Ostatnio obejrzane filmy cz. II - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-27, 13:32   #4231
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Cytat:
Kobiety pragną bardziej najlepszy film ostatnich tyg. jaki widziałam. Ciekawa formuła, lekki w odbiorze, zabawny, estetyczny. Wtopiłam się w obraz w 100%. Poza tym pokazuje kilka prawd, zawiłości życia i związków. Wyszłam z kina i zaczęłam analizować ile w filmie prawdy. Co prawda postacie pokazane są schematycznie, ale jak mówi się w filmie, jest reguła, są wyjątki. Polecam do obejrzenia z koleżankami 10/10

Oglądałam sama ten film w kinie. Jestem pod wrażeniem długo będę...doskonała obsada(męska) i kobieca
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 13:49   #4232
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
"Hanami. Kwiat wiśni" - 10/10.
absolutna rewelacja, arcydzielo wczoraj go obejrzalam, a jutro chyba pojde na niego do kina, bo jestem zachwycona i chce sie moim zachwytem podzielic z TŻtem [wczoraj obejrzalam go z przyjaciolkami].
fantastyczna gra aktorow, swietny scenariusz. film prawdziwy do bolu. realny. genialnie ukazana milosc, relacje miedzy rodzicami a dziecmi, samotnosc, bol po stracie ukochanej osoby, przyjazn, przemijanie.. i wiele innych uczuc, przezyc i stanow wspolczesnego swiata. przepiekna muzyka i jeszcze piekniejsze obrazy, ktore wygladaja jak fotografie. wzrusza, momentami smieszy, ale pobudza do refleksji.
naprawde, swietna historia i film godny polecenia. jeden z najlepszych, jakie widzialam
Oj tak, cudowny jest I ta Japonia
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 14:55   #4233
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

W końcu obejrzałam Pręgi z Żebrowskim.
Jestem pod wrażeniem gry aktorskiej Żebrowskiego. Podobały mi się zwłaszcza seny z Szycem ("Bartuś... Wiesz, że wypalanie trawy to jest zbrodnia? A ty już hektary wypaliłeś. Do piekła pójdziesz i to dla wariatów.") Niestety pod koniec robi się zbyt poetycko (nie pasowało mi to do postaci głównego bohatera) i rzewnie. Finalna scena - bardzo dobre podsumowanie filmu jak dla mnie - kropka nad "i", nowa nadzieja, szansa... Wszystko to okraszone wspaniałą muzyką.
Jeśli miałabym się przyczepić - początek filmu mało mnie przekonał mimo bardzo dobrej gry Frycza. Może dlatego, że mało realna wydaje mi się sytuacja, gdzie ojciec najpierw bije syna, a potem próbuje z nim jakby nigdy nic rozmawiać. Ale przypuszczam, że to tylko moja opinia.
Daję 8/10, bo film faktycznie bardzo dobry.

I jeszcze chciałam dodać, że w tym filmie naprawdę widać jak wszechstronny mógłby być Żebrowski - ma świetne warunki i chyba nawet talent... Ja jednak zawsze będę w nim widziała połączenie Skrzetuskiego z Panem Tadeuszem i Wiedźminem... Niestety.

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2009-02-27 o 15:08 Powód: dopisek
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 15:27   #4234
lajla16
Raczkowanie
 
