Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-05, 21:07   #3331
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
Hej Mnie wczoraj minęły 2 tygodnie od zakończenia półrocznej kuracji Acnenorminem i ja niestety jestem trochę zawiedziona, bo oczekiwałam lepszych efektów W dniu zakończenia kuracji cera wyglądała nawet nieźle, ale teraz zaczęło mnie wysypywać Co gorsze, w czasie kuracji nie przeżyłam takiego typowego wysypu, wychodziły mi po prostu pojedyncze. Nie wiem, mam naprawdę mieszane uczucia. Nie żałuję, bo przez jakiś czas miałam niezłą cerę, mimo że okropnie wysuszoną, do tego stopnia, że jak zrobiłam sobie kiedyś makijaż i zobaczyłam się za chwilę w lustrze to zmyłam wszystko i wolałam wyjść bez
Na szczęście zniknęła mi wysypka z rąk i skóra tam jest już miękka, a nie taka chropowata, brrrr Usta też już nie są takie przesuszone.
Widocznym dla mnie efektem ubocznym jest przytycie. Pośrednio to też trochę moja wina, bo przed kuracją ostro ćwiczyłam, a podczas kuracji straciłam trochę motywację przez złe samopoczucie, ból pleców i ogólne osłabienie.
Także nie wiem, trochę jestem wkurzona, bo miałam inne wyobrażenia siebie po kuracji, ale poczekam jeszcze chwilę, żeby zniknęły te retinoidy z mojego organizmu i zobaczymy jak cera będzie się zachowywała.
może jest to efekt buntu organizmu, bo juz nie dostarczasz mu lekarstwa. Izo jest jeszcze we krwii, ale nie jest uzupełniany. Być może to taka akcja-reakcja. Będzie dobrze
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 08:39   #3332
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Lone bird przede wszystkim nie nakręcaj się. To na razie efekt przejściowy, czy kuracja naprawdę ci pomogła czy nie będzie wiadomo dopiero za kilka miesięcy.

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Zerknijcie, z dnia na dzień wysypka na prawej ręce coraz większa. Jakieś konkretne rady?
Miałam ją jakiś czas na prawej dłoni. Nie wiem na ile pomogło, bo kilka dni się trzymała, ale w każdym razie cały czas nawilżałam (gruba warstwa kremu/wazeliny) i peelingowałam podczas mycia rąk.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 09:32   #3333
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
Hej Mnie wczoraj minęły 2 tygodnie od zakończenia półrocznej kuracji Acnenorminem i ja niestety jestem trochę zawiedziona, bo oczekiwałam lepszych efektów W dniu zakończenia kuracji cera wyglądała nawet nieźle, ale teraz zaczęło mnie wysypywać Co gorsze, w czasie kuracji nie przeżyłam takiego typowego wysypu, wychodziły mi po prostu pojedyncze. Nie wiem, mam naprawdę mieszane uczucia. Nie żałuję, bo przez jakiś czas miałam niezłą cerę, mimo że okropnie wysuszoną, do tego stopnia, że jak zrobiłam sobie kiedyś makijaż i zobaczyłam się za chwilę w lustrze to zmyłam wszystko i wolałam wyjść bez
Na szczęście zniknęła mi wysypka z rąk i skóra tam jest już miękka, a nie taka chropowata, brrrr Usta też już nie są takie przesuszone.
Widocznym dla mnie efektem ubocznym jest przytycie. Pośrednio to też trochę moja wina, bo przed kuracją ostro ćwiczyłam, a podczas kuracji straciłam trochę motywację przez złe samopoczucie, ból pleców i ogólne osłabienie.
Także nie wiem, trochę jestem wkurzona, bo miałam inne wyobrażenia siebie po kuracji, ale poczekam jeszcze chwilę, żeby zniknęły te retinoidy z mojego organizmu i zobaczymy jak cera będzie się zachowywała.
kiedyś czytałam, ze komuś też się pogorszyła cera po kuracji, a potem było dużo lepiej wiem, że łatwo powiedzieć, ale na razie się nie przejmuj i obserwuj
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 16:04   #3334
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej, ja też jestem 2 tygodnie po kuracji i też pogorszyła mi się cera. Mam sporo krostek - może 10? W trakcie kuracji miałam jedną na miesiąc. Chyba muszę spytać dermatologa czy to normalne, bo w sumie nawrót po 2 tygodniach to byłoby dziwne...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 16:22   #3335
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Przesadzasz

