Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rady dla studentek - o studiach, mieszkaniu, codzienności
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-20, 22:11   #590
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez olenka. Pokaż wiadomość
U mnie na uczelini (AGH) jest inaczej

- IOŚ dostaje się w "nagrodę" trzeba mieć wysoką średnią i pulikacje naukowe, jeśli dostaniesz zgodę to sama układasz sobie przedmioty na jakie chcesz chodzić (w Krakowie jest tak że można z różynch uczelni brać). W zależnosci od dziekana ECST mogą się zgadzać albo nie

- ITS przyznawane w wyjątkowych sytuacjach, np. ciąża. Zdecydowanie łatwiej dostać.
Poszukałam trochę w necie na temat IOŚ i ITŚ na UAM-ie, i znalazłam coś takiego w regulaminie uczelni, że IOŚ można dostać w przypadku np.: ciąży i wychowywania dziecka, choroby, albo w innym, uzasadnionym. Jest to zwolnienie z grup dziekańskich i możliwość nieuczęszczania na niektóre zajęcia, jak i możliwość zaliczania przedmiotów w indywidualnym terminie w obrębie roku akademickiego.
A do ITŚ jest potrzebny opiekun naukowy, którym musi być co najmniej doktor habilitowany [b. rzadko doktor 'zwykły']. Bierze on takiego wybitnego studenta pod opiekę i razem ustalają jego plan, odrzucając całkowicie niektóre przedmioty i zamiast nich wybierając inne, np.: z innego kierunku. Tu potrzebne są wysokie średnie, itp.

Chyba jednak wybiorę IOŚ A najlepiej to dopytam na uczelni
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując