Przeprowadzka na Parter - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-06-06, 10:50   #1
florianek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-06
Wiadomości: 1

Przeprowadzka na Parter


Z powodu głośnych conocnych rozmow prowadzonych przez sasiadow z dolu postanowilismy sie przeprowadzic. aby nie miec ponownie sasiada z dolu wybralismy parter. w internecie czesto pisza o halasach z gory zwlaszcza jak na gorze jest dziecko. czy naprawde z gory tak slychac? nie chce pojsc z deszczu pod rynne. wiem tez, ze mozna walnac kijem w sufit aby uciszyc sasiada z gory.
florianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-07, 10:32   #2
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Przeprowadzka na Parter

Cytat:
Napisane przez florianek Pokaż wiadomość
Z powodu głośnych conocnych rozmow prowadzonych przez sasiadow z dolu postanowilismy sie przeprowadzic. aby nie miec ponownie sasiada z dolu wybralismy parter. w internecie czesto pisza o halasach z gory zwlaszcza jak na gorze jest dziecko. czy naprawde z gory tak slychac? nie chce pojsc z deszczu pod rynne. wiem tez, ze mozna walnac kijem w sufit aby uciszyc sasiada z gory.
Mieszkam na parterze od około 20 lat. Przeprowadzka była z IV (ostatniego) piętra, więc w sumie ze skrajności w skrajność.
Tak, słyszę co się dzieje u sąsiadki na górze. Blok z lat 90. W czasie choroby męża, który najpierw poruszał się o balkoniku, a potem na wózku inwalidzkim, sąsiadka pozdejmowała z podłóg dywany i wykładziny. Obecnie co najmniej raz w tygodniu odwiedzają ją wnuki i słychać je. Jedną z ulubionych zabaw jest rzucanie jakimiś kulkami o podłogę (przynajmniej, sądząc po dźwiękach, tak to może być: rzucone kilka kulek, które się odbijają, aż w końcu przestaną się odbijać). Starszy jeździ po korytarzu (długi przedpokój ciągnący się przez całą długość mieszkania) na rowerku biegowym. Czasami bawią się z ich ojcem w indian, a niestety biegają na piętach (btw. ich ojciec to mój rówieśnik, mieszkał tam do zakończenia studiów, skakał na skakance i liczył sobie po niemiecku).
ALE- te dzieciaki wpadają głównie w weekendy i na co dzień jest względnie cicho, więc do zniesienia. Czasem (rzadko) słychać, jak coś upadnie.
Hałaśliwi sąsiedzi mogą trafić się WSZĘDZIE! Na górze, na dole, za ścianą.

Parter ma natomiast inne minusy.
1) Jest mniej nasłoneczniony- u mnie w odległości około 10-15 metrów od okna rosną wysokie klony. Kiedy w pochmurny dzień jestem w mieszkaniu to niemal przez cały czas muszę mieć włączone światło, bo inaczej jest ciemno jak w norze. To kwestia tych drzew, ale nie znaczy, że mi one bardzo przeszkadzają.
2) Obawa o pozostawienie okien otwartych / uchylonych. Okna są na wysokości około 2 metrów nad gruntem, ale jak wychodzę, a nikogo nie ma w domu, to nie zostawię okna otwartego, żeby ktoś mi przez nie nie wszedł. To samo dotyczy też nocy- w sumie pozostawiam tylko uchylone, bo boję się otworzyć na całą szerokość.
3) Póki żył sąsiad (ten, co chorował) to miał brzydki zwyczaj wyrzucania niedopałków papierosów przez balkon. Lądowało to oczywiście pod moim balkonem. No cóż, nie każdy trafi na takiego sąsiada.
4) U mnie jest kiepska izolacja termiczna od piwnicy i zimą mieszkanie jest chłodniejsze niż mieszkania wyżej.

Mimo to widzę sporo plusów mieszkania na parterze.
1) U mnie jest blok bez windy, więc nie mam problemu z dźwiganiem ciężkich rzeczy po schodach gdzieś na górę.
2) Mam do siebie zaledwie 6 czy 7 schodów, więc szybkie wyskoczenie do sklepu, do samochodu czy piwnicy nie jest uciążliwe
3) Blisko do skrzynki pocztowej.
4) Jak myję balkon to nie muszę się przejmować, że komuś kapie na głowę. Dotyczy to też mycia roweru, na który mogę po prostu chlupnąć wodą
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-07, 10:43   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Przeprowadzka na Parter

Cytat:
Napisane przez florianek Pokaż wiadomość
Z powodu głośnych conocnych rozmow prowadzonych przez sasiadow z dolu postanowilismy sie przeprowadzic. aby nie miec ponownie sasiada z dolu wybralismy parter. w internecie czesto pisza o halasach z gory zwlaszcza jak na gorze jest dziecko. czy naprawde z gory tak slychac? nie chce pojsc z deszczu pod rynne. wiem tez, ze mozna walnac kijem w sufit aby uciszyc sasiada z gory.
Tak, słychać co się dzieje u sąsiada u góry. Więc zależy kto tam mieszka, jak ma wyciszone (i czy w ogóle) podłogi, czy nie chodzi po całym domu w ciężkich butach. Nasz sąsiad z piekła rodem tłukł się po nocach, całe mieszkanie miał w ciągłym remoncie, więc podłogi to były częściowo gołe posadzki, a chodził w glanach. Możesz sobie wyobrazić ten hałas.

Natomiast chyba na dłuższą metę dużo bardziej przeszkadzały mi osoby stojące na zewnątrz (miałam okna tuż przy wejściu do klatki schodowej), rozmawiające często bardzo długo, palące papierosy.

Minusem było również to, że w mieszkaniu było dość ciemno. Plusem naturalna "klima" od strony piwnicy i nienagrzewanie się mieszkania. Latem mieliśmy naprawdę przyjemnie, gdzie na zewnątrz był upał jak w Egipcie.

Mieszkam teraz wysoko i jednak dużo lepsza opcja.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2024-06-07 o 10:44
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-06-08, 20:50   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 117
Dot.: Przeprowadzka na Parter

Nie lubię parterów, nie czuję się tam do końca bezpiecznie, plus w zależności jak są usytuowane okna mogą ci zaglądać do domu. Zimą jest zimniej. Plus często było słychać domofon, stukanie drzwi od klatki, windę, ludzi rozmawiających. Parter to dla mnie najgorsze możliwe rozwiązanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-08 21:50:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.