Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-16, 11:25   #3541
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tylko na moment, wyszlam wlasnie od lekarza. Szyjka mi sie mocno skrocila, ma max 1cm, nadal zamknieta.
Kuurcze, przestraszylam sie, bo do tp to jeszcze wieki.. jutro pakuje torby!
Miala/ma tak ktoras

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny za słowa otuchy i przykłady
Lekarz kazał częściej uprawiać 'położnictwo' i się oszczędzać. Tylko, że ja mam wrażenie, że odkąd wróciłam z Portugalii (polowa listopada) to zaczęłam żyć w zwolnionym tempie.. Plus kazał zwiększyć dawkę magnezu.
Rano pojechałam zrobić GBS, morfologie i mocz w razie W. Potem jeszcze po drodze podjechałam do galerii po filc i zajrzeć co tam mają w TK Maxx (kupiłam fajny pięciopak bawełnianych kocyków), a teraz jak wróciłam to widzę, że śluz mam podbarwiony na kolor toffi
(n)ie wiem czy to skutek wczorajszego badania czy co innego) + pobolewa mnie lekko brzuch jak na miesiączkę i krzyż. Nie podoba mi się to
Leżę już dziś krzyżem wstając tylko do WC





Ja czasem zjadam dwie tabliczki np. tak było po tym badaniu krzywej cukrowej



A leżałaś non stop do tego czasu czy żyłaś "normalnie"?




Prawda? Ja też nie ogarniam jak można nie domyślać się ciąży, przecież tyle się zmienia (poza ruchami często pojawia się ta kreska na brzuchu czy brodawki zmieniają kolor/kształt).


Ja zaczynam myśleć 'niech boli jak chce i ile chce, byle tylko mały urodził się bez żadnych komplikacji, niedotlenień itp.'. To mnie przeraża




Youan, no to Wam się córcia udała Pewnie po rodzicach taka fajna
Almat TY już po centrach i po zakupach to nie jezdzij wariatko;p Polez sobie ten tydzień- zawsze to tydzien dłużej w brzuchu a potem jak juz bedziesz miała ten 37 tydzien to najbezpieczniej.
Ja funkcjonowałam raczej normalnie, ale lezałam kilka godzin dziennie tak do 37 tygodniawłasnie, tylko, ze byłam po sterydach i wiedziałam, ze w razie czego mały jest bezpieczny pod względem oddychania.
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 11:44   #3542
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat ten śluz to pewnie po badaniu.Ja po ostatniej wizycie też tak miałam. Lekarz zresztą uprzedził,że tak będzie po tym jak 'wymacał' tą szyjkę A co do chodzenia to ja np. rano coś poogarniam wokół siebie, trochę się pokrzątam, ew. jakiś krótki spacer do sklepu a potem już leżakuję. Teraz jeszcze wieczorem chodzimy do szkoły rodzenia,a chwilowo jesteśmy bez auta więc musimy też podejść na przystanek. Jak wracamy to znowu leżakuję. Fakt,że mąż mi dużo pomaga z odkurzaniem i gotowaniem,żebym nie stała długo itd.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 11:44   #3543
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

U mnie dzisiaj też ślicznie a wczoraj było 14C nawet na TVN o tym mówili

Wczoraj byłam na nogach w mieście i sporo chodziłam a dzisiaj cała noc się budził bo jakieś bóle miałam i w pochwie takie mnie lapały bóle i aż mnie kuło zresztą dalej mnie momentami łapie taki ból w pochwie więc nic już nie robię leżę dzisiaj u odpoczywam
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 11:48   #3544
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez marlenya111 Pokaż wiadomość
teQiba patrzac na nasze TP to chyba bedziemy kolejnym rzutem jak sie czujesz ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja 27.02 już do szpitala się wybieram, także mam nadzieję że do tego czasu nic się niespodziewanego nie przydarzy
Czuję się chyba dosyć dobrze, chociaż wieczorami często czuję się jak przed okresem
A u Ciebie coś już znać daje?

