Książeczka sanepidowska - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 16:44   #361
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez kissmagda Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 --------

ja poszłam na skróty i kupiłam gotową za 80 zł od gościa z pod nr 792 536 943 załatwiłam to w jeden dzień i z tego co koleś mówił to można też zamówić u niego wysyłkę pocztą. to miły kole s a książeczka była z wszystkim co potrzeba i bezterminowa . polecam bo oszczędziłam sobie czasu, kasy i grzebania w kupie..kiss magda
Doskonale.

Post zachowany dla policji, fałszerstwo i świadomy udział to wiele lat za kratkami...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 16:50   #362
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Książeczka sanepidowska

jeśli mam książeczkę i badanie, a chcialbym odnowić tylko jej ważność ile mniej więcej się płaci za to ?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 17:16   #363
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Książeczka sanepidowska

Mam inne pytanie do badania na nosicielstwo potrzebne są trzy próbki, pobierane 3 dni pod rząd. Co, jeśli komuś nie uda się i próbki będą zebrane co drugi dzien (np. wt-czw-sb, oddane w poniedziałek rano). Czy waszym zdaniem przyjmą takie próbki czy nie ma sensu się fatygować??
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 19:27   #364
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Książeczka sanepidowska

A u mnie zamiast próbek pobierali wymazy. Nie wiem co lepsze
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 15:48   #365
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Książeczka sanepidowska

Mam pytanie.
Swego czasu chcialam wyrobic sobie ksiazeczke, ale nie dociagnelam sprawy z lekarzem medycyny pracy do konca i teraz nie wiem czy mam wazna ksiazeczke.

Mam w niej pieczatke: zdolny/a do pracy w procesie obrotu zywnoscia [tu data]. Obok jest RTG klatki piersiowej z dnia...[data] i Nie ma p-wskazan sanit.-epid.do wykonywania pracy w obrocie zywnoscia.

Nigdzie nie ma podpisu lekarza (jest tylko pieczatka przychodni). Wobec tego moge isc na wlasna reke do lekarza medycyny pracy (oczywiscie bedzie to wizyta platna) i w ten sposob moge zdobyc ten podpis?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 10:01   #366
Trusmilk
Rozeznanie
 
Avatar Trusmilk
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 956
Dot.: Książeczka sanepidowska

Dziewczyny mam pytanie. W środę oddałam pierwszą próbkę, dzisiaj powinnam kolejną, jednak z przyczyn technicznych nie mogłam tego zrobić. W piątek sanepid jest nieczynny, więc kolejne dwie mogę dopiero dostarczyć w następnym tygodniu. I tu pojawia się problem, bo powinno być to trzy dni z rzędu. Dzwoniłam już do sanepidu(oddział we Wrocławiu) i powiedziano mi, że mam przynieść kał z niedzieli, ale kurde wszędzie pisze, że robią problemy, bo powinno być co dziennie. I teraz nie wiem, co w takim wypadku
__________________
Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu.
Trusmilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 08:41   #367
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Kola15 Pokaż wiadomość
To teraz musisz iść po prostu do lekarza medycyny pracy żeby uaktualnić te książeczkę. Lekarz Cie zbada, walnie pieczątkę i wpisze termin następnej wizyty
Ja mam właśnie taką samą sytuację. Moja książeczka jest już nieważna jakieś 3 lata. Czy po tą pieczątkę nie mogę iść do normalnego, rodzinnego lekarza? Bo czytałam, że tak. I że taki lekarz też może podbijać książeczki. Nie uśmiecha mi się płacić pół stówy lekarzowi medycyny pracy tylko za jakąś głupią pieczątkę (wiadomo, że i tak każdemu ją postawi, nawet jeśli coś byłoby nie tak).
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 17:04   #368
aconcagula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Książeczka sanepidowska

Mam pytanie BARDZO WAŻNE!!!!
W dniach 1 2 3 Kwietnia muszę zrobić kupki do tych próbek no ale 2 kwietnia ide na urodziny i wiadomo bedzie alkohol wiec czy na następny dzień jak zrobię kupkę to czy w badaniach to wykryją????

aconcagula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 19:01   #369
Trusmilk
Rozeznanie
 
Avatar Trusmilk
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 956
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez aconcagula Pokaż wiadomość
Mam pytanie BARDZO WAŻNE!!!!
W dniach 1 2 3 Kwietnia muszę zrobić kupki do tych próbek no ale 2 kwietnia ide na urodziny i wiadomo bedzie alkohol wiec czy na następny dzień jak zrobię kupkę to czy w badaniach to wykryją????

