Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 2012. - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-28, 21:01   #1831
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość
Agatku o masz właśnie ten smoczek co mój Alan się po nim wczraj shaftował (ma 3,5 tyg). Do butelek 260 ml dodawane są smoczki 1+. Możesz dokupić same smoczki 0+ 2 szt ok 15 pln, albo butelke 125 ml.

na tej www masz dokładny opis smoczków aventu:
http://www.philips.pl/c/avent-karmie...lka/28513/cat/

Te smoczki są dostępne w każdym sklepie dziecięcym albo na allegro
http://allegro.pl/smoczek-smoczki-do...047176917.html
a no faktycznie kupiłam większe butle, nie sądziłam, że jakieś dziurki są głupie może faktycznie tak jak piszecie- łapczywie je, ledwo co łyka i jest chlust?!
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 21:03   #1832
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
nutritonem się zagęszcza te zwykle mleko :/ bedzie miała problem z pociagnieciem... poza tym jest na recepte i nie wiadomo czy pomoze chyba sprobuje na poczatek bebilon AR przeciw ulewaniu nawet kupki dzis nie robila, tylko wczoraj w nocy malo co zjadla dzis, cyce pelne ale boje sie dac, bo chce odstawic i zasuszyc ehh nie wiem co robic jak dam to pobudze laktacje znowuż
Zdecydowałaś że rezygnujesz z karmienia piersią? Uważaj żebyś się zapalenia piersi nie dorobiła. Upuszczaj trochę mleka ręcznie, do poczucia ulgi a laktacja powoli będzie siadać.

Nie wiem co Ci poradzić słyszłam bardzo dobre opinie o mleku enfamil AR 1 przeciw ulewaniu

http://www.enfamil.pl/html/page-enfamil-a-r-221.html
Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 21:03   #1833
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Mam ważne pytanie
Odciągnelam mleko, , dałam do lodówki, przygrzałam w gorącej wodzie i po karmieniu zostało 40ml. Moge dać je jeszcze raz do lodówki i potem w wodzie znowu przygrzac? Czy wylac i odciągać nowe
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 21:05   #1834
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
a no faktycznie kupiłam większe butle, nie sądziłam, że jakieś dziurki są głupie może faktycznie tak jak piszecie- łapczywie je, ledwo co łyka i jest chlust?!
Myślę, że to może mieć znaczenie. Alan przez smoczek 0+ ssie butle ok 10-15 min, a jak mu dałam wczoraj przez 1+ to zjadł w kilka minut i od razu Ten większy smoczek dam mu najwcześniej znowu do spróbowania za 3 tyg.
Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 21:09   #1835
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość
Zdecydowałaś że rezygnujesz z karmienia piersią? Uważaj żebyś się zapalenia piersi nie dorobiła. Upuszczaj trochę mleka ręcznie, do poczucia ulgi a laktacja powoli będzie siadać.

Nie wiem co Ci poradzić słyszłam bardzo dobre opinie o mleku enfamil AR 1 przeciw ulewaniu

http://www.enfamil.pl/html/page-enfamil-a-r-221.html
tak chciałabym przestac karmic piersia- ale boje sie teraz o to, ze mala nie je dzis dobrze- moze przez ta butelke/mleko, nie wiem, wczesniej nie miala tego, chyba dam jej cyce dzis, po tym moze nie uleje i bedzie spokojna? jutro bym musiala dokupic smok innym z jedna dziurka/butelke, a jak to nie spisze sie to wetdy stwierdzic czy to nie przez mleko mm jest ku..a tylko skad kase wytrzepac jak jestem pusta


Blanszor ale smoki pasują idealnie do wszystkich butelek?? czy to 260/330 ml?? czy im mniejsza butelka tym mniejsza średnica smoka? Chyba nie, nie?

Agamili ja bym wylała
__________________



Edytowane przez *Agatek*
Czas edycji: 2012-01-28 o 21:11
*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 21:21   #1836
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Mam ważne pytanie
Odciągnelam mleko, , dałam do lodówki, przygrzałam w gorącej wodzie i po karmieniu zostało 40ml. Moge dać je jeszcze raz do lodówki i potem w wodzie znowu przygrzac? Czy wylac i odciągać nowe
Wydaje mi się, że musisz wylać. Jeżeli jest to mleko które zostało w butelce po jedzeniu, miało ono styczność z buzią dziecka - wtedy rozwój bakterii w mleku jest bardzo szybki.

