bromocorn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-07, 08:22   #1
tabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 24

bromocorn


Praktycznie od zawsze miałam nieregularne miesiączki, od ponad pół roku zażywam BROMOCORN. Na początku pomogło, ale teraz nie czuje sie najlepiej. Pred okresem mam bardzo bolesne piersi, wzdęcia, a pierwsze dni są udręką. Planuje iść do ginekologa i poprosić o zmiane tabletek.
Czy możecie mi polecić jakiś zamiennik, czy lepiej zacząć brać antykoncepcyjne? Jakie badania powinnam zrobić przed wizytą? Czy powinny to być jakieś specjalistyczne na hormony?
Bardzo prosze o rade. Pozdrawiam
tabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 09:01   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: bromocorn

Cytat:
Napisane przez tabka Pokaż wiadomość
Praktycznie od zawsze miałam nieregularne miesiączki, od ponad pół roku zażywam BROMOCORN. Na początku pomogło, ale teraz nie czuje sie najlepiej. Pred okresem mam bardzo bolesne piersi, wzdęcia, a pierwsze dni są udręką. Planuje iść do ginekologa i poprosić o zmiane tabletek.
Czy możecie mi polecić jakiś zamiennik, czy lepiej zacząć brać antykoncepcyjne? Jakie badania powinnam zrobić przed wizytą? Czy powinny to być jakieś specjalistyczne na hormony?
Bardzo prosze o rade. Pozdrawiam
Nie możemy Ci nic polecić, bo nie jestesmy lekarzami. A nawet jesli to nikt bez badan nie powie Ci co masz brac.

Badania powinien Ci zlecic lekarz i to on powinien rozwiać Twoje wątpliwości.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 09:05   #3
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: bromocorn

Jeżeli brałaś bromocorn to znaczy, że miałaś problemy z prolaktyną, tak?
Może trzeba sprawdzić znowu jej poziom najpierw i poziomy innych hormonów. Wszystkie leki jakie zaczniesz ewentualnie brać muszą być przepisane przez lekarza.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 06:43   #4
jh26
Przyczajenie
 
Avatar jh26
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: bromocorn

Ja przez 2lata brałam tabletki anty,odstawiłam je rok temu w marcu ponieważ chce zajść w ciąże.Miałam problem z prolakyną,dużo powyżej normy.Lekarz przypisał mi bronocorn.Początkowo pół tabletki na noc a później zwiększyłam dawkę do pół tabletki 2 razy dziennie.Lekarz uprzedził mnie że można po nim się źle czuć.O dziwo w miarę dobrze tolerowałam ten lek.Na początku brania byłam ospała,miałam zawroty głowy,suchość w ustach i zaparcia ale teraz jest ok.Zbadałam prolaktynę po miesiącu zarzywania bronocornu.Jestem zdziwiona wynikiem z wyniku jaki miałam jeszcze 2 miesiące temu(61)obniżyła mi się do 12

Edytowane przez jh26
Czas edycji: 2012-05-10 o 06:45
jh26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 18:50   #5
paulina240891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: bromocorn

Chciałabym ponownie poruszyć temat dotyczący prolaktyny i leku bromocorn. Czy któraś z was która miała problem z nadmiernym stężeniem prolaktyny, poradziła sobie z tym problemem na zawsze>? czy to jest na tej zasadzie, że jak sie bierze lek to jest lepiej i pomaga a jak przestaje sie brać to stężenie hormonu znów wzrasta? Pytam bo nigdy nie mialam problemu z tym hormonem do teraz... i boje się że bedę się z tym męczyć całe życie. no i lekarz zapisał mi bromocorn...juz się boje brać, ale spróbuje.

Z pozdrowieniami
Paulina
paulina240891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 14:17   #6
megii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Dot.: bromocorn

Witam,
również mam problem z prolaktyną u mnie to wygląda nastepująco: miałam problemy z zajsciem w ciaze, dlugie cykle, plamienia w srodku cyklu, zle samopoczucie, mrowienie w piersciach, ogolnie czulam sie bardzo slabo. Okazalo sie ze to za wysoka prolaktyna po sprawdzeniu hormonow tarczycy ktore wyszly ok dostalam bromocorn. Po zuzyciu 1,5 opakowania zaszlam w ciaze, cala ciaza bez problemu oczywiscie lek odstawiony od razu po zrobieniu testu. Teraz jest 7 miesiecy po porodzie i problem sie powtarza. Czuje sie fatalnie, mrowienie piersi wrocilo, cykle dlugie, plamienia, bole glowy itp. Jestem pewna ze to prolaktyna znowu, za tydzien planuje wizyte u lekarza bo juz nie daje rade i nie wiem skad to sie znowu wzielo

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Dodam tylko jeszcze ze bromocorn mi pomogl bo prolaktyna ladnie spadla po zazywaniu leku, a ja czulam sie po nim dobrze nie zauwazylam skutkow ubocznych
megii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 15:17:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.