Zerknijcie, z dnia na dzień wysypka na prawej ręce coraz większa. Jakieś konkretne rady?

http://i3.fmix.pl/fmi2860/135b194d0021cf9653400b4b
Miałam taką wysypkę na przedramieniach, te plamy były nawet większe u mnie. Okropność. Przez cały czas nawilżałam balsamami, średnio pomagało, aż w końcu kupiłam MEDIDERM- już o tym pisałam wcześniej i naprawdę pomogło. Nakładałam zaraz po kąpieli grubą warstwę- i nakładam do tej pory, i miejsce tych plam zastąpiła lekko przesuszona skóra. Tak czy siak zniknęły. Więc polecam, naprawdę pół kg kremu za 15 złotych. Ja tyle płaciłam we Wrocławiu na Joannitów. Nie wiem jak w innych aptekach. A co do mojej kuracji to jestem w 5 miesiącu przyjmowania aknenorminu. W zasadzie to nic mi nie dolega prócz suchych ust, czasami też pieką mnie oczy. No ale kropelki i krem nivea to prawie że codzienność, więc sobie radzę z tym. Dziewczyny (te które skończyły kuracje) ile łącznie miesięcy przyjmowałyście izoteki?
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 16:54   #3336
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wielkie dzięki, jutro pójdę sprawdzić
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 16:56   #3337
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Do ludzi, którzy skończyli brać izotek
Jak kończyliście brać leki, tzn po woli zmniejszaliście dawke czy tak nagle koniec?
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 17:07   #3338
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
Dziewczyny (te które skończyły kuracje) ile łącznie miesięcy przyjmowałyście izoteki?
jakieś 7 mies.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Do ludzi, którzy skończyli brać izotek
Jak kończyliście brać leki, tzn po woli zmniejszaliście dawke czy tak nagle koniec?
ja miałam zmniejszaną dawkę.

z tego co pamiętam (to było taaaak dawno) to po kuracji też jakieś parę krostek mi się pojawiło. Potem już było coraz lepiej i lepiej. Teraz grubo ponad rok po leczeniu nawet przed okresem rzadko mi się coś pojawia także nie martwcie się na zapas.

Edytowane przez allex11
Czas edycji: 2014-04-06 o 17:08
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 17:16   #3339
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość


[/COLOR]

ja miałam zmniejszaną dawkę.

z tego co pamiętam (to było taaaak dawno) to po kuracji też jakieś parę krostek mi się pojawiło. Potem już było coraz lepiej i lepiej. Teraz grubo ponad rok po leczeniu nawet przed okresem rzadko mi się coś pojawia także nie martwcie się na zapas.
Dzieki za odp i pocieszenie
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 19:25   #3340
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mam nadzieję, że i u mnie tak będzie....A nie np okaże się, że czystą skórę mam tylko gdy przyjmuje lek :/ Póki co od 2 tygodniu ciągle coś dochodzi. W prawdzie są tylko krosty, nie przyszcze, ale jednak trochę męczące jeśli zaczyna być tego dużo.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 21:58   #3341
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Do ludzi, którzy skończyli brać izotek
Jak kończyliście brać leki, tzn po woli zmniejszaliście dawke czy tak nagle koniec?
Ja nie miałam zmniejszanej dawki, także u mnie to był chyba szok dla organizmu, jak z dawki 60 mg nagle nie było nic.
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 22:50   #3342
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja równiez nie zmniejszałam, skończyłam na 30 mg.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 06:36   #3343
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Dzieki za odp i pocieszenie
nie ma za co

pewnie będzie ciężko, ale może akurat któraś pomoże.
Możecie polecić jakiegoś dobrego dermatologa z Gliwic, Katowic (i okolic)? Oczywiście na NFZ. Chyba będę musiała się wybrać z tymi włosami bo znowu coraz mocniej wypadają... jestem ciekawa czy inny dermatolog też powie, że to normalne i włosy wypadają na wiosnę

