Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-09, 08:30   #3001
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No to rzeczywiście nie tak późno, ale ostatnio wyszłam jakoś z siłowni około 18:30, poszłam na zakupy, wychodzę i szok - zupełnie ciemno.

Ja chodziłam po pracy na spacery po lesie, ale teraz już sobie odpuściłam z uwagi na to właśnie, że szybko się robi ciemno. Tyle że dzienną liczbę kroków wyrabiam (robię gdzieś z 10 tysięcy, chodzę do tego na siłownię), więc aż tak tego nie odczuwam. Ale ja bym raczej nie chodziła po zmroku, bo może i by się nic nie stało, jednak taki spacer, podczas którego się boję, to wątpliwa przyjemność. Do tego ktoś mógłby zaobserwować moją rutynę. Tyle że ja jestem panikarą, a tak naprawdę Daria Regula została zabita w lesie w biały dzień, wszystko się może wszędzie zdarzyć. Znam ludzi urządzających sobie samotne spacery po górach w nocy i żyją.

Tak, już odczuwalnie dzień jest krótszy. Właśnie u mnie jest ten problem, że nie mam gdzie wyrobić limitu kroków. Jak siedziałam na zdalnym to przez cały dzień miałam około 1200 kroków, więc żenada zupełnie. Od tygodnia pracuję stacjonarnie i w ciągu dnia robię tak 3500-3800, ale to też jak unikam windy i trochę szukam pretekstu, żeby po budynku pochodzić. Bez spaceru to nie zrobię 10 tysięcy kroków, nie ma opcji. Latem nie myślałam o tym, nie bałam się. Dopiero ostatnio taka myśl mnie tknęła i niestety będzie trudno się jej pozbyć.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 09:12   #3002
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
(...) Jeszcze jak mieszkałam w innym rejonie, to chodziłam po parku, choć raczej z kimś, ale był oświetlony, byli ludzie. (...)
No właśnie ta kobieta z Łodzi została znaleziona w oświetlonym parku, w którym są i biegacze i rowerzyści i psiarze(w bocznej ciemnej alejce, odchodzącej od głównej szerokiej alei, oświetlonej i będącej jednym z głównych ciągów komunikacyjnych).

Mnie się wydaje, że tak naprawdę wszystko zależy od tego czy znajdziemy się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. I w parku może się coś stać i w lesie, a najwięcej napadów ponoć ma miejsce w pobliżu domu, bo już się wtedy człowiek czuje bezpiecznie i traci czujność. Wiadomo, warto minimalizować ryzyko i zachowywać czujność, ale reguły chyba nie ma.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 09:52   #3003
Evrith
Raczkowanie
 
Avatar Evrith
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 477
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że tak naprawdę wszystko zależy od tego czy znajdziemy się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. I w parku może się coś stać i w lesie, a najwięcej napadów ponoć ma miejsce w pobliżu domu, bo już się wtedy człowiek czuje bezpiecznie i traci czujność. Wiadomo, warto minimalizować ryzyko i zachowywać czujność, ale reguły chyba nie ma.
Zgadzam się. Ja często chodziłam po lasach w mojej rodzinnej miejscowości, zdarzało mi się też chodzić po zmroku. To Góry Sowie, więc lasy są rozległe, a zagęszczenie spacerowiczów niewielkie. I szczerze, to w samych lasach czułam się najbezpieczniej, jeśli chodzi o zagrożenie ze strony ludzi – racjonalizowałam sobie, że żadnemu niecnemu typowi po prostu nie opłacałoby się tam czaić, bo prędzej by sobie tyłek odmroził i boreliozę złapał, niż upolował ofiarę. Dużo gorzej było już bliżej zabudowy mieszkalnej, zwłaszcza na dróżkach z ograniczonym polem widzenia – w takim miejscu zawsze trafią się z jednej strony jakieś dziewczyny wracającej z pracy czy imprez, a z drugiej nieprzyjemni kolesie. Nawet niekoniecznie pod kątem gwałtów i morderstw, ale choćby molestowania werbalnego i kradzieży. :/ Zwłaszcza po tym, jak ze 3 minuty od mojego domu, właśnie na dróżce obok ogrodów działkowych, ktoś wracającą z pracy kobietę zdzielił czymś w głowę, zabrał torebkę i tyle. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

A w ogóle też zaczęłam ostatnio słuchać Ciemno wszędzie i też jestem pod wrażeniem. Uwielbiam długie, rzetelne podcasty, i to jest chyba pierwszy podcast, na którym odczuwam wręcz przesyt detalami.
Evrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 11:19   #3004
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja od przedwczoraj słucham "Polska na Faktach", podcast ma również odcinki biograficzne, ale - z tego co widzę - więcej jest tych kryminalnych. Dobrze się słucha.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 11:32   #3005
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
No właśnie ta kobieta z Łodzi została znaleziona w oświetlonym parku, w którym są i biegacze i rowerzyści i psiarze(w bocznej ciemnej alejce, odchodzącej od głównej szerokiej alei, oświetlonej i będącej jednym z głównych ciągów komunikacyjnych).

Mnie się wydaje, że tak naprawdę wszystko zależy od tego czy znajdziemy się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. I w parku może się coś stać i w lesie, a najwięcej napadów ponoć ma miejsce w pobliżu domu, bo już się wtedy człowiek czuje bezpiecznie i traci czujność. Wiadomo, warto minimalizować ryzyko i zachowywać czujność, ale reguły chyba nie ma.

Kojarzysz czy ktoś zrobił na temat tej sprawy z Łodzi podcast? Chętnie posłuchałabym, chociaż wiem, że sprawcy nie odnaleziono. W ogóle mam wrażenie, że ta sprawa jakaś taka mało medialna jest, a to przerażające, że kobieta zostaje zamordowana na zwyczajnym osiedlu, o wcale nie późnej porze, w wielkim mieście, gdzie ludzi jest zawsze sporo.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 12:01   #3006
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Kojarzysz czy ktoś zrobił na temat tej sprawy z Łodzi podcast? Chętnie posłuchałabym, chociaż wiem, że sprawcy nie odnaleziono. W ogóle mam wrażenie, że ta sprawa jakaś taka mało medialna jest, a to przerażające, że kobieta zostaje zamordowana na zwyczajnym osiedlu, o wcale nie późnej porze, w wielkim mieście, gdzie ludzi jest zawsze sporo.

Chyba jeszcze jest za mało materiału na podcast. To jest świeża sprawa, z grudnia zeszłego roku. Ja co jakiś czas w wyszukiwarkę wpisuję "morderstwo na Zdrowiu" (bo miało to miejsce w Parku na Zdrowiu, nie na osiedlu) i widziałam, że był i pies tropiący i monitoring przeszukiwany i komunikaty do mieszkańców. Ostatni artykuł jest chyba z końca września

https://expressilustrowany.pl/morder...ar/c1-15787860
Uderzyło mnie to bardo właśnie z powodów o których napisałaś: wielkie miasto, ludzie, zwykły spacer z psem i miejsce doskonale jej znane, do którego zwykle chodziła na spacery.

W powyższym artykule jest napisane, że miało to miejsce w mniej uczęszczanej części parku, a wcześniej czytałam że była to ścieżka odchodząca od głównej alejki i jak patrzyłam na mapę to faktycznie tak było.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 14:16   #3007
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mnie ciekawi sprawa rodziny Wolanych. Znaczy wiem że na 99% oni nie żyją bo zabił ich Wolany jednak ciekawi mnie jak mozna aż tak dobrze ukryć 5 ciał mimo że 4 to były ciała malutkich dzieci. Niestety sprawę tutaj "zawalił" ksiądz który nie wydał zgody na przeszukanie cmentarza, ale z drugiej strony dziwi mnie ze on po prostu mógł sie nie zgodzic i prokuratura czy sąd nic z tym nie zrobili.



Sprawa śmierci 3 turystów w Tatrach na Lodowej Przełęczy prawie 100 lat temu mnie ciekawi. Raczej wątpie żeby ta kobieta ich otruła, bo wiadomo ze wszystko by poszło na nią.



Co do smierci studentów w Górach Stołowych też bardzo tajemnicza. Moim zdaniem oni po prostu zobaczyli coś czego nie powinni zobaczyć.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-09, 16:09   #3008
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
No właśnie ta kobieta z Łodzi została znaleziona w oświetlonym parku, w którym są i biegacze i rowerzyści i psiarze(w bocznej ciemnej alejce, odchodzącej od głównej szerokiej alei, oświetlonej i będącej jednym z głównych ciągów komunikacyjnych).

