dieta białkowa-skuteczna??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-07, 19:21   #1
ingaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 64

dieta białkowa-skuteczna???


Witam, gdzieś wyszukałam w necie diete białkową, pisze, ze w tydzień można zgubić 6 kilo,a jej założenia to:
8.00 jajko
10.00 serek biały
12.00 jajko
14.00 pierś gotowana z kurczaka
16.00 jabłko/banan
18.00 szklanka soku pomidorowego

Czy stosowałyście to? możecie powiedzieć coś na temat skuteczności tej diety? zależy mi,że by szybko dosyć pozbyc sie kilku kilo,a potem przejśc na coś rozsądnego typu redukcja, teraz stosuje diete weekendowa dr Bardadyna. PIszcie swoje opinie!
ingaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:44   #2
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

przeczytaj podwieszone wątki i najlepiej od razu zabierz się za ZDROWĄ redukcję, żebyś osiągnęła efekty, a nie najpierw straciła dobry metabolizm i wodę a później brała się za "coś rozsądnego typu redukcja" jak to ujęłaś
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:49   #3
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

nie wiem czy skuteczna ale na pewno niezdrowa... jakis tam organ (nie pamietam jaki) wysiada przy czysto bialkowej wiec jak wyzej- lepiej od razu na zdrowa redukcje
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 08:58   #4
ingaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 64
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Dziewuszki, ja to wszystko wiem, tylko chodziło mi oto, żeby jakos szybciej zgubić chociaż z trzy kilo na tydzień, bo się zaniedbałam przez sesję:/ a pasuje mi schudnąć na gwałt i pozbyć się tłuszczola, ale chciałabym jednak coś w tempie szybszym niż 1 kg na tydzień. Dlatego myślałam, żeby zrzucić chociaż ze 3 kilo jakąś niezdrową metodą,a dopiero potem zacząć rozsądną redukcję. Wiem, że to może głupie podejście, ale naprawdę chciałabym zgubić chociaż ze 3 kilo szybciej.. czy możecie mi coś poradzić???
ingaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 09:33   #5
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

te 3 kilo to będzie prawie sama woda...
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:19   #6
SZARANAGAJAMA
Raczkowanie
 
Avatar SZARANAGAJAMA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Ale 1 kg na tydzień jest najzdrowiej zrzucać!

Etapy zrzucania wagi

Często po pierwszych dnia odchudzania jesteśmy zachwyceni efektami, nie zdając sobie sprawy, że pozbywamy się zapasów wody, a nie tłuszczu. O spalaniu tłuszczu możemy mówić dopiero po 11 dniach diety. A tak wygląda rozkład spalania:
Etap 1: Przez pierwsze 3 dni diety tracimy 70% wody, 5% białka, 25% tłuszczu
Etap 2: Do 13 dnia diety tracimy 19% wody, 12% białka, 69% tłuszczu
Etap 3: Między 21 a 24 dniem diety tracimy 15% białka, 85% tłuszczu
Etap 4: Od 24 dnia diety tracimy 25% białka, 75% tłuszczu
Do zrzucenia wagi potrzeba więc wytrwałości i konsekwencji



Ponadto ta dieta niebezpiecznie przypomina SB, a ja na SB wytrzymałam 3 dni, zleciało 2 kg, przybyło 3:/



Żadne diety typu SB, białkowa, kopenhaska - czyli chudnięcie w krótkim czasie nie działa, bo zazwyczaj pozbywamy się wody, która szybko wraca!!! Zmiana trybu żywienia będzie z korzyścią dla organizmu, utracone kg to efekt uboczny, jakże miły Pozdrawiam!
__________________
Było-78 kg
Jest-59 kg
Będzie-50 kg
SZARANAGAJAMA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:51   #7
ingaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 64
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

najgorsze jest to, że ja to wszytsko wiem naprawde,ale może to głupie..chciałabym sie pozbyc przynajmnije tej wody iwejśc w kilka ciuchów. PO prostu chodzi o to, że nie wiem, czy w najbliższym czasie tzn tydzień, dwa nie będę wyjezdzać do pracy za granicę i przydałoby się jednak ważyć trochę mniej..:/ po prostu boje się,że na racjonalnej redukcji to nic nie zdąże schudnąć, tym bardziej, że raczej ciężko ja przeprowadzać będąc na wyjeździe w Bieszczadach Z( a taki mi się szykuje) czy za granicą:/ i dlatego jestem w rozterce. Dziś kończę dietę weekendową i... nie wiem, co dalej ( Macie jakiś pomysł??????
A z tym SB to ciekawe, bo raczej wszyscy na tym forum ją chwalą...?!
ingaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 12:10   #8
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

