Polecamy - odradzamy :) - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-29, 08:35   #3001
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
oo, też mamy tą kaczkę i tez nie pływa, ale myślałam, że to dlatego, że na głowie ma jakiś kask i jej zaburza równowagę... tylko nasza woli na boku

ale opowiem, że mimo tego że nie pływa to służy:
do gryzienia i wtedy popiskuje sobie
do nabierania wody do brzuszka, a potem pryskania nią malucha
do wyrzucania z wanny, stawiania na brzegu wanny, rzucania nią do wody, rzucania nią lub w nią innymi zabawkami/szczotką do zębów itp. inne standardowe zabawy

także przydaje się
Można też kaczuszkom dać na łebki piany z szamponu i spłukiwać konewką
Ząbki też można umyć
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 12:41   #3002
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
oo, też mamy tą kaczkę i tez nie pływa, ale myślałam, że to dlatego, że na głowie ma jakiś kask i jej zaburza równowagę... tylko nasza woli na boku

ale opowiem, że mimo tego że nie pływa to służy:
do gryzienia i wtedy popiskuje sobie
do nabierania wody do brzuszka, a potem pryskania nią malucha
do wyrzucania z wanny, stawiania na brzegu wanny, rzucania nią do wody, rzucania nią lub w nią innymi zabawkami/szczotką do zębów itp. inne standardowe zabawy

także przydaje się
nasza kachucha ma zielony kapelusz w biale groszki na glowie
nosz to musi byc jakas cala rodzina nieplywacka
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 12:43   #3003
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
zdecydowanie odradzam:

kaczka do kąpieli z canpolu kaczka nie umie plywac, tzn plywa brzuchem do góry, a głowe ma pod woda chyba ze nam sie jakas feralna trafila


A która to kaczka?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 12:45   #3004
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
nasza kachucha ma zielony kapelusz w biale groszki na glowie
nosz to musi byc jakas cala rodzina nieplywacka
Z tej serii?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kaczka 1.jpg (37,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kaczka 2.jpg (35,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kaczka 3.jpg (33,8 KB, 15 załadowań)
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 13:14   #3005
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Z tej serii?
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 13:54   #3006
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Z tej serii?
o tak, ja mam tego strażaka