Mnie się wydaje, że tak naprawdę wszystko zależy od tego czy znajdziemy się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. I w parku może się coś stać i w lesie, a najwięcej napadów ponoć ma miejsce w pobliżu domu, bo już się wtedy człowiek czuje bezpiecznie i traci czujność. Wiadomo, warto minimalizować ryzyko i zachowywać czujność, ale reguły chyba nie ma.
Cytat:
Napisane przez Evrith Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Ja często chodziłam po lasach w mojej rodzinnej miejscowości, zdarzało mi się też chodzić po zmroku. To Góry Sowie, więc lasy są rozległe, a zagęszczenie spacerowiczów niewielkie. I szczerze, to w samych lasach czułam się najbezpieczniej, jeśli chodzi o zagrożenie ze strony ludzi – racjonalizowałam sobie, że żadnemu niecnemu typowi po prostu nie opłacałoby się tam czaić, bo prędzej by sobie tyłek odmroził i boreliozę złapał, niż upolował ofiarę. Dużo gorzej było już bliżej zabudowy mieszkalnej, zwłaszcza na dróżkach z ograniczonym polem widzenia – w takim miejscu zawsze trafią się z jednej strony jakieś dziewczyny wracającej z pracy czy imprez, a z drugiej nieprzyjemni kolesie. Nawet niekoniecznie pod kątem gwałtów i morderstw, ale choćby molestowania werbalnego i kradzieży. :/ Zwłaszcza po tym, jak ze 3 minuty od mojego domu, właśnie na dróżce obok ogrodów działkowych, ktoś wracającą z pracy kobietę zdzielił czymś w głowę, zabrał torebkę i tyle. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

A w ogóle też zaczęłam ostatnio słuchać Ciemno wszędzie i też jestem pod wrażeniem. Uwielbiam długie, rzetelne podcasty, i to jest chyba pierwszy podcast, na którym odczuwam wręcz przesyt detalami.
Też sobie potem tak pomyślałam- że nie ma reguły. Niestety zawsze może się coś złego stać.



Jednak zauważyłam,ze z biegiem lat jestem coraz bardziej ostrożna, przewrażliwiona.

Pamiętał, jak jeszcze kilka lat temu ujezdzalam Rowerem po okolicznym lesie jesienią i zimą, nawet już prawie jak było ciemno, jakoś się nie bałam. Zjeżdżałam z głównej drogi w lesie. W słuchawkach na uszach.


Teraz nawet w środku dnia poruszam się tam tylko główna ścieżka, nigdy jak jest szaro, i zawsze zdejmuje słuchawki z uszu
.

A propos znalezienia się w złym miejscu o złym czasie to "doskonałym" tego typu przykładem jest ta sprawa.

https://www.facebook.com/16749653361...3176976377990/

Dziewczyna raz w życiu zamieniła się w pracy z koleżanką, przyszła na jej "służbę" i wtedy została brutalnie zamordowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 18:23   #3009
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja wlasnie w takim odludnym lesie mniej bym sie obawiala niz w parku po zmroku. Staram sie nie zapuszczac w pola, ale musze z psem i tutaj, gdzie mieszkam jest naprawde ciemno (nie ma zadnych latarni, malenka angielska wies), ale piesela dosc agresywna, rozszarpie kazdego nieznajomego, wiec jakos mniej sie spinam. Ale fakt, ze sluchawek nie uzywam w miejscach z ograniczona widocznoscia.
No i ubieram zawsze cos jaskrawego plus przynajmniej jednej osobie mowie gdzie i ktora trasa bede szla.

Tak, wiele tych gorskich historii mnie intryguje.

A co myslicie o rewelacjach dotyczacych rozwiazania (?) sprawy Madeleine McCann?
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 19:11   #3010
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Ja wlasnie w takim odludnym lesie mniej bym sie obawiala niz w parku po zmroku. Staram sie nie zapuszczac w pola, ale musze z psem i tutaj, gdzie mieszkam jest naprawde ciemno (nie ma zadnych latarni, malenka angielska wies), ale piesela dosc agresywna, rozszarpie kazdego nieznajomego, wiec jakos mniej sie spinam. Ale fakt, ze sluchawek nie uzywam w miejscach z ograniczona widocznoscia.
No i ubieram zawsze cos jaskrawego plus przynajmniej jednej osobie mowie gdzie i ktora trasa bede szla.

Tak, wiele tych gorskich historii mnie intryguje.
Kiedyś był temat "jak pozbyć się partnera" i wydaje mi się, że w górach to łatwo upozorować wypadek.
Ale też łatwo się zgubić i trudno zostać odnalezionym. Mystery Cabin ma sporo tych historii. To obecnie jeden z moich ulubionych kanałów.


Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
A co myslicie o rewelacjach dotyczacych rozwiazania (?) sprawy Madeleine McCann?
A coś nowego jest?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 19:21   #3011
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

A gdzie jest o tych studentach w Górach Stołowych? Nie znam tej historii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-09, 19:23   #3012
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;88941751]A gdzie jest o tych studentach w Górach Stołowych? Nie znam tej historii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Kryminatorium poświęcił temu parę odcinków.
Mnie też się wydaje, że oni weszli w las i natknęli się na kogoś/coś, czego widzieć nie powinni.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 19:52   #3013
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Przypadkowo będą to sprawy dwójki dzieci, ale w kontekście spraw, które nie dają mi nadal spokoju, wymieniłabym JonBenet Ramsey i Madeline McCann. Ciekawa jestem, czy kiedykolwiek się dowiemy, co się tak naprawdę stało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 20:09   #3014
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Chyba jeszcze jest za mało materiału na podcast. To jest świeża sprawa, z grudnia zeszłego roku. Ja co jakiś czas w wyszukiwarkę wpisuję "morderstwo na Zdrowiu" (bo miało to miejsce w Parku na Zdrowiu, nie na osiedlu) i widziałam, że był i pies tropiący i monitoring przeszukiwany i komunikaty do mieszkańców. Ostatni artykuł jest chyba z końca września

https://expressilustrowany.pl/morder...ar/c1-15787860
Uderzyło mnie to bardo właśnie z powodów o których napisałaś: wielkie miasto, ludzie, zwykły spacer z psem i miejsce doskonale jej znane, do którego zwykle chodziła na spacery.

W powyższym artykule jest napisane, że miało to miejsce w mniej uczęszczanej części parku, a wcześniej czytałam że była to ścieżka odchodząca od głównej alejki i jak patrzyłam na mapę to faktycznie tak było.
Akurat jestem z Łodzi i tutaj sprawa jest nadal głośna. Z tym, że nie dziwi mnie, że ciężko znaleźć sprawcę. Zbrodnia miała miejsce 4 grudnia, to był środek kolejnego lockdownu, bardzo zimno, niewielu ludzi kręciło się wtedy w tych okolicach. Biorąc pod uwagę, że sprawca działał szybko, to całkiem możliwe, że mógł niezauważony oddalić się z miejsca zdarzenia.

I rzeczywiście, ofiarę znaleziono w mniej uczęszczanej części tego parku. Często przez niego przechodzę i są tam rejony, gdzie ktoś kogoś może zaatakować i wciągnąć - tym bardziej o takiej porze.
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 20:23   #3015
nervusX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 73
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kryminatorium poświęcił temu parę odcinków.
Mnie też się wydaje, że oni weszli w las i natknęli się na kogoś/coś, czego widzieć nie powinni.
Myślisz, że właśnie na tych neonazistów czy jednak zupełnie kogoś innego?

Ja właśnie też chciałabym rozwikłania górskich zagadek, tych studentów z Gór Stołowych, sprawa zaginięcia Ernestyny i Anny w Zakopane (choć tu obstawiam, że jednak zginęły na kwaterze) czy Uli Olszowskiej.
Z innych spraw to Brandon Swanson i Mateusz Kawecki.
nervusX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 20:42   #3016
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Bardzo chciałabym, żeby rozwiązano sprawy zabójstwa Magdy Czechowskiej (do tej pory mam ciarki na plecach jak muszę przechodzić jakimiś tunelami) i Alicji Baran (moim zdaniem ten sam sprawca mógł zabić kilka lat wcześniej Justynę Węsierską i Ewę Miotk).
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 21:30   #3017
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała: morderstwo Izy S. z Gdyni z 2011r. Bardzo chciałabym aby znaleziono mordercę. Mama dziewczyny jest przekonana że go widziała i że to był ktoś kto czyhał na jej córkę, a policja uważa, że sobie to wmawia bo łatwiej jej w ten sposób znieść tragedię. Wg nich trudniej byłoby jej przyjąć, że to przypadkowa śmierć bo mogłaby sobie wkręcać, że mogła coś zrobić.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 22:27   #3018
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez LanaFlo20 Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym, żeby rozwiązano sprawy zabójstwa Magdy Czechowskiej (do tej pory mam ciarki na plecach jak muszę przechodzić jakimiś tunelami) i Alicji Baran (moim zdaniem ten sam sprawca mógł zabić kilka lat wcześniej Justynę Węsierską i Ewę Miotk).
Są jakieś podcasty o tym? Pierwszy raz słyszę te nazwiska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 06:54   #3019
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość


A coś nowego jest?

