Monotonna praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-02, 08:49   #1
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764

Monotonna praca


Hejka Dostałam prace w pewnym zakładzie. Polega ona na tylko jednej czynności, i tak całe 8 godz. Ja jestem osobą bardzo ruchliwą i nie lubię nudy. Macie może sposoby jak sobie poradzić z monotonną pracą? co robić? nie można z nikim pogadac bo jest bardzo głośno. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczna
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 08:59   #2
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Monotonna praca

pracowałam tak kilka miesięcy ii.. wszystko jest do przyzywczajenia
ale dla mnie taka praca była bardziej męcząca niż normalna, fizyczna
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 09:57   #3
CzerwoneSzpilki
Raczkowanie
 
Avatar CzerwoneSzpilki
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LA
Wiadomości: 259
Dot.: Monotonna praca

Mówisz,że dostałaś pracę, która jest sprzeczna z Twoją naturą... może warto w międzyczasie szukać czegoś innego? A tutaj gdzie jesteś po prostu "przeżyć" do tego czasu? ...
__________________
"Kochał ją w trampkach, pożądał w szpilkach, ubóstwiał na boso..."

CzerwoneSzpilki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 09:57   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Monotonna praca

Audiobook na uszy, zaopatrz się w dobre słuchawki
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 10:11   #5
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: Monotonna praca

Cytat:
Napisane przez CzerwoneSzpilki Pokaż wiadomość
Mówisz,że dostałaś pracę, która jest sprzeczna z Twoją naturą... może warto w międzyczasie szukać czegoś innego? A tutaj gdzie jesteś po prostu "przeżyć" do tego czasu? ...
żyjemy w czasach gdy trudno jest o jakąkolwiek pracę, mam zamiar szukać czegoś lepszego
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 10:12   #6
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Monotonna praca

pod warunkiem, że można używać słuchawek w czasie pracy - u mnie na przykład nie można było.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 10:28   #7
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: Monotonna praca

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;38995431]pod warunkiem, że można używać słuchawek w czasie pracy - u mnie na przykład nie można było.[/QUOTE]

u nas można, ale nie oficjalnie i tylko na 2 zmianie
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 10:56   #8
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Monotonna praca

ja w ogóle nie rozumiem Twojego podejścia - znalazłaś taką a nie inną pracę, bo nic innego Ci się nie trafiło i już szukasz czegoś co możesz robić w pracy
Myślałam, że w pracy się pracuje... jak się zdecydowałaś na monotonną pracę, gdzie ciągle robi się to samo to mogłaś sobie zdawać sprawę, że z Twoją naturą lekko nie będzie. Podejście bez sensu.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 10:59   #9
CzerwoneSzpilki
Raczkowanie
 
Avatar CzerwoneSzpilki
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LA
Wiadomości: 259
Dot.: Monotonna praca

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
żyjemy w czasach gdy trudno jest o jakąkolwiek pracę, mam zamiar szukać czegoś lepszego
O jakąkolwiek nie jest trudno. Gorzej z ciekawą, z przyzwoitym wynagrodzeniem i taką, która jest zgodna z wykształceniem i zainteresowaniami. Dobrze, że chcesz szukać czegoś innego, bo już od początku wiesz, że ta praca Ci się nie podoba więc prędzej czy później pewnie i tak z niej zrezygnujesz
__________________
"Kochał ją w trampkach, pożądał w szpilkach, ubóstwiał na boso..."

CzerwoneSzpilki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 11:48   #10
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Monotonna praca

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
ja w ogóle nie rozumiem Twojego podejścia - znalazłaś taką a nie inną pracę, bo nic innego Ci się nie trafiło i już szukasz czegoś co możesz robić w pracy
Myślałam, że w pracy się pracuje... jak się zdecydowałaś na monotonną pracę, gdzie ciągle robi się to samo to mogłaś sobie zdawać sprawę, że z Twoją naturą lekko nie będzie. Podejście bez sensu.
Mysle podobnie.

A co bedziesz robic w tej pracy? Bo w niektorych pracach sluchawki na uszach moga byc niebezpieczne,np praca przy maszynach w ruchu.

Tez wykonywalam monotonna prace,ale mozna bylo rozmawiac,nie kolidowalo to z praca.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 12:30   #11
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Monotonna praca

Powinnaś się skupić na wykonywanej pracy, płacą Ci za robotę a nie ploteczki. Była u mnie w pracy osoba, co wykorzystywała każdą możliwość do rozmowy i w końcu wyleciała, bo nie po to została zatrudniona. Też się łapię czasem na myślach, że mam tego dość, że mnie męczy psychicznie moja praca, fanie byłoby zrobić przerwę na chwilę, pogadać, ale w ciągu dnia większość czasu jestem mega skupiona, bo mam taką normę, że brakuje mi czasu na wszystko i czas tak leci,że nawet nie wiesz kiedy jest jedna przerwa, druga i do domu.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 13:38   #12
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Monotonna praca

Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
Powinnaś się skupić na wykonywanej pracy, płacą Ci za robotę a nie ploteczki. Była u mnie w pracy osoba, co wykorzystywała każdą możliwość do rozmowy i w końcu wyleciała, bo nie po to została zatrudniona. Też się łapię czasem na myślach, że mam tego dość, że mnie męczy psychicznie moja praca, fanie byłoby zrobić przerwę na chwilę, pogadać, ale w ciągu dnia większość czasu jestem mega skupiona, bo mam taką normę, że brakuje mi czasu na wszystko i czas tak leci,że nawet nie wiesz kiedy jest jedna przerwa, druga i do domu.
to ciesz się, że czas Ci szybko leci
jak pracowałam w fabryce, bardzo monotonne zajęcie bo patrzenie na jadące taśmą paczki i poprawianie jak czasem któraś się skrzywi to wytrzymanie 8 godzin było naprawdę wyzwaniem, więc nie wiem skąd taka krytyka.
w takiej pracy raczej nie potrzeba skupienia i każdy robi wszystko, co się da, żeby szybciej zleciało
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 15:53   #13
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Monotonna praca

Cytat:
Napisane przez CzerwoneSzpilki Pokaż wiadomość
O jakąkolwiek nie jest trudno. Gorzej z ciekawą, z przyzwoitym wynagrodzeniem i taką, która jest zgodna z wykształceniem i zainteresowaniami. Dobrze, że chcesz szukać czegoś innego, bo już od początku wiesz, że ta praca Ci się nie podoba więc prędzej czy później pewnie i tak z niej zrezygnujesz
Owszem, o każdą pracę trudno.
A o zgodną z wykształceniem i godnym wynagrodzeniem... Jestem w stanie posunąć się do wniosku, że znalezienie takiej to cud.

Ja z pracy na produkcji zrezygnowałam. 8 godzin niesamowitego tempa, 3 zmiany, monotonia i nieciekawa ekipa. Ale naszukałam się kolejnej i póki co trzymam się jej jak mogę.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:20   #14
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Monotonna praca

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
to ciesz się, że czas Ci szybko leci
jak pracowałam w fabryce, bardzo monotonne zajęcie bo patrzenie na jadące taśmą paczki i poprawianie jak czasem któraś się skrzywi to wytrzymanie 8 godzin było naprawdę wyzwaniem, więc nie wiem skąd taka krytyka.
w takiej pracy raczej nie potrzeba skupienia i każdy robi wszystko, co się da, żeby szybciej zleciało
Wcale się nie cieszę, bo przez to czasem nie wychodzę na przerwy lub zostaję dłużej, bo muszę coś skończyć. A krytykuję, bo mnie wkurza jak ktoś zamiast się skupiać na pracy to kombinuje co by tu robić przy okazji. A potem zdziwienie, że wynagrodzenie niskie, jak szef widzi, że niektórzy pracownicy nie pracują z pełną wydajnością, bo się rozpraszają innymi rzeczami a że stawka dla wszystkich taka sama to wszyscy dostają mało, bo nie opłaca się dać im więcej. Nie mieszkamy w raju, gdzie każdy może robić co lubi, co się podoba i dostawać za to kasę. Jak się chce zarabiać to trzeba zacisnąć zęby i robić co każą przez 8h. A słuchać muzyki/plotkować/robić cokolwiek innego można po pracy. Jeśli ktoś nie umie się skupić 8h na monotonnej pracy to musi sobie znaleźć inną, bo w zależności od tego co robi może nawet stwarzać zagrożenie dla siebie lub innych gdy czegoś nie dopilnuje. Dużo ruchu mają kelnerki a i zarobki wysokie jak są dobre.
Nawet pracując na hali i wpatrując się w te przejeżdżające paczki musiałaś być skupiona by zauważyć jak któraś będzie skrzywiona a nie patrzeć w ścianę i myśleć o niebieskich migdałach.
W wakacje mieliśmy "specjalne zadanie" i 2 tyg po 12h, bo trzeba było poprawić Chińczyków, a taniej było oderwać nas od naszej pracy serwisowej i zrobić z nas taśmowców. W zasadzie pracowaliśmy jak na taśmie poprawiając jakieś drobiazgi, ciągle te same, przerzucając każdy ok. 150sztuk dziennie, tylko zamiast taśmy ktoś co chwilę przynosił i zabierał od nas kolejne sztuki. Albo w innej firmie lutowałam diody i rezystorki na płytki, to dopiero było monotonne a i skupienie niezbędne by diody w dobrą stronę kłaść. Więc wiem jak wygląda monotonna praca.
I uważam, że powinna być odpowiednio dobrze wynagradzana, bo jest ciężka (to musiałam dodać, bo pewnie zaraz mnie ktoś skrzyczy, że bagatelizuję monotonną pracę czy coś)
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.