Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-12, 19:30   #271
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Wiec nie rozumiem po co go wzielas skoro chcialas zajsc w ciaze??Dlaczego nie mogli uwierzyc???Bo juz bylas w ciazy i mimo to wzielas??
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 19:37   #272
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

No właśnie nie gra mi tu to, że jedno zdanie w wypowiedzi wyklucza drugie. Po co brać postionor skoro się stwierdza poźniej że "niestety nie dane Ci było zostać mamą"

Ale może czepiam się szczegółów??
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 19:39   #273
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Cytat:
Napisane przez MDMa Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Wziełam postinor, po tygodniu zrobiłam test i wyszedł negatywny. Po kolejnym znów bo nie dostawałam ciagle oktesu i znów wyszedł negatywny. Po 6tygodniach od wzięcia tabletki dostałam straszny okres, ktory okresem nie był. Zawieźli mnie do szpitala i powiedziano mi, że to poronienie. Sami nie mogli uwierzyć, ze wziełam postinor, ale twierdzili, że przez niego poroniłam.
Ale ja juz wyzej pisalam, ze Postinor jest srodkiem antykoncepcyjnym, stosowanym po stosunku. To NIE JEST srodek podtrzymujacy ciaze. Moze Ci sie pomylilo z luteina?

Cytat:
Napisane przez giraffe Pokaż wiadomość
No właśnie nie gra mi tu to, że jedno zdanie w wypowiedzi wyklucza drugie. Po co brać postionor skoro się stwierdza poźniej że "niestety nie dane Ci było zostać mamą"

Ale może czepiam się szczegółów??
A moze to prowokacja?
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-15 o 19:19 Powód: post pod postem
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:01   #274
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Moze,albo MdMa pomyliła i dlatego lekarze nie mogli uwierzyc ,ze jest taka nieswiadoma??No ale z drugiej strony skad wziela postinor??Dziiiiiiiiiiiii wneee.Nic nie rozumiem.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:36   #275
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Po ile wy macie lat? Nie możecie zrozumieć paru prostych zdań? Po co sie bierze postinor? żeby podtrzymac ciąze? Zeby do niej nie doszło raczej. Pimyślcie troche. Wziełam go po tym, jak pękła nam prezerwatywa to chyba jasne. Niestety u mnie ta tabletka nie zadziałała, a testy okazały się felerne i zaszłam w ciąże. Ale poroniłam. Po stracie dziecka nie mysli sie " o jak dobrze, że sie to stało", tylko ma sie straszne wyrzuty sumienia i czuje sie ogromny żal. Ktos czegos nie zrozumiał?
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:41   #276
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Cytat:
Napisane przez MDMa Pokaż wiadomość
Po ile wy macie lat? Nie możecie zrozumieć paru prostych zdań? Po co sie bierze postinor? żeby podtrzymac ciąze? Zeby do niej nie doszło raczej. Pimyślcie troche. Wziełam go po tym, jak pękła nam prezerwatywa to chyba jasne. Niestety u mnie ta tabletka nie zadziałała, a testy okazały się felerne i zaszłam w ciąże. Ale poroniłam. Po stracie dziecka nie mysli sie " o jak dobrze, że sie to stało", tylko ma sie straszne wyrzuty sumienia i czuje sie ogromny żal. Ktos czegos nie zrozumiał?
Lat mamy wystarczająco żeby zrozumieć co piszesz.... Ale Ty mogłabyś wyjaśniać się JAŚNIEJ. Bo słowo pisane można inaczej zinterpretować niż mówione (kiedy widzi się gesty, mimikę).

Twoja wypowiedź byłą sprzeczna i zadałyśmy Ci normalne i rzeczowe pytania. I DZIĘKUJEMY za odpowiedź
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:44   #277
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

trzeba popracowac nad stylem,aby byl bardziej czytelny.Kobiet sie o wiek nie pyta

ps po jakim czasie go zażylas??
Jakie badania Ci zrobili ,ze stwierdzili poronienie??
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-12, 20:48   #278
me myself & I
Raczkowanie
 
