cos dziwnego podczas ciazy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-09, 18:52   #1
Bagajagga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
Exclamation

cos dziwnego podczas ciazy


Jestem w 2mieisacu ciazy i w sumei do dzis nie dzialo sie nic specjalnego. Bylam dzis na solarium i kiedy wrocilam do domu i pobieglam zrobic siusiu zobaczylam cos jakby brazowego na swoich majtkach to nie byla krew-prznajmniej tak to nie wygladalo;/ nic sie dziwnego nie dzialo ani nei dzieje-bole czasem mam ale je mialam od zawsze i mowilam o nich lekarzowi a on kazal brac proszki przeciwbolowe chociaz takowych jeszcze noie bralam. Czy taka wydzielina jest normalna?
Bagajagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:05   #2
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Jesteś w ciązy i korzystasz z solarium? , wydaje mi sie ze to nie jest do konca bezpieczne, umow sie jka najszybciej na wizyte do lekarza , takich rzeczy nie mozna bagatelizowac, u mnie w taki sposob zaczelo sie poronienie, 3mam kciuki za Twoje zdrowie, pozdrawiam
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:09   #3
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Poszłaś na solarium jak jesteś w ciąży?!
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:25   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

wszelkie bole i uplawy nalezy konsultowac z lekarzem ktory ich nie bedzie bagatelizowal,uplawy bol i skurcze moga byc poczatkiem poronienia.

solarium i ciaza to niekoniecznie dobre polaczenie ,mozesz sie nabawic przebarwien skory.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 21:55   #5
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

dziewczyno jesteś w ciąży i poszłaś na solarium????????? nie no ja dziś na zawał zejdę jak jeszcze trochę wizazu poczytam...
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 21:59   #6
Laurieen
Zadomowienie
 
Avatar Laurieen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piaseczno/Lca/Pszczyna
Wiadomości: 1 161
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Lepiej wybierz się do lekarza i jego się o to spytaj. Faktycznie- solarium i ciąża to nie jest chyba dobry pomysł
__________________
Dziewczyna, u której szybko poszło


26.07.2016

zaręczyny

17.06.2017
ślub




Laurieen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 07:45   #7
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Cytat:
Napisane przez Laurieen Pokaż wiadomość
Lepiej wybierz się do lekarza i jego się o to spytaj. Faktycznie- solarium i ciąża to nie jest chyba dobry pomysł

potwierdzam, nie wiem,czy to bezpieczny i najlepszy pomysl,by w ciazy biegac na solarium. moze ono byc szkodliwe dla rowzoju Twojego dzidziusia.
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-10, 08:08   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

macie jakies info na temat wplywu solarium na plod?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 08:20   #9
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Cytat:
Powszechnie uważa się, iż solarium ma niekorzystny wpływ na cerę i skórę, ponieważ powoduje jej przedwczesne starzenie się oraz powstawanie zmarszczek, jak również zwiększa ryzyko raka skóry. Pomimo, iż nie stwierdzono, aby samo promieniowanie miało niekorzystny wpływ na płód, to nie zaleca się częstego korzystania z solarium w czasie ciąży, tuż po porodzie oraz w czasie karmienia piersią. W ciąży skóra odznacza się zwiększoną wrażliwością na promienie słoneczne, w związku z czym reaguje ona na promieniowanie wykorzystywane do „sztucznego opalania” bardziej intensywniej i dlatego, po seansach w solarium, mogą pojawić się poparzenia, przebarwienia na skórze, jak również różnego rodzaju alergie. Wskutek zmian hormonalnych często na twarzy ciężarnych pojawiają się różnego rodzaju plamy i przebarwienia (np. ostuda ciężarnych), które po opalaniu w solarium mogą się pogłębić i pozostawić stałe i nieodwracalne zmiany. W czasie ciąży skóra ulega także znacznemu rozciągnięciu, przez co staje się nieco cieńsza, a tym samym podatna na przesuszenie. Nadmierna suchość skóry zmniejsza jej elastyczność, co może zwiększać ryzyko powstania rozstępów i gorszego powracania skóry do normy po porodzie. Podczas opalania w solarium bardzo niebezpieczna jest nagła zmiana temperatury. Może ona spowodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, co stanowi poważne niebezpieczeństwo dla ciąży. Dotyczy to szczególnie kobiet, u których w czasie ciąży ciśnienie tętnicze wynosiło powyżej 140/90 mmHg, Nagły wzrost ciśnienia może spowodować przedwczesne odklejenie łożyska i inne niebezpieczne powikłania ciąży. Poza tym należy pamiętać o tym, że w czasie ciąży zdecydowanie przeciwwskazane jest przegrzewanie ciała. Dotyczy to zarówno opalania w lecie jak i w solarium. Nie znaczy to jednak, że korzystanie z solarium jest bezwzględne przeciwwskazane w czasie ciąży. Korzystanie z umiarem i wybieranie urządzeń, które nie rozgrzewają się zbytnio jest dopuszczalne pod warunkiem wykluczenia powikłań ciąży przez lekarza.
Można ponoć zażywac kąpiele w solarium dopiero po 12tc
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 08:42   #10
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

natychmiast do lekarza- to moze byc(ale nie musi) poczatek poronienia!!!!!!!!!!! Poronilam 2 razy -wiem co pisze! a solarium(zwykle opalanie takze!) zakazane
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 08:42   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Czyli jak zawsze nalezy zachowac umiar .

trudno tez kobietom w ciazy w lecie nie przegrzewac sie np. wchodzac z dworu do sklepu z klima czy auta.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-10, 17:50   #12
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Ja w 6 tyg ciąży też miałam brunatne plamienia - wyglądały jak początek albo koniec miesiączki, skąpe i takie wlaśnie brązowe. Tyle że poprzedziły je nocne bóle krzyża i skurcze - właśnie tak samo boli mnie jak zaczyna mi się okres... Ale na szczęście wiedziałam już że jestem w ciąży i nie wzięłam tego właśnie za okres. Pojechałam do szpitala - tam stwierdzili poronienie zagrażające... Kilka dni w szpitalu, potem leki na podtrzymanie i dziś jedtem szczęśliwie w 26 tyg. i bardzo się cieszę że wtedy od razu pojechałam do szpitala!
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 07:44   #13
toolos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 327
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Nie chodz na solarium! przeciez to zle wplywa na pold
toolos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 09:25   #14
maladT
Zakorzenienie
 
Avatar maladT
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 4 944
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

równie dobrze można urodzić dziecko i włożyc do mikrofalówki. pomysł autorki wątku super
__________________
Wiktoria 12.07.2008

Oliwka 07.02.2015
maladT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 08:17   #15
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Podpinam sie pod reszte. W ciazy ani podczas karmienia piersia nie korzysta sie z solarium.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 23:30   #16
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Nie jestem zwolenniczka solarium, ale nie wiem za bardzo, skad sie wzielo przekonanie, ze korzystanie z solarium w czasie ciazy jest zakazane. Jezeli ktos ma konkretny argument, ze opalanie sie jest niebezpieczne dla nienarodzonego dziecka, to niech poda. Chetnie sie dowiem

Z tego co ja wiem, to lekarze raczej odradzaja niz zabraniaja korzystania z solarium w czasie ciazy. I to nie ze wzgledu na to, ze promienie UV moga stanowic zagrozenie dla plodu, lecz na to, ze skora kobiet ciezarnych, pod wplywem hormonow, szybciej sie opala, wiec powstaje duze ryzyko pojawienia sie nieestetycznych przebarwien na skorze.
Poza tym przebywanie w dusznych pomieszczeniach (a do nich mozna zaliczyc solaria) moze negatywnie wplynac na samopoczucie kobiety w powaznym stanie.

