Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKOWE2010 - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-03, 11:54   #3121
angelikaw
Zakorzenienie
 
Avatar angelikaw
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 359
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez zuzia01 Pokaż wiadomość
Ponieważ nasz wątek mocno rozbudowany, to nie wiem kiedy się przebiję hi hi.
Napisze coś o sobie, mam na imnię Agata,mam 28 lat, jesteśmy 2,5 roku po ślubie, mam w domu mały zwierzyniec: kot, 2 psy i żółw , TZ bardzo się cieszy jak robiłam test to wisiał nademną żeby lepiej widzieć
Odkąd jest dzidzia mam cały czas doła, boję się czy i jak damy sobie radę. Czy ktos wie czy można na NFZ zrobić cytomegalię i toxoplazmozę?

Witaj i gratuluję. Ja też mam obawy, czy z dzidzią wszystko będzie ok i czy damy sobie radę. To chyba normalne

Nie wiem, jak to pierwsze badanie, ale toxo robiłam właśnie na NFZ.
__________________
Relax... it's coffee time
Nie dyskutuj z głupcem...
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem... pokona doświadczeniem
angelikaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:03   #3122
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
witajcie
nie odzywałam sie,bo ledwo żyje 2 dni dobrego czucia sie tylko,niestety wymioty i mdlosci wrocily,a myslałam,ze to koniec,ale tu konca nie widac
do tego cos choroba mnie rozkłada
odezwe sie jak sie poczuje lepiej,bo strasznie sie czuje
pozdrawiam
odpoczywaj ile możesz a wymioty i mdłości napewno niedługo miną
Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Ech...Ja mam dziś kiepski dzień.Brzuch dalej pobolewa,mimo,że już nawet na dworze się przeszłam...W pracy po prostu jakaś masakra.Szefowa ma chyba jakieś zaburzenia maniakalno-depresyjne,ale w sumie chyba nie ma co się dziwić,skoro jest alkoholiczką i chodzi na AA...Ogólnie jest wredna i mnie przed nią ostrzegali,ale nie myślałam,że aż tak...Najgorsze,że ma jeden wielki bałagan,żyje w jakimś matrixie a ma pretensje o to do wszystkich tylko nie do siebie...Dziś np pól dnia zarzucała mi,że wysłała mi maila,którego oczywiście mi nie wysłała...Potem dopiero to zauważyła,ale nawet słowa nie powiedziała,że miałam rację,tylko stwierdziła,że to ja ma bałagan...Codziennie mi cisnienie rosnie.Ogólnie mam słabe nerwy i zaraz się cała trzęsę,a teraz to już w ogóle.Płakac mi się chce...Jak tak dalej pójdzie to pierniczę,poprocuje do końca miesiąca i niech sobie szuka innej ofiary losu...
Przerpaszam,że zasmiecam wątek,ale musiałam sie chociaż tutaj wyżalić...
Współczuję szefoweja może idź na L4
Cytat:
Napisane przez starapanna Pokaż wiadomość
Zaczelam plamic juz w 22dc (wtedy tez odebralam wynik bety), 2 tyg to trwalo, teraz zaczelo sie w 9tc i trwa nadal, ale nie codziennie. Krwiakow i innych dziadow nie ma. Musi byc tym razem wszystko dobrze. Mysle, ze to dziewczynka, bo dziewuchy sa silne i waleczne

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------


Kasiu ja mam dokladnie to samo w pracy, wiem jak sie czujesz.
Idz na zwolnienie, odpoczniesz psychicznie i dobrze zrobisz dla dzidzi.
Napewno wszystko będzie dobrze
Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Dziewczyny przeczytałam do 98, później wlecę. Znów migrena, masakra. Wczoraj cały dzień w szpitalu spędziłam, nic nie pomogli, chcieli leki podać dożylnie, co dziecku mogły zaszkodzić ;(

Powiem tylko , że:

NA 90 % BĘDZIE SYNUŚ
tyle już wiem!!! i z Nim wszystko ok
Gratuluję synka
Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Monika, biedaku, oby te paskudne migreny szybko minęły Gratuluję synka Macie już imię?

Abz, o Bizielu słyszałam naprawdę dobre opinie. Ja tam szpital lubię, bo często w czasie mieszkania w Bydzi nam pomagali. A porodówka podobno fajna Dobrze, że już wiesz, jak brać leki.

Dziewczyny, co myślicie o dopisywaniu na listę czy będzie chłopak czy dziewczyna?
Lecę do miasta, miłego wieczoru
Bardzo fajny pomysł z dopisywaniem imion
Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Czytam i czytam i jakbym czytała o sobie. Dwa tygodnie temu zostałam posądzona przez szefową o coś czego nie zrobiłam ona już wie że to ja racje miałam ale nie przeprosi mnie osobiście

Po wczorajszym plamieniu dostałam miesiąc zwolnienia i dziś poszłam na uczelnie i jej o tym powiedziałam i mnie miło zaskoczyła że mam dbać o siebie i dziecko że to najważniejsze. Zaskoczyła mnie bardzo

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------



bardzo się bałam. W pierwszej chwili jak weszłam do toalety to nie obczaiłam tzn widziałam ale po kilku chwilach dotarło do mnie że ja w ciąży jestem. poszłam do pokoju i dzwonie czy mnie jeszce przykmie powiedziała że za 1.5h a studenci czekali na wykład ze mną. Poszłam na niego ale zrobiła organizacyjny bo to pierwszy dzień semestru i biegiem do lekarza. Jak już zobaczyła bijące serduszko to kamień z serca wszystkie pomiary ok
Odpoczywaj dużo,dziecko najważniejsze
Cytat:
Napisane przez szokoladka74 Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane i wybaczcie tak długą nieobecność SORRY

Miałam straszne przeboje z dziećmi -chorowali jeden po drugim (słabo to pamiętam bo nie spałam przez tydzień czy dwa...), biegunki, wymioty, wysypki, pediatrzy, laryngolodzy, antybiotyki, a do tego - wynikające pewnie z przemęczenia- moje silne bóle brzucha ( bo przecież miałam leżeć i tylko brać leki ) i nerwówka związana z lataniem do kolejnych specjalistów od ciąży, bo przecież NIC strasznego się nie dzieje... "niech pani berze no-spę".
Jasne- obie ciąże na podtrzymaniu, to pewnie się na tym nie znam i nie orientuję,że coś jest nie tak ! Banda konowałów ! Nawet prywatna wizyta rozbawiła mnie do łez, bo pan powiedział, że gdybym przyszła na to bad.3D, za 140zł, to on by mi więcej powiedział.... No ręce opadają...

Musiałam nadrobić dzisiaj forum i czytałam od rana ( od 64 strony...)
Bardzo mnie to przygnębiło. To też był powód dla którego nie miałam siły do Was zaglądać. Za dużo złych wieści i strasznie mnie to rozbija, bo sama zamartwiam się nadprogramowo.

Ale nie tylko ja mam teraz bezsenne nocki jak widzę, bo np.Nipka to lubi koło 2-3 coś dopisać, więc może to sposób na brak snu A i Shinee też się męczysz bidulko i Astorianka i pewnie jeszcze nas przybędzie w tym nocnym problemie.

"Panikę" Klarisy czytałam prawie jak kryminał w odcinkach i prawie przewijałam ciągiem strony,żeby tylko się przekonać jaki był finał sprawy i kamień spadł mi z serca. Ja też mam zapędy na lekką panikę, ale to po oddziałach patologii ciąży.
Cieszę się,że skończyło się tylko na Duphastonie.

