Poradnik seksu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-05-13, 18:57   #1
robinson9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 8

Poradnik seksu


Polecicie jakiś dobry poradnik na temat seksu, dla faceta? Może być książka, może być strona. Na poziomie średnio zaawansowany Dzięki.
robinson9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-15, 09:37   #2
ColourTheSmallOne
Rozeznanie
 
Avatar ColourTheSmallOne
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 661
Dot.: Poradnik seksu

Jej orgazm najpierw - Ian Kerner
__________________
When you have built a satisfying relationship with yourself, then you have something of great worth to share with others.
- Dossie Easton

Zdarza mi się zmieniać niektóre drobne fakty w moich postach, żeby nie zostać rozpoznaną.
ColourTheSmallOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-18, 00:28   #3
DrDoom
Rozeznanie
 
Avatar DrDoom
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 880
Dot.: Poradnik seksu

Cytat:
Napisane przez robinson9 Pokaż wiadomość
Polecicie jakiś dobry poradnik na temat seksu, dla faceta? Może być książka, może być strona. Na poziomie średnio zaawansowany Dzięki.

Cytat:
Napisane przez ColourTheSmallOne Pokaż wiadomość
Jej orgazm najpierw - Ian Kerner

Ja bardziej przystępnie i w artykułach odesłał bym do blogów które dosyć łopatologicznie i bezpośrednio traktują o seksie i relacjach.
Pokolenieikea i bezfartuszka.


Bez fartuszka niestety obecnie offline, ale artykuły można przeglądać przez wersję "offline" strony, i tak np artykuły na temat oralnych zabaw
https://web.archive.org/web/20220519...tko-o-lizaniu/


Blog prowadzony przez parę, z przemyśleniami, technikami i doświadczeniami przedstawionymi z perspektywy obu stron ; )




Natomiast jak dla mnie dla "średniozaawansowanyc h" jest błędne same w sobie. Bo tu to jakieś 40% zależy od Ciebie, 20% waszej relacji, a kolejne 40% od doświadczeń partnerki : )
Co tu ukrywać, faceci mają łatwiej, zarówno jeżeli chodzi o zaangażowanie sytuacji jak i osiągnięcie przyjemności.
Nauka, trochę metodą prób i błędów, jeżeli z czasem trafisz na mniej doświadczoną partnerkę, to nie stanowi to problemu, bo chętnie się ją w nowe zabawy wprowadzi.
Subiektywnie uważam, że kobiety mają gorzej a z seksem jak z grą, czym wyższy poziom i doznania, tym wyższe oczekiwania, że kolejny też będzie wiedział "co i jak", i ani to seksowne ani podniecające uczyć faceta co i jak ma robić.


Jak facet trafi na przykładowo 3 atrakcyjne dla niego "Panie" i wyląduje z nimi w łóżku w jakimś odstępie czasu, to z każdą zrobi sobie "dobrze". W 2 stronę, jedna może uznać seks za dobry/mieć orgazm, dla innej nie będzie tego "pazura", bo robiła w łóżku intensywniejsze, inne rzeczy, i nie będzie w pełni zaspokojona.



To co kobieta o seksie mówi, myśli, była by skłonna w odpowiedniej sytuacji zrobić, to są skrajnie różne bajki i zależy od wielu czynników.
Bo faceci są bardziej logiczni, i myślą, że 1 schemat będzie się sprawdzał, a kobiety to emocje, i to je trzeba nauczyć się wyczuwać, budować, grać na nich ; )
Wystarczy w google wbić "fantazje erotyczne" i porównać kobiet i mężczyzn, wbrew pozorom, to kobiece są mocniejsze, bardziej "uległe", wyuzdane.



Dla odniesienia, był tu kiedyś "popularny", zabawny temat.

Prawie 100 stron odpowiedzi, na temat "połykania"
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=216738
No i wzajemne przekrzykiwania, doświadczenia, punkty widzenia Pań.
Przecież nikt się nie rodzi seksualnie "rozbudzony" czy wyuzdany aby w przyszłości uprawiać ostrzejszy seks czy rzeczowe zabawy z finałem.
Seksualność to coś co budujemy, od społecznego nastawienia, wzorców, doświadczeń, odniesień.


Jak z grą, wchodzimy na kolejne poziomy.
Dyskusje kto ma racje, czy co jest "odpowiednie/dopuszczalne" w seksie, nie mają tu większego znaczenia, bo każda z Pań ma racje, i bazuje na własnych doświadczeniach.
Bo jak tu nieraz pisałem w tematach, nie chodzi o to czy gdy poprosisz, partnerka zrobi Ci loda lub nie. Istotne jest, dlaczego to zrobi,
Czy dla "swiętego spokoju", czy bo się zasłużyło, czy to transakcja wymienna "Ty mi zrobisz to ja CI zrobię", czy dlatego, bo po prostu to lubi, i kręci ją, gdy jej partnerowi jest dobrze.
Jak to odczuwa, jaka jest między nimi energia, czy oboje uprawiają seks z przyjemnością
DrDoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-18 01:28:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.