Natomiast slonce, ani prawdziwe, ani te sztuczne nie ma bezposrednio negatywnego wplywu na zdrowie i zycie nienarodzonego dziecka.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 01:09   #17
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

a ja slyszalam , ze solarium zwieksza ryzyko poronienia , tak jak goraca kapiel i powstawania przebarwien w czasie ciazy . natomiat nie sadze ,ze urodzisz z tego powodu chore dziecko .
soni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 13:44   #18
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Solariu wpływa na przegrzewanie ogranizmu a to jest bardzo niebiezpieczne dla płodu!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 17:37   #19
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

od zawsze bylo wiadomo ze samo solarium szkodzi doroslemu czlowiekowi a tu nagle taki plod pod doza promieniowania to dziecko 2 letnie tez byscie wsadzily do solarium ??

swoja droga to na prawde ostatnio bylam u ginekologa patrze a tu kobieta w 6 mc zsolaryzowana ze az boli jezusiu sobie pomyslalam.. ciezko bo ciezko ale ja wolalam chodzic blada jak maka te 9 mc niz narazac dziecko zawsze mozna uzyc samoopalacza
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 12:33   #20
ula la la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Solarium nie jest bezwzglednie zakazane w ciąży. nie zaleca sie jednak czestego kozystania bo przeciwskazane jest przegrzewanie ciała!taka nagla zmiana temperatury moze spowodowac wzrost cisnienia tętniczego krwi. wiec tak czy tak nie powinno sie choc nie jest calkowicie zakazane...ale pamietaj zeby czasem nie przyszla ci do glowy sauna bo to aaaaaabsotutnie nie! a co do tego jakby krwawienia to ja mialam to samo i moj lekarz powiedzial ze w okolicach miesiaczki do 4 miesiaca moze sie zdarzyc cos takiego nie pokoic sie mozesz kiedy bedzie czesto i w duzych ilosciach!
ula la la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 10:08   #21
Hania17
Przyczajenie
 
Avatar Hania17
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 22
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Witam!
Z mężem od tego miesiąca staramy się o drugiego dzidziusia tylko mam dylemat bo dwa miesiące temu zaczęłam chodzić na solarium. Odwiedzam solarium ok raz w tygodniu. Troche obawiam się że jak zajdę w ciążę to poronię a nie chciałabym takich przeżyć. Z pierwszą ciąża miałam trochę problemów bo w 5 tyg ciąży miałam brązowawe plamienia tak jak na początku lub na końcu @. Nic mnie nie bolało tylko jak się przemęczyłam (bo wtedy pracowałam) zaczęłam plamić. Dostałam Duphaston i miałam leżeć i odpoczywać. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i jestem szczęśliwą mamą 20miesięcznej Darii! Wiem że nagrzewanie ciała czy w solarium czy na naturalnym słońcu nie jest wskazane w ciąży tak samo jak gorąca kąpiel. Dziś znalazłam taki artykuł:

Czy kobiety w ciąży powinny korzystać z solarium? „Lampy solaryjne pomagają nienarodzonym dzieciom w zapobieganiu osteoporozie” – tak brzmiał tytuł publikacji niedzielnego wydania „Timesa”. Wobec najnowszych wyników badań opalanie podczas ciąży staje się sprawą dyskusyjną nawet dla tych, którzy dotychczas byli tego wielkimi przeciwnikami. I nic w tym dziwnego, skoro w wielu salonach solaryjnych ciąża to jedno z głównych przeciwwskazań do korzystania z usługi. Czy takie „bezpieczne” podejście do opalania kobiet w ciąży było i jest do końca słuszne? ::


Wyniki badań, na które powołują się autorzy publikacji ostatniego niedzielnego wydania brytyjskiego dziennika „Times”, potwierdzają jednak to, że solarium może być bardzo dobrym i jednocześnie zgodnym z naturą środkiem prewencji osteoporozy. Pod wpływem promieni ultrafioletowych tłuszcze znajdujące się pod naszą skórą zostają
w sposób naturalny zmienione w życiodajną i potrzebną nam do prawidłowego rozwoju witaminę D3. Witamina ta jest najważniejszym czynnikiem regulującym przemiany wapnia w naszym organizmie, a więc kierując jego przyswajaniem, spełnia kluczową rolę w prawidłowej budowie mocnych kości.