Najcieplej mi się czytało Weronisię. Kochana, ja cię bardzo rozumiem


I tu cię pocieszę, ja jestem starsza, a dzieci mam mniejsze to i zawrót głowy większy I wiem co to znaczy cieszyć się przez zaciśnięte zęby...
Bardzo trzymam kciuki za Dzidziulkę i nastawienie męża
Chciałabym mieć już takie fajne, odchowane dzieciaczki, to bym się mniej martwiła, bo same sobą mogą się już jakiś czas zająć.



Jak to??? Skąd?

Pozdrawiam wszystkie nowe mamy i jak mówi Pomidorka, mam nadzieję, limit na złe wieści ostatecznie już wyczerpałyśmy
Ważne że wszystko dobrze,odpoczywaj ile możesz
Cytat:
Napisane przez dash Pokaż wiadomość
SUUUPER, że już wiesz!!!!! bardzo się cieszę ja już nie mogę się doczekać takiej wiadomości i teraz żyję od wizyty do wizyty, aby tylko upewnić się, że wszystko jest z dzidziusiem dobrze.
Pomidorko bardzo fajny pomysł z oznaczeniami chłopiec czy dziewczynka jesteś bardzo pomysłowa

Dziewczyny, bardzo współczuję tym, które się tak strasznie męczą, wymiotują i nie śpią. Ja na szczęście nie wymiotuję, śpię jak suseł, tylko czasami miewam depresyjne dni i jestem bardzo rozdrażniona i sama współczuję Tż-owi. Wszyscy mówią, że jeszce nie mam brzuszka, ale ja już od dawna nie mogę nosić swoich spodni, kupiłam sobie specjalne a wczoraj zakupiłam specjalny staniczek bo piersi urosły mi chyba ponad 2 rozmiary. Dla dzidziusia jeszcze nic nie kupiłam, choć nie mogę się doczekać zakupu łóżeczka, ubranek, kosmetyków... A wy kupujecie już takie "grubsze" rzeczy, jak np łóżeczko? Pozdrawiam!!!
Ja z zakupami czekam aż poznam płeć,wtedy pomału zacznę zakupy
Cytat:
Napisane przez zuzia01 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie przyszłe i obecne mamusie.
Wprawdzie dopiero przebijam się przez wątek (jestem na str. 3) postanowiałam już się przywitać i pochwalić
planowany termin: 26. 09. br.
Witamy i gratulujemy
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:06   #3123
zuzia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

No właśnie, ja chodzę w ramach NFZu do takiego idioty co mi nawet nie chciał zlecić HCG
zauważyłam że ostatnio często się denerwuję, w pracy wszyscy mnie wkurzają, masakra
zuzia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:10   #3124
aaannnnnnaaa
Raczkowanie
 
Avatar aaannnnnnaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 257
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Mam ogromny apetyt, chyba nadrabiam zaległości zjadłam już od rana (od 6) kilka skibeczek z pyszną pastą wege.
Czy któraś z Was też nie je mięska?
Ja przez prawie 10 lat byłam wege, ale jakiś rok temu przestałam..spędziłam trochę czasu w szpitalu, bo podejrzewano u mnie jakiś rodzaj dziedzicznej anemii. Okazało się, że mam problemy z przyswajaniem b12, co miesiąc musiałam jeździć na zastrzyki z witaminkiTeraz regularnie badam jej poziom i jest zazwyczaj ok, ale lekarz przekonał mnie do jedzenia wołowiny choć dwa razy w tygodniu. Traktuję to bardziej jak lekarstwo i już opadły początkowe emocje; poza tym diety nie zmieniłam
Pomidoro pomysł z buźkami super

A ja jeszcze nic nie kupiłam ani dla maleństwa, ani dla siebie. Czasem się wkręcę w spodnie czy wózki w necie, ale rodzi to na razie jeden wielki chaos
Ale chyba już zaczynam czuć power drugiego trymestru! Budzę się z uśmiechem, na wszystko mam siłę i zrobiłam się jakaś taka milutka. Jak przypomnę sobie płacz i czarne myśli sprzed kilku tygodni..
Dziś byłam na basenie, wyobraźcie sobie, że zapomniałam o ciąży i jak kiedyś pływałam aż do porządnej zadyszki..
aaannnnnnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:11   #3125
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Nika, gratuluję synka
My też mamy nadzieję na małego Pawełka.
Przed ciążą nie jadłam mięsa przez jakiś czas ale ostatnio kilka razy mnie naszło.. Nie posiadam niestety dostatecznej wiedzy nt wegetarianizmu i bałabym się, że złe odżywianie źle wpłynie na dziecko.