Avatar me myself & I
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 195
Post Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Byłam w takiej samej sytuacji jakl Ty. Zarzyłam postinor dopiero PO 35 GODZINACH i pomimo moich ogromnych obaw zadziałał. Kosztowało nas to mnóstwo stresu i ogólnie bardzo to przeżyliśmy...ale z teraźniejszej perspektywy niesamowicie nas to do siebie zbliżyło.....i jesteśmy ostrożniejsi
me myself & I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:55   #279
groshek
Raczkowanie
 
Avatar groshek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 261
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

MDMa <głaszcze> no ja tak wlasnie myslalam i zrozumialam cie od razu , decyzja o ciazy trudna jest bardzo,i wiadomo ze strach... ale jak sie juz jest w ciazy... i choćby to wpadka byla to wiadomo ze boli jak sie maluszka straci..bo przeciez to dzidzia miala byc...od razu sie sobie wyobraza co by bylo gdyby...
groshek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:58   #280
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

chciałam byc miła, ale nie moge - jesteście jakies niesprawne umysłowo, że nie potraficie czytac ze zrozumieniem? i jeszcze macie jakies nieuzasadnione pretensje, że to ja nieczytelnie pisze? badania mówia, że co 5 Polak nie potrafi czytać i rozumieć przekazu tekstu więc wspołczuje, że padło na was. Pewnie moderator to skasuje. Ja nie wypowiadam sie już w tym wątku i nie rozmawiam z małolatami, ktore nie rozumieja dlaczego bierze sie postinor bo widze, że nie ma to senu.
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:03   #281
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Z małolatami .... buhahahaha

Jeśli Twój wiek w profilu jest prawdziwy - to weź Ty się kobieto tak nie unoś

Życzę miłej nocki i MNIEJ nerwów, bo złość ponoć piękności szkodzi
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-12, 21:05   #282
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Cytat:
Napisane przez me myself & I Pokaż wiadomość
Byłam w takiej samej sytuacji jakl Ty. Zarzyłam postinor dopiero PO 35 GODZINACH i pomimo moich ogromnych obaw zadziałał. Kosztowało nas to mnóstwo stresu i ogólnie bardzo to przeżyliśmy...ale z teraźniejszej perspektywy niesamowicie nas to do siebie zbliżyło.....i jesteśmy ostrożniejsi
cześeto to nie "zadziałał" tylko i tak nie doszło do zapłodnienia. Podobno stosunek daje 30% możliwości zajścia w dni płodne....więc to też nie zawsze zasługa postinoru.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:06   #283
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Cytat:
Napisane przez MDMa Pokaż wiadomość
Po ile wy macie lat? Nie możecie zrozumieć paru prostych zdań? Po co sie bierze postinor? żeby podtrzymac ciąze? Zeby do niej nie doszło raczej. Pimyślcie troche. Wziełam go po tym, jak pękła nam prezerwatywa to chyba jasne. Niestety u mnie ta tabletka nie zadziałała, a testy okazały się felerne i zaszłam w ciąże. Ale poroniłam. Po stracie dziecka nie mysli sie " o jak dobrze, że sie to stało", tylko ma sie straszne wyrzuty sumienia i czuje sie ogromny żal. Ktos czegos nie zrozumiał?
No i teraz wszystko jasne. Nie mozna bylo tak od razu?
Wiesz, my nie siedzimy w czyichs glowach i ciezko nam sie czasem domyslic, co autor postu mial na mysli. Gdybys od razu tak jasno napisala jak to zrobilas teraz to na pewno nie byloby problemu z jego interpretacja. Skoro az trzech uzytkownikow mialo z tym problem to znaczy, ze cos w tym musialo byc...
Pzdr

Cytat:
Napisane przez MDMa Pokaż wiadomość
chciałam byc miła, ale nie moge - jesteście jakies niesprawne umysłowo, że nie potraficie czytac ze zrozumieniem? i jeszcze macie jakies nieuzasadnione pretensje, że to ja nieczytelnie pisze? badania mówia, że co 5 Polak nie potrafi czytać i rozumieć przekazu tekstu więc wspołczuje, że padło na was. Pewnie moderator to skasuje. Ja nie wypowiadam sie już w tym wątku i nie rozmawiam z małolatami, ktore nie rozumieja dlaczego bierze sie postinor bo widze, że nie ma to senu.
wypraszam sobie, abys tak mnie okreslala. Tak, jestem osoba niepelnosprawna, ale moj problem nie jest natury umyslowej. Radze na przyszlosc stonowac, bo tym okresleniem nie tylko obrazilas mnie (do tego podwojnie) i inne wizazanki, to zlamalas jeszcze regulamin forum. Dlatego mam nadzieje, ze zajmnie sie tym moderator.

