nieuczciwy fotograf - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-29, 13:02   #1
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309

nieuczciwy fotograf


witajcie. od jakiegoś czasu pracuję przy sesjach zdjęciowych jako makijażystka. uwielbiam to robić i poszerzać swoje horyzonty wizażowe
niestety spotkała mnie bardzo przykra sytuacja... kilka razy malowałam do sesji dla jednego fotografa. i na początku umówiliśmy się tak, że jeżeli są to sesje na miejscu -u mnie w mieście- to biorę tylko za makijaż. podczas pierwszej takiej sesji zdjęciowej wzięłam tylko 20 zł w związku z tym, że było to w mojej miejscowości i nie napracowałam się dużo, a zresztą chciałam mu taki bonus dać na początek współpracy.
następne zdjęcia odbywały się również w moim mieście i że też jakoś specjalnie długo nie siedziałam, więc wzięłam 30 zł. ale za każdym razem podkreślałam, że to z takiego i takiego powodu tyle biorę. myślałam, że jest to jasne.

ostatnim razem byłam w zupełnie innym mieście i załapałam się na transport z modelką. spędziłam tam prawie 5 godzin i ku mojemu zdziwieniu patrzę ile pieniędzy zostaje mi wręczone a tutaj zaskoczenie - 20 zł. Od razu chciałam wyjaśnić tą sytuację i tłumaczę, że inaczej się umawialiśmy, a fotograf, że nieprawda, że jak mi dał wtedy 30 zł to mu się w sumie pomyliło, bo umawialiśmy się na 20. dodam, że kiedyś była taka rozmowa, że rzeczywiście brałabym 20 zł za wizaż, ale wykonany na sobie i miałabym do tego wszystkiego zdjęcia. ale to dotyczyło tylko mojej osoby, a nie malowaniu na innych dziewczynach.

z wielkim fochem otworzył portfel i zaczął szukać drobnych i dać mi na święty spokój 30 zł ( a nawet nic nie powiedziałam, że siedziałam dłużej niż to było przewidziane), a ja mu powiedziałam , że tych pieniędzy już nie chcę. to podsumował to tak : " Weź daj spokój, masz i już. Mi tam jedno czy dwa piwa mniej różnicy nie robi."
zdębiałam na miejscu... nie chciało mi się w ogóle z kolesiem gadać.

gdyby inaczej to ujął albo spokojniej mi wytłumaczył, to bym się nawet nie zdenerwowała, ale takimi porównywaniami to mógł się do kumpli zwracać.

w weekend mieliśmy robić jeden wspólny duży projekt. zadzwonił dopiero wczoraj po 22 od ostatniej naszej rozmowy. nie odebrałam, bo stwierdziłam, że kim on jest żeby dzwonić po nocy i omawiać sprawy sesji.
zadzwonił ponownie dzisiaj rano i powiedziałam, to co myślę. oczywiście mnie skwitował, że jak ma być szczery, to moje makijaże nie są tyle warte... już miałam rzucić ripostą, że jego zdjęcia to nie są niczym szczególnym i ja lepsze robię swoim aparatem, ale stwierdziłam, że nie ma co debilowi dorzucać, bo i tak nie zrozumie. oczywiście zaczął mi mówić, że zna wizażystki po szkołach, które za makijaż do sesji chciały od niego 35 zł, a gdzie ja bez doświadczenia...
spytałam się go dlaczego w takim razie do niej nie zadzwoni i nie współpracuje z nią nadal. zamknął się. ale i tak mnie zrysował, że ja fryzur nie układam i w ogóle, że go to drogo wyniesie... bla bla bla.

powiedział, że się zastanowi i do mnie oddzwoni co do weekendowej sesji. ja już wiem, że nie weźmie mnie na nią, ale dla mnie to całe szczęście, bo nie mam już przyjemności z nim pracować.

zachował się jak prostak, więc nie widziałam powodu, dla którego miałabym mu robić jakieś upusty na makijaż.

