Książeczka sanepidowska - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-05, 20:18   #421
ewelkap91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 33
Dot.: Książeczka sanepidowska

Ja za samo badanie płaciłam 73zł, czyli za próbki i książeczke wynik po 3 dniach będzie. A w medycynie pracy płaci się jakoś 15-30zł
__________________
"Szczęśliwy jestem, że jak narazie dotąd doszedłem"
ewelkap91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 09:47   #422
Magdalena3city
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: różnie, nie jestem ciagle w 1 miejscu
Wiadomości: 379
GG do Magdalena3city
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Julitekk Pokaż wiadomość
Dziwne, ja tez robiłam badanie w Gdyni i mnie taka nieprzyjemnosc ze strony pani z okienka nie spotkała. Wręcz przeciwnie, była bardzo miła. Kartkę i pojemnik dostałas po to, ażeby móc ten formularz wypełnic w domu a nie musiec niepotrzebnie tracic czasu w sanepidzie. A przy oddaniu kolejnych dwóch próbek otrzymasz kolejne, bo u nas akurat nie dają trzech za jednym razem, niestety. I pamiętaj że zanim oddasz pierwszy pojemniczek koniecznie musisz opłacic badanie w kasie naprzeciwko labolatorium (69 zł) i pokazac rzy oddawaniu paragon, bo inaczej znów może spotkac Cię niemiły odzew z jej strony

Dziewczyny, naprawdę warto przy wyrabianiu ksiązeczki prosic o skierowanie pracodawcę, o ile już tą pracę macie zapewnioną. Idzie się wówczas do publicznego szpitala lub przychodni i za wizytę u lekarza med. pracy nic się nie płaci, a na żadne dodatkowe badania z tego co wiem też raczej nie kierują, bo im się zwyczajnie nie chce Moje wyrabianie książeczki trwało dzięki temu dosłownie kilka dni i kosztawało tylko tyle co same badania w sanepidzie
Hej Ja w sanepidzie w Gdyni byłam w poniedzialek. Probki zaniose-w poniedzialek ten co teraz bedzie i tak do srody. Zastanawia mnie tylko fakt czy wystarczymi ze przyniose rtg klatki bo mam i na wprost i boczny- robiony pod koniec czerwca...wiem ze za czesto RTG robic nie mozna a skoro juz mam to chyba powinnam miec juz z bani. Jak myslicie czy czerwcowe wyniki beda wystarczajace? Inna sprawa czy najpierw isc do kasy zaplacic ,(mi powiedziano 25zl od 1 badania-1probki) a potem z tym swistkiem zaniesc probke? Pytanie kolejne- do Julitek- kupowalas ksiazeczke gdzies oddzielnie czy dostalas ja sama po badaniach? bo nie chce sytuacji ze nie bedzie mial gdzie mi pieczatke walnac a ja powiem o sory nie "kupilam"...pytani e ostatnie- po oddaniu probek-3ci dzien - kieruja mnie od razu w tym samym dniu do lekarza w sprawie wpisu czy na 4 dzien-bo wiem ze jest on wewnetrzny w sanepidzie i poinformowano mnie ze prywatnie place 50zl + 2zl za ksiazeczke a nie prywatnie ich lekarz wpisuje ..tylko czy od reki czy mam sie gdzies wpisac? Zero informacji przekazanych od nich. Dali mi tylko pojemnik i kartke i mamse isc...czekanie to najgorsza rzecz...
Magdalena3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 15:01   #423
Agulka2187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 56
Dot.: Książeczka sanepidowska

hej
mam takie pytanie, jak długo ważna jest książeczka sanepidowska, tzn badania, robiłam je 21 lipca 2010 roku ale nie mogę rozczytać się daty następnego badania albo jest tam 2011 albo 2012 :/ jak długo ważne macie badania? 2 lata czy rok?

Dzięki za szybką odpowiedź
Agulka2187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 16:15   #424
alcazuz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Książeczka sanepidowska

Witajcie Dziewczyny! Mam pytanko, w 2008 roku wyrobilam książeczke sanepidu bo pracowałam w sklepie. Ale później nie była mi juz potrzebna, całkiem o niej zapomniałam i nie poszlam jej "przedłużyc". W tym roku jednak znowu jest mi potrzebna, czy wystarczy że pójdę do lekarza medycyny pracy czy msuzę znowu robić badania kału?
alcazuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 22:16   #425
Agulka2187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 56
Dot.: Książeczka sanepidowska

PONAWIAM PYTANIE

jak długo ważna jest książeczka sanepidowska, tzn badania, robiłam je 21 lipca 2010 roku ale nie mogę rozczytać się daty następnego badania albo jest tam 2011 albo 2012 :/ jak długo ważne macie badania? 2 lata czy rok?

Dzięki za szybką odpowiedź
Agulka2187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 14:04   #426
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Agulka2187 Pokaż wiadomość
PONAWIAM PYTANIE

jak długo ważna jest książeczka sanepidowska, tzn badania, robiłam je 21 lipca 2010 roku ale nie mogę rozczytać się daty następnego badania albo jest tam 2011 albo 2012 :/ jak długo ważne macie badania? 2 lata czy rok?

Dzięki za szybką odpowiedź
To chyba zależy od lekarza. Raz miałam przedłużoną ważność na rok, a następnym razem na dwa lata.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 18:49   #427
kombinacja
Raczkowanie
 
Avatar kombinacja
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 399
Dot.: Książeczka sanepidowska

dziewczyny, gdzie w warszawie w miarę tanio podbiję książeczkę? dzwoniłam na razie do dwóch miejsc i chcą 100 zł za samo podbicie w całej warszawie takie ceny?
__________________
no one cares unless you're pretty or dying
kombinacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 16:24   #428
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Książeczka sanepidowska

zrobiłam w sanepidzie badania na nosicielstwo salmonelli itd., kupiłam pustą książeczkę, w przychodni lekarka przepisała mi do książeczki wyniki tych badań i przybiła pieczątkę, następna data badania za rok. czy to już wszystko, w ewentualnej pracy wystarczy?
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 20:57   #429
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Książeczka sanepidowska

Dziewczyny, macie może jakieś konkretne miejsce w Krakowie gdzie można kupić pustą książeczkę do wypełnienia?
Ile Wam lekarz wziął za "badanie" i wpisanie wyników do książeczki?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 14:29   #430
bluemillka
Przyczajenie
 
Avatar bluemillka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 22
Dot.: Książeczka sanepidowska

Dziewczyny uważajcie na OSZUSTA, ogłasza się na necie podając maila i nr:gg oto jego dane: Dariusz Rokicki ul. Kściuczyka 7/3 Katowice, gg:3812609, mail scigacz@interia.pl to oszust. Ogłasza się, że załatwi książeczkę sanepidu za 50 zł potem okazuje się, że trzeba wpłacić 80zł. Po wpłacie kontakt się urywa ani kasy ani książeczki.
Lepiej sobie załatwić książeczkę normalnie bo takich naciągaczy jest więcej.
bluemillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 15:22   #431
Empirical
Raczkowanie
 
Avatar Empirical
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dalej niż północ..
Wiadomości: 192
Dot.: Książeczka sanepidowska

Moja książeczka wyniosła mnie dokładnie 90,70zł.

Specjalistyczne badanie kału w szpitalu... 60zł
Książeczka, którą trzeba zakupić samemu... 70gr
Badanie lekarskie w celu podbicia książeczki... 30zł

Jestem zadowolona z tej ceny, ponieważ w moim mieście sanepid za wykonanie tych badań liczy sobie 160zł, a do tego trzeba iść do ich lekarza, który w kolei zabiera nam 50zł.


Książeczki zazwyczaj są w papierniczych, a jeżeli chodzi o to czy po jakimś czasie trzeba ponawiać badanie kału, to odpowiadem że NIE. Badania kału robi się tylko raz, potem tylko podbijamy książeczkę u lekarza medycyny pracy. Jeżeli jest to nasza pierwsza książeczka to najczęście podbija się na rok, następnie już na dwa ale wszystko zależy od lekarza. Jeżeli prześpimy termin podbicia, to nic się nie dzieje po prostu nasza książeczka staje się nieważna do czasu kiedy znowu ją podbijemy.
__________________
Paparazzo chwil ulotnych..
Empirical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 16:28   #432
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Empirical Pokaż wiadomość
(...)
Książeczki zazwyczaj są w papierniczych, a jeżeli chodzi o to czy po jakimś czasie trzeba ponawiać badanie kału, to odpowiadem że NIE. Badania kału robi się tylko raz, potem tylko podbijamy książeczkę u lekarza medycyny pracy. Jeżeli jest to nasza pierwsza książeczka to najczęście podbija się na rok, następnie już na dwa ale wszystko zależy od lekarza. Jeżeli prześpimy termin podbicia, to nic się nie dzieje po prostu nasza książeczka staje się nieważna do czasu kiedy znowu ją podbijemy.
Z tym się nie zgodzę, od niedawna istnieje zapis, że nie trzeba powtarzać badań u lekarza - są ważne dożywotnio chyba, że zdarzy nam się zachorować (wtedy naszym obowiązkiem jest powtórzyć badania już po wyleczeniu). Takie info dostałam od lekarza, który wprowadzał mi badania do książeczki.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 17:30   #433
Empirical
Raczkowanie
 
Avatar Empirical
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dalej niż północ..
Wiadomości: 192
Dot.: Książeczka sanepidowska

Owszem masz racje nie trzeba powtarzać, ale badań kału. Możliwe, że źle zrozumiałaś.. ponieważ lekarz na podstawie badań kału może podbić Ci książeczkę maksymalnie na dwa lata, w związku z tym chcąc nie chcąc po tym czasie upływa ważność Twojej książeczki i jeżeli chcesz żeby była ważna, musisz zgłosić się do lekarza aby Ci ją znowu podbił, natomiast badanie kału robisz tylko raz na początku. Oczywiście, lekarz nie musi Cie za każdym razem badać (tzn. osłuchiwać itd. jeżeli o to Ci chodzi), choć to i tak raczej zależy od lekarza.
__________________
Paparazzo chwil ulotnych..
Empirical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 17:47   #434
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Empirical Pokaż wiadomość
Owszem masz racje nie trzeba powtarzać, ale badań kału. Możliwe, że źle zrozumiałaś.. ponieważ lekarz na podstawie badań kału może podbić Ci książeczkę maksymalnie na dwa lata, w związku z tym chcąc nie chcąc po tym czasie upływa ważność Twojej książeczki i jeżeli chcesz żeby była ważna, musisz zgłosić się do lekarza aby Ci ją znowu podbił, natomiast badanie kału robisz tylko raz na początku. Oczywiście, lekarz nie musi Cie za każdym razem badać (tzn. osłuchiwać itd. jeżeli o to Ci chodzi), choć to i tak raczej zależy od lekarza.
Nie pisałam o badaniu kału (które robiłam jakieś 4 lata temu) i wydaje mi się, że całkiem klarownie napisałam to, co chciałam przekazać. Lekarza też źle nie zrozumiałam, wręcz dyskutowałam z panią doktor na ten temat i moja książeczka jest podbita przez nią na czas nieokreślony.
__________________


Edytowane przez Coma_
Czas edycji: 2011-08-23 o 17:48
Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:54   #435
Empirical
Raczkowanie
 
Avatar Empirical
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dalej niż północ..
Wiadomości: 192
Dot.: Książeczka sanepidowska

W takim razie przepraszam, trochę mnie to zadziwiło, ale być może faktycznie to zmieniono.. aż poszukam coś na ten temat.
__________________
Paparazzo chwil ulotnych..
Empirical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:05   #436
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Empirical Pokaż wiadomość
W takim razie przepraszam, trochę mnie to zadziwiło, ale być może faktycznie to zmieniono.. aż poszukam coś na ten temat.
Też byłam zdziwiona Powtarzam to co usłyszałam od (wydaje mi się) kompetentnej osoby - w końcu lekarz medycyny pracy powinien wiedzieć o tych sprawach najlepiej. Sama nie zagłębiałam się w sprawę (i dokumenty), bo już nie zamierzam pracować w gastronomii
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:39   #437
avaleal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 49
GG do avaleal
Dot.: Książeczka sanepidowska

Czyli..
aby pracować z żywnością wystarczy badanie kału tak?
__________________
30.07.2010 prawko zdane za 1 razem!



avaleal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:41   #438
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez avaleal Pokaż wiadomość
Czyli..
aby pracować z żywnością wystarczy badanie kału tak?
Tak + badanie lekarskie
(+ ew. inne padania tj. krew, mocz jeżeli pracodawca sobie zażyczy)
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 00:54   #439
evcoooook
Raczkowanie
 
Avatar evcoooook
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 69
GG do evcoooook
Dot.: Książeczka sanepidowska

Przerażają mnie texty panienek, które chcą bez żadnych badań dostać książeczkę sanepidowską tzw NA LEWO. A nie zastanowiły się, że pracując przy jedzeniu i nieświadomie będąc CHORE mogą zarazić masę ludzi w kawiarni, pizzerii, głupim MC Donaldzie itd ? No patologia..


Ja wyrabiałam książeczkę 4 lata temu - badania ok 80 zł, podpis lekarza medycyny pracy w przychodni - 30 zł, więc wyszło mnie to ponad 110
Lekarka marudziła coś, że nie mam badań płuc aktualnych, ale osłuchała mnie na szybko i podbiła na 2 lata.

Słyszałam, że teraz weszła jakaś nowa ustawa (podobno) i badania kału trzeba powtarzać co 5 lat, więc podbijać książeczki nie można w nieskończoność (niestety :P) ale znając życie to i tak wszystko będzie zależało od dobrych/złych chęci pani doktor
__________________
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
evcoooook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 20:04   #440
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Książeczka sanepidowska

Mam pytanie do dziewczyn, które pracują na promocjach: Czy zawsze nosicie te wszystkie badania razem z książeczką, czy sama książeczka wystarczy? Mam w sumie do książeczki 4 luźne kartki (rtg, wr, badanie kału, kartka od lekarza). Zawsze to nosiłam, ale nie chcę pogubić i wolałabym trzymać w domu :P Czepiał się ktoś Was o to jeśli nie miałyście?
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 16:21   #441
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Książeczka sanepidowska

czy ktoś się orientuje gdzie można podbić książeczkę w KRAKOWIE, za mniej niż 90zł? tyle zyczy sobie scan med...
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 22:24   #442
q_kaska_q
Zadomowienie
 
Avatar q_kaska_q
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 026
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
czy ktoś się orientuje gdzie można podbić książeczkę w KRAKOWIE, za mniej niż 90zł? tyle zyczy sobie scan med...
w przychodni na os Szklane Domy kosztuje 50 zl, tak przynajmniej poinformowala mnie Pani przez telefon

Mam pytanie w roku 2008 wyrobilam ksiazeczke i ja podbilam, jest tylko data podbicia, nie ma dany waznosci... Zadzownilam do prxychodzi i Pani mi powiedziala, ze skoro nie ma daty waznosci to nie musze podbijac, poki szukam pracy dorywczo( obecnie studiuje). Dopiero jesli bede szukac pracy na etat to pracodawca moze mi zlecic jakies nowe badania do ksiazeczki Zgadza sie wszytsko? Bo ja od wielu znajomyc slyszalam ze trzeba podbijac skiazeczke co 2 lata...
__________________

koty

Edytowane przez q_kaska_q
Czas edycji: 2011-10-13 o 22:32
q_kaska_q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 09:06   #443
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez q_kaska_q Pokaż wiadomość

Mam pytanie w roku 2008 wyrobilam ksiazeczke i ja podbilam, jest tylko data podbicia, nie ma dany waznosci... Zadzownilam do prxychodzi i Pani mi powiedziala, ze skoro nie ma daty waznosci to nie musze podbijac, poki szukam pracy dorywczo( obecnie studiuje). Dopiero jesli bede szukac pracy na etat to pracodawca moze mi zlecic jakies nowe badania do ksiazeczki Zgadza sie wszytsko? Bo ja od wielu znajomyc slyszalam ze trzeba podbijac skiazeczke co 2 lata...
Nie słyszałam nic takiego, żeby podbijać ją co 2 lata ale też niechcę wprowadzać Cię w błąd. Wydaje mi się, że kto ma książeczkę to jest ona ważna bezterminowo, hmm ... a wyniki badań zapewne jak zachoruje się na jakąś zakaźną chorobę może trzeba powtórzyć.Ja robiłam badania (sanitarno - epidemiologiczne) w 2009 i wtedy do pracy potrzebowałam również prześwietlenia płuc ( tylko takich badań żądał pracodawca) i książeczki lek. med. pracy mi nie wystawił..bo ponoć już się nie wystawia, więc ja nawet nie mam co podbijać ...mam tylko papierki z wynikami. Teraz jak czasami pracuje dorywczo nikt się nie czepia, że nie mam książeczki a po drugie nikt tego nie sprawdza.
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 10:02   #444
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez pyska06 Pokaż wiadomość
Nie słyszałam nic takiego, żeby podbijać ją co 2 lata ale też niechcę wprowadzać Cię w błąd. Wydaje mi się, że kto ma książeczkę to jest ona ważna bezterminowo, hmm ... a wyniki badań zapewne jak zachoruje się na jakąś zakaźną chorobę może trzeba powtórzyć.Ja robiłam badania (sanitarno - epidemiologiczne) w 2009 i wtedy do pracy potrzebowałam również prześwietlenia płuc ( tylko takich badań żądał pracodawca) i książeczki lek. med. pracy mi nie wystawił..bo ponoć już się nie wystawia, więc ja nawet nie mam co podbijać ...mam tylko papierki z wynikami. Teraz jak czasami pracuje dorywczo nikt się nie czepia, że nie mam książeczki a po drugie nikt tego nie sprawdza.
Taką samą informację dostałam od lekarza medycyny pracy kilka miesięcy temu.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 20:38   #445
q_kaska_q
Zadomowienie
 