każdy organizm jest inny, nie ma takiej diety, która pasowałaby wszystkim...
Zależy Ci na zrzuceniu tych 2 kilo więcej po to, by później, gdy organizm przestawi się na "tryb awaryjny" dostać w prezencie oprócz "straconych" jeszcze raz tyle w prezencie?
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 12:14   #9
SZARANAGAJAMA
Raczkowanie
 
Avatar SZARANAGAJAMA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

SB nie polecam:/ Jesz cały czas to samo - głównie jajka, a zresztą jest bardzo restrykcyjna.

Jeżeli chcesz schudnąć, a nie masz możliwości gotować wymyślnych potraw, to co powiesz na dietę garściową ??? Jesz 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3 h, wszystko co chcesz, oczywiście bez słodyczy, białego pieczywa etc..., i to co jesz, musi ci się zmieścić na dłoni, mieć wielkość garści. To ok. 250g lub 250 ml (1 szklanka) i jesz to co lubisz, ale w małych ilościach i chudniesz.
__________________
Było-78 kg
Jest-59 kg
Będzie-50 kg
SZARANAGAJAMA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 12:40   #10
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Cytat:
Napisane przez SZARANAGAJAMA Pokaż wiadomość
SB nie polecam:/ Jesz cały czas to samo - głównie jajka, a zresztą jest bardzo restrykcyjna.
Nie do końca jest to prawdą... jest tyle różnych potraw, które można jeść również na I fazie, że na prawdę nie trzeba jeść samych jajek
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:03   #11
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

nieprawda, na SB mozna duzo rzeczy jesc ale tez duzo rzeczy nie mozna

rozumiem ze chcesz szybko schudnac ale troche bez sensu bo potem waga wroci i pewnie sie zwiekszy wiec lepiej sie pogodzic z tym ze w tydzien nie schudniesz 3kg i robic to racjonalnie, raz a dobrze nie uwazasz?
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 13:22   #12
ingaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 64
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Powoli mnie przekonujecie,zreszta przecież dobrze wiem, że macie rację tylko trochę rozregulowałam sobie przemianę materii przez marne jedzenie, opychanie sie chlebem lub słodyczami, a potem np. niejedzenie niczego, dlatego boję się, że przechodząc na redukcję SB czy cos innego boje się, że wcale nie będę chudnąć..:/ bo jak dla mnie to te jadłospisy są dosyc obfite:////

Co do diety garściowej możecie napisać coś więcej? jaki rozkład posiłków itd.. czy jest to jakoś określone, że np rano owoce, potem węglowodany itd? aha, i czy w przypadku tej diety ma zastosowanie zasada z redukcji tzn białko plus węglowodany plus warzywa??? Będę wdzieczna za wszelkie informacje
ingaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:26   #13
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Cytat:
Napisane przez ingaga Pokaż wiadomość
Powoli mnie przekonujecie,zreszta przecież dobrze wiem, że macie rację tylko trochę rozregulowałam sobie przemianę materii przez marne jedzenie, opychanie sie chlebem lub słodyczami, a potem np. niejedzenie niczego, dlatego boję się, że przechodząc na redukcję SB czy cos innego boje się, że wcale nie będę chudnąć..:/ bo jak dla mnie to te jadłospisy są dosyc obfite:////
powinno być właśnie odwrotnie... nikt nie każe Ci zjadać ogromnych porcji
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail

Edytowane przez nikki999
Czas edycji: 2008-07-08 o 16:32
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 16:24   #14
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Cytat:
Napisane przez ingaga Pokaż wiadomość
Co do diety garściowej możecie napisać coś więcej? jaki rozkład posiłków itd.. czy jest to jakoś określone, że np rano owoce, potem węglowodany itd? aha, i czy w przypadku tej diety ma zastosowanie zasada z redukcji tzn białko plus węglowodany plus warzywa??? Będę wdzieczna za wszelkie informacje
Przeciez przy redukcji nie ma ograniczenia tylko weglowodany i białko. Juz od jakiegos czasu wiadomo ze to weglowodany,a nie tłuszcz powodują w głownej mierze tycie.

"nikt ci nie kaRZe" błagam. słowo "karze" pochodzi od karać a "każe" od kazać. Nie to, ze sie czepiam, po prostu uwazam, że wszyscy powinni dbac o jezyk.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 16:30   #15
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
"nikt ci nie kaRZe" błagam. słowo "karze" pochodzi od karać a "każe" od kazać. Nie to, ze sie czepiam, po prostu uwazam, że wszyscy powinni dbac o jezyk.
Nie to, że się czepiam, ale chyba wszyscy powinni czytać regulamin
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 16:59   #16
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Nie przypominam sobie, ale chyba w regulaminie nie jest zabronione bronienie poprawnosci języka ojczystego?

Widze ze juz ładnie poprawione

w regulaminie jest tylko zapis:

W bardzo złym tonie jest zwracanie dyskutantom uwagi na literówki, błędy ortograficzne i gramatyczne, i robienie tego na forum publicznym. Jeśli zrobisz to w sposób prześmiewczy, licz się na punktem karnym. O stopniu kary - „upomnienie lub punkt karny”, decyduje moderator.

Moim zdaniem moje zwrocenie uwagi było grzeczne i z chęcią niesienia pomocy, bo ten błąd to chyba najczestszy ortograficzny na forum. Być może o tym nie wiedziałaś, a warto znać język polski.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 17:13   #17
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

oczywiście, że poprawione, co jak co, ale zasad polskiego staram się przestrzegać...
poza tym, jeżeli "W bardzo złym tonie jest zwracanie dyskutantom uwagi na literówki, błędy ortograficzne i gramatyczne, i robienie tego na forum publicznym." Cię nijak nie rusza to nie moja wina... jest jeszcze coś takiego jak PW...
jak dla mnie EOT
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 17:59   #18
SZARANAGAJAMA
Raczkowanie
 
Avatar SZARANAGAJAMA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Co do diety garściowej -
Dieta garściowa to zmodyfikowana dieta 1000 kalorii dla osób, które nie lubią ich liczyć lub nie mają na to czasu, a chciałyby schudnąć.
::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::


Główne zalecenia w diecie garściowej.
1. jedz 5-6 posiłków dziennie, co 2,5-3h (dla ułatwienia, na początku czas możesz odmierzać ustawiając alarm w komórce zaraz po zjedzeniu każdego posiłku, tak aby zadzwonił o odpowiedniej porze)

2. porcja posiłku powinna być wielkości Twojej garści, to pojemność ok 250 ml, wagi do 250g (mężczyźni mogą nieco więcej, mają większą garść

3. ponieważ posiłek jest niewielki, nie może być tzw. śmieciowym jedzeniem, które jest bezwartościowe i łatwo zamienia się w tłuszcz, doprowadza do niedoborów w organizmie. Unikaj:
- węglowodanów o wysokim Ineksie Glikemicznym (białego pieczywa, białego cukru, słodkości),
- tłuszczu nasyconego (jest ukryty w produktach pochodzenia zwierzęcego oraz gotowych produktach z jego dodatkiem),
- gotowych, wysokoprzetworzonych pokarmów (np. zupek w proszku),
- soli (używaj za to wielu ziół wzbogacających smak i wzmagających trawienie oraz innych naturalnych przypraw, jak np. sok z cytryny)


4. zalecamy stosowanie najnowszej piramidy żywieniowej (patrz niżej), szczególnie zadbaj o to, aby jeść:
- pełnoziarniste pieczywo, razowy makaron, mieszany ryż,
- dużo dobrego tłuszczu nienasyconego, który znajdziesz w rybach i oleju roślinnym,
- dużo warzyw i owoców - jeśli nie masz przeciwwskazań, dodaj coś surowego do każdego posiłku,

5. na początku możesz odczuwać głód, ale po tygodniu żołądek się obkurczy i nieprzyjemne uczucie minie, możesz zredukować stres dodając do jedzenia sypki błonnik