Kobiety żyjące w północnej i częściowo również w środkowej Europie, których termin rozwiązania przypada w zimie lub wiosną, muszą zadbać w szczególny sposób o wysoki poziom witaminy D3 w swoim organizmie. Najważniejszy wydaje się okres ostatnich
3 miesięcy. W tym czasie poziom tej witaminy ma bardzo duży wpływ na kształtowanie się i wzmacnianie układu kostnego płodu. To, w jaki sposób będzie on kształtowany, ma bezpośredni wpływ na to, czy w swoim przyszłym życiu będzie on należał do grona ludzi o słabej czy mocnej budowie kości. Ze statystyk wynika jednoznacznie, że dzieci, których matki w ostatnich 3 miesiącach ciąży miały wystarczająco duży kontakt
ze słońcem, będą w przyszłości aż o 40% mniej narażone na osteoporozę.

Moc kości, od wczesnej młodości do późnej starości, uzależniona jest bowiem od bazy,
na której zostały one zbudowane i to jeszcze w łonie matki. Na sposób ich budowy wpływa głównie stały poziom witaminy D3 syntetyzowanej w skórze i przekazywanej płodowi w postaci aktywnego hormonu witaminy D3 poprzez łożysko matki. Poziom tej witaminy podczas ciąży można regulować poprzez odpowiednie nasłonecznianie skóry lub suplementację pokarmową. W tej ostatniej może jednak dochodzić do groźnego
w skutkach przedawkowania. W przypadku naturalnej drogi jej powstawania - poprzez syntezę skórną - problem dawkowania zostaje całkowicie wykluczony. Organizm przetwarza bowiem zawsze tylko tyle witaminy D3 znajdującej się w skórze na jej aktywne formy, ile potrafi w danej chwili spożytkować.

Brytyjscy lekarze, zdając sobie sprawę z tego, że słońce jest naturalnym i jednocześnie najlepszym źródłem witaminy D3, zalecają kobietom ciężarnym w okresie zimowym
i wiosennym opalanie się w odpowiednim, przeznaczonym również do celów światłoterapii solarium. Oczywiście wizyty w solarium można teoretycznie zamienić na trzymiesięczny urlop przyszłej matki w bardziej nasłonecznionej części świata. Słońce
w naszym klimacie syntetyzuje witaminę D3, niestety, tylko od połowy maja do połowy września, a więc zaledwie cztery miesiące w roku. Można nawet przypuszczać, że obecnie większość społeczeństw żyjących na naszej szerokości geograficznej przez połowę roku mniej lub bardziej chronicznie cierpi na jego niedobór. Skuteczność promieni słonecznych uzależniona jest dodatkowo silnie od pory dnia, pogody
i zanieczyszczeń powietrza, które stanowią dużą barierę dla najważniejszych promieni, czyli tych z pasma UVB. To właśnie one - mimo że są odpowiedzialne za poparzenia - jednocześnie spełniają bardzo ważną rolę w naszym życiu, doprowadzając do wielu biopozytywnych przemian w naszym organizmie.

Zalecenie solarium jako najlepszej alternatywy dla „produkowania” witaminy D3 ogranicza się jednak do urządzeń opalających lampami o mocy i spektrum jak najbardziej zbliżonych do naturalnego słońca. Uwaga! Nie wszystkie lampy spełniają te kryteria. Jeśli lampa będzie zbyt mocna lub nie będzie zawierała wystarczającej ilości promieni z pasma UVB i dawka wynikająca z długości seansu przekroczy dawkę bezpieczną 1 MED, to biopozytywnego efektu nie będzie wcale lub stanie się on odwrotny do zamierzonego. Warto więc w przypadku światłoterapii UV poszukać profesjonalnego salonu solarium, który będzie w stanie określić indywidualną dla skóry dawkę UV i skieruje kobietę w ciąży na takie urządzenie, na którym podczas seansu otrzyma ona przede wszystkim możliwość syntezy witaminy D3, a nie - jak najczęściej bywa - szybki brąz. Oczywiście, przyszła matka musi być również świadoma tego,
że po takim opalaniu, które zazwyczaj trwać będzie początkowo zaledwie kilka minut, nie wyjdzie ona z kabiny brązowa. Salony wyposażone w odpowiednie urządzenia opalające, dobrze dobrane lampy i sprzęt do pomiaru skóry nie mają z takimi klientkami najmniejszego kłopotu i spełnią w 100% ich oczekiwania. Ciekawy jest również fakt, że w ten zadowalający zarówno mające się urodzić dziecko, jak i matkę sposób solaria te doprowadzają również do zbrązowienia skóry. Efekt kilku seansów staje się z czasem zadziwiająco trwały, a kolor brązu przypomina bardziej opaleniznę urlopową niż szybki solaryjny brąz z supermocnych urządzeń.