Inne badania mowia, ze podobna grupa Polakow nie potrafi pisac zgodnie z zasadami gramatyki i stylistyki...

Owszem, wiemy po co jest postinor, ale Twoje sprzeczne wypowiedzi wskazywaly na to, ze to Ty nie wiesz po co jest ten srodek, dlatego prosilysmy o sprostowanie. Ale widac, tylko malolata moze obrazic sie za zwykla prosbe wyjasnienia tego co napisala...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-15 o 19:12 Powód: post pod postem
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:23   #284
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Jaga ... naprawdę nie ma się co przejmować. Nie warto.

A swoją drogą... skąd w ludziach bierze się tyle złości, że aż wyładowują ją na forum??
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:25   #285
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Cytat:
Napisane przez MDMa Pokaż wiadomość
nie rozmawiam z małolatami, .
Młodo sie poczułam .Fenx
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:31   #286
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Cytat:
Napisane przez giraffe Pokaż wiadomość
Jaga ... naprawdę nie ma się co przejmować. Nie warto.

A swoją drogą... skąd w ludziach bierze się tyle złości, że aż wyładowują ją na forum??
wiem, ze nie warto, ale jestem drazliwa na punkcie niepelnosprawnosci.

a ja sie zastanawiam, dlaczego w naszym spolecenstwie ciagle panuje poglad, ze osoba niepelnosprawna jest gorsza?
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:40   #287
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 202
GG do elisek
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Kingpelotka, tak jak dziewczyny pisały wcześniej-Postinor nie ma 100% skuteczności. Koniecznie wybierz się do ginekologa. Natomiast zgodzę się z Tobą, że ciało może dawać jasne sygnały o ciąży nawet w tak bardzo wczesnym jej stadium jak 2 tygodnie od zapłodnienia.

Edit: Jaga, jaka gorsza??? Ludzie złośliwi, wywyższający się tanim kosztem i tanimi chwytami będą zawsze. To, że ktoś używa takich argumentów (pijąc do np. niepełnosprawności umysłowej) nie znaczy, że robi wrażenie i "ociemniała" reszta mu zgodnie przyklaśnie albo położy uszy po sobie. Poza tym - nikt nie jest doskonały i warto o tym pamiętać szczególnie w stosunku do siebie.
elisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 22:08   #288
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
wiem, ze nie warto, ale jestem drazliwa na punkcie niepelnosprawnosci.

a ja sie zastanawiam, dlaczego w naszym spolecenstwie ciagle panuje poglad, ze osoba niepelnosprawna jest gorsza?
Jestem gorsza dlatego ze bezplatnie moge jezdzic autobusami z osoba towarzyszczaca? I ze ja i moj opiekun mamy 78% znizki na pkp?
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 22:14   #289
kingpelotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

dzisiaj zrobilam kolejny test i wyszedl pozytywny, a co do objawow ciazy to mam bardzo bolace piersi, ale inaczej niz przed okresem i mam mdlosci nie rozumiem dlaczego niektorzy pisza do mnie, ze postinor nie jest srodkiem antykoncepcyjnym, przeciez napisalam wyraznie, ze pekla nam prezerwatywa, do tego wedlug kalendarzyka mialam dni nieplodne, ale dla pewnosci zazylam postinor i mimo to drugi test ciazowy wyszedl pozytywny
kingpelotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-12, 22:28   #290
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

niestety.
ani żadna metoda antykoncepcyjna nie jest 100% pewność, ani środki, które mają zapobiegać zapłodnieniu w przypadku wpadki też jej nie dają.
mam tylko nadzieję, że dziecko nie będzie wielkim problemem.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 22:45   #291
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Jestem gorsza dlatego ze bezplatnie moge jezdzic autobusami z osoba towarzyszczaca? I ze ja i moj opiekun mamy 78% znizki na pkp?
Ja mam tak samo a jeszcze kaska co miesiac wskakuje do portfela