o kurcze, teraz wpadło mi do głowy, że to jakiś rajdowy mistrz raczej
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 11:09   #3007
pieczony kogucik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Witajcie! A ja mam problem dotyczący wózka i bardzo bardzo prosiłabym o radę, podpowiedzi, wasze spostrzeżenia...
Otóż byliśmy z mężem w pobliskich sklepach i jako,że muszę leżeć, moja przygoda z oglądaniem i wyborem pojazdu dla maluszka musi się ograniczyć do tego co zdążyłam obejrzeć i co cenowo nam odpowiada.
Mamy nie lada dylemat-
a) wózek z osobną gondolą coneco galaxy
(na plus: super mi się go prowadziło, lekko, zwrotny, ruchome przednie koła, zgrabny i świetnie się składa stelaż jak parasolka co może przeważyć o zakupie, bo mamy mikroskopijne mieszkanie; na minus: nieprzekładana rączka a właściwie dwie rączki nie połączone ze sobą, a spacerówka wpinana tylko przodem do jazdy; na znak zapytania: gondola nie ma regulowanego podglówka-czy to istotne? brak torby, foli p/deszczowej, wywietrzników i w ogóle kieszonek i innych dodatków, które mają poniższe wózki i najważniejsze pytanie- jak to jest z tą amortyzacją? bo nie wydaje mi się , żeby ten wózek miał)
b) wózek spacerowy z nosidłem delti koala lub kadex piko
mały może do nas dołączyć w każdej chwili, więc wersja głęboka wózka będzie mu służyć całą zimę, naczytałam się, że takie wózki są przestronniejsze wewnątrz i maleństwo nie będzie miało ciasno poubierane i opatulone kocykami itd, poza tym na zimę to tak jakoś solidniej mi wyglądają tego typu wózki jeśli chodzi o ten pokrowiec na nóżki.
(na plus dla obu: solidne, duże koła i wyraźna amortyzacja, rączka przekładana i regulowana wysokość, wydaje mi się, że budkę mają głębszą, bardziej zabudowaną i będzie lepiej chronić potomka przed wiatrem, wywietrzniki, okienka, torby, kieszonki - czyli pierdoły pierdołami, ale które jak już są -to się z nich korzysta;
na wieeelki minus: gabaryty (!) boję się, że ciągle będziemy musieli przestawiać taki wózek, żeby gdzieś przejść, otworzyć szafkę itd., a po złożeniu dwa razy więcej miejsca zajmują niż galaxy i ciężar (!) niby tylko parę kg cięższe, ale przy braku skrętnych kół może to bardziej będzie odczuwalne, poza tym ja sama będę mieć problemy, żeby je podnieść np po schodach-niby mamy windę w bloku, ale schody mogą się wszędzie zdarzyć :P;
na znak zapytania: ta wersja spacerowa wydaje się taka mało poręczna, czyli to co jest plusem do głębokiego tu może przeszkadzać, a jestem niewielką osobą i muszę zwracać na to uwagę)
Hmmm, jednakże wózek ma służyć tak jak i nam (wielkość, ciężar, prowadzenie) , tak ma być wygodny dla dziecka (chronić go przed pogodą i niepogodą i po prostu być praktyczny), dlatego proszę o wasze opinie co będzie lepszym rozwiązaniem, bo to nasz pierwszy brzdąc i jesteśmy kompletnie zieloni, a nie będzie nas stać na wymianę na nowy jakby coś tam było nie tak.
Dlatego czekam niecierpliwie na Wasze rady!
pieczony kogucik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 13:35   #3008
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez pieczony kogucik Pokaż wiadomość
Witajcie! A ja mam problem dotyczący wózka i bardzo bardzo prosiłabym o radę, podpowiedzi, wasze spostrzeżenia...
Otóż byliśmy z mężem w pobliskich sklepach i jako,że muszę leżeć, moja przygoda z oglądaniem i wyborem pojazdu dla maluszka musi się ograniczyć do tego co zdążyłam obejrzeć i co cenowo nam odpowiada.
Mamy nie lada dylemat-
a) wózek z osobną gondolą coneco galaxy
(na plus: super mi się go prowadziło, lekko, zwrotny, ruchome przednie koła, zgrabny i świetnie się składa stelaż jak parasolka co może przeważyć o zakupie, bo mamy mikroskopijne mieszkanie; na minus: nieprzekładana rączka a właściwie dwie rączki nie połączone ze sobą, a spacerówka wpinana tylko przodem do jazdy; na znak zapytania: gondola nie ma regulowanego podglówka-czy to istotne? brak torby, foli p/deszczowej, wywietrzników i w ogóle kieszonek i innych dodatków, które mają poniższe wózki i najważniejsze pytanie- jak to jest z tą amortyzacją? bo nie wydaje mi się , żeby ten wózek miał)
b) wózek spacerowy z nosidłem delti koala lub kadex piko
mały może do nas dołączyć w każdej chwili, więc wersja głęboka wózka będzie mu służyć całą zimę, naczytałam się, że takie wózki są przestronniejsze wewnątrz i maleństwo nie będzie miało ciasno poubierane i opatulone kocykami itd, poza tym na zimę to tak jakoś solidniej mi wyglądają tego typu wózki jeśli chodzi o ten pokrowiec na nóżki.
(na plus dla obu: solidne, duże koła i wyraźna amortyzacja, rączka przekładana i regulowana wysokość, wydaje mi się, że budkę mają głębszą, bardziej zabudowaną i będzie lepiej chronić potomka przed wiatrem, wywietrzniki, okienka, torby, kieszonki - czyli pierdoły pierdołami, ale które jak już są -to się z nich korzysta;
na wieeelki minus: gabaryty (!) boję się, że ciągle będziemy musieli przestawiać taki wózek, żeby gdzieś przejść, otworzyć szafkę itd., a po złożeniu dwa razy więcej miejsca zajmują niż galaxy i ciężar (!) niby tylko parę kg cięższe, ale przy braku skrętnych kół może to bardziej będzie odczuwalne, poza tym ja sama będę mieć problemy, żeby je podnieść np po schodach-niby mamy windę w bloku, ale schody mogą się wszędzie zdarzyć :P;
na znak zapytania: ta wersja spacerowa wydaje się taka mało poręczna, czyli to co jest plusem do głębokiego tu może przeszkadzać, a jestem niewielką osobą i muszę zwracać na to uwagę)
Hmmm, jednakże wózek ma służyć tak jak i nam (wielkość, ciężar, prowadzenie) , tak ma być wygodny dla dziecka (chronić go przed pogodą i niepogodą i po prostu być praktyczny), dlatego proszę o wasze opinie co będzie lepszym rozwiązaniem, bo to nasz pierwszy brzdąc i jesteśmy kompletnie zieloni, a nie będzie nas stać na wymianę na nowy jakby coś tam było nie tak.
Dlatego czekam niecierpliwie na Wasze rady!
Zimą lepiej sprawdzi sie wózek, który ma duże, pompowane koła. Małe, skrętne utkną w śniegu. Po za tym koła pompowane zapewniają dziecku wygodniejszą jazdę.
(na temat pozostałych parametrów się nie wypowiadam, u mnie ten jest najważniejszy)
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 13:40   #3009
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