Alkohol tu nie ma znaczenia, spokojnie
__________________
Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu.
Trusmilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:25   #370
aconcagula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Książeczka sanepidowska

Napewno? Bo to są badania do szkoły a raczej na praktyki i nie chce ich zj**** bo jesli sie okaże wynik pozytywny przez to, to bede musiala zmienic kierunek
aconcagula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:49   #371
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Książeczka sanepidowska

Alkohol nie ma nic do tych pałeczek bakterii także spokojnie...

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

A z tymi badaniami: jak robiłam je 3 lata temu, to teraz normalnie idę do lek.med. pracy i on mi bez problemu wypisze taką książeczkę?
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 14:26   #372
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: Książeczka sanepidowska

No właśnie - jak to jest? Ja robiłam badania jakies 3 miesiące temu, gdyż chciałam podjąć pracę, do której potrzebna mi była książeczka sanepidowska. Badania zrobiłam, kupiłam książeczkę, odebrałam wyniki - wpisali mi je w książeczkę. Jednak odnośnie podjecia tej pracy w ostateczności się rozmyśliłam i koniec końców nie piszłam z tymi wynikami do lekarza medycyny pracy, bo nie widziałam sensu żeby wydawac kolejne pieniądze skoro zrezygnowałam z tej pracy. Czy zatem mogę iść do lekarza w każdej chwili (teraz lub przy kolejnej okazji gdzie będzie mi potrzebna książeczka) czy już jest za późno?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 09:44   #373
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Książeczka sanepidowska

Słuchajcie, a czy jest sens wyrabiać tę książeczkę tak na zapas, nie będąc jeszcze zatrudnionym w miejscu pracy, gdzie owa książeczka jest wymagana?
Czytałam już wiele wątków na ten temat, ludzie różnie piszą, jedni, że książeczkę wystawia lekarz rodzinny, gdy mamy gotowe wyniki z laboratorium, inni, że do tego trzeba wykonać badania krwi, moczu i rtg płuc. I ja już sama nie wiem.

Mam taką sytuację, że szukam pracy, potrzebuję jej na gwałt i znalazłam interesującą ofertę. Jest to praca na terenie hipermarketu, nie przy żywności, ale książeczka widnieje w wymaganiach.
Odpowiedziałam na to ogłoszenie i nie wiem,czy gdybym teraz, we własnym zakresie, zaczęła wyrabiać książeczkę, to czy ona będzie ważna? No bo przecież do lekarza medycyny pracy musiałby skierować mnie przyszły pracodawca, który mnie jeszcze nie zatrudnił i nie wiadomo, czy w ogóle to zrobi. Czy może wystarczy tylko rodzinny?
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 17:23   #374
slodkakotka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Książeczka sanepidowska

Witam czy ma ktos kartke z badaniami z sanepidu ,ktore dostaje sie przy robieniu badan na nosicielstwo ..Zgubiłam ksiazeczke i znalalazłam tylko jakaś kartke z sanepidu ,ale nie wiem czy jest ważna i czy na podstwie tej wyrobie ponownie ksiazeczke
slodkakotka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:36   #375
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez kissmagda Pokaż wiadomość
przestępstwo - dystrybucja sfałszowanych dokumentów SANEPID.
Nie ma czegoś takiego jak bezterminowa książeczka.
__________________


Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-05-13 o 06:27
saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:29   #376
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez kissmagda Pokaż wiadomość
tak zgadza się ale nie do końca bo ja mam w swojej książeczce pieczątkę na której jest tekst tego typu " TERMIN NASTĘPNEGO BADANIA PO PRZEBYCIU ZAKAŻENIA CZYNNIKIEM CHOROBOTWÓRCZYM O KTÓRYM MOWA ....." co oznacza że nie trzeba co roku biegać i przedłużać tylko jak by się zachorowało. pozdrawiam
Na nosicielstwo robi się raz w życiu badanie
A co roczna pieczątka i tak jest potrzebna, bo lek. med. pracy bada ogólną sprawność pacjenta.
Do niektórych zawodów co roku trzeba wykonywać prześwietlenia płuc, robić rtg, moczu itd.

