Dziewczyny pomóżcie!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-03, 17:37   #1
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Unhappy

Dziewczyny pomóżcie!!


Od roku choruje na anemię z niedokrwistości przez bardzo obfite miesiączki. Lekarz rodzinny kazał mi brać hormony w celu zmniejszenia bolesnosci miesiaczek i krwi. Brałam je przez 9 msc w tym czasie przez hormony (jadłam tak samo jak przed hormonami i tyle samo się ruszałam a nawet więcej) przytyłam 12 kg. Po powrocie z holandii odstawiłam hormony, wzięłam hydrominium (zeszlo jakies 2kg) bylam u dietetyczki stosowalam jej diete 2 msc - nic ona mi nie dala. Chodzę na silownie juz 1,5 msc 6x w tyg biegam na biezni przez 1h, schodzę z niej dosłownie cała mokra. Jak to jest mozliwe, że waga ani nie drgnela? ważę teraz 73 kg, zawsze wazylam 64-63 i nie mialam problemow jak teraz. Uda moje po hormonach zrobilily się potęzne. Jeszcze dodam, że od kiedy chodzę na silownie, mam dietę 1600 kcal. A waga nadal stoi, efektow zadnych. Od wrzesnia 2014r nie uzywam cukru, oleju, nie jem fast foodow, przetworzonych rzeczy ani tlustego, staram się za to jest więcej białka. Załamuje sie juz psychicznie bo nie wiem co mam robic. Czuje sie okropnie z ta waga i sama soba...
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:47   #2
K_A_S_I_U_L_A
Zadomowienie
 
Avatar K_A_S_I_U_L_A
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 377
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

mmagda00 dużo ćwiczysz i przez to waga nie spada. Ćwicząc budujesz mięśnie a one ważą więcej od tłuszczu. Mimo że waga jest taka sama to powinnaś odczuć różnicę w cm (luźniejsze spodnie itd.) Trzymaj dietę, ćwiczyć tyle co teraz ale zacznij się mierzyć a nie ważyć
K_A_S_I_U_L_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:50   #3
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

no właśnie problem jest taki, że nawet w cm nic nie zeszło i nawet nie czuję się w ubraniach "lżej"
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:52   #4
K_A_S_I_U_L_A
Zadomowienie
 
Avatar K_A_S_I_U_L_A
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 377
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

Wrzuć swój przykładowy jadłospis. Warzysz jedzenie czy jesz 'na oko'?
K_A_S_I_U_L_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:57   #5
smakwanilli
Przyczajenie
 
Avatar smakwanilli
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 12
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

Lekarz RODZINNY kazał Ci brać hormony? Rodzinny?
Robiłaś badania na nie? Kiedy ostatnio robiłaś sobie badania?


Przede wszystkim zmień lekarza. Wkurzają mnie tacy, którzy zamiast leczyć, tylko zaleczają....Masz obfite miesiączki i lepiej według niego brać po prostu hormony niż przebadać Cię na tyle, aby się dowiedzieć DLACZEGO one akurat takie są?
smakwanilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:01   #6
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

śniadanie: 2 kromki chleba zytniego razowego z chudym twarogiem, 2 plasterkami chudej szynki badz sera zoltego, rzodkiewka/ musli badz owsianka na mleku 0,5 %

II sniadanie: jogurt naturalny,/jogurt owocowy BIO/jablko/banan

obiad: watrobka/ piersc z kurczaka/warzywa/ciemny ryz/kasza gryczana

podwieczorek: musli/jablko/marchewka/pomarańcza

kolacja: serek wiejski, rzodkiewka/jajko/tunczyk

pije codziennie wode niegazowana, nie slodze herbat, nie pije kawy. Jem kolacje 3h przed snem, a śniadanie 30 min po wstaniu[COLOR="Silver"]
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:01   #7
K_A_S_I_U_L_A
Zadomowienie
 
Avatar K_A_S_I_U_L_A
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 377
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

Też wydaje mi się że powinnaś udać się do odpowiedniego lekarza który zrobi Ci dokładne badanie hormonalne.
Twój jadłospis wygląda ok więc problem może tkwić w tych hormonach. Może masz problem z tarczycą i przez to waga nie spada
K_A_S_I_U_L_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 18:02   #8
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

smakwanilli lekarz rodzinny kazał mi isc do gin (a pozniej barc hormony). Ten kazal mi zrobic badania hormonalne za ktore musialam zaplacic jakos 250 zł, an podstawie tych badan dał mi tabletki ktore po 6 msc praktycznie przestaly dzialac. Pytalam hematologa i gin dlaczego tak mam, stwierdzili, ze po prostu kazdy inaczej przechodzi miesiaczki, widac ja mam bardzo obfite. Ostatnie badania krwii robilam w pazdzierniku i byly idealne bo łykalam przez rok czasu dodatkowo bardzo wysoka dawkę ŻELAZA, a teraz juz sie czuje gorzej bo utrzymuje mi się od msc uczucie zimna-jakie bylo przed anemią i uczucie zmeczenia. Nie mam sily juz chodzic do tych wszystkich lekarzy bo tyle pieniedzy na nich wydalam (jakies 1000zł) niczego się nie dowiedzialam, a nadal jestem chora
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:03   #9
K_A_S_I_U_L_A
Zadomowienie
 
