Języki...? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-29, 13:54   #61
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Języki...?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
no tak hiszpański jest łatwy do momentu nauki czasów, bo wtedy zaczyna się kosmos generalnie :P
hehe, mnie to denerwuje, jak ciągle słysze że hiszpański i włoski są łatwe i szybko się ich uczy.Proszę bardzo niech się weźmie za jakiś
wyuczenie się każdego języka nie jest łatwe, bo to obce języki wkońcu.
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 14:12   #62
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Dot.: Języki...?

Uwielbiam języki obce, uwielbiam się ich uczyć i wprost kocham słuchać ludzi w nich rozmawiających. Ta różnorodność jest fascynująca!
angielski-tylko bryt., inne odmiany mi się nie podobają. Dla mnie to po prostu narzędzie komunikacji
niemiecki-brzmi ohydnie, twardo, jakby ktoś rozkazywał a nie mówił normalnie, odrzuca mnie od tego języka, nic nie poradzę-skojarzenie z Hitlerowcami i już! Uczyłam sie tyle lat i do niczego zupełnie mi się nie przydaje
rosyjski-śliczny, brzmi jak melodia, jest mięciutki, śpiewny, a przydaje mi się w najmniej oczekiwanych okolicznościach, szczególnie poza naszym krajem. Bardzo go lubię i rozumiem
hiszpański- moja miłość, nauka tego języka to wręcz moje hobby i ukochany relaks, ale to tak jest, kiedy nam się coś podoba. Hiszpański brzmi jak muzyka.
Przecudnej urody języki, jeśli chodzi o brzmienie to portugalski (wersja europejska i brazylijska-obie piękne) i grecki.
Również niesamowicie podoba mi sie hebrajski i wcale nie przeszkadza mi, że jest twardy. Ach, to ich piękne hhh... no i alfabet; hebrajski wraz z greckim i rosyjskimi bukwami są niezwykle eleganckie.
A w ogóle uważam, że w każdym języku można znaleźć coś interesującego, nawet gdy nam się on nie podoba.
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 14:13   #63
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Języki...?

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
hehe, mnie to denerwuje, jak ciągle słysze że hiszpański i włoski są łatwe i szybko się ich uczy.Proszę bardzo niech się weźmie za jakiś
wyuczenie się każdego języka nie jest łatwe, bo to obce języki wkońcu.
Prosze bardzo: w takim samym czasie z Hiszpanskiego nauczylam sie do poziomu advanced jak w Perskim bylam na poziomie Elementary/Low Intermediate, gdzie Hiszpanskiego mialam 1 zajecia w tygodniu, a Perskich trzy (nie uczylam sie tych jezykow rownolegle, zaznaczam). Takze owszem, niektore jezyki za latwiejsze, niz inne. Czasy w Hiszpanskim sa akurat proste jak budowa cepa, jedyna trudnosc to nauczyc sie nieregularych form czasownikow dla wszystkich osob. Juz nie wspominam o tym, ze tyle slow jest podobne (arroz- ryz, vino etc.) czy nam znane (serio, kto nie wie, co znaczy rojo albo sombrero ). Plus jest latwy w wyowie, a wiec latwo sie z nim osluchac. Powodzenia zycze w osluchiwaniu sie z np. Kantonskim, gdzie jest ze szesc tonow....
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 14:18   #64
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Języki...?

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Prosze bardzo: w takim samym czasie z Hiszpanskiego nauczylam sie do poziomu advanced jak w Perskim bylam na poziomie Elementary/Low Intermediate, gdzie Hiszpanskiego mialam 1 zajecia w tygodniu, a Perskich trzy (nie uczylam sie tych jezykow rownolegle, zaznaczam). Takze owszem, niektore jezyki za latwiejsze, niz inne. Czasy w Hiszpanskim sa akurat proste jak budowa cepa, jedyna trudnosc to nauczyc sie nieregularych form czasownikow dla wszystkich osob. Juz nie wspominam o tym, ze tyle slow jest podobne (arroz- ryz, vino etc.) czy nam znane (serio, kto nie wie, co znaczy rojo albo sombrero ). Plus jest latwy w wyowie, a wiec latwo sie z nim osluchac. Powodzenia zycze w osluchiwaniu sie z np. Kantonskim, gdzie jest ze szesc tonow....
no ale umieć czasy to nie wszystko słownictwa też trzeba się nauczyć nie wiem czy tak prędko da się całe słownictwo opanować ?
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 14:31   #65
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Języki...?