tutaj jest wątek o wózkach
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=145038&page=78
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 14:48   #3010
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

nasza kaczuszka z Canpola też nie pływa no chyba że bokiem heh
ale mala ją "używa" w ciągu dnia. Uwielbia jak piszczy- gryzie ją, ślini i się śmieje do niej także chyba jest z niej zadowolnona.
A znacie jakieś pywające?
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 15:30   #3011
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Witajcie

A macie jakieś sprawdzone torby do wózka uniwersalne? I w ogóle uważacie że to przydatna rzecz?
Do mojego Mutsy nie ma takiej w zestawie, a oryginalna kosztuje ponad 200 zł. Więc zastanawiam się na "niefirmową" albo w ogóle darowaniem sobie takiego zakupu...
Pomożecie?
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 16:00   #3012
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

ja nie miałam torby do wózka
gdy dziecko było małe to używałam kosmetyczki/kuferka - później zwykłej torby listonoszki
uferek mi najbardziej pasował, bo prostokątny - wszytko ładnie można rozmieścić i dobrze się ta "przykrywka" rozpinała i otwierała
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 17:10   #3013
andziat
Zakorzenienie
 
Avatar andziat
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 305
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

ja używam torby cały czas, dla mnie jest niezbędnym dopełnieniem wózka i nie tylko, przydatna na każde wyjście i wyjazd. Mam w niej wszystko, pampersy, mokre chusteczki, kremy, zabawki (drobne), gryzaki, butelki, jedzonko, zapasowe ubranko, podkład do przewijania, pieluchę tetrową, czasami kocyk, swój portfel, klucze i telefon. W zależności od tego gdzie idę lub jadę i na jak długo jej zawartość się zmienia ale główne akcesoria są zawsze. Mam oryginalną emajlunga kupiłam razem z wózkiem ale kiedyś takie torby uniwersalne do wózka były w lidlu kosztowały chyba 39 zł i wizażanki bardzo je zachwalały, były spore i miały parę przegródek. Jak bym nie miała oryginalnej (kupiłam używany wózek i torba była w gratisie) to na pewno kupiłam bym uniwersalną. Wydaje mi się, że musisz mieć coś co można zarzucić na ramię (dla mnie to wygoda, czasami dziecko na rękach a torba na ramieniu), w czym będziesz wszystko nosiła.
andziat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 17:15   #3014
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Witajcie

A macie jakieś sprawdzone torby do wózka uniwersalne? I w ogóle uważacie że to przydatna rzecz?
Do mojego Mutsy nie ma takiej w zestawie, a oryginalna kosztuje ponad 200 zł. Więc zastanawiam się na "niefirmową" albo w ogóle darowaniem sobie takiego zakupu...
Pomożecie?
mam zwykłą torbę, moja własną, nie wózkową
- z kieszeniami, z zamkami, na ramię albo na wózek
30 czy 40 zł dałam, tylko przemaka (

w wózkowej (od wózka) woziłam tylko kocyk
gdy Antek spał to siadałam na torbie i czytałam książki
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 19:11   #3015
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja torby używałam przez jakis czas, bo po porodzie nie miałam siły tachac wszystkiego, choć i tak duzo rzeczy ze soba nie targałam. Pod wózek nie uśmiechało mi sie wkłądać rzeczy, bo nie chiało mi sie schylać Miałam torbę dołączoną do wózka.
Teraz już wózka używam sporadycznie, a w zasadzie nigdy, raczej maż używa wózka i wszystko, co potzrebne zabiera do plecaka.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 21:42   #3016
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

dziewczyny a taki projektor miała któraś?
Przykładowy z allegro
http://allegro.pl/magiczny-zolw-proj...679022081.html

w ogole czy warto kupic jakikolwiek projektor? mi to sie nawet podoba,. ale czy dzieciom tez?
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 21:48   #3017
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
dziewczyny a taki projektor miała któraś?
Przykładowy z allegro
http://allegro.pl/magiczny-zolw-proj...679022081.html

w ogole czy warto kupic jakikolwiek projektor? mi to sie nawet podoba,. ale czy dzieciom tez?
niezłe, kupiłabym, tylko bez tego żółwia
syn jest zafascynowany gwiazdami i sam sobie niebo na suficie wykleił