Edytowane przez allex11
Czas edycji: 2014-04-07 o 06:38
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 09:29   #3344
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

szczególnie mnie wkurza jesli dermatolog mowi ze wlosy wypadają bo jest wiosna.. jak mi będą wypadac dalej tak jak teraz to mysle ze za miesiac wgl będe łysa.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

ja koncze kuracje prawdopodobnie w maju, jaką wybrałyście dawke na kg ?
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 10:45   #3345
miow
Przyczajenie
 
Avatar miow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej dziewczyny
mam pewien problem z wyświetlaniem postów, więc nie wiem czy aktualnie toczy się tu jeszcze jakaś dyskusja, ale mam nadzieję, że wciąż jeszcze choć kilka z was walczy z retinoidami i trądzikiem

Edytowane przez miow
Czas edycji: 2014-04-07 o 10:46
miow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 12:41   #3346
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
szczególnie mnie wkurza jesli dermatolog mowi ze wlosy wypadają bo jest wiosna.. jak mi będą wypadac dalej tak jak teraz to mysle ze za miesiac wgl będe łysa.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

ja koncze kuracje prawdopodobnie w maju, jaką wybrałyście dawke na kg ?
no to jest najgorsze. A tłumaczenia, że przed kuracją włosy w ogóle nie wypadały nigdy nic nie dają. Na szczęście włosy mi odrastają w kosmicznym wręcz tempie. Nawet czuję, ze znacznie się zagęściły. Ale z drugiej strony odstają na wszystkie strony i mam śmieszną szopę na głowie

ja wybrałam jakieś 130mg/kg.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez miow Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
mam pewien problem z wyświetlaniem postów, więc nie wiem czy aktualnie toczy się tu jeszcze jakaś dyskusja, ale mam nadzieję, że wciąż jeszcze choć kilka z was walczy z retinoidami i trądzikiem
toczy się, toczy
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 13:35   #3347
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
[/COLOR]ja koncze kuracje prawdopodobnie w maju, jaką wybrałyście dawke na kg ?
ja nie wybierałam dawki.. może dlatego, że jestem na poczatku
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 15:24   #3348
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jak niedawno pisałem, kilka dni temu minął miesiąc od początku kuracji i to, co rzuca się w oczy na mojej twarzy to kilka wieelkich syfów (po jednym na policzkach i jeden na brodzie) i kilka mniejszych przy wcześniejszym braku tych pierwszych. Kolega, który kończy Izotek powiedział mi, że to łój ze skóry zbiera się w kilku miejscach i wychodzi na wierzch. Powiedzcie - czy to mit wyssany z palca czy faktycznie jest w tym jakaś prawda? To, co powiedział napawa mnie nadzieją, że jak już te większe wyjdą, to powinno być tylko lepiej
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 16:21   #3349
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=allex11;45927252]no to jest najgorsze. A tłumaczenia, że przed kuracją włosy w ogóle nie wypadały nigdy nic nie dają. Na szczęście włosy mi odrastają w kosmicznym wręcz tempie. Nawet czuję, ze znacznie się zagęściły. Ale z drugiej strony odstają na wszystkie strony i mam śmieszną szopę na głowie

ja wybrałam jakieś 130mg/kg.



ale ty jestes juz tyle czasu po kuracji i nadal masz problem z włosami to nie chce myslec jak to będzie u mnie, mam nadzieje ze z dnia na dzien będzie jakos lepiej

