Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-02, 09:28   #271
szukam rad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Też mi się tak wydaje Paula78
szukam rad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 10:01   #272
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Zgodnie z prawem rodzina nie ma nic do tego. Jeżeli zmarły nie wyraził sprzeciwu, jego organy mogą zostać pobrane. Jednak prawo sobie, praktyka sobie. Lekarze wolą nie sprzeciwiać się rodzinie z obawy o oskarżenia o nadużycie, zaniedbanie itp.
Mnie osobiście wszystko jedno co stanie się z moimi organami po śmierci gdyż dla mnie śmierć mózgu to kres wszystkiego. Jednak zawsze istnieje ryzyko, że lekarze nie przyłożą się do ratowania pacjenta wiedząc, ze jego organy mogą zostać wykorzystane (a sami mają w tym interes).
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:39   #273
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Zgodnie z prawem rodzina nie ma nic do tego. Jeżeli zmarły nie wyraził sprzeciwu, jego organy mogą zostać pobrane. Jednak prawo sobie, praktyka sobie. Lekarze wolą nie sprzeciwiać się rodzinie z obawy o oskarżenia o nadużycie, zaniedbanie itp.
Mnie osobiście wszystko jedno co stanie się z moimi organami po śmierci gdyż dla mnie śmierć mózgu to kres wszystkiego. Jednak zawsze istnieje ryzyko, że lekarze nie przyłożą się do ratowania pacjenta wiedząc, ze jego organy mogą zostać wykorzystane (a sami mają w tym interes).
Co do początku wypowiedzi - lekarze ZAWSZE pytają rodzinę o zgodę na pobranie organów. Jesli rodzina sie nie zgadza, to nic nie pobiorą.

Co do ostatniego zdania - mówisz niesamowite bzdury nie mając pojęcia o problemie.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:57   #274
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Co do początku wypowiedzi - lekarze ZAWSZE pytają rodzinę o zgodę na pobranie organów. Jesli rodzina sie nie zgadza, to nic nie pobiorą.

Co do ostatniego zdania - mówisz niesamowite bzdury nie mając pojęcia o problemie.
Dlaczego bzdury?
Były już różne afery w służbie zdrowia i jak najbardziej jest to mozliwe.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 12:50   #275
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Zgodnie z prawem rodzina nie ma nic do tego. Jeżeli zmarły nie wyraził sprzeciwu, jego organy mogą zostać pobrane. Jednak prawo sobie, praktyka sobie. Lekarze wolą nie sprzeciwiać się rodzinie z obawy o oskarżenia o nadużycie, zaniedbanie itp.
Mnie osobiście wszystko jedno co stanie się z moimi organami po śmierci gdyż dla mnie śmierć mózgu to kres wszystkiego. Jednak zawsze istnieje ryzyko, że lekarze nie przyłożą się do ratowania pacjenta wiedząc, ze jego organy mogą zostać wykorzystane (a sami mają w tym interes).
Prosiłabym, abyś przytoczyła choć jedną AFERĘ, która miała koniec w sądzie i zakończyła się wyrokiem dla lekarza z powodu zarzucenia ratowania na rzecz uzyskania potencjalnych organów do przeszczepu. Chciałabym też dowiedzieć się, jaki "interes" w tym mają. Tylko niech to będą poparte dowodami informacje.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 07:40   #276
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Prosiłabym, abyś przytoczyła choć jedną AFERĘ, która miała koniec w sądzie i zakończyła się wyrokiem dla lekarza z powodu zarzucenia ratowania na rzecz uzyskania potencjalnych organów do przeszczepu. Chciałabym też dowiedzieć się, jaki "interes" w tym mają. Tylko niech to będą poparte dowodami informacje.
To, że nie ma dowodów na taką sytuację w przeszłości nie oznacza, że nie może potencjalnie zaistnieć. Mnie to wystarczy. Lepiej dmuchać na zimne gdy w grę wchodzi życie i zdrowie. Ale kazdy ma prawo do własnej opinii.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 08:04   #277
201605061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 331
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Bzdury. W skład komisji orzekającej o śmierci pnia mózgu potencjalnego dawcy, nie wchodzą osoby, które będą pobierały narządy. Poza tym, zanim pobierze się narządy, wykonuje się różnego rodzaju próby kliniczne, które dadzą pewność co do śmierci pnia mózgu. A co do deklaracji oddania narządów po śmierci, nawet jeśli nosi się ją w dokumentach, wystarczy, że dwie osoby powiedzą, że potencjalny dawca zmienił zdanie i mówił im o tym, to lekarze ich nie pobiorą. Sama bym oddała narządy i poinformowałam o tym rodzinę (deklarację też noszę), na co moja babcia rzekła "A idź, oddałabyś swoje serce komuś?"
201605061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 17:22   #278
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Dlaczego bzdury?
Były już różne afery w służbie zdrowia i jak najbardziej jest to mozliwe.
Bzdury ekstremalne. Różne afery to mogą być na bazarze jak nowe ciuchy rzucą Afera z doktorem G. , którą rozpoczął Ziobro spowodowała największy spadek przeszczepów w Polsce.

