnistego

może być taki obiad?

4. garść orzechów, j. naturalny

5. wieśniak, brokuł skroplony oliwą i inne warzywka.


Proszę o ocenę.
Piknie, makaronu 1/2 szklanki to nieugotowanego jak rozumiem
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 08:32   #4371
Twisted94
Rozeznanie
 
Avatar Twisted94
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 583
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez ar22 Pokaż wiadomość
wiec moje PPP

I ( 8:00) : owsianka( 4łychy płatków owsianych zalanych szklanka mleka 2 %, 3 łyżki musli z rodzynkami, garsc pestek z dyni, wkrojone kiwi, jabłko, kawa zbożowa z mlekiem ile bylo tych rodzynek w tych trzech lyzkach?? 5 cz 6?? lepiej dac je jeszcze osobno. no i orzechy, i banana zamiast jablka. ogolnie OK no i w koncu jest cos innego na sniadanie smakowalo?

II( 11:00) : jabłko, mandarynka, 2 kawałki razowego z wedlina drobiowa, masłem i pomiodorem, kawa jacobs velevet z mlekiem skonden. jedna mandarynka.. kolejne jablko... szynka drobiowa... MALO!! jakis jogurt z orzechemi, wiorami, bakaliami by sie przydal

III ( 13:00) : miska rosołu z makaronem orkiszowym, piers z kurczaka pieczona z kapustaka biała, herbata zielona
ile tej piersi?? pewnie pol bo jest taaaakkaa tuczaca.. no, ale dobrze, ze chociaz dwa dania /ALE ONE SA REDUKCYJNE!!!!/


nauuuka ( robienie notatek;/....ekhmmmm)

IV ( 16:00) serek naturalny z wrzuconymi różnymi orzechami( nerkowce, laskowe, migdały, pestki słonecznika), kawa taka jak w II śniadaniu, pomarancz, jabłko JABLKO kolejne.. zapychamy sie... nie lepszy serek na slodko?? daj do niego miodu czy cukru. A! i zeby nie bylo tak, ze tych ozechow po dwa z kazdego rodzaju bo wiecej sie nie zmiescilo..

V ( 19:30) kolacja z Pizza Hut ( makaron z sosem jakims tam, piers z kurczaka w tym była, brokuły, zielona papryka, i duuzo cebuli - blleee...nigdy wiece:/ tak mnie meczyła ta cebula;(

po: piwko Desperados w barze ze znajomymi... no i spotkanie, super

iiii jak????usmiecham sie słonecznie o ocenke jakaś

j.w.
__________________
Cicho! Bo i tak będzie cudnie.

Świeżynka
Twisted94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:08   #4372
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

arrr sie czepiala irish lady, a to irish posluchala rad i zmodyfikowala troche menu. Jesli ktos do Ciebie pisze ze jesz np. za male sniadanie, zapychasz sie jablkami, itp to i tak go nie posluchasz;/
Niszcz się na wlasne zyczenie-droga wolna. Albo zacznij się leczyc u psychologa, jesc banany, winogrona, orzechy, maslo orzechowe, oliwe, smazonego kurczaka a nie pieczonego, itp;/ Modyfikowac swoje menu, bo ewidentnie boisz się jesc.
Dziewczyno wez się w garść!.
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:08   #4373
maja_28_maja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Swoszo.near Cracow
Wiadomości: 78
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U
5.oo - 150g poduszkowców kokosowych, kilka chlebków (a la wasa)
7.00 - gorąca grahamka, pasztet z królika, serek homo waniliowy
9.30 - dwie pyszne muffinki, surowy sernik, kawa, antydepresant

w planach:
12.00 - dwa obwarzanki serowe, gulasz wołowy (z krowy)
16.00 - trzy krówki z serkiem wiejskim i sosem toffie, antydepresant
19:00 - ryż z brokułami, camembertem i soją. żurawina 37 gramów, dwie marchewki, szklanka drożdży

22 - kilka chlebków jak na śniadanie

wiem, że nie jest idealnie, ale jem to na co mam ochotę lub co muszę (antydepresant).
proszę o ocenę.
__________________
Żegnaj Londynie, witaj z powrotem brudna Polsko...
jeszcze dwa miesiące... :/ :/
maja_28_maja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:17   #4374
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

czy jako żródła nnkt mozna traktować : pistacje , orzcechy w czekoladzie (laskowe arachidowe lub migdały w czekoladzie), orzeszki ziemne to chyba nie-bardzo ?, a chałwa np ?
wiem, że sa o wiele lepsze żródła, ale ciekaowśc , nie odchudzam sie, moge nawet troszke przytyć..
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:34   #4375
Sialalalala
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

santos oczywiście dzięki za looknięcie.
Musiałam edytować bo cytowanie mi nie wyszło ;D

Edytowane przez Sialalalala
Czas edycji: 2010-02-28 o 10:35
Sialalalala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:41   #4376
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