6. pij dużo wody niegazowanej, w ten sposób nawodnisz i oczyścisz organizm zdrowym płynem, z korzyścią dla Ciebie będzie też picie zielonej herbaty, kawę z mlekiem, jeśli musisz pij nie więcej niż jedną dziennie

7. jeśli najdzie Cię ochota, żeby "zgrzeszyć", nie panikuj, zjedz taki posiłek max wielkości piąstki, zrób 2,5h-3h przerwy i jedz dalej wg planu


W czym tkwi fenomen diety garściowej?
1. jest prosta i nieskomplikowana, łatwa do zastosowania
2. jest skuteczna, efekty są widoczne bardzo szybko
3. pomaga chudnąć zdrowo - ok 4-6 kg na m-c
3. obkurcza porozciągany żołądek
4. pomaga zachować umiar
5. pomaga ograniczyć podaż kaorycznych posiłków
6. pozostawia po sobie dobre nawyki nakładania niewielkich porcji, co przeciwdziała efektowi jojo
7. jest tzw. zdrowa dietą, można ją stosować do końca życia




Zupę, mleko itd...mogą mieć max 250 ml na jeden posiłek czyli objętość jednej szklanki.


__________________
Było-78 kg
Jest-59 kg
Będzie-50 kg
SZARANAGAJAMA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 18:08   #19
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=264310 powstała grupa wsparcia do garściowej, wartałoby to tam wkleić
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 18:38   #20
ingaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 64
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

to właśnie ja założyłam nowy wątek, bo stwierdziłam, że tak będzie prościej i czytelniej niż dywagować pod tematem dieta białkowa o diecie garściowej..ale na razie tam cicho..może ktoś sie przyłączy??/ bo samemu nudno..:/ no i trudno
ingaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 19:43   #21
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
oczywiście, że poprawione, co jak co, ale zasad polskiego staram się przestrzegać...
poza tym, jeżeli "W bardzo złym tonie jest zwracanie dyskutantom uwagi na literówki, błędy ortograficzne i gramatyczne, i robienie tego na forum publicznym." Cię nijak nie rusza to nie moja wina... jest jeszcze coś takiego jak PW...
jak dla mnie EOT
No moze to nieładnie krytykować regulamin, ale jak dla mnie w złym tonie jest coś takiego zignorować:| A na pw to nic nikomu nie da- tylko jedna osoba się o tym dowie. Zresztą, jaki koń (błąd ortograficzny) jest, każdy widzi i zwrócenie uwagi jest chęcią niesienia pomocy, o ile człowiek sie nie wyśmiewa pt. "haha, co za prostak nie wie jak sie pisze pSZenica!" a na tym korzystają wszyscy.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:35   #22
IWillBeLegend
Raczkowanie
 
Avatar IWillBeLegend
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Cytat:
Napisane przez ingaga Pokaż wiadomość
Witam, gdzieś wyszukałam w necie diete białkową, pisze, ze w tydzień można zgubić 6 kilo,a jej założenia to:
8.00 jajko
10.00 serek biały
12.00 jajko
14.00 pierś gotowana z kurczaka
16.00 jabłko/banan
18.00 szklanka soku pomidorowego

Czy stosowałyście to? możecie powiedzieć coś na temat skuteczności tej diety? zależy mi,że by szybko dosyć pozbyc sie kilku kilo,a potem przejśc na coś rozsądnego typu redukcja, teraz stosuje diete weekendowa dr Bardadyna. PIszcie swoje opinie!
Nie wiem gdzie znalazłaś takie menu ale napewno nie jest ono prawidłowe jeżeli chodzi o diete białkową.
Dieta białkowa to najlepsza dieta na świecie! Najwięcej sie na niej chudnie i najwięcej z tkanki tłuszczowej, do tego najłatwiej jest wymodelować sylwetke.
Tylko nie wolno na niej jeść owoców! I żółtek z jajek! Koktaile białkowe dostarczą Ci witamin które mają owoce a nie dostarczą cukru prostego który posiadają owoce :P Nabiału też nie można jeść. Posiada on również cukier prosty - laktoze.
Możesz schudnąć 6 kilo. Możesz nawet 7. Ale to bardzo indywidualna sprawa im więcej masz kg tym więcej schudniesz i to również zależy od tego czy sportujesz się Kardio 30 min to minimum!