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie bodziaki brałyście do szpitala - długi czy krótki rękaw? Bo ja już zgłupiałam czy brać krótki rękaw i śpiszki na to czy długi rękaw i pajacyk? I też spakowałam sam kocyk do torby,bo rożek trochę miejsca zajmuje. Rożek wrzuciłam do torby z kombinezonem,żeby mąż na samo wyjściem nam to przywiózł I głupie pytanie- wszystkie ciuszki ze szpitala wracają razem z nami spowrotem do domu, prawda? :
Ja biorę same pajace - 5 sztuk. Mam nadzieję że wystarczy.
Szczerze mówiąc to w rozmiarze 56 nie mam ani jednego bodziaka, bo ze starszym synem pamiętam że ani razu nie użyłam bo się bałam
A ciuszki jak najbardziej wracają Mnie tylko ostrzegali żebym wzięła kolorową tetrę bo białą mogą niechcący uznać za szpitalną.

Dla mnie to też niewyobrażalne nie wiedzieć o ciąży aż do porodu - chociaż czasem też słyszę takie historie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 12:22   #3545
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

TeQiba ja nie mam objawow ze to JUZ za moment tydzien temu mialam skurcze i od tamtej pory spokoj.

Juz nie wiem w jakie spodnie wchodzic bo te ciazowe jakies za male sie zrobily i strasznie nie wygodnie mi w nich a jak juz sie zdecyduje na wyjscie w nich to pozniej strasznie nerwowa sie robie bo okropie sie czuje. A tak kurcze szkoda mi cos kupowac na tak krotki okres... jutro jade do kolezanki po tiny love 3w1 to cos mowila o ciachach ciazowych to moze uda sie cos wychaczyc choc ona znaczniej mniej przytyla ode mnie wiec obawiam sie ze nie dam rady sie wcisnac ! Mam ooogromne nogi szook zawsze rozmoar S w najgorszym momencie M a tu teraz nogi mam i dupe przeeogromna... dalej nie umiem sie z tym pogodzic ! Choc wina sadze ze moja bo slodkiego sobie nie zaluje ☺ wiec niby jest mi z tym zle a i tak z tym nic nie robie <gluptas>


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 12:36   #3546
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Hej dziewczyny . Ja dalej w szpitalu , jutro mam testy z oksytocyna. Powiedziala mi lekarka po badaniu ze jutro beda chcieli zakonczyc moja ciaze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 12:52   #3547
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja 27.02 już do szpitala się wybieram, także mam nadzieję że do tego czasu nic się niespodziewanego nie przydarzy
O to widzę, że 28 wysyp dzieciaczków będzie. Ja się przekonam jutro chociaż wydaje mi się że jednak inaczej ruchy czuje i może jednak Mała się przekręciła i urodzę naturalnie.

Cytat:
Napisane przez Laura_85 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny . Ja dalej w szpitalu , jutro mam testy z oksytocyna. Powiedziala mi lekarka po badaniu ze jutro beda chcieli zakonczyc moja ciaze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak z wagą Malucha, przybrał trochę - bo z tego co pamiętam to malutki był jak ostatnio pisałaś.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-16, 15:52   #3548
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Wo jakie wieści tutaj, Laura ogromne kciuki!

Ja dzisiaj bym poszła na spacer, ale normy pyłów w piwietrzu u mnie przekroczone o 700% więc dałam sobie spokój, a szkoda bo pogoda przepiękna!

Za to kupiłam już wodę do szpitala i gumę do żucia na zmianę smaku jak itp. czytalam że dobrze mieć coś takiego. Tym samym torba spakowana w 100%, poza rzeczami co na bieżąco używam.

Moje dziecię po szalenstwach w okolicach pełni, teraz się wyciszylo bardzo. Rusza się regularnie, ale nie grandzi tak bardzo, ciekawe to jest. Jaki to ma wpływ :-P
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 16:19   #3549
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

u mnie też pięknie świeci ale wróciłam zmęczona od dentysty i sie wgramoliłam pod kołdrę. chyba rzeczywiście zbyt intensywnie spędziłam ostatnie dni, bo dzisiaj śpiąca jestem niesamowicie.
no to dziewczyny trzymam kciuki za te, które już niebawem na ostatniej prostej nie moge się doczekac waszych relacji i mam nadzieje, ze napiszecie, ze to była bułka z masłem
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 16:29   #3550
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja właśnie muszę dopakować szczoteczke bo kupiłam w końcu taką z zamykaniem i stanik drugi i spisać sobie liste rzeczy na ostatnią chwile tj. Telefon dokumenty dowód itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 17:29   #3551
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Laura, powodzenia w takim razie. A w sumie z jakiego względu taka decyzja lekarki?
Pantera, nie zazdroszczę takiego powietrza. U mnie wiejskie i zdrowe, że ho ho! Dziś było u mnie tak pięknie, że pomyślałam, że super by było zapakować Dziecię do wózka i pospacerować.
TeQiba, to my razem do szpitala się wybieramy
Sonia, a Ty też 27 czy co masz na myśli pisząc, że wtedy wysyp?
Marlenya, ja też mam wszystko ogromne, ale prawdę mówiąc wszystko mi już jedno. Ostatnie kilka dni jakoś spokojna jestem. Btw często miewam takie bóle napierające jakby dziecko głowę wciskało w pochwę, przy czym nie towarzyszą temu żadne skurcze Może wytrwam do 27.02.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-16, 17:33   #3552
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja jutro jeszcze na mały shopping będę musiała, bo sobie zdałam sprawę, że za szybko z małym na zakupy się nie wybiorę, a po porodzie do dentysty i do położnej na wizyty trzeba będzie w czymś śmigać i karmić. Mam parę koszul rozpinanych w rozmiarze sprzed ciąży, ale kiedy ja w nie wejdę. .. (?)
Używała któraś pas poporodowy?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 17:49   #3553
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Sonia, a Ty też 27 czy co masz na myśli pisząc, że wtedy wysyp?
Tak - 27 szpital 28 CC jeśli mała dalej będzie ułożona główkowo a tydzień temu jeszcze była. Jutro USG to sprawdzimy czy coś się zmieniło a możliwe że tak bo jakoś inaczej czuje ruchy... Pamiętałam że Tobie też zmienili termin, więc Youan by miała aż 3 nowe mamusie do towarzystwa
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 17:58   #3554
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Kurde dziewczyny gdzie tak Wam spieszno no luty.....😉 Wy wszystkie cesarki na tego 27, 28?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
Ja jutro jeszcze na mały shopping będę musiała, bo sobie zdałam sprawę, że za szybko z małym na zakupy się nie wybiorę, a po porodzie do dentysty i do położnej na wizyty trzeba będzie w czymś śmigać i karmić. Mam parę koszul rozpinanych w rozmiarze sprzed ciąży, ale kiedy ja w nie wejdę. .. (?)
Używała któraś pas poporodowy?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama używała i ekstra sprawa ale to dopiero po jakimś czasie tak od razu po porodzie nie można chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 17:59   #3555
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny, dokładnie, proszę się tak nie spieszyć!
za tydzień tłusty czwartek, będziemy się objadać pączkami
trzeba naszym dzieciaczkom jeszcze trochę tłuszczyku dorzucić
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 18:00   #3556
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Kajusia, mój też tak się rusza, kilka razy miałam wrażenie jakby robił coś w stylu "walić głową w mur" :-D Niemniej czy to jakkolwiek wpływa na szyjke itd, nie wiem...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 18:03   #3557
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja się na tłusty czwartek załapie Chociaż pączki i tak zajadam prawie codziennie
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 18:21   #3558
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Sonia, no to ci sie trafiło a ja dzisiaj caly dzien glodna chodzę. no wszystko bym pożarła. juz nie wiem co jeść. caly czas mam wrazenie, ze juz w tej lodowce i szafkach taki maly wybor, a tyyyle tam jedzenia. czipsy dobre bym zjadła, ale tutaj tylko same bekonowe, solone, cebula i ser i krewetkowe. błee, chce takie kuleczki orzechowe albo takie jak ząbki chyba pomidorowe MNIAM! i chakalakka hehe.
chyba wyskocze do tesco cos moze tam wynajdę
pantera ja mam dziennie ze 2-4 takie kłucia, więc u mnie pewnie jeszcze daleko. a moze to jeszcze nie to. zobaczymy co jutro polozna powie

Edytowane przez carla2607
Czas edycji: 2017-02-16 o 18:23
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 18:57   #3559
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja mam szyjkę do 1,5cm max i miękką,ale dalej zamkniętą i chodzę tak już drugi tydzień. A TP mam na 26.03 więc jeszcze trochę ponad miesiąc przede mną. Wczoraj na szkole rodzenia dziewczyny mówiły,że od 20tc chodzą ze skracającą szyjką, więc spokojnie. Jakoś i my dociągniemy

