Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-04-30, 19:35   #3647
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Od kilku tygodni często ktoś do mnie dzwoni (w sensie: za każdym razem inna osoba, z innego numeru telefonu). Odbieram, a ta osoba mówi, że oddzwania, bo ma nieodebrane połączenie ode mnie.

Nie mam pojęcia, kto to jest i komórka nie pokazuje mi w historii połączeń z tymi osobami.

Sądziłabym, że może mam problem z komórką, ale kilka dni temu wymieniłam na nową, a nadal dzieje się to, co opisuję.

To jakiś rodzaj scamu, że ktoś podszywa się pod mój numer, czy co to może być?
Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ostatnio ktoś do mnie zadzwonił, kilka dzwonków, nie zdążyłam odebrać, ale od razu oddzwoniłam. Facet bardzo zdziwiony powiedział, że nigdzie nie dzwonił, że to niemożliwe, że mam od niego połączenie. Szczerze mówiąc pomyślałam, że zdurniał, ale może po prostu są jakieś błędy w centrali i takie rzeczy się zdarzają? Dodam że nie mieszkam w Polsce, więc może to problemy ogólne, nie konkretnej sieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest coś takiego, jak "kradzież" numeru telefonu. Nie wiem jak to dokładnie działa, ale koleżanka miała taką sytuację. Zadzwonił do niej jakiś numer, gość z obcym akcentem próbował ją przekonać, że ma jakieś kryptowaluty na koncie i że trzeba je spieniężyć, ale należy podać jakieś tam dane. Rozłączyła się, oddzwoniła na ten numer, odebrał zupełnie inny gość i był zdziwiony całą sytuacją.

Więc nie, to nie jest błąd centrali.

Znalazłam. To nazywa się spoofing

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2024-04-30 o 19:39
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując