Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-03, 20:04   #3061
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Ale Wam współczuję tego spojenia, ja nie wiem co to znaczy i w sumie nie chce wiedzieć :-D

Offtop: Czy któraś miała może do czynienia ze zwrotem składki OC za niewykorzystany okres?
A co Cie konkretnie interesuje? Nie miałam co prawda zwrotu, natomiast temat "przechodzenia" polisy jest mi znany.

Bolesność spojenia łonowego osobiście porównuje do kopnięcia w krocze. Co prawda nigdy nikt mnie tam nie kopał ale myśle ze tak by to wlasnie bolało.

PatiPee chodzenie z bólem spojenia to nie lada wyzwanie.
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-03, 21:19   #3062
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

A nie, właśnie interesuje mnie konkretnie zwrot, bo oplacilismy składkę w grudniu, a potem auto zdechlo, sprzedalismy w styczniu na skup aut i zglosilismy się o zwrot OC. Oddali nam mniej niż 10%, a powinni oddać za cały niewykorzystany okres... Napisałam już odwołanie, bo to trochę kpina. Myślałam że może ktoś miał podobna przeprawe.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 12:13   #3063
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dzień dobry, jak się czujecie przy weekendzie?
mnie po tygodniu znowu dopadła infekcja pęcherza pomimo żurawiny, herbatek i ciepłego ubioru :/ tak sobie myślę, że pewnie za karę za to moje narzekanie. co chwila wędruje do toalety i czekam aż furagina zacznie działać
jak mi zacznie sie poprawiac to chcialabym poprzestawiac trochę w sypialni, bo łóżeczko stoi przy oknie, a ponoć najlepiej jak jest z dala od nadmiernego ciepła czy zimna. u nas niestety okno strasznie nieszczelne pomimo dodatkowych uszczelek. ojj będzie z tym niezła przeprawa coś czuje, bo chciałabym komodę zaraz obok łóżeczka i nie wiem czy się to wszystko tak jak chce na jednej ścianie zmieści. trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez carla2607
Czas edycji: 2017-02-04 o 13:27
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 13:55   #3064
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Klementyna, pikdaria - dzięki za info o szpitalu. Mi właśnie bratowa odradzała Kraśnickie chociaż pracuje w tym szpitalu.

Mi bez różnicy czy będę rodzić w dzień czy w nocy byle akcja nie trwała długo. Poprzednio odeszły mi wody a nie było akcji więc nie dali mi cała noc spać bo miałam wywoływać skurcze i skończyło się tym że między partymi im przysypiałam tak wymęczona byłam.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 14:18   #3065
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Almat
Piąteczka😁też kupiłam z Alles ale narazie do spania i do szpitala jeden na próbę mama easy i spoko się wydaje bardzo wygodny. I dostałam w gratisie miarke z centymetrem w środku takim wysuwanym i łapki niedrapki. Zapłaciłam 57 zeta, ale po też sobie kupię jakiś fajny jak mi się unormują cycki.
Ooo, to tanio bardzo. Stacjonarnie?


Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja mam tą wersję z budką i rzeczywiście, można samą budkę odpiąć
Kupiłam ten leżaczek Ma piękny, gołębi kolor i jest jak nowy!
Budkę wpinasz na materiał (nie metalowy pałąk)?

Cytat:
Napisane przez good_thing Pokaż wiadomość
Co do klubu czy forum na fb.. Mam konto na fb, ale szczerze, to od początku mnie trochę to raziło, że zaczął się tu wątek i nagle pomysł o fb i wszystkie się tam praktycznie przeniosły i wszystko tutaj zamarło. Nowe osoby, w tym i ja praktycznie nie miały z kim pisać i stąd mimo znalezienia wątku nie jestem jakoś super tutaj aktywna i też za wiele nie piszę, choć wątek trochę odżył po czasie.
Wiem o czym piszesz, bo mam podobnie Gdy powstawała grupa na FB to tu się znałyśmy raptem parę dni i dla mnie było to "zbyt szybkie tempo". Potem wątek zamarł, a ja jako osoba spoza fb nie chciałam o wszystko tu pytać mając wrażenie, że pewnie już dawno dany temat został przewałkowany na grupie.
Zresztą widać po ilości postów, że jesteśmy w połowie II części a na innych miesiącach powstają kolejne i kolejne części.

