Wielka niewiadoma... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-03, 18:33   #1
timida88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 51

Wielka niewiadoma...


Pewnie nie jedna z Was zna doskonale sytuację, o której zaraz opowiem.
Mianowicie za troszkę ponad miesiąc mam obronę pracy mgr, a co za tym idzie kończę studia (pedagogika opiekuńczo-wychowawcza). Jest to ciężki dla mnie okres, bo po raz pierwszy w życiu nie wiem co ze mną dalej będzie, czy przede wszystkim znajdę satysfakcjonującą mnie pracę.
Do niedawna miałam pracę na 1/2 etatu, ale teraz jestem bezrobotna i bezczynność dodatkowo mnie dobija. Ominęła mnie szansa na staż w bardzo fajnej placówce, ale z racji, że nie mam statusu bezrobotnego (studiuję dziennie), nie mogli mnie przyjąć na staż...

Moim skrytym i głębokim marzeniem jest zostać terapeutką uzależnień. Prowadzić terapie z uzależnionymi, grupy wsparcia i wszystko co z tym związane, ale oczywiście sprawa jest trudna do realizacji. Cały proces jest bardzo kosztowny i trwa min 3 lata, ale nie to mnie przeraża... Demobilizuje mnie fakt, że aby szkolić się w tym zakresie, muszę dostać pracę w placówce związanej z uzależnieniami, bo tryb nauki na terapeutę jest tak niewygodny, że tylko w pracując takiej placówce będę mogła zrobić szkolenie, bo w żadnej innej pracy kierownik nie pójdzie mi tak na rękę...

Od chwili gdy przeczytałam "My dzieci z dworca Zoo", z czasem, uświadamiałam sobie coraz bardziej, że to jest to, co chcę w życiu robić. A praktyka w poradni uzależnień tylko mnie w tym utwierdziła. Problem w tym, że za wolontariat (który mi tam zaproponowano) się nie utrzymam ;(

I tu nasuwa mi się pytanie: Czy lepiej nie wiedzieć co się chce w życiu robić? Czy wiedzieć, a nie mieć jakichkolwiek szans na realizację marzeń???

Abstrahując od strony zawodowej, to jeszcze jest sprawa osobista, iż nie mogę iść w świat w pogoni z swoim marzeniem, gdyż jest tutaj ktoś kogo kocham (ma tu pracę i studia).

Proszę doradźcie, napiszcie co o tym sądzicie.
Dziękuję
__________________
No siempre las cosas salen como se quiere
timida88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 19:49   #2
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wielka niewiadoma...

kompletnie nie wiem o co ci chodzi. pytasz sie: "Czy lepiej nie wiedzieć co się chce w życiu robić? Czy wiedzieć, a nie mieć jakichkolwiek szans na realizację marzeń???"
??? bez sensu pytania.
wiadomo, ze najlepiej jest jesli czlowiek wie co chce w zyciu robic.
nie bede cie czarowac z praca po pedagogice jest kiepsko. jak po wszystkich kierunkach humanistycznych. sama skonczylam te sama specjalnosc co ty i od 4 lat widzialam moze ze 3-4 ogloszenia po tym kierunku. tyle, ze ja nie chce pracowac w tym zawodzie wiec mi to nie bardzo przeszkadza.
jesli chcesz idz na wolontariat i szukaj pracy w zawodzie, a jak skonczysz studia szukaj i zapisz sie na staz.

Edytowane przez pepsikolakokakola
Czas edycji: 2012-06-03 o 19:50
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 21:55   #3
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Wielka niewiadoma...

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
kompletnie nie wiem o co ci chodzi. pytasz sie: "Czy lepiej nie wiedzieć co się chce w życiu robić? Czy wiedzieć, a nie mieć jakichkolwiek szans na realizację marzeń???"
??? bez sensu pytania.
wiadomo, ze najlepiej jest jesli czlowiek wie co chce w zyciu robic.
nie bede cie czarowac z praca po pedagogice jest kiepsko. jak po wszystkich kierunkach humanistycznych. sama skonczylam te sama specjalnosc co ty i od 4 lat widzialam moze ze 3-4 ogloszenia po tym kierunku. tyle, ze ja nie chce pracowac w tym zawodzie wiec mi to nie bardzo przeszkadza.
jesli chcesz idz na wolontariat i szukaj pracy w zawodzie, a jak skonczysz studia szukaj i zapisz sie na staz.
Autorce chyba chodziło o to, czy lepiej iść w jedną dziedzinę i w niej się specjalizować, czy pracować tam, gdzie wyjdzie, bo ,,życie się tak potoczyło". Aczkolwiek rozumiem, że to pytanie ogólne, bo Autorka wie, co by chciała robić.
A o tym, że sytuacja po pedagogice jest kiepska Autorka już napisała, więc logiczne jest chyba, że jest tej sytuacji świadoma.
Co do samego pytania: różnie bywa, trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Najlepiej mają ci, którzy mają pomysł na swój przyszły zawód i do tego jest on dobrze płatny i łatwy do zdobycia, np. prawdziwy pasjonat informatyki czy finansów nie powinien mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy w dużym mieście, nawet jeśli nie nastąpi to zaraz po studiach, chociaż z moim obserwacji wynika, że wielu udaje się to jeszcze na długo przed uzyskaniem dyplomu magistra.
Autorko - no nie masz wyjścia, pracę jakąś musisz mieć. Fajnie, że masz pasję i rozwijaj ją nadal, bo może kiedyś znajdziesz idealną posadę dla Ciebie, ale trzeba też mieć plany awaryjne.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.