Limeto, wątek nie jest tylko od chwalenia się pięknymi zdjęciami usg i wymiany miłych informacji.. Podejrzewam, że wyniki przyszły pozytywne (?) ale to też przecież nie oznacza najgorszego.
Wiadomo, tak sobie gadam, a sama siedzę jak na szpilkach do przyszłego tygodnia
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:35   #3126
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez angelikaw Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak to pierwsze badanie, ale toxo robiłam właśnie na NFZ.
A mi powiedzieli, że toxo jest nierefundowana - kłamcy? Bo miałam iść jutro zrobić płatnie... i teraz nie wiem co robić. A mam też zrobić jakiś wymaz z cewki moczowej na uro-coś tam i myko-coś tam - czy to też jest refundowane? Bo coś mi się widzi, że zełgali mnie w tym szpitalu.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:39   #3127
aaannnnnnaaa
Raczkowanie
 
Avatar aaannnnnnaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 257
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A mi powiedzieli, że toxo jest nierefundowana - kłamcy? Bo miałam iść jutro zrobić płatnie... i teraz nie wiem co robić. A mam też zrobić jakiś wymaz z cewki moczowej na uro-coś tam i myko-coś tam - czy to też jest refundowane? Bo coś mi się widzi, że zełgali mnie w tym szpitalu.
Ja też musiałam robić toxo prywatnie, podobno w ciąży należy nam się tylko morfologia i mocz na nfz..Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś dostał tak skierowanie na toxo..
aaannnnnnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 12:41   #3128
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez zuzia01 Pokaż wiadomość
Czy ktos wie czy można na NFZ zrobić cytomegalię i toxoplazmozę?
Wiem, ze generalnie nie dają na NFZ, ale zależy na jakiego lekarza trafisz, moja koleżanka wyprosiła i dostała. Ja nie robię tych badań, jak lekarz nie będzie kazał to nie robie, a co mi tam.
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:43   #3129
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez aaannnnnnaaa Pokaż wiadomość
Ja też musiałam robić toxo prywatnie, podobno w ciąży należy nam się tylko morfologia i mocz na nfz..Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś dostał tak skierowanie na toxo..

ja na nfz miałam robione jeszcze tsh, WR, hormony wątroby i przeciwciała grupy krwi, tylko mi skierowanie przepisywał lekarz rodzinny bo do gina chodzę prywatnie
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:46   #3130
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Nika, gratuluję synka
My też mamy nadzieję na małego Pawełka.
Przed ciążą nie jadłam mięsa przez jakiś czas ale ostatnio kilka razy mnie naszło.. Nie posiadam niestety dostatecznej wiedzy nt wegetarianizmu i bałabym się, że złe odżywianie źle wpłynie na dziecko.

Limeto, wątek nie jest tylko od chwalenia się pięknymi zdjęciami usg i wymiany miłych informacji.. Podejrzewam, że wyniki przyszły pozytywne (?) ale to też przecież nie oznacza najgorszego.
Wiadomo, tak sobie gadam, a sama siedzę jak na szpilkach do przyszłego tygodnia

Ja tam mam nadzieje na dziewczynkę
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:47   #3131
karo08
Rozeznanie
 