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2011-07-04 o 21:51
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 07:38   #3018
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Witajcie

A macie jakieś sprawdzone torby do wózka uniwersalne? I w ogóle uważacie że to przydatna rzecz?
Do mojego Mutsy nie ma takiej w zestawie, a oryginalna kosztuje ponad 200 zł. Więc zastanawiam się na "niefirmową" albo w ogóle darowaniem sobie takiego zakupu...
Pomożecie?
Jak gdzieś się wybierasz dalej od domu to przydatne. Na zwykły spacer zbędny wydatek. Butelkę i pieluchę zmieścisz do kosza.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 07:46   #3019
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
dziewczyny a taki projektor miała któraś?
Przykładowy z allegro
http://allegro.pl/magiczny-zolw-proj...679022081.html

w ogole czy warto kupic jakikolwiek projektor? mi to sie nawet podoba,. ale czy dzieciom tez?

My mamy odkad maly sie urodzil taki projektor Chicco chicco-projektor-gute-nacht-sternchen.jpg i synkowi bardzo sie podobal...zawsze patrzyl sobie na te gwiazdki - one sie tak delikatnie zmieniaja na rozne kolory, sa bardzo ladne.
Projektor ma dwa "moduly" - jeden ten, ze swieca sie gwiazdki a drugi kiedy swieci sie ta otoczka i wtedy jest jak lampka w sumie tylko ze roznokolorowa, bo tam tez kolory sie zmieniaja. No i ma kilka melodyjek muzyki klasycznej oraz odglosy natury.
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 08:54   #3020
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja bez torby jak bez ręki no, teraz już nieco mniej, ale też i młoda chodząca to łatwiej jest.
Wkleję z bloga to, co wkładałam do torby mniej więcej do roku czasu:

Gdy mała była całkiem mała, leciało nawet i 10 pampersiaków, ze 2-3 tetrówki, krem na odparzenia, krem p.słoneczny (lato było), smoczek zapasowy, butelka, woda gorąca i zimna, pojemnik z mlekiem, zapasowe ubrania (2x bodziak z krótkim rękawem, skarpetki, śpiochy, pajacyk, coś z długim rękawem). Ubrania były w rozmiarze 56-62, więc spokojnie do bexowej torby wchodziły.
Teraz (leci 11 miesiąc) w torbie xlandera mam: ze 4-5 pieluch, 2-3 tetrówki, skarpetki, rajtki (zimno), body z długim, spodnie, jakaś bluza lub sweter, butelka, woda gorąca/ciepła, czasem druga butelka na herbatę, słoiczek z obiadem, smoczek, pojemnik z mlekiem, pojemnik z kaszką, smoczek do kaszki, miarka do mleka (notorycznie zapominam wsadzić do pojemnika, więc mam zapasową), łyżeczka do mieszania mleka czy kaszki, łyżeczka do jedzenia, krem do ciała, zabawki, zabawki, zabawki... Nie muszę dodawać, że torba pęka w szwach?


Teraz na zwykły spacer biorę 2 tetrówki, 2 pieluchy, smoczek (ale przymierzam się do odstawienia), chusteczki dodupne, banana/wodę do picia, zależnie od pogody coś na wierzch + czapeczka.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 10:35   #3021
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

My mamy odkad maly sie urodzil taki projektor Chicco i synkowi bardzo sie podobal...zawsze patrzyl sobie na te gwiazdki - one sie tak delikatnie zmieniaja na rozne kolory, sa bardzo ladne.
Projektor ma dwa "moduly" - jeden ten, ze swieca sie gwiazdki a drugi kiedy swieci sie ta otoczka i wtedy jest jak lampka w sumie tylko ze roznokolorowa, bo tam tez kolory sie zmieniaja. No i ma kilka melodyjek muzyki klasycznej oraz odglosy natury.
A on się sprawdza, jako taka lampka, przy której nocą można karmić?
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 11:26   #3022
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
A on się sprawdza, jako taka lampka, przy której nocą można karmić?

