Ostatnio obejrzane filmy cz. II - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-26, 14:50   #4201
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Cool Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

oglądałam KOBIETY PRAGNĄ BARDZIEJ
Jestem bardzo zadowolona. Obsada, sam kontekst filmu..niby romantyczny ale z dozą realizmu. Przystojny Bradley Cooper daję 9/10

Kolejny film Dzazgi też bardzo mi się podobal....ale zakończenie było smutne i myślałam że nie wytrzymam i się poryczę

A dziś ide na Wyznania zakupoholiczki. Podobno świetny...zobacze i zdam relację
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 15:41   #4202
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Siostry Magdalenki wstrząsający ale to chyba przez to, że wszystko było prawdą.. oglądając film tak się czułam w fabułę, że miałam wrażenie, jakby mnie też to dotyczyło. Magdalenki gnębią psychicznie, przynajmniej ja się tak czułam, gdy go oglądałam. Raczej nie skuszę się na jego kolejną projekcję, bo nie chcę znów przeżywać takich nerwów ;p film jest godny polecenia, ale jakieś takie dziwne mam po nim uczucia. Może sama się boję, że jak nie odpokutuję solidnie za moje grzechy, to czekają mnie dużo gorsze tortury, niż przeżywały tamte dziewczęta.

8,5/10
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 16:38   #4203
gapciocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 113
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Przypadek Benjamina Burttona z genialnym Bradem Pittem;0super filmszkoda ,że nie dostał Oscara
gapciocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 16:48   #4204
izuljanka
Zadomowienie
 
Avatar izuljanka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 376
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

To nie tak jak myślisz, kotku

jak dla mnie totalna lipa, nic śmiesznego i ciekawego
izuljanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 17:29   #4205
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Dzień, w którym zatrzymała się ziemia - ogólnie bardzo fajny tylko końcówka mnie rozczarowała. Piękne efekty, Keanu dostojny i bardzo poważny (nie uśmiechnął się ani przez ułamek sekundy).
No i jest to kolejny film o tym, że człowiek niszczy ziemię i jeśli się nie zmieni, to źle się to skończy. Zauważyłam, że teraz coraz więcej filmów z takim przesłaniem. Bajek zresztą też - np. Wall.e
7/10
Mnie się podobała tylko końcówka tego filmu bo wreszcie zaczeło się coś dziać .
I wcale nie uważam, że Keanu był dostojny i poważny, on po prostu ma taki wyraz twarzy - w ogóle nie musiał grać. To jeden z tych aktorów, którzy grają dwoma minami. Niezależnie czy Matrix, czy Słodki listopad czy Dzień, w którym.. Keanu Reaves ma zawsze taką samą minę. Nieznoszę go za to .

Przesłanie tego filmu również trąci banałem. W przypadku Wall-ego było to wybaczalne, bo to przecież naiwna bajka dla dzieci, ale w przypadku filmu dla doroślejszych widzów mogli się bardziej postarać. No i jeszcze te gadki-szmatki, że ludzie się zmienią, tylko dajcie nam szanse... Eh...

Cytat:
Napisane przez gapciocha Pokaż wiadomość
Przypadek Benjamina Burttona z genialnym Bradem Pittem;0super filmszkoda ,że nie dostał Oscara
Dostał 3 Oskary

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2009-02-26 o 17:32
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 18:27   #4206
misi@
Rozeznanie
 
Avatar misi@
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kwidzyn- niestety :(
Wiadomości: 816
GG do misi@
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Slumdog. Milioner z ulicy"- może i fajny, ale czy dałabym mu oskara... raczej nie!! Bardziej podobał mi się Benjamin Button!! 7/10

"Walkiria"-
ogólnie ciekawy, gra Toma raczej mnie nie zachwyciła...aczkolwiek polecam 7,5/10
__________________
'Są osoby, które się pamięta, i osoby, o których się śni.'

Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

misi@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 19:38   #4207
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Walkiria.
Tom - nie sprawdził się w tej roli niestety. Ogólnie za nim nie przepadam, ale w tej roli był dla mnie równie przekonujący jak Will Smith grający Napoleona .
Poza tym - ciężko się ogląda film, o którym wie się, jak się kończy...
Z pozytywów: podobały mi się kostiumy i ogólnie całe tło, że się tak wyrażę, włącznie z pancerami Dobry też początek sam, bo po niemiecku(pomijam tekst przysięgi składanej przez żołnierzy Wehrmachtu wyświetlany po angielsku na początku filmu). Najbardziej podobały mi się dwie sceny: reakcja Stauffenberga, gdy Fromm zwrócił mu uwagę, że nie opowiedział na pozdrowienie (Heil Hitler) - taki mocny akcent; oraz scena pożegnania Stauffenberga z żoną, bo... ślicznie tam ona wyglądała.
Reasumując film bardzo przeciętny.
Całe 5/10

Nawiasem mówiąc, jestem przeciwna wybielaniu postaci historycznych, żeby ładnie i ujmująco wyglądały w filmach...

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2009-02-26 o 19:41 Powód: korekta
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 19:58   #4208
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Hanami. Kwiat wiśni" - 10/10.
absolutna rewelacja, arcydzielo wczoraj go obejrzalam, a jutro chyba pojde na niego do kina, bo jestem zachwycona i chce sie moim zachwytem podzielic z TŻtem [wczoraj obejrzalam go z przyjaciolkami].
fantastyczna gra aktorow, swietny scenariusz. film prawdziwy do bolu. realny. genialnie ukazana milosc, relacje miedzy rodzicami a dziecmi, samotnosc, bol po stracie ukochanej osoby, przyjazn, przemijanie.. i wiele innych uczuc, przezyc i stanow wspolczesnego swiata. przepiekna muzyka i jeszcze piekniejsze obrazy, ktore wygladaja jak fotografie. wzrusza, momentami smieszy, ale pobudza do refleksji.
naprawde, swietna historia i film godny polecenia. jeden z najlepszych, jakie widzialam
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49

Edytowane przez pani ćma
Czas edycji: 2009-02-26 o 19:59 Powód: dopisek
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 20:44   #4209
PrzebitaGumka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 209
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Slumdog : Milioner z ulicy . Jeden z lepszych. 9/10
PrzebitaGumka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 20:54   #4210
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
"Slumdog".
Niby mi sie podobał i fajnie sie oglądało, ale arcydziełem nie jest. Jestem zdziwiona, że dostał tyle Oskarów Owszem, nawet fajna historia i fajnie pokazana/opowiedziana. Świetna gra aktorów, zwłaszcza dzieciaków! Nie nudziłam się ani chwili, a także trochę się pośmiałam.
Niestety, jest to film, który jak dla mnie nadaje się do obejrzenia tylko raz - na pewno więcej go nie obejrzę. Poza tym nie wywołuje przynajmniej u mnie żadnych refleksj czy przemyśleń, a ja lubię filmy, które pozostawiają po sobie "ślad", pobudzają procesy myślowe i o których myślę po obejrzeniu. Ten film tego nie robi. Dlatego 7/10.
p.s. zakończenie mnie jakos nie przeszkadzalo, chociaz nie trawie bollywoodu.
Dokładnie, film fajny, ale bez zachwytów.
Dla mnie 6,5/10, byłoby pewnie lepiej, ale miałam chyba za duuuuże oczekiwania.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 21:01   #4211
manirax1
Raczkowanie
 
Avatar manirax1
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 112
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Siedem dusz - po prostu nie ma słów by wyrazić to co ten film z sobą niesie, zachwycający - NIE, piękny - NIE, czy rewelacyjny - NIE

Ten film nie podlega kategoriom i ocenom, trzeba go poczuć, trzeba go przeżyć.