Cytat:
Napisane przez asia_28w Pokaż wiadomość
Dla nie fbookowych wrzucam fotkę i zestawienie z okazji 34 tc:
Ładnie widać jak Ci podrósł w tych ostatnich 2 tygodniach Dziecię nabiera wagi



Szukam alternatywy dla torby Skip Hop (jednak 200zł+ wydaje mi się spora kwotą jak na materiałową torbę..), ale zupełnie zdominowali rynek
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 14:29   #3066
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat - fajna ta torba, nie znam alternatywy ale też nie szukałam - będę mieć w torbę od wózka.

W smyku jest -20% od wyprzedaży, można jeszcze coś upolować.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 15:40   #3067
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja tam chyba zostaje tylko tutaj na wątku wszystko w jednym miejscu i spokojnie można sobie posty poczytać i odpisać. Na fb zazwyczaj szybko się tematy rozwijają i ciężko nadążyć, przez co spędza się tam pół dnia xD a mimo iż mam fb, to staram się ograniczać używanie, bo jest to dobroć technologiczna, ale i potrafi uzależnić



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-04, 17:36   #3068
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Witch, myślisz że ksiądz będzie patrzył że po IVF? Ostatecznie skąd ma wiedzieć...
Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Witch a to ksiedzu mowisz ze inv?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teoretycznie powinno się powiedzieć choćby przy spowiedzi. Tylko wiadomo,że reakcja może być różna. Jeszcze pal licho jeśli skończyłoby się tym,że tylko ja usłyszę kazanie,a dziecko normalnie ochrzczą. Gorzej jak zacząłyby się problemy w ogóle z chrztem. Choć w sumie nie jestem pewna czy wytrzymałabym takie kazanie pod tytułem jakim złym człowiekiem jestem,że zdecydowałam się na IVF Znajomi mają w rodzinie parę z dzieckiem po IVF właśnie i też mieli przeboje z jednym księdzem. Poszli do innego i ten drugi z kolei wysłuchał, wyraził swoje zdanie ale w taki sposób 'normalny', bez wyklinania od szatana,itp i nie robił problemu z chrztem.


Cytat:
Napisane przez marlenya111 Pokaż wiadomość
Youan to ja mam inny plan... w nocy na porodowke bo raczej spokojniej jest rodzic w nocy niz w ciagu dnia tak o 24 a o 4 rano malenstwo juz bedzie z nami a co bedziemy sie meczyc wiele godzin ! Ja z tych biegajacych to moze jakis rekord ustanowie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A biegającym szybciej poród idzie? :brzydal Kurde to i u mnie powinno szybko pójść

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
A nie boisz się że za późno przyjdą akcesoria z Alieexpress? Pidobno taka sesja najlepiej jak maluch ma do 2 tyg...
Ja mam termin na 26/03, więc myślę że spokojnie powinny jeszcze jeśli zamówię w przeciągu tygodnia. Mi często z alie po 2 tyg przychodziły paczki

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Kupiłam ten leżaczek Ma piękny, gołębi kolor i jest jak nowy!
Budkę wpinasz na materiał (nie metalowy pałąk)?
Tak, budkę wpinasz na materiał Moja kotka się dzisiaj wyciągnęła wygodnie do spania w tym leżaczku skubana prawie cały na długość zajęła


Poprasowałam już dzisiaj ostatnią turę ciuszków. Zostały tylko pieluchy, otulacze, kocyki i rożki do prania No i czekam na przesyłkę z allegro z koszulami i będę mogła pakować torby. A w poniedziałek wizyta Jutro chyba jakąś sesję brzuszkową zrobimy w domu. Kupiliśmy aparat specjalnie z myślą o foceniu Małej to trzeba go rozpracować przed porodem jeszcze A na brzuszkową sesję ostatni moment,bo już mi pępek wychodzi na wierzch :
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 18:26   #3069
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Po IVF znam dwa maluchy, jedna rodzina niekoscielna ale chrzcili dziecko, druga rodzina koscielna. Mieszkaja w innych miejscowosciach i ksieza bardzo dobrze podeszli do tematu dzieciaki juz maluchami nie sa bo to juz 7 i 5 lat ! Nie wiem kiedy to zlecialo szok

A z pepkiem to caly czas obserwuje bo czasem mysle ze zaraz wlasnie wyskoczy haha dziwne uczucie i dziwny wyglad takie plaskie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 18:38   #3070
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja bym nie mowila księdzu o IVF... Ale my w ogóle nie chrzcimy, oboje jesteśmy niewierzący, więc uważam, że byłoby to nie fair, tym samym mam inne podejście.

O Sonia a ten rabat jest na kod jakiś?

Też wolę forum mimo wszystko. Na fejsie udzielam się sporadycznie, na czat nie zaglądam, bo wkurza mnie ciagle przewijanie...

U mnie dzień dość nudno, jakoś nie mam humoru dzisiaj, taka jestem nijaka. Może dlatego że się nie wyspalam, bo męczy mnie w nocy ból bioder. Nie mogę na żadnym boku spać dłużej, bo mnie boli jedno lub drugie biodro i tak się kręcę co chwile na zmianę, a pod koniec nocy poycje zmieniam tak często że zadno z bioder nie zdąży odpocząć a ból robi się nie do zniesienia :-( Plecy zakazane dla mnie i
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 18:56   #3071
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pantera - tak trzeba kod, na stronie smyka w informacji o promocji jest umieszczony - chyba "luty29" - ja już naklikałam na ponad 200zł ale na 2 dzieci

A co do chrzcin to u mnie też dylemat kiedy. Na początku czerwca syn idzie do komunii więc nie wiem kiedy chrzciny: wcześniej, później a może razem... I tak 80% gości to te same osoby więc myśleliśmy o wspólnej uroczystości ale część rodziny uważa że tak nie wypada...
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-04, 19:08   #3072
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat na allegro kupiłam z listem priorytetowym za free. Stacjonarnie nigdy ich nie przymierzałam, wystarczyło się zmierzyć centymetrem i ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 19:49   #3073
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Mam pytanie do doświadczonych. Dużo osób na przewijak kładzie jeszcze pieluche z cerata, albo w ogóle coś - po co? Nie jest łatwiejsza w utrzymaniu sama cerata od przewijaka? Wycieram i po sprawie, nie muszę dodatkowo prać pieluszek czy coś... No chyba, że jest coś czego sobie nie wyobrażam :-D

Ale mam dzisiaj wiercipiete, jak nie mój maluszek :O Kręci się, wypycha, chyba nie może sobie pozycji znaleźć
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 20:14   #3074
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

U mnie dzisiaj lenistwo pełną gębą. W poniedziałek mam w planie spakować torby i w sumie mogę czekać na akcję porodową

Też się nad tym zastanawiam, po coś ten przewijak jest zrobiony z ceratki, więc po co to jeszcze przykrywać czymś dodatkowo?
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 20:23   #3075
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Almat - fajna ta torba, nie znam alternatywy ale też nie szukałam - będę mieć w torbę od wózka.
Torba dedykowana do mojego wózka jest ponoć bardzo niepraktyczna, a kosztuje tyle co Skip Hop, więc nie dokupowałam No nic, może upoluję na OLX coś w dobrej cenie

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Tak, budkę wpinasz na materiał Moja kotka się dzisiaj wyciągnęła wygodnie do spania w tym leżaczku skubana prawie cały na długość zajęła

Poprasowałam już dzisiaj ostatnią turę ciuszków. Zostały tylko pieluchy, otulacze, kocyki i rożki do prania No i czekam na przesyłkę z allegro z koszulami i będę mogła pakować torby. A w poniedziałek wizyta Jutro chyba jakąś sesję brzuszkową zrobimy w domu. Kupiliśmy aparat specjalnie z myślą o foceniu Małej to trzeba go rozpracować przed porodem jeszcze A na brzuszkową sesję ostatni moment,bo już mi pępek wychodzi na wierzch :
O, czyli dobra wiadomość jest taka, że kotka zeszła już z przewijaka?
Jaw tygodniu walczyłam z praniem i prasowaniem wszystkiego. O dziwo w zasadzie krzyż mnie nie bolał i jakoś szybko mi to poszło

Polecam zdjęcie ustawionych na brzuszku literek ze Scrabble układających się w imię malucha