Pogoda dzisiaj piękna u nas, słonko ładnie świeci i cieplutko jest Prawie wiosennie, gdyby tylko ten śnieg już się rozpuścił na dobre. Rano mały spacer sobie zrobiłam z mężem do sklepu,a teraz już leżenie. Muszę te torby przepakować,ale to już chyba jutro bo jakoś dzisiaj nie mam weny z nimi walczyć
Witch no to rzeczywiście jedziemy na jednym wózku, bo ja tp dzień po Tobie.
Czy uczyli Cię już oddychać podczas porodu? Moja położna chyba takich zajęć nie przewiduję i zaczynam żałować, że jednak nigdzie się nie zapisaliśmy. Mam nadzieję, że w trakcie porodu będę ogarniać to co mi podpowiada położna (bo podpowiada, prawda?)


Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Almat TY już po centrach i po zakupach to nie jezdzij wariatko;p Polez sobie ten tydzień- zawsze to tydzien dłużej w brzuchu a potem jak juz bedziesz miała ten 37 tydzien to najbezpieczniej.
Ja funkcjonowałam raczej normalnie, ale lezałam kilka godzin dziennie tak do 37 tygodniawłasnie, tylko, ze byłam po sterydach i wiedziałam, ze w razie czego mały jest bezpieczny pod względem oddychania.
Mąż ma urodziny za parę dni, więc jeszcze na szybko chciałam mu kupić prezent póki byłam "na chodzie", bo przez najbliższe dni nigdzie nie wychodzę tylko przykładnie leżę i pachnę. A w przyszłym tygodniu chyba mnie do wariatkowa wywiozą

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Almat ten śluz to pewnie po badaniu.Ja po ostatniej wizycie też tak miałam. Lekarz zresztą uprzedził,że tak będzie po tym jak 'wymacał' tą szyjkę A co do chodzenia to ja np. rano coś poogarniam wokół siebie, trochę się pokrzątam, ew. jakiś krótki spacer do sklepu a potem już leżakuję. Teraz jeszcze wieczorem chodzimy do szkoły rodzenia,a chwilowo jesteśmy bez auta więc musimy też podejść na przystanek. Jak wracamy to znowu leżakuję. Fakt,że mąż mi dużo pomaga z odkurzaniem i gotowaniem,żebym nie stała długo itd.
Ten mój lekarz to nic mi nie mówi i USG nie robi Sprawdza tylko szyjkę i bicie serca (a przecież czuję, że się rusza to i serce bić musi).


Ale faktycznie brązowy kolor zniknął, więc chyba mogę odetchnąć.


U mnie mąż chyba też się wystraszył, bo dzwonił dopytywać czy na pewno leżę, a teraz robi lody waniliowe, żeby mi się milej leżało plus szykuje mi obiad na jutro. Nasi Panowie wcale też lekko nie mają Nie wyobrażam sobie życia w typowo patriarchalnym modelu

Cytat:
Napisane przez marlenya111 Pokaż wiadomość
Juz nie wiem w jakie spodnie wchodzic bo te ciazowe jakies za male sie zrobily i strasznie nie wygodnie mi w nich a jak juz sie zdecyduje na wyjscie w nich to pozniej strasznie nerwowa sie robie bo okropie sie czuje. A tak kurcze szkoda mi cos kupowac na tak krotki okres... jutro jade do kolezanki po tiny love 3w1 to cos mowila o ciachach ciazowych to moze uda sie cos wychaczyc choc ona znaczniej mniej przytyla ode mnie wiec obawiam sie ze nie dam rady sie wcisnac ! Mam ooogromne nogi szook zawsze rozmoar S w najgorszym momencie M a tu teraz nogi mam i dupe przeeogromna... dalej nie umiem sie z tym pogodzic ! Choc wina sadze ze moja bo slodkiego sobie nie zaluje ☺ wiec niby jest mi z tym zle a i tak z tym nic nie robie <gluptas>
Piąteczka +15kg i samopoczucie fatalne. Próbowałam zrobić wczoraj sobie zdjęcie, ale każde kasowałam. Czuję się jak kaszalot. Chodzę w wielkiej, bezkształtnej kurtce po przyjaciółce i jeansach koloru, którego nie lubię.
A getry ciążowe? Też Cię tak upijają? Bo ja się jeszcze nimi ratuje i do nich zakładam jakiś nie zapinany sweter za tyłek.
Pocieszające jest, że ponoć kp ucieka nam tłuszczyk w pierwszej kolejności z ud i brzucha, więc to dobra wiadomość dla dziewczyn, które zawsze się z nim borykały.

Cytat:
Napisane przez Laura_85 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny . Ja dalej w szpitalu , jutro mam testy z oksytocyna. Powiedziala mi lekarka po badaniu ze jutro beda chcieli zakonczyc moja ciaze.
O! To jakie plany na dzisiejszy wieczór?

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
O to widzę, że 28 wysyp dzieciaczków będzie. Ja się przekonam jutro chociaż wydaje mi się że jednak inaczej ruchy czuje i może jednak Mała się przekręciła i urodzę naturalnie.
A jakbyś wolała rodzić? Bo sporo dziewczyn ma problem z powrotem do myśli o porodzie sn, gdy od kilku dni nastawiają się na CC.


Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny gdzie tak Wam spieszno no luty.....😉 Wy wszystkie cesarki na tego 27, 28
A na kiedy masz termin, bo chyba mi to uleciało? Edit: już widzę na I stronie, że po 21/22.
Ja mam wrażenie, że tu się wszystkie rozpakują w przeciągu najbliższych 2 tyg, potem będzie dłuższa cisza i dopiero po 20.03 ruszą Ty, Carla, Asia, Witch i ja

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
Sonia, no to ci sie trafiło a ja dzisiaj caly dzien glodna chodzę. no wszystko bym pożarła. juz nie wiem co jeść. caly czas mam wrazenie, ze juz w tej lodowce i szafkach taki maly wybor, a tyyyle tam jedzenia. czipsy dobre bym zjadła, ale tutaj tylko same bekonowe, solone, cebula i ser i krewetkowe. błee, chce takie kuleczki orzechowe albo takie jak ząbki chyba pomidorowe MNIAM! i chakalakka hehe.
chyba wyskocze do tesco cos moze tam wynajdę
pantera ja mam dziennie ze 2-4 takie kłucia, więc u mnie pewnie jeszcze daleko. a moze to jeszcze nie to. zobaczymy co jutro polozna powie
Carla, Ty masz octowe

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Leili, chciałabym kliknąć Alles Easy Mama, pamiętam, że go zamawiałaś też. Sugerowałaś się tymi wymiarami z aukcji?
__________________
27.03.2017

Edytowane przez Almat
Czas edycji: 2017-02-16 o 19:48
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-16, 19:13   #3560
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
Sonia, no to ci sie trafiło a ja dzisiaj caly dzien glodna chodzę. no wszystko bym pożarła. juz nie wiem co jeść. caly czas mam wrazenie, ze juz w tej lodowce i szafkach taki maly wybor, a tyyyle tam jedzenia. czipsy dobre bym zjadła, ale tutaj tylko same bekonowe, solone, cebula i ser i krewetkowe. błee, chce takie kuleczki orzechowe albo takie jak ząbki chyba pomidorowe MNIAM! i chakalakka hehe.
chyba wyskocze do tesco cos moze tam wynajdę
Carla nie chce Cię denerwować ale właśnie zajadam te orzechowe

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
A jakbyś wolała rodzić? Bo sporo dziewczyn ma problem z powrotem do myśli o porodzie sn, gdy od kilku dni nastawiają się na CC.
No dokładnie tak mam Wcześniej wcale nie brałam opcji CC pod uwagę a potem jak się okazało że się nie przekręca to byłam przerażona. Teraz przyzwyczaiłam się do tej myśli i teraz tak dziwnie będzie znowu wrócić do opcji SN.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 19:45   #3561
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