Dziewczyny przepisałam z książki Dzieciozmagania wskazówki odnośnie przechowywania mleczka - myślę, że się przydadzą.

Okresy przydatności mleka do spożycia:
1. w temperaturze pokojowej do 12h
2. w lodówce (+3 - +8 st.) od 2-5 dni
3. w zamrażalniku lodówki (-10 st.) do 2 tygodni
4. w zamrażarce (-18 - -20 st) 6 miesięcy

Ogólne zasady:
- jeśli mleko zostało zamrożone, a potem rozmrożone w temperaturze pokojowej, należy je zużyć w ciągu 4h od wyjęcia z zamrażalnika
- jeśli mleko zostało rozmrożone w lodówce, należy je zużyć w ciągu 24h
- rozmrożonego mleka nie wolno ponownie zamrażać
- każda napoczęta, rozmrożona porcja mleka powinna być przez dziecko wypita w całości - w przeciwnym razie resztki należy wylać do zlewu
- nie należy mieszać pokarmu rozmrożonego ze świeżym
- mleko lepiej przechowywać w plastikowych, a nie szklanych pojemnikach

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość


Blanszor ale smoki pasują idealnie do wszystkich butelek?? czy to 260/330 ml?? czy im mniejsza butelka tym mniejsza średnica smoka? Chyba nie, nie?
Agatku smoki pasują do wszystkich butelek aventu - na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają identycznie. Mają tylko inny numerek napisany i różną ilość dziurek. Ten smoczek 0+ ma napis z numerem 1. Jak się przyjrzysz Twój smoczek ma oznaczenie 2.
Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 21:28   #1837
uska000
Zadomowienie
 
Avatar uska000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bobasowo :)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

hej wrocilam z kina bylo super tatus uspal malego i spi niedlugo pewnie obudzi sie na cyca

Kamciurka to sie pewnie spotkamy, ja do redeco chodzilam przed studiami zeby kondycje na testy sprawnosciowe zwiekszyc i tam wlasnie plywaly bobasy super sprawa

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

MSG od Haniuli:

Ale mam marudna kobiete na sali, juz nawet polozne na nia psiocza. Wszysko na nie jak bede z nia dlugo lezec to w dekiel dostane :-x znieczulenie powoli puszcza, mala nie polubila sie z cycem ale tzt byl z nami i byl mega wsparciem pieknie jest byc mama!
__________________
Igorek jest już z nami i tuli się całymi dniami

http://www.suwaczek.pl/cache/b034e10552.png
uska000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 21:38   #1838
Misienka23
Raczkowanie
 
Avatar Misienka23
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 264
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Mijus dziekuje ci za odpowiedz, tyle dziewczyn na forum i tylko TY mi odpisalas na moja watpliwosc

a ja z tego wszystkiego pojechalam do szpitala i lekarz mnie zbadal i powiedzial ze tu jeszcze porodu nie widzi, mam przyjechac w czwartek (tydzien po terminie) i bedzie wywolywanie (czego sie najbardziej obawialam). zapis KTG - jak to powiedzial lekarz - idealny. a to twardnienie to skurcze, wiec widzisz, u mnie dopiero te skurcze sie niedawno zaczely wiec na pewno nie urodze do czwartku
jeszcze raz bardzo ci dziekuje zycze ci szybkiego porodu
__________________
Najszczęśliwsza pod słońcem
Mój kochany Jasiu



Misienka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 22:28   #1839
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez mala_stopka Pokaż wiadomość
żadnych bajerów do kąpieli nie posiadam, a kosmetyki kupiłam z baby dream i dostałam z nivea i z obydwóch jestem zadowolna, mała ma ładną skórkę i nic sie nie dzieje....
Stopko, a jaki masz plyn do kapieli? bo ja tez kupilam babydream, tylko nie wiem, czy moge kapac w takim czy moze lepiej na poczatku uzywac tego


Cytat:
Napisane przez ranula Pokaż wiadomość
kurcze bez sensu z tymi kropelkami, bądź tu mądry człowieku...