Avatar karo08
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kraina marzeń
Wiadomości: 543
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Halo Limeta co jest, napisz przecież o wszystkim wszystkie piszemy.
karo08 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 12:53   #3132
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Thumbs down Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

ja dzisiaj byłam na badaniach bo 10 mam wizytę i już są mi potrzebne wyniki , chodzę do gina prywatnie więc skierowanie na badania również otrzymałam prywatne, za komplecik zapłaciłam 130 zł i jeszcze zdziwiło mnie bo miałam min. zleconą glukozę, czy takie badanie też jest robione tak jsk morfologia z krwi??? myślałam a raczej ktoś mi powiedział że glukozę robi się z palca (pobiera krew po czym trzeba cos wypic i znowu pobierają krew ) a mi tylko pobrali duzo krwi i kazali przyjść po wyniki w piątek a ja z tego wszystkiego wyszłam i nawet nie zapytałam
Także zwariowałam bo już sama nie wiem
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:03   #3133
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
zdziwiło mnie bo miałam min. zleconą glukozę, czy takie badanie też jest robione tak jsk morfologia z krwi??? myślałam a raczej ktoś mi powiedział że glukozę robi się z palca (pobiera krew po czym trzeba cos wypic i znowu pobierają krew ) a mi tylko pobrali duzo krwi i kazali przyjść po wyniki w piątek a ja z tego wszystkiego wyszłam i nawet nie zapytałam
Także zwariowałam bo już sama nie wiem
Na taką zwykłą glukoze to pani nakłuła mi palec i takim przyrządem (jak dla cukrzyków) sprawdziła i od razu podała wynik. Takie badanie gdzie sie pije glukozę i pobiera krew to troche później sie robi.
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:09   #3134
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez abz Pokaż wiadomość
Na taką zwykłą glukoze to pani nakłuła mi palec i takim przyrządem (jak dla cukrzyków) sprawdziła i od razu podała wynik. Takie badanie gdzie sie pije glukozę i pobiera krew to troche później sie robi.
czyli moze ze względu na to że to moje pierwsze badania to z krwi je zrobią a pozniej będą z palucha
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:16   #3135
zuzia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Glukoze z palca robi się jak to jest jedyne badanie, tak to bez sensu by Was kłuli 2 razy, raz w żyłę na morfologie itd. i raz w palec, na glukoze potrzebna dosłownie kropelka więc dlatego palec. Ja w pt ide prosic gina o skierowanie na tokso na NFZ chodze do dwóch jednocześnie: prywatnie i na NFZ ale chyba niedługo zrezygnuję bo podstawowe badania chętnie wypisuje mi ogólna
zuzia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:16   #3136
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

ja miałam badaną glukozę z pobranej kriw razem z innymi badaniami, nie nakłuwali mi palca pobrali tylko 3 probówki krwi
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:22   #3137
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
martucha ja chciałam dziewczynkę, choć wiadomo, że cieszę się z każdej dzidziusiowej opcji, byle zdrowe i szczęśliwe dziecko było
Dziewczynki bardziej znam, a chłopak będzie pierwszy w rodzinie i jakoś mam stracha ale oczywiście nie kupuję do oporu nieieskich, poczekam. Do 20tyg już niedaleko, dziś mamy 15tydz i 6dzień
Jakoś dziewczynki w błękitkach też mi się podobają, gorzej chłopaki w różu... ;D
wiem wiem rozumiem byle zdrowe u mnie jeszcze niecale 3 tygodnie i bede wiedziec

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A mnie się tak dziwnie porobiło - na początku zrobił mi się mały brzuszek, ale teraz znikł...? A też jestem w 11 tc. Wiem po ostatniej mojej akcji że z dzidziusiem wszystko ok, więc to raczej w czymś innym musi tkwić. Na początku miałam też straszne zaparcia, a teraz trochę mi przeszło i może przez to brzuszek już nie jest taki wzdęty? Dziś mam na sobie spódnicę, w której nie mieściłam się miesiąc temu. Już nic nie kapuję
to normalne skonczyly sie wzdecia.. ja tez sie nie miescilam w spodnie a teraz jest ok bruszek jest wyzej a balon ze wzdeciami znikl wiec jest ok to naturalne