No ja już wcześniej ubolewałam, że mnie tłusty czwartek ominie, ale skoro zmienili mi termin to jednak się załapię
Co do spodni to u mnie serio jedna para legginsów, które noszę i w domu i na wyjście. Pozostałe się podarły w kroku i wyrzuciłam, a jeansy mnie uwierają. Jak piorę to suszę je na kaloryferze, a śmigam po domu w spodniach od piżamy Chyba dam radę te 2 tygodnie bez "dokupowania".
Mi w zasadzie przestało się spieszyć. Chciałabym dokończyć swój plan z porządkami, a zostały mi jeszcze 3 pokoje i łazienka, więc 4 dni roboty, przy czym odejmując niedzielę muszę do wtorku skończyć. Im więcej zrobię w domu tym większy spokój mnie ogarnia. Wiem, że mam schizę, mąż się ze mnie naśmiewa, ale co tam
W ogóle to codziennie rano wchodzę na Wizaż z myślą, czy któraś z Was może urodziła albo jest w trakcie Też tak macie?
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:19   #3562
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Wy tu o jedzeniu paczkow i chrupek orzechowych a ja jablkach, ryzu i kurczaku gotowanymehh wole jesc dietetycznie ale sie nie stresowac jakby sie cos mialo dziac poza tym musze schudnac, dzis przymierzalam koszule rozpinane i co? Biodra sie nie zeszly jeszcze plus brzuch nadal duzy i ehh zapne sie... na tym sie konczy- nie siadac, nie oddychac wiem jeszcze trochez 1 ciazy tego nie pamietam bo wiecznie bylam w koszuli nocnej bo spalam xD a teraz pierwsze co to ubieram sie i sprzatam ale lepiej to robi psychicznie

Mialybyc wyniki bilirubiny wieczorem i nie ma ciekawe o ktorej jutro beda ma mi niby przyjsc sms... ehh

Ide wieszac pranie bo byla awaria przy przebieraniu wiec pralka poszla w ruch w ogole jestem troche zla bo wiekszosc ciuszkow jest za duza i nie za bardzo mam ja w co ubierac chyba wysle M do Pepco bo tamtejsze 56 sa chociaz ok... kombinezon tez mam za duzy jakis... dobrze ze mam drugi troche cienszy bo do auta mam chociaz- takze od przyszlej srody poprosze minimum 10 w plusie i sloneczko bo moge isc na spacerek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:26   #3563
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Witch no to rzeczywiście jedziemy na jednym wózku, bo ja tp dzień po Tobie.
Czy uczyli Cię już oddychać podczas porodu? Moja położna chyba takich zajęć nie przewiduję i zaczynam żałować, że jednak nigdzie się nie zapisaliśmy. Mam nadzieję, że w trakcie porodu będę ogarniać to co mi podpowiada położna (bo podpowiada, prawda?)



Mąż ma urodziny za parę dni, więc jeszcze na szybko chciałam mu kupić prezent póki byłam "na chodzie", bo przez najbliższe dni nigdzie nie wychodzę tylko przykładnie leżę i pachnę. A w przyszłym tygodniu chyba mnie do wariatkowa wywiozą


Ten mój lekarz to nic mi nie mówi i USG nie robi Sprawdza tylko szyjkę i bicie serca (a przecież czuję, że się rusza to i serce bić musi).


Ale faktycznie brązowy kolor zniknął, więc chyba mogę odetchnąć.


U mnie mąż chyba też się wystraszył, bo dzwonił dopytywać czy na pewno leżę, a teraz robi lody waniliowe, żeby mi się milej leżało plus szykuje mi obiad na jutro. Nasi Panowie wcale też lekko nie mają Nie wyobrażam sobie życia w typowo patriarchalnym modelu


Piąteczka +15kg i samopoczucie fatalne. Próbowałam zrobić wczoraj sobie zdjęcie, ale każde kasowałam. Czuję się jak kaszalot. Chodzę w wielkiej, bezkształtnej kurtce po przyjaciółce i jeansach koloru, którego nie lubię.
A getry ciążowe? Też Cię tak upijają? Bo ja się jeszcze nimi ratuje i do nich zakładam jakiś nie zapinany sweter za tyłek.
Pocieszające jest, że ponoć kp ucieka nam tłuszczyk w pierwszej kolejności z ud i brzucha, więc to dobra wiadomość dla dziewczyn, które zawsze się z nim borykały.


O! To jakie plany na dzisiejszy wieczór?


A jakbyś wolała rodzić? Bo sporo dziewczyn ma problem z powrotem do myśli o porodzie sn, gdy od kilku dni nastawiają się na CC.