Avatar K_A_S_I_U_L_A
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 377
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

mmagda00 a oprócz zimna jakie masz inne objawy? Senność? Sucha skóra na łokciach?
K_A_S_I_U_L_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:06   #10
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

na początku anemii mialam robione badania krwii na tarczycę ale nic nie wykazało... Chociaż to mozliwe, gdyz moja mama jest chora na tarczycę i nawet miała już operację

Edytowane przez mmagda00
Czas edycji: 2015-02-03 o 18:07
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:06   #11
K_A_S_I_U_L_A
Zadomowienie
 
Avatar K_A_S_I_U_L_A
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 377
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

mmagda00 to zrób sobie badania na tarczycę. Lekarz rodzinny wypisuje skierowanie na TSH. Jeżeli nie chcesz iść do lekarza to w laboratorium zrobią Ci to badanie prywatnie. Koszt 20-30 zł.
Też mam chorą tarczycę
K_A_S_I_U_L_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 18:08   #12
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

KASIULA sucha skóra jest, senność też, wypadanie włosów, miękkie paznokcie-łamią się przy lekkim uderzeniu nawet, uczucie zimna jest BARDZO OKROPNE, wszędzie mam lodowate stopy i dłonie-jak wcześniej, a jeszcze w październiku było mi ciepło..., a i często mam "napompowany brzuch" w tym momencie go mam- ale to dlatego, że jestem przed miesiączką

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

to chyba jutro udam się do lekarza po to skierowanie, dziękuję bardzo
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:10   #13
K_A_S_I_U_L_A
Zadomowienie
 
Avatar K_A_S_I_U_L_A
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 377
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

mmagda00 Twoje objawy mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy ale piszesz że miałaś robione badania i nic nie wykazało. Może zrób sobie jeszcze raz te badania ale pamiętaj że musisz być na czczo.
K_A_S_I_U_L_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:13   #14
smakwanilli
Przyczajenie
 
Avatar smakwanilli
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 12
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

Jak nie chcesz tracić kasy (lub jej nie masz) to zapisuj się do specjalistów (szczególnie endokrynolog i ginekologa, a jak byś znalazła endo - gino w jednym, to byłoby rewelacyjnie) tylko do jakiegoś sprawdzonego. Popytaj w swoim otoczeniu. Ja kiedyś tez miałam problem hormonalny, wciskali mi tabletki na siłę, aby wywołać mi okres, który przychodził jak chciał i jak mu pasowało. Nie przyjęłam ich i uparcie dążyłam do tego, aby poznać przyczynę tego. Nie odpuszczałam, wymagałam dodatkowych badań i wykłócałam się, że ja nie chce wywoływania, bo okres powinien przychodzić sam, a nie za pomocą farmakologii. Skoro nie przychodzi, tzn że coś jest nie tak i ja chce wiedzieć co. Kiedy padnie odpowiednia diagnoza, wtedy będę leczyła przyczynę tego braku. Nie ma czegoś takiego, że jedna może mieć obfitszy lub mniej. Coś jest nie tak i nie daj sobie wmówić, że to wina tego, że każda jest inna. Tak lepiej i łatwiej tym wszystkim "specjalistom" wymigać się od pracy, dokładnej pracy.
smakwanilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:15   #15
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

w sumie jak teraz tak czytam o niedoczynności tarczycy, to objawy mam nawet podobne-przyrost masy ciala, zaburzenia pamieci. Zapomnialam tez dodac, że odkad mam tę anemie to mam problemy z pamiecia-nie moge zapamietac duzo rzeczy, jest mi ciezko sie uczyc ostatnio...

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

To prawda, strasznie zbywają ludzi, wypisując na recepcie jakieś gówna, żeby pozbyć się problemu-tylko, że to niczego nie załatwia
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:20   #16
smakwanilli
Przyczajenie
 
Avatar smakwanilli
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 12
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

Miałaś robione USG?
smakwanilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:31   #17
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

u gin? tak i niby z jajnikami wszystko w porządku i płodność bardzo duża

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

A jeszcze dodam, że mam baardzo dużo siwych włosów (mam 21 lat) i muszę się farbować co msc, bo bez tego już całą głowę miałabym siwą
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:43   #18
smakwanilli
Przyczajenie
 
Avatar smakwanilli
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 12
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

Wykluczyli endometrioze? Zrób koniecznie morfologie, cytologie, sprawdź też estrogen i progesteron. Siwe włosy? A jak ze stresem u Ciebie? Poza tym poczytaj, bo może tą walką do zgubienia kg, sama sobie szkodzisz http://www.tlustezycie.pl/2012/11/gd...a-trening.html
smakwanilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:44   #19
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

endometriozy ginekolog mowil, ze nie stwierdzil... cytologi nie robiłam, a jutro rano lecę do lekarza, żeby morfologię zrobić. A stresu nie mam
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 19:02   #20
smakwanilli
Przyczajenie
 
Avatar smakwanilli
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 12
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

Samo Twoje samopoczucie i to jak się czujesz ze swoją wagą może już źle wpływać na to, co się dzieje, tzw stres chroniczny. Sprawdź też kortyzol i dhea....
smakwanilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:12   #21
mmagda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny pomóżcie!!

W sumie to masz rację, ostatnio przez tą wagę i to, że nie chudnę pomimo diety i dużego wysiłku to strasznie się wkurzam...
mmagda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-03 20:12:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.