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Jak niedawno pisałem, kilka dni temu minął miesiąc od początku kuracji i to, co rzuca się w oczy na mojej twarzy to kilka wieelkich syfów (po jednym na policzkach i jeden na brodzie) i kilka mniejszych przy wcześniejszym braku tych pierwszych. Kolega, który kończy Izotek powiedział mi, że to łój ze skóry zbiera się w kilku miejscach i wychodzi na wierzch. Powiedzcie - czy to mit wyssany z palca czy faktycznie jest w tym jakaś prawda? To, co powiedział napawa mnie nadzieją, że jak już te większe wyjdą, to powinno być tylko lepiej

kazdy inaczej ma chyba z tym wysypem, mi sie poprawiło po 4 miesiącach dopiero, masakra...
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 16:23   #3350
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

U mnie 2 tygodnie po zakończeniu kuracji zrobiła się wysypka na uchu ;p Zauważyłam wczoraj, że skóra w tym miejscu jest bardzo szorstka w dotyku, a dziś widze wszędzie maluteńkie, bezbarwne krosteczki. Masakra, zakończenie kuracji jest równie hardkorowe co zaczynanie.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 17:28   #3351
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
ale ty jestes juz tyle czasu po kuracji i nadal masz problem z włosami to nie chce myslec jak to będzie u mnie, mam nadzieje ze z dnia na dzien będzie jakos lepiej
ja mam takie wzloty i upadki z tym wypadaniem, raz jest lepiej, potem znowu gorzej. Też miałam nadzieję, ze to się zahamuje, ale już mi przeszło. Już w to nie wierzę
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 18:54   #3352
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, a jakich kremów używacie pod makijaż? Ja do tej pory używałam Bambino, ale dopiero teraz zorientowałam się jak bardzo zapychający ma skład i być może to jest powód moich zaskórników i krostek teraz
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 19:04   #3353
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakich kremów używacie pod makijaż? Ja do tej pory używałam Bambino, ale dopiero teraz zorientowałam się jak bardzo zapychający ma skład i być może to jest powód moich zaskórników i krostek teraz
Teraz jak bardziej słońce zaczeło wychodzić to tylko filtr
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 19:21   #3354
miow
Przyczajenie
 
Avatar miow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

mam takie pytanie odnośnie wypadania włosów - próbowałyście może kremowania skalpu lub innych zabiegów (olejowanie, wcierki, płukanki)? swoją kurację zaczęłam dopiero 3 tyg. temu, a już zauważyłam wzmożone wypadanie. mam bardzo suchą skórę głowy (podczas czesania czuję się jakbym miała poparzony cały skalp) i pomyślałam, że może właśnie przez to tak lecą mi włosy. próbowałam ostatnio kremować głowę balsamem issana, ale godzina po aplikacji, a skóra znów sucha. martwi mnie to strasznie, bo mam rzadkie włosy i jeśli będą dalej tak wypadać, to zrobią mi się prześwity. macie może jakieś swoje doświadczenia? czym ukoić swędzenie głowy?
miow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 20:57   #3355
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez miow Pokaż wiadomość
mam takie pytanie odnośnie wypadania włosów - próbowałyście może kremowania skalpu lub innych zabiegów (olejowanie, wcierki, płukanki)? swoją kurację zaczęłam dopiero 3 tyg. temu, a już zauważyłam wzmożone wypadanie. mam bardzo suchą skórę głowy (podczas czesania czuję się jakbym miała poparzony cały skalp) i pomyślałam, że może właśnie przez to tak lecą mi włosy. próbowałam ostatnio kremować głowę balsamem issana, ale godzina po aplikacji, a skóra znów sucha. martwi mnie to strasznie, bo mam rzadkie włosy i jeśli będą dalej tak wypadać, to zrobią mi się prześwity. macie może jakieś swoje doświadczenia? czym ukoić swędzenie głowy?
Nie wiem, bo aż takiego problemu nie miałam, ale może warto wybrać sie do apteki i se spytać farmaceutki
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 21:20   #3356
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez miow Pokaż wiadomość
mam takie pytanie odnośnie wypadania włosów - próbowałyście może kremowania skalpu lub innych zabiegów (olejowanie, wcierki, płukanki)? swoją kurację zaczęłam dopiero 3 tyg. temu, a już zauważyłam wzmożone wypadanie. mam bardzo suchą skórę głowy (podczas czesania czuję się jakbym miała poparzony cały skalp) i pomyślałam, że może właśnie przez to tak lecą mi włosy. próbowałam ostatnio kremować głowę balsamem issana, ale godzina po aplikacji, a skóra znów sucha. martwi mnie to strasznie, bo mam rzadkie włosy i jeśli będą dalej tak wypadać, to zrobią mi się prześwity. macie może jakieś swoje doświadczenia? czym ukoić swędzenie głowy?
Jeżeli wcierki to unikaj Radical jak ognia, ja sobie wcierałam od pierwszego dnia kuracji i w sobote myślałam, że umre. Łupież masakryczy i do tego swędzący skalp. Odstawiłam. Lepiej spisze się Jantar pewnie, chociaż ja nie próbowałam. Można tez wypróbować wodę brzozową. Z tabletek mogę polecić Biotebal 5. Z odżywek/ szamponów kup sobie może coś z mocznikiem (w kosmetyce pod nazwą urea), ewnetualnie rosyjskie kosmetyki - szeroka gama produktów nawilżających, masek do włosów itp. Ja dopiero zrobiłam zamówienie, pewnie w okolicach czwartku do mnie paczka przyjdzie, ale nie moge sie doczekać