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez MA66IE Pokaż wiadomość
No właśnie - jak to jest? Ja robiłam badania jakies 3 miesiące temu, gdyż chciałam podjąć pracę, do której potrzebna mi była książeczka sanepidowska. Badania zrobiłam, kupiłam książeczkę, odebrałam wyniki - wpisali mi je w książeczkę. Jednak odnośnie podjecia tej pracy w ostateczności się rozmyśliłam i koniec końców nie piszłam z tymi wynikami do lekarza medycyny pracy, bo nie widziałam sensu żeby wydawac kolejne pieniądze skoro zrezygnowałam z tej pracy. Czy zatem mogę iść do lekarza w każdej chwili (teraz lub przy kolejnej okazji gdzie będzie mi potrzebna książeczka) czy już jest za późno?
To ja Ci teraz odpowiem -
Można. Ja z wynikami badań poszłam po 3 latach i nawet nic nie powiedziała mi lekarka, że czemu dopiero teraz ani nic. Te badania robi się raz w życiu i one są ważne całe życie.

A co do pozostałych badań - z tego co ja zrozumiałam, to wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Np jeśli ktoś nie ma styczności z taką 'otwartą' żywnością, tylko wszystko pakowane to wystarczy badanie na nosicielstwo.

Jeśli wiadomo, że pracodawca skieruje na dalsze badania, to też warto wspomnieć o tym lekarzowi żeby niepotrzebnie nie wykonywać kilkukrotnie badań (bo niektóe zakłady pracy mają obowiązkowe badania)...
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:43   #377
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: Książeczka sanepidowska

No to super Dzięki za odpowiedź
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 18:15   #378
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Książeczka sanepidowska

Dziewczyny! Nie kupujcie książeczek, lepiej jest się przebadać. Wiem, że wygodniej jest kupić książeczkę ale lepiej, żeby wszystko było w porządku.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 18:44   #379
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Fara25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Nie kupujcie książeczek, lepiej jest się przebadać. Wiem, że wygodniej jest kupić książeczkę ale lepiej, żeby wszystko było w porządku.
Przecież całe te książeczki to i tak jeden wielki pic na wodę. Tylko u nas jest coś takiego, w Europie zachodniej już dawno to wycofali.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 15:16   #380
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Książeczka sanepidowska

witajcie, mam kilka pytań i bardzo bym prosiła o odpowiedź

jak to jest z tymi książeczkami? czy można ją sobie wyrobić "na zapas" i potem brać się za szukanie pracy, czy można składać CV do miejsca, gdzie książeczka jest potrzebna i wyrobić ją sobie dopiero po przyjęciu?

żeby wyrobić książeczkę potrzebna jest wizyta u lekarza medycyny pracy albo ogólnego rodzinnego, tak? a żeby iść do lekarza trzeba mieć ubezpieczenie zdrowotne. co z osobą, która aktualnie nie studiuje, szuka pracy i chciałaby sobie wyrobić taką książeczkę? jeśli dobrze rozumiem, to żeby ubezpieczenie ją obejmowało, musi być wcześniej zarejestrowana w UP?
__________________
How I choose to feel is how I am.