A gorsza, mialam na mysli, ze traktowana jak osoba z kosmosu, osoba tredowata, bez inteligencji...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 08:47   #292
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 202
GG do elisek
Dot.: postinor nie zawsze dziala;(

"Przypięłam się" do wypowiedzi MDMa, bo bardzo mi się nie spodobały Wiem Jaga, co masz na myśli i przykro, że niektórzy ludzie w ten sposób postrzegają i traktują drugie osoby, dodatkowo nie świadczy to o nich zbyt mądrze. Chociaż może właśnie o kasę chodzi? Jakaś zazdrość czy cóś? Bo obławiacie się Dziewczyny w pieniążki tak, że pewnie nie wiecie co z nimi robić

Kingpelotka, powtarzanie testów jest bez sensu, jeden robiony zgodnie z zaleceniami zazwyczaj wystarcza, następne robione w krótkim czasie tylko powtarzają pierwszy wynik. Zależnie od metody-lekarz może nawet przekazać Ci wynik natychmiast. Sama miałam w 2-3 tygodniu usg na miejscu i wszystko było wiadomo.A co do specyficznego bólu piersi-dokładnie tak jak piszesz, niektóre kobiety mają natychmiast tak odbiegające od codziennej normy odczucia i zmiany (szczególnie w rejonie brodawek), że na ich podstawie "wiedzą". Dlatego słusznie niepokoją Cię takie objawy, natomiast oczywiście pewności na ich podstawie nie ma. Mogą to być równie dobrze objawy po zażyciu Postinoru, który również może spowodować nudności i obrzęki piersi. Poza tym czy wzięłaś tylko jedną tabletkę? Jeśli przyjęłaś pierwszą po 5 godz. to zalecane jest przyjęcie następnej po 12 godz. Jedna tabletka jest jedynie w przypadku, jeśli została zażyta godzinę "po".

Edytowane przez elisek
Czas edycji: 2007-01-13 o 09:24
elisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:09   #293
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Czy Postinor moze zatrzymac owulacje?

Witam,

Przeczytalam wiekszosc watkow na temat Postinoru jednak nie bylo tam odpowiedzi na moje pytanie.
Sytuacja wyglada w ten sposob ze Postinor musialam wziasc dokladnie 8 tygodni temu, poniewaz pekla mi gumka. Okres wystapil mi 5 po tym potem mialam plamienie jakies dwa tygodnie po okresie. Przyszedl czas na prawidlowy okres dostalam go wlasciwie o terminie, problem jest w tym, ze to co dostalam okresem nie mozna nazwac. Jest to wlasciwie bardzo bardzo skape plamienie. Stad moje pytanie, czy Postinor moze zatrzymac owulacje i na jak dlugo????

Ciaze wykluczam, poniewaz nie mialam wtedy dni plodnych (sprawdzalam uzywajac internetowego kalendarzyka i podajac srednia dlugosc mojego cyklu, brakowalo mi wtedy dwa dni do dni plodnych, chyba ze tamten cykl okazal sie akurat krotszy to moglam byc na poczatku dni plodnych). Postinor wzielam 12 godzin po feralnym stosunku.

Prosze o odpowiedzi. Ja mam bardzo ograniczony dostep do internetu, a nie wiem co sie dzieje. To plamienie (ktore nawiasem mowiac prawie sie juz skonczylo a trwalo 3 dni ) powiem szczerze troche mnie przeraza. Jestem w Anglii i nie mam jak isc do ginekologa.
Czy powinnam zrobic test ciazowy jak sadzicie? Tzn planuje zrobic ale jesli juz to od razu laboratoryjny.

Naprawde prosze o odpowiedzi. Watek ten bede miala mozliwosc przeczytac dopiero w poniedzialek rano.
Pozdrawiam
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:15   #294
Alexis_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: Czy Postinor moze zatrzymac owulacje?