Avatar lajla16
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 49
Smile Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Witam.
A ja oglądałam wczoraj "Patologia". Bardzo dobry film. Gatunek thiller. Jednym zdaniem, film o młodych lekarzach z oddziału patologii, którzy grają w psychopatyczną grę. Polecam film
__________________
Jestem grzeszną, rozpustną kobietą.
lajla16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 15:50   #4235
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Mamma Mia!" - na początku się nudziłam, później wkręciła mnie muzyka i piękne widoki. Fabuła średnia 6/10
"Ślady zbrodni" (Cleaner) - podobał mi się. Trzeba było być skupionym na tym filmie, aby wiązać fakty. Uwielbiam filmy z udziałem Samuela L. Jacksona.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 02:14   #4236
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Irreversible (Nieodwracalne)
Naczytałam się o tym filmie w wątku Filmy, po których trzeba psychikę zbierać z podłogi... Myślałam - mocne, kontrowersyjne kino. Rozczarowałam się i to bardzo. Przez większą część filmu się nudziłam (rozmowy Pierre'a Marcusa i Alex o seksie - co co kaman?) Scena morderstwa - brutalna, ale odrealniona; bardziej bardzie mnie zniesmaczyła niż poruszyła. Podobnie scena gwałtu. Jestem zdania, że żeby poruszyć widza, podziałać mu na wyobraźnię nie trzeba wszystkiego pokazywać tak dobitnie...
Często fani obrazu atakują sceptyków argumentując, że ci musieli filmu najzwyczajniej nie zrozumieć. Wydaje mi się, że tu nie ma nic do rozumienia, bo wszystko jest dość jasne. Jakkolwiek bym sobie nie tłumaczyła całość wydaje mi się banalna, a samo motto ("Czas niszczy wszystko") bez związku z fabułą.
Doceniam ciekawą pracę kamery, choć szczerze mnie ona denerwowała w pierwszej części filmu. Odwrotna chronologia - też ciekawy zabieg. Ponadto w miarę jak uspokaja się akcja (historia się cofa) - kamera się uspokaja. Niestety odwrócona chronologia miała moim zdaniem większy sens w przypadku Memento i w tym filmie zrobiła na mnie wrażenia. Z plusów jeszcze wymieniłabym intrygującą kolorystykę eksponującą wydźwięk danej sceny. Muzyka natomiast chwilami działała mi na nerwy
Za te ciekawe zabiegi daję 4/10, choć przymierzałam się do 3...

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2009-02-28 o 02:15 Powód: muzyka
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 08:57   #4237
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Zmierzch- fabuły nie ma co streszczać bo pewnie każda z was wie mniej więcej o czym, w skórcie o miłości do wampira.

Nie wiem kto zakwalifikował to jako horror Fabuła nie jest jakaś skomplikowana, całość troszkę naiwna i dziecinna, ale mieści się w normnie. Jako zdecydowany plus trzeba zaliczyć jakąś taką mroczną atmosfere filmu, interesujące charaktery postaci. Mimo wszysto jakoś wciąga. Mało się wyjaśnia, ale to pewnie dlatego, że dopiero ekranizacja 1 części Szczerze bardziej bym to widziała jako serial niż kinówkę. Ale można obejrzeć.

6/10
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 09:35   #4238
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Bracia Karamazow" - 9/10.
na pewno jeszcze wroce do tego filmu przepiekny, zupelnie inny niz wszystkie. wspaniala gra aktorow, oczu nie dalo sie oderwac! smutny, ale nie przygnebiajacy. to jeden z filmow zostawiajacych slad po sobie. warto go obejrzec.

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" - 8/10.
przyznam, ze ogladalam go na trzy razy [czego nie lubie], bo za pierwszym razem za pozno zaczelam ogladac i mi sie przysnelo w polowie filmu za drugim razem TŻ zaczelo sie nudzic i zrobilismy przerwe no i za trzecim podejsciem wreszcie obejrzelismy.
troche mnie rozczarowal, niestety, liczylam na to, ze bedzie to arcydzielo. nie watpliwie jest to bardzo cieply film i udalo sie im stworzyc odpowiedni klimat, nastroj. dobra gra pitta, dobra gra blanchett. jednak co mi sie nie podobalo:
mieli super pomysl na film (to na podstawie ksiazki, tak?), ale srednio go zrealizowali. Niestety, film momentami sie dluzyl i byl nudny. Dlatego obnizam ocene i pewnie juz go nie obejrze. Nie mniej jednak i tak bardziej mi sie podobal niz Slumdog
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 10:04   #4239
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" - 8/10.
przyznam, ze ogladalam go na trzy razy [czego nie lubie], bo za pierwszym razem za pozno zaczelam ogladac i mi sie przysnelo w polowie filmu za drugim razem TŻ zaczelo sie nudzic i zrobilismy przerwe no i za trzecim podejsciem wreszcie obejrzelismy.
troche mnie rozczarowal, niestety, liczylam na to, ze bedzie to arcydzielo. nie watpliwie jest to bardzo cieply film i udalo sie im stworzyc odpowiedni klimat, nastroj. dobra gra pitta, dobra gra blanchett. jednak co mi sie nie podobalo:
mieli super pomysl na film (to na podstawie ksiazki, tak?), ale srednio go zrealizowali. Niestety, film momentami sie dluzyl i byl nudny. Dlatego obnizam ocene i pewnie juz go nie obejrze. Nie mniej jednak i tak bardziej mi sie podobal niz Slumdog
Wczoraj wkońcu obejrzałam go i przyznam ciekawy był, pomysł dobry ( zauważyłam ,ze większość filmow jest na podstawie książki). Ale za doskonały go uznać nie moge i podzielam Twoją opinię oraz ocenę. 8/10

(musze dodać, że wielki plus za charakteryzacje i mały minus bo jakoś gra Brada mnie nie przekonywała)
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 11:17   #4240
frankee16
Raczkowanie
 
Avatar frankee16
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 391
GG do frankee16 Send a message via Skype™ to frankee16
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Amelia... podobało mi się. Na początku nie rozumiałam, ale na końcu doszło do mnie jaki jest sens... daje 8/10

Czekolada, zaintrygowala mnie postać głównej bohaterki, ale czegos mi brakowalo 7/10
__________________
to taka nasza baśń?



M. <3
frankee16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 13:28   #4241
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Slumdog. Milioner z ulicy. - moim zdaniem dobry film, choć przyznaję, zakończenie trochę mnie rozczarowało, bo spodziewałam się całkiem czegoś innego. ciekawie opowiedziana historia, niektóre momenty mnie poruszyły, zwłaszcza w pierwszej części filmu (to zmuszanie dzieci to żebrania i wszystko inne co z tym związane.). druga połowa wydaje mi się znacznie słabsza, pod koniec film się trochę dłużył. no i ta historia miłosna.

generalnie 8/10.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 13:47   #4242
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Kobiety - 8/10 - bardzo fajny film Meg Ryan - niestety już nie te młode lata co w "Mieście Aniołów" czy "Masz wiadomość", ale i tak jestem w szoku że ma już 48 lat! Film ewidentnie wzorowany na "Seksie w wielkim mieście" ale jest przyjemniejszą wersją tamtego. Bardzo podobała mi się postać Sylvie, spodziewałam się zmanierowanej, wybotoksowanej karierowiczki wielbiącej łóżkowe udziwnienia z mężczyznami młodszymi o 30 lat (-> Samanta z serialu ) a tu taka miła. Jest mniej zabawny niż wspomniany pierwowzór, ale taki... ładniejszy jakby ;P
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:30   #4243
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Revolutionary Road: Wspaniała Kate Winslet i gorszy Leo Film bardzo dobry, ale jednak to jeszcze nie to. Smutna i pouczająca historia, momentami miałam ochote ukatrupić Leosia, jak i Kate. Dla mnie tylko 7/10
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:21   #4244
yugoslavia
Wtajemniczenie
 
Avatar yugoslavia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ostrava
Wiadomości: 2 909
GG do yugoslavia
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