A na kiedy masz termin, bo chyba mi to uleciało? Edit: już widzę na I stronie, że po 21/22.
Ja mam wrażenie, że tu się wszystkie rozpakują w przeciągu najbliższych 2 tyg, potem będzie dłuższa cisza i dopiero po 20.03 ruszą Ty, Carla, Asia, Witch i ja

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------


Carla, Ty masz octowe

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Leili, chciałabym kliknąć Alles Easy Mama, pamiętam, że go zamawiałaś też. Sugerowałaś się tymi wymiarami z aukcji?
Tak brałam wg tabeli rozmiarów z centymetrem się mierzylam, ale na spokojnie one chyba dadzą się rozciągnąć w cyckach w razie co. Jedyne co to bierz mniejszy obwód. Ja zawsze biorę 80 z innych, tu wzięłam 75 i jest ok i nie uciska na ostatnią haftke a dobrze leży i podobno w obwodzie trochę potem lubią się rozciągać. W cyckach tylko dobrze zmierz. 😀
Tabele masz na allegro i sprawdź jeszcze na google tabele alles czy to ta sama bo nie wiem od kogo będziesz zamawiać. Ja brałam z darmową wysyłka priorytetem za 57 zl.

Ja to bym chciała doczekać Marca ale coś czuje że będzie szybciej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:30   #3564
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Youan ja właśnie korzystam póki mogę bo potem dietka. A ile cm Twoja córeczka ma bo chyba nie pisałaś.

Chcę się jednak wypisać z tego 28. Właśnie rozmawiałam z mama która pracuje w szpitalu w którym mam rodzic i 28 jest kiepska obsada....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:33   #3565
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Youan
A to co diete musisz mieć? Teraz podobno się odchodzi od diety matki karmiącej. Nie kupuj ciuszków może bo szybciutko wyrośnie te 56 z pepco to jak 50 normalna. Ja mam kombinezon na 62 nie wiem czemu taki kupiłam wydawało mi się że 56 będzie za mały a teraz on taki wielki w porównaniu z ciuszkami na 56 i jak w 56 będzie się topił to nie wiem czy go w ogóle założę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:42   #3566
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Sonia11 bo nie wiem ile ma dlugosci- nie zmierzyli jej wlasnie! Myslalam ze nie zakodowalam tego z porodu ale w ksiazeczce tez nie mam

Leili wiem ze sie odchodzi tyle ze inaczej nie schudne a przytylam mega mega duzo w ciazy staram sie jesc co 3h, zdrowo oczywiscie bez glodzenia sie itp ale fakt ze przy karmieniu starszej Cory pilnowalam mega co jadlam i udalo sie ominac alergie, kolki itp nie zaszkodzi mi jak sie popilnuje jak zobacze 7 na przodzie wagi to bede spokojna a do tego dluuuga droga jak pojde do Tesciowej to spr co tam mi sie pokaze za waga ale sie boje normalnie
Co do ciuszkow to mysle nad 2 pajacami bo serio wszystko jakies duzo za duze mi sie wydajewiem ze rosnie szybko Dzidzia ale ehh to co mam w wiekszosci ogromne sie wydaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez youan
Czas edycji: 2017-02-16 o 20:44
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:45   #3567
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Sonia11 bo nie wiem ile ma dlugosci- nie zmierzyli jej wlasnie! Myslalam ze nie zakodowalam tego z porodu ale w ksiazeczce tez nie mam