R

przed sniadaniem(20 minut) : duze,soczyste jablko + szklanka soku swiezo wyciskanego z 2 pomaranczy i 1 cytryny

sniadanie: jogurt nat bez cukru - 150 g, 2 lyzki musli fitness bez cukru,


2 sniadanie: 2 kromki chleba zytniego z salata,szynka z indyka,ogorkiem i papryką czerwoną + marchewka

planuje:
obiad: miska zupy pomidorowo rybnej z krewetkami i mintajem + salatka: salata,susz. pomidory, orzechy wloskie, papryka

kolacja: serek wiejski z papryką i ogorkiem

usmiecham sie o ocene

Edytowane przez szazer
Czas edycji: 2010-02-28 o 10:54
szazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:08   #4377
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
czy jako żródła nnkt mozna traktować : pistacje , orzcechy w czekoladzie (laskowe arachidowe lub migdały w czekoladzie), orzeszki ziemne to chyba nie-bardzo ?, a chałwa np ?
wiem, że sa o wiele lepsze żródła, ale ciekaowśc , nie odchudzam sie, moge nawet troszke przytyć..
Jeśli chcesz przytyć to poczytaj sobie wątki na temat tycia właśnie w dziale dietetyka (zdaje mi się, że jest to wątek 'tyjemy razem' ale nie jestem pewna, w każdym bądź razie tam znajdziesz porady ). Orzechy w czekoladzie traktowałabym jako słodycze - czyli dodatek do posiłku - co oczywiście nie zmienia faktu że SĄ one źródłem nnkt. A orzechy same w sobie - pistacje, ziemne taże są cennym źródłem nienasyconych tłuszczy
_________________________ ______

Cytat:
Napisane przez szazer Pokaż wiadomość
R

przed sniadaniem(20 minut) : duze,soczyste jablko + szklanka soku swiezo wyciskanego z 2 pomaranczy i 1 cytryny

sniadanie: jogurt nat bez cukru - 150 g, 2 lyzki musli fitness bez cukru,
Odpuściłabym sobie musli (albo jadła raz na jakiś czas) i zastąpiła normalnymi płatkami owsianymi + dodatki, ale ogólnie ładnie.
Czemu tylko 2 łyżki?
2 sniadanie: 2 kromki chleba zytniego z salata,szynka z indyka,ogorkiem i papryką czerwoną + marchewka ładnie

planuje:
obiad: miska zupy pomidorowo rybnej z krewetkami i mintajem + salatka: salata,susz. pomidory, orzechy wloskie, papryka tutaj prawidłowo, ale jakoś smakowo te orzechy mi nie podchodzą, mogłaś je zjeść w osobnym posiłku.. ale jak kto lubi

kolacja: serek wiejski z papryką i ogorkiem okej

usmiecham sie o ocene
Ogólnie ładnie, jest białko, są warzywa, owoce.. nnkt też się pojawiły (w obiedzie.. to też zależy ile ich będzie, te tluszcze są zdrowe i bardzo potrzebne więc nie ograniczaj się do jednego orzecha ) kolacja okej.. mam nadzieję, że porcje są spore bo jakoś malutko mi się wydaje.. no i na śniadanie TYLKO dwie łyżki musli? niewiele..
__________________


plecaczkiem: 7250 km
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:52   #4378
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

10.30 Śniadanie: owsianka na mleku z żurawiną, otrębami żurawinowymi, orzechami nerkowca, miodem; espresso (* ulubiony zestaw )
12.30II śniadanie/ przekąska przed obiadem dwie pomarańcze mega duże; zielona herbata
14.00 Obiad: 3 gotowane skrzydełka z kurczaka ; 4 ziemniaczki z koprem polane jogurtem naturalnym z bazylią, dużo buraczków tartych
14.40: Deser: 4 kostki ptasiego mleczka waniliowego
17.00 Podwieczorek: activia śliwkowa z garścią orzechów laskowych + pestek słonecznika, 4 duże pierniki w czekoladzie; kawa (moooocna 5 łyżeczek) z mlekiem 2%
20.00 Kolacja: dwie kromy razowca z :
masłem, tartare ziołowym, jajkiem na twardo, majonezem (3 łyzeczki) szczypiorkiem i rzodkiewką
po. herbata z sokiem malinowym

razem: 2 litry wody niegazowanej
* mało ruchu (trochę sprzątania, gotowania itp ) dużo nauki wrr.

uśmiecham się o ocenę

Edytowane przez Black Cat
Czas edycji: 2010-02-28 o 13:35
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:53   #4379
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

mam musli fitness firmy benus, mają platki owsiane,rodzynki,troche susz owocow,platki pszenne,platki kukurydziane - wyrzucam je,otreby pszenne i zarodki pszenne - to moga byc, czy lepiej zamienic je na inne? na same platki owsiane z dodatkami...
szazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 12:03   #4380
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez szazer Pokaż wiadomość
mam musli fitness firmy benus, mają platki owsiane,rodzynki,troche susz owocow,platki pszenne,platki kukurydziane - wyrzucam je,otreby pszenne i zarodki pszenne - to moga byc, czy lepiej zamienic je na inne? na same platki owsiane z dodatkami...
Możesz sobie na nie pozwolić raz na jakiś czas (np. gdy nie masz czasu przygotować normalnej owsianki), lepiej jednak zrobić musli samemu, wtedy wiesz, że jest bez cukru i barwników czy konserwantów. Zamiast tego musli kupnego możesz sama wymieszać różne rodzaje płatków (no, może prócz kukurydzianych bo są ogólnie niepolecane), dodać trochę rodzynek czy orzechów smacznie i zdrowo. No i oczywiście nie ograniczaj się do dwóch łyżek, bo to śmiesznie mało jak na śniadanie!
__________________


plecaczkiem: 7250 km
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.