ja tam mam plan żeby zacząć działać z mężem już szybciej, zresztą on się strasznie nie może doczekać

magne b6 biorę juz ho ho, chyba od 5 miesiąca w takich właśnie dawkach i wszystko było ok, poza małym incydentem 2 tyg temu ze skurczami przepowiadającymi takimi, że zaczęłam liczyć odstępy i myślałam czy by nie jechać powoli do szpitala, ale przeszły po nospie choć potem jak lekarzowi na ktg mówiłam o tym, to się zdziwił, że nospę brałam, bo ona przecież rozkurczowo działa i może spowodować też otwieranie szyjki?! kurcze jakaś dziwna ta teoria, no ale skoro już 38 tydz. jutro to mam to gdzieś, niech się otwiera
co do kropelek, to tak jak juz pisalam, mam w planie zapytac pediatry w szpitalu

moj tez chce jak najszybciej, ale ja sie boje, ze nie nadaje sie na matke i chcialabym urodzic pozniej...

co do nospy, to polozna wlasnie dlatego polecala ja brac
bo jak sa bolesne skurcze, ale nie porodowe - to pomaga lagodzic bol
a porodowych i tak nie zatrzyma, a wlasnie pomaga ladnie rozwierac szyjke
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 22:44   #1840
kamusia178
Raczkowanie
 
Avatar kamusia178
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 182
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez uska000 Pokaż wiadomość


O 10,49 na swiat przez CC przyszla LENKA waga 3230g wzrost 55cm
Rodzice pozdrawiaja
Haniula -

Cytat:
Napisane przez Psotnika Pokaż wiadomość
a w ogóle to zmartwił mnie ortopeda - Pola ma jeden staw biodrowy słabo wykształcony i musi nosić te sztywne majtki - na razie non stop przez 2 miesiące a potem zobaczą smutno mi, ale musimy bo może zwichnąć sobie biodro bo kość ma bardzo małą powierzchnię oparcia w stawie - dobrze że tak szybko z nią poszłam, to może krócej będzie nosić to cholerstwo
nie zamartwiaj sie na zapas rachu ciachu, majty zrobią co nalezy i bedzie wszytko dobrze - nosek do gory


Cytat:
Napisane przez ciezaroweczka Pokaż wiadomość
Hej. Chciałabym Wam przedstawić Michalinkę ur. 25.01.2012 o 8.45.
Waga : 3370 wzrost. 56 cm. Obie czujemy się świetnie... Mała bardzo spokojna.
jest sliczna jaką ma minke naburmuszoną hehe
gratulacje

Cytat:
Napisane przez MMONIKA9 Pokaż wiadomość
dzień doberek
mały już coraz częściej się uśmiecha tak fajnie wygląda jak do niego mówię a on wpatruje sie we mnei jak w obrazek i słucha i robi takie śmieszne miny jak by wiedział o czym mówię
to musi byc cudowny widok taki smiejace sie usteczka i oczka ja juz chce moja coreczke

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Jakos tematy typu "lepiej szczepic skojarzonymi, zeby bylo mniej klucia i dziecko mniej cierpialo" do mnie nie trafiaja. Niech patrza na mnie jak na wyrodna matke, mam to gdzies. Na razie wiecej bylo przypadkow powiklan po skojarzonych, a nie pojedynczych. Kazda z nas byla szczepiona pojedynczymi i jakos zyje, ma sie dobrze i nie pamieta tych szczepionek
klask i:
polac tej pani

Cytat:
Napisane przez kropeczka1984 Pokaż wiadomość
a pani z kabiny mówi, że teraz to wchodzi pani w ciąży Na początku powiedziałam, że mogę poczekać ale pani nalegała i mówiła, że dzidziuś czekać nie może
brawa dla sikającej pani
super zachowanie

Cytat:
Napisane przez siobhan1 Pokaż wiadomość
Chciałam wam tylko dać znać, że urodziłam

25/01/2012 o 13:05
3250g 54cm

Rodziłam 10 min Młody wyskoczył z wodami; w pozycji kolankowo łokciowej, choć wcale tego nie planowałam. Nie byłam się w stanie położyć. Nie było bata by mnie zmusić.

Skurcze zaczęły się leciutkie o 10 rano, o 11,30 byliśmy w szpitalu. o mało a niezdążyłabym się przebrać i zajść na salę. Partych nie miałam wcale. Jak tylko miałam pełne rozwarcie, przebiła mi położna wody i wraz z nimi urodził się mój mały ssak

Karmimy się cycem, choć w pierwszych 2 dobach musiałam w nocy podać butlę. Ma taki apetyt, że szok

Nie piszę nowego posta: drugie

Pozdrawiam,

s
gratulacje super porod, marze o takim


Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość
Dziewczyny przepisałam z książki Dzieciozmagania wskazówki odnośnie przechowywania mleczka - myślę, że się przydadzą.