Nawet zakładając przypadek, że dziecko takiego lekarza czeka na przeszczep narządu, żaden lekarz podczas ratowania osoby nie jest w stanie stwierdzić, czy narząd by temu potencjalnemu dziecku pasował. Więc tak, to bzdury jakich mało.
Czy wiesz, że w przeszczepie bierze udział kilkadziesiąt osób? Uważasz, że wszyscy są przekupieni?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 19:35   #279
mala120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Gdzie mozna nabyc taka deklarache woli? Od dluzszego czasu juz o tym myslalam
mala120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 23:23   #280
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Co jakiś czas są dołączane do różnych gazet, ale w sumie równie dobrze można sobie napisać ręcznie na jakiejś kartce o nosić.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 11:57   #281
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

https://www.google.pl/search?q=o%C5%...w=1366&bih=648

Różne wzory, do wydrukowania. Można też kupić, zasilając fundację, szczegóły www.dawca.pl
Kiedyś rossman sprzedawał super zestaw - fajna bransoletka + oświadczenie za 5,- ale niestety juz tego nie ma.

Co do oświadczenia woli - ja jestem za tym, żeby było obowiązkowe. Czy w jedną, czy w drugą stronę, ale było. 'Oświadczam, że zgadzam się na oddanie i pobranie organów' oraz 'oświadczam, że nie wyrażam zgody na oddanie organów po śmierci oraz pobranie organów od innego dawcy'. Nie rozumiem czemu ludzie z podejściem 'eee, mnie to wali', 'eee, jak ja będę wyglądać w trumnie', 'eee jak tylko podpiszę to na pewno wczyknom mi pawulon' mają mieć nieograniczony dostęp do organów do przeszczepu w razie potrzeby. Osoby z podpisanym oświadczeniem woli powinny mieć co najmniej pierwszeństwo w kolejce.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-20, 04:06   #282
nick60
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Wiadomości: 401
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Narządów nie da się pobrać z trupa, bo nie zadziałają (to już stwierdził dr. Barnard). Więc pobiera się je żyjącemu (którego przy okazji lekarz zabije wyciągając mu np. serce). Problematyczne moralnie... więc wymyślono tzw. "śmierć mózgową". Każdy z wybudzonych ludzi ze śpiączki miał dokładnie takie objawy "śmierci mózgowej", ale trafili na odpowiednich lekarzy, lub ich rodzina uparcie walczyła o nieodłączanie respiratora. Kiedyś oglądałem w tv program o wybudzonych. Wspominał ojciec chłopca będącego w śpiączce po wypadku, jak lekarz usilnie starał się go namówić na oddanie narządów, bo jego syn przecież już nie żyje. Dla ojca, tego prostego człowieka było to oczywiste że żyje: przecież bije jego serce!
Później trafili do kliniki wybudzającej ze śpiączki, syna uratowali.
Jednego zabić, żeby drugiego uratować- bez sensu...
Ja podpiszę inny formularz:http://www.poltransplant.pl/Download/Sprzeciw_CRS.pdf
__________________
http://www.szukamywas.pl
nick60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 08:15   #283
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez nick60 Pokaż wiadomość
Narządów nie da się pobrać z trupa, bo nie zadziałają (to już stwierdził dr. Barnard). Więc pobiera się je żyjącemu (którego przy okazji lekarz zabije wyciągając mu np. serce). Problematyczne moralnie... więc wymyślono tzw. "śmierć mózgową". Każdy z wybudzonych ludzi ze śpiączki miał dokładnie takie objawy "śmierci mózgowej", ale trafili na odpowiednich lekarzy, lub ich rodzina uparcie walczyła o nieodłączanie respiratora. Kiedyś oglądałem w tv program o wybudzonych. Wspominał ojciec chłopca będącego w śpiączce po wypadku, jak lekarz usilnie starał się go namówić na oddanie narządów, bo jego syn przecież już nie żyje. Dla ojca, tego prostego człowieka było to oczywiste że żyje: przecież bije jego serce!
Później trafili do kliniki wybudzającej ze śpiączki, syna uratowali.
Jednego zabić, żeby drugiego uratować- bez sensu...
Ja podpiszę inny formularz:http://www.poltransplant.pl/Download/Sprzeciw_CRS.pdf
A wiesz również, że jak poliżesz czoło i jest słone to znaczy, że dziecko ociotane?
A sory, chyba pomyliłam wątek, myślałam, że to temat o przesądach z czasów chłopstwa, które już dawno nauka obaliła... A Ty chyba jednak pisałeś to serio.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-20 09:15:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.