jak myślicie, właściwie się zachowałam? czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik


Edytowane przez kamyczek89
Czas edycji: 2010-07-29 o 15:47
kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 14:27   #2
kama150
Zadomowienie
 
Avatar kama150
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sidi Bel-Abbes
Wiadomości: 1 792
Dot.: nieuczciwy fotograf

Nie wiem po co opisałaś tą historię ? ? ? Tu nie jest konfesjonał że mozna się wyżalić ... Moje zdanie.
kama150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:38   #3
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: nieuczciwy fotograf

No właśnie chyba można (się wyżalić
Choć pewnie lepszy byłby plotkowy.
Ale jakby co,to dobrze zrobiłaś
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:09   #4
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: nieuczciwy fotograf

Czyżbyś umawiała się z kimś z maxmodels albo jemu podobnych ? Jeśli tak to mnie nie zdziwiłaś
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:16   #5
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: nieuczciwy fotograf

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
Czyżbyś umawiała się z kimś z maxmodels albo jemu podobnych ? Jeśli tak to mnie nie zdziwiłaś
crippled to nie zależy tyle od serwisu, co od człowieka...
obawiam się, że przez tą całą kłótnię ów Pan pseudo fotograf narobi mi niezłej opinii wśród modelek i fotografów

niby na to zlewam, bo przecież świat stoi otworem i zawszę mogę jeździć do Wrocławia na sesje, gdzie o wiele więcej osób znających się na rzeczy. ale mimo wszystko strasznie się czuję dziś po tej kłótni.
nie jestem przyzwyczajona do takich awantur na tle "zawodowym".
mój chłopak mi powiedział, że powinnam się nauczyć walczyć o swoje i dobrze zrobiłam, bo inaczej facet na głowę by mi wszedł.
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:33   #6
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: nieuczciwy fotograf

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
witajcie. od jakiegoś czasu pracuję przy sesjach zdjęciowych jako makijażystka. uwielbiam to robić i poszerzać swoje horyzonty wizażowe
niestety spotkała mnie bardzo przykra sytuacja... kilka razy malowałam do sesji dla jednego fotografa. i na początku umówiliśmy się tak, że jeżeli są to sesje na miejscu -u mnie w mieście- to biorę tylko za makijaż. podczas pierwszej takiej sesji zdjęciowej wzięłam tylko 20 zł w związku z tym, że było to w mojej miejscowości i nie napracowałam się dużo, a zresztą chciałam mu taki bonus dać na początek współpracy.
następne zdjęcia odbywały się również w moim mieście i że też jakoś specjalnie długo nie siedziałam, więc wzięłam 30 zł. ale za każdym razem podkreślałam, że to z takiego i takiego powodu tyle biorę. myślałam, że jest to jasne.

ostatnim razem byłam w zupełnie innym mieście i załapałam się na transport z modelką. spędziłam tam prawie 5 godzin i ku mojemu zdziwieniu patrzę ile pieniędzy zostaje mi wręczone a tutaj zaskoczenie - 20 zł. Od razu chciałam wyjaśnić tą sytuację i tłumaczę, że inaczej się umawialiśmy, a fotograf, że nieprawda, że jak mi dał wtedy 30 zł to mu się w sumie pomyliło, bo umawialiśmy się na 20. dodam, że kiedyś była taka rozmowa, że rzeczywiście brałabym 20 zł za wizaż, ale wykonany na sobie i miałabym do tego wszystkiego zdjęcia. ale to dotyczyło tylko mojej osoby, a nie malowaniu na innych dziewczynach.

z wielkim fochem otworzył portfel i zaczął szukać drobnych i dać mi na święty spokój 30 zł ( a nawet nic nie powiedziałam, że siedziałam dłużej niż to było przewidziane), a ja mu powiedziałam , że tych pieniędzy już nie chcę. to podsumował to tak : " Weź daj spokój, masz i już. Mi tam jedno czy dwa piwa mniej różnicy nie robi."
zdębiałam na miejscu... nie chciało mi się w ogóle z kolesiem gadać.