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Teraz jak bardziej słońce zaczeło wychodzić to tylko filtr
Ja póki co też tylko filtr, ale dzisiaj skóra mi bardzo schodziła, wiec chyba bede musiała krem jeszcze nakładać
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 08:24   #3357
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakich kremów używacie pod makijaż? Ja do tej pory używałam Bambino, ale dopiero teraz zorientowałam się jak bardzo zapychający ma skład i być może to jest powód moich zaskórników i krostek teraz
ja w weekend kupiłam mustela cold cream i skonczyly się problemy z broda i nosem, makijaz nie schodzii wreszcie czuje ulgę. do tego nie łuszczy mi się już skóra. ja polecam. nawet dla ust jest dobry - chociaż nadal nie rozstaje się z alantanem
mnie też skóra głowy bardzo swędzi i mam łupież - dziewczyny tu pisały o emolium do suchej skóry głowy wsmarować na noc. podobno pomaga. chce wypróbować i tego.

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

mam pytanie jeszcze do osób które kuracje przechodziły latem. czy używałyście kremów typu bb lub cc z wysokim filtrem? widziałam, że są takie na rynku ale nie wiem czy warto wydawać na to pieniądze a jeśli to na jaki?? po co mam używać kremu zwykłego + krem z fitrem i jeszcze do tego zrobić makijaż. co o tym myślicie?

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

mam pytanie jeszcze do osób które kuracje przechodziły latem. czy używałyście kremów typu bb lub cc z wysokim filtrem? widziałam, że są takie na rynku ale nie wiem czy warto wydawać na to pieniądze a jeśli to na jaki?? po co mam używać kremu zwykłego + krem z fitrem i jeszcze do tego zrobić makijaż. co o tym myślicie?
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 09:22   #3358
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie- moja derma powiedziała że przy tym leczeniu nic nie powinno zapychać.
Ja akurat używam soraya piękna cera matująco- nawilżający, ale biorę tylko 20 mg.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 10:34   #3359
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No tak, ale ja już skończyłam kuracje ;P
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 13:07   #3360
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Selavie- moja derma powiedziała że przy tym leczeniu nic nie powinno zapychać.
Ja akurat używam soraya piękna cera matująco- nawilżający, ale biorę tylko 20 mg.
Sraty taty Mój też tak mówił, póki nie przyszłam po miesiącu z czarnymi kropkami nawet w miejscach gdzie ich wcześniej nie miałam Dexeryl mnie tak urządził Także ten...
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.