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
czyli moze ze względu na to że to moje pierwsze badania to z krwi je zrobią a pozniej będą z palucha
najpierw robia z krwi dopiero pozniej bedziesz miala z placa pila i znowu z placa wiec spokojnie

limeta napisz nam tu wszytko....
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:23   #3138
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

no to fajnie, uspokoiłam się troszkę bo myślałam ze moze te babki się zamotały i moze zapomniały o glukozie no ale... spokojniejsza jestem, wyniki w piątek a w środę za tydzień do gina, ciekawe ile dzidzio podrósł 3 tyg temu w 7 tyg miał 3 milimety w przyszłym juz zacznie się 11 to może ze 2 lub 3 cm będzie miał i rączki i nóżki nie moge się doczekać
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:24   #3139
zuzia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

O ile dobrze pamiętam jedna jest na morfologię, 2 na OB a 3 na biochemię
zuzia01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 13:39   #3140
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez abz Pokaż wiadomość

Chodzi może o Akpol? Pytam, bo u mnie właśnie jest ta hurtownia i już jej od paru lat nie lubie, bo w gruncie rzeczy mają drogie rzeczy, każde body jakie nie wzięłam do ręki 18-20zł np, zabawki też drogie, jedzonko raczej ceny porównywalne ze sklepowymi....Moja siostra miała tą kartę ze zniżką, ale chyba było 5% zniżki I nie wiem czy ciebie dobrze zrozumiałam, że chcesz te zakupy zrobić na raty, bo trzeba jednorazowo kupić za 500zł zeby dostać karte. Na pampersy i jedzonka nie ma zniżek. A jak sie kupuje zabawkę czy coś do ubrania to te 3 czy 5% to naprawdę nic. Chyba ze chodzi o inną hurtownię to nie mam wtedy racji
Tak, Akpol byłam na ich stronie, można w ratach te zakupy robić i zbierać paragony. Ale mnie posmuciłaś, tzn. zweryfikowałaś moje poglądy bo już byłam rozanielona
Muszę się tam wybrać i obadać, bo np. firma Tommee Tippee prezentuje się dobrze cenowo, jak na allegro (taniej niż w sklepach).

A Ty jesteś z Poznania?
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:44   #3141
Limeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Limeto, wątek nie jest tylko od chwalenia się pięknymi zdjęciami usg i wymiany miłych informacji.. Podejrzewam, że wyniki przyszły pozytywne (?) ale to też przecież nie oznacza najgorszego.
Wiadomo, tak sobie gadam, a sama siedzę jak na szpilkach do przyszłego tygodnia
Dobrze się domyślasz. Mam wskazanie do amniopunkcji i nie wiem co robić. Wiem, że wynik Papp-y o niczym nie przesądza, ale mimo wszystko mam mętlik w głowie. Mam nadzieję dostać się dziś do swej ginki.

Edytowane przez Limeta
Czas edycji: 2010-03-03 o 13:47
Limeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:00   #3142
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez aaannnnnnaaa Pokaż wiadomość
Ja też musiałam robić toxo prywatnie, podobno w ciąży należy nam się tylko morfologia i mocz na nfz..Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś dostał tak skierowanie na toxo..

Ja miałam na dwa rodzaje toxo, Wassermanna, Hcv, Hiv, i wieeeele wieeele innych, wszystko na NFZ

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Limetko, wyczytałam, że jak masz dobrą przezierność, to test Pappa nie jest taki istotny...
Choć niewiele z tego rozumiem, bo ja tego badania nie robię, to może nie jest źle?? Trzymam kciuki
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:03   #3143
kasienka1701
Zadomowienie
 