Avatar q_kaska_q
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 026
Dot.: Książeczka sanepidowska

to super w takim razie pozostaje mi tylko znaleźć prace;]
__________________

koty
q_kaska_q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 09:09   #446
kawa_tylko_z_mlekiem
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7 617
Dot.: Książeczka sanepidowska

mam pytanie. moja książeczka od ok 3 miesięcy jest już nieaktualna. czy w tej sytuacji mam zrobić na nowo badania czy mogę iść do lekarza rodzinnego/medycyn pracy tylko podbić? czy przedłużając ważność trzeba płacić za podbicie?
kawa_tylko_z_mlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 21:18   #447
ewcia712
Raczkowanie
 
Avatar ewcia712
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 112
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez kawa_tylko_z_mlekiem Pokaż wiadomość
mam pytanie. moja książeczka od ok 3 miesięcy jest już nieaktualna. czy w tej sytuacji mam zrobić na nowo badania czy mogę iść do lekarza rodzinnego/medycyn pracy tylko podbić? czy przedłużając ważność trzeba płacić za podbicie?
Badania robione są na całe życie, nie tracą raczej ważności. Tak mi się wydaje. Wystarczy, że podejdziesz do lekarza medycyny pracy o podbicie (jemu się płaci)-czasami też wymagają prześwietlenie i badania krwi. Czasem podbicie książeczki można załatwić za friko u lekarza rodzinnego, ale trzeba poprosić (mi się tak właśnie raz udało), zależy jakie jest jego podejście do tej sprawy.
ewcia712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 20:01   #448
mojra_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: Książeczka sanepidowska

Witajcie Dziewczyny!
W 2008 r. wyrobiłam sobie książeczkę sanepidu, kilka razy stałam na promocji, ale później z tego zrezygnowałam i książeczka nie była mi już potrzebna. Oczywiście zapomniałam o jej istnieniu i nie poszłam jej "przedłużyć". Teraz jednak znów muszę mieć ją aktualną. Ktoś napisał, że te badania robi się raz na początku, a później tylko "przedłuża"- problem w tym, że zapodziałam tą kartkę z wynikiem potwierdzającą, że jestem zdrowa. Stąd moje pytania: czy poprzedni wpis lekarza medycyny pracy w książeczce wystarczy, żeby lekarz, do którego teraz pójdę "przedłużył" mi datę ważności książeczki? czy też muszę ponownie robić badania? Proszę o odpowiedź
mojra_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 06:37   #449
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez kawa_tylko_z_mlekiem Pokaż wiadomość
mam pytanie. moja książeczka od ok 3 miesięcy jest już nieaktualna. czy w tej sytuacji mam zrobić na nowo badania czy mogę iść do lekarza rodzinnego/medycyn pracy tylko podbić? czy przedłużając ważność trzeba płacić za podbicie?
Ja niedawno przedłużałam. Nie musiałam powtarzać badań, lekarz medycyny pracy wpisał mi tylko nową datę, podbił i kazał zapłacić 50zł
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 13:30   #450
lannya
Raczkowanie
 
Avatar lannya
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 126
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cześć dziewczyny!!

Kieruje post głównie do wizażanek z Trójmiasta, czy orientujecie się może gdzie mogłabym najtaniej przedłużyć książeczkę sanepidowską? Pozdrawiam!
lannya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 15:08:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.