Obraz który przedstawił w nim Gabriele Muccino niestety powoli znika z tego świata, tacy ludzie już się chyba nie rodzą, a szkoda

Film ten według mnie zasługuje na miano arcydzieła przez wielkie A

Łezki ciekną przez cały czas, a na końcu wylewają się wiadrami
__________________

manirax1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 21:07   #4212
flawless2903
Zadomowienie
 
Avatar flawless2903
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 744
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez manirax1 Pokaż wiadomość

Łezki ciekną przez cały czas, a na końcu wylewają się wiadrami
Dokładnie! Na końcu naprawdę płakałam jak bóbr, cały policzek miałam mokry. I, nawet kiedy oglądam ten film fragmentami po raz kolejny (bo tak lubię - oglądać kilka razy ten sam film) to mimo, że znam koniec i w ogóle, wszystko, to i tak film ten wyzwala we mnie ogromne wzruszenie.
Film z przesłaniem, jeden z nielicznych.
__________________
tak.
flawless2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 21:40   #4213
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

slumdog, genialny film, swietnie uchwycony wątek o biedocie i zyciu w slumsach i wątek milosny tez ok 9/10
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 08:36   #4214
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Wyznania zakupoholiczki: po obejrzeniu stwierdzam: komercja. Nie obejrzę go już więcej.

Siedem dusz... czy grają to w kinach multiplexach czy tylko w wybranych? bo chciałabym obejrzeć a w żadnym nie widzialam na spisie seansów
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 08:46   #4215
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Co do Siedmiu dusz- pewnie nie widziałaś bo premiera jest dopiero 13.03.

Wątpliwość
tzw. kawał dobrego kina- świetna gra aktorska ( 3 nominacje oscarowe dla aktorów), spójne dialogi znakomicie zagrane; plusem dla mnie jest także minimalizm tego filmu.
8/10
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 09:59   #4216
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość

Siedem dusz... czy grają to w kinach multiplexach czy tylko w wybranych? bo chciałabym obejrzeć a w żadnym nie widzialam na spisie seansów
W PL premiera za 2 tyg.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 10:13   #4217
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Charmain Pokaż wiadomość
Wątpliwość
tzw. kawał dobrego kina- świetna gra aktorska ( 3 nominacje oscarowe dla aktorów), spójne dialogi znakomicie zagrane; plusem dla mnie jest także minimalizm tego filmu.
8/10
Cztery nominacje dla aktorów z czego jedna moim zdaniem trochę dziwna, bo choć postać szokuje, to było jej tam tak niewiele, że nie powinna być drugoplanowa. Ale oni wiedzą lepiej
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 10:17   #4218
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Dzięki za zwrócenie uwagi
Wiedzą lepiej... Slumdog najlepszym tego przykładem
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 10:17   #4219
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Wink Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

juz ogarnęłam tą kwestię co do Siedmiu dusz. 13.03 więc jest czas. Ale już się piszę, że obejrzę. Na Kochaj i Tańcz też pójdę, ale juz wiem, że to kolejna komercja. Chyba tylko ze względu na Damięckiego hehe
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-27, 10:25   #4220
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Charmain Pokaż wiadomość
Dzięki za zwrócenie uwagi
Wiedzą lepiej... Slumdog najlepszym tego przykładem
Wiesz, w sumie to nie mieli za bardzo wyboru :P dla mnie Slumdog bardziej zasługuje na Oscara za pierwszą część, niż Button za całość.
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 10:31   #4221
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Walkiria.
Tom - nie sprawdził się w tej roli niestety. Ogólnie za nim nie przepadam, ale w tej roli był dla mnie równie przekonujący jak Will Smith grający Napoleona .
Poza tym - ciężko się ogląda film, o którym wie się, jak się kończy...
Z pozytywów: podobały mi się kostiumy i ogólnie całe tło, że się tak wyrażę, włącznie z pancerami Dobry też początek sam, bo po niemiecku(pomijam tekst przysięgi składanej przez żołnierzy Wehrmachtu wyświetlany po angielsku na początku filmu). Najbardziej podobały mi się dwie sceny: reakcja Stauffenberga, gdy Fromm zwrócił mu uwagę, że nie opowiedział na pozdrowienie (Heil Hitler) - taki mocny akcent; oraz scena pożegnania Stauffenberga z żoną, bo... ślicznie tam ona wyglądała.
Reasumując film bardzo przeciętny.
Całe 5/10
zgadzam sie, bardzo przecietny film, zeby nie powiedziec gorzej.

Wyśnione życie aniołów, Vie rêvée des anges

Smutny film, przygnebiajacy bym rzekla. Historia dwoch mlodych kobiet, borykajacych sie z bieda, samotnoscia. Motyw milosci, dla ktorej traci sie caly zdrowy rozsadek. Wiadomo od poczatku, ze happy endow nie bedzie.

8/10
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 11:20   #4222
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Dużo filmów oglądam, i wybieram te wyjątkowe (tż) - nie wiem jak to robię , ale slumpdog millionaire jest dla mnie 10/10 .
Akcja jest (tż nie zasnął), wątki trzy i nic się nie miesza (wiadomo co, gdzie i kiedy), dźwięk/muzyka nie da się ukryć przykuwa słuch, nie ma tam holywoodzkich gwiazd -nikogo nie znamy i nie utożsamiamy z innymi postaciami (z innych filmów).
Ja miałam o tyle dobrze, że zaczęłam oglądać ten film mnie wiedząc o czym będzie -co myślę jest najfajniejszą sprawą -dlaczego?
Bo w momencie kiedy Jamal rozmawiał z Latiką przez telefon w sprawie ostatniego pytania, myślałam, że zrezygnuje z gry weźmie to co wygrał albo od razu wybiegnie do niej na ulicę .
To byly chwile takiego napięcia wewnętrznego, że oprócz łez byłam cała w emocjach niesamowitych (nie pamiętam, żebym kiedykolwiek była tak mocno skupiona, roztrzęsiona i spięta). A jak wybrał A to juz się cieszyłam jak mały Kazio .
Potem po filmie zaczełam dochodzić skąd go tż wytrzasnął i czytac o nim i sie okazało, że to wielki hit .
Cieszę się niezmiernie , że go obejrzałam nie wiedząc na co się nastawiać i nie znając całego halo wokół tego filmu.
Swoją droga ścieżka dźwiękowa, a zwłaszcza ten utwór jest przepiękny
http://www.youtube.com/watch?v=4UiOa...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oDafaCTLun0
To tyle ode mnie
Oglądałam go w środę i cały czas o nim myślę, i czytam na necie-jak oszalała
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 11:31   #4223
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Dużo filmów oglądam, i wybieram te wyjątkowe (tż) - nie wiem jak to robię , ale slumpdog millionaire jest dla mnie 10/10 .
Akcja jest (tż nie zasnął), wątki trzy i nic się nie miesza (wiadomo co, gdzie i kiedy), dźwięk/muzyka nie da się ukryć przykuwa słuch, nie ma tam holywoodzkich gwiazd -nikogo nie znamy i nie utożsamiamy z innymi postaciami (z innych filmów).
Ja miałam o tyle dobrze, że zaczęłam oglądać ten film mnie wiedząc o czym będzie -co myślę jest najfajniejszą sprawą -dlaczego?
Bo w momencie kiedy Jamal rozmawiał z Latiką przez telefon w sprawie ostatniego pytania, myślałam, że zrezygnuje z gry weźmie to co wygrał albo od razu wybiegnie do niej na ulicę .
To byly chwile takiego napięcia wewnętrznego, że oprócz łez byłam cała w emocjach niesamowitych (nie pamiętam, żebym kiedykolwiek była tak mocno skupiona, roztrzęsiona i spięta). A jak wybrał A to juz się cieszyłam jak mały Kazio .
Potem po filmie zaczełam dochodzić skąd go tż wytrzasnął i czytac o nim i sie okazało, że to wielki hit .
Cieszę się niezmiernie , że go obejrzałam nie wiedząc na co się nastawiać i nie znając całego halo wokół tego filmu.
Swoją droga ścieżka dźwiękowa, a zwłaszcza ten utwór jest przepiękny
http://www.youtube.com/watch?v=4UiOa...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oDafaCTLun0
To tyle ode mnie
Oglądałam go w środę i cały czas o nim myślę, i czytam na necie-jak oszalała
zgadzam sie w 100 %% odnosze podobne wrazenie : ale np mojego koledze wogole film sie nie podobal i nie przemawiał do niego, ja jestem innego zdania, dał duzo do myslenia i no wlasnie tez tak myslalm ze w koncu nie jakies super gwiazdy amerykanskie hollywoood tam grają tylko inni aktorzy inna muzyka inne realai filmów, czasami lepszy taki jakis z inndi czy skąd tam niz komercja rodem z hollywod nie wartająca niczego dzis obejrz benjamina i porownam ktory lepszy, jak narazie slumdogiem jestem strasznie oczarowana i zachwycona
__________________
Kizia mizia 24 powinno być