21 gramów
__________________
Zakamuflowana Niemka
yugoslavia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:53   #4245
AgataAgataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 451
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

slumdog. milioner z ulicy- jak dla mnie rewelacja, oscary jak najbardziej zasluzone
AgataAgataka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 22:19   #4246
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Miłość. Nie przeszkadzać. (rozgrzewka przed Changeling ) - komedia romantyczna jak to komedia romantyczna - nic specjalnego. 4/10

Changeling - Wow! Jestem naprawdę oczarowana . Mimo tego, że trwa ponad 2 godziny nie nudzi się nic a nic, widz dzieli z bohaterką uczucie frustracji i bezsilności. Polecam 9/10
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 22:34   #4247
xxxInek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Kobiety pragną bardziej - ostatnio rzadko podobaja mi sie jakieklwiek filmy ale ten jest wyjątkowy, ciepły lekki zabawny. Fil jak dla mnie pokazuje prawdę o facetach , związkach itp. Idealny na wieczór z przyjaciółką 10/10
__________________
"Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię."
xxxInek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 22:39   #4248
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cztery noce z Anną - miał być wybitny polski film, nagradzany i genialny... a z kina wyszłam z niedosytem i niesmakiem... taka historia ma w sobie ogromny potencjał, ale jak dla mnie zupełnie zmarnowany i zatracony w brudzie i naturalizmie. Poza tym przeskoki czasowe, nie wiem czemu miały służyć, bo wprowadziły bałagan i niesmak.
Ogólnie mówiąc film płytki i zmarnowany. A szkoda.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 22:40   #4249
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

własnie zacynam oglądać po raz kolejny "niewierną". Do czwgo zdolna jest miłość, nie tylko do wybaczenia, ale nawet do tego, by zabić. Baaardzo mi się podoba gra Gera i śliczna Diane Lane 10/10
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 22:42   #4250
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

United States of Leland - 9.5/10 - Gosling On jest niesamowity, a ta rola jakby stworzona specjalnie dla niego. Bardzo dobry film, mocny, daje do myślenia, mi poważnie mieszał w głowie chwilami...
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 23:51   #4251
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

W ciągu ostatniego tygodnia - dwa filmy rodzimej produkcji, które eksplorują tę mniej ładną stronę naszej rzeczywistości. Tak jakoś się złożyło...:

Cztery noce z Anną, reż. J. Skolimowski. To nie jest ładny film, to film brudny, brzydki, w jakiś sposób niewygodny. Pierwsze minuty były dla mnie dość trudne do zniesienia - klimat małego, zapyziałego miasteczka tonącego w błocie i szarości, brudzie i beznadziei. Turpizm. Martwa krowa, którą unosi nurt rzeki, miejsce pracy głównego bohatera - spalarnia odpadów medycznych przy tamtejszym szpitalu. To się niemal fizycznie czuje.
To nie jest film o pięknych ludziach w ich drogich samochodach. To nie jest kino pokazujące rzeczywistość wypolerowaną na wysoki połysk spod znaku ekranizacji Grocholi, czy Wiśniewskiego. Ale też o miłości. Takiej innej, trochę dziwnej, no bo przecież nie zawsze obiekt westchnień śpi na "randkach";-)) Dobrze zagranej przez Artura Steranko (ujmujący) i Kingę Preis (tu aktorski minimal wymuszony przez rolę, ale wychodzę z założenia, że spać też trzeba umieć, a przez te krótkie chwile kiedy nie spała też była b. dobra). Piękne, na pograniczu snu i jawy sceny owych tytułowych czterech nocy z Anną.
I co mnie jeszcze przekonało do tego filmu, to poczucie, że reżyser, gdzieś tam zza kadru puszcza oko do widza. W polskim kinie - bezcenne...

