Przesadnie sprzątanie - pedantyzm? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-04, 20:50   #31
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

lubie porządek ale nie cierpię sprzątać w miarę możliwości staram się nie bałaganić i odkładać na bieżąco rzeczy na swoje miejsce, no ale czasem bywa że coś położę tu coś tam i przez cały tydzień nie chce mi się zabrać za ogarnięcie tego i tak może leżeć kilka dni. naczynia staram sie zmywać na bieżąco bo nie cierpię tego i sto razy bardziej wolę zmyć odrazu 2 rzeczy niż późnej mieć tego o wiele więcej, u mnie w domu było takie zmywanie naczyń raz dziennie i dla mnie to był jakiś koszmar jak przyszło mi zmywać. uwielbiam pudełka bo mogę do nich nawrzucać rzeczy i mam z wierzchu porządek rzeczy w szafie mam poukładane kategoriami spodnie, bluzki, swetry bielizna, żeby nie musieć długo szukać i tej segregacji akurat nie ruszam, gorzej juz z porządkiem na półkach, jak odkładam staram sie ładnie złożyć, czy nawet czasem najdzie mnie żeby powyciągać i poukładać, no ale przy wyciąganiu nie uważam więc prędzej czy później i tak mam narozwalane, no ale szafe zamknę i nie widać najgorzej mam z rzeczami na które nie mam wpływu bo trzeba raz na jakiś czas sprzątnąć, czyli wytarcie kurzy czy mycie okien, szczególnie to drugie. tam gdzie kurz widać to przejadę czasem szmatką, ale to góra raz w tygodniu, w mniej dostępnych miejscach od wielkiego dzwonu, okna to się od dawna proszą o umycie ale jakos nie mogę znaleźć motywacji i się za to zabrać staram sie żeby podłoga była w miarę ogarnieta bo najchętniej chodzę bez butów no ale to też nie jest codzienne ganianie z odkurzaczem czy mopem bo aż tak mi nie zależy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 07:03   #32
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Robię to popołudniami i wieczorami czyli wtedy kiedy nie mam ochoty nigdzie wyjść. W wolna sobotę wolę czas spędzić z rodziną czy że znajomymi niż większość soboty sprzątać bałagan z całego tygodnia.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ludzie mają różne rozrywki i tyle.
Niektórzy odpoczywają przy sprzątaniu.

O ile nie masz żadnych wyrzutów sumienia jeśli jakiegoś dnia a nawet 2-3 z rzędu nie posprzątasz, to ok.
Ale jeśli masz myśli o tym ze uciekł ci wieczór sprzątania, ze jest syf bo „ drugi dzień kurz leży, ale brud” to zastanów się czy to nie jest rodzaj nerwicy czy natręctwa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 12:07   #33
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Ja jestem gdzieś pośrodku, nie jestem wielką bałaganiarą, a pedantów unikam jak ognia.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 12:08   #34
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Ja czasem łapię się na tym, że przesadzam ze sprzątaniem i porządkiem. Może być niewielki bałagan, a mega mnie to denerwuje i muszę sprzątnąć, bo np. nie usiądę i nie zacznę robić czegoś innego.
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 12:58   #35
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Robię to popołudniami i wieczorami czyli wtedy kiedy nie mam ochoty nigdzie wyjść. W wolna sobotę wolę czas spędzić z rodziną czy że znajomymi niż większość soboty sprzątać bałagan z całego tygodnia.
Sprzątać bałagan z całego tygodnia a wycierać codziennie meble z kurzu czy podłogi to jest różnica. No chyba że mieszkasz w takim regionie że strasznie się syfi, pylica jakaś.
Wg tej logiki szklanki stojące na suszarce również powinnaś na drugi dzien umyć/wytrzeć bo kurz osiada tak samo wszędzie. Codziennie zdezynfekować szczoteczkę do zębów bo osiadają na niej zarówno kurz jak i bakterie (chyba, że ją chowasz). Nie trzymać plaszcza na widoku, na nim też osadzi się kurz.
Przesadzasz, to jest pedanteria, ale skoro lubisz to przecież twój wybór.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 14:06   #36
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Ja przy sprzątaniu się odprężam codziennie wycieram kurze, zmywam wszystko na bieżąco, odkurzanie najczęściej codziennie czasami co dwa dni. Jednak nie wyobrażam sobie mycia podłóg codziennie, robię to w soboty. Wiadomo gdy pada czasami trzeba umyć podłogę częściej ale to bardzo rzadko. Okna myje zwykle raz w miesiącu się dwa wychodzą na ulicę i szybko są brudne, gdy myje dwa to i trzecie przy okazji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 15:30   #37
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Jestem leniuchem, nie lubię sprzątania i unikam go jak ognia, no ale trzeba. Mogę mieć rozrzucone rzeczy i mi to nie przeszkadza, ale przeszkadza mi brud typu farfocle na podłodze, kurz, brudny zlew, umywalka, podłoga, itp. jednak i tak nie rozumiem codziennego zmywania podłogi i wycierania kurzu... Co się dzieje z tą podłogą, że wymaga codziennego zmywania? Rozumiem, że coś się rozleje, spadnie, zimą się błota naniesie, itp. No ale od tego mam szmatki, którymi zbieram bieżący, większy brud. Może dlatego nie mam potrzeby tańca z mopem po całym mieszkaniu częściej niż raz na dwa tygodnie, bo tam gdzie się najbardziej brudzi to tak właściwie zmywam co 1-3 dni.