Okresy przydatności mleka do spożycia:
1. w temperaturze pokojowej do 12h
2. w lodówce (+3 - +8 st.) od 2-5 dni
3. w zamrażalniku lodówki (-10 st.) do 2 tygodni
4. w zamrażarce (-18 - -20 st) 6 miesięcy

Ogólne zasady:
- jeśli mleko zostało zamrożone, a potem rozmrożone w temperaturze pokojowej, należy je zużyć w ciągu 4h od wyjęcia z zamrażalnika
- jeśli mleko zostało rozmrożone w lodówce, należy je zużyć w ciągu 24h
- rozmrożonego mleka nie wolno ponownie zamrażać
- każda napoczęta, rozmrożona porcja mleka powinna być przez dziecko wypita w całości - w przeciwnym razie resztki należy wylać do zlewu
- nie należy mieszać pokarmu rozmrożonego ze świeżym
- mleko lepiej przechowywać w plastikowych, a nie szklanych pojemnikach.
dziekujemy
bardzo cenne informacje

Cytat:
Napisane przez uska000 Pokaż wiadomość


MSG od Haniuli:

Ale mam marudna kobiete na sali, juz nawet polozne na nia psiocza. Wszysko na nie jak bede z nia dlugo lezec to w dekiel dostane :-x znieczulenie powoli puszcza, mala nie polubila sie z cycem ale tzt byl z nami i byl mega wsparciem pieknie jest byc mama!
super wzruszajce
Dominika wychodz

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość

moj tez chce jak najszybciej, ale ja sie boje, ze nie nadaje sie na matke i chcialabym urodzic pozniej...
ojjj kuleżanko przeginasz pałencje
kamusia178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 07:54   #1841
kropeczka1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 983
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez eliza1984 Pokaż wiadomość
Mamusie czy kapiecie swoje maluszki w przegotowanej wodzie,bo dziś mnie mama uświadomiła ,ze tak powinno sie kapać ,a ja o tym nie słyszalam.
Ja tylko buźkę planuję myć w przegotowanej wodzie.

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość

Kropeczka
, fajnie z tym laktatorem. Szczegolnie ze masz butelki TT Tez bym chciala, zeby znalazl sie ktos, kto by mi pozyczyl. Wolalabym nie wydawac na niego kasy - sa mega drogie
W ogole istnieje jakas mozliwosc sprawdzenia przed kupnem, ktory bedzie mi pasowal
Chyba musiałby Ci ktoś pożyczyć swój, albo w szpitalu jak mają, to byś spróbowała sprawdzić. Właśnie najgorsze jest to, że nawet jak się kupi super elektryczny, to nie każdemu spasuje :/ Ja na początku napaliłam się na medelę mini electric (używaną), ale doszłam do wniosku, że może się okazać, że wcale nie będzie mi potrzebna albo lepiej mi będzie z ręcznym i tylko wydam niepotrzebnie kasę.

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Dziewczyny co zrobić jak dziecko je łapczywie i ulewa?? Podaję bebilon, myślę o bebilonie przeciw ulewaniu
Agatko dziewczyny dobrze piszą, że to może być wina smoczka. Musisz zmienić na rozmiar 0+.

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
ale mi sie marzy 12 luty
My staraliśmy się o dziecko z pomocą NPR i wg tej metody wychodzi mi termin właśnie na 12 lutego Ciekawe czy się sprawdzi

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Mam ważne pytanie
Odciągnelam mleko, , dałam do lodówki, przygrzałam w gorącej wodzie i po karmieniu zostało 40ml. Moge dać je jeszcze raz do lodówki i potem w wodzie znowu przygrzac? Czy wylac i odciągać nowe
Ja bym wylała.

Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość

Dziewczyny przepisałam z książki Dzieciozmagania wskazówki odnośnie przechowywania mleczka - myślę, że się przydadzą.

Okresy przydatności mleka do spożycia:
1. w temperaturze pokojowej do 12h
2. w lodówce (+3 - +8 st.) od 2-5 dni
3. w zamrażalniku lodówki (-10 st.) do 2 tygodni
4. w zamrażarce (-18 - -20 st) 6 miesięcy

Ogólne zasady:
- jeśli mleko zostało zamrożone, a potem rozmrożone w temperaturze pokojowej, należy je zużyć w ciągu 4h od wyjęcia z zamrażalnika
- jeśli mleko zostało rozmrożone w lodówce, należy je zużyć w ciągu 24h
- rozmrożonego mleka nie wolno ponownie zamrażać
- każda napoczęta, rozmrożona porcja mleka powinna być przez dziecko wypita w całości - w przeciwnym razie resztki należy wylać do zlewu
- nie należy mieszać pokarmu rozmrożonego ze świeżym
- mleko lepiej przechowywać w plastikowych, a nie szklanych pojemnikach
Kasikzaki może wrzuć to na pierwszą stronę? Pewnie jeszcze nie raz będzie się pojawiało takie pytanie, więc fajnie byłoby tego nie szukać po całym wątku
kropeczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 09:25   #1842
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201


znowu noc do
siku ci pol gdziny plus buszujacy w zbozu, znaczy sie w brzuchu

Cytat:
Napisane przez kamusia178 Pokaż wiadomość
polac tej pani
niby rano...ale co tam !!!

Cytat:
Napisane przez Kamusia
ojjj kuleżanko przeginasz pałencje
kiedy to prawda


Cytat:
Napisane przez kropeczka1984 Pokaż wiadomość
Chyba musiałby Ci ktoś pożyczyć swój, albo w szpitalu jak mają, to byś spróbowała sprawdzić. Właśnie najgorsze jest to, że nawet jak się kupi super elektryczny, to nie każdemu spasuje :/ Ja na początku napaliłam się na medelę mini electric (używaną), ale doszłam do wniosku, że może się okazać, że wcale nie będzie mi potrzebna albo lepiej mi będzie z ręcznym i tylko wydam niepotrzebnie kasę.
no wlasnie
np Agatek miala medele mini electric i , nie byla zadowolona
innej z kolei podpasuje i juz nie wiadomo :/
moze sporbuje sprawdzic w szpitalu

Cytat:
Napisane przez Kropeczka
My staraliśmy się o dziecko z pomocą NPR i wg tej metody wychodzi mi termin właśnie na 12 lutego Ciekawe czy się sprawdzi
ja zamawiam 12go lutego !!!
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 09:48   #1843
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

czesc babeczki

pytanie za sto punktów- czy butelki i laktator strylizuje sie po kązdym użyciu czy wystarczy np 2 razy dziennie?

junior w nocy jadł moje mleko z butli i szczesliwy zasypiał grzecznie bez noszenia/lulania sam w koszyku pierwszy raz!!! doszłam do wniosku dlaczego...
otoz odkryłam ze robił mnie w bambuko! bo dałam mu butle- ciągnie ciągnie, niby połyka a nic nie ssie....tylko sie bawi... pewnie z piersią robił to samo i sie czasami nie najadał dlatego było wycie... i nie wiem czy nie zostane przy opcji odciaganie i karmienie butlą.....przynajmniej dziecko jest spokojne i zadowolone i najedzone....
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 09:52   #1844
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
przeciez dziecko nic nie kosztuje...

powiedz tesciowej, ze mozecie slubowac nawet jutro, jezeli tylko wygracie w totka

Kochana, a nie lepiej takie rzeczy kupic na allegro? Powiem Ci, ze jak sobie pozniej porownywalam ceny butelek,smoczkow itd z allegro, to te w sklepach byly srednio 30% drozsze.
ja chyba kupie na wszelki wypadek oslawione sab simplex, chociaz mam w planie zapytac sie jeszcze lekarza, jak juz bede w szpitalu
no tak powiedziałam haha

wiesz dużo rzeczy kupiłam na all , ale to co mi teraz brakowało chciałam jak najszybciej mieć, a nie czekać za przesyłką a miałam i tak 10% zniżki na niektóre rzeczy wiec...
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 10:15   #1845
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Haniula,Siobhan, Ciężaroweczka gratulacje
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 10:53   #1846
kamusia178
Raczkowanie
 
Avatar kamusia178
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 182
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

dzien dobry

ale tu ostatnio cisza... jak makiem zasiał
jedne rodzą, inne bobaskują się i forum umarło
kamusia178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:07   #1847
paulaLbn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Dzien dobry mamusie, brzusie i bobasy

Mały spi wiec mam chwileczasu, ale tu nie ma co nadrabiac, widac, ze wszystkie zajete przygotowaniami albo dzieciaczkami

Cytat:
Napisane przez neska22 Pokaż wiadomość
czesc babeczki

pytanie za sto punktów- czy butelki i laktator strylizuje sie po kązdym użyciu czy wystarczy np 2 razy dziennie?

junior w nocy jadł moje mleko z butli i szczesliwy zasypiał grzecznie bez noszenia/lulania sam w koszyku pierwszy raz!!! doszłam do wniosku dlaczego...
otoz odkryłam ze robił mnie w bambuko! bo dałam mu butle- ciągnie ciągnie, niby połyka a nic nie ssie....tylko sie bawi... pewnie z piersią robił to samo i sie czasami nie najadał dlatego było wycie... i nie wiem czy nie zostane przy opcji odciaganie i karmienie butlą.....przynajmniej dziecko jest spokojne i zadowolone i najedzone....
Ja sterylizowałam ok 2 razy dziennie, tzn. butelek mam duzo wiec w zasadzie na kazde karmienie brałam ta wyparzona natomiast laktator to max 2 razy dziennie

Kurcze tez własnie zastanawiam sie nad przejsciem spowrotem na bule z moim mleczkiem, bo mały ciagnie tylko przez nakladki i dlawi sie strasznie, wkurza sie bo jak sie odklejaja i spadaja i tym oto sposobem przy kazdym karmieniu i ja i on cali wyciapani w mleku... no i je max co 2 godz bo chwile ssie i zasypia i sama juz nie wiem co robic...
__________________
Nikoś
paulaLbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:12   #1848
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Kasik, na pierwszej stronie Ciezaroweczka juz nie jest mama oczekujaca

Ciekawe, jak tam Dark Lady

No i Czubasek zamilkla?
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:22   #1849
kasiulka99
Raczkowanie
 
Avatar kasiulka99
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 166
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez kamusia178 Pokaż wiadomość
dzien dobry

ale tu ostatnio cisza... jak makiem zasiał
jedne rodzą, inne bobaskują się i forum umarło

Witam Mamusie

zgadzam się forum zamarło juz tyle mam ma swoje bobo, że zajmują sie nimi a my mamusie lutowe chyba już mamy dość czekania - coraz mniej się nas robi a na forum już głównie problemy dzieciaczkowe nie obawy przyszłych mam- ach ja już chciałabym mieć moja kruszynkę i o tym pisać bo tak to tylko podczytuje...
kasiulka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 11:39   #1850
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Dzień dobry
U nas w końcu udana noc
Kąpiel - 19.00
Spanie - 20.00
I karmienie 80ml odciągnięte - 23.00
II karmienie 80ml odciągnięte - 2.00
III karmienie pierś - 5.00 i wzięłam go do łóżka bo już szukał cyca. Na cycu się nie najada. Pociągnie 10 minut, usypia i jak go odkładam do się wierci i szuka cyca. Muszę na noc odciągać 3 butelki mleka i jak się budzi to przebieranie pieluchy, butla (szybko podgrzewam w garnku z wrzątkiem) i śpi jak aniołek 3 godziny.

Paula ta maść tylko na recepte jest. Pupka nadal odparzona mimo wietrzenia, sudocremu i używania tylko wody i wacików . Jutro do lekarza a teraz tż pojechał do apteki żeby mu dali coś mocniejszego od sudocremu.

Cytat:
Napisane przez neska22 Pokaż wiadomość
czesc babeczki

pytanie za sto punktów- czy butelki i laktator strylizuje sie po kązdym użyciu czy wystarczy np 2 razy dziennie?

junior w nocy jadł moje mleko z butli i szczesliwy zasypiał grzecznie bez noszenia/lulania sam w koszyku pierwszy raz!!! doszłam do wniosku dlaczego...
otoz odkryłam ze robił mnie w bambuko! bo dałam mu butle- ciągnie ciągnie, niby połyka a nic nie ssie....tylko sie bawi... pewnie z piersią robił to samo i sie czasami nie najadał dlatego było wycie... i nie wiem czy nie zostane przy opcji odciaganie i karmienie butlą.....przynajmniej dziecko jest spokojne i zadowolone i najedzone....
U mnie ta sama opcja z karmieniem
A laktator i butelki przelewam wrzątkiem po umyciu.

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Aha i wczoraj była u nas koleżanka i młody dostał super karuzelkę fisher price , kombinezon i śpiochy, ja kwiaty i Milenka dresik żeby zazdrosna nie była
O taką karuzelę :http://allegro.pl/karuzelka-las-trop...068427156.html
To moja przyjaciółka ale trochę sie wykosztowała. A moi rodzice nic jeszcze małemu nie kupili

A potem byli rodzice i ich złote rady np. dlaczego nie używamy tetry, bo przez pampersy odparzyła mu się pupa, że o niego nie dbam i go zabiedziłam bo schudł 70g. Zabrali Mili na noc, pojechała ucieszona bo w domu się jej nudzi. A ja już za nią tęsknię

Edytowane przez AgaMili
Czas edycji: 2012-01-29 o 11:42
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:40   #1851
eliza1984
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez paulaLbn Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo z tym dławieniem sie maluszka, ale nie che uchwycic brodawki, chyba spróbuje na leżąco skoro Tobie sie udalo

Natomiast co do kapieli to my na poczatku uzywalismy kosemtykow nivea, bo malutki mial piekna skórke wiec nic "mocniejszego" nie bylo trzeba, natomiast po ok 2 tygodniach zaczelo mu skóra schodzic i pediatra dal nam recepty na oilatum, wiec teraz tego uzywamy i jest super Jeszcze trafiła nam sie super lekarka i przepisała chyba wszystko co oilatum ma na ofercie, wiec chyba bedziemy tego uzywac przez najblizsze lata, w UK leki na recepte sa darmowe wiec wzielismy wszystko


MAM PYTANIE DO MAMUŚ KARMIACYCH, CZY JAK DZIECKO NIE OPRÓŻNIA PIERSI DO KOŃCA TO NALEZY ODCIAGNAC RESZTE LAKTATOREM? bo mój nikoś chyba nigdy nawet jednej nie opróznił przy jednym karmieniu i sama nie wiem co robic
Nie wiem czy odciagać ale chyba do poczucia ulgi tak,bo inaczej wybuchna ci te cyce.Mi dziś maż kupił nakładki aventu ,bo męczyłam się z mała przy lewym cycku ,ne umiała złapać,dałam w nakładce canpolu i znowu sie zakrztusiła,męczyłyś my sie chyba z godz z karmieniem

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
mój nie ma sapki, choć czasem charczy mu w nosku, ale też wpuszczam wodę morską i odciągam, czasem ma jakiegoś gila, który mu przeszkadza w oddychaniu.
Filip też ma ciągle żółtaczkę, a już ma ponad 3 tygodnie. Ale ja się akurat tym nie martwię, bo ta żółtaczka jest zwiazana z tym ze je moje mleko, a kobiece mleko utrudnia wydalanie bilirubiny. Taka żółtaczka jest niegroźna i moze się ciągnać nawet 2 miesiace.
Co do smoczka to poradzę ci, jak mała tylko usnie to wyjmuj jej smoczek, żeby nie przyzwyczajała się ze z nim śpi, tylko ze zasypia. Ja dlatego tak bardzo wzbraniam się przed smoczkiem, bo to duże utrudnienie dla rodziców. Owszem podaję czasem, jak mały nie może się uspokoić, ale nie daję mu do spania.
dziękuję za radę i pocieszyłas mnie z ta żółtaczka bo sie bardzo martwiłam

Dziś mamy tesciow wiec spadam bo głupio tak tu siedziec,ale nie mogłam sie oprzeć
__________________
05.08.2010
Moje słońce
"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
eliza1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:44   #1852
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
MAM PYTANIE DO MAMUŚ KARMIACYCH, CZY JAK DZIECKO NIE OPRÓŻNIA PIERSI DO KOŃCA TO NALEZY ODCIAGNAC RESZTE LAKTATOREM?
Paula nie ma potrzeby odciągania bo pobudzisz laktację.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:48   #1853
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Dalam "troche" zdjec do k. z naszej sesji

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

AgaMili, porzadna masz przyjaciole - nie ma co A ze zlotymi radami to pewnie umiesz sobie radzic - jednym uchem wlatuje, drugim wylatuje. Gdybys byla blondynka, byloby Tobie latwiej, bo wtedy jest przeciag w glowie
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:50   #1854
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Dalam "troche" zdjec do k. z naszej sesji

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

AgaMili, porzadna masz przyjaciole - nie ma co A ze zlotymi radami to pewnie umiesz sobie radzic - jednym uchem wlatuje, drugim wylatuje. Gdybys byla blondynka, byloby Tobie latwiej, bo wtedy jest przeciag w glowie
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:01   #1855
kamusia178
Raczkowanie
 
Avatar kamusia178
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 182
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

CZUBASKU mam do ciebie mega wazne pytanko :P
czy ty wiesz moze czy w szpitalu jest wifi ??
bo nie wiem czy sobie zalatwiac necik czy bede mogla korzystac ze szpitalnego łacza.... a do szpitala juz za 11 dni
moglabys dla mnie sprawdzic jak masz mozliwosc ??
kamusia178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:06   #1856
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Tż wrócił z innej apteki i sprzedali mu tą maść metanium. Zaraz bedziemy kremowac
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:09   #1857
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

GRATULUJĘ WSZYSTKIM NOWYM MAMOM

Pearl dziękuję za smska jestem chwilowym bankrutem więc nie odpisze...