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
U mnie dzień dość nudno, jakoś nie mam humoru dzisiaj, taka jestem nijaka. Może dlatego że się nie wyspalam, bo męczy mnie w nocy ból bioder. Nie mogę na żadnym boku spać dłużej, bo mnie boli jedno lub drugie biodro i tak się kręcę co chwile na zmianę, a pod koniec nocy poycje zmieniam tak często że zadno z bioder nie zdąży odpocząć a ból robi się nie do zniesienia :-( Plecy zakazane dla mnie i
Czyli poduszka-wąż niewiele ulgi Ci przynosi?
Zostaje dziura w materacu

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych. Dużo osób na przewijak kładzie jeszcze pieluche z cerata, albo w ogóle coś - po co? Nie jest łatwiejsza w utrzymaniu sama cerata od przewijaka? Wycieram i po sprawie, nie muszę dodatkowo prać pieluszek czy coś... No chyba, że jest coś czego sobie nie wyobrażam :-D
Jedyne co mi przychodzi na myśl to, że dziecku może być nieprzyjemnie chłodno przy zetknięciu ceraty ze skórą, więc na początku może będę coś podkładać pod pupę (szyję z jednej dużej pieluchy 4 małe i właśnie takie chyba będę podkładać pod pupę. Plus takie małe będę też wykorzystywać do podmywania dziecka).

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Almat na allegro kupiłam z listem priorytetowym za free. Stacjonarnie nigdy ich nie przymierzałam, wystarczyło się zmierzyć centymetrem i ok.
Ja mierzyłam w sklepie kilka modeli i w jednym mam 75G a w drugim 75H mimo, że to ta sama firma
Czyli na razie biust poszedł mi o jeden rozmiar do góry i jedną miseczkę (startowałam z 70F).


Dziś się zaczęłam zastanawiać jak to jest z dzieckiem po powrocie ze szpitala. Przyjeżdżamy, rozbieramy się i co...? Trochę przestraszyłam się tych chwil Pewnie "oprowadzę" go po domu, poopowiadam gdzie trzymamy szklanki na wypadek gdyby mu się chciało w nocy pić itp. Ale potem co? Od kiedy machać mu grzechotką nad głową, żeby mieć pewność, że się go dodatkowo nie przestraszy..? Zaczynam wierzyć, że będę się bała zostawić go samego i np. iść do toalety
__________________
27.03.2017

Edytowane przez Almat
Czas edycji: 2017-02-04 o 20:31
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 20:28   #3076
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Pantera - tak trzeba kod, na stronie smyka w informacji o promocji jest umieszczony - chyba "luty29" - ja już naklikałam na ponad 200zł ale na 2 dzieci

A co do chrzcin to u mnie też dylemat kiedy. Na początku czerwca syn idzie do komunii więc nie wiem kiedy chrzciny: wcześniej, później a może razem... I tak 80% gości to te same osoby więc myśleliśmy o wspólnej uroczystości ale część rodziny uważa że tak nie wypada...
Ale nie wiem czy sie da podczas komunii, bo przecież Komunie przyjmuje kilka-nascie, a czasem dziesiąt dzieci to kiedy ten Chrzest? Ale jakby sie dało, to ja uważam, ze jak najbardziej wypada, dlaczego by nie? Sa śluby z chrzcinami, to cemu by nie połączyć i KOmunii? I goście nie musieliby 2 razy przujeżdzać Tyle, ze koszty dla nich wieksze

Co do Inwitro to ja jestem wierzaca i praktykująca, ale nie mam nic przeciwko....I uważam, że powinno sie księdzu powiedziec, ale jak będzie niestosownie komentował to podziekowac i wyjść. W kazdym mieście znajdzie się ksiadz który dziecku nie odmów...U nas była raz sytuacja, ze młodzi chcieli sam Sakrament Małżeństwa- bez Mszy, bo nie mieli pieniedzy, ale Ksiądz i jeden ze strony Pana Młodego i drugi ze strony Pani Młodej wystawili stosowny cennik i odmówili. Poszli więc do Katedry (u nas w Katedrze podobno udzielają sakramentów wszystkim chętnym bez zbędnych wymówek i za free lub symboliczna opłatę ) A jak się jakiś Przełożony o tym dowiedział, i młodzi ida do ołtarza, a tam na ołtarzu obaj proboszczowie;p Podobno "Za karę" kazał im sie pofatygować i jak Bóg przykazał udzielic slubu Młodym nie zważając na zyski;D
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 20:37   #3077
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat - pomogła na ból pleców, bo przeszło, jednak ciężko mi sobie wyobrazić że odciazy mi biodro na którym leżę... Jedynie pomaga jak już się obroce, to położenie bolacej nogi wyżej daje ulgę, więc mimo wszystko to dużo.
A zimno ceratki to już jakiś argument