Leili wiem ze sie odchodzi tyle ze inaczej nie schudne a przytylam mega mega duzo w ciazy staram sie jesc co 3h, zdrowo oczywiscie bez glodzenia sie itp ale fakt ze przy karmieniu starszej Cory pilnowalam mega co jadlam i udalo sie ominac alergie, kolki itp nie zaszkodzi mi jak sie popilnuje jak zobacze 7 na przodzie wagi to bede spokojna a do tego dluuuga droga jak pojde do Tesciowej to spr co tam mi sie pokaze za waga ale sie boje normalnie
Co do ciuszkow to mysle nad 2 pajacami bo serio wszystko jakies duzo za duze mi sie wydajewiem ze rosnie szybko Dzidzia ale ehh to co mam w wiekszosci ogromne sie wydaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tam zważ się za miesiąc po co teraz, jak kp to szybciej zleci😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:50   #3568
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Ide wieszac pranie bo byla awaria przy przebieraniu wiec pralka poszla w ruch w ogole jestem troche zla bo wiekszosc ciuszkow jest za duza i nie za bardzo mam ja w co ubierac chyba wysle M do Pepco bo tamtejsze 56 sa chociaz ok... kombinezon tez mam za duzy jakis... dobrze ze mam drugi troche cienszy bo do auta mam chociaz- takze od przyszlej srody poprosze minimum 10 w plusie i sloneczko bo moge isc na spacerek
Niee, żadne +10, w okolicach 0 musi być, przecież my nie mamy kurtek na taką pogodę. Youan i tak już jesteś po, więc chociaż z pogodą graj do jednej bramki

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Tak brałam wg tabeli rozmiarów z centymetrem się mierzylam, ale na spokojnie one chyba dadzą się rozciągnąć w cyckach w razie co. Jedyne co to bierz mniejszy obwód. Ja zawsze biorę 80 z innych, tu wzięłam 75 i jest ok i nie uciska na ostatnią haftke a dobrze leży i podobno w obwodzie trochę potem lubią się rozciągać. W cyckach tylko dobrze zmierz. 😀
Tabele masz na allegro i sprawdź jeszcze na google tabele alles czy to ta sama bo nie wiem od kogo będziesz zamawiać. Ja brałam z darmową wysyłka priorytetem za 57 zl.

Ja to bym chciała doczekać Marca ale coś czuje że będzie szybciej.
Za tyle samo kliknęłam Mam od nich model Letizia (75H), kupowany, a więc i mierzony stacjonarnie. Ale pozostałe staniki z tej firmy mierzyłam 75G i były dobre, więc wahałam się między tymi dwiema miseczkami. Wzięłam większą, bo w sumie lepiej chyba mieć trochę luzu niż miałby uciskać. Zwłaszcza, że będę w nocy go używać.


Też będziesz rodzić 3tyg przed terminem? :O Czemu tak obstawiasz?
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:16   #3569
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Nawal 27,28 lutego... ciekawe jak by byl rok przestepny haha juz widze ta panike i trzymanie zacisnietych nog bo szybkie umawianie sie na Cc.

Dzis jestem totalnie wykonczona ! Dobranoc i do jutra


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:32   #3570
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Witch no to rzeczywiście jedziemy na jednym wózku, bo ja tp dzień po Tobie.
Czy uczyli Cię już oddychać podczas porodu? Moja położna chyba takich zajęć nie przewiduję i zaczynam żałować, że jednak nigdzie się nie zapisaliśmy. Mam nadzieję, że w trakcie porodu będę ogarniać to co mi podpowiada położna (bo podpowiada, prawda?)
Mamy mieć w przyszłym tygodniu zdaje się,bo jutro czeka nas kąpanie Ta nasza położna na SR taka specyficzna jest - rodzić naturalnie, bez znieczulenia, zero smoczków i butelek, karmić wyłącznie piersią no i szczepić ! A poród bez bólu to nie poród

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość

No dokładnie tak mam Wcześniej wcale nie brałam opcji CC pod uwagę a potem jak się okazało że się nie przekręca to byłam przerażona. Teraz przyzwyczaiłam się do tej myśli i teraz tak dziwnie będzie znowu wrócić do opcji SN.
Ja też u siebie to ostatnio zauważyłam

Wogóle dzisiaj jakiś dziwny ból/kłucie w kroczu miałam podczas chodzenia. Nie wiem czy coś z szyjką czy Mała tak nisko już siedzi Odliczam do wizyty 27.03. Przepakowałam dzisiaj torby już ostatecznie, dopakowałam rożek, kosmetyki swoje i wodę plus herbatniki. Zostaną tylko dokumenty, które i tak ciągle mam spakowane w torebce.

I jeszcze od wczoraj czy przedwczoraj taki odkurzacz mam włączony : Mam na zmianę ochotę na warzywa i czekoladę Ostatnio wracaliśmy ze szkoły rodzenia, zaszliśmy do sklepu po sok i czekoladę wzięłam właśnie to Małż się śmiał,bo już w drodze ją zaczęłam
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.