gdyby inaczej to ujął albo spokojniej mi wytłumaczył, to bym się nawet nie zdenerwowała, ale takimi porównywaniami to mógł się do kumpli zwracać.

w weekend mieliśmy robić jeden wspólny duży projekt. zadzwonił dopiero wczoraj po 22 od ostatniej naszej rozmowy. nie odebrałam, bo stwierdziłam, że kim on jest żeby dzwonić po nocy i omawiać sprawy sesji.
zadzwonił ponownie dzisiaj rano i powiedziałam, to co myślę. oczywiście mnie skwitował, że jak ma być szczery, to moje makijaże nie są tyle warte... już miałam rzucić ripostą, że jego zdjęcia to nie są niczym szczególnym i ja lepsze robię swoim aparatem, ale stwierdziłam, że nie ma co debilowi dorzucać, bo i tak nie zrozumie. oczywiście zaczął mi mówić, że zna wizażystki po szkołach, które za makijaż do sesji chciały od niego 35 zł, a gdzie ja bez doświadczenia...
spytałam się go dlaczego w takim razie do niej nie zadzwoni i nie współpracuje z nią nadal. zamknął się. ale i tak mnie zrysował, że ja fryzur nie układam i w ogóle, że go to drogo wyniesie... bla bla bla.

powiedział, że się zastanowi i do mnie oddzwoni co do weekendowej sesji. ja już wiem, że nie weźmie mnie na nią, ale dla mnie to całe szczęście, bo nie mam już przyjemności z nim pracować.

zachował się jak prostak, więc nie widziałam powodu, dla którego miałabym mu robić jakieś upusty na makijaż.

jak myślicie, właściwie się zachowałam? czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?
Ja jak to ja puściłabym wiązankę,odgryzła się tym samym i zakończyła współpracę.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 20:12   #7
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: nieuczciwy fotograf

Wydaje mi sie ze powinnas zawsze ustalic zaplate przed wykonaniem makijazu. A zeby bylo bardziej profesjonalnie zrobic probny na sobie zgodnie z tematyka i wtedy ustalic wysokosc zarobku
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 20:45   #8
activ61
Raczkowanie
 
Avatar activ61
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 244
Dot.: nieuczciwy fotograf

bardzo dobrze zrobiłaś, ten fotograf to zwykły bufon, ojej drogo go wyniesie, a przecież taki bogacz co to 10 zł dla niego, zwykły typowy burak
__________________
Mężczyzna nie musi być piękny,
Wystarczy, że wdzięczny ma gest,
Gdy głos ma milusi, być piękny nie musi,
Chociaż wcale nie szkodzi, gdy jest
activ61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 22:08   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: nieuczciwy fotograf

było umowę spisać a nie teraz żale wylewać
tak to jest jak się ludzie ustnie dogadują...
nie twierdzę, że on się dobrze zachowuje bo cham z niego wyszedł ale mimo wszystko twojej winy w tym wszystkim również mnóstwo - powinnaś sama o siebie dbać a nie zakładać, że w bieznesach cię ktoś po paru półsłowkach zrozumie....
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 22:55   #10
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: nieuczciwy fotograf

Nauczka na przyszłość, zawsze spisuj umowę.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 23:28   #11
Selene2203
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 764
Dot.: nieuczciwy fotograf

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
Czyżbyś umawiała się z kimś z maxmodels albo jemu podobnych ? Jeśli tak to mnie nie zdziwiłaś
A cóż to, portal oszustów samych? Mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło naciąć na jakiś przekręt, raz tylko modelka fochy strzelała, ale to nie problem taką pannę spacyfikować

Cytat:
Napisane przez ijaa Pokaż wiadomość
Nauczka na przyszłość, zawsze spisuj umowę.
Otóż to
__________________
MAXMODELS

Żyję w przekonaniu, że...



"Everybody lies"

Dr House


Selene2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.