Wycierałam kurze trzy dni temu i dalej jest ok.

Okna myję dosłownie od święta - 2-4 razy w roku. Przez ilość roślin na parapetach i oprzyrządowania do nich zdjęcie i rozmontowanie wszystkiego, mycie okien i ponowne złożenie tego zajmuje mi 4 godziny przy dobrych wiatrach, a zazwyczaj coś jeszcze nabroję w międzyczasie - coś zrzucę, coś zepsuję - i pół dnia mi schodzi. Kiedyś postanowiłam, że będę to robić częściej, przynajmniej co drugi miesiąc, ale po kilka takich miesiącach stwierdziłam, że czyste okna nie są tego aż tak warte.
Najbardziej doskwiera mi to, że nie potrafię np. jednego dnia umyć zlewu w kuchni, drugiego kuchenki, trzeciego umyć wanny, a podłogę przetrzeć jeszcze kiedy indziej. Jak już myję wannę, to i kibelek umyję. A jak już mi nakapie woda na podłogę, no to i podłogę przetrę. A jak już przecieram podłogę, to i szafki w kuchni machnę. Jak już szafki przetrę, to i w salonie kurze wytrę. Jak wycieram kurze, to i w szafce poukładam. A jak w szafce, to dalej coś tam. I tak z zamiaru umycia wanny robi się całodzienne sprzątanie całego mieszkania. No i fajnie, bo posprzątane, ale ja czasami wolę siedzieć w syfie, niż zacząć myć sedes, bo się boję, że znowu zmarnuję cały dzień na sprzątanie czegoś, co tak naprawdę nie wymaga posprzątania.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-05, 17:05   #38
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Boże, aż wyniosłam talerzyk z pokoju do kuchni.
No, można latać ze ścierą i mopem codziennie, ale po co?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 17:40   #39
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Boże, aż wyniosłam talerzyk z pokoju do kuchni.
No, można latać ze ścierą i mopem codziennie, ale po co?
Niektórzy autentycznie to lubią. Moja teściowa ma w domu jak w katalogu, bo to ją uspokaja
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 17:59   #40
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Niektórzy autentycznie to lubią. Moja teściowa ma w domu jak w katalogu, bo to ją uspokaja
Mnie często uspokaja ale nie zawsze, zależy od dnia. Jak w katalogu mam porządek może przez pół godziny, dziecko jednak nie podziela mojego podejścia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 18:46   #41
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Te chusteczki do kurzu to strasznie kiepskie.
Polecam ścierkę zwilżoną czystą wodą. Nie będziesz musiała codziennie wycierać tych mebli
I Twoje zdrowie też na tym zyska.
W jaki sposób takie chusteczki wpływają źle na zdrowie? Pytam serio.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-05, 19:13   #42
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
W jaki sposób takie chusteczki wpływają źle na zdrowie? Pytam serio.
Są nasączone środkami chemicznymi.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Trenuj do końca, do upadłego, bo życie to walka, by dążyć do czegoś."
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 19:18   #43
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Poczytajcie
http://www.medonet.pl/zdrowie,srodki...l,1724913.html
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 06:53   #44
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Nie kumam skąd wam się tyle kurzy bierze przy codziennych odkurzaniu
Odkąd mam robota który odkurza codziennie za mnie, to po tygodniu (!) nie ma prawie wcale kurzu na szafkach.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 08:01   #45
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;85837003]Nie kumam skąd wam się tyle kurzy bierze przy codziennych odkurzaniu
Odkąd mam robota który odkurza codziennie za mnie, to po tygodniu (!) nie ma prawie wcale kurzu na szafkach.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Zalezy, gdzie sie mieszka.
Mieszkam w malym miescie, ale przy glownej ulicy, plus w dzielnicy, gdzie pali sie (w blokach) weglem. Zabudowa jest gesta. Kurz jest u mnie czarny. No i generalnie rano wycieram, wieczorem juz go widze. tylko, ze mnie to nie rusza, ale domyslam sie, ze ktos inny moglby tutaj codziennie latac na scierze i wcale nie bylaby to wielka fanaberia.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 17:03   #46
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

To też zależy od koloru mebli moim zdaniem.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Trenuj do końca, do upadłego, bo życie to walka, by dążyć do czegoś."
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-07 18:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.