Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-11-10, 21:51   #75
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Lejąca kotka- już mam dość :(

EOT, nie EOT, się odezwę.

Nie chodzi mi o moralizowanie, po prostu naprawdę uważam, że ZABICIE zwierzęcia, które nie jest chore, jest okrutne i niemoralne. I popieram weterynarza, który tego nie zrobił, ponieważ nie jest to zgodne z tym, do czego się zobowiązał, wybierając zawód. Wybór lekarza, nieważne, czy ludzkiego, czy zwierzęcego, podyktowany powinien być przede wszystkim dobrem pacjenta, nie jego właściciela.
Nie umiem Ci pomóc a samej kotki wziąć nie mogę, nie mieszkam sama, we własnym mieszkaniu i rodzina powiesiłaby mnie na suchej gałęzi za kolejnego domownika.
Napisałam, co moim zdaniem mogłabyś zrobić, do kogo zwrócić się o pomoc, naprawdę na forum miau.pl jest dużo osób, które z wielkim poświęceniem zajmują się kotami i jeśli gdzieś ktoś może znaleźć rozwiązanie problemów, to myślę, że właśnie tam.

Niestety - niektóre wypowiedzi po prostu mnie oburzają bo ukazują to, że człowiek potrafi traktować zwierzę jak przedmiot, rady w stylu "wywieź" i powiedz komuś, że wpadła pod samochód są na poziomie średnio zaawansowanego systemu kanalizacyjnego.
Oczekujesz współczucia, współczuję, że masz taki problem, nie rozwiążę go za Ciebie bo nie mam jak. Uważam jednak, że mam prawo do poparcia lekarza weterynarii, który nie zabije zdrowego zwierzaka, choćby był wcieleniem diabła.
Poza tym, jeśli się nie mylę, nie wolno mu tego zrobić.
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując