Zagroda babuszki cz.4 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary Dzisiaj, 05:57   #2251
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 265
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cześć Mamy piąteczek

Herbatko Jeśli chodzi o sam ,,kościół", to polecam Ci rozejrzenie się po najbliższych, może któryś Ci podpasuje. Ja też tak mam i też mam swoje ulubione, do których najchętniej bym chodziła i jestem jak nadarzy się okazja. Warto znaleźć ,,ten swój".

Lenifo Dzięki, jeszcze nie poczytałam o tej oktawie. Takie wydarzenie na pewno zapadnie w pamięci.

Ja to właśnie przez te brzozowe gałązki unikam wielkim łukiem procesję. Przy pierwszej okazji zamieszkania tutaj wybrałam się na procesję Bożego Ciała i gdyby rzeczywiście było tylko kilka tych gałązek... Przy mojej wielkiej miłości do drzew to wróciłam z krwawiącym sercem. To absolutnie nie dla mnie.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Dzisiaj o 06:01
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 07:57   #2252
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 367
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Emmi trzeba po prostu zachowywać równowagę. Ja doskonale wiem, w drzewa są zagrożone i z różnych powodów. Brzoza dość wytrzymliwa w porównaniu do innych. Osiedle mam w drzewach, wysokich na 8 pieter. Jest tu jak w lesie i latem to i sasiednich bloków nie widać. Dla mnie to w sumie cudowne, ale fakt ciemno w domu jak nie wiem, a słońce to wychodzi na niecała godzinę w szpalerze między blokiem a koronami drzew. Pranie w ogóle się nie suszy nawet w czasie upału. Blok nie jest bardzo długi, to tylko 4 klatki. A wyjdę teraz i policze drzewa z jednej strony. No jest ich ok 30, Czyli tak sobie wyobraź na jedna klatkę wypada ok 6 ogromnych drzew. Na wiosnę jest wyrywanie tego co wzeszło i nie chce nawet mówić co to za pielenie. No żali mi nawet tych sadzonek wyrywać. Ale jakbym zostawiła, las wszedłby mi do domu. Ja kocham las, kocham drzewa, ale musi być jakaś równowaga. Z drugiej strony wycinane są drzewa z nienawiści do drzew. Bo cień robią, bo sie ludzie martwią, że się złamie podczas wichury, bo tam ... powodów tysiąc. Praktycznie wygląda to tak, że ludzie nie znają się na drzewach. I naprawdę więcej szkody robi zmiana środowiska niż wycięcie kilku młodych brzózek do ołtarza. Ja mam swoje pole zarośniete brzózkami. Niedługo pewnie będa brzozaki Raz na kilka lat mąż wynajmuje kogoś aby wykarczował. Bo to jest działka budowlana. U mnie w ogrodku tak wschodzą siewki jesionu i klonu. Drzewa by sobie znakomicie radziły, gorzej z zanieczyszczeniami środowiska. I tu już jest wielki problem, bo drzewa chorują. Niektóre są wręcz zagrożone.

Brzoza jest cudownym drzewem o wspaniałych właściwościach leczniczych. M.in z powodu tego że jej kora zawiera betulinę. I mamy to szczęście że jesteśmy krajem póki co bogatym w oną. I masz rację Emmi. w sensie że aż żal wycinać, ale musimy zachowywać równowagę. I problem nie leży w fakcie wycięcia, ale w tym że ludź jako taki nie wie co wycinać a co nie i ile. Z mojej działki mogę obdarzyć kilka kościolów na procesję. A jakby to było inne drzewo to i z babcinego ogródka, mogłabym mieć i klony i jesiony. I to jest kilkadziesiąt siewek co roku, a ogródek ma 60 m2. No ale fakt tego klona i jesiona i kasztanowiec co mi tak tu sieją i cień babci robią i pranie się nie suszy, nie dałabym i broniłabym własną piersią. Mimo, że mi roboty dostarczają co wiosnę z usuwaniem siewek. Mimo corocznych procesji i brzózek na ołtarze, nie zauważyłam jakiegoś wytrzebienia zadrzewienia w znanych mi okolicach, a nawet odwrotnie. Czyli z powodu zaprzestania uprawiania pół one zarastają lasem.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 08:08   #2253
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 265
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Nie. Dla mnie to idiotyczny powód zabijania młodych drzewek.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:07   #2254
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 367
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

"Hej! ty, brzozo, hej ty brzozo-płaczko, smutno szumisz nad jego tułaczką" Nie mogę powiedzieć, że cię nie rozumiem. Bo rozumiem. Sama z bólem serca patrzyłam jak wycinają moja ulubioną brzozę, chociaz kosztowała mnie dużo pracy i zamiatania pod nią . To wolałam zamiatanie niż mieliby ją wyciąc. No ale wycieli. Ale to jest dylemat lwa polującego na gazelę.

Pisałam wam kiedyś, że jeden z moich spcerów był w towarzystwie panów decydujących które drzewa trzeba przyciąć, które usunąć, a które chronić w całości.
I tam idziesz alejką i drzewo ma numerek, i zaznaczane są farbą znakami. Po nich idą wykonawcy onego znakowania... I bardzo się pilnuje ochrony przyrody tam. I wcale ich to nie uchorniło przed całymi połaciami lasu który umiera.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:57   #2255
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 029
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Herbatko, maszyna mega, ja bym zostawiła ona wszystko przeszyje. Może coś trzeba przeczyścić, naoliwic, żeby sprawnie chodziła.



U nas też dziewczynki sypia kwiatki w strojach krakowskich. Te szpalery z zadow Lenify pamiętam, ale teraz już bez spiny, sypią jak chcą. Gdy zabraknie to zbierają z ziemi i znowu sypią Rynek po Bożym Ciele jest piękny, pachnie piwoniami i różami.

Brzózki zabierają do domu, dawniej do pola wtykali, teraz nie wiem co z tym robią. Mnie brzózek nie żal

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Piękna piosenkę slysze...byłaś serca biciem, wiosna, zimą, życiem..
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:41   #2256
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 367
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Akuratnie Łukasz Łuczaj mówi o rodzimych roślinach i problematycznych https://www.youtube.com/watch?v=KB1erO8cpNU

Myślę, że temat interesujący.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 15:07   #2257
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 265
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dosłownie chwilę pokosiłam, tyle co zebrał się koszyk od kosiarki. Dłużej szarpałam się z rozkładaniem kabla niż kosiłam bo zaraz zaczęło kropić. Ale drób spragniony zielonego. Nawet kwoka troszeczkę dostała. MM ma już im siekać pokrzywę do jaja.

Nie wiem jak długo będzie tak kropić. Deszcz miał być dopiero za godzinę, ale z koszenia już nici. Może i dobrze? Naprawdę na siłę poszłam do koszenia, jakbym czuła, że zaraz zacznie padać, a druga strona właśnie dlatego parła o to koszenie .



Piąteczek Nie powiem gdzie mam wszystko...
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary Dzisiaj, 15:20   #2258
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 304
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lenifo ale miłe wspomnienia. Też robiłam wianki z Babcią i jeden był zawsze z rozchodnika. Emmi też się cieszę z weekendu
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 17:41   #2259
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 245
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

U nas fajnie popadało. Jutro wszystko podrośnie.Nareszcie.

Maszynę do szycia zostawię w takim stanie jak obecnie. Tego starego urządzenia nie wyrzucę. Coś trzeba jeszcze poprawić żeby nową dobrze postawić na tej szafce.

Na razie jest nieżle. Będzie jeszcze lepiej.

Jestem zadowolona z zakupu.
herbatka99 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-07 18:41:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.