Ale dieta białkowa jest nie dla wszystkich. Niektórzy nie umieją żyć bez węglowodanów. Trzeba sporo dyscypliny i wytrwałości by na niej wytrzymać. To dieta długoterminowa i łatwo zachować po niej sylwetke.
2 tyg. - ostrej diety bez zadnego wykroczenia (warzywa i białko - łosoś, tuńczyk, kuraczak, migdały)
nast. 2 tyg - od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na pełnoziarniste zdrowe produkty węglowodanowe (pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane ect.)
nast. 2 tygodnie - możesz powoli zacząć jeść cukry proste (owoce, nabiał chudy)

Jakbyś chciała jakieś dodatkowe informacje ty pisz ;P nie chce sie chwalić ale troche sie znam na białkowej :P jestem na niej obcenie nawet bo zbliża sie wyjazd i musze wyglądać super dziś miałam potknięcie kawa z cukrem i mlekiem 0,5 %, bułka pełnoziarnista z szynką z indyka i masłem roślinnym i jabłko. Co prawda z niej wychodze już ale to za dużo niedozwolonego jedzenia jak na jeden dzień. Jutro zrobie sobie znów ostrą diete i nadorbię pozatym spędze dzisiaj więcej czasu na kardio i miejmy nadzieje że sie to nie odbije na mojej sylwetce

Edytowane przez IWillBeLegend
Czas edycji: 2008-07-10 o 13:44 Powód: chciałam dodać jedno ALE ;p
IWillBeLegend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:23   #23
ingaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 64
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Wielkie dzięki za informacje!!!!!!!1 Widzisz, tak to właśnie jest, że nieraz w necie są różne wersje niby tych samych diet... A czy mogłąbys napisać jeszcze dokładniej, jak wyglada rozklad posilkow? Ile razy w ciągu dnia jesz, jakie duze porcje i podac jakies przyklady? A co można pic? Kawy w ogole nie? Alkoholu na pewno też nie?? A herbate? i czy te rzeczy mozna juz w 2 fazie?? I jak dlugo "wychodzi" sie z tej diety? I pozniej po diecie jak się zamierzasz odzywiac??? Aha ijeszcze jedno- jaki wysilek fizyczny proponujesz dokladnie??? I ile schudlaś na tej diecie?
Uff wiem,ze strasznie duzo pytań, ale proszę ładnie o odpowiedz )
ingaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:44   #24
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Podajcie prawidłowy jadłospis na ta diete Z chęcią poczytam...Może sie na nią skuszę
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 08:45   #25
IWillBeLegend
Raczkowanie
 
Avatar IWillBeLegend
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Cytat:
Napisane przez ingaga Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za informacje!!!!!!!1 Widzisz, tak to właśnie jest, że nieraz w necie są różne wersje niby tych samych diet... A czy mogłąbys napisać jeszcze dokładniej, jak wyglada rozklad posilkow? Ile razy w ciągu dnia jesz, jakie duze porcje i podac jakies przyklady? A co można pic? Kawy w ogole nie? Alkoholu na pewno też nie?? A herbate? i czy te rzeczy mozna juz w 2 fazie?? I jak dlugo "wychodzi" sie z tej diety? I pozniej po diecie jak się zamierzasz odzywiac??? Aha ijeszcze jedno- jaki wysilek fizyczny proponujesz dokladnie??? I ile schudlaś na tej diecie?
Uff wiem,ze strasznie duzo pytań, ale proszę ładnie o odpowiedz )
Ciesze się że pomogłam I już już odpowiadam na wszystkie pytania
Ad1. Rozkład posiłków : 5 - ja jem czasem cztery bo budze sie około 10 a jeść trzeba co trzy godziny dokładnie :P więc dieta wymaga sporo wyrzeczen nie tylko tego co jesc i nie jesc.