Znany na całym świecie prof. Holik z Bostonu, który zaleca opalanie i poniekąd promuje solaria, przestrzega jednak przed nadużywaniem ich jako środka do szybkiego pozyskiwania brązu. Aby solarium w należyty sposób spełniało swoje zadania i poza brązem dawało cały szereg biopozytywnych aspektów związanych z ekspozycją skóry na promienie ultrafioletowe, należy zachować umiar. Najlepsze lekarstwo w nadmiarze może okazać się bardzo szkodliwe. Łączny czas opalania w solarium nie powinien przekraczać jednej godziny w miesiącu. Dotyczy to również matek w ciąży. Przy czym czas ten podany jest z zastrzeżeniem, że solarium jest urządzeniem wyposażonym
w certyfikowane i odpowiednio dobrane przez producenta lampy.

Wspomniane na początku artykułu badania przeprowadzono na grupie ponad 17 tysięcy pacjentek, które w latach 1992 – 2004 odwiedziły Royal Lancaster Infirmary. Opublikowanie wyników doprowadziło do dyskusji na temat celowości kampanii antysłonecznych, które oparte są w większej mierze na domysłach aniżeli na faktach. Poprzez odstraszanie społeczeństwa od słońca i tym samym, zaobserwowane szczególnie w ostatnich latach, znaczne ograniczanie kontaktów ludzi ze słońcem doprowadzamy do efektów wielce negatywnych. Odwrotne do oczekiwanych skutki to: obniżenie ogólnej odporności na wiele chorób, z nowotworowymi włącznie, pogorszenie samopoczucia i popadanie w częste depresje, nieprawidłowy rozwój kości, zaburzenia pracy mięśnia sercowego i szereg innych funkcji, za które odpowiedzialna jest witamina D i jej pochodne, między innymi 24, 25 (OH)D oraz najbardziej aktywny, zwany kalicidiolem 1.25 (OH)2D. ::
Hania17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 19:35   #22
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Przed ciążą może z 3 lata systematycznie chodziłam na solarium( przynajmniej 3 razy w tygodniu),potem troszkę to ograniczyłam, gdy zaszłam w ciążę to zrezygnowałam z solarium całkowicie, teraz jedynie skuszę się chyba na opalanie natryskowe bo jest bezpieczne.
Swoją drogą znam dziewczynę która w ciązy chodziła na solarium tak do 5 miesiąca, potem wyjechała na Cypr i tam non stop się opalała aż do końca ciąży, a dziecko jest całe i zdrowe...dla mnie to głupota i ryzyko
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 21:45   #23
Hania17
Przyczajenie
 
Avatar Hania17
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 22
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Jeżeli się wie że się jest w ciąży i chodzi się na solarium albo opala na dworze to dla mnie też wielka głupota ale jeśli się nie wie to trudno i trzeba trzymac łapki żeby wszystko było dobrze!
Hania17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 13:59   #24
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Idz do lekarza koniecznie .
Lekarz musi stwierdzic, jaka jest przyczyna tego plamienia, zrobic cytologie, itd. To moze, ale nie musi byc objaw poronienia.
Ja tez tak mialam w 8 tc, wystraszylam sie nie na zarty. Moja gin stwierdzila, ze to z powodu niewystarczajacej ilosci hormonow ciazowych. Dostalam Luteine na podtrzymanie ciazy, która mialam zazywac do konca 3 m-ca ciazy i wszystko sie unormowalo .

3mam kciuki za szczesliwe zakonczenie tej historii, a z solarium to lepiej zrezygnuj na razie.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 18:05   #25
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: cos dziwnego podczas ciazy

Mój jekarz pod koniec każdej comiesięcznej wizyty, jako że jestem w ciązy mówił- zero solarium, zero sauny.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.