Edytowane przez kasiencja
Czas edycji: 2011-05-07 o 15:19
kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 15:20   #381
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Książeczka sanepidowska

Książeczke sanepidowką wypisuje lekarz medycyny pracy - za wizyte u niego sie placi. (w zaleznosci - 40-100zl)
Zeby lekarz podpisal taka ksiazeczke trzeba miec zrobione badania na nosicielstwo. Badania 'wyrabia' sie w stacji sanepidu, za ktore sie placi. (50-130zl)

Nie jest do tego potrzebne ubezpieczenie.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 15:22   #382
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Książeczka sanepidowska

dziękuję. a czy właściwie wiadomo, od czego zależy koszt jednego i drugiego? czy to działa tak, że większe miasto=większe koszty?

no i ciekawa jestem odpowiedzi na moje drugie pytanie
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 15:27   #383
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
dziękuję. a czy właściwie wiadomo, od czego zależy koszt jednego i drugiego? czy to działa tak, że większe miasto=większe koszty?

no i ciekawa jestem odpowiedzi na moje drugie pytanie
Wszystko zalezy od lekarza chyba.
Ja w Warszawie za wizyte u lek. med pracy zaplacilam 40zl.
Badania robilam w Rzeszowie - placilam 75zl, a kolezanka za badania w Poznaniu placila 50zl.

Zeby isc do lekarza medycyny pracy nie musisz miec ubezpieczenia zdrowotnego, bo za wizyte placisz sama.
To wszystko w zalozeniu, ze na wlasna reke wyrabiasz ksiazeczke.

Jesl idziesz do pracy, a nawet nie jestes zarejestrowana w UP, ale pracodawaca wymaga ksiazeczki i np. oferuje pokrycie kosztow, to sie dostaje skierowanie i robi sie te badania (a wtedy jeszcze nie jest sie zatrudnionym) na koszt firmy w ktorje sie bedzie pracowac.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:27   #384
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Książeczka sanepidowska

wie może ktoś jaka jest cena w Bydgoszczy?
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 13:58   #385
aGrAwA_26
Wtajemniczenie
 
Avatar aGrAwA_26
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 025
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez nellady Pokaż wiadomość
wie może ktoś jaka jest cena w Bydgoszczy?
Też w poniedziałek odbieram skierowanie i idę sobie ją wyrobić ile takie wyrabianie trwa? chodzi mi o Bydgoszcz
__________________

Drożdże

Zapuszczam włosy

http://instagram.com/aisha_27_
aGrAwA_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 09:54   #386
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Książeczka sanepidowska

W niektórych firmach i tak koszty badania są zwracane.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 10:27   #387
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Książeczka sanepidowska

a ile wynosi koszt badania lekarza medycyny pracy? Czy jeśli pojadę do przychodni akademickiej będzie taniej?
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 13:07   #388
vraska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Książeczka sanepidowska

Hej, w Bydgoszczy 60 zł, plus ok 20 zł za lekarza medycyny pracy.
A teraz ja mam pytanie
Robiłam sobie badania na nosicielstwo w listopadzie, ale nie poszłam podbić książeczki do lekarza. No więc zebrałam się i poszłam do przychodni się pytać o lekarza, kiedy mogę przyjść podbić książeczkę a Pani w rejestracji mi się pytała kiedy robiłam badania, ja powiedziałam że w grudniu, bo coś mi się pomyliło... A Pani na to, że w takim razie jeszcze są ważne. Więc jak to jest z tą ważnością badań??? Boję się, że są ważne pół roku i będę mogła znowu robić, ale ponoć są ważne całe życie. Więc co na myśli miała Pani z rejestracji?
vraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:20   #389
Fisty
Przyczajenie
 
Avatar Fisty
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
GG do Fisty
Exclamation Dot.: Książeczka sanepidowska

Cześć. Mam ważne pytanie, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

W 2007 roku zrobiłam badania na nosicielstwo pałeczek Salmonella i Shigella (w Warszawie). Niczego u mnie nie wykryto. Posiadam raport z badań.
Niestety jednak tak się wtedy złożyło, że nie poszłam do lekarza na pieczątkę w książeczce zdrowia (książeczce sanepidu).
Pytanie: czy muszę robić od nowa badania, czy mogę iść z tym co mam do lekarza tylko po pieczątkę? jeśli tak, ile to kosztuje?

Pomocy.
Pozdrawiam!
Fisty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 14:35   #390
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Książeczka sanepidowska

czy te "patyczki" z kałem nosi się codziennie czy można zanieść jednego dnia wszystkie 3(z 3 różnych dni)?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 15:08:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.