Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-26, 16:28   #1
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620

Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?


Witam. Mam pewien problem. Zastanawiam się co wybrać aby po tym łatwo znaleźć pracę i zdobyć doświadczenie. Zrobiłam sobie dwuletnią przerwę po liceum. W tym roku postanowiłam uparcie, że wybiorę się gdzieś aby zdobyć wykształcenie. Najchętniej poszłabym na jakiś kurs- oczywiście płatny, bądź dwuletnie studium po którym nie musiałabym martwić się o pracę. Czy któraś z was może polecić mi coś takiego, co sama sprawdziła na własnej skórze i na co jest dzisiaj zapotrzebowanie?
Nie wykluczam również studiów, ale tylko zaocznych, bo nie chcę iść na dzienne. Bardzo interesuje mnie pomoc innym ludziom. Moim marzeniem jest coś związanego z resocjalizacją- z pracą sądową, ale wiem że po tym bardzo ciężko z pracą, a ja wolałabym jednak postawić nie na marzenia i życie na bezrobociu, ale na coś dzięki czemu nie musiałabym martwić się o przyszłość. Czy skończyłyście jakiś kurs który okazał się dla was strzałem w dziesiątkę? Po jakich studiach najlepiej z pracą? Koleżanka namawia mnie na finanse i rachunkowość albo na kosmetologie, ale nie mam pojęcia jak jest po tym z pracą.

Bardzo proszę o jakiekolwiek rady.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 17:09   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

Ty się z choinki urwałaś? Po pierwsze, raczej nikt nie ma takiej szkoły, po której na pewno będzie praca, no chyba, że otworzysz własny biznes. Po drugie, nawet, jakby taka była, nikt Ci jej nie poda. Po trzecie myślę, że trzeba robić coś, co w miarę będzie nas satysfakcjonować - ale dziwię się podejściu 'skończę szkołę i jestem świetnym kandydatem do pracy'. Na dzisiejszym rynku pracy trzeba się czymś wyróżnić, nie chodzi tu (zawsze) o skończenie szkoły/studiów na 5, tylko o zrobienie jakichś pożądanych kursów, dobrą znajomość języka (w zależności od zawodu) czy innych, pożądanych cech, jak odwaga i kreatywność.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 19:32   #3
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

z choinki się nie urwałam. Wiem natomiast, że są pewne kursy po których jest łatwo dorobić. Moja koleżanka skończyła kurs doczepiania rzęs metodą 1:1 była na nim w Warszawie, zapłaciła 500 złotych po zniżce przez znajomości, skończyła też doczepianie włosów na 16 metod zapłaciła za to grubą kasę ale zarabia też nieźle bo 400 złotych od doczepiania na ringach za 4 godziny pracy więc się opłaca. Ja chyba się do tego nie nadaje bo nie mam takiej cierpliwości dlatego pytam co warto zrobić aby później było łatwo. Wiem, że nie każde województwo jest takie samo, wiem że nie wszędzie jest popyt na dany zawód ale chętnie poczytam co wy takiego zrobiłyście, w jaki sposób zdobyłyście doświadczenie co pomogło wam w życiu.
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:37   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
z choinki się nie urwałam.
Słonko, z całym szacunkiem - nie chciałam być wcześniej niemiła ale jesteś w błędzie. Nawet jeśli Twojej znajomej tak się udało, to znaczy, że ktoś zgłaszał popyt na daną usługę i ona mu ją zapewniła. Znaczy to tyle, że w najbliższej okolicy, o ile nagle nie będzie masowego przypływu ludzi, kolejne osoby z takimi kwalifikacjami nie będą potrzebne. Wątpię, by ktokolwiek, komu się 'udało', mógł się chwalić swoimi osiągnięciami, by dawać pomysł, jakby nie było, konkurencji.

Osobiście gdybym potrzebowała $$$ i nie miała pojęcia, co ze sobą zrobić, chciałabym się nauczyć wypełniać wnioski unijne i je wypełniać, np. w sektorze rolnictwa. Dużo osób nie potrafi wypełnić wniosku już o dopłaty bezpośrednie - moja bliska rodzina ma gospodarstwo rolne i wiem, że jest to dosyć skomplikowane.
A tak od serca to radziłabym Ci zainwestować bardziej w siebie, nie tylko szukając takiej pracy jak znajoma, tylko znaleźć taką, która zapewni Ci w miarę stały etat (wiem, jest to trudne, ale musisz zwiększać swoje szanse).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:53   #5
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

Yyy, ale Twoje pytanie jest bardzo ogólne przecież. Twojej koleżance pomógł ten kurs, ale domyślam się, że interesowała się wcześniej kosmetyką i po prostu podniosła swoje kwalifikacje (chociaż może się mylę, na tym temacie się nie znam specjalnie).
Gdybyś napisała: ,,Studiuję to i to, interesuję się tym i tym, mam doświadczenie w tym i tym, chciałabym robić to i to albo szukam czegoś nowego fajnego związanego z moimi zainteresowaniami - jakich kursów powinnam szukać?" to można by Ci coś doradzić. Ale czego oczekujesz po pytaniu ,,Nie mam żadnego pomysłu - na jaki kurs pójść?" Że przejrzymy wszystkie oferty kursów Polsce i wybierzemy Ci najlepszy? Weź sama czegoś poszukaj w Internecie, wybierz najciekawsze, poczytaj opinie, jak będziesz miała jakieś konkretniejsze pytania, to może ktoś Ci pomoże.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 06:54   #6
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

Po pierwsze- nigdy nie masz gwarancji że znajdziesz dobrą pracę, choćbyś miała ukończone 15 kierunków studium, 10 kursów, magistra, prawo jazdy, 20 języków i inne. Po drugie, jeśli już mowa o studium- wg mnie fryzjerstwo, ewentualnie kosmetyka. Po trzecie, mnie jako bezrobotną nie byłoby stać na takie kursy o jakich piszesz, a jeśli by było to zaczęłabym od zrobienia prawa jazdy i kursie języka, a później myślała dalej.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 21:18   #7
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

a taniec na rurze?
a tak na poważnie, to tak jak pisały dziewczyny, trzeba choc trochę lubić to co się robi i miec choć minimalne zdolności w tym kierunku. Sam kurs to jedno, a praktyka w danym kierunku to druga sprawa.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 07:25   #8
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

Jak dla mnie papierek jest niewiele wart niż bilet do kina. Ważne są umiejętności.
Każdy z nas dysponuje przynajmniej jednym talentem , jedną pasjąi jednym hobby.
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 05:26   #9
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

a może studium farmaceutyczne?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 21:21   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a może studium farmaceutyczne?
Mam znajomą po takim studium i pracuje za 300 zł miesięcznie jako pomocnica w aptece (rozpakowuje leki, układa na półkach), oczywiście w niepełnym wymiarze. Umowa, rzecz jasna, na zlecenie. Pracy w aptece znaleźć nie może.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 22:31   #11
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Po jakim kursie bądź studium najłatwiej z pracą?

Poszukaj czegoś, na co może być zapotrzebowanie w Twojej okolicy. Ja skończyłam studia chemiczne, zrobiłam technika farmaceutę i pracuję we własnym sklepie z doborem biustonoszy. Nie ma sprawdzonego kursu, po którym na bank będziesz dobrze zarabiać, to co w jednym miejscu się sprawdzi, w innym już nie. Może pomyślisz o masażach i fizjoterapii? Jest na to duże zapotrzebowanie, ale ciągle musiałabyś się rozwijać i szkolić w tej dziedzinie.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.