A mi piersi nic a nic nie urosły :-(

Klementyna - super historia ze ślubem! Szacun dla przełożonego
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 20:40   #3078
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
O, czyli dobra wiadomość jest taka, że kotka zeszła już z przewijaka?
Jaw tygodniu walczyłam z praniem i prasowaniem wszystkiego. O dziwo w zasadzie krzyż mnie nie bolał i jakoś szybko mi to poszło

Polecam zdjęcie ustawionych na brzuszku literek ze Scrabble układających się w imię malucha
Zabrałam matę z przewijaka to już mniej wygodnie się tam zrobiło Ciekawa jestem bardzo czy jak będzie już Mała to kotka też tak chętnie będzie się pakowała do niej A o literkach ze Scrabbli też właśnie myślałam

Powiem Wam,że mi to się słabo śpi z tą poduszką-wężem. Jakiś taki nieporęczny dla mnie jest,a już przewrócić się z nim na drugi bok to koszmar. Od jakiegoś czasu biorę sobie zwykłą, małą poduszkę i podkładam pod sam brzuch i jest dużo lepiej
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 22:34   #3079
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pati-niedawno przeszła zabieg na uszka i nosek
ale odpukać narazie jest ok już nie może sie doczekać braciszka
a co u Ciebie ? Ty niedługo już rodzisz co ?
ja juz tak samo ledwo chodze przez te spojenie ... jest masakra w nocy płacz jak wstaje siku

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

co do tego krocza to mi polozna polecala zeby nie rozszerzać nog nie siadać z nogą na nogę ... stać na obu nogach nie na 1 i cały czas prosto wtedy bedzie ciut lepiej no i trzeba niestety wytrzymać
ja dzis kupilam 4 pary bodziakow w sh i spodenki w sh
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-04, 22:55   #3080
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
A nie, właśnie interesuje mnie konkretnie zwrot, bo oplacilismy składkę w grudniu, a potem auto zdechlo, sprzedalismy w styczniu na skup aut i zglosilismy się o zwrot OC. Oddali nam mniej niż 10%, a powinni oddać za cały niewykorzystany okres... Napisałam już odwołanie, bo to trochę kpina. Myślałam że może ktoś miał podobna przeprawe.
Daj znac jak sie zakończyła sprawa. Sama jestem ciekawa. Teoretycznie powinni zwrócić Wam prawie cała składkę (za 10 mcy) .

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Klementyna, pikdaria - dzięki za info o szpitalu. Mi właśnie bratowa odradzała Kraśnickie chociaż pracuje w tym szpitalu.

Mi bez różnicy czy będę rodzić w dzień czy w nocy byle akcja nie trwała długo. Poprzednio odeszły mi wody a nie było akcji więc nie dali mi cała noc spać bo miałam wywoływać skurcze i skończyło się tym że między partymi im przysypiałam tak wymęczona byłam.
Podziel sie wieściami z pierwszej reki, dlaczego odradzała ? Bede wiedziała na co zwracać uwagę

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
Ja tam chyba zostaje tylko tutaj na wątku wszystko w jednym miejscu i spokojnie można sobie posty poczytać i odpisać. Na fb zazwyczaj szybko się tematy rozwijają i ciężko nadążyć, przez co spędza się tam pół dnia xD a mimo iż mam fb, to staram się ograniczać używanie, bo jest to dobroć technologiczna, ale i potrafi uzależnić



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Forum ma tez taki plus, ze jednak tworzy sie jakas bazę informacji, ktora mozna przeszukiwać.

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych. Dużo osób na przewijak kładzie jeszcze pieluche z cerata, albo w ogóle coś - po co? Nie jest łatwiejsza w utrzymaniu sama cerata od przewijaka? Wycieram i po sprawie, nie muszę dodatkowo prać pieluszek czy coś... No chyba, że jest coś czego sobie nie wyobrażam :-D

Ale mam dzisiaj wiercipiete, jak nie mój maluszek :O Kręci się, wypycha, chyba nie może sobie pozycji znaleźć
Kładę na przewijak prześcieradło na gumce albo flanelke. Robie to dla komfortu dziecka. Materiał przewijaka jest zimny. Nam synek jako niemowle czesto sikal w trakcie przewijania i wtedy szybciej było zasłonić fontannę taka flanelka, podwinać i dokończyć przewijanie niz wycierać przewijak. W praktyce wyjdzie pewnie co sie u was sprawdzi lepiej.