Edytowane przez Kizia Mizia19
Czas edycji: 2009-02-27 o 11:32
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 11:40   #4224
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Ja cały czas tą nutkę sobie nucę pod nosem, a że sama w pracy siedzę to nawet nikt nie słyszy .

Ja nie lubie Pitta - wiem, że aktor z niego dobry, ale jakie role by nie grał to mnie draźni - nic nie poradzę na to .
A film pewnie też obejrzę i nie mam zamiaru o nim czytać by sie nie nastawiać - w przypadku oglądania filmów niewiedza o nich nic to klucz do dobrego oglądania .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 11:40   #4225
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Kochanice króla - piękne zdjęcia, kostiumy, ale pomieszanie faktów historycznych i Eric Bana który zupełnie nie przypomina Henryka Tudora sprawiłło, że byłam nieco rozczarowana. Ogólnie nie jest to film dla osób które interesuja się historią, mało tego - jest to film koncentrujący się głónie na historii dwóch sióstr, kochanek królewskich oraz o ich trudnych relacjach (najpierw siostrzana miłość, potem rywalizacja, zazdrośc, nienawiść)...
5/10.

Zakochany Molier - piękne zdjęcia, kostiumy, scenografia. Duża dawka humoru, sympatyczni aktorzy, intrygi, miłość. Mozna się sporo posmiać, ale na koniec i popłakać. Warto obejrzeć
9/10.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 11:52   #4226
Bet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 46
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

SLUMDOG - szczerze mówiąc (po tych zachwytach, ochach i achach) to się trochę zawiodłam Film wprawdzie fajny, ukazuje tę drugą strone Indii, ma fajną muzykę,.. etc. Ale wg mnie trochę kiczowaty ten wątek miłosny

SEN KASANDRY - stary film, ale dopiero niedawno oglądnęłam. To mi sie akurat podobało. Dostojewski jest nieśmiertelny

Teraz przymierzam się do oglądnięcia Milka i Oszukanej
Bet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 11:53   #4227
alazif
Raczkowanie
 
Avatar alazif
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
GG do alazif
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

1.Ciekawy przypadek Benjamina Buttona- taki sobie,spodziewalam sie czegos lepszego. A poza tym jakos nie przepadam za Bradem. 6/10
2.Chuaua z Beverly Hills ;D zabawny film 5/10
3.Gladiator-m szkoda,ze dopiero teraz.. 8/10
4. W pogoni za Amy,Szczury z supermarketu -fajne komedie 6/10
5. Chaotyczna Anna- swietny film.. 9/10
7.Birds of America -jak wyzej 8/10

