Chcę otworzyć sklep odzieżowy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-20, 16:22   #1
dosiiik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 28
Question

Chcę otworzyć sklep odzieżowy.


Witam, jestem z bardzo małegpo miasta, ostatnio moja 17-letnia córka wpadła na pomysł abyśmy otworzył działalność gospodarczą a mianowicie sklep odzieżowy. Osobiście od zawsze było to moim marzeniem, więc czemu nie. Niestety zapał ostygł po zdaniu sobie sprawy jaki kapitał jest nam potrzebny. Niestety nie posiadam żadnych wolnych środków, nie jesteśmy bogatą rodziną. Wiele się słyszy o dotacjach z PUP czy UE. Chciałabym się o taką pomoc postarać aczkolwiek nie wiem czy jest to możliwe gdyż jestem pielęgniarką i pracuję w zawodzie. Wszystkich którzy prowadzą taki biznes proszę o rady Z góry dziękuję
dosiiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 19:42   #2
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Chcę otworzyć sklep odzieżowy.

Najpierw porządnie się zastanów, czy otworzenie sklepu odzieżowego ma w ogóle sens.. Sama pracowałam w dwóch sklepach odzieżowych i mogę Ci powiedzieć, że to orka na ugorze. W małych miasteczkach rynek jest przesycony, więc na pewno będzie trudno.

Były dni w których utarg był 100 zł, i nie zdarzało się to wcale rzadko.

Córka mogłaby dostać dotację z PUP-a ale musi być bezrobotna przynajmniej rok, wtedy może starać sie dopiero o dotacje.... Poza tym trzeba napisać bardzo dobry biznesplan a i wiem że UP przyznaje dotację raczej na innowacyjne przedsiębiorstwa..
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 10:58   #3
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Chcę otworzyć sklep odzieżowy.

Te dotacje też są dość kosztowne, np. może się okazać, że trzeba przez kilka miesięcy opłacać lokal, zanim dostaniesz dotację. Jednym słowem, dobrze byłoby mieć już kapitał ubiegając się o dotację.
Poczytaj wątek "Wizażanka bierze dotację" czy coś takiego, tam jest dużo cennych uwag.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 08:44   #4
JolkaLolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Chcę otworzyć sklep odzieżowy.

Sklep odzieżowy to kiepski pomysł na biznes. Żeby trochę zarobić i żeby koszty wynajmu się zwróciły, trzeba sporo zainwestować np. w towar, urządzenie lokalu i merchandising . Wiadomo, że klientów przyciągnie dobry jakościowo towar. Kolejną rzeczą jest dobra lokalizacja i ładnie urządzone wnętrze. Ostatnią, ale nie mniej ważną jest reklama i merchandising. Jeżeli chcesz mieć klientów musisz zadbać o to, aby zachęcić ich jakąś fajną promocją albo ciekawym pomysłem na reklamę.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-09-01 o 14:37 Powód: link
JolkaLolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.