Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 17:21   #5041
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

r
  1. 1/2 kromki orkisza z masłem, szynką, sałatą, cebulą, jabłko
  2. kolejne 1/2 kromki + jogurt naturalny
  3. 2 parówki drobiowe na ciepło z chrzanem, keczupem, jajko nadziewane czosnkiem ,kromka razowca + 2 pomidorki koktajlowe




i jak?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 17:30   #5042
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dziewczyny, a może nowy wątek?
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 17:59   #5043
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
O kurczę, aż mi się miło zrobiło, jak przeczytałam to menu. I jak tam placki i gnocchi? Teraz w rewanżu muszę w końcu kupić to awokado.
Ta ryba po grecku i kanapka brzmią przepysznie! Jakiej ryby używasz do tego dania?

Ja po weekendzie u TŻ, znowu baaardzo luźne żarcie i powiem Wam, że... jestem szczęśliwa. Nie mam kości na wierzchu, w końcu z radością mogę się napić piwa ze znajomymi nie myśląc o tym, że to puste kalorie. Mogę rozkoszować się wypiekami Teściowej, jeść wypasione tosty... Te parę kilo więcej, a człowiek o ile bardziej wyluzowany!!! I tak mam teraz dużo stresu związanego z nauką, jakbym jeszcze miała się przejmować żarciem tak jak kiedyś, to bym chyba umarła...

SOBOTA

Śniadanie: 2 podwójne tosty z jasnego chleba pszenno-żytniego z serem gouda, wędliną, pomidorem, papryką, ketchupem i sosem czosnkowym
2 śniadanie: 5 małych rogalików twarogowo-maślanych z polewą cukrowo-cynamonową nadziewanych domowym dżemem truskawkowym, rodzynkami i orzechami włoskimi Teściowa zrobiła, jadłam jeszcze gorące - uczyłam się i TŻ mi tylko donosił jednego za drugim
Obiad:
duszona karkówka wieprzowa, kluski ziemniaczane, czerwona kapusta zasmażana, ogórki konserwowe w curry
Do kawy: 50g białej czekolady z kandyzowaną cytryną
Na mieście: ponad litr piwa, wafelek Góralki Orzechowe

Do picia:
woda źródlana, 2x kawa z odrobiną tłustego mleka; herbaty: 2x zielona, owocowa




NIEDZIELA

Śniadanie: 2 podwójne tosty z jasnego chleba pszenno-żytniego z serem gouda, wędliną, pomidorem, papryką, ketchupem i sosem czosnkowym
2 śniadanie: 3 małe rogaliki twarogowo-maślane z polewą cukrowo-cynamonową nadziewane domowym dżemem truskawkowym, rodzynkami i orzechami włoskimi
Obiad: kotlet mielony wieprzowy, ziemniaki, sałatka buraczkowo-paprykowa
Kolacja (już u siebie): jajecznica z 2 jaj na oliwie z szynką, tymiankiem i prażoną cebulką; 2 kromki ziarnistego razowca z śmietankowym serkiem ziołowym i rzodkiewkami

Do picia: woda źródlana, czarna kawa, herbaty: zielona, ziołowa, owocowa; multiwitamina


A teraz zmykam, bo mam multum nauki - trzymajcie kciuki




Placki pychota! Gnocchi jak na kupne to tez rewelacja! Dzięki
Noo, noo wlasnie, awokado czeka hahha

Co do kanapki to ostatnio strasznie podeszło mi to połączenie Rybę robiła mama i nie wiem dokladnie, ale chyba uzyła dorsza i sandacza

Twoje menu jak zwykle pycha. Maatko, te rogaliki musialy być pyszne


Dzisiejsze U
I owsianka na naturalnym mleku sojowym gotowana z kakao i podana z migdałami w miodzie i mandarynką + kawa parzona

II świezy sok jabłkowy, 2 małe croissanty - ze szpinakiem / z grzybami

III makaron muszle nadziewane sosem a'la bolognese (z samej wołowiny) zapiekany z sosem pomidorowym pod parmezanem
ricore z mlekiem sojowym