Nic oficjalnego podanego do wiadomosci publicznej, ale podobno niemiecka policja ma dowody obciazajace Bruecknera i sa pewni, ze zamordowal dziewczynke. Chca mu postawic zarzuty.

Nie rozumiem, czemu to trwa(lo) tyle lat, skoro wiedzieli o nim (pedofilu w kampervanie) od poczatku

https://www.independent.co.uk/news/u...-b1935250.html
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-10, 07:14   #3020
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Mnie ciekawi sprawa rodziny Wolanych. Znaczy wiem że na 99% oni nie żyją bo zabił ich Wolany jednak ciekawi mnie jak mozna aż tak dobrze ukryć 5 ciał mimo że 4 to były ciała malutkich dzieci. Niestety sprawę tutaj "zawalił" ksiądz który nie wydał zgody na przeszukanie cmentarza, ale z drugiej strony dziwi mnie ze on po prostu mógł sie nie zgodzic i prokuratura czy sąd nic z tym nie zrobili.


Nie znałam tej sprawy. Dla mnie też to dziwne, ze ksiądz mógł zablokować przeszukanie.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 09:44   #3021
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;88942000]Są jakieś podcasty o tym? Pierwszy raz słyszę te nazwiska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
O zabójstwie Magdy Czechowskiej jest odcinek Listów Gończych i podcast Tropicieli Zbrodni (oba są na yt).
https://wiadomosci.onet.pl/kielce/ki...rdercy/xd9gt8c


O sprawie Alicji Baran też można znaleźć sporo. Na yt jest m.in. podcast Strefy Mroku i archiwalny odcinek 997 z 1997 roku.
https://crime.com.pl/14581/tragiczny...dy-autostopem/

Edytowane przez LanaFlo20
Czas edycji: 2021-10-10 o 09:49
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 12:31   #3022
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez LanaFlo20 Pokaż wiadomość
O zabójstwie Magdy Czechowskiej jest odcinek Listów Gończych i podcast Tropicieli Zbrodni (oba są na yt).
https://wiadomosci.onet.pl/kielce/ki...rdercy/xd9gt8c


O sprawie Alicji Baran też można znaleźć sporo. Na yt jest m.in. podcast Strefy Mroku i archiwalny odcinek 997 z 1997 roku.
https://crime.com.pl/14581/tragiczny...dy-autostopem/
Dziękuję, obejrzę w wolnej chwili.

Też mnie zadziwia co tutaj piszecie, że ksiądz się nie zgodził i koniec tematu. Absurd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 12:58   #3023
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Mnie ciekawi sprawa rodziny Wolanych. Znaczy wiem że na 99% oni nie żyją bo zabił ich Wolany jednak ciekawi mnie jak mozna aż tak dobrze ukryć 5 ciał mimo że 4 to były ciała malutkich dzieci. Niestety sprawę tutaj "zawalił" ksiądz który nie wydał zgody na przeszukanie cmentarza, ale z drugiej strony dziwi mnie ze on po prostu mógł sie nie zgodzic i prokuratura czy sąd nic z tym nie zrobili.



Sprawa śmierci 3 turystów w Tatrach na Lodowej Przełęczy prawie 100 lat temu mnie ciekawi. Raczej wątpie żeby ta kobieta ich otruła, bo wiadomo ze wszystko by poszło na nią.



Co do smierci studentów w Górach Stołowych też bardzo tajemnicza. Moim zdaniem oni po prostu zobaczyli coś czego nie powinni zobaczyć.

Mnie też intryguje sprawa studentów w Górach Stołowych, bo to moje rodzinne okolice. Dość często tam bywam i zawsze mam taki dreszczyk niepokoju. Też myślę, że zobaczyli coś czego nie powinni lub, że naziści zrobili to 'dla zabawy'. Kiedyś były inne czasy i takie rzeczy łatwo było zatuszować.



Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Też sobie potem tak pomyślałam- że nie ma reguły. Niestety zawsze może się coś złego stać.



Jednak zauważyłam,ze z biegiem lat jestem coraz bardziej ostrożna, przewrażliwiona.