Drugi film to Boisko bezdomnych, reż. K. Adamik. Mieszkańcy warszawskiego Dworca Centralnego pod wodzą byłego reprezentanta w piłce nożnej (M. Dorociński) trenują do mistrzostw świata bezdomnych. Ogląda się to dobrze, choć muszę przyznać, że film dość nierówny i myślę, że gdyby ze 126 minut, które trwa "urwać" tak z pół godziny to mogłoby wyjść tylko na dobre. Motyw z Francuzką Sewką jakoś mnie nie przekonał, ale rozumiem, że była potrzeba wplecenia wątku miłosnego. I ten telewizyjny happy end też taki naciągany...
Ale ogólnie jestem na tak dla naszego kina-jakoś-tam-społecznie-zaangażowanego. Plus Dorociński, a właściwie za niego - duży plus. Mam nadzieję, że nie zabraknie filmów dla jego talentu.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-02-28 o 23:55
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 09:58   #4252
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"oldboy" - 8,5/10
co tu duzo mowic, bardzo dobry film. na poczatku bylam nastawiona sceptycznie do niego, namowily mnie wspollokatorki na ogladanie. swietna historia, dobrze opowiedziana. trzeba sie skupic, ale jak sie juz czlowiek skupi, to wszystko łapie wciaga do ostatniej minuty i jest nieprzewidywalny. dawkowane emocje, odpowiednio zbudowane napiecie. obnizam ocene, bo aktorzy do mnie nie przemowili tak do konca mimo wszystko - warto obejrzec, zostaje w pamieci.

"tajne przez poufne" - 5/10
idiotyczny film, ale troche sie posmialam bardzo naciagana historia. ale dobra gra aktorow, zwlaszcza brada pitta i georga clooneya. dlatego AŻ 5/10.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 10:03   #4253
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Slumdog. Milioner z ulicy. - moim zdaniem dobry film, choć przyznaję, zakończenie trochę mnie rozczarowało, bo spodziewałam się całkiem czegoś innego. ciekawie opowiedziana historia, niektóre momenty mnie poruszyły, zwłaszcza w pierwszej części filmu (to zmuszanie dzieci to żebrania i wszystko inne co z tym związane.). druga połowa wydaje mi się znacznie słabsza, pod koniec film się trochę dłużył. no i ta historia miłosna.
Mnie też zdecydowanie rozczarowała końcowka. Zwłaszcza moment spotkania zakochanych. Nie była tak poruszający jak reszta filmu i troszkę mi nie pasował do całości. Ale ogólnie film świetny. Wstrząsające są wspomnienia bohatera. Polecam!
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 10:04   #4254
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Australia


Hmmm...byłam strasznie "napalona" na ten film, ponieważ teoretycznie posiadał wszystkie cechy które w filmach lubie, no i ten duet aktorski

Spodziewałam się pięknych plenerów itp, poważnej fabuły przedstawiającej problemy angielki na obcej ziemi. Takiego filmu z rozmachem ale i dramatycznego.

A wyszło coś bardzo średniego... Plenery itp. żywcem ze studia komputerowego. Wogóle ten film na początku przypomina jakąś komedie. Nicole Kidman która robi dziwne grymasy do kamery a Hugh Jackam wygląda niczym Brudny Harry i ostatni sprawiedliwy...
Po około godzinie jest nie co lepiej i robi się poważniej...

Dałabym mu mocną 5/10

Szkoda, wielka szkoda!
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 10:36   #4255
Bet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 46
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

OSZUKANA z Angeliną Jolie. BArdzo mi się podobał. Podobno historia prawdziwa. POLECAM
Bet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 10:51   #4256
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Slumdog. Milioner z ulicy. - moim zdaniem dobry film, choć przyznaję, zakończenie trochę mnie rozczarowało, bo spodziewałam się całkiem czegoś innego. ciekawie opowiedziana historia, niektóre momenty mnie poruszyły, zwłaszcza w pierwszej części filmu (to zmuszanie dzieci to żebrania i wszystko inne co z tym związane.). druga połowa wydaje mi się znacznie słabsza, pod koniec film się trochę dłużył. no i ta historia miłosna.

generalnie 8/10.