Ja przy niej przewijalam i karmilam synka caly czas

__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 23:10   #3023
hexeline
Raczkowanie
 
Avatar hexeline
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 60
GG do hexeline
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

tak Was czytam i czytam od jakiegoś czasu no i w końcu zapytam Po co w 40m mieszkaniu ( bo m.in o takim czytałam) elektroniczna niania? Moja córa urodzi się w połowie września i też się zastanawialam nad zakupem niani ale nasze mieszkanie ma 42m2 a od drzwi naszych do córkowych jest max 3 metry. Naprawdę nie jest to zbędny wydatek?? Aaaa i jeszcze rożki, jak w końcu z nimi jest, bo są różne opinie, jedne sobie chwalą, drugie piszą, że używały krótko i potem służył jako kocyk. Z góry dziękuję za opinie
hexeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 23:35   #3024
Miss_Devil
Raczkowanie
 
Avatar Miss_Devil
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Głogów- Karlsruhe
Wiadomości: 431
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

ja w 60m mieszkaniu nie miałam niani i nie uważam żeby była niezbędna, a rożek używałam jak córa malusia była ,od mniej więcej 2 miesiąca poszedł w odstawkę teraz służy jako okrycie na cieplejsze noce, ale moja mała spokojna jest i się nie rozkopuje.
__________________
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.





Miss_Devil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 07:27   #3025
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

z tym rożkiem to jest tak, że zależy od dziecka i sytuacji
w moim przypdku wyglądało to tak, że mój syn urodził się duży - po porodzie okazało się, że jest chory i trafił do inkubatora a tam leżał tylko w pieluszce, przez to szybko poznał jak to fajnie jest ruszać rączkami, nóżkami - i nie chciał być krepowany - do tego był duży i silny - złościł się w rożku - był to też ciepły sierpień i w rożku było mu gorąco (to wszystko jeszcze w szpitalu)
ale rodzą się dzieci malutkie - wtedy matce łatwiej jest nosić, brać dziecko w rożku
są dzieci, które źle reagują na nagle zdobytą dużą przestrzeń - nie wiedzą co robić z rączkami - wtedy zwiniecie w rożek daje im poczucie bezpieczeństwa
więc mój przydługi post przedstawia, że to czy rożek potrzebny czy nie okaże się jak już dziecko w nim będzie - polecam zakup rożka, ale takiego zwykłego, bez usztywnień
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 08:50   #3026
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
ale rodzą się dzieci malutkie - wtedy matce łatwiej jest nosić, brać dziecko w rożku
Moja córeczka urodzila sie z waga 2760 i w rożku sie topiła tylko raz uzylismy na sprobowanie i poszedł w kat. Wygodniej mi bylo zawinac ja w pielusze flanelowa, zeby czula sie opatulona.
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 08:51   #3027
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

u mnie rożek też się nie sprawdził, użyłam może 2-3 razy tylko
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 09:40   #3028
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Zastanawiam się nad łóżeczkiem dla naszego malucha.
Kusi mnie łóżeczko 140x70cm, a nie 120x60. Co myślicie o takich dużysz łóżeczkach? Potem można z nich zrobić tapczanik. http://allegro.pl/adam-lozeczko-140x...696833460.html ale zastanawiam się czy maluch nie zginie w takim wielkim łóżku?
Oolong wiem, że Ty takie masz i wiem, że chwalisz je sobie.

aaa i dodam jeszcze, że pierwsze miesiące synek będzie mieszkał w naszej sypialni w kołysce.

I mam jeszcze jedno pytanko. Zamierzamy kupić do pokoju synka zwykłe meble z IKEA albo coś w tym stylu. Tzn dwie komody bo na początek więcej nie potrzeba. Czy lepiej zainwestować w meble typowo dziecięce?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 09:51   #3029
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Jeśli łóżeczko można potem an tapczanik przerobić, to ja bym brała. A mebelki wolałabym nie typowo dziecięce, bo może się zdarzyć, że serię przestaną produkować i nic do nich nie dokupisz. No i te tradycyjne można fajne wybrać, dobrać jakieś naklejki, a z reguły są większe i bardziej funkcjonalne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 10:09   #3030
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;28048748]Jeśli łóżeczko można potem an tapczanik przerobić, to ja bym brała. A mebelki wolałabym nie typowo dziecięce, bo może się zdarzyć, że serię przestaną produkować i nic do nich nie dokupisz. No i te tradycyjne można fajne wybrać, dobrać jakieś naklejki, a z reguły są większe i bardziej funkcjonalne.[/QUOTE]
wlasnie chcielismy komody MALM z Ikea w kolorze dąb bejcowany na biało. Z tymi naklejkami to świetny pomysł! Nasza sypialnia składa się z samych ikeowskich mebli i jesteśmy bardzo zadowoleni z nich. Jakość dobra jak za taką cenę.
Martwią mnie tylko ostre końce szuflad. Będę musiała porozglądać się za jakimiś zabezpieczeniami.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.