2 garści migdałów, herbata zurawinowa

IV będą grzanki z razowca z pesto, pstrągiem, ziołami i rukolą / mozzarellą, pesto i pomidorem

do picia ponadto: woda, herbata, pokrzywa x2
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 18:34   #5044
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 603
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
r
  1. 1/2 kromki orkisza z masłem, szynką, sałatą, cebulą, jabłko
  2. kolejne 1/2 kromki + jogurt naturalny
  3. 2 parówki drobiowe na ciepło z chrzanem, keczupem, jajko nadziewane czosnkiem ,kromka razowca + 2 pomidorki koktajlowe




i jak?
Rewelacja

Moje R do oceny - Zero ruchu, ale za to spory wysiłek intelektualny Pół dnia na uczelni, pół za biurkiem.

I. Owsianka na mleku z połową banana, połową jabłka, płatkami migdałów, cynamonem, 100g wiejskiego na wierzch
II Sucha bułka pełnoziarnista i zupa pomidorowa z ryżem (wykwintny posiłek w uniwersyteckim barze mlecznym )
IV 2 domowe placuszki ziemniaczane smażone na oliwie z oliwek, polane kurczakiem duszonym z pieczarkami i warzywami, surówka warzywna polana jogurtem naturalnym
V dwujajowa jajecznica ze szczypiorkiem, pół malinówki, 2 plasterki polędwicy drobiowej, plasterek sera żółtego.

Do picia: 2 kawy z mlekiem, 3 herbaty zielone, woda.
camelia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 18:45   #5045
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post37707352
nowy wątek
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo

Edytowane przez tapetka22
Czas edycji: 2012-11-19 o 18:47
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 19:58   #5046
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Jestem niepełnosprytna i napisałam tutaj, już przeklejam do nowego
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2012-11-19 o 19:59
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 08:10   #5047
biedroneczka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R:
1. garść poduszek owsianych (bez nadzienia), 2 garsci błonnika Junior, 2 łyżki otrębów granulowanych śliwkowych, zalane jogurtem pitnym danone 300g
2.jabłko, 3 mace Kupiec
3.zupa
4. bułka fitness, jajko sadzone (bez tłuszczu)

dodam tylko ze nie moge zrezygnowac z pieczywa na kolacje, bo bardzo je lubie i wiem ze jak sie pozniej dopadne do niego to pochlone mega ilosc poza tym nie chce całe zycie jesc bialkowych kolacji, a co do jogurtu slodzonego to jest tak, ze mam zapotrzebowanie na slodkie - lepszy taki jogurt niz baton
biedroneczka94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 08:34   #5048
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez biedroneczka94 Pokaż wiadomość
R:
1. garść poduszek owsianych (bez nadzienia), 2 garsci błonnika Junior, 2 łyżki otrębów granulowanych śliwkowych, zalane jogurtem pitnym danone 300gTe poduszki zamien na zwykle platki owsiane, co do jogurtu slodzonego to srednio, no ale od czasu do czasu nie zaszkodzi. a nie wolisz slodzic owsianek np slodkimi owocami? albo suszonymi?
2.jabłko, 3 mace Kupiec nie ma białka,poza tym maca nie ma zadnej wartosci. tutaj powinna byc jakas tresciwa skladana kanapka z chleba razowego z porcja bialka i warzyw
3.zupa jaka zupa? bylo tam jakies mieso, warzywa? po 1 za malo.
4. bułka fitness, jajko sadzone (bez tłuszczu) te bulke moze zamien jednak na prawdziwy razowiec? najlepiej z pestkami jakimis bo w ogole nie masz zdrowych tluszczow ( orzechy, nasiona, oliwa, ryby itd)

dodam tylko ze nie moge zrezygnowac z pieczywa na kolacje, bo bardzo je lubie i wiem ze jak sie pozniej dopadne do niego to pochlone mega ilosc poza tym nie chce całe zycie jesc bialkowych kolacji, a co do jogurtu slodzonego to jest tak, ze mam zapotrzebowanie na slodkie - lepszy taki jogurt niz baton
nie podoba mi sie, jesz za malo i troche byle jak. nie ma konkretow , nie ma 2 sniadania z prawdziwego zdarzenia, nie ma podwieczorka.. obiadu w sumie tez poczytaj jadłospisy i popraw się
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.