Avatar kasienka1701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: East
Wiadomości: 1 024
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Limeta Pokaż wiadomość
Dobrze się domyślasz. Mam wskazanie do amniopunkcji i nie wiem co robić. Wiem, że wynik Papp-y o niczym nie przesądza, ale mimo wszystko mam mętlik w głowie. Mam nadzieję dostać się dziś do swej ginki.
Kochana nie martw się.Pozytywny wynik o niczym jeszcze nie świadczy...To tylko jakieś prawdopodobieństwa i jest bardzo duża szansa,że dzidzia będzie zdrowa.Ja w to wierzę,ze tak będzie
Ostatnio o tym czytałam.To tak samo jak prawdopodobieństwo,że mając w rodzinie kogoś kto jest/był chory na nowotwór i Ty zachorujesz.Wcale ,że nie.Owszem będziesz w grupie ryzyka,ale możesz być zdrowa jak ryba luz paść na jakąś inna choróbsko...
Tak jak mówię,bądź dobrej myśli i nie zamartwiaj się
__________________

kasienka1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:08   #3144
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Kochana nie martw się.Pozytywny wynik o niczym jeszcze nie świadczy...To tylko jakieś prawdopodobieństwa i jest bardzo duża szansa,że dzidzia będzie zdrowa.Ja w to wierzę,ze tak będzie
Ostatnio o tym czytałam.To tak samo jak prawdopodobieństwo,że mając w rodzinie kogoś kto jest/był chory na nowotwór i Ty zachorujesz.Wcale ,że nie.Owszem będziesz w grupie ryzyka,ale możesz być zdrowa jak ryba luz paść na jakąś inna choróbsko...
Tak jak mówię,bądź dobrej myśli i nie zamartwiaj się
Dlatego właśnie ja nie robię tego badania Jestem w wysokiej grupie ryzyka, po co się jeszcze dodatkowo straszyć? A nieszczęściu i tak nie zapobiegnę.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:20   #3145
Limeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość

Limetko, wyczytałam, że jak masz dobrą przezierność, to test Pappa nie jest taki istotny...
Choć niewiele z tego rozumiem, bo ja tego badania nie robię, to może nie jest źle?? Trzymam kciuki
Akurat przezierność wyszła u mnie na granicy, dlatego lekarka skierowała mnie na Pappę.

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Kochana nie martw się.Pozytywny wynik o niczym jeszcze nie świadczy...To tylko jakieś prawdopodobieństwa i jest bardzo duża szansa,że dzidzia będzie zdrowa.Ja w to wierzę,ze tak będzie
Ostatnio o tym czytałam.To tak samo jak prawdopodobieństwo,że mając w rodzinie kogoś kto jest/był chory na nowotwór i Ty zachorujesz.Wcale ,że nie.Owszem będziesz w grupie ryzyka,ale możesz być zdrowa jak ryba luz paść na jakąś inna choróbsko...
Tak jak mówię,bądź dobrej myśli i nie zamartwiaj się
Hmmm, akurat z tym nowotoworem to jak dla mnie kiepski przykład, bo u mnie w rodzinie w co drugim pokoleniu występuje nowotwór... Ale wiem, że chciałaś dobrze.
Limeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:21   #3146
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: !

Cytat:
Napisane przez szokoladka74 Pokaż wiadomość

Najcieplej mi się czytało Weronisię. Kochana, ja cię bardzo rozumiem

I tu cię pocieszę, ja jestem starsza, a dzieci mam mniejsze to i zawrót głowy większy I wiem co to znaczy cieszyć się przez zaciśnięte zęby...
Bardzo trzymam kciuki za Dzidziulkę i nastawienie męża
Chciałabym mieć już takie fajne, odchowane dzieciaczki, to bym się mniej martwiła, bo same sobą mogą się już jakiś czas zająć.
szokoladka74 to na prawdę miłe z twojej strony, pocieszyłaś mnie Ufff, nie jestem najstarsza
Dzieciaczki mam odchowane i nie wyobrażam sobie mieć trzeciego dziecka, mając dwójkę małych. Tak więc jest to spore pocieszenie.
A mąż.. może go upiję, żeby lepiej to zniósł
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:34   #3147
kasienka1701
Zadomowienie
 