Ad2 Porcje nie są małe ale duże też nie :P sycą naprawde dobrze

Ad3 Przykład "normalnego" dnia
Śniadanie : omlet z 3 białek z 3 plasterkami z szynki z indyka i płatkami z 2 migdałów(odzielamy żółtka od białek, dodajemy do białek wode - 3 łyżki, dodajemy szypiorek - łyżkę, bazylie - łyżkę czy jakieś inne zioła - obojętne :P i dodajemy pokrojoną w cienkie i krótkie paseczki szynke z indyka. Wlewamy całość na teflonową patelnie z dodatkiem oliwy z oliwek rosmarowanej za pomocą pędzla kuchennego, czekam aż sie zetnie, krojąc w tym czasie na cienkie takie prawie wiórki 2-3 migdały zdejmujemy z patelni omlet i posypujemy migdałami )
+ zielona herbata
* zamiast szynki z indyka możemy dać troche - 20g łososia, tuńczyka w sosie własnym (odsączonego oczywiscie ) pomidora, grzyby kurki, cebule...
Przekąska : 10 migdałów lub 1/2 puszki tuńczyka w sosie własnym lub 120 g piersi kurczaka upieczonej w piekarniku bez tłuszczu
Lunch : sałata (np. lodowa - może być nawet cała)z łososiem( 120 g) i warzywami (papryka/ pomidor/ogórek/jakie żyw Ci sie podoba :P)
Obiad : kurczak z papryka duszony w piekarniku w 200*C
Kolacja: Koktail białkowy

Jeśli interesowały by was konkretniejsze przepisy to mówcie a je tutaj napiszę

Ad4 Można pić wode niegazowaną z cytryną, herbate zieloną, herbate waniliową roobios, a kawy niestety nie to toksyny, alkoholu też nie :P też toksyny

Ad.5 Z diety sie wychodzi 4 tygodnie a na ścisłej jest sie 2 tygodnie. Tak więc na diete trzeba przeznaczyć 6 tygodni. Wychodząc powoli zaczynasz jeść zdrowe zakazane produkty czyli kawa i alkochol odpada. Chyba że w ostatnich dniach ostatniego tygodnia A można zacząć jeść- bułki żytnie, płatki owsiane, jabłka, troche tłuszczu jakim jest masło czy margaryna jeśli jesz je w "normalnym" życiu

Ad.6 Jak zamierzam sie odżywiać ? hmm )) regularnie i zdrowo :P oczywiście powróce do codziennego picia kawy bo kocham ją :P a jeśli chodzi o alkochol to jeszcze jestem za młoda na jego picie słodkości (muffinki z coffe heaven ) tylko przed 14 i napewno będę ćwiczyć - jak zawsze :P bo lubie to robić Moje kolacje będą składały sie z białka (ale tak było też przed dieta) czyli kurczak i warzywa. A może od czasu do czasu strzele sobie koktail białkowy chciaż szczerze mówiąc nienawidze go :P ale nie chce Cie uprzedzac. Jak pije to myśle o tym jak będę wyglądać w bikini dzięki temu że wypije go i zaraz pójde rzeźbić sylwetke.

Ad.7 Jaki wysiłek propnuje dokładnie? Jeśli chodzi o kardio to proponuje bieganie albo marszobieg (45 min.), skakanie przez skakanke (zalecane jest 30 minut ale ja nigdy nie daje rady, sama nie wiem dlaczego chyba że tak tylko żeby doskakać do tych 30 ) ja jeszcze uprawiam kickboxing i traktuje to jako kardio bo sie naskakam zawsze i napoce i raczej to jest trening kardio a nie siłowy.
Jeśli chodzi o trening siłowy to proponuje z hantlami 1-2 kg lub piłką lekarską 1-2 kg. Ćwiczenia siłowe łatwo znaleźdź w internecie. Postram sie przekopiować tu z mojego planu jeśli chcesz :P

Ad.8 W ciągu pierwszej fazy chudnie się 7 kg. Ja schudłam 8.
W ciągu drugiej chudnie sie 4 kg. Ja schudłam 3 kg. (mniej kardio uprawiałam)
W ciągu trzeciej fazy chudnie się też 4 - 3. Jeszcze nie wiem czy tyle schudłam ale dam znać
Łącznie 11 kg dla mnie bomba ;P i nie mam sylwetki szkieletora mimo że waże 48 kg

Edytowane przez IWillBeLegend
Czas edycji: 2008-07-11 o 14:34
IWillBeLegend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 13:30   #26
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

jadłospis brzmi pysznie same dobre rzeczy
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 21:19   #27
ingaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 64
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

IWIllBeLEgend mogłąbyś podać przepisy na koktajl białkowy??? no ijakies inne przepisy?
ingaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 08:38   #28
fajna021
Raczkowanie
 