Cytat:
Napisane przez olenkaa Pokaż wiadomość
Mnie też zdecydowanie rozczarowała końcowka. Zwłaszcza moment spotkania zakochanych. Nie była tak poruszający jak reszta filmu i troszkę mi nie pasował do całości. Ale ogólnie film świetny. Wstrząsające są wspomnienia bohatera. Polecam!
A mnie zakończenie zaskoczyło ale bardzo pozytywnie!
Ciekawy film, bardzo mi się podobał.
I ten obraz Indii, przeżycia Jamala.. bardzo poruszające, niezwykłe.

Cytat:
Napisane przez AgataAgataka Pokaż wiadomość
slumdog. milioner z ulicy- jak dla mnie rewelacja, oscary jak najbardziej zasluzone
Też uważam że Oskary zasłużone.
Polecam ten film!
10/10
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 12:31   #4257
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Sweeney Todd - słów mi brak... i to nie z zachwytu

Uwielbiam Tima Burtona, klimat i groteskę jego filmów. Ale to... przeszlo moje oczekiwania. Z jednej strony atmosfera filmu kostiumowego, Londyn XIX wieku (przepadam za takimi klimatami), Helena Bonham-Carter i Johnny Depp w trupich makijażach. Fajna muzyka, intrygujące kawałki, podobał mi się też spiew Johnny'ego i Heleny.

Ale... akcja? Nieprawdopodobny splot zdarzeń, wszystko dzialo się jakby za szybko. Gdyby zrobić z tego nie musical, ale zwyczajny film, wyszłoby to chyba o wiele lepiej. Makabryczne sceny podrzynania gardeł i roztrzaskiwanych na podłodze głów, palenie człowieka żywcem w piecu, i to wszystko w atmosferze śpiewu - NIE! Mogłam znieść piosenke Wesołych Morderczyń z "Chicago", ale piosenka i podrzynanie gardła Bogu ducha winnym ludziom stworzyło efekt naprawdę makabryczny, i to nie z pozytywnym tego słowa znaczeniu (wpatrywanie się z napięciem w ekran). Ja po prostu miałam łzy w oczach...

Zakończenie łzawe i tandetne. Nie tego oczekiwałam po Burtonie.

Nie wiem ile punktów mogłabym tu dać, najwyżej 3/10.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 13:09   #4258
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Slumdog. Milioner z ulicy. - moim zdaniem dobry film, choć przyznaję, zakończenie trochę mnie rozczarowało, bo spodziewałam się całkiem czegoś innego. ciekawie opowiedziana historia, niektóre momenty mnie poruszyły, zwłaszcza w pierwszej części filmu (to zmuszanie dzieci to żebrania i wszystko inne co z tym związane.). druga połowa wydaje mi się znacznie słabsza, pod koniec film się trochę dłużył. no i ta historia miłosna.

generalnie 8/10.
Cytat:
Napisane przez AgataAgataka Pokaż wiadomość
slumdog. milioner z ulicy- jak dla mnie rewelacja, oscary jak najbardziej zasluzone

Ja także ostatnio obejrzałam SLUMDOGA. Jestem pod wielkim wrażeniem. Bardzo podobał mi się film, choć na początku nudziałam sie, gdyż wogóle nie wiedziałam o co chodzi. Z czasem akcja się rozkręciła
Myślę, że oskary zasłużone. Muzyka bardzo fajna i wpadająca w uszy Niektóre zachowania dzieci i ich dialogi powalające Niektórze aktorzy przystojni


Polecam
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 17:45   #4259
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Illusionist - takie romansidło w ładnym, magicznym opakowaniu . Spodziewałam się czegoś bardziej porywającego ale nie było źle. No i to iście hollywoodzkie zakończenie.. Takie naciągane 7/10
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 18:14   #4260
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"chłopiec z latawcem" - 8/10, książka bije film na głowę (wg mnie oczywiście)
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.