Avatar kasienka1701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: East
Wiadomości: 1 024
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Limeta ja tam też jestem w grupie ryzyka i się nie przejmuję,nic to nie da.
Tak samo nie martw się tymi badaniami,zdaj o siebie i dzidziusia i wierz w to,że będzie okazem zdrowia
__________________

kasienka1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:54   #3148
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Limetko
Jaki dokładnie masz wynik?
Z tego co wyczytałam to amniopunkcja jest obarczona małym ryzykiem ale to zawsze ryzyko. Na pewno gin podpowie co należy zrobić. My z tż też już o tym rozmyślaliśmy ale ciężko podjąć decyzję..
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 16:20   #3149
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez Limeta Pokaż wiadomość
Dobrze się domyślasz. Mam wskazanie do amniopunkcji i nie wiem co robić. Wiem, że wynik Papp-y o niczym nie przesądza, ale mimo wszystko mam mętlik w głowie. Mam nadzieję dostać się dziś do swej ginki.
Cytat:
Napisane przez Limeta Pokaż wiadomość
Akurat przezierność wyszła u mnie na granicy, dlatego lekarka skierowała mnie na Pappę.
Co do przezierności:
  • NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka
  • NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka
  • NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka
  • NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka.
Jeśli było na granicy, a podobno to 2,5mm, to i tak ryzyko jest niewiele większe - poniżej 3x

A co do testu Papp-a:
Większość kobiet z grupy podwyższonego ryzyka rodzi zdrowe dzieci. Średnio około jedna na 50 kobiet, które uzyskały wynik dodatni testu ma rzeczywiście płód z zespołem Downa.

Nie masz się co martwić. Poradź się ginekologa w sprawie ryzyka związanego z aminopunkcją, a tymczasem się nie zamartwiaj, bo to, że wynik wyszedł dodatni, oznacza jedynie PRAWDOPODOBIEŃSTWO, a nie przesądza, że coś już jest nie tak.

Doczytałam jeszcze, że aminopunkcja daje 100% pewności co do płci dziecka
Także jeden plus takiego badania już masz ^^

Edytowane przez ycnan
Czas edycji: 2010-03-03 o 16:35
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 16:55   #3150
angelikaw
Zakorzenienie
 
Avatar angelikaw
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 359
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy-MAMUSIE WRZEŚNIOWO-PAŹDZIERNIKO

Cytat:
Napisane przez zuzia01 Pokaż wiadomość
No właśnie, ja chodzę w ramach NFZu do takiego idioty co mi nawet nie chciał zlecić HCG
zauważyłam że ostatnio często się denerwuję, w pracy wszyscy mnie wkurzają, masakra
to zmień lekarza
a co do zmian nastrojów i ogólnego poddenerwowania - to sprawka hormonów. Dziś niepotrzebnie wydarłam się na męża. W sumie powodu nie miałam, tylko tak mnie coś ugryzło


Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A mi powiedzieli, że toxo jest nierefundowana - kłamcy?
oj kłamcy!

ja miałam robione 2 rodzaje toxo + morfologię, ob i mocz - co prawda zanim zaszłam w ciążę, ale skierowanie miałam od ginekologa z przychodni.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dlatego właśnie ja nie robię tego badania Jestem w wysokiej grupie ryzyka, po co się jeszcze dodatkowo straszyć? A nieszczęściu i tak nie zapobiegnę.
No właśnie, ja dzisiaj bardzo się zaczęłam martwić , bo wiadomo, że każda z nas marzy o zdrowym dziecku. Ale cóż da zrobienie tego cholernego testu? NIC!!! Bo jeśli wyjdzie coś nie tak, to przecież i tak to niczego nie zmieni.. a po co się dołować? Dziecku jest potrzebne nasze pozytywne nastawienie. Zamartwianie się nic nie da!
__________________
Relax... it's coffee time
Nie dyskutuj z głupcem...
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem... pokona doświadczeniem
angelikaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.