Wydaje mi sie, że będziesz szczęśliwą Mamusią. Gratuluje
Alexis_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:16   #295
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Czy Postinor moze zatrzymac owulacje?

myślę, że zrobienie testu ciążowego nigdy nie zaszkodzi. w ostatnich dniach na wizażu był wątek dziewczyny, ktorej też pękła gumka, miała dni niepłodne i wzięła szybko postinor. mimo tego jest teraz prawdopodobnie wciąży, bo 2 testy to potwierdziły.
jeśli wykluczysz ciążę, trzeba wziąc pod uwage to, że postinor tak właśnie zadziałał na Twój organizm. a on jeszcze nie powrócił do normalności po takiej dawce hormonów.
a w Anglii naprawdę nie ma jak pójść do ginekologa? pytam się, bo naprawde nie wiem
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:20   #296
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Czy Postinor moze zatrzymac owulacje?

Jestem teraz w bibliotece. Mam jeszcze 30min. Wlasnie czytam ten watek ("postinor nie zawsze dziala") i jestem przerazona. Nie wiem jak w Anglii jest z ginekologami. Jestem tu od poltora miesiaca. Pojde do przychodni w poniedzialek, bo dzis jest nieczynna. Bylam tam juz i wydaje mi sie ze widzialam ze bylo tam napisane cos o testach ciazowych, darmowych nawet zdaje sie.
Ale ja mialam jeden okres zaraz po postinorze i jedno plamienie i teraz plamienie. Az tyle plamien mimo ciazy. Jesli poza tym mialabym w ciazy byc powinnam juz miec jakies objawy, bylby to osmy tydzien, a nie mam zadnych.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:23   #297
Alexis_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: Czy Postinor moze zatrzymac owulacje?

Sama mam koleżanke, która zażyła postinor duo i została Szcześliwą Mamusią. Test nigdy nie zaszkodzi. Poza tym na stronie Ambasady Polskiej są pewnie jakieś kontakty do lekarzy w Anglii
Alexis_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:26   #298
Alexis_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: Czy Postinor moze zatrzymac owulacje?

Daenerys ja używam tabletek i nie martwię się już pękającymi gumkami. Może czas o tym pomyśleć, żeby nie martwić się następnym razem. Prezerwatyw możecie używać jako zabezpieczenia dodatkowego przecież Pozdrawiam
Alexis_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:33   #299
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Czy Postinor moze zatrzymac owulacje?

Cytat:
Napisane przez Alexis_83 Pokaż wiadomość
Daenerys ja używam tabletek i nie martwię się już pękającymi gumkami. Może czas o tym pomyśleć, żeby nie martwić się następnym razem. Prezerwatyw możecie używać jako zabezpieczenia dodatkowego przecież Pozdrawiam
Narazie nie mam faceta, zeby myslec o takich rzeczach jak tabletki. Nie mam, poniewaz ten z ktorym bylam przed wyjazdem zdecydowal sie zerwac ze mna, bo on musi zostac w Polsce do czerwca i wg niego nie ma sensu zeby on byl tam a ja tu.
W Anglii pigulki sa za darmo i jak tylko bede chciala rozpoczac wspolzycie na nowo wierz mi, ze na 100% sie po nie zglosze.
Zreszta mialam isc jeszcze w Polsce do gina po pigulki, ale wyszlo tak ze wyjechalam.
Dodam, ze bralam pigulki przez pare lat i jestem ich zwolenniczka, ale moj byly facet (tzn nie ten byly od peknietej gumki a jeszcze poprzedni) stwierdzil ze sa szkodliwe i powinnam przestac to przestalam i bylo ok nic nam nie pekalo. A potem taki zonk.....
Jestem jednak zwolenniczka pigulek, a raczej stalam sie nia na nowo po tym incydencie. Jak juz pisalam bralam pigulki pare lat i nie mialam zadnych skutkow ubocznych.
Oby wszystko bylo dobrze. BTW tez jestem z 83 i mam na imie Aleksandra. Tzn nie wiem czy Ty tak na imie masz ale to mozliwe skoro nick Alexis.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:43   #300
Alexis_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: Czy Postinor moze zatrzymac owulacje?

Myśle, że będzie wszystko dobrze, czyli to wszystko to tylko skutki uboczne Postinor Duo. Nie ma co martwić się na zapas wg mnie i czas udać się po tabletki.. W końcu nigdy nie wiadomo kiedy przydadzą sie Alexis_83/Jolka
Alexis_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.