Edytowane przez alazif
Czas edycji: 2009-02-27 o 11:55
alazif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 12:55   #4228
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Witam, ostatnio jest zasyp filmów, które chciałam zobaczyć. Niestety większość mnie rozczarowała

Ciekawy Przypadek Benjamina B.
czekałam na tel film i z ciekawością szłam do kina. Niestety wielkie rozczarowanie. Film bardzo ładnie zrobiony, piękne sceny, no i młody Pitt, ale reszta ... wynudziłam się potwornie. Za długi, nudny, mało porywczy i przerysowany. Moim zdaniem na zasłużył na te nominacje 5/10

Droga do szczęścia
- też wyczekany Zrobił na mnie dużo lepsze wrażenia niż w/w. Spokojny, wciągający, świetna gra aktorska. Zakończanie dobitne i zaskakujące. Moim zdaniem film daje do myślenia. Bo chyba każdy w życiu zrezygnował ze swoich marzeń, planów bo albo bał się realizacji, albo nie miał odwagi, albo świat się temu sprzeciwiał. 8/10

Walkiria
- typowo amerykańska opowieść o bohaterze. Tom jest dla mnie żałosny, więc nie mogę obiektywnie ocenić jego roli. Plus za "realizm" scenografii, kostiumy, postacie (mimo wielkiej produkcji, nie było tam samych znanych twarzy). Niestety zakłamanie historyczne nie pozwala mi dobrze ocenić tego filmu. Pokazano nieskazitelnego oficera, napompowanego wzniosłymi ideami. Dlaczego robi się z tego człowieka bohatera skoro był on najczystszym nacjonalistom, a jego partnerzy chcieli tylko obalenia Hitlera i dobrania się do stołków. Poza tym film strasznie patetyczny. Mnie ta jednostronność skojarzyła się z Katyniem. 6/10

Kobiety pragną bardziej najlepszy film ostatnich tyg. jaki widziałam. Ciekawa formuła, lekki w odbiorze, zabawny, estetyczny. Wtopiłam się w obraz w 100%. Poza tym pokazuje kilka prawd, zawiłości życia i związków. Wyszłam z kina i zaczęłam analizować ile w filmie prawdy. Co prawda postacie pokazane są schematycznie, ale jak mówi się w filmie, jest reguła, są wyjątki. Polecam do obejrzenia z koleżankami 10/10
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 12:59   #4229
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Poruszający film o przemijaniu... Daje nam do zrozumienia, że nic nie trwa wiecznie i trzeba z życia czerpać pełnymi garściami. Bardzo ładny, wzruszający, aczkolwiek rzeczywiście długi. Mnie się jednak ogólnie podobał, był niecodzienny i nietuzinkowy. 8,5 /10
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 13:18   #4230
flawless2903
Zadomowienie
 
Avatar flawless2903
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 744
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Z wczoraj :

Droga do szczęścia - cóż, albo wina tego, że się nie mogłam skupić ( bo oglądałam z pewnym osobnikiem płci męskiej. ;D ) albo nie wiem. Ale, jak się głębiej zastanowię to film jest głęboki. Ma przesłanie, jest niespodziewany, a na pewno koniec jest baaardzo zaskakujący.
No, nie wiem w sumie jak ten film ocenić. Leoś bardzo dobrze zagrał, naprawdę. Kate, hm, myslę, ze jest naprawde dobrą aktorką ale nie umiała do końca oddać tej postaci.
8/10.

Uprowadzona - naprawdę dobry film akcji, naprawdę. Trzymał w napięciu do ostatniej minuty. Po prostu już nie mogłam, tak mnie denerwował. ;D Wydawało się w pewnych momentach, że już się wszystko wyjaśni, a tu psikus.
Podobał się mnie. : )
8/10.
__________________
tak.
flawless2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.