Avatar fajna021
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łancut (kosina)
Wiadomości: 75
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

witajcie dziewczyny ... czy mogę sie do was przyłączyc... bardzo chce schudnąc 5 kg.. a głónie mi chodzi o brzuch.. sama nie potrafie znalesc motywacji nie wiem dlaczego???? może z wami ją znajde i bedzie mi łatwiej bo będe wiedziała ze jestescie ze mną a ja z wami... nigdy nie stosowałam diet zawsze byłam chuda przez zime z 5 kg przytyłam i teraz mi to przeszkadza bo chce byc taka jak kiedys .. i bede do tego dążyc .. tylko nie wiem jaka mam stosowc diete wy jestescie w trakcie wiec wiecie to i owo .. wiec mysle ze mi pomozecie ..co do cwiczen kiedys dziennie jezdzilam 20 km rowerem brzuszki 20 min dziennie przysiady 200 ...a teraz to mi sie nie chce.. niby chodze duzow pracy bo jestem kelnerka wiec co drugi dzien takie chodzenie daje mi w tyłek ale trzeba zmienic nawyki zywieniowe zeby był jakis efekt.. licze ze pomożecie mi i ze razem bedzie nam łatwiej oki zmykam do pracy napisze jutro bo wracam po północy .. pozdrawiam
fajna021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 09:52   #29
adem
Przyczajenie
 
Avatar adem
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
przeczytaj podwieszone wątki i najlepiej od razu zabierz się za ZDROWĄ redukcję, żebyś osiągnęła efekty, a nie najpierw straciła dobry metabolizm i wodę a później brała się za "coś rozsądnego typu redukcja" jak to ujęłaś
Moja ciocia była na tej diecie. Owszem schudła- i to sporo... ale od razu zaczeła mieć problemy ze zdrowiem. Częściej choruje, jest słabsza, gorzej się czuje, na nic nie ma siły, jest wyczerpana i zniechecona do życia... Reasumując- ODRADZAŁABYM. Organizm musi dostawać bardziej urozmaicone posiłki!
adem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 11:16   #30
IWillBeLegend
Raczkowanie
 
Avatar IWillBeLegend
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: dieta białkowa-skuteczna???

adem każda osoba reaguje inaczej! Twoja ciocia widocznie jest silnie uzależniona od węglowodanów albo źle przeprowadziła tą diete (za mało ćwiczyła, był to dla niej zbyt wielki wysiłek psychiczny, być może fizyczny też, by zrezygnować z całego zakazanego jedzenia).
Ta dieta jest najlepszą i wbrew pozorą najzdrowszą ze wszystkich. Daj mi chociaż jeden argument dlaczego miałaby być zła... A ja udowodnie Ci że sie mylisz

fajna021 jestem jak najbardziej za ale myśle że najlepiej by było gdybyś najpierw zastąpiła jedynie kolacje a później ewentualnie obiad posiłkiem składającym się z samego białka i.... patrzyła na efekty. Nie musisz nawet dodatkowo ćwiczyć. Twoja praca jest wystarczająco mocno aktywna. Jeśli jednak chesz ćwiczyć lub marzą Ci się szybsze efekty tjw. proponuje kardio + siłowe.Ale w twoim wypadku to myśle że siłowe wystarczą. Zawód kelnerki to przecież kardio

ingaga przepis na koktail białkowy jest na odwrocie opakowania tylko że my jako kobitki i chcąc stracić na wadze a nie przybrać bierzemy jedną miarke (miarka z reguły jest dołączona do opakowania - a dokładniej w jego środku) lub połowe porcji zalecenej na opakowaniu.
Czyli.... idziemy do sklepu dla sportowców. Prosimy o koktail białkowy z zawartością białka powyżej 90% i bez dodatków słodzików, cukrów itp. [smak waniliowy]. Płacimy (około 70-90 zł za kilogram. Nasza porcja - 20 g więc opakowanie wystarcza na długo).
Ale żeby nie było opisuje :P :
1. Wlać wode do szejkera (240 ml)
2. Dodać 5 kostek lodu
3. Wsypać proszek
4. Zmiksować
5. Wypić od razu Nie radze rozkoszować sie smakiem... na wodzie te koktaile nie są zbyt smakowite :P
IWillBeLegend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-04 09:01:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.