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość

Dziś się zaczęłam zastanawiać jak to jest z dzieckiem po powrocie ze szpitala. Przyjeżdżamy, rozbieramy się i co...? Trochę przestraszyłam się tych chwil Pewnie "oprowadzę" go po domu, poopowiadam gdzie trzymamy szklanki na wypadek gdyby mu się chciało w nocy pić itp. Ale potem co? Od kiedy machać mu grzechotką nad głową, żeby mieć pewność, że się go dodatkowo nie przestraszy..? Zaczynam wierzyć, że będę się bała zostawić go samego i np. iść do toalety
Heh, " to co teraz? " - moje pierwsze słowa po powrocie z noworodkiem do domu. Młody spał. Z tego co pamietam to wstawiłam pranie i poszłam pod prysznic oprowadzanie było potem.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

co do Chrzcin po IVF. My żyjemy w "grzesznym" związku. Nie chodzę do kosciola natomiast nie sadze aby chrzest był czymś, czym mozna dziecko skrzywdzić dlatego gdy dziadkom zależało to powiedzieliśmy ze ok, ale na uczciwych zasadach i nic na sile. Szczerze myślałam, ze nic z tego nie wyjdzie. Przyjęliśmy księdza w trakcie kolędy, pogadaliśmy bardzo szczerze o rożnych sprawach poradził aby to samo powiedziec proboszczowi. I tym sposobem wszyscy sa zadowoleni. Chrzest odbywał sie nie na mszy tylko była sama liturgia w sobote tylko przy udziale rodziny. Nikt mnie nie zmuszał do ślubu, spowiedzi czy komunii. O bozi Opowiadam, babcia uczy paciorków itd...a jak syncio dorośnie to sam zdecyduje czy bedzie chciał dalej iść ta droga.
Takze trzymam kciuki żebyście tez trafiły na takich księży jak my. To sa delikatne i trudne sprawy dla kazdej ze stron.
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 08:58   #3081
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Na przewijak klade przedcieradelko bo ta cerara i zimna i niezbyt przyjemna do skory a flanelke z ceratka klade zeby ochronic przescieradelko- wiem ze to brzmi jak bledne kolo ale frotka z ceratka schnie po wypraniu 3x szybciej niz przescieradelko z gumka a znow sama ta flanelka by sie slizgala ale to moj sposob wypracowany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 09:22   #3082
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych. Dużo osób na przewijak kładzie jeszcze pieluche z cerata, albo w ogóle coś - po co? Nie jest łatwiejsza w utrzymaniu sama cerata od przewijaka? Wycieram i po sprawie, nie muszę dodatkowo prać pieluszek czy coś... No chyba, że jest coś czego sobie nie wyobrażam :-D
Tak jak już dziewczyny pisały na czymś mięciutkim przyjemniej leżeć niż na zimnej ceracie.

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Torba dedykowana do mojego wózka jest ponoć bardzo niepraktyczna, a kosztuje tyle co Skip Hop, więc nie dokupowałam No nic, może upoluję na OLX coś w dobrej cenie


Dziś się zaczęłam zastanawiać jak to jest z dzieckiem po powrocie ze szpitala. Przyjeżdżamy, rozbieramy się i co...? Trochę przestraszyłam się tych chwil Pewnie "oprowadzę" go po domu, poopowiadam gdzie trzymamy szklanki na wypadek gdyby mu się chciało w nocy pić itp. Ale potem co? Od kiedy machać mu grzechotką nad głową, żeby mieć pewność, że się go dodatkowo nie przestraszy..? Zaczynam wierzyć, że będę się bała zostawić go samego i np. iść do toalety
Ja mam dostać torbę gratis do wózka - ładna jest z wyglądu a jak z funkcjonalnością to się zobaczy.