Pamiętał, jak jeszcze kilka lat temu ujezdzalam Rowerem po okolicznym lesie jesienią i zimą, nawet już prawie jak było ciemno, jakoś się nie bałam. Zjeżdżałam z głównej drogi w lesie. W słuchawkach na uszach.


Teraz nawet w środku dnia poruszam się tam tylko główna ścieżka, nigdy jak jest szaro, i zawsze zdejmuje słuchawki z uszu
.

A propos znalezienia się w złym miejscu o złym czasie to "doskonałym" tego typu przykładem jest ta sprawa.

https://www.facebook.com/16749653361...3176976377990/

Dziewczyna raz w życiu zamieniła się w pracy z koleżanką, przyszła na jej "służbę" i wtedy została brutalnie zamordowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam tak samo. Nie lubię chodzić sama wieczorami, zwykle biorę taksówkę. Unikam podejrzanych miejsc. Kiedyś nie miałam z tym problemu, ale z wiekiem człowiek ma większą świadomość i robi się bardziej strachliwy.


Co do tej sprawy to ja zawsze o tym myślę jak widzę takie miejsca. Ja bym się bała pracować w nocy gdzieś gdzie będę sama.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 18:05   #3024
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Dzisiaj przypadkowo znalazłam ciekawy dokument o 11 osobowej rodzinie w Indiach, która jednej nocy popełniła samobójstwo.

Ciekawa i zarazem przerażająca historia. Niczym z filmy science-fiction

https://www.filmweb.pl/serial/Dom+ta...-2021-10002422

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 18:32   #3025
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dzisiaj przypadkowo znalazłam ciekawy dokument o 11 osobowej rodzinie w Indiach, która jednej nocy popełniła samobójstwo.

Ciekawa i zarazem przerażająca historia. Niczym z filmy science-fiction

https://www.filmweb.pl/serial/Dom+ta...-2021-10002422

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga Herring wrzuciła o tym podcast tydzień temu https://youtu.be/RJmmmWrO2c4

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 19:44   #3026
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Olga Herring wrzuciła o tym podcast tydzień temu https://youtu.be/RJmmmWrO2c4

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Może.sis przełamie i wysłucham, średnio ja lubię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 19:45   #3027
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Właśnie słuchałam u Olgi a później obejrzałam z 2 odcinki dokumentu i chyba starczy to czego posłuchałam u Olgi… ogólnie mocno pokręcona sprawa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 11:25   #3028
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Dałam drugą szansę Oldze Herring i wysłuchałam podcastu o nastolatce z Wejherowa i co do samego sposobu opowiadania historii nie mam zastrzeżeń, ale nie podobało mi się to, że na samym początku Olga gada o czekoladkach. Sponsorem był producent czekolady i ona zachęcała do poszukania ulubionego smaku itd. Jakoś dla mnie to połączenie morderstwo/tragedia/cierpienie rodziny + czekoladki jest kiepskie. Nie czepiałabym się, gdyby sponsorem był producent np. gazu łzawiącego albo czegoś w tym stylu. Brakowało jeszcze, żeby ona życzyła "smacznej kawusi" przed słuchaniem.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 11:34   #3029
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Dałam drugą szansę Oldze Herring i wysłuchałam podcastu o nastolatce z Wejherowa i co do samego sposobu opowiadania historii nie mam zastrzeżeń, ale nie podobało mi się to, że na samym początku Olga gada o czekoladkach. Sponsorem był producent czekolady i ona zachęcała do poszukania ulubionego smaku itd. Jakoś dla mnie to połączenie morderstwo/tragedia/cierpienie rodziny + czekoladki jest kiepskie. Nie czepiałabym się, gdyby sponsorem był producent np. gazu łzawiącego albo czegoś w tym stylu. Brakowało jeszcze, żeby ona życzyła "smacznej kawusi" przed słuchaniem.
Kryminalne historie kilka razy miała już takie sponsorowane oscinki a to czekoladkami, a to piwem ;p

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 12:05   #3030
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Kryminalne historie kilka razy miała już takie sponsorowane oscinki a to czekoladkami, a to piwem ;p

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Kryminalne historie wtedy nawiązywały opowiadaną historią do czekolady. U Olgi temat był od czapy. Jednak w obu przypadkach i tak nie pasuje mi jakoś to, że sponsorem są te czekoladki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-22 06:53:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.