Jeszcze nie urodziłam . Wszystko stanęło w miejscu nawet lekarz doradzał żebym męża do wc zaciągnęła a niech dwie koleżanki na czatach stoją. Dobija mnie to czekanie strasznie. łaże całe dnie po schodach, po korytarzach, głaskam brzuch i nic. Nie chce wyjść ze szpitala i po dwóch dniach wrócić
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:27   #1858
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

mała jest rzucona na głęboką wodę- narazie ciągnie z tego smoka +1 msc.

Spoko, czaje, że są potem 3 i 4 dziurki, a w drugiej butli co miałam w zestawie, 330 ml i inna dziurka- prosta jedna i mała kropka i inne oznaczenie w okół butli - I, II, III - w okół butli- i to jest butla dla dziecka powyżej jakiego mies życia?? Może to jest na kleiki, kaszki, czy jak?!

Mam butelki avent- i ta wielka 330 ml ma inne oznaczenie, nie wiem do czego ją przypiąć??
__________________



Edytowane przez *Agatek*
Czas edycji: 2012-01-29 o 13:05
*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:43   #1859
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Czubasku, no to kciuki za szybka akcje. Moze faktycznie wez sie zabierz za tzta

Agatku, za mala Kicajke, co by jej sie przestalo ulewac i ladnie rosla
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:49   #1860
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U nas w końcu udana noc
Kąpiel - 19.00
Spanie - 20.00
I karmienie 80ml odciągnięte - 23.00
II karmienie 80ml odciągnięte - 2.00
III karmienie pierś - 5.00 i wzięłam go do łóżka bo już szukał cyca. Na cycu się nie najada. Pociągnie 10 minut, usypia i jak go odkładam do się wierci i szuka cyca. Muszę na noc odciągać 3 butelki mleka i jak się budzi to przebieranie pieluchy, butla (szybko podgrzewam w garnku z wrzątkiem) i śpi jak aniołek 3 godziny.

Paula ta maść tylko na recepte jest. Pupka nadal odparzona mimo wietrzenia, sudocremu i używania tylko wody i wacików . Jutro do lekarza a teraz tż pojechał do apteki żeby mu dali coś mocniejszego od sudocremu.


U mnie ta sama opcja z karmieniem
A laktator i butelki przelewam wrzątkiem po umyciu.

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Aha i wczoraj była u nas koleżanka i młody dostał super karuzelkę fisher price , kombinezon i śpiochy, ja kwiaty i Milenka dresik żeby zazdrosna nie była
O taką karuzelę :http://allegro.pl/karuzelka-las-trop...068427156.html
To moja przyjaciółka ale trochę sie wykosztowała. A moi rodzice nic jeszcze małemu nie kupili

A potem byli rodzice i ich złote rady np. dlaczego nie używamy tetry, bo przez pampersy odparzyła mu się pupa, że o niego nie dbam i go zabiedziłam bo schudł 70g. Zabrali Mili na noc, pojechała ucieszona bo w domu się jej nudzi. A ja już za nią tęsknię
super przyjaciółka
no chyba żadnej z nas nie miną złote rady dziadków mi już się nóż w kieszeni otwiera na samą myśl o tym

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Dalam "troche" zdjec do k. z naszej sesji

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

AgaMili, porzadna masz przyjaciole - nie ma co A ze zlotymi radami to pewnie umiesz sobie radzic - jednym uchem wlatuje, drugim wylatuje. Gdybys byla blondynka, byloby Tobie latwiej, bo wtedy jest przeciag w glowie



A ja uciekam do mamy na obiad i do taty w odwiedziny moje dzieci pojechały na narty więc miałam spokojne i leniwe przedpołudnie do poczytania wieczorkiem
__________________

Edytowane przez dph
Czas edycji: 2012-01-29 o 12:54
dph jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.