A plan z oprowadzaniem zupełnie jak z "języka niemowląt"

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Ale nie wiem czy sie da podczas komunii, bo przecież Komunie przyjmuje kilka-nascie, a czasem dziesiąt dzieci to kiedy ten Chrzest? Ale jakby sie dało, to ja uważam, ze jak najbardziej wypada, dlaczego by nie? Sa śluby z chrzcinami, to cemu by nie połączyć i KOmunii? I goście nie musieliby 2 razy przujeżdzać Tyle, ze koszty dla nich wieksze

Co do Inwitro to ja jestem wierzaca i praktykująca, ale nie mam nic przeciwko....I uważam, że powinno sie księdzu powiedziec, ale jak będzie niestosownie komentował to podziekowac i wyjść. W kazdym mieście znajdzie się ksiadz który dziecku nie odmów...U nas była raz sytuacja, ze młodzi chcieli sam Sakrament Małżeństwa- bez Mszy, bo nie mieli pieniedzy, ale Ksiądz i jeden ze strony Pana Młodego i drugi ze strony Pani Młodej wystawili stosowny cennik i odmówili. Poszli więc do Katedry (u nas w Katedrze podobno udzielają sakramentów wszystkim chętnym bez zbędnych wymówek i za free lub symboliczna opłatę ) A jak się jakiś Przełożony o tym dowiedział, i młodzi ida do ołtarza, a tam na ołtarzu obaj proboszczowie;p Podobno "Za karę" kazał im sie pofatygować i jak Bóg przykazał udzielic slubu Młodym nie zważając na zyski;D
Myślałam żeby po mszy komunijnej została sama rodzina i można odprawić sam sakrament chrztu -nie rozmawialiśmy jeszcze o tym z księdzem ale wydaje mi się że tak się da.

Ja też słyszałam że w Katedrze nikomu nie odmawiają i "ceny" przyzwoite.

Cytat:
Napisane przez pikdaria Pokaż wiadomość
Podziel sie wieściami z pierwszej reki, dlaczego odradzała ? Bede wiedziała na co zwracać uwagę
o szczegóły nie pytałam bo i tak jakoś tego szpitala nie brałam pod uwagę ale mogę podpytać, tylko że ona pracuje w szpitalu ale nie na położnictwie
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 09:24   #3083
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Sonia11 wiesz dla Ciebie to wygodne ale tak sibie pomyslalam czy Starszak bedzie sie chcial dzielic tym dniem? A jak rodzinka z daleka to pewnie na 2 dni przyjedzie- moze zrobic dzien po dniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 09:42   #3084
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pantera cerarka może być zimna i mało przyjemna a poza tym jak Ci zacznie sikać np, to wszystko się wyleje, będzie ściekało bo gdzie ma wchłonąć. Tak mi się wydaje. Można zwykłą pieluszke tetrowa lub flanelke położyć.

Almat
Fajny pomysł z tym scrabble
Z tym stanikiem to wiesz no ja kupowałam na razie miękki, a wydaje mi się że one łatwiej się dopasowywują niż te usztywniane.
A co do przyjazdu dziecka do domu.... pewnie położymy go do łóżeczka i będziemy się gapić na niego jak głupki

Ja z wężem też nie umiem spać za to koc zwinięty w naleśnik musi być.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 10:27   #3085
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

O_o rano klulo mnie podbrzusze, ciekawe czy i co to znaczy :-P

No i witam sje w 37tc, to już 9 miesiąc?
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 11:11   #3086
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Mozesz rodzic


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 11:28   #3087
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Almat - pomogła na ból pleców, bo przeszło, jednak ciężko mi sobie wyobrazić że odciazy mi biodro na którym leżę... Jedynie pomaga jak już się obroce, to położenie bolacej nogi wyżej daje ulgę, więc mimo wszystko to dużo.
A zimno ceratki to już jakiś argument

A mi piersi nic a nic nie urosły :-(

Klementyna - super historia ze ślubem! Szacun dla przełożonego
współczuję mi z kolei z powrotem doskwieraja problemy z krążeniem. i choć piję dużo wody i zmieniam pozycję, to jest czasami mały dramat. dostaję czasem delikatnych białych plamek na nogach i rękach, co ponoć oznacza, że krew wolniej i nierównomiernie się rozchodzi :/ i taki uczucie "ciężkich bolących nóg" nad ranem po nocy... któraś to zna?

Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Na przewijak klade przedcieradelko bo ta cerara i zimna i niezbyt przyjemna do skory a flanelke z ceratka klade zeby ochronic przescieradelko- wiem ze to brzmi jak bledne kolo ale frotka z ceratka schnie po wypraniu 3x szybciej niz przescieradelko z gumka a znow sama ta flanelka by sie slizgala ale to moj sposob wypracowany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiecie co, dostałam od znajomej ze 3 takie ręczniko-ceratki. tzn. to jest takie dwustronne, z jednej tkanina jak ręcznik, a z drugiej ceratka. myślicie, że to się do tego będzie nadawać? bo kompletnie nie wiem do czego to jest xD

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
O_o rano klulo mnie podbrzusze, ciekawe czy i co to znaczy :-P

No i witam sje w 37tc, to już 9 miesiąc?
gratulacje mi sie wydaje, że to juz 9.o rany, dziewczyny pomału zaczynamy wielkie odliczanie. co prawda mój 34 tc wydaje się taaak daleko, ale teraz dopiero widzę jak to leci.

pytanko - kiedy ogarniacie pościel do łóżeczka itd, żeby było już uszykowane? ja mam pościel wypraną i schowaną w szufladzie, jeszcze nie ubraną w poszewki. to się chyba wszystko robi w dzień przywiezienia bobasa, prawda? bo tak to wszystko by się pewnie zakurzyło u mnie póki co wózek, bujaczek i łóżeczko z materacem zakryte folią.
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 11:32   #3088
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pościel to chyba w dniu przyjazdu. Ale ja to tylko prześcieradło wyjmuje i ochraniacz.

Kurde a ja sie wczoraj zastanawiałam co mam na nogach kilka właśnie takich plam białych to od krążenia mówisz?

Ja kończę 34 tydzień, jak bym była w 37 to chyba już bym panikowała

Ceratki takie z frotte można kłaść wszędzie gdzie chcesz przewinąć malucha, nawet zabrać ze sobą np. żeby u kogoś przewinąć lub na spacerze

Edytowane przez Leili
Czas edycji: 2017-02-05 o 11:33
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 11:45   #3089
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Pościel to chyba w dniu przyjazdu. Ale ja to tylko prześcieradło wyjmuje i ochraniacz.

Kurde a ja sie wczoraj zastanawiałam co mam na nogach kilka właśnie takich plam białych to od krążenia mówisz?

Ja kończę 34 tydzień, jak bym była w 37 to chyba już bym panikowała

Ceratki takie z frotte można kłaść wszędzie gdzie chcesz przewinąć malucha, nawet zabrać ze sobą np. żeby u kogoś przewinąć lub na spacerze
Jeśli te plamki pojawiają się i znikają, to zapewne od tego. ale lepiej zapytaj jeszcze swojego lekarza przy wizycie.

oo no to super, dobrze wiedzieć. przydadzą się na pewno te ceratki. i w razie czego pieluchy. mam tyle tetrowek, że mój TŻ myślał, że będziemy mu te zakładać xD jak ja czasem słucham jakie mój facet ma o wszystkim pojęcie, to aż strach się bać ja jestem zielona, ale on to już kosmos ale dobrze, że zaczął odpalać filmiki na YouTube, to może coś mu tam się rozjaśni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 12:08   #3090
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Sonia11 wiesz dla Ciebie to wygodne ale tak sibie pomyslalam czy Starszak bedzie sie chcial dzielic tym dniem? A jak rodzinka z daleka to pewnie na 2 dni przyjedzie- moze zrobic dzien po dniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I tak pewni mała "skradnie" mu trochę to dzień bo tak czy inaczej część rodziny pierwszy raz ją zobaczy, chyba że zdecydujemy się ochrzcić ją wcześniej... No zobaczymy jak to będzie.

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
pytanko - kiedy ogarniacie pościel do łóżeczka itd, żeby było już uszykowane? ja mam pościel wypraną i schowaną w szufladzie, jeszcze nie ubraną w poszewki. to się chyba wszystko robi w dzień przywiezienia bobasa, prawda? bo tak to wszystko by się pewnie zakurzyło u mnie póki co wózek, bujaczek i łóżeczko z materacem zakryte folią.
Ja z pościeli to tylko prześcieradło. To ubrać można w każdej chwili. Kołdry i poduszki na razie nie zamierzam używać.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.