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
no ale umieć czasy to nie wszystko słownictwa też trzeba się nauczyć nie wiem czy tak prędko da się całe słownictwo opanować ?
to też zależy od języka. np. słowotwórstwo w esperanto jest bardzo proste. wszystkie rzeczowniki kończą się na "o" (np. frago - poziomka) i żeby utworzyć liczbe mnogą dodajesz tylko "j" (fragoj - poziomki). bardzo prosto robi zaprzeczenia przymiotników - juna(młoda)/maljuna(stara). w tym języku trzeba znać słowa "bazowe" a potem to się już leci regułkami
więc myślę, że są języki, które się da szybko opanować.

a generalnie za granicą, najłatwiej jest mi się dogadać po polsku. ot, taki paradoks :P
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 14:56   #66
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Języki...?

Nie cierpię rosyjskiego,bo mimo że mówię nim biegle to mnie ostro cisnęli na studiach i obecnie nie mogę go słuchać Choć przyznam,że fajnie jest słyszeć jakis film po rosyjsku i wszystko rozumieć Tyle,że nie oglądam,bo mam niechęć do niego.

Angielski jest dla mnie neutralny,ale czasem obciachowo brzmi

Hiszpanski mmmmm marzenie,chciałabym znać

Niemiecki okropny,nie lubię go,choć nigdy się nie uczyłam,ale przez historie mam niechęć
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 06:09   #67
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 130
Dot.: Języki...?

Naprawdę dziwią mnie te opinię co do języka niemieckiego. Takie opinie mogą wystawić tylko osoby które miały z nim, lub ogólnie x językami germańskimi bardzo słaby kontakt, więc nie jest to nic obiektywnego. Posłuchajcie sobie niderlandzkiego czy duńskiego przy których niemiecki jest naprawdę okej.

Wprost przeciwnie powiem, że dla mnie języki takie jak włoski czy hiszpański są znacznie twardsze niż niemiecki. Pewnie dlatego, że są bardziej emocjonalne, a niemiecki to jedno, wielkie seplenienie.

Edytowane przez Ertix
Czas edycji: 2021-11-07 o 06:20
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-07, 07:58   #68
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Języki...?

Kolejna Złota Łopata
Ale temat ciekawy. Ja nie lubię niemieckiego i francuskiego. Nie podoba mi się ich brzmienie. Angielski jest dla mnie całkowicie neutralny. Lubię posłuchać włoskiego i hiszpańskiego, ale najbardziej jestem zakochana w rosyjskim. Uwielbiam go za melodyjność i bardzo lubię się go uczyć. A jak ktoś mówi do mnie po polsku z rosyjskim akcentem, to się rozpływam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 15:59   #69
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 130
Dot.: Języki...?

Ja poza włoskim i hiszpańskim uwielbiam słuchać japońskiego i chińskiego.
Francuski uwielbiam, a języki germańskie (wszystkie) są jak dla mnie jakieś ,,pretensjonalne".
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 21:25   #70
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Języki...?

Mnie irytuje język francuski. Co do niemieckiego to w sumie nic to do niego nie mam. Umiałem go na dość przyzwoitym poziomie, ale sporo zapomniałem. Co do angielskiego to mi się podoba, ale tylko odmiana amerykańska do brytyjskiej kompletnie nie potrafię się przekonać.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-21, 14:53   #71
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 130
Dot.: Języki...?

A to widzisz, u mnie odwrotnie.
Lubię niemiecki z brzmienia, ale nie mam jakoś potrzeby się go uczyć, bo po prostu wolę inne języki.
Francuski zawsze mi się podobał i wydaje mi się być dużo prostszy niż niemiecki, a na pewno bardziej intuicyjny.
Co do angielskiego, to ja nie mogę się zbytnio przekonać do jego amerykańskiej wersji. Wydaje mi się być taka momentami „niechlujna", a wydźwięk zbyt bezpośredni.
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-21 15:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.